Deze Courant DE TELEX mi BINNENLAND. ZEELAND. I De steun aan kleine boeren. verklaren op de andere vertegenwoor digende organen dan de Tweede Kamer, werden z.h.st. aangenomen. ue paragraat Deiredende de moge lijkheid van vervallenverklaring van het lidmaatschap der Prov. Staten werd aangenomen met 49 tegen 23 stemmen (tegen de soc. dem., de vrijz. dem. en de communisten). De paragraaf betreffende gelijksoor tige mogelijkheid voor den gemeenteraad werd z.n.st. aangenomen DE SPELLING-CHAOS. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Thijssen in verband met de strekking van het op 21 Dec, jl. aan di recteuren en directrices der kweeksctio len gezonden rondschrijven- van den in specteur van de onderwijzersopleiding in zake de schrijfwijze der Nederland sche taal bij de kweekschooleindexa De eindstemming ook over dit wets- mens en hoofdakte-examens, heeft de voorstel wordt gehouden op nader te minister van onderwijs, kunsten en we bepalen dag. tenschappen als volgt geantwoord „Corporatieve" lichamen. Het rondschrijven van den inspecteur Aan de orde is het wetsvoorstel tot van de onderwijzersopleiding, op 21 Dec het in overweging nemen van een voor- jl. aan de directeuren en directrices der stel tot verandering in de grondwet, kweekscholen gezonden, moet gelezen strekkende tot het openen van de mo- worden in het licht van het feit, dat de gelijkheid, openbare lichamen voor be- eenig geldende regeling in zake de roep.en bedrijf in te stellen. schrijfwijze der Nederlandsche taal voor De heer G o s e 1 i n g (r.k.) zeide, de examens uitgaat van de schrijfwijze dat de grondwet reeds nu geen belet- volgens de Vries en te Winkel. Dat dit sel is voor het instellen van zulke li- volgens de regels 5 en 6 van het bedoel chamen. Art. 194 regelt deze materie, de koninklijk besluit ook geldt voor den Het staat alleen op een verkeerde naamvalsuitgangen en voor de voor plaats. Spr. heeft dan ook amendemen- naamwoordelijke aanduidingen. Dat ech ten ingediend om de systematiek in de ter van deze regeling „mag" worden af grondwet te .verbeteren. De bedoeling geweken, behalve in bepaald aangegeven komt thans te weinig tot haar reent, gevallen. Het bedoelde rondschrijven be Voor een goede toepassing van het be- teekent nu, dat deze afwijkingen voors ginsel is decentralisatie gewenscht. In hands niet worden toegepast, onze hoogste staatswet behoort het be~ De vraag of het mogelijk zal zijn in de ginsel te zijn neergelegd. De omschrii- n°g overblijvende vijf maanden den aan ving moet er ruim worden genomen, staanden candidaten de noodige gewen cm de ontwikkeling van het beginsel ni«g bij te brengen, beantwoordt de mi rvim baan te geven. Zoo gaat het niet nister in bevestigenden zin, mede, om alleen om organen voor het beroeps- dat hij er geen bezwaar tegen heeft, dat en bedrijfsleven, ook voor cultureel le- in 1937 bij het schriftelijk werk voor de v.en examens de raadpleging van een woor- Spr. hoopte dat de minister een wel- denlijst met de geslachtsaanduiding vol willende houding jegens de amendemen- £ens de Vries en te Winkel wordt toege ten van spr.'s fractie zal aannemen Art 194 zal bij aanneming der amendemen ten kunnen vervallen. Spr. verdedigde vervolgens deze amendementen meer in bijzonderheden. staan en zulks te minder, omdat hij moet aannemen, dat inderdaad sinds jaren op vele scholen met die geslachtsaanduii ding geen rekening is gehouden. De mi nister teekent hierbij overigens aan, dat Nadat in het nieuw voorgestelde art, 3 de regel, welke sinds 18 Juli 1936 geldt bis de grondslag voor de nieuwe orga- en dus in acht is genomen, het vervallen nen in de grondwet is gelegd, bedoelt van de uitzondering in de nog resteeren- de rest der amendementen, de nadere de vijf maanden minder bezwaarlijk doet uitwerking door middel van een orga- Z1ln nieke wet verder te regelen ingevolge de art. 149a, 149b en 149c. De vergadering werd