KERK EN SCHOOL. LEGER EN VLOOT. KUNST EN WETENSCHAP. BUITENLAND. SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. mmmmmrm, 2IÜD-BEVELAND. RECHTSZAKEN. BELGIE DUITSCHLAND Uit de Goesche Courant van een halve eeüb geleden. AiEMDA* ciën der vereeniging staan er goed voor de rekening over 1936 gaf een goed slot aan. De wisselmedaille op scherp were over 1936 gewonnen door P. Brasser en die op K.S.O,-geweer door C. Vermeu len. VEERE. Woensdagavond gaf de heer H. J. Kruithof, de blinde organist van de Burgwalkerk te Kampen een orgelcon cert in de Ned. Herv. Kerk alhier. Er v/as niet veel belangsetlling. Dat lag stellig niet aan den organist. Op zijn programma, dat orgel en orgel met zangstukken, beide door den heer Kruithof zelf uitgevoerd bevatte, sten den o.a. twee eigen composities. Wij vernamen, dat de heer Kruithof nog een concert in Zeeland zal geven alvorens naar Kampen terug te keeren. BORSSELE. Dinsdag vergaderde' de kolenvereeniging „Ons Belang'' alhier. Uit de rekening bleek, dat de inkomsten bedroegen 5819 en de uitgaven 5768; er is dus een goed slot van 51, Dit bedrag besloot men in het reserve fonds te storten. De vereeniging schafte het vorige jaar 340 hl eierkolen en 117 hl stukkolen aan. Tot secretaris werd gekozen de heer H. Kortenbout, aftre dend, terwijl men, wegens bedanken van den voorzitter S. Almekinders, tot voor zitter koos den heer A. van Loon. ELLEWOUTSDIJK. In verband met het overlijden van den heer M'. Meulen- berg Czn. is tot lid van den Raad be noemd verklaard M, Meulenberg Jzn HANSWEERT. Het motorschip Jo hanna is hier gistermiddag met machine- schade door de sleepboot Quarto bin nengesleept. Het schip zal hier bij de machinefabriek repareeren, De stuurman van het motorschip „Gelderland" had gistermorgen het on geluk in de sluis zijn pink af te klem men. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De geneesheer achtte het noodig, dat hij direct naar het ziekenhuis te Goes vertrok. HEINKENSZAND. Onder leiding van den heer P. van de Reepe hield de ko lenvereeniging „Samenwerking" alhier haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek dat de coö peratie thans 145 leden telt, dat de ko lenbergplaats is verbeterd door 't aan brengen van een betonvloer en dat nieuwe zakken zijn aangeschaft. De ontvangsten over 1936 bedroegen 4679 en de uitgaven 4618, goed slot f 61. Er werden aangekocht 3795 hl eier kolen 129 hl stukkolen, 5214 hl nootjes kolen, 69 hl anthraciet en 10725 kg slof fen. De winst bedroeg 378 waarvan 200 leening zal worden afgelost. Een gunstig rapport betreffende de kascon trole, werd uitgebracht, De aftredende bestuursleden werden herkozen evenals de bode. Er werd voor de kascommissie uitgetrokken 2.50 eveneens voor den voorzitter. Het entreegeld is vastgesteld op 0.60 en de contributie op 0.25. IERSEKE. De concierge van het ge meentehuis, de heer L, J. Soeters, heeft tegen 1 April a.s. als concierge en ge meentebode eervol ontslag aangevraagd. Door motorstoring overvallen en tengevolge van den storm sloeg de IJE 78, Woensdagmiddag onder lager wal. De IJE 170, ter assistentie uitgevaren had 't ongeluk op den hoogen oesterput te geraken en schade op te loopen aan zijn schroefraam, waardoor ook deze boot een prooi van wind en golven werd. Het mocht de IJE 42 schipper J. de Koeijer- Waverijn gelukken beide schepen van lager wal te trekken en behouden in de haven te sleepen. De stormachtige O.