LANDBOUW. RECHTSZAKEN. ENGELAND. HONGARIJE. NATIONAAL LIEF EN LEED VOOR HONDERD JAAR. de geheele Duitsche handelspolitiek worden beschouwd. Destijds heeft Schacht, naar hij verklaarde, na rugge spraak met den Führer de geheele han delspolitiek in zekeren zin terugge bracht tot het eenvoudige beginsel, niet meer te koopen dan men betalen kan, en slechts dat te koopen, wat men noo- dig heelt en niet dat wat een ander juist wil verkoopen. Deze koerswijziging heeft het aan den eenen kant mogelijk gemaakt, Duitschlands grondstoffenaan- koopen te doen toenemen van ongeveer 26 millioen tot 42 millioen ton per jaar, en aan den anderen kant den invoer van afgewerkte fabrikaten tot een minimum te beperken. Als vierde factor van de economiscne politiek der laatste jaren, noemde dr. Schacht, het handhaven van de pariteit der Duitsche valuta. In de afgeloopen vier jaar is de vermeerdering van het in omloop zijnde geld wel doordacht aan gepast aan de vermeerdering van de productie. De vraag doet zich voor, of het mogelijk is, de goederenproductie nog verder op te voeren, dan wel of wij een peil hebben bereikt aan de handha ving waarvan wij onze krachten moeten wijden. Daarvan zal de toekomstige geldpolitiek afhangen. De door Duitsch- land nagestreefde valutavastheid wordt gemotiveerd door de noodzakelijkheid, de prijzen stabiel te houden. Uitdeeling ter gelegenheid van den 30sten Januari, De rijksminister voor volksvoorlich ting en propaganda maakt hekend, dat op 30 Januari a.s, ter gelegenheid van het vierjarig bestaan van het nationaal socialistische rijk vanwege het winter- hulpwerk van het Duitsche volk we derom een bijzondere hulpactie zal wor den ten uitvoer gelegd. Behalve de normale uitdeeling zullen schenkingen worden gedaan ter waarde van zeventien millioen mark. Nieuwe geschutfabriek in werking. De Daily Telegraph" deelt mede, dat de nieuwe geschutfabriek van de re geering te Nottingham in werking is ge treden. De fabriek staat onder den naam Royal Ordnance Factory, Nottingham". Hier zal het nieuwe zware geschut wor den vervaardigd. De voormannen, die eenige maanden naar de arsenalen van Woolwich waren gezonden om opgeleid te; worden, zijn naar Nottingham teruggekeerd, zij zullen door anderen worden gevolgd, zoodra de machines gereed zijn. Wanneer de fa briek op volle kracht zal werken zullen hier 3000 a 4000 man werk vinden. Nieuwe lichte bommenwerper. De „Daily Telegraph" deelt mede, dat proeven worden genomen met een nieuw type lichte bommenwerper. Het toestel is een verdere ontwikkeling van de „Fai- rey battle", een eenmotorig middelsoort bommenwerper. De nieuwe machine is 'n laagdekker monoplaan, uitgerust met een Rolls Royce Mlerlin motor van 1000 pk. Het toestel is korter dan de „Battle" en kan een geringere bommenlast vervoe ren. Het toestel moet zeer snel zijn en kan ook duikvluchten uitvoeren. De taak van dezen nieuwen bommen werper zal bestaan in snel naderen en bij verrassing aanvallen. EEN NATIONAAL-SOCIALISTISCHE PARTIJ OPGERICHT. fe Boedapest is een nieuwe partij opgericht, het „blauw-kruis". Deze or ganisatie is zuiver nationaal-socialis- tisch en heeft een anti-bolsjewistisch, önti-semietisch en anti-liberaal karak ter. De oprichtingsvergadering werd bij gewoond door 2000 personen. Leider van de organisatie is het kamerlid An- dré Csillery, oud voorzitter van de par tij der „ontwaakte Hongaren". 4 lf 2). Donderdag 3. Het Congres te Brussel heeft heden tot Koning beroe pen den Hertog van Nemours, tweede zoon des Konings van Frankrijk. Id, Op heden Concert in de Comedie ten voordeele van 't Vaderland, en heeft opgebragt f 401,05c. Donderd. 