TegenGRtIP akker's Abdijsiroop DUITSCHLAND. j Elisabeth"-type worden ingedeeld, met ENGELAND. OOSTENRIJK. DENEMARKEN. RUSLAND. VER. STATEN. AFRIKA. QEMEMD NIEUWS. UATSTEBimCHTEN. hat beproefde middel in griep-iijd. RWNTSZAtt», een overeenkomstig aantal kruisers, HET CONFLICT MET DE j torpedojagers, onderzeeërs en vlieg- KATHOLIEKE KERK. i kampschepen in het Verre Oosten wor- Een Fransch journalist, Raymond den gestationeerd. Op de imperiale con- Henry stelt in de Figaro de volgende feremie zal dan verder besproken wor den of de violen van Australië en Nieuw Zeeland nog versterkt zullen worden, dan wel op het huidige peil zullen wor. vraag: „Zal de Heilige ötoel het door Duitschland geschonden concordaat op zeggen? En hij antwoord zelf hierop, dat men ongetwijfeld alie middelen tot verzoe ning zal beproeven alvorens hiertoe over ie gaan. Op het oogenblik zijn vele bemiddelaars, niet allen geestelijken, aan het werk, want een verbreken van het concordaat zou een ernstig incon venient zijn voor Hiüer-Duitschiand. Aan de eene zijde zou het Europee- sche front tegen het bolsjewisme, waar van Duitschland zich heeft opgeworpen tot apostel, aan kracht verhezen en zouden de kansen hiervan verminderen ais het ÏA een openlijke breuk kwam tusschen het nationaal-socialisme en de katholieke kerk, aan de andere zijde zou een breuk met de kerk een slecht effect hebben op de vriendschap tus schen Duitschland en Italië. Doch open lijk of niet, de breuk bestaat en men ziet geen mogelijkheid van een duurza me overeenkomst. GEEN BURGER-VLUEGERS |MEER. Bij decreet van het ministerie van luchtvaart zullen in het vervolg de pi loten van de civiele luchtvaartmaat schappijen moeten worden gerecruteerd uit de militaire vliegers. De scholen voor de burgerluchtvaart zullen worden opgeheven en allen, die opgeleid wen- schen te worden tot piloot zullen dienst moeten nemen bij de luchtmacht van het leger. Adolf Hitler-scholen. Hitier heeft een verordening uitge vaardigd, krachtens welke de nieuw op te richten nat.-soc. scholen, die voorbe reiden tot de kweekscholen voor nat. soc. leiders, Hitler's naam zullen dragen. Baldur von Schirach, de jeugdleider, heeft deze verordening toegelicht en verklaard dat deze scholen onder ver antwoordelijkheid van de Hitlerjeugd staan. De Adolf Hitler-school telt zes klas sen. In het algemeen wordt men er toe gelaten, als men 12 jaar oud is. Toegela ten worden die jongens, die zich bij het Deutsche Jungvolk uitnemend hebben gedragen. Toezicht wordt geoefend door (de gouwleiders van de N.S.D.A.P. Streicher toomt. Maandag heeft Julius Streicher het woord gevoerd op een vergadering van 2000 vrouwen. Hij zeide dat het hem ge noegen deed dat zij naar hem kwamen luisteren terwijl de kerkklokken luid den, „omdat gij wellicht een meer god- delijken dienst verricht dan zij die op dit oogenblik in de kerk zijn". Streicher, aldus de Times, voer heftig uit tegen de dienaren der kerk, zonder onderscheid van protestanten of katholieken die hij „papen" noemde. De kerk zou het ste vigste bolwerk van het internationale jodendom zijn. De internationale situatie bespreken de zeide Streicher dat men Hitier moest danken „omdat hij een wapen had gege ven om den oorlog te voorkomen. In dien de joden er echter in slagen de na ties op te zetten in een oorlog tegen ons, zullen wij als één man opstaan, om dat wij weten dat deze laatste worste- ling gericht zal zijn op bevrijding van de menschheid van den duivel, van den jood." DE BRITSCHE VERDEDIGING IN HET VERRE OOSTEN. De marine-deskundige van de „Daily 1 elegraph" bericht, dat de groote ha venwerken te Seletar, de marinebasis van Singapore, in Juli a.s. gereed zullen komen. De eigenlijke versterkingen