SPORT. LANDBOUW. KUNST EN WETENSCHAP. INGEZONDEN STUKKEN. HET DUUSCHE VOLK ZOEKT AFLEIDING. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. MUKTBEWOMTEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. AGENDA. men, die der heeren Mes, Olthóff en Enzlin. Na een korte rondvraag, werd de openbare vergadering gesloten en ging de kamer over tot eene vergadering met gesloten deuren. (Van onzen Berlijnschen correspondent.) Berlijn is in den winter een ijzig-kou- de stad. Wij inwoners vergeten wel eens, dat de sneltrein ons in drie uren tijds naar de grens van Polen brengt, en dat het vandaar, op de kaart van Euro pa gezien, niet meer ver van Rusland is. Maar we worden er aan herinnerd in dagen als de tegenwoordige. Zoodra de wind uit het Oosten gaat blazen, komt niet een literaire, maar een zeer werkelijke „Siberische koude" naar ons overgewaaid. Voor de nog altijd tallooze armen in de wereldstad beteekent de koude een zware beproeving. Maar het moet ge zegd worden: het Derde Rijk weet de zorg voor de armen aan te pakken. Het is eenvoudig verbijsterend, welke be dragen hier voor liefdadig doel, voor de volksgemeenschap, tezamen komen, en met welk een heiligen ijver tienduizen den vrijwillige helpers dagelijks op weg zijn om nood te lenigen. De schaduwzijde van zulk een organi satie kan intusschen niet uitblijven: het is de eindelooze reeks van collectes op den openbaren weg, in openbare locali- teiten en aan de huisdeur, de onophou delijke beroepen, die ook langs andere wegen, per brief, namens de banken, waarmee men zaken doet, door per soonlijke bezoeken, door opwekkingen in de bladen, door „zachten druk" van overheidswege, den staatsburger berei ken, en die ten slotte op niets anders dan een soort liefdadigheidsbelasting neerkomen. Men kan danig hooren mop peren tegen deze „vervl.bedelarij maar het einde is toch, dat men altijd maar weer geeft, en dat ten slotte vele millioenen bijeenkomen die voor het ge meenschapsgevoel der Duitschers een bewonderenswaardig getuigenis afleg gen. Men wil echter niet alleen aan nood en zorgen denken, maar snakt naar een tegenwicht, naar wat vreugde in 't le ven. Voor de oudere generaties en voor al voor de groote meerderheid der be volking, die niet in het nieuwe schuitje zit en profiteert van de enorme voor- deelen van het lidmaatschap der eenige en alles beheerschende Partij, is die be hoefte, om zich uit te leven, blijkbaar een dringende noodzakelijkheid. Daaruit is te verklaren, dat de restaurants, de theaters, de bioscopen zoo vol zijn, dat het verdiende geld voor afleiding grif wordt uitgegeven en dat het daarom ook den bedrijven, die voor afleiding zorgen, zoo goed gaat. De vreemdeling, die enkele dagen naar Berlijn of naar een andere groote Duitsche stad komt, verbaast zich al tijd weer over deze vitaliteit, dit in te genstelling met de toestanden in het naar verhouding zooveel rijkere Neder land bijna koortsachtige „uitgaan" der Duitsche bevolking, ofschoon men toch weet, dat de gemiddelde Duitscher op zware lasten zit en geen kromme spron gen kan maken. Neemt men aan, dat hij elke penning, die niet voor levensonder houd, belastingen, verplichte bijdragen, pensioensverzekering enz. noodig is, voor zijn .vermaak uitgeeft, dan klopt slechts één punt in de berekening niet: de naar verhouding zeer hooge en nog steeds toenemende bedragen, die bij de spaarkassen gedeponeerd worden. Daar om moet men wel aannemen, dat een deel der bevolking sedert 1933 enorme winsten maakt, dank zij de omstandig heid, dat zij tot Hitiers meer of minder „oude garde" gerekend moet worden; en dat deze rijksburgers een deel van hun ovefvloed naar jde spaarkassen brengen; terwijl wellicht ook in zekere gepriviligeerde arbeiderskringen de spaarlust