LANDBOUW. SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. ALS GR8EP DREIGT! Neem reeds WYBERT, als Uw buurman griep heeft. WYBERT- TABLEnEN a 50,35 en 20 ct. WYB6RT-SIROOP b f 1.50 en 90 ct. IV VII 1:1 tT VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. AIEKDA. w* i (Ingez. Med.j wordt kennis gegeven aan de weder partij. Verlenging huur. Ingaande 1 Mei 1934 zijn de lokalen der vroegere Bewaarschool aan de Se- geerstraat met daarbij behoorenden tuin benevens de woning van het vroegere hoofd dier school aan de Heerenstraat, verhuurd aan L. Goedbloed voor den tijd van 3 jaar en tegen 650 per jaar. De huurder heeft thans verzocht na 1 Mei 1937 de verhuring met 3 jaar te verlengen en B. en W. stellen voor daartoe te besluiten en zulks tegen 500 per jaar. Opcenten Gemeentefondsbelasting. Ged. S'aten, zonden de verordening terug, vastgesteld in de Raadsvergade ring van 18 Dec. tot heffing van 75 op centen op gemeentefondsbelasting me' ingang van 1 Me.' 1937. Ged. Staten verwijzen naar een in April 1936 ont vangen circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin werd ge wezen op de wenschelijkheid om veror deningen tot heffing van meer dan 55 opcenten op de gemeentefondsbelasting niet voor onbepaalden tijd vast te s'el len. Tot leedwezen van B, en W. werd aan deze circulaire onvoldoende aan dacht besteed, zoodat thans wijziging der betreffende verorden'ng noodzake lijk is. Voorts is het na de wijziging der Gemeentewet van 29 November 1935 niet meer noodig, dat voor heff'ng van opcenten op 's Rijks directe belastin gen een invorderingsverordening wordt vastgesteld, zoodat deze verordening geheel kan vervallen. B. en W. stellen een nieuw ontwerp voor, waar in alleen voor het belast ngjaar 1937-1938 de op- cen'en op 55 worden bepaald. êüèS, Verkoop van Weldadigheidszegels en -briefkaarten. De zegelverkoop had in het ressort Goes dit jaar een zeer gunstig ver loop. Er werden verkocht: 14536 ze gels van 3 cent v. j. 11860), 4624 ze gels van 8 cent (v. j 3480), 9750 zegels van 10 cent (v, j. 6722), 1122 zegels van 16 cent (v. j. 759), tesamen voor een be drag van f 1960 (v. j. f 1427). Briefkaar ten werden 'n Goes verkocsht ter waar de van f 135 (v. j. f 137), een slechts schijnbare vermindering, daar Goes vo rige jaren omliggende dorpen (Kloetin- ge enz.) bewerkten, die nu een eigen comité opricht'en. In alle opzichten 'n bemoedigend resdltaat, De Spaarbank van het Nut. Het aantal spaarders .van de Spaar bank der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Vliss'ngen, steeg in 1936 van 7376 tot 7642 met een tegoed van 2,625,887 op 1 Januari 1937. Ër waren in 1936 f 1,439,613 ingelegd in 11746 posten en uitbetaald f 1,293,761 in 7476 posten, alzoo f 145,851 meer ingebracht dan afgehaald. Daarboven werd f 72,183 aan rente bijgeschreven. Nog is op de boekjes bijgeschreven f 1353, die met 27,069 zegels zijn be spaard en f 9438 die in 883 spaarbusjes bijeen werden gebracht. DOMBURG. In café „Tramzicht' al hier hadden Maandagavond twee film voorstellingen plaats, onderscheidenlijk voor kinderen en voor volwassenen. De hoofdschotel van het gebodene vormde de zeer mooie Oranje-film. Ze werd voorafgegaan door een kunstfilm over de Duitsche Noordzeekust en een tee kenfilmpje, dat bijzonder de lachlust op wekte. Een en ander werd aangeboden door de Oranjevereeniging, die hierme de een waardig slot maakte aan de hu welijksfeesten alhier. VEERE. De inzameling ten bate van de vereeniging voor lijders