SEHEN8D NIEUWS. RUSLAND. Het nieuwe monsterproces. NATIONAAL LIEF EN LEED VOOR HONDERD JAAR. VER. STATEN. Radek c,s. verklaren het Sov jet-bewind omver te hebben willen werpen met behulp van Duitschland en Japan. Zaterdag is te Moskou het groqte pro ces begonnen tegen Radek, Piatakof, Sokolnikof, en twaalf andere gearres teerden, die vroeger een vooraanstaande plaats in de Sovjet-Unie innamen. Zoo als men weet, worden ze er van ver dacht, deel te hebben genomen aan een samenzwering, waarvan de banneling Trotzky het middelpunt zou zijn geweest. Men kan dit proces dus beschouwen als een vervolg van dat tegen Zinovjef, Ka- menef c.s., die verleden zomer werden ter dood veroordeeld en inderdaad zijn omgebracht. De acte van beschuldiging vermeldt o.m. de wijdvertakté samenzwering, door Trotzky gesmeed om het Sovjet-regiem te vernietigen en Duitschland, Polen en Japan te helpen. In de acte wordt voorts betoogd, dat Trotzky met Rudolf Hess (den plaatsvervanger van Hitier) te Ber lijn onderhandelingen heeft gevoerd, ter wijl Radek, Piatakof en Sokolnikof te Moskou als agenten optraden. Radek wordt er tevens van beschul digd een reserve-centrum te hebben ge organiseerd, dat zou moeten optreden, indien de centrale van Trotzky zou falen. Er wordt voorts beweerd, dat Radek en de andere gevangenen met buiten- landsche diplomaten te Moskou onder handelingen hebben gevoerd. Het proces wordt gevoerd in de klei ne zaal van het vakvereenigingshuis. De ingang wordt bewaakt door een deta chement van de Gepeoe en politiebe ambten. In de zaal zijn slechts 300 personen toegelaten. Behalve de vertegenwoordi gers der partij-instanties zijn vooral hoo- ge ambtenaren van de Gepeoe aanwezig. De buitenlandsche pers wordt vertegen woordigd door een twintigtal Europee- sche en Amerikaansche journalisten. Van de leden van het corps diploma tique zijn de ambassadeurs van Frank rijk en de Ver. Staten in de zaal. Om tien uur werden de beschuldigden binnengeleid door manschappen der Ge peoe met de bajonet op het geweer. Direct na binnenkomst van den pro cureur-generaal en de leden van het hooge militaire gerechtshof werd begon nen met de voorlezing van de dagvaar ding. Alle beklaagden bekennen schuld. .\adat de aanklacht was voorgelezen hebben alle beklaagden schuld bekend. Het eerst werd vervolgens Piatakoff, oud-adjunct-commissaris voor de zware industrie gehoord. Hij deelde bijzonder heden mede over de samenzwering, welke ten doel had, zich meester te ma ken van de macht met hulp van Duitsch land en Japan. Piatakoff verklaarde, dat Trotzky als belooning, afstand van de Oekraïne aan Duitschland en van de Oostelijke Russische zeeprovincies aan Japan zou hebben beloofd. Zaterdagavond werd een getuige, een journalist Romm geheeten, gehoord. De ze verklaarde dat hij tijdens zijn vele dienstreizen naar het buitenland in zijn hoedanigheid van verslaggever der Sov jetpers herhaaldelijk brieven van Radek (die een van de vooraanstaande redac- (Slot.) 3). Junij. Zaturdag 18. De slag van Wa terloo gevierd op de gebruikelijke wijze. Zondag 19. Dank- en bededag, Julij. Dingsdag 12. Het gerugt ver spreid zich dat de Belgen de 18 Prelimi- nairen hebben aangenomen. Zeer verontrustende tijdingen uit Frankrijk. Zondag 31, Bij besluit van heden is door Zijne M: aan de stad Middelburg toegestaan vrijdom van regten op in- en wederuitvoer ter zee, door middel van openbaar Entrepot met toelating te vens om daartoe voorloopig voor den tijd van één jaar van bijzondere berg plaatsen gebruik te maken. Augustus. Dingsdag 2, Heden hervat ten wij de vijandelijkheden. Het leger onder bevel van den Prins van Oranje is heden voorwaards gerukt over de grenzen zoo ook in Staats Vlaanderen, waar men den kapitalen dam en net verlaat heden ten 10 uren bemagtigd heeft, Dingsdag 9 lieden avond kwam Ser- vaas afscheid nemen; hij moest met de 2 Comp. M'idd: Schutterij naar Staats Vlaanderen, Woensdag 