- wind veroorzaakte veel schade aan de uitgezette mosselen en de oesterzeeften met klein broed, waarvan nogal wat wegsloeg. Kerkvoogden der Ned. Hervormde gem. te Biggekerke hebben be noemd tot ontvanger den heer A. de Witte. Acht jaar wegens zedendelict geëischt. Gistermiddag stond voor de rechtbank te Leeuwarden terecht R. van der L„ 43 jaar, koopman te Huizum, thans gede tineerd, wegens een zedenmisdrijf, De officier van justitie eischte acht jaar gevangenisstraf. Bij beschikking van den minister van defensie a.i, zijn de volgende plaat singen gelast: Met 1 Febr.: de luits. ter zee 2de kl. H. M. L. F. E. van Oostrom Soede, a.b. Hr. Ms. Schorpioen; A. N. baron De V-os van Steenwijk, bij de marinekazerne te Willemsoord. Met 15 Febr.: J. A, Agelink van Ren- tergem, bij den aanbouw der mijnenve gers te Rotterdam. De hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der 2e kl. C. B. Eenhoorn, belast met de functie van hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst, toe gevoegd aan den commandant der marine te Willemsoord. Concert-vereeniging te Mid delburg. 57e concert Eva Liebenberg, alt. (-§-) Theo van der Pas was ziek ge worden; in zijn plaats begeleidde Mari- nus Flipse de zangeres. Flipse leek ons wel voor zijn taak berekend Maar het was merkbaar, dat hij heel heel voorzichtig wilde zijn. Mede daardoor kwam het, dat het concert tegenviel Die Eva Liebenberg eerder gehoord hadden, schenen vooral teleurgesteld. De zangeres moet slecht gedisponeerd zijn geweest. Vooral in de hooge forti maakte het ge luid, op ons althans, den indruk van ge forceerd te worden. Het vibrato was dan leelijk en een paar maal zong ze tegen de juiste toonhoogte aan. De beste ver tolking ondergingen zoodoende de liede ren, welke dynamisch geen felle contras ten vereischten, zooals „O wüst ich doch den Weg zurück" van Brahms. Dat werd toch wel mooi en ontroerend gezongen. Eva Liebenberg bewees hiermede, dat de hooge roep, welke van haar uitgaat, niet overdreven hoeft te zijn. In de liederen van Hugo Wolf en Ri chard Strauss kwam het scherpst tot uiting, dat de zangeres blijkbaar slecht op dreef was. Goede en slechte momen ten wisselden elkaar hier veelvuldig af. Zoo klonken de eerste vier, vijf regels van „Anakreons Grab" (Wolf) uitste kend; de zesde en vooral de zevende daarentegen bedenkelijk: De laatste noot van de zevende (op „geziert") was ten eenenmale valsch. De zangeres liet zich gelukkig door dergelijke inzinkingen niet ontmoe digen. Het applaus, dat haar ruimschoots ten deel viel, deed haar tot een drietal toegiften besluiten. Maar nu wat anders. Onderaan het programma stond een ietwat onheilspel lende mededeeling: „Het bestuur der concertvereeniging ziet zich „door het sterk geslonken aantal leden" genood zaakt een extra-contributie van 1 20 sted. bel.) te heffen, om het derde concert in dit seizoen te kunnen laten doorgaan. Dr. Koch kwam, voordat het concert aanving, de beteekenis dezer mededeeling toelichten: De proefneming met de verlaagde contributie heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Ze le verde een deficit op, zoodat men ge dwongen is, haar nu te elfder ure feite lijk in te trekken. Voor het volgend jaar opent dit sombere perspectieven. Als de aelangstelling voor de concerten niet grooter wordt, zal het bestuur moeten besluiten, de or ganisatie er van te sta ken. Dr. Koch deed een dringend be roep op de aanwezigen (de zaal was slecht bezet) om in vrienden- en kennis senkring nieuwe leden te werven. Uit breiding van het ledental is onafwijsbare voorwaarde voor de instandhouding der vereeniging. Wij ondersteunen dit beroep op mu- zieklievend Middelburg gaarne. Het zou toch eigenlijk een schande zijn, als Zee- land's hoofdstad de voortreffelijke con certen, welke onder auspiciën der con- cert-vereeniging worden gegeven (onbe vredigende komen hoogst zelden voor), moest missen. Ten deze overgeleverd te worden