Het helsch complot; BINNENLAND. KRONIEK van den DAG. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 26 JANUARI 1937. No. 21. ifPDELBIIRS. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG MIJ. Nieuwe Moskousche sensatie. Het nieuwe politieke proces te Mos- cou vertoont hetzelfde eigenaard'ge as pect als zijn'sensationeele voorgangers: de verdachten leggen roet een verbazing wekkende gulheid bekentenissen af, welke hun de doodstraf moeten kos ten. Een maand of wat geleden waren het Zinovjef en Kamenef c.s., die zich aldus de .strop om den hals legden; thans zijn het de bekende journalist Radek, de oud-ondercommissar's voor de zware industrie Piatakof en een stuk of dertien andere gevallen grootheden. Evenals Zinovjef en Kamenef worden Radek en zijn medeverdachten er van beschuldigd, zooals men weet, te heb ben samengezworen met den balling Trotzky. Ze hebben dat niet alleen toe gegeven; ze hebben bovendien een heele ceel bijzonderheden over 't beweerde complot geopenbaard. Trotzky zou in verbindng staan met de Duitsche en de Japansche machthebbers, om met hun hulp Stalin ten val te brengen; als belooning voor die hulp zouden Japan en Duitschland elk een stuk Russisch grondgebied krijgen. Radek is zelfs zoover gegaan den naam van Rudolf Hess, den „plaatsvervanger" van Hit- Ier, te noemen als een van de lieden, die zich persoonlijk met de zaak in lieten. Wij gelooven, dat men Trotzky niet te goed hoeft te achten, om een com plot ,als het geschetste op touw te zetten. Het wil er bij ons echter moei lijk in, dat menschen als Radek en Pia takof er aan mee zouden doen. Het ge val krijgt daarmee een wel heel fan tastisch karakter. Radek en consorten mogen nog zoo hard het land hebben ,aan Stalin; het is vrijwel ondenkbaar, dat ze, om hem ten val te brengen, bij Duitschland en Japan om steun zou den aankloppen. Van hun sensat:onee- le bekentenissen gelooven wij d,aarom geen steek; evenmin als van de won derlijke betuigingen van schuld, waar mee Zinovjef, Kamenef en tientallen anderen eerder zich van een doodvon nis verzekerden. M,aar hoe moeten al die bekentenis sen dan worden verklaard? Hoe halen de verdachten het in hun hoofd, om zichzelf te betichten van daden, welke ze niet gepleegd hebben? Op deze vra gen is geen beslist antwoord te geven. De Moskousche processen zijn wat deze merkwaardigheid er van betreft, onop losbare raadsels. Men heeft veronder steld, dat de doodvonnissen slechts voor den schijn worden uitgesproken; dat ze dus niet worden voltrokken: de veroor- deelen zouden ergens achteraf veilig op geborgen worden en daar, als „beloo ning" voor hun gulle bekentenissen, 'n lui en gemakkelijk leventje lijden. Men heeft ook verondersteld, dat ze op de een of andere manier gehypnotiseerd zouden zijn en dus onbewust op bevel hun verklaringen zouden afleggen. Wij weten niet, of het laatste pr,actisch mo gelijk is; zoo ja, dan moet de toepassing in elk geval echter nog bewezen wor den.) Noch voor deze, noch voor de eerste onderstelling is tot dusver eenig bewijs geleverd. De vraag, waartoe de proces sen, als er niets dan een groote leugen achter schuil gaat, moeten die nen, is zooveel te beter te beantwoor den, Hun dienst is die van de propa ganda, De Sovjet-regeering (lees: dicta tor Stalin) zet er zich een soort van martelaarskroon mee op het hoofd. Dit geldt in bijzondere mate voor de beken tenissen van Radek c.s. Het bedrogen Russ-ische volk verneemt er tot zijn af grijzen uit, hoe de veile samenzweerders met den ongrijpbaren Trotzky aan het hoofd, er zelfs niet voor terugdeinzen de „doodsvijanden" van den nieuwen Russischen staat: Duitschland en Japan in hun boosaardige plannen te betrek ken. Zou dat geen hevigen indruk op de licht ontvlambare en simplistische ziel van het Russische volk maken, een indruk, welke het bewind van Stalin ten goede moet komen? Maar wat van het régime te denken, dat deze dingen noodig heeft. Het voelt door ANNIE S. SWAN, 24). „Neemt u me niet kwalijk, miss Ali ce zei ze, terwijl zij zich bukte om den haard aan te vegen. „U gaat nu naar bed, niet.