10. Met Jac. heb ik heden ten 1 Y< uur de Schutters met de Schel de van Vlissingen zien vertrekken. Zij waren zeer opgeruimd en vol moed, en den volgenden morgen, zijnde Donderdag 11 zijn zij naar Maldegem geweest en hebben daar met de Belgen slaags geweest. Er zijn 2 Schutters ge kwetst, echter niet doodelijk. Zondag 14, Algemene bededag. Maandag 15. Daine is genoegzaam verslagen, of verstrooid. Bij dhr, Schnei- ther geweest; hij zal mij nu voortaan Dingsdags en Vrijdags morgen v,an 7 8 uur les geven in 't latijn en Grieksch. Den 8 Augustus slag bij Hasselt,, den 12 Aug, overwinning te Leuven; de Belgen zijn totaal geslagen, de moed leuren %van de „Iswestia" was) aan Trotzky en van Trotzky aan Radek had medegenomen. Daarop werd overgegaan tot het ver hoer van den beklaagde Sokolnikow, die verklaarde van Piatakof te hebben vernomen, dat tijdens besprekingen cusschen Trotzky en Hess,^ deze laatste volmachten overlegde en eischen stelde, die niet slechts Duitsche belangen, aoon ook die van nog een anderen staat be troffen. In de zitting van gisteren, Zondag heeft Radek vier uur lang verklaringen afgelegd over zijn onderhandelingen met buitenlandsche diplomaten inzake een verdeeling van Rusland. Flij zeide ervan overtuigd te zijn, dat na de komst van Hitier de oorlog en de ondergang van Sovjet-Rusland onvermijdelijk waren, zoodat hij besloten had tot het volgen van een machiavellistische politiek. Hij had beloofd, de Oekraïne aan Duitsch land te zullen afstaan en het Amoerge- bied aan Japan en in den oorlog te zul len samenwerken met den Duitschen generalen staf. Zijn groep hoopte zoo doende een verzwakking der Sovjiets teweeg te kunnen brengen om een nieu we revolutie mogelijk te maken. Naar Tass meldt, verklaarde Radek voorts, dat hij en zijn mede-samen zweerders in 1935, toen de Sovjet-Unie volkomen uitgerust was voor een suc cesvollen oorlog, inzagen dat zij niet om hun eigen macht streden, doch om de heerschappij van het buitenlandsche ka pitaal in hun land, waarbij dit kapitaal hun, voordat zij aan de macht zouden zijn gekomen, een nekslag zou toebren gen. Bij het uitvoeren der instructies van Trotzky zouden volgens Radek in hun organisaties onvermijdelijk invloe den van buitenlandsche spionnagedien- sten binnengedrongen zijn en zouden zij agenten van een buitenlandsche fascis tische mogendheid geworden zijn. Trotky ontkent alles. In een interview te Mexico-City ver klaarde Trotzky dat het proces te Mos kou een opgemaakte leugen was. Hij heeft sedert 1923 niet meer met Radek in verbinding gestaan en voegde hieraan toe, dat Radek een man is, die nooit zijn mond kon houden. Indien Trotzky schul dig zou zijn aan hetgeen hem tenlaste wordt gelegd, dan zou hij zich zeker nooit tot Radek hebben gewend. DE OVERSTROOMINGSRAMP. De aanhoudende regens in Kentucky doen het water in 't Ohio-dal nog steeds wassen, waardoor de menschen bij dui zenden tegelijk worden gedwongen, hun woonsteden te verlaten. Te Louisville wordt in de electrische centrale een wan- hopigen strijd gestreden door 400 man, die alles doen om de vuren aan te hou den, waarvan 330.000 door een paniek bevangen mannen en vrouwen afhangen voor licht en noodzakelijke verbindings middelen. Tien staten zijn door de overstrooming getroffen en wel Arkansas, Illinois, Indi ana, Kentucky, Missouri, Ohio, Tennes see en West Virginia. Alleen te Law- renceburg zijn reeds 26 dooden. Men schat het aantal dakloozen op 400.000. Een tachtigtal personen heeft den dood in de golven gevonden. De ma- terieele schade wordt op tien millioen dollar geraamd. onzer dapperen is boven allen lof, zoo ook die des Prinsen van Oranje, Saxe Weimar en andere Hoofden, Den 13 bezetteden onze troepen Leuven. (Hier hebben de Belgen weder een bewijs gegeven van hunne verrade- lijke aard) Waren de Franschen niet voortgerukt onze legers hadden den 14 zeker Brussel bezet. O! wat' hadden de Belgen zich