RYNOS Het helsch complot ZEELAND. TWEEDE BUD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DONDERDAG 28 JANUARI 1937. No. 23. ICHTIG, nl irg' Dins- 2.50 p. J, P. »t, Tel, KRONIEK van den OHO. Van Zeeland en de mijnwerkers Uw druivenkuur thuis MIJ. „DE RETUWE'' TIEL. SÏATEN-GENERAAL De Grondwetsherziening. BINNEHLAND. (Ingez. Med.) tifALCHEREM. vraagt Ide otidu- Ichriftelij- idea ge- lenhandel agel 150, baaita- ïd, De ïker nog papier 10 |lthuijsen, Var- ij». Boe- 112, Ont- Pekel- |>ez. spek istr. Mb. prima |Gezaagd 100 kg. lie prijs, tfabr, en |277, Mb. Saterdag bon. Jcaa» van ÜDam 29, l»B»il I. te M, Men is in België aan rumoerige en woelige püjnwerkersmanifestaties ge woon en verontrust zich niet dadelijk ,als een arbeider uit de Borinage over revolutie praat, Dat gaat wel over, De korte stakingen, welke in de afgeloopen week plaats vonden, nam men heele- maal niet ernstig op. Het w,as van den beginne af duidelijk, dat ze niet lang zouden duren, De mijnwerkers eischten in zekeren zin de uitbetaling van 'n. wis sel, die door de regeering was geïee- kend: n.l, een verbetering van hun po sitie, zoodra de toestand in de mijnen beter zou worden. Deze :s nu stukken beter dan een paar jaar geleden. De ko- lenvoorraden slonken de laatste maan den weg, zoodat de directies nu zeer loonende prijzen kunnen maken. Ook 'is er zoo goed als geen werkloosheid meer in de mijnstreken. De arbeiders kregen in de gaten, dat er thans wel het een en ander te bereiken zou zijn. Een door de regeering ingestelde commiss'e, die moest onderzoeken, wat er verbeterd zou kunnen worden, schoot hun lang niet genoeg op, Zoo besloten ze de zaak op hun eigen manier op te lossen: stel den hun eischen, gegrond op de eerder gegeven beloften, en legden, waar deze niet dadelijk werden ingewilligd het werk neer. Daar de d'recties inzagen, d,at de positie der bedrijven wel een tamelijk ingrijpende verhooging der kos ten kunnen velen, duurde het maar kort, of men was het eens. De regeering is hierbij bemiddelend opgetreden. Op voorstel van minister president Van Zeeland heeft men beslo ten voorloop'g de 45-urige werkweek in te voeren (als een soort van voorschot op de 40-urige) met behoud natuurlijk van de geldende weekloonen. Dat betee- kent voor de mijnwerkers dan een uur- loonsverhooging van ongeveer 8 pet, tenminste voor hen, die onder den grond werken. De bovengrondsche profitee- ren iets minder. Geraamd wordt, dat de totale productie-kosten voor de mij nen door een en ander met plm, 5 pet. zullen stijgen., Minister'»-president Van Zeeland zag blijkbaar in, dat er niet langer getreuzeld mocht (worden. Zijn optreden heeft een goeden indruk bij de meerderheid van het Belgische volk, die op de hand der mijnwerkers was, ge maakt, In sociaal opzicht toonde hij zich nu even ondernemend als reeds eerder op 't financieel-economisch terrein. Het geheele bedrijfsleven in België is sinds geruimen tijd ,aan het opbloeien. Men schijnt genegen, dat aan de politiek van Van Zeeland toe te schrijven, zoodat deze allengs aardig populair begint te worden. De d'recties der mijnen hebben den minister-president er intusschen op ge wezen, dat ze spoedig met een tekort aan arbeidskrachten '.zullen komen te zitten, als er geen voorzieningen wor den getroffen. Het heet, dat ze gedaan wisten te krijgen, dat er binnenkort en kele duizenden Poolsche mijnwerkers naar België zullen komen; tenminste 5000. Oorspronkelijk moet men van plan geweest zijn, Nederlandsche arbeiders ,aan te werven, doch volgens de pa troons zijn er geen voldoende Neder landers beschikbaar. Uitbreiding van 't aantal arbeidskrachten is natuurlijk ook noodig met het oog op de invoer'ng v,an de 40-urige arbeidsweek, welke op de 45-urige moet volgen. En