I IN ZEELAND I MIDDELBURGSCHE BINNENLAND. ZEELAND. DE COURANT DE ARMBAND VAN DE PRINSES. HET ECHEC MET DE TRIBUNES IN DEN HAAG. De handelmaatschappij C. de Ruiter vraagt restitutie van 75,000. EEN APPARAAT TEGEN ZEEZIEKTE. OPBRENGSTEN VAN HET STAATS BEDRIJF DER P.T.T. Gunstige cijfers. ST00MWASSCHERIJ „ZEELAND" Langevielesingel D 197 - Tel. 637 Middelburg Tarief per kilo en per stuk. (Ingez. Med.) 1ID9ELBURG. Een ieder helpe mede. Het lokaal voor veilig verkeer. Het nieuwe schip voor de Rotterdamsche Lloyd. Gebouwd door de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Uit de Middeffcurgsche Courant van vóór vijftig jaar. Z3t**i± '««BB»«gT' ceerde. Men wil hier nog verder gaan dan volgens de Indische staatsregeling. De heer Wendelaar (lib. repliceerde. De mijnister heeft spr.'s woorden verkeerd uitgelegd. Spr. z et bovendien een tijd komen, waarin waar borgen voor volledige immuniteit wel van groote waarde zullen blijken. De heer De Geer (c.h.) zeide, dat het hier niet gaat tegen het tucbt- rechtv an den voorzitter, doch om de vr,aag of parlemens'ieden wegens aiie strafbare fe> ten moeten worden gevrij waard tegen vervolging. De heer De Visser repliceer de, Spr. verklaarde, dat wederom deze minister een rede van spr. onjuist ge ïnterpreteerd heeft. Van deze methode van debateeren houdt spr, niet. Waar om komt de heer De Geer niet met een amendement om alle denkbaar heid finaal op te heffen? Wat nu in de grondwet zal komen, is toch maar een etappe op den verderen weg. Spr. wil aan het bederf van het parlement niet mededoen. De heer Westerman (ex nat. herstel) zou wel eens willen weten, v,an welke Kamerleden volgens den heer Wendelaar extra bescherming in de toekomst zou moeten worden verleend. De Minister dupliceerde. In dien de heer Wendelaar in de toekomst meer opruiing en schend'ng van gehei men ziet, moet hij zich juist aan de zijde van de regeering scharen. Het eerste amendement van den heer Donker, hierboven genoemd, werd ver worpen met 44 tegen 25 stemmen. (Vóór de lib, soc. dem., vrijz. dein. en comm.) Het tweede amendement-Donker werd verworpen met 45 tegen 20 stemmen. Vóór de soc. dem. en comm. en de heer Wendelaar (lib.) Het derde ,amendement-Donker werd verworpen met 42 tegen 27 stemmen. Vóór de soc. dem., comm., vrijz. dem., lib., de heeren Duys (zonder partij) en Wiesterman (ex nat. herstel). Parlement jen mobilisatie. De iheer Alblarda (s.d.) verdie- d.igde vervolgens een amendement om te bepalen, dat als in geval van oor log, oorlogsgevaar of .andere bu'tenge- wone omstandigheden de dienstplichti gen door den Koning geheel of ten dee- le buitengewoon onder de wapenen wor den geroepen of gehouden, niet „onver wijld" (zooals in het voorstel staat) doch „binnen 24 uur" een voorstel van wet aan de Staten-Generaal wordt ge daan om het onder de wapenen blijven der dienstplicht-gen zooveel noödig te bepalen. In een tweede amendement stelt de heer Albarda voor, achter de woorden „worden geroepen of gehouden" in te voegen: „en wanneer meer dan een door de wet te bepalen aantal dienstplichti gen tot vrijwillige opkomst onder de wa penen wordt toegelaten". Een termijn van 24 uur is zeker vol doende te achten. In wezen brengt het amendement niets nieuws. Het tweede amendement richt zich tegen de moge lijkheid dat er 85.000 man bijz. vrijw. landstorm buiten de Staten-Generaal om vrijwillig onder de wapenen komen. Voor beide soorten mobilisatie gelden dezelfde beginselen. De regeering kan zich nu eigenmachtig omringen met een groote gewapende macht. Dat de Staten-Generaal achteraf de gelden moeten voteeren, heeft als sanc tie geenerlei beteekenis. Minister De Wilde verklaarde dat het niet de bedoeling is, nieuwe begin selen in de grondwet te introduceeren. De voorgestelde wijziging van art. 187 