KttJtP FORMAMINT LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN, BURGERLIJKEN STAND. KERK EN SQH00L SPORT. RECHTSZAKEN. bedreigt II woordige staking is gewonnen, met de Ford- en Chrysler-fabrieken zullen be zighouden. Hij zeide met betrekking tot de sta king bij. de General motors, dat niet op een zwak compromis behoeft te worden gerekend, Algemeene vergadering Keuringsdienst Zeeland. j Om een jongen boom tot vroege vruchtbaarheid te brengen zullen we dus den snoei tot het allernoodzakelijk- i ste moeten beperken. Dit geldt dus 1 '-1"kan wt T7" i 1 vooral voor wijüers. Voor blijvers Onder leiding van den heer W^Kake- men den snoei niet achterwege laten AMBTENAAR DOOR SMOKKELAUTO AANGEREDEN, Slachtoffer aan bekomen ver wondingen overleden. Op den driesprong Wolshaag in den weg van Gemmenich naar Vaals wilde gisteravond de rijksambtenaar der in voerrechten en accijnzen L. een uit Bel gië komende personen-auto visiteeren, toen uit dezelfde richting een andere auto met zeer groote snelheid kwam aangestoven Met onverminderde vaart suisde de wagen langs de stilstaande personen-auto en greep daarbij den ambtenaar, die tegen den grond werd ge smakt. Zonder zelfs een oogenblik in te houden rende de wagen voort, In levens gevaarlijken toestand is het slachtoffer naar het hospitaal te Heerlen overge bracht. De auto, welke het ongeluk veroor zaakte is later op den avond te Vaals onbeheerd aangetroffen. Zij bleek 450 kg boter te bevatten, welke over de grens was gesmokkeld. De wagen voed de een Limburgsch nummer. Van den chauffeur was geen spoor !e bekennen. Nader wordt gemeld, dat de amb tenaar in het ziekenhuis te Heerlen is overleden, en dat de politie er in ge slaagd is, viejr mannen, die bij deze smokkelaffaire betrokken zijn geweest aan te houden. Twee hunner zijn te Vaals, en twee te Aken aangehouden. De mannen, vier Nederlanders, zijn uit de mijnstreek afkomstig. Gebleken is nog, dat de rijksambtenaar een zgn. „voorrijder" van den auto met smokkel waar wilde controleeren. Op het oogen blik, dat hij tot de controle wilde over gaan, werd hij overreden door de ande re auto. Een goede vangst van den vreemdelingendienst. Op Driekoningenavond heeft de vreem delingendienst te Rotterdam, bij de ho- telcontröle, welke, in verband met het den volgenden dag plaats vindende vor stelijke huwelijk, intensief geschiedde, drie mannen aangehouden, die blijkbaar met andere bedoelingen uit het buiten land naar hier waren gekomen dan al leen om in Den Haag het schouwspel van het huwelijk te kunnen gadeslaan. De mannen waren niet rechtstreeks naar Ne derland gereisd, doch zij waren slechts zeer povertjes voorzien van bagage, via Keulen en Brussel naar Rotterdam ge komen. Zij deelden mede handel te drij ven resp. in schapenwol, huiden en tex- tielwaren, doch konden noch zakenbrie ven overleggen, noch zakenrelaties in binnen- of buitenland noemen. Merk waardig was bovendien, dat de drie man nen, die voorgaven elkander niet te ken nen, kaartjes hadden van een reisbureau van opeenvolgend serienummer. In de bagage van de mannen werd niets ver dachts gevonden. Bij een nauwkeurige passencontröle bleek echter de pas van den textielhandelaar vervalscht te zijn. De antwoorden, welke de mannen ga ven, waren zeer sluw en de politie slaag de er aanvankelijk niet in bewijzen te gen de mannen, die men er van verdacht zich met zakkenrollerij bezig te houden, te krijgen. Tenslotte is echter een van de mannen door de mand gevallen. Hij vertelde, dat zij elkander kenden en in een bioscoop in hun woonplaats, bij de vertooning van het journaal, de voorbe reiding voor het vorstelijk huwelijk in Den Haag hadden gezien. Zij hebben