verlustigd in het laatste bedrijf van de Muette de Porticü! Voorzeker ware de vrede dan niet ver meer af geweest'. Den 14 verlieten onze troepen, ingevolge de overeen komst tusschen den Prins en den Maar schalk Gerard, Leuven dat dadelijk door Franschn werd bezet. Ons leger trok nu langzaam naar de Néderland- sche grenzen terug, met de overtuiging van de Belgen nu eens een duchtige les (zoo als hunne bladen zelfs er kennen) gegeven te hebben. Mijn bestek laat niet toe alles te vermelden, waar aan juist het meeste niet is gelegen daar alles naauwkeurig in het licht zal worden gegeven. September. Dingsdag 13. Ten 4XA uur naar Vlissingen gewandeld, met het voornemen Servaas, die te Biervliet lag, te gaan bezoeken (Jac. en ego). Het was nog donker. Ten 6 uur met de Schelde de Schelde overgestoken (te VI, hadden wij nog moeite met de passen) in een half uur. Ten 7 34 reden wij met. een disselchais van de Blaauwe uit he: Canon d'or, naar Biervliet, langs de Sasput. De weg was door de vele re gens verbazend slecht. Te Biervliet vonden wij de Schutters gereed om af te marcheren naar Schoondijke, des niettemin ging S. met ons mede (Super- vüle, 2de luit. nam het kommando over). Wij bezigtigden hier de kerk welke nog al groot en net is, als ook vooral de beeltenis van W, Beukelszoon, op de glazen der ramen geschilderd; en de andere beschilderde glazen; voorts ook eene partij buitgemaakte Belgische Chaco's en tassen. Wij begaven ons ver der naar den beruchten Kapitalen dam. Wij bezagen hier de geduchte verdedi gingswerken, de doorbraak in den Dam, Te Portsmouth (Ohio) zijn verscheide ne branden ontstaan, doordat op het wa ter drijvende benzine in 'brand is ge raakt. Het peil van de rivier Ohio heeft thans de recordhoogte van 51 voet bereikt. Het hoogste peil dat men tot dusver heeft geregistreerd, is 46 voet, namelijk in 1884. Overal in het dal van de Ohio re gent het thans en de inwoners hebben den raad gekregen, naar veiliger oorden te vertrekken. President Roosevelt heeft de directeu ren der federale reddingmaatschappijen en de leiders van het Roode Kruis bij eengeroepen om met hen de meest doel treffende methodes te bespreken voor de hulpverleening aan de slachtoffers van den watersnood. Te Louisville staat het water tien me ter hoog. De electrische stroomkabel is doorgesneden, zoodat de stad geheel in duister is gehuld. De troepen te Memphis (staat Tennes see) hebben telefonisch bericht ontvan gen, dat op een door de Mississippi-ri- vier overweldigd eiland veertien perso nen den dood hebben gevonden, terwijl de situatie van driehonderd personen, die van de buitenwereld zijn afgesloten, zeer hachelijk is. De toestand der bewoners der over stroomde gebieden wordt steeds erger, aangezien zij thans niet alleen bedreigd worden door de ontketende elementen, maar bovendien door voedselgebrek en 'n tekort aan drinkwater. In verscheide ne distrocten is reeds typhus ontstaan, terwijl zich ook tal van gevallen van longontsteking voordoen. In 'n dorp heb ben zich reeds twintig personen long ontsteking gekregen. In tal van straten in Cincinnati staat het water vijf meter hoog. Vijftigduizend personen hebben de wijk genomen in kerken, ziekenhuis en scholen. De politie in deze stad heeft or der gekregen te schieten op plunderaars, die op heeterdaad betrapt worden, een plunderende neger is reeds doodgescho ten. In Francfort in Kentucky zijn 19 ge vangenen ontsnapt, toen de gevangenis onderliep. De bewakers openden het vuur en wisten hen allen weer in arrest te stellen. Twaalf gevangenen werden bij de gevechten gedood. De gedetineer den waren aan het muiten geslagen, daar zij vreesden in hun cellen te zullen ver drinken. Alles voor de hulpverleening gerequireerd. President Roosevelt heeft bepaald, dat de kustwacht, de reddingdiensten en het Roode Kruis op oorlogsformatie moeten worden gebracht om hulp te bieden aan de slachtoffers der overstroomingen. Generaal-majoor