aan „de willekeur van impres- sario's en concertbureaux", gelijk de heer Koch zich uitdrukte, is inderdaad een weinig aanlokkelijk toekomstbeeld. Tenslotte zij nog meegedeeld, dat het derde concert niet op 12 doch op 10 Vlaart zal plaats hebben. Tentoonstelling van schilderijen door Wim Helder. In den kunsthandel D'huy in de Lan ge Burg te Middelburg exposeert op 't oogenblik de M: ddelburgsche kunstschil der Wim Helder. Er hangen 35 stuk ken, meest olieverf, w,o, een groot (ver kocht) schilderij in breede gouden lijst, voorstellende een gedeelte v,an het fraaie park van het buiten „Veldzigt". Wim Helder schildert rechtstreeks naar de natuur. Al zijn werk legt daar getuigenis van af. Korenakkers met scho ven, boschgezichten, een oud huisje te Veere, en de toren van dit oude stadje, de stillevens en de figuren (koppen en een enkel portret ten voeten uit), het zijn zonder uitzondering afbeeldingen van wat men realiteiten noemt. Dit be- teekent natuurlijk niet een slaafsche navolging v,an wat eens de real'stische school voor het eenig ware wilde ver slijten. Wim Helder heeft wel degelijk een eigen „idioom". 'Zijn kleuren, de meeste moeilijk nauwkeurig te benoe men in haar mengelingen en overgangen, wijken een heel eind af van d e, welke men in het <onderh,avige genre gewoon lijk tegenkomt. En in de koppen merkt men een streven op naar een gemar keerde expressie van geestesgesteldhe den, een streven, 'dat van romantischen aard, althans het romantische benade rend is. Ook 'n de bloemen-stillevens kan men een zelfden drang ondersdheiden. Het aesthetische element, z'ch vooral uitlevend in teederbeid van kleur, staat hier op den voorgrond. Het is ruim een p,aar jaar geleden, dat Wim Helder hier naar we meenen voor 't eerst exposeerde. De schilder lijkt ons sindsdien vrij aanzienlijke vor deringen te hebben gemaakt. HOE EUROPA ZICH WAPENT. Kapitein Theodor von Zeska, die ver bonden is aan het Duitsche ministerie van oorlog, publiceert in het niet-offici- eele tijdschrift „Wehrbeitrage" een in teressant artikel, waarin hij zegt, dat 21 Europeesche landen, met uitzondering van Duitschland, in het afgeloopen jaar circa vijf milliard 925 millioen dollar voor hun geregelde legers hebben uitge geven. De totale sterkte van deze legers schat hij op vier millioen 297 duizend man en het totale aantal vliegtuigen op vijf-en-twintig duizend. Gemiddeld zou den deze een-en-twintig landen 20,6 pro cent van hun begrootingen voor leger- uitgaven hebben gebruikt. In geval van oorlog zouden 34,740.000 man in het veld kunnen worden gebracht. Kapitein Von Zeska geeft dan de vol gende detail-cijfers: Sovjet-Rusland: twee milliard 960 millioen dollar oftewel 18.8 procent van de begrooting voor een millioen 650 duizend man, in tijd van oorlog uit te breiden tot tien millioen 150 duizend man. Aantal vliegtuigen: zesduizend. Tanks en pantserauto's: zes- a tiendui zend. Frankrijk: 934 millioen dollar, d.i. 35 procent van de begrooting. Sterkte van het leger in vredestijd: 740 duizend man, in tijd van oorlog uit te breiden tot vier millioen zes honderd duizend. Aan tal vliegtuigen: vijf duizend. Tanks en pantserauto's: 4500. Engeland: 925 millioen dollar, d.i. 20.2 procent van de begrooting. Sterkte van het leger in vredestijd: 139 duizend man, de territoriale troepen niet mee gerekend. In tijd van oorlog kunnen de effectieven worden uitgebreid tot twee millioen. Aantal vliegtuigen: 3500. Italië: 260 millioen dollar (de kos ten van den oorlog in Abessynië niet meegerekend) of twintig procent van de begrooting. Sterkte van het leger in vre destijd 442,000 man, in tijd van oorlog op te voeren tot vijf millioen. Aantal vliegtuigen: 