vervolgens ver-| daagd tot hedenmiddag. Op de vragen van den heer Moller betreffende hetzelfde onderwerp heeft de minister o.m. geantwoord, dat de in specteur van de onderwijzersopleiding zich tot hem had gewend met een vraag I betreffende de in de regels 5, onder b, en 6 van hat koninklijk besluit van 18 Juli 1936 voorkomende uitdrukking heeft veroordeeld wegens: verkeersovertredingen: H. J, L., Groe- de; J. S., Schiedam; J. G., Oostkapelle; A. M. K. S„ W. S., M. de R. allen Vlis singen; G. C. S., Wouw, allen f 1 b. s. 1 dh.L. C., Kruiningen; A. J. v. B,, 's-Heerenhoek; J. Th,, J. C,, Aimster- dam; E. M., P. M.,' beide Aagtekerke; Z. de G., Kapelle; P. L., Krabbendijke, ieder f 2 b, s. 2 dh.C, M., Sint Laurens, P. L, Westkapelle ieder f 3 b. s. 3 dh.; J. W., 's-Heer Arendskerke; J. K., Am sterdam beiden f 5 b. s. 5 dh.; S. J., Nieuw- en St. Joosland f 15 b. s. 10 dh.; R, v. d. W., Middelburg f 15 b. s. 5 d.h.; in staat van dronkenschap een an ders veiligheid bedreigen, wederrechte- .woorden, die een kennelijk mannelijke zelfstandigheid aanduiden". In de ont vangst van het hem daarop gegeven antwoord heeft die inspecteur aanlei ding gevonden de bedoelde mededeeling te doen aan de directeuren en directri ces van de kweekscholen voor onder wijzers en (of) onderwijzeressen. Aangezien de inspecteur terecht in zijn rondschrijven er op wijst, dat dit koninklijk besluit, zooals mede uit den aanhef van de daarin vervatte regeling blijkt, de schrijfwijze volgens de Vries en Te Winkel als uitgangspunt neemt en aangezien bovendien het besluit slechts een uitzondering op den regel Tijk eensTndërs" Vrijhe'dvan beweging I formuleert kan kwalijk; worden toege- -- T geven, dat de aanschrijving een wijzi ging in het besluit zou aanbrengen. De suggestie, dat door de voorschrif ten in zake de schrijfwijze der Neder landsche taal verwarring en chaos op belemmeren en straatschenderij: L. G., Ovezande f 25 b. s. 10 dh.; in staat v,an dronkenschap verkee- rende de openbare orde verstoren: A. M„ Koudekerke f 7,50° b. s. 5 dh,; een valschen naam opgeven: J. B., tel spellinggebied zou worden veroorzaakt, Middelburg f 10 b, s. 10 dh.; openbare dronkenschap: P. J. de B.,| Vlissingen f 10 b, s. 10 dh. dieren vervoeren' op noodeloos pijnlij ke wijze: J. V., Wolphaartsdijk f 10 b. s. 10 dagen hechtenis; varen zonder heklicht te hebben ont-I stoken: C. J'. R., Philippine f 3 b. s. 3 j dagen hechtenis; varen in een roeiboot zonder lichtge-| kan niet als gerechtvaardigd worden aanvaard. Veeleer bedoelen deze de verwarring en den chaos, die allengs in het onder wijs zijn ontstaan, zooveel doenlijk te rug te dringen. Dit doel zal zeker worden bereikt, wanneer bij het onderwijs, dat tot de bedoelde examens voorbereidt, men zich nauwkeurig houdt aan den thans vende lantaarnJ. H, Wemeld'nge f 3 alUen geldenden regel. Het zal niet als b. s. 3 d.h.; I een gemjs -worden gevoeld, een vuurwapen voorhanden hebben:1 J. J, K., 's-Heer Hendrikskinderen f 5 b. s. 5 dh. met verbeurdverklaring van| de inbeslaggenomen buks; een vuurwapen binnen het rijk in Eu-| ropa afleveren: C". B„ 's-Heer Hendriks-1 kinderen f 5 b. s. 5 dh.; handelen in strijd met een der krach-1 tens de Landbouw Crisiswet vastgestel- wanneer straks na het verschijnen van de lijst van kennelijk mannelijke woorden meer vrijheid in zake geslacht en voornaam woord kan worden gelaten, zonder dat daardoor regelloosheid optreedt. In ontkennenden zin beantwoordt de minister de vraag van den heer Moller of hij voornemens is de mededeeling LV>.liO MC iJUUMMMU»» vuoionvi VUOlgUölUl-| 1 1. de voorschriften: J. J. K„ Kortgene f 25 ,den specteur ten spoedigste in te b. s. 10 dh.; L. B. K., zonder bekende' tlekken. woon- of verblijfplaats f 15 b. s, 10 dh.; C. v. d. D„ Oost-Souburg f 25 b. a. 10 De bevolking van Amsterdam, dh.; C. de V., Yerseke f 3 b. s. 3 dh., Het bureau van statistiek der gemeen- ,alles