Craig, de chef van den generalen staf van het leger, heeft alle reserves van de intendance ter be schikking gesteld van de hulpgrganisa- ties. Hij heeft bedden, tenten, genees middelen en 4500 man troepen gezonden naar de geteisterde gebieden. Officieel kringen noemen de over stroomingen een nationale ramp. Brand in olieraffinaderij. Zondagmorgen heeft in een olieraffi naderij van de Standard Oil Company te Cincinnati een ontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan 'n geweldige brand ontstond. Het blusschingswerk werd ten zeerste belemmerd door den hoogen wa terstand, tengevolge waarvan de brand de overblijfselen van het zoogenaamde Witte Huis, de Tenten, etc. etc, ter wijl Servaas ons de wijze van het inne men deszelven dijks enz, beschreef. N,aar het Verlaat begaven wij ons ver der, dit is nog 'n goede orde, doch het Buiten van Du Bosch zag er ellendig uit, of liever bestond n et meer. De Twee Dijken tusschen welke het lag, en die met zware Boomen waren beplant geweest, waren geheel geroeid, zoóals ook alles rondom het huis gekapt, de fraaije tuin, bogaard, alles, zoowel als rond het Boerenhu's, Schuur e c. welke over den dijk lagen. De Huizingen wa ren verbrand en vernield, zoodat men waar voor weinige dagen de Boomen alle gezigt belemmerden, nu wel een vierde uurs in de omtrent als over een vlakte heen z,ag, de Puin der hui zen, en de omverleggende boomen uit gezonderd, Na hier aan het Verlaat ook de werken gezien le hebben reden wij naar Schoondijke, langs IJzendijke, waar wij nog even in g'ngen. (Wij kon den er niet door rijden, omdat de Brug gemaakt wierd) en Servaas goeden nacht gewenscht hebbende reden wij van Schoondijke naar Breskens met voorne men den volgenden morgen te huis- waards te keeren, zooals wij dan ook Woensdag 14 ten 11 uur te huis kwa men, Kapite:n Spaan (P. J.) van de Zeeuw- sche Mobile Plattelands Schutterij, is tot Ridder der Milit, Willemsorde be noemd 4de klasse. Donderdag 22, Jac,, Mie en Cato zijn ten 10 uur met de Marianne naar Dordt vertrokken, om verder Adriaan te gaan bezoeken. Vrijdag 23, Servaas, d e Woensdag middag hier met verlof was aangeko men, naar 't WagePlein gebragt, doch en Passant met hem het Hospitaal be- zigtigd, het :s er zeer net en zindelijk. Maandag 26. Koopdag aan het Sterf huis van D°, Ripping. Warschau is na een bloed'g _2daags gevecht door de Russen stormender hand ingenomen. October, Zondag 2. Heden werd onze weerlieden soms tot de schouders in het water stonden. De vlammen bereikten een hoogte van honderd meter. Met razende snel heid greep het vuur om zich heen, en binnen korten tijd' waren 32 belendende gebouwen door het vuur aangetast. An dere gebouwen worden bedreigd door de vaten met olie welke op het water drij ven. De geweldige brand breidde zich uit over een front van met een lengte van ruim 5}4 kilometer en een diepte van 500 meter. In een straat, welke vier hui zenblokken lang is, is alles vernield. Tien tanks van de Standard Oil, met een in houd van 50.000 gallon elk, zijn in de lucht gevlogen en de schade, die deze maatschappij lijdt, wordt alleen reeds op een millioen dollar geschat. De zeeliedenstaking geëindigd. De zeeliedenstaking in de havens van den Atlantischen Oceaan en de golf van Mexico is geëindigd. GROOTE BRAND TE HOLLYWOOD Studio van de Fox in vlammen. Een studio van de Fox-filmmaatschap pij, welke 10 millioen dollar heeft ge kost, is gisteravond door brand gedeel telijk verwoest. Ook eenige pas ver vaardigde films werden vernield. De sch.ade wordt geschat op 200,000 dollars. VERVALSCHING VAN OORMERKEN VOOR VARKENS. Uitgebreide zwendel ontdekt. De politie te Nieuwerbrug (Zuid-Hol land) en een controleur der varkenscen trale zijn er in geslaagd een persoon aan te houden, die verdacht wordt van het op groote schaal in omloop brengen van valsche oormerken voor varkens. Een groot aantal varkens is reeds door de politie