niet onbelangrijk is toegeno men. De sterke neiging der bevolking, om elke gelegenheid tot afleiding met bei de handen aan te grijpen, heeft dus tot een nieuwe bloeiperiode van de open bare vermakelijkheden gevoerd. Tot nu toe echter bepaalt zich deze bloei in hoofdzaak tot het financieele. Van een artistieke verbetering kan, ondanks al le verzekeringen van het tegendeel die men hier van de zijde der zeer belang hebbende instanties te lezen en te hoo ren krijgt, nog altijd geen sprake zijn. De eisch, die de overheid stelt, nl. dat elke Duitsche kunstuiting van heden be wuste tendenzkunst behoort te zijn, kan nu eenmaal volgens hoogere wetten geen stimulans voor het peil der presta tie zijn. Nationaal-socialistische kunstgenieën of ook maar sterke talenten kan mén niet maken, ook niet met dictatoriale bevoegdheden. Werkelijk groote leven de kunstenaars in Duitschland zijn in vroegere periode opgegroeid en kinde ren van hun tijd gebleven. Met weinige uitzonderingen sympathiseeren zij niet met het nationaal-socialisme, en de al machtige staat sympathiseert niet met hen, wel voelend het lijdelijk verzet, dat zich achter een patriottische goede ge zindheid nauwelijks verbergen kan. Wie zich wel hebben weten te schik ken zijn talenten of .jkonjunkturitter" ^an over het algemeen minder kaliber. En het gevolg daarvan is, dat wij hier overstroomd worden met middelmatige en zelfs slechte productie, die ze ker zeer tot teleurstelling van de over heid hun tendenz brengen in vormen, die met kunst slechts zelden te maken hebben. Er zijn eerlijke nationaal-soci alistische organen {als bijv. het in Ne derland veelal zeer verkeerd beoordeel de wekelijksche orgaan der S.S. „Das Schwarze Korps") die dit van den be ginne af hebben zien aankomen en met rissche openhartigheid tegen deze strooplikkerige „kunst" van het oogen- blik te keer gaan. Helaas niet altijd met het gewenschte succes. Het Duitsche volk wenscht afleiding. En deze reactie duidt aan, dat men er zich toch in breede kringen van bewust is, dat het dagelijksche leven in gezin en beroep ondanks de verzekering van hoogerhand, dat men tot op zekere hoogte in een soort paradijs van den staatsburger leeft, lang niet aan rede lijke eischen voldoet. Het Duitsche volk is geduldig, vlijtig, door vele beproevingen gestaald, en wel in groote meerderheid bereid zijn huidige leiders voorloopig nog een on beperkt moreel crediet te geven. Maar het is iri zijn breede lagen toch niet bijzonder gelukkig of ook maar voldaan. Slechts zij, die hier dagelijks met de Duitschers lief en leed deelen, kunnen dat naar waarheid constateeren. Zorgen drukken naar alle kanten. Zorgen vooral om Duitschland's verhou ding tot het buitenland. Daar wordt slechts in de binnenkamer over gespro ken. Maar dan ook met verbluffende openhartigheid. Men herinnert zich, buiten de kringen der fanatieke en voor geen gezonde overweging vatbare par- tijmenschen, nog al te goed den tijd, toen een Brüning en een Stresemann Duitschland toch weer een heel eind in de gewenschte richting gestuurd had den, en betreurt opjrecht, dat deze staatslieden, die naar buiten toe een zoo gunstige stemming wisten te wek ken, in hun binnenlandsche politiek niet even krachtig durfden op te treden als hun opvolgers van heden. Vaak genoeg kan men nu de verzuchting hooren sla ken, dat de heethoofdige leiders van te genwoordig, zeker met de beste patriot tische bedoeling, maar ook alle porce- lein in de internationale vitrine kapot geslagen hebben, met het gevolg, dat Duitschland nu zoo ongeveer het ma ximum van moreele isolatie bereikt heeft, en er, van dit standpunt uit ge zien, nog veel eenzamer voorstaat dan in het begin van 1914. Men ziet ook wel in, dat men dit in hoofdzaak aan zichzelf, aan