-' Ik heb een vuurtje in uw slaapkamer aangemaakt en een blaadje met de theeboel klaargezet, voor het geval u niet kon slapen." De tranen schoten Alice in de oogen, bij dit blijk van trouwe en vriendelijke zorgzaamheid. In dat groote en vijandi ge huis had ze tenmiste een ware vrien din, die, hoewel ze door de rest van de huishouding verachten verstooten werd volkomen te vertrouwen was. „Je bent een best kint, Christina", zei ze en de welgemeende lof deed Christina's oogen schitteren. Even daar na kwam de dokter binnen en trok zij zich haastig terug. Hij had niet veel te zeggen. Het was voor hem een opluch- ting, dat miss Harman tevreden scheen met wat er gedaan was en hij feliciteer de zichzelf in stilte over zijn knapheid. Hr. Ms. „De Ruyter" van Tanger vertrokken, Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" is giste ren om 8 uur uit Tanger vertrokken. Tekort aan visch. Uit Den Haag wordt gemeld: Door te geringe aanvoer van visch zijn de prij zen vooral van fijnvisch zeer gestegen. De meeste treilers brengen zeer weinig aan. Dit gevoegd bij het feit dat er ver scheidene Nederlandsche treilers in En geland gaan markten, heeft tot gevolg dat er een groot tekort aan visch is. BEGRAFENIS MR. DR. H. H A. VAN GYBLAND OOSTERHOFF. Onder zeer groote belangstelling uil universRairen, politieken en anderen kring is gister op Oud Eik en Du'nen te Den Haag het stoffelijk overschot van mr. dr. H, H, A. van Gybland Ooster- hoff, secretaris van het curatorium van de indologische faculteit te Utrecht en onder-voorzitter van het Verbond voor Nationaal Herstel, ter aarde besteld In den stoet kwamen mede, luitenant- generaal jhr. W. Roëll, commandant v,an het veldleger, baron Van Heemstra, oud-gouverneur van Sur'name, ds, E, Michelin Moreau, die ten sterfhuize een rouwdienst had geleid, generaal Snijders, eere-voorzitter en luitenant-generaa' Swart, voorzitter van het Verbond voor Nationaal Herstel, schout-bij-nacht Fürstner, chef van den marinestaf, eeni- ge Utrechtsche hoogleeraren, enz. In de rouwkapel trad als eerste spre ker naar voren lu'-ltenant-generaal jhr. Roiëll, Spr. éeide dat de overledene trouw was aan de zijnen, zijn vrienden, maar boven alles aan zijn vaderland. Voorts repte generaal Roëll van het on verpoosd en onversaagd opkomen voor de eenheid des rijks en van de liefde en voorspraak van den overledene voor de rijksweermacht. Zijn weldadigheids zin en werkkracht waren onbeperkt.. Vervolgens heeft mr. 0. graaf van Limburg Stirum als een der oudste vrienden van den overledene het gevoerd. Terwijl het „Wilhelmus" weerklonk werd de door de vlag van Nationaal Her stel gedekte en met bloemen omhangen baar naar buiten ge*dragen, terwijl de aanwezigen in lange riij volgden. Aan het graf sprak jhr. mr. W, F, van Lennep een 15de eeuwsche begrafe nis-liturgie uit en bad vervolgens het Onze Vader. BOND VAN JONGE LIBERALEN. De naam gewijzigd in bond van jong-Iiberalen. In de te Dordrecht gehouden huishou delijke zitting van den bond van Jonge Liberalen is besloten den naam van den bond te wijzigen in: Bond van Jong- liberalen. De volgende beginselverklaring zal in de statuten worden opgenomen: „De bond van Jong-liberalen, ver werpende de opvatting, dat het doel der staatkunde is gelegen indebevordering van het belang van het individu of van eenige bevolkingsgroep als zoo danig, stelt aan alle staatkunde den eisch, dat zij, uitgaande van de alge meen erkende godsdienstige en ethische grondslagen der Nederlandsche volks