3000. Tsjech o-S 1 o w a k ij e 105 mil lioen dollar, d.i. 35 procent van de be grooting. Sterkte van het leger in vre destijd: 201.000 man, eventueel uit te breiden tot twee millioen. Aantal vlieg tuigen: 1300. Wanneer men deze lijst nog met cij fers van Duitschland wil aanvul len, kan men op grond van onpartijdige schattingen (officiëele gegevens zijn niet te verkrijgen) het volgende vaststellen: Sterkte van het Duitsche leger in vre destijd: zes a zeven honderd duizend man, welk getal na de invoering van den twee-jarigen diensttijd geleidelijk hoo- ger wordt. Aantal vliegtuigen van de eerste linie: circa 1600. De stakingsbeweging in Antwerpen ten einde. De staking der havenarbeiders te Ant werpen is geëindigd. Overal zijn de werk zaamheden hervat, slechts met uitzonde ring van enkele, zeldzame gevallen. Daar de organisaties de staking afkeurden, hebben de arbeiders hun zin niet door kunnen drijven. HET NATIONAAL-SOCIALISME EN HET CHRISTENDOM. De chef van de nationaal-socialistische regeering van Anhalt, Alfred Greyber- ger, heeft aanwijzingen gegeven voor het godsdienst-onderwijs op de scholen, waardoor de officieele positie van het nationaal-socialisme ten aanz'.en van het christendom wordt bepaald. De essentieele punten hiervan zijn: de jeugd, die vlam heeft gevat voor het natioraal-soci.alisme, keert zich af van het chr stendom. Nu kan het nat,-soc. niet zonder godsdienst en dus moet het godsdienstonderricht de jeugd de harmo nie tusschen nationaal-socialisme een christendom aantoonen. Beiden trekken uit God hun moreele kracht op gelijke wijze., Iedere n,at) onaal-socialistischc wetgeving is een uitdrukking van de eeuwige Goddelijke orde. De minister verklaart verder dat het godsdienstonderricht zonder dogma moet zijn. Uit het oude testament, dat een typische u'tdrukking is van den Joodschen geest, moeten voorzichtig fragmenten worden gekozen. In het cen trum moet zich Jezus bevinden de „held zonder vrees", die tegen den Joodschen geest strijdt. Het katechismus-onderwijs zal volgens Greyberg'er voorbehouden blijven aan de kerk. De gezangen en psalmen kun nen onderwezen worden, voor zoover zij overeenstemmen met den nationaal- socialistischen geest. INLEVERING VAN METALEN GELAST. Havas meldt uit Berlijn: In het kader van het vier-jaarplan neemt men strenge maatregelen om een zoo groot mogelijke voorraad metalen te verkrijgen. Derhal ve is gister gelast dat particulieren, die beschikken over ruw platina, nikkel, zink, tin, zonder hierin handel te drijven, deze metalen vóór 15 Februari moeten inleveren. Overtreding zal worden ge straft met gevangenisstraf of boete. Ook de protestantsche kerk waakt voor de opvoeding der jeugd. Eger, de voorzitter van het bestuur der Evangelische kerk van de oud-?rui- aischt Unie, heeft ouders en opvoeders .dringend vermaand te waken tegen de antï-chnstelijke strekkingen, die zich vertoonen bij de opvoeding der jeugd. Hij noodigt hem uit, trouw te blijven aan den geest van het Christtndom. Geen enkel gezag aldus zegt hij' kan den ouders hun verantwoordelijkheid ontne men. VOETBAL. Laatste training van het Nederlandsche elftal Ondanks de felle koude en den sner penden wind heeft gisteravond op het nog gedeeltelijk met sneeüw bedekte V.U.C.-terrein te Den Haag het bijna volledige Nederlandsche elftal, dat a.s. Zondag tegen Duitschland zal spelen, voor de laatste maal getraind Na afloop dezer training hield in het clubhuis de voorzitter van de keuze commissie de heer H. J. Herberts een kort opwekkend speechje tot de spelers. „Wij hebben tegen Duitschland nu 5 wedstrijden gewonnen. 