ZUID-BEVELAKD. ZEUWSM-VUMNBU U KERK EN SCHOOL KUNST EN WETENSCHAP. GEMEENTERAAD VAN ItiEDDELBURG SCANDINAVIË EN NEDERLAND. meentefondsbelasting en waar van de opbrengst daarvan voor 1937 slecht 2/3 ontvangen zal worden, omdat de verhooging met ingang van het belas tingjaar ly37-'38 s vastgesteld, kunnen deze opcenten-met een aantal van 15 worden verlaagd. Het aantal wordt dan 60 en blijft dus boven de 55. Daarom kunnen B. en W. ook nu nog niet de opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting in de verlaging doen deelen, want het get,al opcenten op de hoofdsom van de ge meentefondsbelasting mag het getal 55 niet overtreffen, zoolang het aantal op de hoofdsom der vermogensbelasting het maximum c.q. 38 niet heeft bereikt. Voor de verlaging komen dus alleen ;n aanmerking de opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. SEROOSKERKE. Dinsdagavond werd de jaarvergadering van het ziekenfonds „Onderlinge Hulp" gehouden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het fonds thans 70 leden telt. De rekening van den penningmeester gaf aan, in ont vangsten 755 en in uitgaven 591, goed slot 164. De stand der kas op 1 Januari 1937 was 1767. De aftredende bestuursleden de heeren C. Huijssoon, M. Izeboud en J. W. Louwerse werden allen herkozen. Daar nog velen lid kun nen worden van deze goed functionee- rende vereeniging, werd besloten, om door het verspreiden van circulaires en het doen van huisbezoek daarvoor actie te voeren. OOSTKAPELLE. Iets wat hier nog nimmer heeft plaats gehad, gebeurde Woensdagmiddag. Een alleenwonend persoon wérd wegens huurschuld uit zijn woning gezet. Deze bijzondere gebeur tenis bracht veel volk op de been, doch alles verliep ordelijk. Het huishou dentje werd later op last van het ge meentebestuur, op den zolder van het arrestanten loka al opgeborgen. De per soon in kwestie kon ook den nacht in het arrestantenlokaal onderdak vinden. VEERE, Woensdagavond hield de C, J. M. V. „Eben-Haezer" alhier onder voorzitterschap van ds. P. Fagel haar 17e jaarfeest in de zaal van de voorbe reid ngschool, Voor dit feest w,as veel belangstelling en de zaal was dan ook tot de laatste plaats bezet, Ds. Fagel opende het feest met zang en gebed, heette allen welkom en ver trouwde, dat de vereeniging in de be langstelling der jeugd mocht toenemen. Na een bijbelinleiding br,achten secreta ris en penningmeester, laatstgenoemde op rijm, verslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging thans 17 jongens telde en 54 donateurs. De inkomsten bedroegen ruim f 102 en de uitgaven ruim f 50, zoo dat men met tevredenheid op den finan- cieelen toestand der vereiging mocht neerzien. Nad,at de kringsecretaris en burge meester Huinink een woord van waar deering gesproken hadden en een der leden een voordracht had gehouden, werd gepauzeerd en werden verver- sch'ngen rondgedeeld. Het hoogtepunt van dezen geslaagden avond vond plaats in een voor deze ge meente zeer toepasselijk tooneelstuk „November-stormen", een schets in vier bedrijven met een happy ending dié door de jongelui zeer verdienstelijk werd vertolkt. Na nog enkele voordrachten en een opstel en de gebruikelijke rondvraag sloot ds. Fagel deze bijeenkomst, die getuige het hartelijk applaus, zeer 'n den smaak was gevallen. BIEZELINGE. Al eenigen tijd loopt in de weide van Gebrs. Vermue, Zaaidijk alhier, een volwassen kooischaap, waar van zich maar geen eigenaar komt op dagen. Inlichtingen verstrekt de gemeente politie. BIERVLIET. Den laatsten tijd zijn al hier verscheidene diefstallen gepleegd. Vooral goederen, die des nachts buiten staan, moeten het ontgelden. Ook ko nijnen en kippen zijn zeer in trek. Dinsdagmorgen kwam de landbouwer H. tot de minder aangename ontdek king, dat vier hammen, die hij aan een muur te drogen had gehangen, verdwe nen waren. Het is te hopen, dat aan dezen toe stand gauw een einde wordt gemaakt. Jammer is het, dat sommige benadeelden de ontvreemdingen zeer in de hand wer ken, door de politie