zullen in 1939 gereed zijn en dan is dit de sterk ste vlootbasis ten Oosten van het Suez- kanaal. Meer dan 10 millioen pond ster ling zal aan dezen basis ten koste wor den gelegd. Vermoedelijk zal ook de vloot in het Verre Oosten versterkt worden. Nu het verdrag van Washington is afgeloopen acht men de Britsche vloot in dit wereld deel te zwak. In de Chineesche wateren bevinden zich zes kruisers, een flotille torpedojagers en 15 onderzeeërs en in Britsch Indië bevinden zich drie krui sers. De naastbijgelegen slagschepen be vinden zich bij Malta in de Middelland- sche Zee op een afstand van 6000 mijl. De vloot van Australië bestaat uit drie kruisers en een aantal torpedojagers terwijl de vloot van Nieuw Zeeland twee kruisers telt. Al deze schepen te zamen kunnen niet het hoofd bieden aan een vloot waarbij slagschepen zijn inge deeld, Men verwacht, dat deze kwes tie ter sprake zal worden gebracht op de imperiale conferentie, welke in Mei a.s. begint. Tegelijk met het gereed komen van den vlootbasis Seletar in 1939, zullen tevens vier of vijf slagschepen van de Britsche marine gereed komen. Twee hiervan, de „King George V" en de „Prince of Wales" zijn 1 Jan. jl. op sta pel gezet en zoodra de marinebegrooting zaï zijn aangenomen, zullen de andere ^^epen eveneens QP stapel worden ge- den gehandhaafd. Ontploffing eischt vijf dooden. Bij een ontploffing in een kaasfabriek te Wels (Üpper-Oostenrijk) zijn vijf per sonen gedood en verscheidene gewond, terwijl voorts aanzienlijke materieele schade werd aangericht. Sneeuwstormen belemmeren het spoor wegverkeer. Tengevolge van sneeuwstormen, wel ke reeds een ge dagen groote deelen van Denemarken teisteren, is thans op Jutland, Fuenen en Seeland vrijwel het geheele spoorwegverkeer gestaakt. Een aantal treinen is blijven steken, o.a. de nach trein uit Kopenhagen n,aar Aarhus en de Jutland-express op weg naar de hoofdstad. BUCHARIN IN ONGENADE. De „Daily Telegraph" meldt, dat de oude bolsjewiek Bucharin is ontheven van zijn post van hoofdredacteur van de „IsvestiaHiervan is geen mede- deeling gedaan, doch zijn naam wordt niet langer in het blad genoemd. Na den dood van Lenin was Bucharin lid van het Politbureau en hoofdredac teur van de „Pravda". Wegens zijn op positie tegen de uitvoering van het eer ste vijf-jaarplan werd hij uit het Polit bureau gestooten en verloor hij zijn post bij de „Pravda", doch spoedig daarna werd hij hoofdredacteur van de „Isvestia". In Augustus jl, werd zijn naam ge noemd in het proces tegen Zinofjef en zijn 15 medebeklaagden, die beschul digd werden van samenzwering tegen Stalin. 1 ezamen met Bucharin werden ook Rykof en Tomski genoemd. Tomski sloeg de hand aan zichzelf en de open bare aanklager verklaarde in den loop van het proces dat Bucharin en Rykof niets met het complot te maken had den. Bucharin bleef hoofdredacteur van de „Isvestia" tot Zondag jl. Men weet niet of Bucharin is ontsla gen als een „gebroken man", dan wel omdat toch een vervolging tegen hem wordt ingesteld. De correspondent van de „Daily Te legraph" wijst er op, dat Rykof, hoewel hij van schuld werd vrijgesproken, toch werd ontslagen als commissaris van post en telegrafie. Donderdag jl. zag de correspondent Rykof nog in de straten van Moskou loopen. Hij zag er armzalig en miserabel uit. Instructie tegen „Trotzkiïsten" gesloten, Bucharin is er niet bij. Nader wordt uit Moskou gemeld. Het openbaar ministerie der sovjet unie heeft medegedeeld, dat de instruc- tie tegen het Trotzkiïsten-centrum ge sloten is. Uit deze instructie is gebleken, dat dit centrum sabotage- en terreur groepen heeft gevormd, die in verschil lende bedrijven werkzaam zijn geweest, o.a. in die, welke voor de nationale ver dediging