gemeenschap, gericht zij op de be vordering van den gees telijken en stoffel ij ken bloei dier gemeenschap, beschouwt als het krachtigste en veela! onontbeerlijke middel om aan dien eisch zich blijkbaar zoo zwak en bedreigd, dat elk middel, om zich een kwalijke popu lariteit te verschaffen, goed genoeg is. Stalin pleegt te loochenen uit den aard der zaak i dat zijn macht niet toereikend zou zijn, om haar met ge bruikelijke en getolereerde middelen te handhaven. Deze loochening zetten de sensationeele processen d,an echter in een heel verdacht licht. „Als ik naar beneden ga, zal ik Dalg leish haar laatste instructies voor den nacht geven. U gaat toch, hoop ik, ook spoedig naar bed", voegde hij er met een plotselinge, schijnbare vriendelijk heid aan toe. „Ik ga direct naar mijn kamer", ant woordde Alice op dien kouden toon, dien zij onwillekeurig aan scheen te ne men, als hij het waagde de een of ande re intieme opmerking te maken. De dokter liep de trap af en vond als gewoonlijk de ijverige mrs. Dalg- leish op hem wachten. Hij wenkte haar om de bibliotheek binnen te gaan en sloot de deur. „Wat heeft hij van mijn mevrouw ge zegd?" vroeg Dalgleish nieuwsgierig. „Iets, wat ik ook wel had kunnen vertellen. De oude dame gaat sterven. Het is nog slechts een kwestie van een paar dagen, misschien een paar uren. Miss Harman gaat nu naar bed. Bent u klaar om haar plaats in te nemen?" „Ja, dokter." „Goed zoo. Er is niet veel te doen. U moet haar alleen haar drankje op het juiste oogenblik ingeven. Wanneer, staat duidelijk op het fleschje. Maar er is een kleinigheid, die ik graag wil, dat te beantwoorden de bevordering van de zelfwerkzaamheid der burgers, zoo bin nen het staatsverband als daarbuiten, die van oordeel zijn, dat de staat tot taak heef in het algemeen belang eener- zijds de ontplooiing van persoonlijke ga ven en krachten mogelijk te maken en te bevorderen anderzijds de individu- eele vrijheid, waar zij de gemeenschap of mede-burgers zou te kort doen, te breidelen en in goede banen te lei den Voorts zijn de statuten gewijzigd in dien zin, dat de feitelijk bestaande zelf standigheid van den bond, daarin dui delijker wordt gedefinieerd. Tot algemeen voorzitter werd geko zen: drs. H. A. Korthals te Rotterdam, tot hoofdbestuursleden drs. J. Breed- veldt, Rotterdam, A. A, C. Reedijk, Zwijndrecht, G. v. d. Burg Amsterdam, en H. v. d. Linde, Alphen ad. Rijn. Behandeld is voorts een rapport over ordening, .uitgebracht door een com missie, bestaande uit de heeren: mr. H. L. van Zanten, voorzitter, drs. J. Breed- velt, mr. N. A. Stempels, dr. G, F. For- tanier en drs. H. A. Korthals, rappor teur. Eenige studieconferenties zullen nog aan dit rapport worden gewijd. Aan de aftredende h. b.-leden, mr. H. L. van Zanten, J. L. Verhagen en mr. R. P. s'Jacob, alsmede aan den oud-redac teur van het orgaan „De jonge Liberaal", werd hulde gebracht voor het vele werk, dat zij in het belang van den bond hebben verricht. AAN HET P.T.T.-BEDRIJF KAN NOG WEL WAT VERBETERD WORDEN. Volgens sommige Eerste Ka merleden, Aan het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer nopens de begrooting van P.T.T. wordt het volgende ontleend. Eenig'e leden achtten wat de belangen van het publiek betreft, de tarieven in het algemeen te hoog en huns inziens mocht het oogenblik van verlaging daar van niet lang meer op zich laten wach ten. Voorts meenden zij, dat niet steeds wordt voldaan aan den eersten eisch, welke aan den hier bedoelden dienst mag worden gesteld, t.w, bevordering van het verkeersbelang door het publiek zoo vlot en goed mogelijk te bedienen. Gewezen werd op het in sommige plaat sen op drukke dagen telkens optredend inconvenient zeer geruimen tijd den postkantore te moeten wachten, alvo rens „aan de beurt" te komen. Het groot aantal