INGEZONDEN STUKKEN. BEVOLKING. BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN, PERSKRONIEK. nog eens: de rijmprent. ontvangen boeken. AfiENBAi goes. algemeen. stel onaanvaardbaar, Door de bepaling dat het niet zal gelden voor in functie zijnde personen, heeft zij heel we'nig zin want B. en W. trachten steeds het aantal laag bezoldigde nevenbetrekkin gen te verminderen. De heer DE BRUIN ziet niets dan moeilijkheden in deze zaak, omdat de naam nevenbetrekking neit du delijk is noeg aangeeft wat bedoeld wordt. De heer PAUL meende, dat het veel afhangt van den persoon, aan wien men een wachtgeld uitkeert. Het voorstel van B. en W. werd z. h. s. aangenomen. Vernieuwing klein-kameroven. B. en W. vroegen een crediet van f 5100 voor vernieuwing van een klein- kameroven aan de gasfabriek. Op door de commissie van financiën gestelde vragen, gaf de heer BOASSON enkele inl chtingen over de berek»Trin«* en over hetgeen leverancierster, Ofen- bau-Union te Dusseldorp, vergoedt door slechts 2/3 te bekekenen. De daioroduc- tie was goed, alleen de levensduur was wat te kort. Mevr. WEIJL verzekerde dat finan ciën nu voldaan is. De heer PAUL meende, dat men wel licht meer had kunnen krijgen. Nu moet men werken omdat de oven niet lang genoeg duurde. De heer BOASSON zeide, dat men niet meer kan krijgen, dei oven komt nu op volle capacite't. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Verlichting Nadorstweg. Het volgende voorstel was dat om op den Nadortsweg een electrische lan taarn bij te plaatsen waarvan de kos ten f 125 zijn en bovendien f 25 per jaar voor stroom en onderhoud. Op vragen van den heer HEEMSKERK gaf de heer BOASSON inlichtingen over de plaatsing der lantaarns aan H»n weg en op 'n vraag van den heer DE BRUIN, dat met eventueel verbetering van den weg rekeni.ng zal worden gehouden. De heer ONDERDIJK zeide, dat er juist plannen zijn voor wegnemen van bochten en geheel gereed maken van dien weg 'n werkverschaffing, daar bij zal bedrijven ook kabels enz. voor zoo ver noodig en mogelijk, leggen. De plan nen zijn thans bij sociale zaken voor onderzoek. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Straatweg MiddelburgVeere. B. en W. stelden voor aan de provin cie f 420 uit te keeren welk bedr,ag haar nog toekomt omdat over is van het geld dat gegeven is tot een bedrag van f 2960 voor onderhoud van den weg Middelburg>V eere. Aldus besloten. Nieuwe ligger van wegen en voetpaden. Het voorstel, dat nu volgde, betrof 't verleenen 'van een crediet v,an f 550 voor het opmaken van een nieuwen leg ger van wegen en voetpaden. De VOORZITTER stelde voor dit voorstel aan te houden. B. en W. wilden het nader onder de oogen zien. Aldus besloten. Verhuren van lokalen, B. en W. stelden voor de lokalen van de voormalige bewaarschool aan de Se- geerstraat aan L. Goedbloed voor f 500 te verhuren voor 3 jaar. Aldus besloten. Verhuring bovenwoning Nieuw- straat. Verder stelden ze voor de bovenwo ning hoek Korte DelftNieuwstraat aan dr. K. Kooiman te verhuren. Aldus besloten. Verhuring weiland. Het voorstel om 1.06,57 ha weiland aan den Nieuwen Vl'ssingschen weg te verhuren aan A. Verhage voor f 100 per jaar, werd Aldus besloten. Verhuring gemeentegrond, B, en W, stelden voor 786 m2 gemeen