arbeiden. Ook zijn daden van terreur voorbereid tegen den leider der Sovjet-Unie en van de regeering. Deze zelfde groepen hebben ook spionnage verricht ten gunste van zekere buiten- landsche mogendheden. Verder bracht de instructie aan het licht dat de werk zaamheid van het centrum gericht was op het sahoteeren der militaire agressie tegen dit land en het verleenen van steun aan buitenlandsche aanvallers met het oog op annexatie van grondgebied. Ook bleek zij gericht te zijn op omver werping van de Sovjetmacht, herstel van het kapitalisme en overheersching der bourgeoisie in de Sovjet-Unie. De beschuldigden zijn: Piatakov, Ra- dek, Sokolnikof, Norkine, Chestof, Stroi lof, Tourok, Grache, Pouchkine en Ar nold. De acte ven beschuldiging is met het dossier overhandigd aan het militaire college van het opperste gerechtshof der Sovjet Unie ter behandeling in openbare zitting. De zaak zal den 23sten Januari voorkomen. EEN MASSA-MOORDENAAR. Zijn misdaden eerst na zijn dood opgehelderd. Onlangs overleed te Ohio de rente nier Thornton, die vroeger onder den schuilnaam Magico als goochelaar op trad. De man had fortuin gemaakt en liet zijn heele vermogen van 250.000 dollar na aan de bloedverwanten van vermoorde personen. De zonderlinge erflating werd opgehelderd door het „testament" van Thornton, waarin ónt hullingen werden gedaan over een der eigenaardigste crimineele affaires, die z'ciï 'n Amerika had afgespeeld. Thornton heeft zijn verschrikkelijke bekentenis uitvoerig beschreven. Hij had een dubbel leven geleid en had er behagen in geschept hem totaal onbe kende menschen uit den weg te ruimen het eind van het vorige jaar. Hij be schrijft hoe hij in koffiehuizen vergif wierp in de glazen van de bezoekers, hoe hij 's nachts woningen binnendrong, de gaskranen opendraaide of het voed sel vergifde. Den volgenden dag las hij rustig het verhaal van „zijn misdaad" in de couranten. Aanvankelijk was men van meening, dat Thornton nooit tot zulke gruwelda den in staat zou zijn geweest. De na- j sporingen hebben echter uitgewezen, dat zijn opgaven in de meeste gevallen i juist waren en dat op de door hem op gegeven dagen „ongevallen" hadden plaats gehad. Bovendien vond men in zijn woning vergiften, die er op wezen dat de misdadiger zijn afschuwelijk werk niet alleen in zijn fantasie, maar werkelijkheid bedreef. Men zal echter nooit het geheim van „Magico" volledig kunnen oplossen, daar de eenigë die het wist hijzelf was. Alle ontvluchte gevangenen weer gegrepen. Alle 70 gevangenen, die tijdens de muiterij van Zondagavond uit de gevan genis te Guelph (Ontario) waren ont vlucht, zijn weer gegrepen. TT 4 I ViWZi V Vg to i.mXlivil. zet. Vermoedelijk zal een smaldeel, Het was zijn lust om menschenlevens te nog geen enicei waarhij vijf slagschepen van het „Queen vernietigen. Zijn memoires loopen tot ten aangespoeld. HET IS NOG NIET RUSTIG IN ABESSYNIë, Ui£ Addis Abeba wordt vernomen, dat generaal Gr.azian: zich op het oogenblik te Irgalem bevindt in het land der Sidano. Hij heeft persoonlijk het opperbevel op zich genomen n een ui gestrekt operatiegebied, waar een actie zal be ginnen tegen cftssidente groepen, die op de been gebracht zijn door R,as Desta Damtoe, den schoonzoon van den Ne gus. He1 tweede operatiegebied1 zal het land der Aroussi zijn. IN EEN MENG-APPARAAT DOODGEDRUKT. Gistermiddag omstreeks vijf uur is in de stoomzeepziederij „D,a Hamer" van de firma T. P. Viruly Co. te Gouda een doodelijk ongeluk ge schied. In een van de zeepketels was het mengapparaai; in de zeepbrei vastgeloo- pen. Teneinde de storing te verhelpen, begaf de 34-jarige arbeider Van V. zich in den ketel. Hierbij moet hij vergeten hebben de mach'ne, welke het appa raat in werking breng', uit te schake len, want toen hij de zeepbrei van den bodem had losgewerkt, kwam het ap paraat in beweging en geraakte de man ernst'g bekneld. Toen men hem had be vrijd, bleek zijn toestand hopeloos. Tij dens zijn overbrenging -ni'ar het Van Iterson-ziekenhuis is hij bezweken. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Een 100- en een 102-jarige. Heden wordt de heer J. Geytenbeek te Soest 102 jaar. De heer Geytenbeek geniet nog een goede gezondheid, alleen zijn gezichtsvermogen is verzwakt. Mevr. de wed. S. W. Versluysv Dolk te Delft viert heden haar lOOsten verjaardag. Autobestuurder tracht rijksambtenaren omver te rijden. Toen ambtenaren der rijksbelastingen Maandagavond dienst deden in de buurt, schap De Pollen bij Friezenveen kwam uit de richting van de Duitsche grens 'n auto. Ten einde dezen te visiteeren werd het sein tot stoppen gegeven, doch hieraan werd niet voldaan. De auto reed met groote snelheid verder, zoodat de ambtenaar Kor ijlings ter zijde moest springen om niet overreden te worden. Aannemende, dat zich in den auto smok keiaars bevonden werden eenige scho ten gelost, die geen doel troffen. Later in den avond gelukte het den ambtenaren met behulp van de rijks- en gemeentepolitie den auto met den be stuurder, zekeren S. uit De Pollen, aan te houden. Het bleek, dat de auto de smokkelaars L. H. uit Almelo en G. G. uit Friezenveen had vervoerd. Het staat niet vast of de auto ook smokkelwaar heeft vervoerd. De auto is in beslag genomen. Dat S doorreed na het stopsein is te wijten aan de bevelen van de mede-inzittenden. S wien poging tot doodslag ten laste wordt gelegd is in arrest gesteld, (N.R.C. ERNSTIG ONGELUK MET EEN PRAUW. Drie en twintig dooden De resident van Timor en onderhoo- righeden zond een ielegr,am aan de re geering waarin hij mededeelt dat een inlandsche prauw, met een bemanning van vijf koppen en 22 passagiers aan boord, op 11 Januari jl. bij daglicht ter hoogte van de Noordpunt van het ei land Rotti door een rukwind is omge slagen. Onmiddellijk werden van de kust uit pog'ngen in het werk gesteld tot red ding van de opvarenden, welke pogin gen echter door de hevige branding, die daar ter plaatse staat, mislukten. Van de 27 zich aan boord bevindenden wisten vier personen zwemmende de kust te bereiken. Thans worden nog vermist, en vermoedelijk zijn deze allen verdronken, drie leden van de beman ning, 14 mannelijke passagiers en vrouwelijke passagiers. Tof dusver is nog geen enkel lijk van de 23 vermis DE VLIEGRAMP BIJ SENLIS. Vleugelbreuk inderdaad de oorzaak. Het rapport naar de oorzaak van de vl'egTamp bij SenFs, op^em.aakt dooi den technischen dienst van het Fran- sche minis'erie voor de luchtvaart met medewerking van den Parijschen verte- genwoord'ger van de K. L. M., den heer Mohr, is reeds gereed. De conclusie luidt,, dat een vleugel breuk in de lucht als oorzaak v,an den val van de PHMAG moet worden beschouwd. Wel is er een cylinder ge vonden, welke vondst, naar door somm - gen werd aangenomen, zou wijzen op een warmloopen van den mo'or, maar deze veronders'ellir.g mist eiken grond, -; omdat is vastgesteld, dat deze cylinder als onderdeel in de cabine werd ver voerd. Over een motorische storing is nog niets bekend, omda' de motor nog niet geheel is uitgegraven. De officieele identificatie van de stoffelijke overblijfselen van de slacht offers zou hedenmiddag geschieden. Naar men wee: zijn de Hjken v,an de vier slachtoffers in een chapelle arderJe te Senl's opgebaard. Onmiddellijk na verkregen toestem ming van de iusti'ieele autoriteiten, zul- _en de overblijfselen van de slachtoffers n,aar Nederland worden getransporteerd. DE PAUS EN DE DUITSCHE KERKSTRIJD. Uit Rome: In den