LANDBOUW. BURGERLIJKEN STAND. ZEELAND. .■&5&ELSUR&. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. NEGHÏSZAKEIL iiirFipioüm A8EHDI» BBSBSBSSË mimwae De heer J, J. Valkier lid der Piuim- veevereeniging Middelburg en omstre ken behaalde op de 51sten Internationa le tentoonstelling van „Avicuitura", Den Haag, met zijn Buff Leghorns twee eer ste en een tweeden prijs en met Rhode Island Kriel een eersten met de vermel ding zeer goed. DE „bctlKi JE LOON-AFF AIRE'TE GRIJPoKERKE. De meerderneid van den Raad in het ongelijk gesteld. Toen de Raad van Gnjpskerke de ge- meentebegrooting voor 1936 had vast gesteld zonder hierop een bedrag te ra men voor schrijfloonen, hebben Ged. Staten van Zeeland aan het gemeente bestuur verzocht te willen bevorderen, dat hiervoor alsnog een bedrag ad 150.zou worden geraamd. De ge meenteraad was echter niet bereid aan het verzoek van Ged. Staten te vol doen, waarop laatstgenoemd college zelf bedoelde 150.op de begrooting der gemeente Grijpskerke heeft gebracht. De Raad ging hierop in beroep bij de Kroon, daarbij o.m. aanvoerende, dat de bezetting van de betreffende gemeente secretarie niet zwakker is dan van ver scheidene andere gelijksoortige kleine gemeenten om dat de gemeentesecre taris, die tevens gelijke functie voor de gemeente Meliskerke bekleedt, verant woordelijk is voor de uitvoering van al den aan zijn functie verbonden arbeid. Is deze taak hem te zwaar, dan zal hij naar de meening van den Raad öf voor een der beide functies moeten bedan ken, öf middelen en wegen kunnen zoe ken om door een volontair of andere hulp, dezen, door cumulatie van betrek kingen ontstanen arbeid te helpen ver richten. De Kroon kon zich niet met de mee ning van den Raad vereenigen en heeft dan ook het door dezen ingestelde be roep ongegrond verklaard. De onhoud baarheid van het standpunt van den Raad volgt reeds hieruit, dat over de jaren 1927 tot en met 1931 steeds een post voor schrijfloonen op de begroo ting is gebracht en zulks sindsdien, on danks het aandringen van Ged. Staten, niet meer is geschied, niettegenstaande de gemeente-administratie sedertdien in omvang is toegenomen. Men zal zich herinneren, dat over deze zaak tamelijk onverkwikkelijke discussies zijn gevoerd en dat het tel kens een meerderheid was, welke haar zin doordreef. Deze meerderheid is dus thans in hoogste instantie in het ongelijk gesteld. HEINKENSZAND. Gisteravond hield de vereeniging het musschengilde haar jaarvergadering waarin 23 leden aanwe zig waren. Over 1936 was ontvangen f 88, uitgegeven f 81, goed slot f 7. In gebracht waren 5829 musschen waarvan door den heer J. Wirtz 2033 die de premie van f 14 ontving. Nog zeven an dere van de hoogste inzenders ontvin gen een premie. De beide periodiek af tredende bestuursleden werden herko zen. SCHOONDIJKE. Door bijzondere om standigheden is tot heden geen melding gemaakt van de luisterrijke herdenking van het huwelijksfeest der Prinses te Schoondijke, gehouden op 20 en 21 Janu ari. Op Woensdag 20 dezer hadden de volksspelen plaats en een ommegang van het muziekgezelschap door de gemeente. Met een feestrede van den voorzitter, den heer wethouder Cammaert, werden de feestelijkheden geopend, 's Avonds scheen de gemeente een sprookje door de buitengewoon fraaie verlichting, op vele plaatsen aangebracht. Tot laat in den avond duurden de feestelijkheden, om des anderen daags te worden voort gezet met een ringrijderij te paard. 