tegrond aan het Veersche Bolwerk te verhuren aan wed, A^, Daniëlsevan Vlaanderen. Aldus besloten. Bezwaarschriften. Beschikt werd op bezwaarschriften tegen schoolgeld aanslagen 1935-1936. Tariefswijziging voor water en electriciteit. De heer BOASSON meende,, dat men goed zal doen de memorie post voor de tariefsverlagingen waterleiding thans definitief vast te stellen op f 6000 en voor het groot verbruik v,an electrici teit en voor de prijsverlaging van den stroom ieder op f 3000. Wanneer dit nu bepaald wordt, is het wellicht nog mo gelijk er met de belasting posten re kening mede te houden. Op vragen van den heer Heemskerk, zeide spr. dat het natuurlijk gaat uit de winsten der bedrijven, maar die moe ten d/in op de gemeentebegrooting ook zoo veel lager worden gesteld. Het voorstel werd hierop z. h. s. aan genomen, Melkverstrekking. De heer BOASSON had nu gelegen heid om het vraagstuk van de melkver strekking op de scholen te bespreken. Deze uiteenzetting nemen wij onder stadsnieuws in haar geheel op. Mevrouw WEIJL zeide, dat men den wethouder dankbaar moet| zijn voor zijn mededeeling. Vooral is het streven van beteekenis, nu een onderzoek wordt ingesteld of er in bepaalde kringen te kort aan voeding is. Is dit zoo dan zal men toch zeker bij de kinderen moe ten beg nnen met verbeteren en dit te meer als de zuivelindhstrie er wel bij kan varen. Het (ut on 250 gr. me1 per dag en dit kaxi goed zijn. Op een vraag van den heer v. d FELTZ kon worden geantwoord, dat 't hier slechts een mededeeling geldt, waaraan voor de gemeente geen con sequentie verbonden zijn. De heer PAUL juichte het plan zeer toe en op een vraag van den heer WON- DERGEM kon de beer BOASSON nort mede deelen, dat het niet gaat om een bepaalde categorie van kinderen, maar om rillen. De ouders die d't kunnen zul len moeten bijdragen. Rondvraag. De heer BANK wees er op, dat de werklieden van The Vitrite Workr steeds twee bruggen moeten passeeren Des morgens en 's avonds gaat dat vri' goed, doch des middags is de brug dik wijls open en spr. meent, dat dit pla gerij is, vooral ,als men z.i. veel te vroeg opendraait. Het gebeurt dat men 10 minuten moet wachten. De VOORZITTER zeide, dat z.i. de brugwachters niet alleen met 't scheeo- vaartverkeer maar ook met het land- verkeer rekening moeten houden. AF het werkelijk plagen is, dan is dat een bewijs van een afschuwelijken geest. De heer ONDERDIJK staat verbaasd over de beschuldiging van plagerij. Ook de Kanaalbrug wordt dikwijls gedraaid lang voor d,at een schip vlak bij is. De zaak zal echter grondig onderzocht wor- De heer "WONDERGEM meende, dat er een verbod is om te draa'en als de fabriek aangaat, als dit uitgebreid wordt met het afgaan der fabriek als men warm is en in de koude bij de Fr,tg moet staan, dan zijn z.i. de moeilijkhe den opgelost. Te kwart voor vier sloot de VOOR ZITTER de vergadering. Dr. P. H. Ritter Jr. schrijft in het Utrechtsch Dagblad'. „In een vraaggesprek met dr. G. Stui veling, dat in de „Nieuwe Rotterdam mer" van 22 Januari 11. (Avondblad) werr gepublceerd, is de dichter Bou- tens zelf over zijn befaamde Rijmprent aan het woord geweest. Het is goed, dat Dr. Stuiveling Dr. Boutens opgezocht heeft, en dat Dr. Boutens zich voor een vraaggesprek heeft