met verbeurdverklaring van» de in te Amsterdam deelt mede: dat eind 1936 beslaggenomen spijsvetten; het aantal inwoners van Amsterdam een Rijkskanaal bevaren zonder dat 783,344 bedroeg tegen 781,645 bij den de naam van schipper of eigenaar op aanvang van dat jaar; hetgeen dus een de vaste deelen van de buitenzijde van vermeerdering van 1699 zielen betee- het schip vermeld is: A. B., Hoogeveen kent. f 2 b. s. 2 dh. met een rijwiel rijden over de sluis- De verklaring van Hitier. muren, voor zoover deze niet voor het Het lid der Eerste Kamer, mr. Van verkeer met rij- en voertuigen zijn be- Vessem, heeft gisteren de volgende vra stemd: V. C. D., Hansweert, berisping; gen gericht tot den minister van buiten zonder consent of vergunning v's- landsche zaken: s'cherij uitoefenen op de Zeeuwsche 1. Heeft de minister kennis genomen stroomen: L. C. P., Oude Tonge f 2 b. s. van de zinsnede in de op 30 Januari 2 dagen hechtenis; jl. door den Duitschen leider en rijkskan- venten zonder vergunning: J. S., P. selier uitgesproken rede, luidende: V., J. V. en J. v. H., Middelburg; D. „De Duitsche regeering heeft voorts W., Bergen op Zoom; A, Ml, Arnemui- aan België en Holland verzekerd, dat den; J. V., Goes allen f 2 b. s. 2 dh.; zij bereid is deze staten te allen tifde vleesch voorhanden hebben wat niet als onaantastbare neutrale gebieden te van de vereischte stempelmerken is erkennen en te garandeeren?" zij In aanslu.ting aan hei gepubliceerde omtrent den te verleenen steun aan kleine boeren kan worden medegedee.d, dat nader besloten is, evenals het vorige jaar, bij het eventueel toekennen van oijdrage geen rekening te houden met het aaangeslagen zijn in de gemeente ondsbe.asting. De regeLng' is thans al dus: Een extra-steunuitkeering zullen ontvangen, w.er hoofdberoep in den landbouw ligt, met dien verstande: adat zij bij de inventarisatie in maand Mei 1936 niet m nder dan 1 ha en minder dan 5 ha cultuurgrond in gebruik hadden; b. dat zij niet zijn aangeslagen in de inkomsten- of vermogensbelasting voor het belastingjaar 1936/37; c. dat zij in het tijdvak van 1 Sept 1936 tot 1 Febr. 1937 in totaal geduren de niet meer dan 5 weken in een van rijkswege gesubsidieerde werkver. schaffing opgenomen zijn geweest steun hebben g'enoten een door den minister van sociale zaken goedgekeurde steunregeling; d. dat zij sedert 1 Jan. 1937 niet aan gesloten zijn geweest bij de werkioozen kas eener vereenig'ng, gesubsidieerd in gevolge het werkloosheidsbesluit 1917, DE STIJGING DER VARKENS- PRIJZEN. In verband met de stijgende varkens markten richtte de Nederlandsche bond van groothandelaren in varkensjfleesch en groothandelaren tevens producenten van spek en reuzel „Neprova" een tele gram aan de veehouderijcentrale, waarin gewezen wordt op het feit, dat in ver band met de laatste genomen steunmaat regelen, het afnemen van een groot aan tal varkens ingevolge de overeenkomst met dr. Deterding, de uitbetaling tegen i 0,45 per kg levend gewicht en het op nieuw invriezen van varkens, de prijs stijging der varkens nagenoeg uitslui tend zal moeten worden verhaald op de hammen en ribben, indien niet tot een evenredige verhooging van de spekprij- zen door de centrale wordt overgegaan De prijsverhooging van het varkens vleesch zal dan een zeer belangrijke zijn met als gevolg een even belangrijke te ruggang van het gebruik van varkens- vleesch. Tegenover de varkens, welke thans tot steun van de varkeusprijzen uit de markt worden genomen, zal dan weer 'n groot aantal voor de binnenlandsche consumptie bestemde varkens blijven liggen. De genomen steunmaatregelen zullen dan geen eflect hebben, daar slechts een verplaatsing van de afzet het re sultaat varkens uit de markt wordt ge nomen. Uiteindelijk zullen de genomen steun maatregelen dan ook slechts tijdelijk een verbetering van de varkensprijzen tot gevolg hebben, waarop weer een daling' tengevolge van