niet in dc zaak te mengen, uit vrees voor onaangename ge- volgen. (y GROEDE. Dinsdagavond had alhier 'n algemeene vergadering plaats van de burgerij van Groede, ter vaststelling van de rekening in verband met de gehouden feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Voorzitter de heer A. J, Pauw. Uit de rekening welke door den heer J. B. Becu-de Hullu waarnemend penning meester werd overgelegd, bleek, dat was ontvangen de som van f"575 en uitgege ven een bedrag van f 558, goed slot van f 17. Besloten werd het resteerende bedrag ter beschikking' te houden tot zich weer de gelegenheid van feestvieren zal voor doen. Ook de verlichtingsartikelen zul len voor eenzelfde doel bewaard blijven. Vervolgens werd door den voorzitter alsnog het feest gememoreerd, dat in al- >e pzichten geslaagd mag heeter en 'n groot succes is geweest. Aan de ver oCir! ende vereemg ngnn, alsme ie aa. /erscmliende parücu±ieren betuigde sp namens de feestcomm.ssie zijn oprechte Jank. in hei bij-onder aan de muziek vereenigingen. Ook de geestelijke let ders wilde spr. zijn dank betuigen, die nun kerkdiensten zoodanig hebben g- houden, dat geen hiaten in 't gehouden feest plaats hadden. Vervolgens werd nog mededeeling ge daan, dat door de feestcomm.ssie eei schrijven was ontvangen van B. en W die de feestcommissie hun dank betuig den voor de wijze waarop de feestelijk, heden zijn georganiseerd en gevierd Eet schriftelijke dankbetuiging was ingeko men van de voeibalvereeniging voor dt beschikbaar geste"de prijzen, terwijl de voorzitter der athletiekvereeniging en van de Chr. zangvereeniging mondeling hun dank uitspraken. De „Condé" weggesleept. TERNEUZEN. Nadat de noodbekis- ting voor het gat van het Fransche s.s. „Condé", dat in aanvaring kwam met een Zweed en lek werd, was aangebracht en het binnengedrongen water met be hulp der pompinstallaties der bergings vaartuigen was weggepompt, heeft men het schip in diep water getrokken, waar na het, met assistentie van bergings vaartuigen en sleepbooten, de reis naar Antwerpen heeft ondernomen. SLUIS. Dinsdag gaf het muziekgezel schap „Apollo", o. 1. van den heer J. van den Bussche, haar tweede winter- concert in de muziekzaal bij den heer B. Cammaert. In tegenstelling met vorige concerten, kon men thans een grooter opkomst van het publiek aanschouwen, wel een bewijs, dat er rekening gehou den wordt met het weer. De voorz., de heer G. Metz, betuigde dan ook zijn volle tevredenheid en hoopte, dat het pro gramma van dezen avond in den smaak zou vallen. Dit programma, dat uit mu zieknummers, afgewisseld met voor drachten bestond, verliep naar ieders wensch en het gehoor kon genieten van de vlot gespeelde wals van Joh. Strauss, „Rozen uit het Zuiden" en van verma kelijke kluchten als „Puk en Muk" en „Jopie als standbeeld". De muzikanten toonden hierbij, dat ze hun rol goed ver stonden. Na het sluiten met een gebrui- kelijken marsch, volgde nog tot in de kleine uurtjes een gezellig bal Zooals men weet, werd een poosje geleden in den Raad met algemeene stemmen besloten de muziektent op de Groote Markt van een moderner ver lichting te voorzien. In de plaats van de oude gaslampen, zag men dezer dagen de tent helder verlicht door een viertal groote electrische lampen, waarmee het muziekgezelschap wel in de eerste plaats zal gebaat zijn. Ernstig motorongeluk. Op den provincialen weg Hulst-Walsoor den heeft zich gistermiddag omstreeks 5 uur te Kuitaart in de gemeente Honte- nisse een ernstig motor-ongeluk voorge vallen. De motor- en rijwielhersteller Jos. L,, die te Kuitaart zijn bedrijf heeft, doch nog bij zijn ouders te Hengstdijk woont, slipte door de gladheid van de keien met een moter, welke hij in reparatie had en wilde probeeren. Voorbijgangers troffen den jongeman in bewusteloozen toestand naast het mo torrijwiel Hij had een been gebroken en een zware hersenschudding bekomen. Zijn toestand was van dien aard, dat hem de H.H. Saci-ementen der stervenden werden toegediend. Het