geleend, want nu weten wij precies wagr de fout van de Rijmprent ligt. Niet in het feit, dat de dichter Boutens, dien wij allen bewonderen, in deze „Rijmprent" poëz'e heeft gegeven, die bij zijn verdere dichtwerk achterstaat. Als kunstwerk is het g'edicht van de Rijmprent van bizondere hoedanigheid. De dichter heeft gelijk, wanneer hij ver klaart: „als iemand zegt, ik begrijp re gel vier of regel tien niet, dan komt dat omdat hij iets in regel zeven of twee en twintig niet begrijpt." Men kan het fijne weefsel van klanken en beelden, waaruit in het bizonder Boutens' poëzie is opgebouwd n et anders dan als een heid begrijpen. En eigenlijk is dat met ieder gedicht het geval. Dichtkunst waardeeren is iets anders dan them,a's maken. Het bezwaar tegen de rijmprent is dan ook niet, dat er regels in voorkomen die voor velen onbegrijpelijk zijn, maar dat het eenheidsbegrip, de algemeene sfeer v,an Boutens' vers onbegrijpelijk is voor de eenvoudigen, de kinderen, aan wie de Rijmprent werd u:tgedeeld. Boutens zegt, dat hij zich niet stoort aan het oordeel van menschen, die bij ieder woord bewijzen, dat ze niet lezen kunnen. Maar voor die menschen was de Rijmprent nu juist bedoeld. Het ver staan van fijn geaderde poëzie ,als Bou tens schrijft e'scht studie van poëzie, eischt 'n vertrouwdheid met de gehei men van rhythme en klank, die de ge middelde Nederlandsche scholier, hij zij acht of achttien, niet bezit, En de u'tdeeling van een gedicht bij het huwelijk v,an de prinses heeft niet in de eerste plaats de bedoeling, aan de leerlingen van lagere- en middelbare scholen een begrip bij te brengen van een zeer bizondere soort poëzie, maar om het huwelijksfeest op dichterlijke wijze te vieren. Een vers bij deze gelegenheid mocht niet slecht zijn. Maar de poëtische waar de moest overeenstemmen met het volksche karakter van de gebeurtenis en van de lezers. Een individual'stische en zuiver lyrische dichter als Boutens, was niet de aangewezene voor deze op dracht. Men kan poëzie niet los maken van hare aanleidingen, De aanleiding tot de ze poëzie was geen mijmering, maar ge jubel. En de vraag was, een breed-ge- bouwd, geen subtiel geweven vers. Dat er bij een gelegenheidsgedicht als Bou tens schreef een uitlegging noodig is voor de groote massa, die de vormen- spraak der dichtkunst niet kent, het is op zichzelf al een fout. Boutens heeft nog twee dingen ge zegd. In de eerste plaats heelt hij' erop gewezen, dat het gedicht voor verschil lende leeftijden was bestemd. En in d^; tweede plaats heeft hij opgemerkt: de kinderen, die deze rijmprent ontvangen, worden ouder; als zij mijn vers niet be grijpen, laten ze het maar bewaren zijn zij volwassen geworden dan zullen zij er de schoonheid wel van weten te ontdekken. De eerste opmerking houdt, indien wij haar goed verstaan, kritiek, in op de 'n- richting van de opdracht. Inderdaad lijkt .het ons ,ook onjuist,, dat men zoo zeer uiteenloopende leeftijden in de zelfde feestgave betrok. Maar het is onjuist, de opdracht aldus op te vatten, dat de k nderen dit gedicht ontvangen, om in de toekomst te genieten van poëzie. Dan had Boutens geen afzonder- j)Ke Rijmprent behoeven te schrijven, maar had men eenvoudig een der dicht- oundels van Boutens aan de