het afnemend geburik volgen moet. De verwachting van een afnemende consumptie wordt reeds thans door de geringere slachtingen voor de binnenlandsche markt beves tigd. Waar hij meent te mogen aannemen dat door de veehouderij-centrale betere varkensprijzen bij een gelijk blijvende consumptie worden beoogd (daar anders het resultaat van de steunmaatregelen toch weer te niet zal worden gedaan) spreekt de bond het vertrouwen uit, dat aan haar verzoek tot verhooging van de spekprijzen zal worden voldaan. Mutaties bij het Roode Kruis. Bij K.B, is aan den heer H. Bakker, gepensioneerd luitenant-generaal-titu- air van het Kon. Ned. Indische leger, op zijn verzoek op grond van zijn leeftijd eervol ontslag verleend als hoofdcom missaris van het Nederlandsche Roode Kruis, zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten en is aan den heer Bakker de medaille van het Roode Kruis verleend. Voorts zijn voor den tijd van vijf jaren benoemd: tot hoofdcommissaris van het Ned. Roode Kruis, de heer P. J. van Munnekrede, luitenant-generaal, lid van het hoog militair gerechtshof, zulks on der gelijktijdige verleening van eervol ontslag als legercommissaris van het Ned. Roode Kruis en tot legercommissa ris van het Ned. Roode Kruis de heer W. J. Lucardie, gepensionneerd kolonel- titulair der infanterie van het Kon. Ned. Indische leger, zulks onder gelijktijdige verleening van eervol ontslag als mili tair commissaris van het Ned. Roode Kruis; voorzien: C. P. A. v. H., Vlissingen 2 maal f 5 b. s. 5 dh. voor iedere boete; te Heinkenszand zonder vergunning Op den openbaren weg een muziekuit voering geven: Th. A. L., Arnhem f 2 b, s. 2 dagen hechtenis,, '2. Is de minister bereid mede te dee len: aWanneer en in welken vorm de desbetreffende verzekering door de Duitsche regeering is gegeven; b. hoe deze verzekering luidt? krijgt dag 'en nacht uit alle oorden "der wereld het nieuws toegezonden per vol-automatische verreschrijfmachine Abonneert U op de courant, die'U het wereldnieuws snel en accuraat in uw huis brengt. DE FRAUDE BIJ DEN VRIJWILLIGEN LANDSTORM. De heer Laernoes op vrije voeten. De rechtbank te Middelburg heeft gis ter beschikkende in raadkamer op een verzoek tot invrijheidstelling van P. G. L. te Vlissingen, gewezen secreta ris van den B.V.L., verband Zeeland, ge detineerd in het Huis van Bewaring, als verdacht van fraude diens invrijheid stelling gelast, waarop deze onmiddel lijk is gevolgd. De zaak zelve zal binnen kort voor de rechtbank in openbare be handeling worden genomen. «fODËLSIJëti. HET ANTWOORD VAN DEN HEER HEEMSKERK. Hier onder laten wij het antwoord vol gen van den heer Heemskerk op de Nieuwjaarsrede van den burgemeester in de Raadsvergadering van Woensdag: Mijnheer de Voorzitter. De goede wen- schen, waarmede gij ons als leden van den Raad der gemeente Middelburg in 1937 verwelkomt, hooren wij met even veel genoegen en belangstelling aan in de maand Febr., als wanneer gij gelege.1 heid had gehad ze in de eerste maand van het jaar tot den Raad en tol de ge heele gemeente te richten, want wij zijn er aangewend uit Uwen mond in keurig woordenkeus woorden te hooren, di waar'ijk uit het hart opkomen, en dan ook weerklank in onze harten vinden hetzij gij bemoedigt, en opbeurt bij het leed, hetzij gij als heden met gezond en dus gematigd en beheerscht optimisme wijst op hoopvolle verschijnselen, die op zich zelve nu niet groote beteekenis mo gen hebben maar te zamen toch we verkwikken en hoop wekken. De 11 pet gunstiger cijfers van de werkioozen in de laatste week van het jaar, bijv. geven natuurlijk aan, dat in die week in die g'ezinnen het onmidde'lijk leed der werk loosheid niet gevoeld werd, maar wij zijn zoo gewend aan verrassende schom melingen, dat dergelijke verbeteringen eerst troosten als ze duurzaam blijken en dan helaas spoedig worden vergeten Toch hebt gij gelijk, dat alles te zamen genoeg hoop geeft