slachtoffer is naar huis vervoerd en wordt daar ver pleegd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Ne- derlandsche letteren mej, N. C, van Dis te Z a a m s 1 a g, Geref. Kerk. Op het tweetal te Nunspeet komt voor ds. M. J, van Dijken te Oostkapelle, Gerei, Gem, Tweetal te Terneuzen ds. H. Ligten- berg te Nisse en ds. A. Verhagen te Middelburg HET KINDERVERSJE. Mevr, M. Geersvan Loo te Middel burg schrijft ons: Naar aanleiding van het versje Tikke, takke, toonen, deel ik U mede, dat ik in mijn bezit heb een alleraard'gst boek je, d,at bovenstaand versje bevat. Het boekje is getiteld: „Hoe mooi Onze kinderversjes van vroeger en nu", rijmp jes en versjes, uit de oude doos. Uitgave van C. Meulenhoff Co. A'dam 1909, Het versje luidt: Tikke takke toonen; 't Varkentje in de boonen; t Paardje in de haver; t Koetje in de klaver; s Schaapje in het groene gras; t Eendje in den waterplas; t Vischje in het netje t Kindje wip! in 't bedje. Ons dunkt deze aangelegenheid hier mede voor ons blad nu voldoende toe gelicht, zoodat wij, met dank aan dege nen die zich ter zake moeite hebben gegeven, verzoeken geen verdere inzen dingen hieromtrent te doen geschieden. Red. Toenemende belangstelling voor ons land in het hooge Noorden, Groeiend besef, dat de Oslo- staten op verschillend gebied nauwer contact dienen te zoe ken. Een interessant Noorsch boek over de Hollandsche kunst. (V an onzen Zweedschen correspondenti) De verk.aringen over de wenschelijk- .ïeid van overleg tusschen de Oslo-staten Jm tot verm.ndering van handelsbelem meringen te komen, die minister Colijn een week of wat geleden in een gesprek .net een medewerker van een vierta groote bladen in Denemarken, Finland doorwegen en Zweden aflegde en de rondreis door Noorwegen en Zweden, waarvan minister Deckers en minister Gelissen teruggekeerd zullen zijn wan neer deze regels in de krant komen hebben hier in Scandinavië een verras sende belangstelling gewekt, een be- ang'stelling, die vooral tot uiting komt in vele beschouwingen in de pers en die dan verrassend genoemd kan worden omdat deze pers zich de enkele goe de uitzonderingen niet te na gesproken over het algemeen weinig aan Neder land gelegen laat liggen. Ik constateer slechts en oefen geen critiek, de Scan dinavische pers interesseert zich over 't gehee] genomen nu eenmaal minder voor gedachten en gebeurtenissen en stroo mingen en omstandigheden in andere landen dan de Nederlandsche pers dat pleegt te doen en de situatie van ons land is ook een andere dan die der Scan dinavische landen en met de positie en de belangen is het evenzoo. Maar onder den invloed van verschil lende gebeurtenissen van de laatste ja ren, van de nieuwe toestanden, die be zig zijn te ontstaan, begint men hier in het Noorden al meer en meer te besef fen, dat men toch wel degelijk deel van Europa uitmaakt, dat men er niet meer zoo aan den buitenkant van staat als vroeger inderdaad het geval was, vroe ger, toen een Finsche boer nog niet hoefde te tobben over prijsveranderin- gen op de wereldmarkt en de Deensche sociaal-democraten en radicalen nog met een heel rustig hart voor nationale ontwapening konden opkomen. En tege lijk met het ontwaken van dit besef van verbondenheid met de rest van Europa blijkt men nu ook langzamerhand in steeds breederen kring de beteekenis van toenadering tot, van nauwer con tact met die andere kleine en democra tische landen in het Noordwesten van ons werelddeel: Nederland en België te gaan in zien. De staatslieden zijn voor gegaan, er wordt, zooals men weet, door deze zes landen samen met Zwitserland herhaaldelijk gezamenlijk opgetreden op het (internationale forum, dat Genèv.e heet, en bovendien worden België, De nemarken, Finland, Nederland, Noorwe gen en Zweden gemeenlijk de Oslo-sta ten genoemd op grond van hun aanslui ting bij de Conventie van Oslo van 1930, die een samenwerking op het gebied van de douanetarieven beoogde, welke van vrij veel beteekenis had kunnen worden, wanneer de