de eigen politiek en de nieuwe, bijna alles ter Wereld veroordeelen'de „wereldbe schouwing" te danken heeft. Maar dan komt men altijd weer met de bekende argumenten, dat Duitschland in 1933 aan den rand van den afgrond stond, waarin Joden, bolsjewisten, liberalen, vrijmetselaars enz. enz. het stooten wil den; en dat men eenvoudig geen andere keus had, dat men voor geen enkelen maatregel mocht terugschrikken om het volk van dien afgrond terug te halen en eindelijk de nationale eenheid tot stand te brengen. Dat Hitier door God het Duitsche volk op het allerlaatste oogen- blik geschonken werd. En dan merkt men, dat men hopeloos aan elkaar voorbij praat Roland, De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde, zendt ons de volgende aan vragen BINNENLAND MEPPEL l'notype-machinezetter le klas; dad. 24 per week; ongeorgani seerd; voor tijdelijk, maar langdurig dienstverband is niet buitengesloten. GRONINGEN bekwaam met,aalfor- ceur; loon 27,50 per week; bij geble ken geschiktheid voor vast, UTRECHT carousel-draaier, dad.; loon n.o.t.k.; voor onbepaalden tijd. MELICK (L.) boerendienstbode, kun nende melken; R. K.; voor 1 April a.s.; f 18f 20 per maand en kost en inwo ning; voor vast. Aanvragen BUITENLAND: DUITSCHLAND. Ongehuwde paardenknechten, loon 45 Mark per maand; plus kost en inwoning. Ongehuwde melkknechten, loon 40 tot 60 Mark per maand plus kost en inwo ning, voor prima krachten nog hooger. Melkersgezinnen, waarvoor het loon bepaald wordt naar het aantal werken de gezinsleden. Aanbiedingen uitslu:tend aan de plaat selijke organen der Arbeidsbemiddeling. Feb. 3 Goes, Inboedel, de Kok. 4 Middelburg, Huizen, y d. Harst. 17 Kruining'en, Inspan, Van Dijke. Kats, Hofstede en land, Jonkers Kapelle, boomgaarden, Kram Biezelinge, land, Jonkers. VOETBAL. DuitschlandNederland. Het NederVindscbe elftal staat Zon dag een zwaren strijd te wachten tegen het Duitsche elftal te Düsseldorff. Uuitsciuanü beschouwt deze landen wed strijd als een van de belangrijkste wed strijden van 't jaar. Men weet dat het Duitsche e,Iftal vorige seizoenen een groote reeks overwinningen heeft be haald, die door de 2O nederlaag op de Olympische Spelen tegen Noorwegen en door de nederlagen tegen Schotland en Ierland werd onderbroken. Vooral de nederlaag tegen Noorwegen heeft den Du tschers veel teleurstelling gebracht, want algemeen was de verwachting des tijds dat het Duitsche elftal het min stens tot de finale van het Olympisch tournooi zou brengen. De nederlaag te gen de Noren meende men weer ver goed te maken door te trachten de Ita lianen, de winnaars van het Olympische tournooi, te verslaan. Dit s niet gelukt, maar wel werd in November jl. een eervol gelijk spel tegen de Zuider lingen bevochten^ Het is dus duidelijk dat Duitschland er op gebrand is tnans haar elftal eens te zien overwinnen. En wanneer hun d t Zondag tegen ons ge vreesd Oranje-elftal kon geschieden, dan zou de reputatie van het Duitsche elftal weer een flinke stap naar boven gaan. Daarom ook heeft Duitschland voor den wedstrijd tegen ons l.and zich reeds eenige weken voorbereid en zijn de spelers al verscheidene dagen geza menlijk in train'ng. Echter, ons nationale elftal heeft evenmin stil gezeten. Ook de Oranje mannen hebben zich serieus op den ko menden grooten strijd voorbereid. We hebben van een en ander reeds eenige malen melding gemaakt. Sinds 1931 's het Nederlandsche elftal ongeslagen ge bleven in het land van de tegenpartij, en de Oranje-mannen zullen er wel ,alles opzetten dat dit fraaie record niet door de Duitschers afgebroken wordt. De laatste wedstrijd tegen Duitsch land in Februari 1935 te Amsterdam gespeeld werd door Nederland met 32 verloren. Men herinnert z'ch nog wel de groote teleurstelling door