beoogt alleen, 'vast te leggen dat onver wijld een wetsontwerp moet worden in gediend, ook als dienstplichtigen onder de wapenen worden gehouden, niet al leen onder de wapenen geroepen. Spr. moet daarom de amendementen-Albarda afwijzen. Het artikel strekt voorts om dienstplichtigen tegen willekeur te be schermen, maar met vrijwilligers is het heel wat anders. De soc. dem. hebben altijd vijandig ge staan tegenover den B.V.L. Tegenwoor dig is er bij de s.d.a.p. wel wat veran derd. Maar in het tweede amendement komt de oude Adam weer naar voren. Het moet mogelijk zijn dat de regeering zich met vrijwilligers omringt. De heer Albarda repliceerde. In soc.-dem. kringen bestaat een gerecht vaardigd wantrouwen tegen den B.V.L. Spr. beriep zich op een rede van gene raal Roëll, Donderdag voor de radio ge houden. De minister dupliceerde. De soc.- dem. stond altijd vijandig tegen den B.V. L., wat trouwens historisch gemakkelijk te verklaren is. Over de amendementen wordt a.s. Dinsdag gestemd, evenals over het wets voorstel en de overgangsbepalingen. De eindstemming over alle voorstel len wordt gehouden Donderdag 11 Fe bruari. De vergadering werd daarop verdaagd tot a.s. Dinsdagmiddag. De Matin meldt, dat een Parijsch ju weiier met zijn werklieden een krach toer verricht heeft door den diamante armband, dien Nederlandsch!Indië aa Prinses Juliana aanbood, voor de afwer king van welk kleinood in normale om standigheden vier maanden gerekenc worden, in 17 dagen kant en klaar tt maken. Om dit gedaan te krijgen lostei. de ambachtslieden elkander op de wij ze der renners van een zesdaagsche af Ze sliepen nauwelijks en namen zoo noodig het vliegtuig voor Amsterdam «om een steen te gaan aanpassen. Dank zij deze toewijding slaagden ze er in het sieraad op tijd gereed te krij gen. In opdracht van de commanditaire vennootschap Handelmaatschappij C, de Ruiter te Amsterdam heeft mr. b Mulderije een adres aan den gemeen teraad van Den Haag gezonden, waar aan het volgende wordt ontleend: Het is door mededeelingen in de dag bladen van algemeene bekendheid ge worden, dat de exploitatie van de tri bunes, in uw gemeente opgericht in verband met den Koninklijken stoet op 7 Januari j.L, voor de deelhebbers een geweldig verlies heeft opgeleverd; in het bijzonder de requestranten zijn slachtoffers geworden van de ongunsti ge financiëele resultaten. Aan de gemeente is betaald een be drag van bijna 83.000 voor huur van de terreinen, te vermeerderen met de kosten van den bouw, huur van de tri bunes en verdere exploitatiekosten, te schatten op rond 130.000, dus aan kosten ca, 212,000 in totaal. Daarte genover staat slechts een bedrag aan recettes van rond 21.000. Dit resul taat spot met alle gekoesterde vei wach tingen. Requestranten zijn thans niet in staat aan hun verplichtingen tegenover hun crediteuren te voldoen, waardoor met name aannemers van tribunes ernstig zijn gedupeerd. Eenerzijds dus zullen crediteuren, die in scherpe concurrentie de tribunes heb ben gebouwd, voor een groot deel wor den teleurgesteld, anderzijds is aan de gemeente een belangrijke bate ten deel gevallen wegens een prestatie, waarvan tenslotte is gebleken dat zij voor de ex ploitanten geen oeconomische waarde, integendeel een belangrijk' verlies ver tegenwoordigde. De resultaten hebben bewezen dat de hooge pacht fnuikend en in geen enkel opzicht gemotiveerd is geweest. De kostprijs der plaatsen is, zooals is gebleken, veel te hoog geworden. Zelfs toen later de prijzen aanzienlijk werden verlaagd, ofschoon zij door den burgemeester in zijn radiorede van 30 December jl. van den aanvang af rede lijk zijn genoemd, bleken de plaatsen nog niet verhuurbaar. Om het fiasco ook nog niet tot een pijnlijken aanblik te doen zijn, hebben de exploitanten te elfder ure de tribu nes