4 verloren en 5 gelijk gespeeld, aldus de heer Herberts, Duitschland zal alles er wel op zetten om de balans in evenwicht te brengen, wij moeten daar alle pogingen tegenover stellen om o'nzen voorsprong te behou den. Temeer nog omdat we aan de elf ongeslagen uit-wedstrijden er eentje moeten toevoegen om het dozijn vol te maken", RotterdamNoord Roemenië 25 Woensdagmiddag heeft een Rotter- damsch elftal op Spangen een wedstrijd gespeeld tegen een vertegenwoordigend elftal van Noord Roemenië. De ploeg der Roemenen telde zes in ternationals. Dadelijk na het begin ondernamen de Roemenen een fraaien aanval, besloten met een hard schot van Kocsis, dat doel trof (01). Nauwelijks was de verdedi ging van Rotterdam van den .schrik be komen, of na fraai samenspel bracht Munteanu den stand op 02. De Roe menen namen het spel geheel in handen. Zij verrasten door knap samenspel, bui tengewone bal-contróle en groote snel heid. Rotterdam werkte zich dan wat los maar de voorhoede, met uitzondering van Vente, die het natuurlijk alleen ook niet kan, bracht er bitter weinig van terecht. Voor de rust wisten de Roe menen den stand tot 04 op te voeren. In de tweede helft deden de Roeme nen het wat kalmer aan, maar toch be hielden zij het beste van het spel.. Na verloop van twintig minuten zet Rotter dam een termen aanval op, waaruit het eerste tegenpunt werd geboren (14). Rotterdam speelde nu belangrijk beter dan in de eerste helft, terwijl de Roe menen langzamerhand wat agzakten, Tien minuten voor het einde maakte Se- ton met een fraai schot er 24 van. Nog geen minuut later wist Kocsis den voor sprong voor de Roemenen weer te ver- grooten (25). De stand onderging verder geen wij ziging meer. Arsenal komt naar Nederland. De directie van het Stadion Feyen- oord N.V. te Rotterdam deelt mede dat de officieele opening van het stadion Feijenoord def nitief is vastgesteld op 13 en 14 Maart e.k. De meest bekende Engelsche prof club Arsenal uit Londen heeft zich de finitief bereid verklaard op 14 Maart in Rotterdam te spelen. Met de betreffende voetbalorganisatie wordt een bespreking gevoerd over de tegenpartij, die, naar men hoopt, z,al bestaan uit een elftal van voldoende beteeken's, om aan de ontmoeting met Arsenal het karakter van een evenement te geven. De Arsenal-directie heeft zich bereid verklaard met het bestaande league elftal te komen, dus met de beroemde profspelers. BRIDGE. De wedstrijd Nederland-Oostenrijk. In de zesde zitting heeft Nederland opnieuw acht matchpunten verloren, doch in de zevende zitting wisten onze landgenooten 24 matchpunten te herove ren waardoor de achterstand van 70 op 54 werd teruggebracht, Wel werd door de Nederlandsche ploeg nog niet op vol le kracht gespeeld, maar niettemin was deze sterker dan de Oostenrijksche, zoo dat scoresucces dan ook niet uitbleef. Indien in de laatste zitting, die heden avond wordt gespeeld, de Nederlanders op volle kracht spelen, zullen zij er mis schien nog in kunnen slagen de remise zone te bereiken. In scorepunten ging Oostenrijk ook achteruit. Zij staat thans nog slechts 200 scorepunten voor, het geen bij een aantal spelers van 200, dat thans gespeeld is, een miniem verschil uitmaakt. K a p e 11 e, 27 Jan. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kleine Veiling. Goudreinetten 1824, Bellef'eur 1014, Rembour Mortier 15, Oranjereinetten 16, Ermgaard 23, Gieser Wildeman 1218, Kle:peeren 1015, Pondsperen 1314, St. Remy 13, Win- terlouwtjes 10, Spruiten 29, Uien 1, Breekpeen 0 501, Savoye kool 11,5, Roode kool '24, Bloemkool 39, Prei 36, Kipeieren 3,203,30. Oostburg, 27 Jan. Avicultura: aan voer 52 kg' boter; prijs f 1,16 tot f 1,68 per kg. 22 Jan. GOES. Gisteren is te Amsterdam ge vormd eene Nederlandsche Vereen ging van Meelfabrikanten. Zij stelt zich ten doel, door alle geoorloofde middelen de gemeenschappelijke belangen te be vorderen. Tot bestuurder is o.a, onze stadgenoot de heer M, Salberg gekozen. WILHELMINADORP. Naar wij ver nemen hebben zich voor de betrekking van werkbaas aan den Calamiteuzen polder Oost-Beveland, op een voorloopig tractement van 700, meer d,an 80 sol- 1 citanten aangemeld, waaronder jonge lieden die een voortreffelijke opvoe ding hebben genoten. Wel een bewijs, dat de sociale toest,and in onzen tijd lang niet rooskleurig is. LANDBOUW. Op Noord-Beveland hebben de talrijke meestoven haar werkzaamheden voor dezen winter be ëindigd. De opbrengst laat weinig te wenschen over en liep van 2200 tot 2700 kilo per gemet, 25 Jan. GOES Zooals wij reeds meldden was de fa, wed. J, C, Massee en Zn., al- h'er, de laagste inschrijver voor de le vering v,an zwemvesten ten behoeve van het departement van marine. Naar wij vernemen zullen de vesten hier ter stede worden gemaakt. De vervaardi ging is opgedragen aan den heer M. A. Ramondt, alhier. Vermoedelijk zullen er een 15 a 20 personen een goed stuk brood aan kunnen verdienen. GEMENGDE BERICHTEN. In 't hip podrome te Parijs 'is, ten voordeele der slachtoffers van de overstroomingen, 'n stierengevecht gehouden. De toreadors en de stieren behandelden elkaar met de meest mogelijke courtoisie. Niettemin protesteerden eenige dames zoo heftig, dat ze verwijderd moesten worden. Een I'd van de vereeniging tot bescherming van dieren, die wat al te veel drukte maakte, werd door de omstanders n.aar beneden geworpen. Andere ongelukken zijn er niet voorgevallen, Te Montreal in Canada moet het, naar men van d.aar meldt, zoo koud ge weest zijn, dat het watermerk in de bankbiljetten is bevroren. 27 Jan. GOES. Alhier is een gymnast'ekver- eeniging opgericht „Olympia" gen,aamd. Directeur is de heer P. van der Meulen, voorzitter de heer C. J, Re'singer. GEMENGDE BERICHTEN. Als bij zonderheid zij vermeld, dat ondanks het vroege en gure jaargetijde bij den vrachtrijder J, de Mee, te Wilhelmina- dorp, reeds een broed met kuikens is uitgekomen. Om verdere .aanvallen der „eeu wige pers" tegen de regeering te voor komen, 's de keizer van Marokko tot den afdoenden, maatregel overgegaan, alle bladen te verbieden. KAN DAT NIET ANDERS? Het bericht in ,uw blad over de te ma ken verbeter'ng voor de passencontróle aan het station te Vlissingen, deed mij veel genoegen, maar het bracht mij te vens iets .te binnen waar ik mij reeds meermalen over heb verbaasd. Er is het groote paard d,at draaft van boot naar trein met een wagen vol ba gage. Heel typisch om te zien maar wer kelijk oorverscheurend, want nog steeds zijn d,aar de ijzeren wielen, ik geloof zelfs extra zware! die over de klinkers rammelen. Als deze nu eens heel mo dern door gummi banden werden vervan gen, dan zqu dat ook zéér ten gerieve v,an reizigers en belangstellenden zijn. Zou dit niet eens in overweging kunnen worden genomen? Oostkapelle. A, L.H. van geadverteerde of te adverteeren vas gaderingen. voorstellingen, uitvoeringen es. andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. DO 28 Jan VR 29 Jan GOES. DO 28 Jan, B.B.C. Bal Masqué, Schut tershof 20,00 h. VR 29 Jan BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 29 Jan.-DO 4 Feb. „Silhouetten" en „Walcheren", 20 h. ZO 15,00 h. matinée. CITY, Midd. VR 29 Jan—DO 4 Feb.: „De Verzwegen zonde" en „In duizend Gevaren", 20,00 h. ZO 15,00 h. matinée en Wo 14,30 h. Cineac. GRAND THEATER, Goes VR 29 Jan.— Dl 2 Feb.: „Zaken zijn zaken" en „Oranje Hein", 20,00 h. ZO 15,00 h, en Dl 14,00 h, (Oranje Hein.) Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6