daarop hun laatste geld, zevenhonderd kronen, ongeveer vijftig tot zestig gulden per man, uitgelegd voor het bekostigen van de reis naar Rotterdam. Op een vraag, waarom zij niet naar Den Haag waren gegaan, antwoordden de mannen, dat zij Den Haag niet kenden, doch Rot terdam wel. Het ingestelde onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de drie mannen bekende zakkenrollers zijn, Eén hunner is zelfs reeds twaalf keer des wege veroordeeld. De mannen zijn ook aanwezig geweest in Marseille, toen daar m 1934 de moord op Koning Alexander if ^f?fee£d- De drie mannen zijn in het ootdbureau van politie ingesloten. Naar e entiteit van den textielhandelaar, ie met een valsche pas ons land is bin nengekomen, is het onderzoek nog in vol len gang. Wielrijder te water gereden en verdronken. •■jn *enJ,W°°pe? nacht een wiel rijder te Wildervank, tengevolge van de gladheid van den weg, in het Oosterdiep gereden en verdronken. De politie had het lijk hedenmiddag om half twee nog niet opgehaald. Waarschijnlijk is het met den vrij sterken stroom weggedreven. Het vermoeden is, dat de verdronke ne, ds. Huizinga is, baptisten-predikant te Muntendam. Ds. Huizinga had gisteravond een spreekbeurt in Valthermond vervuld. Na afloop hiervan heeft hij zich per fiets huiswaarts begeven. Hij is niet in zijn "woonplaats aangekomen. beeke, hield de Keuringsdienst Zeeland dezer dagen een algemeene vergadering in de Prins van Oranje te Goes. Aanwe zig waren het bestuur en de vertegen woordigers van de gewone leden. Het verslag over het jaar 1935'36 werd onveranderd goedgekeurd. De exploitatierekening en balans over het boekjaar 1935'36 werden eveneens goedgekeurd. Medegedeeld werd dat het bestuur heeft besloten in samenwerking met den Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst over te gaan tot de stichting van een proefbe drijf, groot ca. 8 ha, hetwelk zal zijn ge legen in den Wilhelminapolder te Wil- helminadorp. Op dit proefbedrijf zullen verschillen de onderzoekingen worden verricht op het gebied van de veredeling, rassenkeu- ze, bemesting etc., welke aan de land- bouwpractijk ten goede kunnen komen. Het bestuur heeft het op prijs gesteld dat in de exploitatie van dit proefbedrijf financieele medewerking wordt verleend door de afdeeling Zeeland van het Keu ringsinstituut voor Zaaigranen en zaai zaden (K.I.Z.) EERSTE ZEEUWSCHE FRUITTEELTDAG. Zeer groote belangstelling. Heden werd te Goes de eerste Zeeuwsche Fruitteeltdag geopend in de Prins van Oranje. Er waren zoovele be langstellenden, dat de bovenzaal ze niet kon bergen, waarop men naar de klei ne benedenzaal verhuisde. Doch ook deze bleek nog niet groot genoeg, waar op de heer Hanken allen commandeer de hun stoelen op te nemen en naar de groote zaal te trekken. Zoo kwam deze laatste „volksverhuizing" vlot tot stand. Intusschen was het tegen half tien geworden, eer de heer H. A. Hanken de bijeenkomst opende. Spr, wees er op, dat er reeds jaren een goede voorlich ting en stuwkracht uitgaat van de ver- eenigingen op fruitteeltgebied. Dit kwam van onderaf op, en zoo moet het ook gaan, wil er een goede grondslag zijn. Spr. brengt in dit verband nog hulde aan ir. v. d. Plassche, die zooveel voor de fruitteelt deed. Thans werken de verschillende vereenigingen samen en daarmede bewijst men, dat Zeeland gezamenlijk alle krachten in wil span nen om op dit gebied vooraan te blijven. Ook de groote opkomst de groote zaal was geheel bezet verheugt spr., want daarmede bewezen de aanwezigen het belang van dezen dag te beseffen. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat de dag een succes zou worden en de Zeeuwsche fruitteelt ten goede zou ke rnen. Hierna hield de rijkstuinbouwconsu- lent, ir. B. Bosma, een lezing over Het snoeien van vruchtboomen. Een vruchtboom is, evenals elk le vend wezen, een eenheid waarvan de onderdeelen met elkaar in evenwicht moeten zijn, wil er sprake zijn van een goed gedijen. Elke verstoring van dit evenwicht geeft stoornis in den groei. De snoei der boomen is een ingrijpen in dit evenwicht, dat van zeer groote ge volgen kan zijn, vermoedelijk grooter dan van elke andere cultuurhandeling. De snoei van de bovenaardsche dee- len doet direct zijn invloed op den groei der wortels gelden, al blijft dat meestal voor onze waarneming verborgen. Dui delijker is de invloed van het inkorten der wortels (bij het rooien en verplan ten) op de ontwikkeling der bovenaard sche deelen. Het evenwicht, dat er in een boom bestaat wordt dan ook voor een groot gedeelte beheerscht door de wisselwer king van de wortels eenerzijds en het takgestel anderzijds. Over de wijze waarop deze twee deelen elkaar beïn vloeden is weinig bekend, In de eerste plaats valt echter de aandacht daarbij op de voeding. De wortels verzorgen de bodemvoeding en de takken met hun bladeren verzorgen de luchtvoeding (koolstofvoeding). En men meent thans op grond van onderzoekingen van den Duitschen geleerde Klebs en anderen, dat de verhouding van bodemvoeding en luchtvoeding het gedrag van den boom beheerscht. Bij een rijke bodem voeding en een matige of geringe lucht voeding zal bij den boom de takgroei overheerschen. Dit vindt vooral in de jeugd plaats. Later wordt de verhouding anders en treedt de luchtvoeding, de assimilatie, meer op den voorgrond. De sterke groei matigt en de vruchtbaar heid treedt op. Tenslotte kan, vooral bij sommige va riëteiten de luchtvoeding dermate de overhand krijgen dat de boom niets doet dan dragen hij „draagt zich dood". Aan de gedragingen van den boom moet de snoei zich aanpassen. Waar het gedrag in de jeugdjaren van den boom anders is dan op ouderen leeftijd zal ook de snoei dan anders moeten zijn. De ervaring leert, dat in de jeugd van den boom krachtige snoei het even wicht verschuift naar de richting van groei. Dit is het gevolg van het wegne men van een deel der toekomstige bla deren en takken welke de luchtvoeding hadden moeten verzorgen. De wortels overheerschen. om het geraamte van den boom, de ge- steltakken, te vormen. Zoodra de boom gaat dragen is de in vloed van den snoei geringer geworden. Door den snoei neemt men dan naar verhouding ook niet zooveel boven aardsche deelen weg als bij den jongen boom. Toch dient men ook nu nog voor zichtig te zijn, vooral bij sommige wei nig vruchtbare soorten. Tenslotte treedt de leeftijd van alge- 1 heele vruchtbaarheid in, waarbij de boom dus in volle dracht komt, Snoei doet nu niet meej zooveel kwaad. Bo vendien reageert de boom nu meer plaatselijk op den snoei, terwijl dat bij den boom in zijn jeugd meer den gehee- len boom beinvloedde. Bij een goed op gezetten boom zal er jaarlijks niet veel te snoeien zijn. Wel treedt nu het mo ment op, dat door het regelmatig dra gen sommige deelen uitgeput raken, dus a.h.w. uitgeschakeld worden uit het evenwicht of althans het evenwicht van die deelen zoo ver verschoven is, dat de vruchtbaarheid overheerscht. Door gebrek aan bodemvoeding in de deelen, welke blijkbaar onvoldoende voorzien worden, neemt de kwaliteit der vruchten af. Deze „uitgeputte" dee len worden weggenomen om plaats te maken voor de jongere deelen, welke zich intusschen reeds ontwikkeld heb ben. We passen dus vervangsnoei toe. En het zal meestal blijken, dat het de omlaaggebogen deelen zijn welke hier voor in aanmerking komen. En dit om- laagbuigen is dikwijls weer