in beslag genomen en naar de slachterijen te Uithoorn vervoerd. Een controleur der centrale had bij één der landbouwers te Waarder ont dekt, dat deze varkens had, welke ge merkt waren met valsche oormerken. Deze controleur bracht hierover rapport uit, waarna de controleur Elzinga te Arn hem een uitgebreid onderzoek instelde, daarbij geassisteerd door den majoor der rijksveldwacht te Woerden en den rijks veldwachter te Nieuwerbrug. Het onderzoek bracht den politieman nen al spoedig aan het licht, dat hier een vervalsching op groote schaal plaats had. In vele gemeenten in de provincie Zuid-Holland bleken varkens aanwezig te zijn met valsche oormerken. Zoo heeft de politie varkens in beslag genomen te Waarder, Lange Ruige Weide, Heken dorp, Nieuwpoort, Kamerik en andere plaatsen. Bij de meeste landbouwers werden een paar varkens gevonden, wel ke van deze valsche merken waren voor zien. De politie nam al deze varkens in beslag en maakte tegen de landbouwers proces-verbaal op. Bij het verhoor van de verschillende landbouwers bleek al spoedig, dat deze er waren ingeloopen, daar zij allen de varkens hadden gekocht van een koop man te Hekendorp en zich wel verge wist hadden of er oormerken aanwezig waren, doch niet aan valsche merken hadden gedacht. Niet minder dan vijf tig varkens, waaronder dieren van 200 stad door een bezoek van H. K. H. Prins Frederik der N. en Prins Albert van Pruissen verrast. Dadelijk waren de vlaggen overal uit, de menigte kwam op de been, en na dat HH. KK. HH. de Nieuwe Kerk bezigtigd hadden, vertrok ken zij ten 8 uur met het Stoomschip Antwerpen, onder het Hurah en lu d gejuig der talloze menigte. Woensdag 5. De Studentencorpsen zijn met groot verlof naar huis, overal met veel plegtigheid en hartelijkheid ingehaald, Donderdag 13. In de Bredaasche Cou rant staat d,at de Hervormingswet in het huis der Lords met eene meerder heid van 41 stemmen is verworpen; on derscheidene pet'tien voor de aanne ming waren ingezonden waarvan de twee volgende de voornaamste waren: die door de burgers van Glasgow, was geteekend door 45.000. Zij bestond uit 355 vellen papier, die, aan elkander ge plakt, eene lengte van 650 voet zouden beslaan. De geheele petitie woog 3214 pond. Die van Norwich woog 1114 pond en had in 3 dagen 11.352 teeke naars, (Van nu af wordt de schrijver erg in beslag genomen door zijn apothekers examen; het relaas daarvan zou alleen voor den vakman van tegenwoordig aardige lectuur zijn. Wij geven nu het slot van het boekje, waaruit het be faamde verschil tusschen toenmalige en tegenwoord'ge vrijage goed uitkomt). 1833. October, Dingsdag 1. Ben ik een vi site wezen maken bij den heer C, Hisser, waar ik behalve ZiinEd. ook zijne vrouw en Jetje B. gesproken heb. Woensdag 2. Deze avond :s het Mu- zijkcollegie geweest in de Latijnsche- schoolstraai bij Marien, Suze assisteer de ook, en ik w,as door Marien ge vraagd ook met haar mee gegaan. Ik sprak er bijna de geheele familie, ook mijn oude kennis, doch ben niets vol daan over dezen avond, waarom weet 'k zelfs niet. Maandag 7. Van morgen vroeg naar Breskens ver'rokken om de gewone en 170 kg, zijn door de politie in beslag genomen en naar de slachtplaats te Uit hoorn vervoerd. Als verdacht van deze vervalsching, is de politie overgegaan tot arrestatie van den koopman W. te He kendorp. Deze ontkende iets met dit al les uit te staan te hebben en deelde de politie mede de merken te hebben ge tocht van 'n zekeren Reinier. De politie- leeft toen een geheelen morgen met den koopman W. de markt te Utrecht afge- loopen alwaar de koopman, dien zekeren Reinier zou aanwijzen. De koopman heeft dit echter niet kunnen doen, daar bleek dat Reinier niet bestond. De koopman heeft echter nog niet bekend en wil ook de politie niet mededeelen, waar de blik jes vandaan komen. De politie heeft hiermede intusschen een goede vangst gedaan. Vele landbou wers, die onschuldig zijn aan