het is te verwachten dat, na de mijnen, ook an dere bedrijven tot een verkorting van den arbeidstijd zullen overgaan. Druiven 75 ets; p. fl. j Appel 55 ets. p. fl. (Ingez. Med) door ANNIE S. SWAN 26 Alice legde den brief neer en opende den anderen. Dit stond er in den Indi- schen brief geschreven: „Rajhputam, Northern Provinces. Mijn lieve Alice, Ik heb je brief, ik durf bijna niet te zeggen hoe lang geleden ontvangen. Ik behoorde je vergiffenis te vragen, dat ik niet eerder geantwoord heb en als ik het gewone soort leugenaar geweest was, zou ik gemakkelijk genoeg een fat soenlijk excuus in elkaar gedraaid kun nen hebben voor mijn onachtzaamheid. Maar ik ben een eerlijken kerel en ik weet bovendien best, dat je mijn excu ses toch zoudt doorzien. Je hebt altijd erg scherpe oogen gehad. Ik denk wel, dat je g'emerkt hebt, dat mijn brieven an ders geworden zijn, in je laatsten brief zeg je er zelf iets van. Ik heb de laatste zes maanden getracht niet te laten mer ken, dat ik een beetje veranderd ben, maar het is me niet gelukt. Wat mijn De Tweede Kamer zette gistermid dag de behandeling voort der wetsont werpen in zake grondwetswijziging. De heer Schouten (a.r.) betoog de dat de bestaande grondwet niet in den weg staat aan het invoeren van nieuwe denkbeelden. Dit geld o.m,: ook voor de ordening van het maatschappelijk leven. Tot grondwetsherziening moet in het al gemeen niet worden overgegaan dan om vastheid en consolidatie te geven aan gegroeide verhoudingen. Anti-revoluti onairen moeten zorgen, nooit anti-con stitutioneel te worden. Vooral de heer Lingbeek moge dit bedenken. Spr. waarschuwde tegen delegatie van macht, wanneer die niet strikt noodza kelijk is. In dit opzicht sloot spr. zich grootendeels aan bij de woorden van den heer Goseling. De heer J o e k e s (v.d.) zette uiteen dat vooral scherpe persuitingen van uiterste zijden aanleiding zijn geweest tot deze grondwetsherziening en het daartoe instellen eener staatscommissie, welker werk de heer Goseling niet naar volle waarde heeft aangeslagen. Wat de persvrijheid betreft, men mag feite lijk schrijven wat men wil, doch de strafwet bepaalt of de grenzen niet zijn overschreden. Een verschijningsverbod zou spr. in strijd vinden met onze vrij heids-beginselen, tenzij alleen toege past door de rechterlijke macht. Spr. is tegen hetgeen de staatscommissie in de ze wilde doch wel wilde spr. door de re geering zien nagegaan, of de bestaande strafbepalingen voldoende zijln en de hanteering ervan voldoende effect sor teert. Ten aanzien van een Kamer voor het bedrijfsleven is spr. 't met den heer Al- barda eens die betoogde dat de volks vertegenwoordiging reeds het ge heele volk vertegenwoordigt. Wat de delegatie van macht betreft, hebben volgens de regelen der grond wet de Staten-Generaal er voor zorg te dragen dat met in achtneming met alge- meene omstandigheden de grenzen niet worden overschreden. Te dezen aan zien zijn de Staten-generaal de laatste jaren zeer actief geweest, bv. t.a.v. de bezuinigings-wetgeving. Er bestaat geen behoefte om de delegatie van bevoegd heid in de grondwet vast te leggen. Dit kan voldoende gewoon aan de wetgevende macht worden overgelaten. In breeden kring wordt behoefte ge voeld aan bepaalde organisatievormen voor het bedrijfsleven. Zonder een be paalde Kamer te willen, zou in die rich ting wat te doen zijn. Bv. staat het ver keerswezen in het midden van de be langstelling. Zoo zou wellicht een ver keersraad met vertegenwoordiging van deskundigen van verschillende schakee ring te overwegen zijn, alsmede het ver- leenen van verordende bevoegdheid aan zulk een Raad. Daarnevens zou een beperking van de taak der Eerste Kamer kunnen wor den toegepast. Ook zou aan deze Ka mer invloed op de