wachtgelders maakt het, naar het gevoelen dezer leden, gemak kelijk hierin de g'ewensehte verandering te brengen. Andere leden achtten het, in het bijzon der voor het platteland, waar na Zater dagmorgen, eerst laat 's Maandags weer post wordt besteld, onjuist de gelegen heid om op Zondag post af te halen te verminderen. Voorts hadden eenige leden bezwaar tegen de voortdurende toeneming van 't personeel, op arbeidsovereenkomst in dienst, en van het aantal, een zeer ge ringe vergoeding genietende, volontairs. Het aantal contract-arbeiders is, naar hun meening, thans reeds veel te groot. De censuur op radio-uitzendin gen. Sommige leden waren weinig' geest driftig gestemd over de gestie der radio- omroep controle-commissie, wijl zij uit zendingen vaak eerst zeer laat, soms zelfs wanneer de sprekers reeds gereed zijn, verbiedt terwijl daarenboven her haaldelijk niet is in te zien waarom het verbod wordt gedaan. Van vele zijden werd instemming be tuigd met het door de tegeering ten aan zien van de Vrijdenkers Radio-omroep- vereeniging ingenomen standpunt. In derdaad komt in Nederland aan eene vereeniging, wier actie gericht is op destructie van den godsdienst, het recht van openbaring der gedachte door de ra dio niet toe. Andere leden konden zich met de op vatting van de regeering niet vereeni gen. Naar hun wijze van zien biedt de u voor mij doet, nadat u de kamer voor u alleen hebt." „Ja dokter". „Het is een plicht, die in het belang van de patiënt vervult moet worden en er is niemand, behalve u, die het doen kan." Dit laatste werd een tikje vleiend gezegd, wat Dalgleish in hooge mate verrukte. „Als het gedaan kan worden, zal ik zorgen, dat het gebeurt, daar kunt u op rekenen, dokter." „Dat dacht ik wel. Vindt u ook niet, mrs. Dalgleish, dat het onze plicht is uit te vinden, waarom miss Harman die kast gesloten houdt en wat zij er in be waart? Is het een kast, die gewoonlijk, gedurende miss Dempster's leven, ge sloten was?" „Neen dokter. In mijn tijd heeft er nooit iets ingezeten, behalve een paar fleschjes, die mijn meesteres nooit ge bruikte." „Misschien is er wel een sleutel te vinden, die er op past", opperde hij op overredenden toon. „U moet goed be grijpen, dat ik niet wil, dat het slot ge forceerd wordt, of dat er iets anders gedaan wordt, dat miss Harman's ach terdocht of verontwaardiging kan wek- censuur van de radio-omroep controle commissie voldoenden waarborg, dat geene mededeelingen door de radio zui len worden gedaan, strijdig met het be paalde in artikel 2 var het radio-regle ment. Daarenboven achtten zij het tijd stip der ontzegging, met het oog op de actie van de nationaal-socialistlscbe be weging tegen de vereeniging' „de dage raad", niet tactisch gekozen. Steun voor de Provinciale V, V. V. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter- neuzen heeft besloten de Provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te steunen met een jaarlijksche bijdrage. HET „TWEE-OP-EEN" STELSEL. De Commissie voor meer werk, die als zetel het Stadhuis, heeft gekozen, heeft thans na de voorbereidende werkzaam heden, den eersten practischen stap ge zet door zich met een circuliare te rich ten tot hen die voor het bevorderen van het zoogenaamde twee-op-een stelsel in aanmerking komen, De commissie wijst er op, dat een van de ergste geesels van dezen tijd is de jeugdwerkloosheid. Het topkomend ge slacht ontbreekt het door gebrek aan werk aan practische scholing. Dit moet zich in de toekomst wreken. De jeugd werkloosheid is niet door werkkampen en cursussen c.a. tegen te gaan. De jeugd moet practisch te werk worden gesteld. Door de actie tegen de werk loosheid is een der middelen het 2-op-l stelsel en aan de commissie, die bestaat uit een 16-tal vertegenwoordigers van werkgevers-, werknemers- en