gezamenlij ke Nederlandsche jeugd ten geschenke kunnen geven. En - oo komen wij terug tot eene op- ic'üng die wij reeds op andere wijze nierboven hebben geformuleerd. Er is bij de opdracht en hare uitvoer ng uit sluitend gelet op aesthetische waarden en wel op aesthetische waarden van een speciale natuur, en niet op de volkspsychologische waarde. Als men de schoolkinderen bij het huwelijk van de prinses een ged cht in handen geeft, dan willen zij daarin terstond hun vreug de herkennen. Wij twijfelen er niet ,aan, dat dit vers van Boutens over twintig jaar nog zal bestaan, maar ook de latere kritikus, die het vers zal waardeeren, kan n et ontkomen aan de opmerking, d,at het vreemd is aan de sfeer van de men schen, waarvoor het geschreven werd. Dr. Boutens beroept zich op het Wilhelmus. „Goed en bloed al te za- men" staat daar. „Wie bij die onsterfe lijke woorden niet onmiddellijk denkt aan al de offers v,an al de jaren, dat Wil lem de Eerste voor ons volk geleden heeft, kan 'mmers niet lezen," De dichter vergeet dat een archaïs tische moeilijkheid bij het begrip van poëzie een geheel ander karakter draagt dan een moeilijkheid die is ont staan tengevolge van de persoonlijke structuur en de persoonlijke gedach- tenwereld van den dichter. Er zijn meer regels uit het Wilhelmus, die de meeste onzer landgenooten n et verstaan, wan neer ze ons volkslied zingen. Wat denkt men over: „Den Koninck van Hispaniën heb ick altijd gheëert?" Maar de geestdrift voor dit in archa ïstische vormen gebouwde lied ontstaat u t iets anders, dan de geestdrift, die 'n gelegenheidsgedicht van nu beoogt te wekken. Het is daar de historische sfeer, de melodie, het vanzelf ingewezen-zijn in het nationale wezen, waardoor het lied geestdrift verwekt. In den tijd van Marn'x begreep men het Wilhelmus wel terstond. Den dichter Boutens met steenen te werpen om dit gedicht is onbillijk en ongepast. Maar de kritiek op den aard der opdracht blijft volkomen omhoog staan. Men heeft vergeten, dat de groot ste dichter van een land nog niet zijn grootste volksdichter behoeft te zijn. In weer en wind. Bij de N.V. W. L. J. Brusse's Uitge versmaatschappij te Rotterdam ver scheen, onder redactie van de bekende natuur-historische publicisten Rinke Tol man en ds. J. I. van Schaick, de eerste aflevering van „In weer en wind", ge- illustreerd maandblad, gewijd aan na tuurleven, reizen, volkskunde en bui tensport. Het tijdschrift zal den lezer inlichten over dier, boom, plant en bloem, over geologische onderwerpen, liefhebberijen, natuurbescherming, volkskunde etc. Verder zullen reisverhalen opgenomen worden, terwijl kampeeren, zwemmen, zeilen, zweefvliegen, enz. ter sprake zul len komen. In het eerste nummer komt o.a. 'n ge- illustreerd artikel voor waarin ds. J. I. van Schaick zijn opgetogenheid uit over de landschappelijke bekoring die er van Zeeland en niet in de laatste plaats van Walcheren uitgaat. Tientallen fraaie foto's en teekenin- gen zijn kwistig tusschen den afwisselen den tekst gestrooid. Aan de typografi sche verzorging van het periodiek is groote zorg besteed. Bij de uitgevers Van Gorcum Comps. te Assen is verschenen Katholicisme en Nationaal-Socialis- me", door Anton van Duinkerken. Nr. 2 van de reeks Waakzaamheid. Brochures, uitgegeven