om onze taak van overheid te blijven vervullen, ondanks de inperking der autonomie, waardoor wij ons soms meer bevoogd dan be voegd gevoelen. Het meest belangrijke van de hoop volle verschijnselen die gij genoemd hebt is zeker wel het tipje van den sluier, die ons een straaltje licht schonk op de voorbereiding voor de stichting van een gemeentelijk slachthuis; want dat bewijst dat er geld te vinden is voor dergelijke hygiënische behoeften, ook waar wij ge heel afhangen van het inzicht van hen, die de koorden der beurs houden, en naar onze meening daarin wel eens wat al le vasthoudend blijken. Ik hoop, maar dat 't slachthuis nu wat sneller opschiete, en niet zooals de re stauratie van den Abdijtoren een steeds meer verontrustende duur van voorbe- eiding doormake. Mijnheer de voorzitter. Dit jaar is be gonnen met de blijde bruiloft onzer Prin ses Juliana; ons volk heeft aan de gam sche wereld een overweldigend blijk gegeven van trouw aan en liefde tot het Koninklijk Huis, zooals wellicht geen ander volk, dat ooit getoond heeft. Het is geen wonder, geen Koninklijk Huis bewees ooit zoo veel en zoo standvastig irouw en liefde aan zijn volk als het Huis van Oranje Nassau sinds vier eeuwen aan ons. Ik hoop, mijnheer de voorzitter, dat ik namens den geheelen Raad spreek als ik U dank zeg voor Uwe wenschen, als :k die dankbaar doe terugkeeren tot U en dat wij allen hoopen onder Uwe lei ding in dit jaar voor de g'emeente heil zame besluiten na te jagen, moge 't zijn te bereiken. DE MELKVERSTREKKING AAN SCHOOLKINDEREN. Zooals ook uit het Raadsverslag in dit nummer blijkt heeft de wethouder van onderwijs, de heer M. H. Boasson, gister in de Raadsvergadering een en ander medegedeeld over de melkver- strekking. Hij deed dit met de volgende woorden: De leden van den R.aad zullen reeds uit persberichten vernomen hebben, dat hier ter stede pogingen worden aange wend om te komen tot het verstrekken van melk op de lagere scholen. Gaarne grijp ik deze gelegenheid aan om den Raad namens Burgemeester en Wethou ders hieromtrent meer in bijzonderhe den in te lichten. Het verstrekken van melk op de scho en als bijvoeding mag voor Nederland een novum zijn, in verschillende andere "anden :'s het reeds ingevoerd en blijkt daar een weldaad voor de kinderen te zijn. In Zwitserland ving men reeds in '31 aan met het verstrekken van melk in fleschjes. Thans maakt ongeveer 75 pet. van het geheele aantal leerlingen van deze voeding gebruik. In Oostenrijk worden dagelijks onge veer 80,000 kinderen met melk op de scholen gevoed, waarvan ongeveer 24,000, dus ongeveer een kwart gedeel te, die melk gratis krijgen. Alle open bare en bijzondere lagere schoTen doen h'eraan mede. •In Engeland waren het in 1934 1 mil- lioen, in 1935 reeds 2% millioen kinde ren, aan wie dagelijks melk op de Jecovitol levertraan tenschappelijk de I levertraan voor U en kind. - Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten d f0.75 per flacon. (Ingez. Med.J scholen werd uitgereikt. Ook hier 's be taling door de betr. ouders regel, ter wijl zij, die daartoe niet in staat zijn, de melk gratis krijgen. De overproductie van melk hier te lande wordt in den vorm van boter door m ddel van een extra regeerinrfs- bijslag geëxporteerd 't Buitenland pro fiteert derhalve van den steun, die de zuivelindustrie geniet. Het is nu de be doel ng van het Zuivelbureau, gevestigd in Den Haag, daartoe gemachtigd door de regeering, propaganda te maken voor het gebruik van melk als bijvoe ding op de scho'en, Dank zij den finan- cieelen steun der Regeering kan die melk extra goedkoop worden geleverd, zoo dat derhalve ons eigen land profiteert v,an de financieele offers, welke worden getroost om onze zuivelindustrie in stand te houden. Toen de vraag werd gedaan of ook hier pog ngen in het werk konden wor den gesteld om tot een organisatie tot melkverstrekking als hierboven bedoeld te komen, hebben