midden standsorganisaties, is opgedragen de mogelijkheid van toepassing van dat denkbeeld hier ter stede te bestudeeren. In de eerste plaats is echter daarvoor de medewerking van de hoofden van be drijven noodzakelijk. Het 2-op-l stelsel komt hierop neer, dat de arbeid van jongemannen van 14 tot 21 jaar niet wordt verricht door één, maar door twee. Voor elke vacature, die ontstaat, neemt de patroon 2 jeugdigen in dienst, die ieder een halven dag of wel om den anderen dag of om de andere week wer ken. De vrije tijd van ieder van die per sonen wordt dan gevuld door hen ont wikkelingscursussen of practische les sen, die bij hun ambacht hooren, te laten volgen. De meerdere kosten, die het systeem meebrengt omvatten alleen die voor so ciale verzekering. Deze kunnen echter voor de werkgevers via het gemeente bestuur aan het Rijk in rekennig worden gebracht. Dat het stelsel practisch uitvoerbaar is, blijkt volgens de commissie uit het feit, dat de staatsmijnen in Limburg op deze wijze 900 jongens hebben tewerk gesteld, Werkspoor te Amsterdam 36, de biscuitfabriek Victoria te Dordrecht en de gemeentelijke telefoondienst te 's Gravenhage ook velen. Gaarna ondersteunen wij de opwek king van de Commissie, dat de werkge vers bij vacatures ernstig zullen over wegen om dezen weg in te slaan en zich nader ter zake met de commissie zullen willen verstaan. Vernieuwing klein-kameroven Gasfabriek, In 1930 leverde de Ofenbau-Union in Düsseldorf een klemkamer-oven met generator ten behoeve van de gasfa briek. Deze oven is eerst in Juni 1934 in bedrijf genomen en is thans nog in bedrijf. De toestand er van is echter van dien aard, dat voorzieningen hier aan dringend noodig zijn. Waar deze voorzieningen vallen binnen den door den leverancijer (gegeven garantie-ter mijn is nader overleg met hem gepleegd. Het resultaat hcerv,an is, dat de Ofen- bau-Union voorstelt den bovenbouw van dezen oven te vernieuwen en op de ken. Het is slechts in het belang van on ze patiënt, dat wij weten wat er in die kast zit. ik mag u wel vertellen, dat ik bij miss Dempster symtomen waargeno men heb, die ik moeilijk kan verklaren, wat ik toch wel graag zou willen Zijn toon was vastberaden en veelbeteeke- nend genoeg. Een gretige blik verscheen in de oogen van mrs. Dalgleish. „Ik zal er, zoo mogelijk, achter zien te komen. Ik heb al aldoor aan haar ge twijfeld, dokter, maar het was niet aan mij om iets te zeggen," „Begrijp goed, dat ik miss Harman van niets beschuldigd, dat ik haar zelfs niet van iets gemeens verdenk. Waar ik bang voor ben, is, dat ze mijn drankjes niet volgens mijn instructies aan miss Dempster ingeeft, maar de dosis of ver mindert, of heelemaal niet toedient, of er iets anders voor in de plaats stelt." „Als ze dat doet, waar ikzelf bijna ze ker van overtuigd ben, kan ze dan niet gestraft worden, dokter?" „Dat behoorde ze zeker, want het is niet alleen verkeerd, maar ook misdadig en heel wat menschen hebben voor min der terecht gestaan", antwoordde hij. „Ik praat vrijuit met u, mrs. Dalgleish, kosten hiervan een reductie te verlee- nen op basis van het niet bereikte aan bal vuurdagen. B. en W. meenen dat hiermede de beste oplossing wordt verkregen, door alsdan de beschikking wordt verkregen over een modern type oven, waarmee elders gunstige ervar ngen zijn opge daan, en voorts een garantie van 1500 vuurdagen is toegezegd. De kosten voor den inbouw worden geraamd op f 5100, en B. en W. vragen een crediet van f 5100, waarin door geldleening z,al zijn te voorzien. Tijdelijk leeraar Gymnasium, B. en W. stellen onder overlegging van een schrijven van Curatoren over het Gymnasium voor om voor het tijdvak 29 Januari tot en met 31 Augustus als tij delijk leeraar in de aardrijkskunde aan het Gymnasium te benoemen E, Mos, leeraar aan de