door het „Comité van Waak zaamheid van anti-nationaal-socialisti- sche intellectueelen". Libellen. In de bekende Libellenserie ver schenen bij de uitgevers Bosch Keu- ning te Baarn de volgende nieuwe deel tjes: „Onze hormonen", door dr. J, G. Men ken. Met teekeningen van Karei Hoe kendijk. „Het raadsel der iepenziekte", door dr. S. Broekhuizen. Geïllustreerd. „De verzorging onzer kamerplanten", door G. A. Noordanus. Met vele foto illustraties. De kinderliedjes die door het Avro- kinderkoor onder leiding van Jacob Ha mel voor de radio worden gezongen, zijn door de Avro, evenals vorige jaren, als 1936-tiental in een bundeltje vereenigd. Bij de verschillende versjes zijn mooie foto-illustraties gevoegd. Deze illustra ties en de verzorging van het bundeltje zijn van Piet Marée. Door den uitgever G. F. Callen- bach te N ij k e r k is voor de Nobelreeks uitgegeven het proza-werkje „Feest in Hollands huis", door dr. P. H. Ritter jr. Ingeleid door prof. dr. H. Th. Obbink, hofprediker. Dit boek teekent op aan trekkelijke wijze de figuren van Koningin en Prinses, ook in hun onderlinge verhou ding. Het boek wil op zijn wijze mede werken den band tusschen Oranjehuis en volk te verstevigen. I. Afzender* onbekend «lok in de prni- fanmend. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden «tukken geplaatst of gewetgert niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt bet kort! HARTELOOS^ Dikwijls leidt mijn weg naar en door Middelburg; de stad binnenkomend of verlatend, treft mij reeds jaren de schril le tegenstelling aan den Nieuwlandschen Dijk. Aan de eene zijde een ruim aangeleg de en welverzorgde begraafplaats, aan den anderen kant de vuilnisbelt met haar woonwagens. Piëteit en zorg voor de dooden, harteloosheid en onverschilligheid voor de levenden. Een toestand die al jaren voortduurt en aan velen ergernis geeft, of betreurd wordt, al naar hun temperament. Zeker: het betreft slechts zwervers; zij zijn nergens welkome gasten en wor den slechts geduld, maar desondanks hebben zij, afgezien nog van hygiënische overwegingen, recht op een betere standplaats dan de vuilnisbelt. In elk geval: een toestand, Middelburg met haar tradities en als hoofdstad van onze provincie, onwaardig. Moge het stadsbestuur aanleiding vin den om in dezen spoedig verbetering te brengen; een beter terrein ligt in de buurt en hoe een weinig kostbare be schutting voor ménsch en dier (bestaan de uit een verharde standplaats voor de wagens, een bekapping voor de dieren en een eenvoudige toiletgelegenheid) te maken is, kan o.a. Goes doen zien, dat, ook op haar haventerrein, voor deze ca tegorie van bezoekers medevoelen toonde. Wel zijn de belastingen ook in Middel burg hoog, maar een kleine bezuiniging op werken, die wel wenschelijk, maar niet strikt noodig zijn (waarbij aan de werkzaamheden in de duinen gedacht wordt) zou het mogelijk zijn een strikt noodzakelijk werk uit te voeren en wan neer, onverhoopt, mensch- dierlievende motieven geen doorslag zouden kunnen geven, dat dan de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer er zich eens voorspanne; utiliteitsredenen hebben he laas in dezen tijd soms grooter drijf kracht dan zuiver menschlievende. Een Zeeuw. ERGERLIJK. Gistermiddag