beteekenis van de invoer rechten als handelspolitiek wapen niet aanmerkelijk geslonken was doordat ve le staten naar andere, krachtiger midde len, zooals contingenteering en quota regeling, hebben gegrepen. Maar terwijl men hier in het Noorden indertijd be trekkelijk koeltjes stond tegenover de Oslo-conventie en de zaak bij voorbeeld in den Zweedschen Rijksdag met zoon redeneering van „baat het niet, dan schaadt het niet" in een oogenblik werd afgehandeld, heeft 't initiatief van dr. Co- lijn tot nieuw overleg tusschen de Oslo- staten thans veel sterker de aandacht getrokken, wordt het in de pers, vooral in die van ZweHen en Finland, druk be sproken, terwijl de Noolrsche minister van buitenlandsche zaken, prof. Koht, aan de beide Nederlandsche ministers bij hun vertrek uit Noorwegen een me morandum heeft meegegeven, waarin hij verklaart, dat de Noorsche regeering gaarne bereid is deel te nemen aan be sprekingen, die het scheppen van een degelijken grondslag voor rationeel ruil verkeer tusschen de landen ten doel hebben, Ongetwijfeld is de belangstelling, die men thans in Scandinavië voor het ini tiatief van onzen minister-president aan den dag legt voor een goed deel een ge volg van het feit, dat men er over 't al- meen precies eender over denkt, dat men evenals dr. Colijn in nauwere sa menwerking op economisch gebied 'n mo gelijkheid ziet om de economische toe standen te verbeteren en daardoor op den duur wellicht ook de politieke spanningen te verminderen. En voorts heeft de toe vallige omstandigheid, dat de ministers Deckers en Gelissen vlak na de publica tie van het interview met dr. Colijn naar het Noorden reisden, nog eens extra de aandacht op diens uitlatingen gevestigd. Maar toch gelooven wij, dat in die be langstelling ook iets te bespeuren valt van het groeiende besef, dat de Oslo- staten, om het populair uit te drukken, in hetzelfde schuitje zitten, dat zij thans in verschillende opzichten op elkaar aangewezen zijn, dat Scandinavië meer dan tot nu toe contact met die twee sta ten aan de Noordzee moet zoeken en zich daarom meer voor deze landen moet interesseeren. Stemmen in dien geest zijn ook vroe ger wel opgegaan, maar er werd dai, meestal niet of nauwelijks op gereageerd terwijl dergelijke opwekkingen thans wel gehoor schijnen te vinden. Het zou te vei moeren al die kleine voorvalletjes, al dit op zichzelf misschien weinig belangrijke verschijnselen, die dezen indruk vesti gen, op te sommen en bovendien is het soms moeilijk uit te maken of een be paald verschijnsel inderdaad een uiting •3 van groeiende belangstelling voor ons land en of België. De ruimere publiciteit, die Nederland de laatste jaren in de Zweedsche pers gekregen heeft is er stellig één van, terwijl de omstandigheid dat het aantal in het Zweedsch vertaal de Nederlandsche boeken de laatste ja ren niet onbelangrijk gestegen is, voor een goed deel toegeschreven moet wor den aan het vrijwel verdwijnen van Dui1.- sche boeken uit de voor vertaling' in hel Zweedsch geschikte literatuur en vooral aan het feit, dat Nederland tegenwoor dig verscheidene auteurs heeft Johai. Fabricius en mevrouw Székely-Lulofs o.a, wier werk zeer in den smaak van het Zweedsche publiek valt. Evenwel zal de bekendheid, die een deel van on ze moderne literatuur aldus in Zweden verworven heeft, weer bijdragen tot n grootere belangstelling voor ons land en ons volk en zijn cultuur, zooals de be langstelling, die men bij ons voor Scan dinavië koestert voor een zeer belang rijk deel voortspruit uit de kennismaking met verschillende ^Scandinavische schrij vers en schrijfsters. Een belangrijke uiting van begrip voor de groote beteekenis, die nauwer con tact tusschen de Oslo-staten, tusschen de democratische en in beginsel vrij- handelsgezinde staten in het Noordwes ten van Europa kan krijgen in dezen tijd van autarkie en dictatuur, en een krachtige opwekking tevens om samen werking te zoeken, is een kort geleden bij de Noorsche uitgeverij Gyldendal Norsk