10. Servaas vertrokken naar Krabbendijke, Zonderling is het, d,at de maand Fe bruari) zulke voorname rol in het leven van Van Speijk gespeeld heeft. Hij was geboren den 28e Jan. en gedoopt den 14 Febr. 1802 te Amsterdam. Zijne ouders vroeg verloren hebbende werd hij op den 25 Febr. 1813 in het burger weeshuis geplaatst. Op 21 Febr. 1830 trad hij als Stuurm,ans leerling zijne nieuwe loopbaan in, en op den 5 Febr, 1831 stierf hij den roemvollen dood. Maandag 14. Verjaardag van Van Speijk. Het onderwerp ;n de Visie,a was he denavond over het planetenstelsel. Maart..Maandag 14. Tusschen heden en morgen is brand ontstaan in den Toren te Westkappel, waarop het schoone kustlicht is geplaatst. De Toren en kerk zijn geheel verbrand, het kustlicht is niet beschadigd. Dingsdag 22. In de Middelb. Courant stond de sterkte onzer magt opgegeven op 106,651 man, De aanwezigen groetten de sprekers, die het programma uiteenzetten met uit- gestrekten rechterarm. Het programma omvat de volgende punten: Het voorbereiden tot den strijd tot herziening der verdragen door een mili taire opleiding der jeugd. De groote landeigenaars en bankiers te bewegen „zich in dienst te stellen van het land' Het bestrijden van het marxisme en li beralisme, de Joden te beschouwen en ie behandelen als vreemde elementen. rfcfli 'V. *A£**r.®IÉ£.!* Landbouwvereenigmg Domburg, DOMBURG. Donderdagavond hield de landbouwver. „Domburg" alhier haar 20ste gewone jaarvergadering, welke feit door den voorz. den heer P. de Vis ser Sz. werd herdacht. Spreker richtte woorden van welkom tot de aanwezige dames, tot mr. P. Dieleman, de heeren C. Franse en M. Kleinepier, de leden en de belangstellenden. Aan het bestuur werd opgedragen, over de vraagpunten van de Z.L.M. rap port uit te brengen. Mededeeling werd gedaan van de algemeene handelsvocfrw/aarden, gel dende bij koop en verkoop van aardap pelen in Zeeland, met bijbehoorende ar bitrage-bepalingen, overeengekomen tusschen de Z.L.M. en den Ned. Bond van handelaren. Besloten werd aan de geitenfokver- eeniging ter plaatse over 1937 een sub sidie van 2 te verleenen. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een batig slot, groot 9 is over 't laatste boekjaar. Rekening en jaarverslag goedgekeurd. Gekocht zijn 117500 kg kunstmest stoffen, 14418 kg veevoeder en 2554 kg zaai- en pootgoed. Alles van de coöp. landbouwver, „Eiland Walcheren Bij het musschengilde werden 1349 musschen en 183 eieren ingeleverd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren: G. Wisse Pz. en A. Poppe; tot afgevaardigde naar de Alg. Verg. van de Z. L. M. de heer C, Louwerse, plaatsvervanger de heer P. de Visser Sz. Nadat de agenda was afgewerkt wer den door den heer Franse standaard monsters tarwe getoond en inlichtingen verstrekt aangaande de wijze, waarop de schatting plaats heeft. De heer Klei nepier deed uitvoerige mededeelingen Detreffende de zuivel en de regelingen, daaraan verbonden. De heer v. d. Velde vertoonde de film van de rijtoer en den fokdag, die zeer in den smaak viel en waarbij ingevolge de toenmaals heer- schende hitte nog minder aangename herinneringen levendig werden. Ten slotte werd door mr. P. Dieleman de noodzakelijkheid van een eendrach tig samenwerken ernstig onder het oog gebracht en tot steun aan de Z.L.M. met woord en daad opgewekt. Varkensionds Veere. VEERE. Vrijdagavond vond in de zaal Bonneveld de 31ste alg, jaarvergadering van het Varkensfonds Veer plaats, on der voorzitterschap van den heer F. J. Castel. Ingekomen was slechts één sol licitatie naar het bodeschap, n.l. van den heer J. Melis. De voorz. deelde mede, dat er in het afgeloopen jaar 27 varkens opgegeven en geblikt waren en drong er op aan, dat men zijn varkens zal verzekeren. Een bestuursvoorstel om 't bodeschap op hetzelfde tarief te stellen, werd goed gekeurd. Hetzelfde geldt voor de contri butie ad 10 cent. De voorz. deed 'n dringend beroep op de leden om