's Middags had een optocht plaats, die 't bekijken terdege waard was. Van vele plaatsen uit den omtrek waren toeschou wers gekomen om dien optocht, die tweemaal uitging, te bewonderen en te genieten van de verlichting in straten en aan gebouwen. Het gemeentehuis was schitterend en vein de vele particulieren was 't een al fraaier dan het andere. De muziek was onvermoeid en werd afgewisseld door zang. Tot in de kleine uurtjes duurde het feest. Schoondijke's Oranjevereeniging kan met groote voldoening op deze dagen, die door zeer mooie weer werden begun stigd, terugzien. Het zal bij ieder die de feesten medemaakte, in aangename her innering blijven. Een zalm gevangen. Tijdens het visschen in een der kree- ken in de omgeving van Hoek ving de heer Moorthamer een zalm van ruim 11 pond. De lengte van de zalm bedroeg 90 cm, wat zonder twijfel een behoor lijke grootte is. Daar de kreek waarin de visch werd gevangen in directe verbinding staat met de zee is het niet onwaarschijnlijk dat de zalm over zee in dit vischwater terecht gekomen is. Voor den visscher ee* goede vangst. OUD-LEERLINGEN R.L.W.S, Jaarvergadering De vereeniging van oud-leerlingen der R.L.W.S. te Goes hield gister in „De Landbouw" aldaar haar 34e algemeene jaarvergadering. Onder de aanwezigen merkten we op de heeren mr. P, Diele- man en H. A. Hanken. De voorz., de heer A. C. Z a n d e e opende de vergadering met een harte lijk welkom. Hoewel sprekers openings woord, naar hij zeide, in mineur moesi staan, betoogde hij, dat er nog velen re den tot dankbaarheid hebben, en laakte hij de moderne g'eest van „wij eischen en willen". Spr. wees voorts op de stak kers in de kleinste bedrijven, die vruch teloos doorzwoegen en op hun kinderen, die zonder hoop voor de toekomst op groeien. Anderzijds ziet spr. de Kamers van Koophandel, en de bladen der groo te pers, die voortgaan met den toestand in den landbouw zoo geheel anders voor te stellen, dan ze zijn. Ook het crisis apparaat schijnt verstard en te werken zonder vaste lijn. Spr. brengt in dit ver band hulde aan den. heer Smid die hij hier geheel scheidt van de vereeniging aan welker hoofd hij staat en die zich voor den landbouw krachtig op de bres stelt. Spr. sprak tenslotte nog een bijzonder woord van welkom tot mr. P. Dieleman, die reeds zooveel voor de Zeeuwsche landbouwbelangen deed, en die ook thans weer beschikbaar was voor het leiden van een bespreking. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Burger bleek, dat de ontvangsten over 1936 f 436,59 bedroegen (w.o. een saldo 1935 van f 237,09) en de uitgaven f 125,62, zoodat f 3,10,97 in kas is. Na goedkeuring' dezer verantwoording bracht de secretaris, de heer C. O.J. Hendrikse, zijn jaarverslag uit1. Spr. deelde o.a, mede, dat het ledental daalde van 189 op 187, Spr. memoreerde voorts lezingen, excursies, ontwikkelingsdag, en de poging onder leiding van mr. P, Diele man, om tet oprichting van een vereeni ging van Zeeuwsche Jeugd-Landbouw- leden (Z.J.L.) te komen, in samenwerking met ZL.M. en B.V.G. Zeeuwsche Jeugd-Landbouw- leden, Mr.%P. Dieleman, hierna over dit onderwerp het woord verkrijgende, wees er op, dat elke vereeniging, die levens krachtig wil blijven, zich telkens moet richten op de vernieuwde omstandighe den. Anders verliest ze haar verband met het leven. Vooral het contact met het opgroeiende geslacht moet behou den worden. De ouderdom mag de wijs heid vertegenwoordigen, de jeugd grijpt vooruit, ziet nieuwe idealen. Ouderen en jongeren moeten samengaan. De jonge ren moeten te zijnertijd de vacatures der ouderen vervullen. Daartoe is echter op leiding noodig. De Z.L.M. heeft bij haar statutenwijziging hier ook aandacht aan geschonken. Bepaald werd, dat jeugd leden kunnen zijn, de kinderen der le den boven 16 jaar, benevens de leden der vereenigingen van oudleerlingen Deze jeugdleden kunnen zich weer tot afdeelingeii en kringen in een provin ciaal geheel vereenigen. Spr. gaf dan een kort historisch over zicht van de ontwikkeling van het ver- eenigingswezen in den Landbouw, van de oprichting der Z.L.M. en die der an dere vereenigingen op dit gebied. Nu is, naast de theoretische opleiding vooral noodig, dat de jeugd met elkander in verband komt, van elkander leeren en elkander vormend. Van de ontplooing van dergelijke