plm. 12.15 uur moest ik op de Vlasmarkt te Middelburg getuigen zijn van het „lossen" van nuchtere kal veren. Daarmede werd meer gegooid dan „vervoerd". Meermalen kwamen de beestjes, die amperaan loopen kunnen, op de straat terecht met alle vier de pooten zijwaarts van het lichaam ge strekt. Nochtans schijnen er nog velen te zijn die eens terdege op de vingers getikt zouden moeten worden, om te be seffen hoe pijnlijk het is met zulk vee om te gaan zooals dit gistermiddag ge schiedde. Middelburg, 3 Februari. J. S. [Accoord. Maar vlak bij de Vlasmarkt is een publieke telefooncel en het tele foonnummer van het politiebureau is 143. Signaleeren is goed, maar actief in grijpen is beter, ja burger plicht. Red.]. IWIHIMBaBg—BB— MIDDELBURG. Ingekomen personen gedurende de maand Januari 1937. H. Swaneveld, varensgezel, Vlaardin- gen, Bogardstraat 13; J. L, Nieuwenhuis, ambtenaar Rijksverkeer Inspect., Bergen op Zoom, Rouaansche kaai 35; A. Meijer, Rijksinspecteur van het verkeer, Hat- tem, Molenwater 83; A. Biesing, lood gieter, Grootegast, Rozenstraat 46; M. A. van de Zande, Kruiningen, Seisweg 131; Mr. J. W. Josephus Jitta, wnd. grif fier Arr. Rechtbank, Noordwijk, Lange Delft 24; Ma. Abraham, db„ O. en W.- Souburg, Smidsbolwerk 7; C. van der Meer, metselaar, Rotterdam, Segeer- straat 42; W. Roskam, melkslijter, Sint- Laurens, Spuistraat 16; J. J. Minder- houd, winkelbed., Vlissingen, Nieuwe Oostersche straat 19; J. Siegers, dienstb., Vlissingen, Londensche kaai 45; G. E. Bouman, kantoorbediende, Ter Neuzen, Singelstraat 23; A. T. van der Weele, caféhouder, Goes, Noordstraat 34; W. D. J. Korstanje, fabrieksarb., Koudekerke, Zuidsingel 118; A. Jongepier, dienstbo de, Vrouwepolder, Lange Noordstr. 64; L. J. Hemnis, winkelbed., Haarlem, St. Pieterstraat 7D. L. Dorleijn, dienstbode, Ritthem, Molstraat 2; N. F, Joosse, Rhe- den, Lange Delft 67; I. Janse, onderwij zer, 's-Hertogenbosch, Veersche Singel 72; C. L. Coppoolse, dienstb., Arnemui- den, Langeviele 2; E. J. S. Klomp, ver pleegster, Heemstede, Noordpoortplein 2; A. Adriaanse, landarbeider, Aagte- kerke, Nieuwepoortstraat 9; L. D. Nijs- sen, werkman, Vlissingen, Kinderdijk 94; L. C. Poppe, dienstbode, Koudekerke, Veersche Singel 26; A. Grootjans, mon teur, Ter Neuzen, Bastion 29; A. Vol kers, Veere, Noordsingel 88; J. Stip hout, schrijfster R. W. S., Arnhem, Molenwater 103; J. A. Janisse, beton- vlechter, Vlissingen, Nieuwstraat 5; J. L. Groot, zonder, Antwerpen, Seissingel 100; H, J.'C. Keulemans, sergt.-bottelier K. M., Soerabaja, KI. Vlaanderen 101. Vertrokken personen gedurende de maand Januari 1937. W. Went, boekhandelaar, Koepoort- straat 27, Amsterdam Banstraat 61; L. Vermeule, kok, Veersche Singel 148, Amsterdam Rozengracht 312; J. M. La- meijn, schoenmaker, Hoogstraat 11, Vlis singen, Scheldestraat 50; J. P. van de Velde, machinist, Noordweg 52, Rotter dam Hooidrift 13; A. J. A, C. Vassear, verificateur Ned. Gem., Noordsingel 96, Rijswijk (Z.H.) Beetslaan 62; M Poort vliet, Noordweg 107, Arnemuiden C 123; F. van Goudswaard, 't Bijltje 5, Oostka- pelle B 117; H. J. Rekker, kellner, Lan ge Noordstraat 2, Arnhem Heselbergher- weg 56; G. H. van Giezen, Wal 1, Am sterdam Warmoesstraat; Johannes Ch. van der Steen, winkelchef, Seisweg 