R. H, B. S. zulks gedu rende afwezigheid wegens ziekte van den leeraar N. L. Wiltink. Verhuur gemeentegrond, B. en W. stellen voor 786 ms ge meentegrond aan het Veersche Bolwerk op nieuw voor twee jaar, ingaande 1 Ja- unari jl. te verhuren aan wed, A, Dani- elseVan Vlaanderen voor f 39,30 per jaar. Capitulanten-verordening. Naar aanleiding van opmerkingen van Ged, Staten stellen B. en W. voor als nog in de capitulanten-verordening te doen vervallen dat voor de functie van: arbeider (werkman in algemeenen dienst), grafdelver, lantaarnpoetser, werkman- ontsmetter en werkman in algemeenen dienst ook zal gelden lijst 23 bedoeld 'n bijlage A van het capitulantenbesluit 1936. De memorie van antwoord op 't voorloopig verslag der Eerste Kamer. Aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer in zake het wetsontwerp tot vermindering van de vordering op de Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramweg Mij., gevestigd te Terneu- zen, wegens rentelooze voorschotten voor den aanleg en het in exploitatie brengen van tramwegen in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt het volgende ont leend: De meening, dat concentratie van alle tramwegondernemingen tot één groote onderneming of desnoods tot een noor der-, een midden- en een zuidernet ge leid zou hebben tot belangrijk goedkoo- pere exploitatie en in technisch opzicht tot snellere en betere aanpassing aan de veranderde omstandigheden, kan de re geering niet onderschrijven. Deze ge dachte wordt niet in overeenstemming geacht met het karakter van het streek vervoer. Het samenvoegen evenwel van tram wegen in een zelfde streek, die aanra king met elkander hebben en die met een gemeenschappelijke outillage kun nen volstaan, doet betere resultaten ver wachten en dit doel wordt dan ook zoo veel mogelijk nagestreefd. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt nog steeds getracht de drie tramwegon dernemingen, waarvan twee reeds ge durende eenige jaren feitelijk zijn samen gesmolten, tot samenwerking te bewe gen. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft daartoe eenige maanden geleden een commisie ingesteld, terwijl op initia tief van de Z.V.T.M. besprekingen met het bestuur van de N.V. Stoomtram Bres- kensMaldeghem worden gehouden. De algemeene kosten van de onder havige maatschappij zijn inderdaad zeer hoog geweest. In het oog moet worden gehouden, dat de tegenwoordige direc teur, nadat de lijnen in exploitatie waren gekomen en de zaken door onoordeel kundige leiding in de war waren geraakt, is aangezocht de directie op zich te ne men, waarvoor hij een andere goed be zoldigde betrekking heeft prijs gegeven, in verband waarmede hoogere inkomsten werden in uitzicht gesteld dan anders en ik vertrouw er natuurlijk absoluut op, dat u uw mond zult houden. Ik heb al eenigen tijd het gevoel sinds miss Harman's komst, om precies te zijn dat ik in dit huis een bondgenoot moet hebben. Miss Harman heeft natuurlijk haar eigen voordeel op het oog. Het is logisch, dat wij niet mogen veronder stellen, dat zij onze onbaatzuchtige toe wijding voor miss Dempster zou deelen. Hoe zou een kennis van een paar weken hetzelfde kunnen gevoelen als jarenlan ge vrienden?" „O, dokter, u hebt aan alle gevoelens uiting gegeven, die ik gehad heb sinds miss Harman's komst", riep Dalgleish, in een onverwacht openhartige bui, uit. „Ik ben blij, dat u met mij gesproken hebt. Ik zal doodstil zijn en waakzaam zijn als een kat, die op een muis loert. Er staat op een ongebruikt kamertje nog net zoo kast. Ik kan de sleutel daarvan probeeren en er zijn ook nog een hee- leboel andere sleutels in huis. Het zou me sterk verwonderen, als het me voor morgen niet gelukt was, die kas open te krijgen." (Wordt vervolg®)'

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5