gezondheidstoestand van den Paus is geen verbetering getre den. De lange audiënties, welke Z. H. den laa+s en tijd, gelegen op zijn lig stoel, heeft verleend, hebben hem zeer vermoe d en hij zal dan ook niet meer zoolang het bed verlaten als de vorige week het geval was, Hedenoch'end heeft hij o.a. kardinaal Bertram, den aartsbisschop van Breslau, ontvangen, met wien hij de Duitsche kwestie besprak. Reeds Zondag jl. was kard'naal Bertram iezamen met de vier overige leden van het Duitsche episco paat die te Rome vertoeven, door den Paus ontvangen. Deze eers'e audiëntie is gevolgd door een aantal besprekin gen van de Duitsche prelaten met de autoritei'en van het Vatikaan. Kardinaal Bertram is de eerste van de vijf, die naar Duitschland terug zal keeren. In poFiieke kringen te Rome gelooft men, dat de kwestie der Duitsche ka tholieken ook besproken is tijdens het onderhoud van Mussolini met Goering. Mussolini zou aangespoord hebben (ot matiging. Een prijsvraag van het comité van actie Voor het middenstandsbedrijt Het comité van actie voor het mid- denstandsbedrijf, ingesteld door de drie landelijke middenstandsbonden, schriji een prijsvraag uit, waaraan een ieder kan meedoen. Het gevraagde is een attractiesysteem, dat in verscheidene plaatsen tegelijk kan worden uitgevoerd en dat een pro pagandistisch karakter draagt. Het spreekt vanzelf, da< het systeem niet in strijd met de bestaande wetten mag zijn, dat het geschikt moet zijn voor alle lagen der bevolking. Maar welk systeem het moet zijn, wordt overgela ten aan het bre'n, dat zich aan hef werk wil zetten, om tot een goede inzending te komen. De inzendtijd sluit 20 Februari a.s. Toegekend worden: een eerste prijs van f 100, een tweede prijs van f 50, terwijl voor het uitgevoerde sys'eem 'n honorarium wordt toegekend, varie^- rend naar gelang van de hoegrootheid der campagne van f 50 minimum to; f 200 maximum. Een uitvoerige prospectus wordt op aanvrage franco toegezonden door het comité voor hef middenstanïïsbedrijf, Mauritskade 23, te 's-Gravenhage. DE ITALIAANSCHE PERS OVER DE REDE VAN EDEN. Uit Rome wordt gemeld: De rede, welke de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Eden gister avond in het Lagerhuis heeft gehouden, (zie 2e blad), wordt door de Italiaansche pers uitvoe/rig gepubliceerd. Zelfs de passages die het minst in overeenstem ming zijn met de Italiaansche politiek worden zonder critiek ter kennis van het Italiaansche volk gebracht. Dit is te opmerkelijker omdat in de afgeloopen dagen, ter gelegenheid van het bezoek van Goering aan Rome, telkens werd gesproken van de noodzakelijkheid van een anti-bolsjewistisch blok en werd beweerd dat Italië evenals Duitschland zijn veto zou uitspreken tegen een even- tueelen communistischen bestuursvorm in Spanje. De indruk, welke reeds was ontstaan tijdens de besprekingen van Mussolini met Goering, dat Italië echter verlan gend is de nieuw aangeknoopte betrek kingen met Engeland te handhaven, heeft hierdoor vasten vormaangeno men. De „Giornale d'Italia" schreef giste ren, vóór de rede van Eden, dat de Britsche minister in de rede, welke hij in het Lagerhuis zou houden, den goe den wil van Italië en zijn geest van wa re samenwerking zou kunnen erken nenü Staatsloterij. (Trekking van héden). f 1000: 16435 4915 400: 19179 18209 1680Ö 13064 1 200: ióóll 16381 12874 6874 6259 Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende wérking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoestslillende werking, haar ziéktekiem- doodendé eigenschappen, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is de bekende, van ouds geprezen Overal verkrijgbaar. In flacons vanaf f U75 (Ingez. Med.) 5180 100: 16062 15482 15280 10124 7721 