het feit dat het winnende doelpunt der Duit schers mede te wijten was aan een fou tieve beslissing van den scheidsrechter. De voorlaatste wedstrijd, eveneens te Düsseldorff gespeeld, in December 1932, br,acht voor Nederland een fraaie 20 overw nning. Wanneer men van alle ge speelde wedstrijden tusschen Duitsch land en Nederland een stand opmaakt ziet deze er als volgt uit: Nederland 14 5 5 4 31—29 15 Duitschland 14~ 4 5 5 29—31 13 Het blijkt dus dat Nederland één wed strijd meer gewonnien heeft. Duitschland zal er dus wel alles opzetten om dezen st,and gelijk te maken. De elftallen zijn: Duitschland: doel: Jakob; achter: Ja- nes en Münzenberg; midden: Gellesch, Goldbrunner en Kitzinger; voor: Leh- ner, Hohmann, Friedel, Szepan en Gün- ther. Nederland: doel: Halle; achter: We ber en Caldenhove; m'dden: Paauwe, Anderiessen en Van Heel; voor: Wels, Van Spaendonck, Bakhuijs, Smit en Van Nellen. Landbouwvereen, „Zoutelande". ZOUTELANDE, Donderdagavond hield de Landbouwvereeniging „Zoutelande" alhier haar jaarvergadering. De secretaris, de heer J. Melis, bracht verslag uit van de werkzaamheden der vereeniging in 1936. Het grootste ge deelte der werkzaamheden was ook nu een gevolg van den afzet van voeder artikelen, kunstmeststoffen, zaaizaden, enz. door de Coöp, Eiland Walcheren onder de leden der vereeniging, waarbij de vereen'ging haar bemiddeling ver leent. Het aantal leden bedraagt 88. In het ,afgeloopen jaar werden geen cursussen gehouden, niettegenstaande de kennis van de landbouwers veel te wenschen overlaat. De omzet in 1936 bedroeg: voederartikelen 41109 kg f 2795; kunst meststoffen 135105 kg f 5329; zaaizaden 163014 kg f 141; diversen 68 kg f 45. Uit de rekenng, welke de penning meester, de heer J. Melis, uitbracht, bleek dat de vereeniging 'n verlies heeft geleden in het afgeloopen jaar van f 72. Dit verlies is ontstaan doordat de be middeling die de vereen'ging verleent bij den afzet van voeder,artikelen enz, meer kost, dan dat ze de vereeniging oplevert. Daarom werd besloten, aange zien de vereeniging zoo niet verder kan gaan, van de Coöp. Eiland Walcheren te eischen, dat aan de vereeniging de kosten, welke zij tengevolge van de ge noemde benrddeling maakt, volledig worden vergoed Een commissie, bestaande uit de hee ren Job. Wisse, J. Clarisse en A. Ge- schiere, werd benoemd, welke zal bestu- deeren de bedrijfstypen in deze gemeen te en de werking {bedrijfseconomisch) v,an de dorschmachine, van welke stu die zij rapport zal uitbrengen aan de Z. L. M. In de plaats van den heer P. Geschje- re, die zich tijdens de verkiezing terug trok, werd de heer J. Clarisse tot be stuurslid gekozen. De heeren C. Franse, M. Kleinepier en Phil'pse waren in deze vergadering aan wezig, welke van voorlichting dienden. RAAD VAN VLISSINGEN. (Vergadering van Vrijdagmiddag.) Na de rede van den Voorz., reeds in ons vorig nummer vermeld, werd o.a. medegedeeld, dat de heer C, A. van Woelderen in plaats van wijlen den heer De Meij is benoemd tot commissaris der N.V. Waterleiding-Maatschappij „Mid den-Zeeland". Onder de over te leggen stukken was een schrijven van B. en W. van Souburg, dat het niet mogelijk is aan Ged. Staten van Zeeland te verzoeken, om den Oos telijken bermweg gesloten te verklaren voor het verkeer met motorrijtuigen met meer dan twee wielen, daar deze weg een voorname schakel is geworden van het wegennet in de kom Oost-Souburg. De heer Van Oorschot meende, dat dan ook Souburg voor een goed on derhoud van dien weg dient te zorgen. De Voorz. zeide toe, dat B. en W. de zaak nader onder het oog zullen zien. Tot deskundigen voor het schatten van de waarde van de gronden in het Grondbedrijf, werden benoemd de hee ren H. C. V. Sorel, J. Loois Azn en M. H. v. d. Putte en tot