benoeming van haar voorzitter kunnen worden toegekend. De heer Coops (lib.) voerde het woord namens den heer Wendelaar, die wegens ziekte verhinderd was spr. achtte grondwettelijke ordening alleen geboden, als die historisch gegroeid is, wat tot nu toe niet het geval is. Wijzi ging van art. 7 der grondwet is nog niet noodig gebleken. Drukpersvrijheid, goed opgevat, is het ware middel voor volks opvoeding. Er zijn excessen, inderdaad, doch daartegen is het antwoord: recht voldoende. Een verschijningsverbod zou in strijd zijn met art. 7 G. W. De heer Zandt (staatk. ger.) be toogde dat ook t.a.v. de drukpersvrij heid de regeering is ondergedompeld in de beginselloosheid welke haar sinds haar optreden heeft gekenmerkt. Spr. constateerde dat de communis ten kort voor de aangekondigde grond wetsherziening hun tactiek hebben ge- fouten ook zijn, een huichelaar ben ik niet. Dit brengt me naar het hoofddoel van mijn brief en dat is, dat ik je wil ver tellen, Alice, dat ik geloof, dat we ons beiden vergist hebben en dat het maar beter is, da't we het inzien, voordat het te laat is. Voor ik Colchester voor den laatsten keer verliet, begon ik er al bang voor te worden. Zie je, je bent niet precies het type vrouw, dat ik moet hebben. Jouw standaard van fatsoen is te strikt en ofschoon ik getracht heb te leven, zooals jij vond, dat ik het doen moest, heb ik daar niet in kunnen slagen. Je geeft een man niet genoeg vrijheid. Dat heeft iedere man noodig en daarom hoeft hij nog niet meteen heelemaal verdorven te zijn. Dan heeft de geldkwestie me heel wat zorgen gebaard. Het is hier alles ver schrikkelijk duur en ons regiment staat nu niet bepaald voor zijn zuinigheid be kend. Je zou stom verbaasd zijn, als je wist, wat we hier alleen al aan polo uit moeten g'even. Ik zou een meisje niet graag armoede willen laten lijden en God weet, dat jij in je jeugd daarvan al ge noeg meegemaakt hebt. Jij moest een rijken man trouwen, die je een luxueus wijzigd, doch hun beginselen blijven on veranderd die van Moskou. De regee ring treedt onvoldoende op tegen de re volutionairen, doch weet wel haar hou ding aan te geven tegen anderen die haar onwelgevallig zijn, Voorts wordt er door deze grondwetsherziening wel naar gestreefd, tegen de kleine partij en in te gaan. Doch niet alleen om de drukpersvrijheid enz. ware grondwets herziening gewenscht, ook doch daar in is deze regeering volkomen tekort geschoten wat betreft de kerkelijke verhoudingen, Meer zal spr, er thans niet van zeggen. De heer De Geer (c.h.) constateer de van deze grondwetsherziening, dat de berg 'n muis heeft gebaard, althans in vergelijking met bepaalde wenschen. Doch tevoren, heeft de regeering uit drukkelijk verklaard, dat herziening slechts partieel en beperkt zou zijn. Wat de persvrijheid betreft, de schrif telijke en mondelinge gedachtenwisse- ling zal wel tot eenig resultaat leiden. Dit is nu wel te zien. Een verschijnings verbod zal wel mogelijk zijn. Wat de nieuwe organen betreft, die zijn ook thans mogelijk volgens de grondwet. Bij de desbetreffende ontwerpen zal spr, verschillende bijzondere punten be spreken, o.m. aangaande revolutionaire volksvertegenwoordigers. De heer W ester man (ex. nat. herstel) v/as van oojrdeel ,dat deze grondwetsherziening weinig te betee kenen heeft. Democratie is iets onbe staanbaars, heeft eigenlijk nooit bestaan en zal nimmer bestaan. Besturen kan al leen goed geschieden door een selectie van de besten, die tot regeeren in staat zijn. Zoo ook deugt de samenstelling de zer Kamer niet. Het kader van het te genwoordige bestuursstelsel heeft zich zelf overleefd. De structuur der rechts verhoudingen deugt niet meer. Dat blijkt trouwens ook wel uit de rede van den heer Goseling. Er wordt ten