het voor gevallene, hebben een groote schade post, daar zij hun varkens kwijt zijn en nog proces-verbaal toe kregen. Verduistering. De bakker S., te Soest, heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat zijn knecht P. v. d. B. in den loop van 1936 regelmatig geld, dat hij voor zijn patroon moest innen, te eigen bate heeft aangewend voor het koopen van sigaren, sigaretten en alcohol. Aan zijn patroon vertelde hij, dat hij het geld nog niet had geind. Naar aanleiding' van deze klacht heeft de politie tegen v. d. B. proces-verbaal opgemaakt, terzake van verduistering in dienstbetrekking. Na verhoor door de politie is verdachte ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht ge steld; Een zwerver sticht brand in hooiberg. Zaterdagavond werd de Zutphensche brandweer gealarmeerd voor een brand in een hooiberg, staande aan de grens dezer gemeente op den weg naar Voorst. Toen de brandweer met de motorspuit arriveerde, bleek dat een berg, bevat tende 8 a 10.000 kg hooi, in vollen vlam stond. Gebleken is, dat de brand is gesticht door een gebrekkigen zwerver, die de bedoeling had een»nacht onderdak te krijgen en zoo de aandacht op zich te vestigen. De man, die bekende, deelde mede, dat hij drie kwartier bezig was geweest om de vlam in het hooi te krijgen. De zwerver is direct door de politie in ver zekerde bewaring gesteld. Belangrijke effectendieistal. Vrijdagavond laat is ten huize van de de familie J. R. aan de Van Aerssen- straat te 's-Gravenhage, tijdens korte af wezigheid van de bewoners, ingebroken. Toen de heer R. omstreeks half twaalf dien avond thuis kwam, bemerkte hij dat iemand door verbreking van een ruitje uit de voordeur zich den toegang tot het huis moest hebben verschaft (de deur was dien avond niet op het nachtslot ge weest) en dat op de slaapkamer op de eerste verdieping een kast was door zocht. Bij nader onderzoek bleek hem dat een trommeltje met effecten, ter waarde van ongeveer 18.000, werd vermist. Bovendien was voor ongeveer 1000 aan sieraden (ringen, juweelen, broches en een collier) gestolen. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie, die direct daarop haar on derzoek instelde. Hoewel van den dader najaarsreis te doen en door het 5de dis- trikt terug, zoodat ik den 21-dezer we der te huis was. November. Mijn verlangen begon al meer en meer grooter te worden, om de gemaakte kennis wederom aan te knoopen, zoodat ik het er nu op begon te zetten om zulks door >e drijven. Zoo dat ik Zaturdag 16 naar den Heer J. B. toe gegaan ben, om ZijnEd. met mijn voor nemen bekend te maken. Die daarop zijne gedach:en beloofde te laten gaan en mij dan wel door Marien iets zou laten weten. Maandag 18. Niet naar 't Physica ge weest. Deze geheele week heb 'k Marien niet gesproken. Maandag' 25. Naar 't Physica geweest. De heer B., mij terzijde geroepen heb bende, zeide mij dat ZijnEd. erover ge dacht had, en dat ik Woensdag om 11 uren eens zou aankomen om er met hem nader over te spreken. Woensdag 27. Naar de Heer B. ge weest, tot 2 uur op de Boekenkamer zitten praten, waarna het Resultaat gun stig was. En mij toestond, naar welge vallen zijn Hu's te frequenteren. Zondag 1 December 1833. Naar de Heer B. geweest om met ZijnEd. jongste dochter, mijne oude kennis, te spre ken, da^ niet beter kon uitvallen. Zoodat mij nu niets meer in de weg staat. Zondag 15. Heden heeft Jetje B. de eerste avond bij ons doorgebracht. Zondag 29. Fin s coronat opus. Dezè avond voPooide mijn geluk daar zich van dezelve ons engagement dagteekent. 1834, Woensdag 1. Met het Nieuwejaar ben ik Jet gaan felic'teeren en heb haar een diamante ring cadeau gedaan, waar op zij mij beloofd heeft, een haarring voor mij te zullen laten maken. Ook de Heer B. zelve gefelic'teerd, en hem kennis gegeven, van mijn gelukkigste Nieuwejaarsdag, waarmede ZijnEd. zich volkomen tevreden betuigde.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7