190, Amsterdam Amazonestraat 18hs.; W. Corstanje, Jodengang 5, Bergen op Zoom Machiel de Ruyterstraat 5; G. van Loo, Lange Noordstraat 34, Koudekerke D 58; Aa. Merk geb. Bassi, Lange Noord straat 34, Koudekerke D 58; C. J, Ma- chielse, Penninghoeksingel 59, Koude kerke Vlissingsche straat B 208; H. van Putten, Seisbolwerk 1, Koudekerke Kerkstraat D 144; C. I. Raats, Turfkaai 17, Sittard Overhovenerstraat 14; H. Fleumer, Spanjaardstraat 70, Nunspeet Spoorlaan 40d; M. Gort, Lange Burg 57, Vlissingen, Aagje Dekenstraat 83; E. Fagginger Auer, apoth.-ass., Koorkerk hof 22, Leerdam Kerkstraat 58; M. Geel hoed, timmerman, Molenwater 37, Den Haag Linneausstraat 46; N. M. de Dreu geb. Schrier, Nadorstweg 23, Vlissingen Paul Krugerstraat 55; Wed. P. Sanaee geb. Snoodijk, Achtersingel 73, Wissen- kerke; J. Nobels, Singelstraat 10, Vlis singen Glacisstraat 48; I. M. A. Everts, Abdij 6, Vlissingen Boulevard De Ruy- ter 58a; E. Hiemstra, Lange Noordstraat 2, Leeuwarden Sonsdwarsstraat 28; P. J. Knopjes, Molstraat 2, O. en W.-Sou- burg Oranjeplein 48; M. Vaas, Potten- markt 7, Haarlem Breestraat 10; P. de Kraker, Stadsschuur 6, O. en W -Sou burg Vrijburgstraat 39; Ma. Nooyens Scherpings, St. Janstraat, Vlissingen Badhuisstraat 82bov.; Jaca. de Visser, dienstbode, Langeviele 2, Serooskerke A 46; H. W. Ghijsen, Korte Burg 15, Rot terdam Strevelsweg 144b. Aagtekerke. Over de maand Jan. Bevallen: J. Corré, geb. de Visser d. Serooskerke (W.). Over de maand Jan. Bevallen: P. Houterman, geb. Cijvat d. J. M. Meijers, geb, Gideonse d. Overleden: M. Kerkhove, 69 j. wedn. van A. Jacobse, wonende te Vrouwen polder, C. A. Maljaars 5 xnnd. z. Driewegen, Bevallen: C. de Witte, geb. Fierloos d. Overleden: N. Koole 27 j. jd (3D.Z.) Kapelle, 3 Febr. Veilingsvereeni- ging' „Kapelle-Biezel'inge en Omgeving". Kleine Veiling. Appels: Goudreinetten 25, Ermgaard 22, Holl. Zoet 14, Pomme d'Oranje 13, Huismanszoet 17. Peren: Gieser Wildeman 1620, Klei- peren 1418, Comtesse de Paris 720, Stoofperen 1315, Diversen: Uien 2, Spruiten 49, Sa- voye Kool 1,201.50, Roode Kool 1.40 2 Boerenkool 1.502, Koolrapen 1, Prei 1,802,30, alles per 100 kg, Eieren 3.30 3.50, per 100 stuks. Oostburg, 3 Febr. Avicultura: aan voer 66% kg' boter; prijs f 1,37 tot 1,68, per kg. van geadverteerde of te adverteeren ver. gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen e» andere bij eenkomsten. MIDDELBURG. DO. 4 Febr, Evangelisatie Bogardz. Spr. ds. Korevaar, 20.00 h. DO, 4 Febr, Samenk. Leger des Heils, spr. Kol. Beekhuis, Amsterdam. VR 5 Feb DO 4 Feb. Reclass.-avond, Schuttershof 20,15 h. VR, 5 Febr BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR, 5—DO. 11 Febr. „De 'Moderne Regenmakers" en „Als onbekenden Trouwen", 20 h. ZO 15,00 h. matinée. CITY, Midd. VR. 5—DO. 11 Febr.: „De Groene Domino" en „Zij, die de Wetenschap dienen", 20,00 h, ZO 15,00 matinée. Wo 14,30 h. Cineac, GRAND THEATER, Goes VR 5—Dl 9 Feb. „Rose Marie", 20.00 h. ZO 15,00 matinée. VR. 5 Febr. Oranjefilm, Geref. Kerk; te Serooskerke 15.30 h. Kinder- voorstell, volw. 19,00 h. VR 5 Febr, Buitengew. Alg. Verg. Aan- deelh. Bankiers en Effecteukant. Van Waesberghe N.V, te Wsl, 14 h. ten kantore der N.V. F.ec Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8