jeugdorganisaties hangt de toestand van den Nederlandschen landbouw af. De huidige tijden accen- tueeren dit. Er zijn thans twee provin ciale organisaties, die een bepaald deel der jongeren omvatten, nl. de B.V.G. en de ver. van oud-leerlingen der R.LW.S. Met hen is reeds contact gezocht om versnippering te voorkomen, al kunnen zij, omdat zij een ander doelwit beoo gen, het best afzonderlijk blijven vol staan. Om een en ander te bereiken is in ontwerp gebracht een statuut voor een bond van „Zeeuwsche Jongere Land- bouwleden". Spr. wees er voorts op, hoe hij zich het innigste verband mogelijk dacht, om het dubbel lidmaatschap te handhaven. Spr, gaf in deze een advies onderverdeeld in enkele punten, waar van punt a luidde, dat de B.V.G. afdee- lingen zich ook beschouwen als jeugdaf- deeling der Z.L.M. en b.: zich als zoo danig aansluiten bij de Z.J.L,terwijl punt c. de kwestie der leden regelde, zoodat die ook lid kunnen zijn der plaat selijke afdeelingen der Z.J.L, Spr. zette verder uiteen, dat volgens zijn bedoeling voorkome wordt, dat er buiten verband van den B.V.G, geheel zelfstandige jeugdafdeelingen komen, die precies hetzelfde bedoelen. Spr. wekte tenslotte met kracht op, hiertoe mede te werken. De voorz. dankte mr. Dieleman voor zijn inleiding, en wees er op, dat men zich in de gedachtengang van'den spr. zeker moet in werken, en noodde uit, over dit plan vragen te stellen, En kele der aanwezigen, die in beginsel 't plan toejuichten, wezen op moeilijkhe den, o.a. op het feit, dat een en ander geheel onder de Z.L.M. zou komen. De hr. VanGorsel achtte het ge- wenscht, dat de jeugd zich met de po litiek bemoeid, waar de Z. L. M. niet van weten wil. Spr. zou verder, voor govijae tntBSB-Ü een besluit te nemen, „Landbouw en Maatschappijwillen hooren, iMr. Dieleman bestreed het idee, dat de Z.L.M. het voogdijschap van de Z.J.L. op zich zou nemen. Later kun nen de provinciale organisaties zich aansluiten tot een nationale. En spr. be toogde, dat Z.L.M. noch Z.J.L. aan poli- dek moeten doen. Dan komt er juist splitsing inplaats van eenheid. De hr. H a n k e n raadde eveneens aan de politiek er buiten te laten. Vroorts heeft de Z.L.M. in haar honderd jarig bestaan reeds veel tot stand ge- Dracht, maar „Landbouw en Maatschap pij nog niets. De hr. A. S i n k e ontwikkelde be zwaren, die mogelijk van de zijde van de B.V.G. zouden bestaan, en wees er verder op, dat er volgens de gedachte regeling, ook jongelui zouden worden toegelaten, die geen enkelen cursus volg den. En die kunnen dan niet mee. De voorz. die moeten we juist om hoog halen! Mr. Dieleman merkte op, dat tijdens de reeds gevoerde bespre kingen van groote bezwaren bij den B. V.G, niets bleek. Verder wees spr, er nog op, dat leden van den C.B.T.B., die lid zijn van den B.V.G. of de Ver, van Oudleerl. geen lid behooren te worden van de Z.J.L. Tenslotte werd in principe besloten om tot de Z.J.L. toe te treden, terwijl het bestuur gemachtigd werd, daartoe de regeling te treffen. Bij de bestuursverkiezing werd de hr. A. C. Zandee herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. van Bijl J.Az., (niet herkiesbaar), de hr. J. J. van de Zande gekozen werd. Voorts werd besloten de Koninidijke Goedkeuring, wegens de daaraan ver bonden hooge kosten, niet meer aan te vragen. Veredeling van landbouwge wassen. In de middagvergadering sprak ir, C, Koopman te Zierikzee over: „Veredeling van landbouwgewassen". Spreker beg nt zijn inleiding met kort te bespreken de verschillende factoren, welke van invloed zijn op de hoogte van de opbrengst. Hij laat hierbij duidelijk uitkomen, dat behalve goed z,aad en goede cultuurzorgen, vooral bodem en klimaat van doorslaande beteekenis zijn ten opzichte van de uiteindelijk te ver wachten opbrengst. Vooral de werking van het weer, waarop de boer hoege naamd geen invloed kan uitoefenen, ver oorzaakt soms in