Forlag verschenen [boek, /„Den Hollandske Kunst" van den Noorschen kunsthistoricus dr. Harry Fett. Wie het vluchtig doorbladert en eigenlijk alleen maar die ver over de honderd reproduc ties van meesterwerken van Frans Hals en Rembrandt en Vermeer, Van der Helst en Van Ostade en al die anderen ziet, krijgt den indruk, dat het een werk is zooals er zoo vele zijn, een studie over de werken van de Hollandsche Mieesters. Maar Harry Fett is een man, die gaarne verband wil leggen tusschen verschijnselen van vroeger en verschijn selen van nu, een kunsthistoricus, voor wien kunst feitelijk altijd historie is en wanneer men slechts den titel van het eerste, inleidende hoofdstuk leest „Ne derland en de groote mogendheden", en ziet, hoe hij daar het Spanje van Philips II een imperialistischen dictatuur-staat noemt, dan wordt het reeds duidelijk, dat hij niet alleen maar een kunsthisto rische beschouwing wil geven, doch ook in die Hollandsche kunst iets zoeken wil en natuurlijk vinden zal dat den menschen van dezen tijd een les kan zijn. Dan bemerkt men, dat Harry Fett's boek behalve een belangwekkende cul tuurhistorische studie ook een hoogst actueel politiek geschrift is, Hij betoogt onder ander, dat er uit de kunst van de oude Hollanders veel te ieeren valt omtrent hun opvattingen en idealen en ook omtrent de geestelijke krachten, die hen in staat stelden den langen, zwaren strijd teg'en Spanje vol te hoiiden. Hij betoogtverder hoe men in de voorliefde, die Rembrandt koesterde voor Joodsche types, voor arme stak kers een uiting zou moeten zien van den afkeer, dien kleine volken, kleine staten hebben van geweld en machtsmisbruik, hoe voor Rembrandt die Joden, die ver drukten een symbool geweest zouden zijn van het lot der kleine staten, maar ook van hun voortdurenden strijd tegen de gewelds- en machtspolitiek der groo te mogendheden. Zoo komt de Noorsche kunsthistoricus er toe, Rembrandt te be schouwen als het genie, dat na eeuwen nog zijn volk den weg zou kunnen wij zen, zoo koujt hij in het laatste hoofd stuk, dat „Holland en het Noorden" tot titel draagt, er toe, te spreken van het front van Willem den Zwijger en Gus- taaf II Adolf, van Rembrandt van Rijn en Björnsjerne Björnson, dat de kleine stalen, voortbouwend op hun groote tra dities, zouden moeten vormen om, zoo als de laatste dezer vier groote weg wijzers meer dan dertig jaar geleden reeds betoogde een waarborg te schep pen voor dat, waar de menschheid het meest naar verlangt, voor den wereld vrede. En hij beëindigt zijn boek met te vragen of het eigenlijk niet de plicht van de Oslo-staten is hun humanistische standpunt zoo scherp mogelijk te formu leeren en zoo krachtig mogelijk te ver dedigen en of er niet een vruchtbare wisselwerking tusschen Nederland en het Noorden zou kunnen ontstaan door een nauwere cultureele samenwerking tusschen deze landen, door een, zooals hij het noemt, geestelijke Oslo-conven tie. Bertil J. Fluistergrapje. Goering is op be zoek bij Goebbels. „Toe oom Herman, geef mij een dubbeltje", bedelt Goeb bels dochtertje, zoo als kinderen wel meer doen. Jozef Goebbels maakt zich hierover boos en zegt: „Dat is niet net jes, bedelen." Waarop de kleine met verwonderd-groote oogen vraagt: „Zijn we dan geen lid meer van de Partij, Pappie?". lm WH—g—MB— (Vervolg - an t verslag van gisteren.) Zooals reeds m een deel der vorige oplaag gemeld, heeft de heer Jeronimus rijn motie, inhoudende, dat de Raad B. en W, verzoekt de toestemming aan den hoofdboekhouder der bedrijven om les te geven in te trekken, teruggenomen. Zulks nadat er o.a. op gewezen was, dat de onderhav ge zaak niet op zichzelf be schouwd mag worden en nadat de wen- schelijkheid was uitgesproken dat B. en W. op de zaak in haar geheel terug' zul len komen. Benoemingen. Voor de benoeming van een leeraar in Hebreeuwsch aan het Gymnasium bestond de aanbeveling uit ds. C. F. Nolte en ds. J. Wt Dippel, beide alhier. Benoemd werd de heer Nolte met al gemeene stemmen. Tot