Burgemeester en Wet houders hunne volle medewerking toe gezegd, overtuigd als het College is van het volksbelang, hetwelk daarmede ge diend wordt. Een vergadering, gehouden met de hoofden der scholen, afgevaardigden der oudercommissies en schoolbesturen had tot resultaat dat werd opger'cht: het Schoolmelkcomité, dat zich in eerste in stantie tot taak stelt om te onderzoeken of hier ter stede bij de ouders der schoolgaande kinderen voldoende be langstelling bestaat voor dit streven en zoo dit gunst'g uitvalt, de melkverstrek king te organiseeren. Opgemerkt dient nog te worden, dat de bijzondere scholen met uitzondering van de katholieke, om principieele re denen hunne medewerking niet kunnen verleenen. De bedoelig is, dat deze melkver strekking zoodanig wordt gefinancierd, dat de gemeente niet of zoo min moge lijk daaraan te pas behoeft te komen, terwijl de kinderen van die ouders, wel ke n et bij machte zijn om daarvoor te betalen in staat moeten worden gesteld toch daarvan te profiteeren. Het ligt voor de hand, dat alleen een algemeene medewerking van de betrok ken ouders het tot stand komen van .deze organisatie mogelijk zal kunnen maken, WALCHEREN. KOUDEKERKE. De Raad dezer ge meente komt D'nsdagmiddag in open bare vergadering bijeen. Op de agenda komt o.m. voor eën voorstel tot benoeming van een ge- meente-bouwopzichter. Ged. Staten achten het in de nieuwe verordening op de heffing van school geld voor het gewoon lager onderwijs vervatte tarief dat voor' alle school- geldplichtigen gelijk geldt, onverschil lig in welk gedeelte v,an de gemeente zij woonacht'g zijn, onbillijk, omdat deze gemeente voor cle heffing van de per- soneele belasting gedeeltelijk in de 6e en gedeeltelijk in de 7e en 8e klasse is gerangschikt. Daarom stellen B. en W. voor een bepaling op te nemen krach tens welke voor de berekening van het verschuldigde schoolgeld de huurwaarde van die perceelen, welke voor de hef fing van de Personeele Belasting tot de 7e of 6e klasse behooren, verm'nderd wordt met respectievelijk f 25 en f 50. B. en W. stellen tenslotte voor tot verlaging van de opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting met 15 over te gaan. Ze geven daarbij de volgende toelich ting: Op de gemeentebegrooting voor 1937 is een bedrag geraamd van f 4000 voor werkverschaffing en van f 11000 voor steun. Nu weer aanspraak kan worden gemaakt op subsidie, dient de voor werkverschaffing gevoteerde post on derscheden te worden in een gesubsidi eerd- en ongesubsidieerd gedeelte. Het laatste kan nu eenmaal moeilijk worden gemist, omdat er vrij regelma tig werkzaamheden zijn te verrichten, welke niet voor subsidie in aanmerking kunnen komen, bv. het gewone onder houd van wegen en de hulp welke nu en dan ,aan derden bewezen wordt. Het komt B. en W. daarom gewenscht voor ten behoeve van ongesubsidieerde werkverschaffing een post beschikbaar te houden van f 2000. Voor de gesubsidieerde blijft dan 'n gelijk bedrag over, zoodat samen met de post steunverleening in een bedrag van f 13000 subsidie k,an worden tege moet gezien. Zou dit bedrag geheel worden uitge keerd, dan wordt ongeveer f 2000 sub sidie ontvangen. De subsidie-regeling voor 1937 is namelijk zoodanig, dat de werkelijk in 1937 uit te keeren bedragen als maatstaf worden genomen voor de toekenning eener bijdrage, f 2000 verte genwoordigt ongeveer de opbrengst van 10 opcenten op de hoofdsom der ge- opcl mei nie| de maj 1 in hoe S| de „Ou vers fond van van goe< Jan beslf M. alleJ nen I rencï doo| het te mee arre soot het VI J. V003| 17e reidl be!a| tot D| en troul lang| Na neer! Nd mee: deer| ledeij wercj sch' Htj avonl meel „Nov bedrl doorl vert< Ne opst< sloot getuj den Bil In dei, alhief van dagel Inll politij ZE! BIÏ hier Voor| staar nijnei Dhf H. king,, muur Gï algei burgej de re feest* huwe BernlT Uit B. Bd je

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6