ontstaan door het gewicht der voortgebrachte vruchten. In hoever door dit omlaag-buigen de bodemvoeding of de luchtvoeding bein- vloed wordt is niet bekend. Men ver moedt wel, dat door dezen stand der takken de zg. assimilaten, uit de lucht voeding gevormd (suiker-zetmeel), min der vlot naar de overige deelen der plant stroomen. Tenslotte zou, zonder snoei een mo ment optreden, waarbij de boom zoo vruchtbaar wordt, waarbij dus volgens boven gevolgde redeneering de lucht voeding zóó overheerscht of misschien de bodemvoeding zóó in de minderheid komt, dat de groei geheel op den ach tergrond raakt. Dit is het moment van het „dood dragen". Dit moment treedt bij de eene soort veel vroeger in dan bij de andere. Een Manks Codlin bijv. of een Codlin Keswick kan reeds op jongen leeftijd in dezen toestand zijn. Bij sommige variëteiten is dit zoo sterk uitgesproken, dat hiertegen ook met snoei weinig of niets uit te richten is. Zoo is een afgedragen Bellefleur ook door krachtigen snoei moeilijk of niet tot nieuwen groei te wekken. Het middel tegen een dergelijke te ver doorgezette vruchtbaarheid is een krachtige snoei. Gelukt dit niet, dan is hét geval meestal hopeloos. Met een overmatige stikstofbemesting bereikt men hier weinig of niets. De boom re gelt zelf de opname hiervan en stoort zich juist in dit stadium aan de bemes ting weinig. Men dient echter door een regelmatigen vervang-snoei, te zorgen dat dit stadium niet bereikt wordt. Men vrage niet naar algemeen gel dende recepten in dezen, maar beoor- deele elke variëteit naar zijn gedrag, waarbij we in het oog moeten houden, dat hierbij zoowel de bodem en de voe dingstoestand alsook de onderstam een woordje meespreken. Na deze lezing werden over een en ander nog vragen gesteld, welke door den inleider nader behandeld werden. Bacteriën gezien door microscoop. Bescherm Uzelf en Uw gezin tegen infectie met BIJ ALLE APOTH. DROG. a Fl. l._ P. FLACONl (Ingez. Med.) 80.000 COMMUNISTEN IN SJENSI. De correspondent van de „Times" te Sjanghai heeft van Europeesche vluchte lingen uit Sjensi vernomen, dat de com munisten een vriendschappelijke houding aannemen ten aanzien van de vreemde lingen en Chineezen. Het aantal commu nisten in Sjensi wordt op 80.000 geschat. Zij verklaarden de vreemdelingen geen kwaad te willen doen, alleen verlangen zij een front tegen Japan te vormen. Sommige vluchtelingen reisden met auto bussen naar Sianfoe en passeerden ver scheidene troepen rooden, zonder te zijn aangehouden of lastig gevallen. De com munistische troepen zijn uitmuntend ge wapend en dragen een donkere uniform met een zwarte pet, waarop een roode ster is aangebracht. Generaal Jang Hoe Tsjeng, die de op standige troepen commandeert, verklaar de geen roode aspiraties te hebben, doch wel sympathiseert hij met de communis tische wenschen inzake een eenheids front tegen Japan, De communisten houden Sienjang, Kingjang en Sanjuan ten Noorden van de Wei rivier bezet. Hun propaganda is zeer doeltreffend, wanneer zij een stad bezetten, nemen zij bijdragen van de rij ken en werven vrijwilligers onder de ar men. Te San Juan hebben de communis ten een feest georganiseerd, waarop de buitenlandsche missionarissen en de Chi- neesche militaire autoriteiten werden uilgenoodigd. Een Italiaansch priester was eeregast. Swift II zal wel in het voordeel van laatstgenoemde u"ioopen, gezien de uit slag van Swift IIE.W.W. op 9 dezer. Middelburg. Bevallen: J. D. Corthals-Wielemaker z., A. M. Dekker-Jobse z., H. Dunnes- Griep z. Overleden: L. Bastiaanse 66 j. ongeh z. (overleden te Vlissingen). Getrouwd: C, L. van 't Westeinde 27 en C. S. Raats 27 j. Vlissingen, Van 1821 Jan. Getrouwd: I. Eversdijk, 20 j. en M. de Waal 18 j. Bevallen: G. Bertijn, geb. Davidse, z., J. Kusse, geb. Siereveld, d„ E. Suur- mond, geb. van der Heijdt, d., G. Swen nen, geb. de Jong, d. Overleden: F. A. van Meerbeek, on geh. 59 j., J H. Harinck, 54 j., man van F. de Bruijne, A. de Mol, 67 j., vrouw van L. van der Ploeg, M. Loekemeijer, 40 j., man van P. J. Luijten, A. Fruijtier, 61 j., ongeh. K. Koppejan, 78 j„ wed. van B van Molenbroek, C. J. van IJzerlooy, 92 j., wed. van P. C. Tielrooij, L. Bastiaan se, 66 j., ongeh. (V.C. Souburg, Van 1320 Jan. Bevallen: P. Heijmans, gefy Gijbeis d., C. Logeman, geb. van Hemert, z., H J. Duvekot, geb. Ludtkhuize d. Ondertrouwd: D. A, van der Klooster, 29 j. en S, Stroo, 23 j. Overleden: W Daniëlse, 63 j„ man C. de Regt. (Nbl.) Aan de Leidsche Universiteit slaagde heden voor het doctoraal exa men geneeskunde de heer Y. S, Bedet uit G-oes. Ds. A. Landstra zal op Zondag 28 Februari des morgens te 10 uur afscheid nemen van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden te Middelburg we gens zijn vertrek naar Diepenveen. VOETBAL. Wedstrij3programma. 2e klasse. HeroMiddelburg (J. v. d. Dungen); R.B.C.T.S.C.; ZeelandiaVlissingen (H. Nuijten); BredaTerneuzen; Goes De Zeeuwen (B. Voltijn). 3e klasse A AxelBreskens; BiervlietSluiskil; HoofdplaatHulst; Terneuzen 2Oost burg. 3e klasse B. ZierikzeeVlissingen 2; Eiland Boys -Zeeuwsche Boys; BurghHansweert; E.M.M.—R.C.S. Wedstrijdprogramma Z.V.B. Zaterdag. Adspiranten: R.C.S. B. Serooskerke; MiddelburgSouburg. Zaterdagcompetitie ,Walcheren' SerooskerkeR.C.V. 1; Souburg Veere 2; OostkapelleS.M.Z.; R.C.V. 2 Vlissingen; R.C.S.Arnemuiden. Zondag. Adspiranten: Eiland Boys R.C.S. A; VlissingenDe Zeeuwen; ZeelandiaE.M.M.. Ie kl.: Vlissingen 3Ierseke; Kruinin- genHansw. Boys; De Zeeuwen 2 Scheldestroom. Ie klasse B: Axel 2Breskens 2; Hoofdplaat 2Hulst 2; GroedeTern. Boys; Oostburg 2Schoondijke; Corn. BoysBiervliet 2; Overgangski.: DomburgDe Zeeuwen 3; Vlissingen 4R.C.S. 2; Middelburg 4 Eiland Boys 2; Goes 3Zeelandia 3. 2e kl. A.: De Zeeuwen 4Cortgene; EllewoutsdijkZeelandia 4; E.M.M. 2 Kattendijke; 2e Kl. B: Hulst 3S.C.D.; Breskens 3Schoondijke 2; IJzendijke 2Groe de 2; 3e kl, A.: De Noormannen 2De Zeeuwen 6; Nieuwland 2Domburg 2; Walcheren 2R.C.S. 4; Zeelandia 5 Middelburg 5; De Zeeuwen 5Vlissin gen 6. KORFBAL. Wedstrijdprogramma, Het programma voor Zaterdag luidt: le klasse: Madjoe IZeelandia. 2e klasse: ConcordiaH.B.S., Mid delburg; E.W.W.—Swift II. Een voorspelling voor den wedstrijd Madjoe IZeelandia is wel wat ge waagd, maar we zijn geneigd Zeelandia de beste kansen te geven. Over den uitslag van ConcordiaH, B.S. valt niets te voorspellen, daar de speelsterkte van die clubs nog te wei nig bekend is. De wedstrijd E.W.W.- Rechtbank te Middelburg. (Zitting van heden 22 Jan.) O.m, werden de volgende zaken be handeld: P. v. V., 26 jaar, veldarbeider, West- dorpe, gedetineerd, werd ten laste ge legd dat hij op 28 Nov. 11. te Westdorpe, een rijwiel en een horloge, toebehoo- rend aan A. Goe'hals, welke goéderen hij in bruikleen onder zich had, heeft verduisterd, Eisch 3 maanden gevangen sstr,af; P. A. van B„ 28 jaar, arbeider, Clin- ge, werd ten laste gelegd da: hij op 29 Nov, 11. te Clinge in het beslopen erf, in gebruik bij P. de Burger, wederrechte lijk is binnen gedrongen, gedurende den voor den nachtrust bes'emden tijd. Eisch 6 weken gevangenistraf. C. W., 45 j,aar, direcfeur Waterlei ding, Tholen, was op 28 Ocfober 11. door den kantonrechter te Middelburg ver oordeeld tot f 5 boete 'f 1 dag hechte nis, wegens overtreding van de Motor en Rijwielwet te Sint Laurens op 22 Augustus 11. De verdachte was in hoo- ger beroep