zooveel mogelijk gebruik te maken van de gelegenheid tot inenting van hun varkens en in geval van ziekte, waaronder: man grenadiers 2058 jagers 2148 id. v,an van Dam 250 id. Koninglijke 250 id. Noord Holland 168 id. Zeeuwsche 168 id, Groningsche 168 id. Noord Brabandsche 118 id. Leidsche Studenten 274 id. Utr;echtsche 264 Vrijwillige flank. Stud. van Gron. en Franeker 148 Infanterie afdeeling 41805 depot der Landm1784 Schutterij1 37513 kav.allerij 6314 Arfillerij milic, 2394 id. vrijwillige 902 id. rijdende 1385 id. Veld 3069 id. transporttrein 1240 id. werklieden 185 id, garniz. compagn. 103 Pontonnirs 138 Mineurs 2Ö03 Marechausées 400 Militaire akad400 Hospitaal troepen 77 Werklieden 88 106,651 nyin Zaturdag 26. Oom de Griffier bevond z:ch heden zeer onpasselijk zeide te gaan sterven etc, en wilde daarom vol strekt naar Aardenburg reizen, om al daar zooals hij zeide te sterven en be graven te worden. Wij zulk eene reis dit ten spoedigste op te geven aan een bestuurslid. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de vereeniging 94 leden telt, evenals het vorige jaar. Over 1936 waren 132 varkens aangegeven waarvoor contributie was betaald. De totale ont vangsten en uitgaven beliepen resp. 151 en 104, batig saldo 47. De heer D. Kasse Dzn. werd met meer derheid van st. in de vacature F. J. Cas tel gekozen. De heer J. Melis werd tot bode her kozen. Hierna het woord verkrijgend, memo reerde de aftredende voorz., dat het thans bijna vijftien jaar geleden is, dat hij tot bestuurslid en kort daarna tot voorzitter der vereeniging werd geko zen. Het spijt spr. ten zeerste, dat hij nu als zoodanig afscheid moet nemen door vertrek uit de gemeente. Als men in een bestuur komt, komt men niet om te heer- schen, maar om te dienen, en spr. hoop te, dat zulks ook van hem gezegd kan worden. Hij heeft al die jaren getracht naar beste weten te handelen en het wel zijn der vereeniging te bevorderen. Spr. schetste het werk der afdeeling en ein- digd met den wensch uit te spreken, dat de vereeniging in lengte van dagen mag floreeren met Gods hulp en dat het ha ren leden naar wensch mag gaan. Bij de rondvraag trad de heer A. de Nood als tolk der vergadering op om den aftredenden voorzitter een woord van welgemeenden dank te zeggen. Al de ja ren van zijn voorzitterschap, aldus spr., heeft de heer Castel zijn uiterste best gedaan om de belangen der vereeniging voor te staan en met succes, en allen zijn hem daar hoogst dankbaar voor en wen- schen hem thans allen voorspoed in de toekomst voor zichzelf en de zijnen. Toenemende belangstelling in de paardenfokkerij Men schrijft ons: De paardenfokkerij kan z'ch verheu gen in steeds toenemende belangstel ling en wat vooral opvalt is het feit, dat deze belangstelling zich richt naar de hoogere kwaliteitsproducten. Men beseft gelukkig dat de lukraak fokkerij van mindere kwaliteitsdieren geen per spectief meer heeft. Dit jaar zien we d,at de elite-produc ten, welke anders nogal eens de pro vincie uitgingen, voor de Zeeuwsche fokkerij worden aangekocht. Zoo heeft ook Walcheren naast zijn reeds hooge klasse hengsten als Karei van Hengst dijk, Henk van Kruiningen e.a. .aanvul ling gekregen door den aankoop van de hoogere kwaliteit Certain van Lams- waarde, zoon Desaut van Waarde wel ke zich in Zeeuwsch-Vl.aanderen meer dere malen als eerste in zijn klasse wist te plaatsen, hij is dan ook een groote aanwinst voor de Walchersche paar denfokkerij; een andere aanwinst van bel eekenis voor Walcheren is de aan koop van den halfbroer van Karei van Hengstdijk: Honny's Mon, welke zich eveneens reeds meerdere malen op on derscheiden keuringen wist te doen gelden. Walcheren bezit dus reeds ex tra goede hengsten, maar nu zullen de fokkers moeten zorgen dat die hengsten tot steeds meer