beschikbaar gesteld voor niet-beta- lenden. Requestranten houden zich overtuigd dat de gemeente 's Gravenhage zich niet zal willen plaatsen op het stand punt, dat de slechte financieele resulta ten haar verder niet aangaan en dat al le overige deelhebbers, voor wie deze tijden toch al zeer ongunstig zijn, de zeer belangrijke financieele nadeelen maar alleen moeten dragen. Ook mag nog wel gememoreerd wor den, dat voor den tribunebouw arbeid is kunnen worden verricht door een aantal werkloozen; in totaal is aan Haagsche werklieden over ten minste 4000 mandagen loon uitgekeerd, waar bij dan nog komen architectloon en op drachten aan andere Haagsche leveran ciers. Ongetwijfeld vindt de gemeente in een en ander compensatie voor de extra kosten, die zij in verband met den tribunebouw heeft gemaakt. Ondergeteekende meent op al deze gronden zich met het verzoek tot uwen Raad te mogen wenden, aan requestran ten van de door hen aan de gemeente betaalde pachtsop van 82.800 een be drag van 75.000 te restitueeren, opdat het hun mogelijk zal worden een bevre digende regeling met hun crediteuren te treffen en hun bedrijf te doen voortbe staan, zoodat hun personeel, bestaan de uit ongeveer 16 personen, kan wor den gehandhaafd. Zeeziekte bestaat, sinds er wordt ge varen, en ondanks vele experimenten is men er tot nu toe niet ingeslaagd om een afdoend middel tegen deze kwaal te vinden. f Gistermorgen is echter te Den Haag' een nieuw toestel gedemonstreerd, uit gevonden door dr. G. P. Untermohlen geneeskundig adviseur der S.M. „Neder land" dat volgens verscheidene attesten van medici het probleem van de zeeziek te op de juiste wijze oplost. Het toestel bestaat uit een luchtkus sen met spiraal-veeren in een speciaal geconstrueerden standaard opgehangen en moet het hoofdkussen van den patient vervangen, De oorzaak nl. van de zeeziekte-ver schijnselen moet worden toeschreven aan jen abnormale prikkeling van het bin- nen-oor, het zg. labyrinth. Zijn de in doeden van buiten, zooals bij aanwezig heid op een slingerend en stampend schip groot genoeg om deze abnormale pr kkels op te wekken, dan ontstaan er, doordat de inwerk'ng ervan ook op het centra'e zenuwste'sel te sterk wordt, de bekende verschijnselen van de zeeziekte. Zoodra het schip stil ligt. houden de ze verschijnselen vrij spoedig op. Dit is de modernste theorie omtrent de zee ziekte zooals prof, Quix te Utrecht ze heeft verklaard. Het lag nu op den weg van degenen, d'e voorstanders van deze beschouwing waren, om na te gaan of op mechani sche wijze de versnellingen en vertragin gen, die bij de veelvuldige bewegingen van een schip optreden ten opzichte van hoofd den zetel van den hoofdscha ke' kunnen worden getemperd. Men heeft nu met dit apparaat een hoofdsteun geconstrueerd, welke de bewegingen van het schip neutraliseert. De resultaten, met dit toestel bereikt ,zijn, blijkens verschillende rapporten van scheepsgeneesheeren en parenten, zeer goed. Hun bezwaren verdwenen bijna onmiddellijk bij gebruik van het apparaat. De diensten der posterijen, telegrafie, telefonie en postchèque- en girodienst hebben in December 1936 opgebracht f 6,906,658, vergeleken met dezelfde maand vorige jaar plus f 542,422 en met de begrooting plus f 638,758. Van Januari tot December bedroeg de totale opbrengst f 70,542,075, vergeleken met verleden jaar plus f 929,007 en met de raming plus f 2,858,675. Ged. Staten hebben vastgesteld de lijst van leden-werkgevers en plaatverv. leden-werkgevers en die van leden werknemers en plaatsverv. leden-werk nemers, bedoeld in art. 12, vijfde lid der Beroepswet. Daarop komen de volgende personen voor: Lid werkgever: J A. van Doorninck, directeur der N.V. Zeeuw- sche Voeder- en Kunstmesthandel te Middelburg, L. Smit, eigenaar der fa. Oosterbaan en le