leden van de plaat selijke commissie van toezicht op het I. o. de heeren L. P. van Oorschot, C. van Alten en A. W. van Nieuwland. De Raad vereenigde zich z. h, st. met de voorsellen tot wederverhuren van 'n lokaal in het slachthuis voor kantoor van den vee- en vleeschkeuringsdienst voor 300 per jaar; tot het verlagen van den erfpachtscanon voor terrein en helling van de Visschershaven van 312 op 160; tot rioleering en aanleg van weg- bedekking en trottoirs op een deel van den Nolleweg, en tot verkoop van een drietal perceeltjes bouwgrond. Bij de rondvraag bracht de heer Post naar voren, dat z. i. 15 cent verlaging van de huur der woningen van de Ver eeniging tot Verbetering der Volkshuis vesting nog niet voldoende is, waarop de heer Paap zeide dat deze woningen de goedkoopste in Vlissingen zijn. De heeren Van Spanning en Ma rijs merkten op, dat het ook de minste vereenigingswoningen en nog wel met kamer-keukens zijn. De heer C a s t e 1 vroeg naar 't gun nen van het onderhoud van de politie- rijwielen, waarop door den burgemeester en wethouder Rorije werd medegedeeld, dat men wel den vierde het werk gunde, doch dit omdat men vreesde dat men met de drie, die lager inschreven, weer hetzelfde zou hebben als met hem, dien men verleden jaar tusschentijds van zijn verplichtingen moest ontslaan. Van den heer Van Spanning was be richt ingekomen, dat hij van heden af bedankt als raadslid wegens zijn vertrek naar Hilversum. De burgemeester wees er op, dat de heer Van Spanning 3 Octo ber 1930 als opvolger van den heer Ber ger in den Raad kwam. Hij heeft zich steeds doen kennen als een ijverig raads lid, dat krachtig voor zijn beginselen op kwam, doch nimmer heeft hij het spreker in zijn leiding moeilijk gemaakt. De heer Van Spanning dankte voor de vriendelijke woorden, hij heeft gedaan wat mogelijk was in het belang der minst bedeelden. In het tijdschrift „The Nederland Mail", uitgave der S.M. „Nederland", komt in het Januarinummer o.m. een ar tikel voor van de hand van mr. J. J. Versluijs, burgemeester van Oud-Vosse- meer, over die gemeente in verband met de mogelijkheid, dat deze plaats enkele eeuwen geleden de bakermat der familie Roosevelt zou hebben kunnen zijn van den tegenwoordigen president van Ame rika, Deze bijdrage heeft zeker bijzon dere beteekenis, omdat ze gelijk ver schijnt met de bekende radiolezing door den Amerikaanschen gezant, dezer da gen in het gemeentehuis te Oud-Vosse- meer gehouden. Uit een en ander blijkt duidelijk van welk een gewicht deze aan gelegenheid wordt beschouwd,. Bij dat alles is het wel tragisch te be denken, dat de heer Van Deventer, de directeur der A.N.V.V., juist in deze da gen zoo onverwachts kwam te overlij den. Hij toch was het, die met de heeren mr. J. Moolenburgh en G. Houtekamer resp. voorzitter en secretaris der Prov. Zeeuwsche Vereeniging' van Vreemde lingenverkeer gedrieën, deze zaak aan het rollen hebben gebracht. Middelbure, 29 Jan. Groenten- veiling Boerekool 37 c., Veldsla 323 c., Andijvie 520 c., Bruine boonen 10 14 c., Witte boonen 1517 c„ Savoye kool 25 c., Roode kool 1,52,5 c„ Spruiten 419 c., Witlof 715 c., Schorseneeren 67 c., Koolrapen 2 2,5 c., Prei 25 c.,Peën 15 c., Uien 1 2 c,, Kroten 13,5 c., Rapen 0,5-2 c., alles per kg, Selderie 110 c.f per bos, Bloemkool 215 oAndijvie 2 3,5 c., Knolselderij 25 c., alles per stuk. Goes, 29 Jan. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Spruiten 1115, Wit lof 910, idem stek 5, Uien 0.702.40, Kroten 2.40, Prei 2.403, Wijnpeen 1 3, Selderijknollen 4. Boerekool 4.60, Roode kool 2.102.50, Witte kool 1.80, Groene Savoye kool 2503,70, Blauwe Aardappels 2.90, idem (drielingen) 1.40, per 100 kg, Bloemkool III 4, per 100 st„ Knolselderij 0.23-0,28, per bakje, Hya- eintenbollen 0.400.60, Narcissenbollen 0,100.20, Crocusbollen 0.030.04, Iris bolletjes 0.03, bl, druifjesbolletjes 0.03, per 100 stuks. Eenden 0,29, per stuk. NOOD IN DE OVERIJSELSCHE VENEN. (n.s.) Bij dezen is ons beleefd ver zoek een klein plaatsje te mogen inne men in uw veelgelezen blad en het vol gende onder het oog te mogen brengen van uw lezers, in de hoop dat het tot enige gunst ge resultaten mag leiden. On dergetekenden zijn als onderwijzeres werkzaam in de gemeenten Den Ham en Vriezenveen. De nood in deze veen- streken is groot, vooral nu met deze barre winter. Er wordt bittere armoede geleden en het is naar te zien hoe of vele kinderen naar school komen. Kle ren hebben zij als het w,are niet aan, en de ouders kunnen deze ook niet kopen. En een flink maal eten ontbreekt ook bij de meesten. Deze schrille armoede kent men voor zoover ik weet, niet in onze provincie Zeeland. Vandaar komen wij tot U met de vraag, ot u ook iets wil doen voor die arme kinderen d e zoveel missen. Steun ons met een kleine bijdrage. Iedere bijdrage, hoe klein ook, is ons welkom. Vele kleintjes maken nog een grote. Spreek eens over de nood in uwe kring van famil e en kennissen, op uw kantoor of in uw werkplaats of in uw vereeniging. M,anufacturiers kijkt eens of U n et eens wat wol hebt of een kledingstukje, dat U missch'en niet gemakkelijk kunt verkopen. Schoenhandelaren misschien hebt U ook nog wel een p,aar ouderwetse pan toffeltjes of schoenen staan die niet gaan. Wij kunnen alles gebruiken en zullen het goed besteden. Ons adres is: S. H. Kryger, Onderwijzeres, R, Schepers, Onderwijzeres, Almelosche weg III 375, Vriezenveen (Overijsel), Vergadering van den Raad der ge meente Middelburg op Woensdag, den 3 Februari 1937, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vergadering van 18 Novem ber 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming 1 eeraar Hebreeuvrsch Gymnasium. 4. Benoeming tijdelijk leefaaf aard rijkskunde Gymnasium. 5. Hernieuwde vaststelling heffings verordening opcenten Gemeente fondsbelasting. 6. Wijziging capitulanten-verordening. 7. Hernieuwde vaststelling schoolgeld verordeningen Lo. en u.l.o. 8. Hernieuwde vaststelling verorde ning avondschool voor Nijverheids onderwijs. 9. Beslissing over voorstel-Van der Feltz tot wijziging wachtgeld-veror dening. 10. Verleening crediet voor ver nieuwing klein Kameroven Gasfa briek. 11. Uitbreiding verlichting Nadorstweg. 12. Goedkeuring slotrekening e.a. ter zake straatweg MiddelburgVeere. 13. Crediet voor opmaken nieuwe leg ger van wegen en voetpaden. 14. Verhuring lokalen c.a. vroegere openbare Bewaarschool. 15. Verhuring bovenwoning Nieuw- straat, 16. Verhuring weiland Nieuwe Vlissing- sche weg. 17. Verhuring gemeente-grond Veer- sche Bolwerk. 18. Beslissing op bezwaarschriften te gen schoolgeld-aanslagen 1935'1936. Middelburg, den 29 Januari 1937 De burgemeester, M. FERNHOUT. van geadverteerde of te adverteeren ver' gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen es andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. ZA 30 Jan. Kees Pruis Avond; St. Joris. ZO 31 Jan- MA 1 Feb. Ouderav. School C.; School (Bree) 20,00 h. GOES. ZA 30 Jan ZO 31 Jan- MA 1 Feb BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 29 Jan.-DO 4 Feb. „Silhouetten" en „Walcheren", 20 h. ZO 15,00 h. matinée. CITY, Midd. VR 29 Jan.—DO 4 Feb.: „De Verzwegen zonde" en „In duizend Gevaren", 20,00 h. ZO 15,00 h. matinée en Wo 14,30 k. Cineac. GRAND THEATER, Goes VR 29 Jan.— Dl 2 Feb.: „Zaken zijn zaken" en „Oranje Hein", 20,00 h. ZO 15,00 h. en Dl 14,00 h. (Oranje Hein.) ALGEMEEN. ZA 30 Jan, Balmasqué, Vliss. Tooneel Ver., „Thalia", te Vliss. .Britan nia". Elec. Drukkerij G. W. dea Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8