recht komen, ze moe ten dit doen door hun merriemateriaal in verhouding te brengen tot de heng sten, want het komt nu eenmaal niet alleen van het vaderdier, het merrie materiaal speelt in de fokkerij nog groo- ter rol. Allerwegen neemt, zooals hiervoor aangehaald, de belangstelling in de paardenfokkerij toe en in dit verband is 't van belang te weten, dat overal in de wereld ook het besef veld wint, dat paardentractie in meer dan een opzicht heel wat economischer en voor bepaal de trajecten ook vlugger is dan motor- tractie. De „Maasbode" geeft daarvan in haar verslag over de naj,aarsheng- stenkeuringen een uitspraak van een Franschen autoriteit. Deze zegt daarin voor ZijnEd. onmogelijk rekenende, stonden dit niet toe» M.aandag 28. Heden middag is Nich- te Hennequin met haar Zoon Jac. over gekomen. Oom niet erger. Woensdag 30, Oom de .Grifiier niet ophoudende op vertrek aan te dringen, was heden morgen niet meer te bewe gen hier te blijven en vertrok, schoon wij een zwaar hoofd in zijn t.oes+and hadden, met zijne dochter en kleinzoon ten 1014 uur naar Vlissingen en verder naar Sluijs w.aar wij hopen dat ZijnEd. heden avond zal zijn aangekomen. Heden was er promotie van de leerlingen der Latijnsche school. Servaas schreef heden uit Rilland dat er w,aar weet ik nog niet een groot ongeluk gebeurd is. Het was te Bergen op Zoom waar het laboratorium der artillerie g'ister ge sprongen is, Donderd. 31, Ten 7 uur des avonds overleed Oom J. Vermere te Sluijs' na den vorigen nacht nog tamelijk stil te hebben doorgebragt. Den 9 April zou ZijnEd. 87 jaar oud zijn geworden. April. Vrijdag 15. Heden ten 5 uur op de kaai komende vond ik zeer veel volk van de Keib,and komende: de rede was dat er 11 Belgen, die hier waren gevat, aan boord van den Gorcummer waren gebragt, die zij allerhande woor den etc. toevoerden en hen muiters noemden etc! Ik denk dat zij naar Loe- vestein werden gevoerd, Zaturdag 16, Vergadering van Ami- titia Mutu,a C. N. F. ten huize van dat het aantal paarden in P,arijs, dat enkele jaren terug minimaal was, enorm is toegenomen. Door onderzoekingen is daar bewezen, dat paardentr,actie voor bepaalde trajecten (afstanden) en vlug ger en heel wat economischer is dan motortractie. Di zelfde is v,an „uit Ame rika al meerdere malen naar voren ge bracht. Leze uitspraken mogen de on derscheidene gemeenteraden, welke hun reinigingsdiensten willen motoriseeren wel eens ter harte nemen. Die Fransche autoriteit zegt o.a. 't niet te weerleg gen feit, d,at paarden ractie ook daar om meer economisch is, dat deze pro ducten van eigen bodem in groote hoe veelheid verbruiken, terwijl voor mo- iortract e in hoofdzaak alles wat daar toe noodig is moet worden ingevoerd, en dus de invoersaldi in sterke mate be last. We komen daarop nog wel eens terug. De voorj.aarshengstenkeuringqn wor den volgende week te Kattendijke op 27, Hulst en Axel op 28 en Üostburg op 29 Januari gehouden, De catalogus omvat niet minder dan 194 aangiften, wel een zeer groot aan tal. Vanzelfsprekend is het dat, al zul len meerdere buiten kwaliteitshengsten ter keuring verschijnen, de kwaliteits moyenne niet gelijk is aan die der na jaarskeuringen. We vonden in de cata logus als domineerende vaderdieren Hersuu II de Conebeau met 23 aan gegeven zonen; Clairon de la Lijs met 12 aangegeven zonen. Lion d'Or met 12 aangegeven zonen. Certain van Lamswaarde met 9 aan gegeven zonen. Tojaka met 9 aangegeven zonen. Primera de Petit Enghier met 7 aan gegeven zonen. Verder Frans 714, Avenir 1468, Henny 1 Mon, Kaul van Hengstdijk, Attilla de Boneffe met 4 aangegeven zonen, Mayeur de Goesbeek, Adriaai*, Mon Gros met 3 en eenige anderen met 2 of 1 aangegeven zoon. Uit België ingevoerd 13 hengsten. Op 11 Februari vindt te Goes de Centrale hengstenkeuring