opzichte van de benoeming van vele Nederlan ders, van hun rechtszekerheid, de grootst mogelijke willekeur betracht. Deze grondwetsherziening levert niets van structureele beteekenis. Er hac. veel verder kunnen worden gegaan, ook door de staatscommissie. Spr. begrijpt niet, waarom van deze commissie lof is toegezwaaid. Ook zij heeft van hare bevoegdheid geen gebruik gemaakt. Aan kiesrechtwijziging, enz., aan pu bliekrechtelijke ordening van Jiet be drijfsleven, hèt onderwerp van dezen tijd, is zoo goed als geen aandacht be steed. Na al het rumoer over voorgeko men misbruiken, is hetgeen er zal ge schieden tegenover de persvrijheid, een phrase, al gaat spr. mede met de inge slagen richting. Spr. constateerde dat de tegenwoor dige regeering voor geen maatregelen terugdeinst om deg'enen die haar te genstaan, te onderdrukken. Wie zich grondwetsherziening als een hoogtij dachten, zijn teleurgesteld. Ve len die geen groote gedachte hebben over de staatsgemeenschap, zullen nog meer geschokt zijn. De vrijheids-nacht merrie schijnt hier te lande aan staat kundige ordening in den weg te staan. Het zal moeite kosten, ons volk te overtuigen dat het niet buiten deze grondwetsherziening te stellen ware. De heer D e Vi s s e r (comm.) ziet in deze grondwetsherziening een staatkun dige reactie. De regeering maakt van de gelegenheid gebruik om de revoluti onaire actie aan te tasten. In den geest van de regeering echter hebben de klei ne pailijen al lang buiten de parlemen taire gemeenschap gestaan. De regee ring komt in strijd met haar verklaring van 1933, geen principieele onderwer pen te zullen aanvatten. De heer Colijn sluit zich nu aan bij den heer Knotten belt, de eerste liberaal die op het weren ven revolutionaire afgevaardigden heeft aangedrongen. Het heet nu te gaan om het democratisch staatsbestel. Dit klinkt wel mooi. Maar de heer Colijn heeft nog pas verklaard dat hij de even redige vertegenwoordiging verafschuwt. Worden deze voorstellen aangenomen leven kon laten lijden. Ik hoop echt, dat dat nog eens gebeurt, Er is een ke rel hier, wiens naam ik niet behoef te noemen, en die met vreug'de den kans, jou te krijgen, aan zou grijpen. Ik ben niet ijdel genoeg om te den ken, dat je lang om mij zult treuren. Het zou jammer voor je zijn, als je het wel deed. Ik ben nooit goed genoeg voor je geweest en dat is mijn eenigen troost, nu ik dezen brief schrijf. Het is niet prettig een dergelijken brief te moeten schrijven, maar ik ben vast besloten eer. lijk te zijn. Ik verzeker je, dat ik nach ten wakker gelegen heb om te beden ken, wat ik aan je zou schrijven. Ik troost me met de gedachte, dat jij nooit zoo veel om mij gegeven hebt, als ik om jou. Je weet, dat ik me er dikwijls over beklaagd heb, dat je zoo koud was. Ik hoop, dat kapitein Harman weer beter is. Ik heb gehoord, dat hij al heel lang ziek is. Hij zal wel boos zijn, maar mis schien kan jij hem het verstandige van dezen stap doen inzien. Schrijf je me eens om me te vertellen, dat je me ver geven hebt? Ik weet zeker, dat ons hu welijk een afschuwelijke vergissing zou zijn. Tracht de oprechtheid van mijn be doelingen te gelooven, en denk niet te dan wordt het algemeen kiesrecht ver nietigd. Dan worden er velen kiesrecht loos. Men wil in de toekomst in het par lement de critiek der oppositie tot de kleinst mogelijke proporties terug brengen. Figuren als wijlen Domela Nieuwenhuis en Troelstra zouden vol gens deze wetten vervolgd zijn gewor den, buiten den behalve de vervolgingen die ze toch hebben moeten doorstaan. Spr, heeft het niet over ,,de vieze de mocratie", die gepleegd wordt door het fascisme; maar tegen de ware democra tie is dit complex van voorstellen hyper- reactionair. De heer Goseling vergist zich als hij meent