twee opeenvolgende jaren grootere verschillen, dan de plan tenveredeling in een halve eeuw voor uit weet te komen. Toch moet de invloed der plantenver edeling zeker niet onderschat worden. Vooral de laatste decennia zijn we met groote sprongen vooruit gekomen op verschillend gebied. Men vergete niet, dat alleen het feit der rassenkeuze voor den boer van groote beteekenis is. Of hij het meest productieve ras zaait, óf een minder productief ras scheelt hem meestal aan zaaizaad weinig of n 'ets. en terwijl ook alle andere productiekosten hetzelfde blijven, kan toch de opbrengst vrij groote verschillen opleveren. Wanneer overigens zijn bedrijf in or de is, kan een boer zijn geld dus niet beter besteden, dan het beste zaaizaad aan te schaffen en aan zijn goed berei den bodem toe te vertrouwen. Hij zal vrijwel nooit een hoogere rente van zijn geld kunnen maken. Spreker behandelt nu de verschillen de vormen van veredeling van den eenvoudigsten vorm af: klimaatsselectie, waarbij de mensch dus eenvoudig gebruik maakt van de veredelende werking wel ke in 't eigen klimaat schuilt, tot aan den intensiefsten vorm van veredeling, de doelbewuste kunstmatige kruising, ge vólgd jdoor vergelijkende stamselectie op groote schaal, waarbij niet alleen productiviteit, doch ook kwaliteitsfac toren, resisent'e tegen verschillende ziekten, enz. eigenschappen zijn, welke de kweeker in het oog vat, teneinde uit de veelheid der door kruising ge vormde factorencombinaties, de gun stigste er uit te vinden. Op het kruisen van verschillende ge wassen dieper ingaande memoreert spre ker, waarom hij pas uit de 5 e of 6e generatie begint zijn verschillende stam men te isoleeren. Deze stammen moeten eerst vermeer derd worden tot de hoeveelheid groot genoeg is om vergeleken te worden. En pas na meerdere jaren vergelijking op zijn proefvelden, stelt de kweeker ge vonden verbeteringen beschikbaar voor algemeen proefveldonderzoek, en kan daarna wanneer het ras intusschen zoo ver vermeerderd is, met afgifte van het nieuwe ras aan de afnemers begonnen worden. Uit één en ander bleek duidelijk het gespecialiseerde karakter van dit ver edelingswerk, alsmede de vele kosten er aan verbonden, en het doorzettings vermogen, en liefde voor zijfn werk wat den kweeker eigen moet zijn, wil hij slagen met zijn voor het algemeen zoo belangrijke werk. Doordat de kweeker onmiddellijk bij afgifte van zijn eerste met zooveel moeite en kosten verkre gen zaad zijn eigen concurrenten schept in zijn nabouwers, maakt dat de beloo ning voor dit belangrijke werk meestal niet in verhouding staat tot de door den kweeker er aan bestede kosten, Dit is dan ook de reden dat in de meeste ons omringende landen het kweekerswerk óf van overheidswege sterk beschermd wordt, o.a, door ver bod van verhandeling van nabouw als in Duitschland, óf groote staatssubsidies aan veredel'ngsbedrijven gegeven wor den, zooals in Zweden b.v. het geval is. Of dat staatsinstituten zich hoofdzake lijk met het veredelingswerk bemoeien. Eén en ander is dan ook de reden geweest, dat de N.A.K. de laatste jaren ingezien heeft, waar zij in zoo groote mate met haren nabouw profiteert va-n het werk der kweekers, ook den pl cht heeft, den kweekers zoo veel mogelijk steun ie verleenen. Waarmede met in gang van dit jaar dan ook een begin wordt gemaakt, door den kweeker op iedere ha nabouw van zijn rassen, wel ke voor de keuring zijn .aangegeven, 'n kleine toelage te verstrekken, op te brengen door de nabouwers. Tenslotte laat spreker nog de ver schillende soorten de revue passeeren, welke uit zijn handen ontstaan zijn, of waaraan momenteel op zijn bedrijf ge werkt wordt. Hierbij komt naar voren, dat op zijn bedrijf zeer belangrijk veredelingswerk verricht wordt op het gebied der voe dergewassen voor reken ng van het Centraal Bureau uit het Neder),andsch Landbouwcomité,, Zoo wordt op zeer