plaats. Deze zal gezien wat reeds op de najaarskeu ringen aan jonge hengsten ter keuring werd gebracht, van eene hoogte zijn als de laatste jaren niet werd vertoond. De algem. voorzitter der keuringscommissie schreef daarvan in het Stamboekorgaan, we hebben een reeks hengsten gekeurd van een klasse, welke allen individu eel een kampioenschap waardig maken. We beamen dat ten volle nooit zagen we zoo'n groot aantal hoogklassige hengsten al zouden er meerdere kunnen opkomen, maar daar de eigenaars over het algemeen een kruidje roer me niet zijn en de waarheid omtrent hun dieren niet kunnen hooren, zullen we er geen enkele noemen. Alleen zeggen we dat de strijd spannend zal zij maar interes sant. Laat mij er hier nog bijvoegen, dat het absurd is. om de beste hengsten van andere eigenaars af te breken. Hoe ver dat gaan kan blijkt wel uit het feit dat gezegd wordt van het „voor ons en zeer veel anderen" aalbeste jonge paard dat de laatste jaren ter keuring verscheen, dat dit paard moet zijn afge keurd. Nu zijn dergelijke menschen van zelfsprekend absoluut geen kenners nog minder fokker, en deert die onzinnige uitspraak het betreffende paard aller minst, maar men bouwt daarmede de fokkerij niet op, integendeel breekt ze af. Voor dezulken is het Engelsche spreekwoord op duizend paardenlief hebbers slechts één kenner, of duizend kennefrs slechts één fokker. Eindigen we met de opwekking aan alle paarden- houders bezoekt alle hengstenkeuringen ook de Centralehengstenkeuring te Goes, het zijn voor U evenzoovele prac- tische lessen in paardenkennis, maar vergeet dan ook niet, dat de paarden fokkerij, totaal niets heeft aan gebre kenkijkers. RECHTBANK MIDDELBURG. In de zitting van gisterenmiddag wer den nog de volgende zaken behandeld; Auto-ongeluk door drankmis bruik? J. Ph. C., 58 jaar, verzekeringsinspec teur te Oostburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kan tonrechter te Oostburg waarbij hij we gens het als bestuurder van een motor rijtuig daarmede over een openbaren weg rijden terwijl hij verkeerde onder zoodanigen invloed van jhet gebruik van alcoholhoudenden drank dat hij niet in staat moest worden geacht het mo torrijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot 100 boete of 26 dagen hechtenis en 6 maanden ontzeg ging van de bevoegdheid om motorrij tuigen te besturen benevens 14 dagen hechtenis voorwaardelijk. Verdachte reed op 31 Augustus 11. met zijn auto onder de gemeente Over slag en is toen tegen een ter plaatse staande boom gereden. Verdachte ontkende onder drankin vloed te hebben gereden. De botsing met een boom zou zijn ontstaan door dat hij voor een fietser die plotseling den weg overstak, moest uitwijken. Een vrouw, die verdachte het bloed van het gezicht had afgewasschen, kwam verklaren dat hij sterk [naar drank had geroken. Een andere get. zeide, dat verdachte hem een belooning had beloofd indien hij voor de politie wilde verklaren, dat get. het was geweest die met zijn fiets de auto had gekruist op het tijdstip van de botsing. Andere getuigen verklaarden weer geen fiets te hebben gezien. Nadat als nog een tweetal getuigen a décharge was gehoord die beweejrden hij ver-" dachte kort na het ongeluk geen drank lucht te hebben waargenomen, eischte de officier van justitie tegen verdachte, bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter. De verdediger van verdachte mr. Ti chelman uit Terneuzen achtte het be wijs, dat verdachte onder drankinvloed zou hebben verkeerd niet geleverd. De verklaring van een der getuigen a dé charge, dat hij het was die op het oogenblik der botsing per fiets den weg overstak en daardoor de oorzaak daar van was, kwam pleiter aanvankelijk ook ongeloofwaardig voor, doch pl. is daarop teruggekomen, gezien 's mans houding voor de