dat deze voorstellen Bij de a.s. verkiezingen geen rol zouden spelen. Voor de r. kath. arbeiders ook zullen ze een groote rol spelen. De leu ze: tegen de grondwetsherziening, zal bij de a.s. verkiezingen overwegend zijn Wanneer er groote, kapitale fouten worden begaan in het crisisbeleid, dan schaadt dit de democratie.De demo cratie moet worden beschermd tegen 't fascisme, doch juist dit doet de regee ring niet. De motieven waarom de re geering geen wijziging in art. 7 wenscht, zijn beklemmender dan wanneer ze dat wel wilde. Beknotting der persvrijheid acht ze toch wel mogelijk. Zoo toont de regeering, ,,hoe ze haar fascistische klan ten bedient". Spr, waarschuwde er te gen: Men gaat stap voor stap verder op den weg naar de reactie. Wie het tegen deel beweert, kent het a-b-c van het communisme niet. Den invloed van de volksmassa te vergrooten, is het hoofd streven van de communisten. De strijd der communisten is niet anders dan een strijd voor de proletarische democratie. Zoolang die er nog niet is, moeten ze de burgerlijke democratie wel verdedigen. Zij zijn bereid, daarmede samen te wer ken, wanneer het er om gaat, de demo cratie te verdedigen tegen het fascisme. Deze grondwetsherziening is niet in de eerste plaats tegen het fascisme, veeleer tegen de rechten der arbeiders gericht. De „bourgeoisie" behaalde des tijds rechten op de toenmalige reactie. Thans trachten spr, en de zijnen rechten te behalen op de tegenwoordige bour geoisie, thans de reactie. De a.s. verkie zingen zullen in dat teeken staan. De communisten zullen hun deel bijdragen in den strijd tegen reactie en fascisme. De vergadering werd hierop verdaagd tot heden een uur. HET VERBLIJF VAN H. M. DE KONINGIN IN OOSTENRIJK Zaterdag naar Zeil am See? Uit Innsbrück wordt gemeld, dat H. M. Koningin Wilhelmina Zaterdag uit Igls naar Zeil am See zal vertrekken om er de vijfde internationale interacade miale winterspelen bij te wonen. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K, H. Prins Bernhard zullen de Koningin te Zeil am See ontmoeten. DE GRONDWETSWIJZIGING, Amendementen. De heer Suring (r.k.) heeft op het amendement Van den Heuvel inzake cu mulatie van pensioen van Kamerleden een sub-amendement ingediend, waar van de strekking is, ook een regeling bij de wet mogelijk te maken van cumula tie van een pensioen als Kamerlid en de inkomsten, genoten uit het bekleeden van een ambt of het vervullen van een betrekking' en van cumulatie van zoo danig pensioen en een ambtenaarspen sioen. De Donker heeft een amendement ingediend op het voorstel der regeering, dat de Kamers een wet tot wijziging van de bedragen inzake het inkomen dei- kroon niet kunnen aannemen dan met de stemmen van twee derden van het aantal leden, waaruit elk der Kamers bestaat. De voorstellers willen deze bepaling ook doen gelden bij wijziging of intrek king van zoodanige wet. hard over me. Ik verzeker je, dat ik het erger voel, dan jij met mogelijkheid kunt doen en alle menschen hier, die jou ken nen, zijn natuurlijk woedend op me, Doe het me alsjeblieft niet aan, dat je de prullen terugstuurt, die ik je gegeven heb. En wat de ring betreft, als je hem niet als herinnering aan de dagen, die voorbij zijn, wilt bewaren, moet je hem maar rustig in de Colne gooien. Hij zal niet de eerste zijn, die daarin terecht komt. Ik bied je nogmaals mijn verontschul digingen aan en lever me geheel aan je genade over. Geloof me, je toegenegen, JAMES CARR STANLEY". Ze liet den brief uit haar hand op den g'rond vallen en zat doodstil in de hel dere vlam van het vuur te staren. In stilte ging ze de twee afgeloopen jaren na en herinnerde zich weer, hoe twij felachtig haar vader tegenover haar en gagement gestaan had en hoe hij in zijn laatste uren