Cointre, uitgevers te Goes, A. Menheere, winkelier te 's Hee- renhoek, J, S. de Regt, landbouwer, te Kats. Plaatsverv. lid-werkgever: Ir, A. A. Brevet, directeur N.V, Houthandel v.h, G. Alberts Lzn. en Co. te Middel burg, J. de Visser, slager, te Vlissinger A. J, van Miert, schilderspatroon te Middelburg, W. C. Allaart, landbouwer te Serooskerke (W.). Lïd-werknemfer: Ch. Bank, metaalslijper, te Middelburg. D. Ooms, houtbewerker, te Middelburg, J. Tevel, fabrieksarbeider, te Middel burg, J. C. Peeman, typograaf te Mid delburg, Plaatsverv. lid- werknemer, J. Mondeel, timmerman,, te M'burg, J. H. van der Linden, chauffeur te Middelburg, I. Wakker, landarbeider te Veere, J. le Clercq, broodbezorger te Vlissingen. Vele winkeliers en ook andere daar voor in aanmerking komende personen zullen van het Comité voor de meer- werk-actie het vriendelijk verzoek ont vangen om van Maandag af tot eind Fe bruari een goed uitgevoerd affiche voor hun ramen of op een andere goed zicht bare plaats op te hangen. Op de Mid- delburgsche kleuren is het Middel- burgsch wapen afgebeeld en verder leest men de opwekking om de meer- werk-actie krachtig te steunen. Het Comité verzocht ons hen, die zulk een biljet krijgen aan te sporen aan het verzoek te voldoen. Zou dit nog noodig zijn? Zou er iemand zijn, die het pogen om de werkloosheid eenigszins te doen verminderen, niet zou willen steunen? De maand Januari was minder ge schikt voor openstelling van het Ver- keerslokaal in St. Janstraat. Gister avond was het echter weer geopend; en wij konden bij een kort bezoek consta- teeren, dat steeds weer andere perso nen er een kijkje komen nemen, van wie velen zich als lid der nuttige Vereeni- ging voor veilig verkeer opgeven. De reeds groote en mooie collectie platen, borden enz. wordt nog steeds uitgebreid. Zoo zagen wij er gisteren een toetstel voor het controleeren van auto-lichten en een voor fietslichten, een nieuw model bord voor een hoofd weg enz. Het is hier wel de gelegenheid tevens te wijzen op het verschijnen van het nieuwe' Verkeersbokje 1937, uitgave van hét Verbond van vereenigingen voor veilig verkeer, met o.a. een mooie foto van het verkeerslokaal. Als een bewijs v.an opleving van scheepvaart en scheepsbouw mag wor den vermeld, dat hedenmiddag van de werf der N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen te water zou worden gelaten het dubbelschroef-mo- torvrachtschip „Brastagi" dat in aan bouw is voor de N.V. „Rotterdamsche Lloyd" te Rotterdam. De doopplechtig heid was toevertrouwd aan mej. M. J. Ruys. De technische dienst van genoemde reederij ontwierp het (schip, idat be stemd is voor den snelvrachtdienst. Bij volbeladen toestand zal 16 knoop kunnen worden bereikt. De „Brastagi" heeft een langen bak, grootendeels bestemd voor lading, ter wijl daarin tevens o.m. zijn onderge bracht bootsmans- en timmermansberg plaatsen en een ruimte voor den anker spilmotor. Verder zijn eenige dekhuizen opgebouwd. Het voorste dient hoofdza kelijk voor de huisvesting der 12 pas sagiers in 4 twee persoons en 4 één persoonshutten, met de daarbij behoo- rende salons. Hierboven bevinden zich de verblijven voor den kapitein, kaar- tenkamer en commandobrug. De motorschacht wordt omsloten door een dekhuis, waarin zich de hutten en de messroom voor de officieren, machi nisten en civiel-personeel benevens kombuis en bakkerij bevinden. Op het dek boven dit dekhuis staan de jol en werkboot en de beide sloepen opge steld. Eén sloep is van teakhout, de an dere van Bormabright aluminium, ter wijl beide door middel van Flemingpa- tent roeibeweging kunnen worden voortbewogen. Bovendien bevinden zich hier een hospitaal en de hut voor draadlooze telepraphie met de hutten voor het daartoe behoorend personeel. Rond den achtermast staat een dekhuis, waarin