rechtbank. Een veroor deeling van verdachte in 1936 wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebben, kan volgens pleiter hier niet van invloed zijn. Plei ter verzocht daarom de rechtbank het vonnis van den kantonrechter ie vernie tigen en verdachte vrij te spreken. Een principieele kwestie. Zooals reeds in het kort gemeld, stond gisterochtend o.a. terecht: C. W., 45 jaar, directeur van een waterleiding te Tholen, die hooger beroep had in gesteld tegen een vonnis van den kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij, wegens niet dimmen van zijn autolich ten voor een hem tegemoetkomende wielrijder, werd veroordeeld tot een geldboete van 6 of 1 d. hts. Verdachte reed destijds met zijn auto op den openbaren weg onder de gemeente St. Laurens, alwaar ter plaat se naast den weg loopt een rijwiel pad, door een evenwijdig loopende haag van den rijweg gescheiden en op welk rijwielpad de wielrijder de auto tegemoet reed. De Officier van Justitie die het met het vonnis van den kantonrechter eens was, eischte bevestiging daarvan. Mr. A. van der Weel, advocaat te Middelburg, die als gemachtigde voor verdachte optrad, erkende het tenlaste- gelegde feit. Hij merkte evenwel op dat Clinge Liebert. Hij las voor over de Ver beeldingskracht. Zaturdag 23, Hedenavond ben ik in de Comedie geweest, en heb mij bijzon der geamuseerd. De Stukken waren: Het Dorp aan de Grenzen, en Hollands Zeeroem, of het Springen v,an de Kan- nonneerboot no. 2, Hobein bevond zich in de loge tegenover het toneel en werd met de grootste geestdrift be groet en toegejuigd; vooral toen men op het toneel ter zijner eer een vers reciteerde, dat. tot 3 maal moest her haald worden, 't welk hij beantwoorde met het zwaaijen van zijnen hoed. Woensdag 27, Heden morgen is Ser vaas met het Stoomjagt ten 434 uur n,aar Ter Goes vertrokken. Zaturdag 30. Vergadering van Am it. etc. bij Timmerman, hij heeft Over de Eigenliefde voorgelezen. Meij, Maandag 2. De 2 Comp. Schut ters van Middelburg zijn hier heden on der den toevloed van buitengewoon veel nieuwsgierigen binnengerukt, en heb ben hier een nacht geslapen, waarop zij Dingsdag 3 naar Vlissingen zijn ge marcheerd om daar vooreerst ie ver blijven. Zaturdag 14. Heden hebben wij de laatste bijeenkomst gehad van A. M, C. N. F. bij de heer Herklots (aan huis, en Jac, Hobein, matroos le kl„ die 19 Mrt 1831 de Nederlandsche vlag .weghaalde van een sloep op de Schel de, die in de handen der Belgen dreigde te v,allen. niet zooals hij eerst beloofd had in zijn tuintje) hij sprak over: Het goede van het verschil der levensstanden. Donderd. 19. De Poolsche Gen. Dwer- nicki is op Oost.enrijkschen Bodem ge vlucht en ontwapend. Vrijdag 20„ Prins Frederik is heden ten 7 uur des avonds te Vlissingen ge arriveerd en Zaturdag 21 ten 12 uur weder ver trokken naar Breda. Heden vernam ik uit de Couranten de dappere daad van Jacobus van Leuven, een Amsterdammer, die aan de Lunette St. Laurant arbeidende met meer an dere uitgescholden werd door Belgische soldaten die tot op ons grondgebied ge naderd waren en aldaar een klein v.adel- tje hadden geplant; waarop Van Leu ven in woede ontstoken (hij werkte in zijn hembd) aanliep, waarop zij terug deinsden en hij (Van Leuven) het vlag- tje met zijne tanden aan flarden trok en het wegwierp, keerende daarop naar het kasteel terug. Dinsdag 24, Heden zijn wij gezament- lijk naar het Nieuwland thee wezen drinken (ook Servaas) zij reedden den ring met' hun 17 en hadden 14 prijzen. Vader had een zilvere snuifdoos gege ven. Ten 6 uur kwamen zij jaauwen of bedanken en n,a op hunne en onze, de Konings en de Schutterij e4c. etc. lang- leven en welzijn hunne kelen te heb ben nat gemaakt vertrokken zij onder een luid hora! (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7