4202 3437 1784 7748 VOETBAL. Be stand in de 3e klasse A. Uit onderstaanden stand blijk' over duidelijk da het nog slechts de kwestie van één wedstrijd is of Axel kan zich weer eens kamp oen van Zeeuwsch- Vlaanderen noemen. Wint Axel Zondag zijn thuiswedstrijd tegen Breskens dan is dit kamp'oensch,ap een feit. Opmerkelijk is dat Huls', er dit sei zoen zoo wein'g van terecht brengt. Andere j,aren waren de Hulstenaren al tijd een der medegegadigden voor de bovenste plaa's. De stand in deze klasse is: Axel 14 13 0 1 66—12 26 Breskens 12 7 1 4 33(23 15 Hoofdplaat 10 6 2 2 24—13 14 Sluiskil 11 6 2 3 24—21 14 Hulst 10 5 0 5 23—28 10 Terneuzen II 11 3 1 7 34—41 7 Oostburg 11 3 0 8 24—30 6 IJzendijke 11 1 3 7 1339 5 Biervliet 12 2 1 9 16—50 5 3e klasse B, lil de 3e klasse B kan R. C. S. het kampioenschap niet meer ontgaan. De voorsprong op de andere elftallen is reeds zoo groot dat alleen Vliss ngen II momenteel het puntenaantal van de Souburgers nog zou kunnen overtreffen. Althans zoo is het in de theorie, want in de pr,ac'ijk zal Vliss'ngen nog wel 'n paar ontmoetingen verliezen. R. C. S. kan over twee weken kampioen zijn. De stand is: R. C. S. 15 Vl ssingen II 13 Eiland Boys 14 Zierikzee 15 M'burg II 15 Z. Boys 13 Zeeland'a II 15 Burgh 14 E. M. M. 12 Goesche B. 14 Hansw.eert 13 15 0 0 125—18 30 8 3 2 41—19 T9 8 2 4 53—27 18 7 3 5 4536 17 5 6 3 36—42 16 6 3 4 30—31 15 5 4 6 33—60 14 4 1 9 25—40 9 4 0 -8 28—47 8 1 2 11 15—59 4 0. 2 11 13—65 2 LIEFDESDRAMA. Tegen garagehouder zes jaar geëischt. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond heden de 38-jarige garagehouder G. J. T. terecht, verdacht van poging tot moord op mevr. N. R. De dagvaarding legde hem ten laste, dat hij op 22 Sept. jl. na in rijp beraad en kalm overleg het voornemen te heb ben opgevat en het besluit te hebben ge nomen om Nellij R. opzettelijk van het leven te berooven, ter uitvoering van zijn voornemen zich heeft begeven naar een perceel in de Euterpestraat, waar de vrouw zich bevond. Toen hij tot de woning was toegelaten, trok hij een met scherp geladen auto matisch pistool, richtte het op haar borst en trok twee maal af, De scho ten gingen echter niet af, daar de slag pen niet diep genoeg in de patronen sloeg. De aanslag was het gevolg van een huwelijkstragedie. De vrouw, gehuwd met een makelaar woonde oorspronke lijk in Enschede. Daar waren zij en haar man bevriend met den garagehouder T. en zijn vrouw. Er ontstond echter een verhouding tusschen haar en den gara gehouder. Zij gingen tezamen naar Am sterdam, om samen te wonen. Na korten tijd kwam de vrouw van den garagehou der, die een kind van zes weken had, bij hen inwonen. Lang bleef de verhouding tusschen de man en zijn vriendin niet goed. Zij wilde naar haar echtgenoot te rug. Doch de man wist haar steeds over te halen om te blijven. Tenslotte verliet zij de woning en huurde een kamer in Zuid. Od den dag waarop zij haar kamer betrok, kwam verd. 's avonds op bezoek. Toen hij binnen was, wierp hij de ■vrouw op den grond, zette zijn knie op haar borst en trok een revolver. De eer ste keer drukte hij het wapen tegen het lichaam en haalde den trekker over. Ook de tweede keer weigerde het pis tool. De vrouw riep om-hulp en toen kwam de man tot zichzelf. Hij had de vrouw gesmeekt de politie buten het geval te laten, verstopte het wanen in een kast en was weggegaan. Ik heb het eerst niet aangegeven, al dus verklaarde heden de vrouw, als ge tuige gehoord; ik had medelijden maar hij hield niet op. Ik kreeg brieven waar in, hij weer dreigementen uitte.. Toen heb ik aangifte gedaan. De officier van justitie, zeide in zijn requisitoir, dat de man de vrouw niet

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3