tijdelijk leeraar 'n de Aardrijks kunde aan die inrichting van onderwijs benoemde de Raad den heer E. Mos alhier. Heffingsverordening opcenten gemeentefondsbelasting. Naar aanleiding van een schrijven van Ged, Staten stelden B. en W. voor te bepalen, dat de opcenten op de gemeen tefondsbelast ng alleen voor 19371938 op 75 worden bepaald en niet zooals uit het besluit van 18 December jl. zou op te maken zijn voor onbepaalden tijd. Dit laatste is niet toelaatbaar voor meer dan 55. Aldus besloten. Capitulantenverordening. Ook ingevolge een schrijven van Ged, Staten, stellen B. en W. een kleine wij- z'ging voor in de Capitulantenverorde- De heer HEEMSKERK wilde hierbij eens uitspreken, dat men wel duidelijk weet, dat men feitelijk niets meer heeft in te brengen. Spr. is geen tegenstander van het capitulanten stelsel. In persoon lijk en algemeen belang kan spr. het wel steunen. Spr. heeft de vorige maal zich neergelegd bij het verzoek van den voor zitter aan de zaak maar niet te plukken. Nu gaat men echter in de door spr. ge- wenschte richting. Het gaat om het niet verlagen van het gezag van een oud onderofficier door hen te benoemen tot grafdelver enz. In het buitenland ver richten zelfs verarmde generaals gaarne zulke betrekkingen. Hier worden nu de plaatselijke belangen opg'eofferd aan 't misplaatste waard;gheidsgevoel. De VOORZITTER zeide, dat het hier opheffing van een misverstand betreft Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Schoolgeldverordeningen. Een drietal wijzigingen werden voor gesteld in de schoolgeldverordeningen L.O. en U.L.O., d.aar de minister van Binnenlandsche zaken enkele bezwaren had doen hooren. Volgens de wijz gingen zal iemand van wien de gemengde hoofdsom niet is te bepalen, voor het maximum bedrag worden aangeslagen, tenzij hij zelf aantoont, dat de aanslag naar een lager bedrag dient plaats te hebben. In de tweede plaats wordt be- pfeald, dat. indien het schooljaar 1936- '37 minder dan 12 maanden bedraagt, het schoolgeld naar evenredighe d ver mindert. Ten slotte werd voorgesteld terug te nemen de bepaling, dat de leerlingen kunnen worden uitgesloten van het vol gen der lessen bij niet-bet,aling van hét schoolgeld. De heer PORTHEINE meende, dat de oplossing niet billijk is, en wilde toezeg ging, dat men den belastingplichtige dui delijk imededeeling doet, dat het hier geldt toepassing van het maximum be drag. De VOORZITTER zeide, dat daarte gen niet het minste bezwaar bestaat Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Avondschool voor N. O. B. en W. stelden een verordening op de Avondschool voor N. O. voor welke in overeenstemming :s met de bepalin gen nopens het Nijverheidsonderwijs, met name voor wat betreft vacantiere- geling, lesrooster en inzending van ver schillende bescheiden. Aluds besloten z.h.s. Wachtgeldverordening. De heer v. d. Feltz had voorgesteld te bepalen, d,at alleen bijbetrekk'ngen, welke beloond worden met meer dan f 400, 's jaars, aanspraak geven op toé» kenning van wachtgeld, met dien ver stande, dat thans fungeerende .ambte naren voor alle door hen bekleede bij betrekkingen aanspraak op wachtgeld behouden, volgens de bepalingen der nieuw vastgestelde regeling. B. en W, ,adviseerden dit voorstel niet aan te nemen. De heer v. d. FELTZ meende, dat men er toch wel iets voor voelt; men denkt echter, bij wachtgeld te veel aan pen sioen, en dat is toch iets anders. Het wachtgeld is steun tot men een an dere betrekking heeft. Dit geldt toch niet voor 'n bijbetrekking bij opheffing, men houdt dan toch de inkomsten uit de hoofdbetrekking. Mén moet dus schei ding' maken tusschen hoofd- en bijbe trekkingen. Het Kon. besluit geeft óók een bedrag aan, waar beneden geen wachtgeld wordt toegestaan. Spr, wil zijn voorstel veranderen in 400 op 250. De VOORZITTER beantwoordde den heer v. d. Feltz en wees op de moeilijk heid om een grens ter zake te stellen. Ook met f 250 achtte spr. het voor-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7