uitgebreide schaal gewerkt aan de ver edeling van voederbieten, waarvan reeds 3 origineele rassen, nl. Groenkraag C, B., Gele Eckendorfer C.B. en Barres C, B. op de markt verschenen. Veel verwachting stelt spreker voorts ook in een uigebreide veredel'ng aan grassen en klavers, welke op zijn be drijf voor het Centraal Bureau wordt verricht, waarbij vooral uitgegaan wordt van ons eigen inheemsche materiaal uit onze beste oude weien. Na de inleid ng volgde de vertooning van een 3-tal films. De eerste twee films gaven een duidelijk inzicht van vele werkzaamheden, welke in den loop van een jaar, op een groot veredelings- bedrijf als dat van spreker, waar aan de veredeling van zoovele gewassen ge arbeid wordt, moeten gebeuren. De laatste film was geheel gewijd aan de ma:s. Behalve opnamen van sprekers en eigen mais-proefvelden, waarop dit jaar niet minder dan 240 rassen, over de geheele wereld verzameld werden ver geleken, laat de film iets zien van Hon garije, een land met een belangrijke jmaiscultuuï-, waarheen spreker dezen zomer een studiereis mocht maken, om in een oud ma'sland verschillende moei lijkheden met deze cultuur nader te kunnen bestudeeren. Nadat nog eenige vragen over deze rede waren beantwoord, sloot de voorz. met de gebruikelijke woorden van dank de vergadering. ZIJN VROEGEREN VRIEND VERMOORD. Tegen chauffeur 15 jaar ge- eischt. De rechtbank te Utrecht behandelde gisteren de strafzaak tegen den 23-jari- gen chauffeur-monteur H. S., verdacht moord op zijn vroegeren vriend en za kenrelatie, den 21-jarigen meubelhande laar Martinus Hendrikus van Hal, Maandagavond 24 Augustus zagen eenige landbouwers 'n lijk in het Mer- wedekanaal drijven. Het bleek het li chaam te zijn van den meubelhandelaar Van H. uit Utrecht. Het slachtoffer was meer dan eens in gezelschap gezien van den 23-jarigen S, die niet al te gunstig bij de politie stond aangeschreven. In den nacht na het vinden van het lijk werd hij gear resteerd ten huize van zijn ouders te Vaassen, Hoewel S. aanvankelijk hardnekkig ontkende kwam hij: tenslotte toch met een volledige bekentenis voor den dag: hij had Van Hal vermoord en later in het Merwedek,anaal geworpen om den indruk van een ongeluk te wekken, Tusschen den dader en zijn slachtof fer bestond een ernstig meeningsver- schil over een geldkwestie. Op Vrijdag 21 Augustus kwam deze kwestie in de woning van S. aan de Laan v,an Nieuw Guinea te Utrecht weer ter sprake. De chauffeur raakte door het dolle heen. Met een mes bracht hij zijn vroegeren vriend talrijke steken aan hoofd en hals toe. Tenslotte greep hij de bijl en gaf hem den genadeslag. De chauffeur nam een juten zak, bond die den man om het hoofd en wond het lichaam in een beddetijk. Onder begun stiging van het avondlijke duister in de stille buurt heeft hij 't lichaam de trap afgedragen en in de ,auto getild. Na 'n stuk omgereden te hebben besloot hij zijn luguberen last in het Merwedeka- naal bij Amsterdam te laten z.akken. De juten zak en de beddentijk verborg hij in een sloot in de nabijheid, waar de Amsterdamsche politie ze ook heeft aangetroffen. De chauffeur reed naar Utrecht te rug en bracht eerst de auto naar een garage. Toen moest hij de fiets van den ongelukkigen meubelhandelaar nog kwijt. Ten einde den schijn te wekken, dat het slachtoffer nabij Utrecht was verdronken, heeft hij het rijwiel bij de Rotterdamsche brug in het Merwedeka- naal laten zakken. Nadat hij zijn kamer had opgeruimd is deze koelbloedige verdachte naar Vaassen gegaan om onderdak bij zijn ouders te zoeken. Volgens het psychiatrisch rapport heeft de deskundige dr. H, v. d. Hoe ven, een iicinen vorm vu^ tie waargenomen bij verdachte, die ook verder eenige psychopatische afwijkin gen vertoont. De deskundige is van meening, dat verd» verminderd toere keningsvatbaar is. De president nam verd. daarna een korc verhoor af. Verd. zeide