gekomen. E'sch: bevèsliging van het vonnis van den kantonrech'.er, P. B., 70 jaar, landbouwer, Heinkens- zand, was op 14 October 11. wegens overtreding van de vuurwapenwet, door den kan'onrechter te Middelburg ver oordeeld fot f 5 of 2 dagen hechtenis, meverbeurdverklaring van het geweer. De verdachte was in hooger beroep ge komen. E'sch: bevestiging van het vonnis van den kantonrech'er. Beleediging van Hitier, Het gerechtshof te Amsterdam behan delde gisteren de strafzaak tegen den hoofdredacteur van het (s.d) dagblad „Het Volk", die terecht stond wegens be leediging van het hoofd van een be- vrienden staat. De rechtbank had verdachte op 29 Oct, jl, veroordeeld tot een boete van f 150 subs. 15 dagen hechtenis. Het O.M. had f 250 gerequireerd. In „Het Volk" was in Febr. 1936 een prent verschenen, waarop Hitler was af gebeeld bij de begrafenis van den in Zwitserland vermoorden agent der na tionaal socialisten Gustloff. plechtig ver klarend te midden van zijn S.A. troepen: „Wij brave nazi's hebben nog nimmer een politiek tegenstander vermoord". Op de prent zag men voor den redenaar de grafzerken van Rathenau, Ertzberger en Rhoem. De dagvaarding legt den hoofdredac teur ten laste: „opzettelijke beleediging van het hoofd van een bevrienden staat Duitschland aangedaan door met opzet, om de eer of goeden naam aan te ran den, hem af te beelden in zwerende houding, staande voor een troep geüni formeerde S.A. of S. S.-mannen met mis dadige, althans uiterst ongunstige ge laatstrekken, zijnde aan gelaat en hou ding van den rijkspresident een bij uit stek onbetrouwbare expressie gegeven. Op deze wijze zou dus kennelijk tot uit drukking zijn gebracht, dat Hitier een meineed, althans in elk geval een plech tige verklaring opzettelijk in strijd met de waarheid had afgelegd en dat hij zulks omg'af met misdadigers, althans met uiterste ongunstige individuen". Verdachte zeide dat hij den teekenaar opdracht gegeven had een plaat te tee kenen van Hitier, terwijl hij een plech tige verklaring aflegde. Het idee van den eed zat er niet opzettelijk in. De proc. generaal zeide in zijn requi sitoir dat de eedsaflegging wel tot uiting komt door de twee opgestoken vingers Spr. meende dat de eer van het staats hoofd aangerand is en hij kon zich zoo wel met het vonnis en de straf vereeni gen. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis (f 150). De verdediger concludeerde na een uitvoerig jdeidooi tot vrijspraak. Arrest 4 Febr. DIENSTMEISJE VOOR DE RECHTBANK. Haar mevrouw vermoord. Voor de rechtbank te Assen werd he den wederom behandeld de zaak tegen de dienstbode Eike V. uit Meppel, die op Zondag 3 Mei 1936 mevrouw Stern te Meppel in haar bed met een hamer het hoofd insloeg. Op 28 September 1936 werd deze zaak ook voor de rechtbank te Assen behan deld. Nadat toen de deskundige dr. Audier te Assen een rapport over den geestestoestand van de verdachte had uitgebracht, waarin hij tot de conclusie kwam, dat het meisje absoluut ontoere kenbaar was, eischte de officier van justitie acht jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering. De officier kon zich toen niet met het rap port van den deskundige vereenigen. Wel achtte hij het meisje in hooge mate verminderd toerekeningsvatbaar. Nadat de rechtbank toen in raadkamer was geweest, deelde de president mede, dat alsnog aan prof. W. N. van der Scheer en dr. S. van Mesdag, beiden te Groningen, zou worden verzocht als des kundigen rapport uit te brengen over den geestestoestand van verdachte. De rechtbank was thans in het bezit van dit zeer omvangrijke rapport, waar- deze beide deskundigen tot de conclu-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3