in zijn bezorgdheid over haar toekomst, nooit aan Stanley ge dacht had. Ze nam den ring van haar vinger, een ouderwetschen ring met een opaal, die in een cirkel van kleine, roze diamantjes gezet was. De verbinding ZeelandMoerdijkbrug. Dezer dagen zijn naar de Tel. meldt de tracé's der wegen van het rijkswe genplan welke Zeeland, West-Brabant en België aansluiting geven op de Moerdijk-brug, definitief vastgesteld. Het tracé van den weg Moerdijkbrug Zeeland is als volgt vastgesteld, Be ginnend bij het station Lage Zwaluwe, gaat de weg in Zuidwestelijke richting, passeert ten Noorden van Zevenbergen de Roode Vaart, buigt ten Westen van Zevenbergen (na de bestaande verbin ding ZevenbergenKlundert te hebben gekruist) naar het Zuiden af, overbrugt even bezuiden Standdaardbuiten de ha ven van Oudenbosch, passeert de ge meente Oud-Gastel en snijdt na ook nog de Roosencfaalsche en Steenbergsche Vliet te hebben overbrugd, den Rijks weg RoosendaalWouw. Door den weg dan nog verder Zuide lijk door te trekken wordt de bebouw de kom van Wouw vermeden. Dan komt de eerste spoorwegovergang in den weg, doordat men de spoorlijn Roo sendaalVlissingen moet passeeren en parallel met dezen spoorweg mondt de nieuwe weg ten slotte, even ten Wes ten van het station Wouw, uit op den rijksweg WouwBergen op Zoom. Een aftakking van dezen nieuwen weg zal gaan via Steenbergen naar het An na Jacobaveer (St. Philipsland). Het kan echter nog jaren duren met den aanleg van deze wegen begonnen zal kunnen worden. BIGGEKERKE, In de op Dinsdag ge houden jaarvergadering van de afdee- iing van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond werden de aftredende bestuursle den C. Clarisse en P. Wouters herkozen, evenals de bode J. Schreijenberg. De in komsten bedroegen in 1936 26 de uit gaven 31 nadeelig slot 5 tegen een batig slot van het vorig jaar van 17. De avond werd verder doorgebracht met het houden van een inleiding en voordrachten. BIGGEKERKE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. jl.941 personen (473 m. en 468 v.) Er werden in 1936 geboren 16 jongens en 7 meis jes; vestigingen 29 m. en 26 v. pers,; overleden 7 m. en 4 v. pers,; vertrokken 31 m. en 25 v. pers. (Bevolking einde 1935: 930 personen. VROUWENPOLDER. De in deze ge meente, ten behoeve van het tehuis voor alleen staande blinden te Wolfheze, gehouden collecte heeft ruim 29 opge bracht. VROUWENPOLDER. Dinsdagavond hield de af deeling Vrouwenpolder van de Vrijwillige Burgerwacht haar 15e goed bezochte jaarvergadering. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat de Vereeniging groeiende en bloeiende is. Het ledental is steeds toenemende en bedraagt momenteel 26, ook de finan- ,,De Colne is me te ver", zei ze tegen zichzelf. „Maar dit zal wel evengoed zijn". Toen boog ze zich vastberaden voor over en liet den ring in den vuurgloed vallen. Daarna bukte zij zich, raapte den brief op en na hem in kleine stukjes ge scheurd tè hebben, verbrandde zij hem eveneens. „Onder die bladzijde uit mijn leven kan ik dus een streep zetten", zei ze bij zichzelf. „Wat nu?" Het gedempte g'eluid van een bel scheen haar te beantwoorden en ze sprong op, alsof ze tot een vergeten plicht terug geroepen werd. Toen glimlachte ze bitter. „Ik heb geen dienst en niemand heeft me noodig", mompelde ze en wierp zich zelf op bed en begroef haar gezicht in de kussens. Ze wist zelf niet, hoe waanzinnig moe ze was. Niemand kon meer verbaasd ge weest zijn dan zijzelf, over de snelheid, waarmede de slaap haar overmande. Toen ze weer wakker werd, was ze stijf en pijnlijk, maar wonderlijk opge- frischt. Ze bemerkte, dat het vuur uit gegaan was en dat de klok op den schoorsteenmantel 4 uur aanwees. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5