de kombuizen vootr inlandsch personeel en wasscherij, terwijl in een dekhuis op het achterschip de mess- room der matrozen en olielieden bene vens nog enkele hutten zijn aange bracht. In het achterschip, hetwelk van het kruisertype is, zijn de hutten voor matrozen en olielieden, en de stuurma- chine kamer. Het schip dat is gebouwd onder toe zicht en volgens de hoogste klasse van Lloyd's Register, zal als open-shelter- dekschip in de vaart worden gebracht. Het draagvermogen is dan ongeveer 10.000 ton bij een zomerdiepte van on geveer 28'-0". De afmetingen der ver- banddeelen en verdere inrichting zijn evenwel zoodanig, dat het schip in kor ten tijd met slechts weinig veranderin gen in een voldekschip kan worden ge wijzigd. De diepgang zal dan ongeveer 30'5" kunnen bedragen. De hoofdaf metingen zijn verder: lengte over alles: 511'3"; lengte tusschen loodlijnen 480'11."; breedte buitenkant spanten 62'6". Holte in de zijde tot het boven ste doorloopende dek 40'8' tot het tweede dek 32'8" en tot het tusschen- dek 21'2 3/w". Zeven waterdichte schotten verdeelen het schip in 8 com partimenten. De bestemming dezer compartimen ten zijn van voor naar achter: voorpiek waterballast; laadruimte, ter hoogte waarvan de dubbele bodem is verhoogd, en een dieptank voor diesselolie is ont staan. Vervolgens een laadruimte speci aal voor groote stukken, waardoor het geheel stutloos is gehouden; ladingolie tank; onderverdeeld in 8 afzonderlijke tanks; dan de motorkamer, waarin te gen de huid de dieseloliebunkenrs zijn aangebracht. In de beide ruimen achter de motorkamer, welke voor lading die nen is ter hoogte van den bovenkant der tunnels een dek aangebracht. De ruimte naast en tusschen de tunnels is bestemd voor deselolie, waterballast en zoetwater; terwijl de dubbele bodem naast de tunnels is weggelaten. Het onderruim direct achter de motorka mers is voorzien van een oliedicht mid- denlangsschot en kan tevens .als lading- oliebunker dienst doen. De achterpiek is bestemd voor waterballast. De dub bele bodem doet dienst voor berging van waterballast en dieselolie. Verder bevindt zich nog aan boord een kleine ruimte voor koel- en vrieslading. Aan boord staan opgesteld 17 electrische laadlieren, die door middel van even veel laadboomen met hefvermogens van 3,6 en 10 ton de lading kunnen verwer ken. Teneinde een zoo groot mogelijke werkingssfeer van de laadboomen te bereiken zijn de masten en laadpalen geheel ongestaagd uitgevoerd. Bij den voormast staat tevens opgesteld een laadboom van 50 ton hefvermogen, wel ke eveneens bij den achtermast kan worden gebruikt. De boordwertuigen omvatten verder nog een electrisch ge dreven ankerspil op Het bakdek, twee electrische kaapstanden op het achter schip en een electrische stuurmachine, welke vanaf de commandobrug door een electrische stuurtelemotor wordt bediend. De verlichting en verwarming is electrisch. De heer W. Vreede, bin nenhuisarchitect te Den Haag zal de interieurs van trappenhuis, eet- en rooksalon en kapiteins-zitkamer verzor gen. De wanden der vesFbule worden vlak afgetimmerd, het geheel in lichte kleuren gehouden, terwijl de trappen, 5e week van 1887. 'Aan de werken voor de verbetering van het station Roozendaal is men druk. bezifi; de directiekeet is onderhanden en een douane- en machineloods. De grond werken voor het nieuwe station vorde ren ook flink. De telephoondienst tusschen Brussel en Parijs is Zaterdag officieel geopend en ingewijd. Hij wordt 10 Febr. ook voor het publiek opengesteld en voor drie francs zal iedereen er vijf minuten lang gebruik van kunnen maken. De Times behelst oorlogzuchtige be richten, De conferentie te Konstantino- pel zou slechts een middel tot vertraging zijn. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Domburg is benoemd mej. C. J. van Dishoeck te Goes; Tusschen leerlingen van eep paar scholen te Vlissingen hadden dezer da gen vechtpartijen plaats, die zoo hoog liepen dat de politie zich genoodzaakt zag een tiental belhamels naar het poli tie bureau te brengen. Ouders en onderwijzers zullen wel sa menwerken om de jeugdige gemoederen tot kalmte te brengen. In de couloirs der Belgische Kamer gelooft men, dat de minister van Finan ciën binnenkort een wetsontwerp zal in dienen tot aanvrage van een crediet van 50 millioen voor de wapening cn de for tificatiën rondom Antwerpen en in de vallei van de Sambre en de Maas. Te Vlissingen bedroeg op 31 Decem ber 1886 de bevolking' 12,005 personen nl. 5949 m. en 6056 vr. Het Journal de St. Petersbourg zegt dat het herhaaldelijk gebleken is dat geene regeering den oorlog wenscht; evenwel kunnen door de allerwege ge maakte krijgstoerustingen wantrouwen en conflicten ontstaan. Benoemd tot lid van het college van regenten van het huis van bewaring te Middelburg de heer N. Epkema, militie commissaris, in de plaats van dr. Y. Keyzer, op verzoek eervol ontslagen. Naar wij vernemen zal de Nederland- sche Bank zich, vanaf nader te bepalen datum, belasten met de verzilvering van coupons en dividenden der waarden bij haar in opene bewaargeving berustende, indien belanghebbenden zulks verlan gen Het provenu wordt dan maandelijks per assignatie overgemaakt. De herbouw van het kurhaus te Sche- veningen gaat steeds voort zijn geregelde snelle vorderingen te maken. Met vol doende zekerheid kan nu aangenomen, worden, dat de inrichting omstreeks le Juni e.k. uit haar asch zal herrezen zijn en in de helft dier maan,d voor het pu bliek heropend zal kunnen worden. waarvan de leuningen met notenhout bekleed zijn, via het passagiers hut ten dek naar de rooksalon voeren. De eetsalon, die ruimte biedt voor 20 personen wordt in citroenhout betim merd, vloer in blauwe grijs rubber, be kleeding stoelen in blauw leder, pla fond in licht ivoire schilderwerk, met, ingebouwd, half indirect verlichting. De rooksalon daarentegen wordt in donkerder kleur betimmerd, n.l. noten, terwijl het meubilair in coromandel wordt uitgevoerd. De kapiteins-zitka mer wordt afgewerkt met mahonie-hout en biedt een comfortabele accomodatie als werk- en ontvang vertrek. De voortstuwing geschiedt door twee 8 cylinder Schelde-Sulzer Dieselmotor- ren. Zij ontwikkelen elk 4000 As. P. K, bij 120 omwentelingen per minuut en werken volgens het tweetact, enkel- werkende principe met drukverstuiving. De electrische stroom voor kracht en licht wordt verkregen door drie diesel generatoren. Elke Dieselgenerator heeft een vermogen van 200 kw. en bestaat uit een door Smit-Slikkerveer gelever de dynamo en een Schelde-Sulzer 4 tact Dieselmotor met 5 cyl. eveneens werkend met directe verstuiving van de brandstof. De koeling van de hoofdma chines geschiedt geheel door zoetwater, waartoe de noodige pompen en koelers zijn opgesteld. In verband met de groo te vervoer capaciteit van eetbare oliën, welke in de tanken in vloeibaren toe stand gehouden moeten worden, is een uitgebreid systeem van verwarmings spiralen in deze tanken aanwezig. De stoom voor die spiralen wordt geleverd door twee verticale, met olie gestookte ketels, terwijl voor het verwerken van deze vloeibare lading een speciale pompinstallatie aanwezig is. Ten be hoeve van het vervoer van koel en vrieslading is in een afzonderlijke ma chinekamer een tweetal ammoniak koelmachine opgesteld van ruime capi- citeit. De koelinstallatie is van het fa brikaat LandaalSchelde te Utrecht en vervaardigd door de Kon. Mij. „De Schelde". Op de vrijgekomen helling zal de kiel worden gelegd voor een motorschip van 12.000 ton D. W. in opdracht voor de Koninklijke Shell.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6