o.m. dat van H. bij hem kwam maar weer niet betalen wilde. Pres.: En toen gaf U hem een slag? Verd. barst in snikken uit: ja, ik ge loof in zijn gezicht, zeker weet ik het niet. Hij viel bewusteloos op den grond. Toen ben ik naar den keuken gegaan en heb daar een bijl en een mes gehaald. Pres.: en toen? Verd.: ik weet het niet precies meer. Ik heb gestoken en geslagen. Ik wist niet meer wat ik deed. Toen ik hem in het water gooide, leefde hij misschien nog. De off. van justitie achtte bewezen de subsidiair ten laste gelegde doodslag. Bij de strafmaat merkte de officier op, dat de maatschappij tegen een man als verdachte beschermd moet worden. Spr. requireerde een gevangenisstraf van 15 jaar en ter beschikkingstelling van verd. van de regeering. Uitspraak over 14 dagen. EEN EIGENAARDIG RECLASSEERINGSRAPPORT, „Zijn vader is nl, socialist Vijf jongemannen, arbeiders uit Huizen stonden Maandag voor den politie-rech- ter te Amsterdam terecht. Zij hebben in Augustus, September en October een aantal inbraken gepleegd, waarbij de bende uitermate brutaal te werk is ge gaan. Wanneer zij er de lucht van kre gen, dat bewoners hun huis hadden ver laten om een familiefeestje bij te wo nen of in het dorp naar een uitvoering van het muziekkorps te luisteren, gingen zij naar het huis om daar hun slag te slaan. Zoo is op veel plaatsen ingebro ken. De buit was meestal niet groot: kleine geldsommen en doosjes cigaret- ten. De jongens bekenden volledig. De officier van justitie zeide te zijn geschrokken van de reclasseeringsrap- porten in deze zaak. Niet omdat er kwaad van de verdachten instond, maar omdat ze volkomen onvoldoende van inhoud waren. Zoo staat er bv. in: „Van huis uit is verd.'s misstap niet te ver wonderen, zijn vader is nl. socialist". Het rapport is uitgebracht door de plaat selijke afd. van de Prot. Chr, reclassee- ringsvereeniging. Het O.M, verzocht den president de zaak 14 dagen aan te hou den en een aanvullend rapport uit te doen brengen. De verdedigers sloten zich bij dit in terlocutoir requisitoir aan en de politie rechter achtte de klachten van den of ficier volkomen gegrond. Spr. vestigde er bovendien de aandacht op, dat het rapport niet door een ambtenaar was uitgebracht. De behandeling van de zaak werd drie weken aangehouden. Goes. Overleden: W. F. Lakké, echtgenoot van M. £iepman 74 j. (D.Z.) iMii'ddeljburg, 26 Jan. Groenten- veiling. Boerekool 1.54 c., Savoye kool 24 p., Roode kool 1,52 c,Veld sla 722 c., Winterspinazie 1114 c., Sla 57 c,, Andijvie 1326 c., Bruine boonen 712 c., Spruiten 411 c., Wit lof 715 c., Schorseneeren 28 c„ Koolrapen 12 c., Prei 1,52,5 c„ Peën 12,5 c,, Uien 12 c.f Rapen 0,51,5 c., alles per kg, Peën 5,5 c., Selderie 2 4 c., beide per bos. Bloemkool 224 Andijvie 4 c., Knolselderij 23,5 c., al les per stuk. G o e s, 26 Januari 1937. Veilingsver. „Zuid-Beveland". Appels: Ontario extra 20; id. A 20; id. B 20: id. C 18; Goudre'netten 16 28; zure Bellefleur 13; Oranje Reinetten 13; zoete Bellefleur 15: Geld Holaart 11; Pomme d'Or,anje 15; Kroet- en stek- appels 912, alles per 100 kg. Peren: St. Remij 1517; Kleiperen 11 19; Kroet- en stekperen 58, alles per 100 kg. Groenten: Witlof 611: Veldsla 9; Spruiten 67; id, II en III 35: Wasch- peen 3,904,10; Roode Kool 1.40 1,70; Kroten 0.60; Rapen 1; Selderijknol len 2; Prei 22,40; Uien (stek) 0,60; Aardappels (Bevelanders) 1,20; id. (drie lingen) 0,70 alles per 100 kg: Selderij 1,80 per 100 bos- Bloemen: Primula's f 8 per 100 bos, Cyclamen f 18 per 100 pot; Kipeieren 2,703,50 per 100 stuks. van geadverteerde of te n<l verte eren ver* gaderifigen, voorstellingen, uitvoeringen a« andere bijeenkomsten. MIDDELBURG, WO 27 Jan, Concert Vereen. Eva Lie- benberg, Concertz, 20,15 h. DO 28 Jan- GOES- WO 27 Jan DO 28 Jan, B.B.C. Bal Masqué, Schut tershof 20,00 h. Elec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6