aan vallende ziekte, de Macht van het Kleine, heeft een bedrag van ruim 16 opgebracht. HANSWEERT. Het Zondag nabij den Zimmermanpolder omhooggevaren mo torschip „Niedersachsen 3" is des avonds met behulp van de sleepboot Hoogezand vlotgekomen, welke het schip dat aan zienlijke schade bekomen had naar Ant werpen heeft gesleept. Men zal de la ding aldaar lossen waarna het schip naar de werf zal vertrekken. De bergingswerkzaamheden aan 't wrak van de Monte Leono schieten goed op. Maandagmorgen is de drijvende bok Meeuw ook op het werk aangeko men. Maandagnamiddag is men er in ge slaagd het voorschip te lichten en is het te Hansweert in de vluchthaven binnen gesleept. BIERVLIET. In de algemeene verga dering van de afd. Biervliet van de ver eeniging voor ooft- en tuinbouw onder voorzitterschap van den heer M. Maas werd het voorstel van het hoofdbestuur aangenomen om, met het oog op de groo- te tentoonstelling dit jaar aan de leden een roode geranium, een witte mar griet een blauwe lobelia uit te rei ken. Tevens werd besloten, aan de schoolkinderen wederom een te kwee ken bloem uit te reiken, onj van de ge zamenlijke planten op de tentoonstelling een ,,schoolstand" in te richten. De kin deren der 7e, 6e en 5e klas zullen daarbij betrokken worden. Zondag vergaderde de varkensveree- niging onder voorzitterschap van den heer J. J. de Vogelaar. Aanwezig' waren 35 leden. Over 1936 hebben de inkomsten f 773 bedragen en de uitgaven f 769. Op 1 Jan, j.l. was er totaal f 3163 in kas. Voor het nieuw begonnen boekjaar blijft de geldende uitkeering gehandhaafd, t.w, van Jan. tot April 40 cent per k.g., daar na vaststelling door het bestuur. De con tributie blijft onveranderd. Voor 1937 werd met algemeene stemmen wederom de heer H. van de Vijver als dierenarts aan de vereeniging verbonden. De heeren J. J. de Vogelaar, P. Provoost en J. Wil- lemsen werden als bestuursleden her kozen. ONTSMETTING VAN ZOMERGRANEN. Aangezien niet alleen voor tarwe en gerst, maar ook voor haver een ontsmet ting ten zeerste kan worden aanbevolen, wordt hierbij wederom over de ontsmet ting van alle zomergranen bericht. Natontsmetting. Haver, Stuifbrand, kiemschimmels en ook strepenziekte, een ziekte, die meer malen de jonge plantjes sterk beschadigt en zelfs doodt, kunnen doorgaans af doende worden bestreden door omschep pen van de zaaihaver met een oplossing van (in alphabetische volgorde genoemd) Ceresan-natontsmetter of Germisan. Dit geldt vooral ten opzichte van stre penziekte en kiemschimmels, stuifbrand is n.l. niet zoo gemakkelijk te bestrijden. Per hl wordt genomen een oplossing van 50 gr op 4 1 water. Wil men alleen de kiemschimmels tegengaan, wat voor die partijen, die niet voor de keuring te vel de worden aangegeven, gewoonlijk reeds voldoende is, dan kan volstaan worden met een oplossing van 30 a 40 gram op 2Vt a 3 1 water. Voor zwak zaal gebruike men met het oog op kiembeschadiging eveneens deze hoeveelheden. Aanwen ding van kopervitriool voor ontsmetting van haver wordt met het oog op kiem beschadiging ten sterkste ontraden. Zomertarwe. Ontsmetting met koper vitriool is wegens de groote kans op kiembeschadiging beslist af te raden. Partijen, die voor de keuring te velde worden aangegeven, ontsmette men ter voorkoming van steenbrand met een op lossing van Ceresan-natontsmetter of Germisan ter sterkte van 3 Per hl wordt 3 1 van deze oplossing gebruikt. Afdoend resultaat wordt veelal reeds verkregen bij gebruik van een oplossing ter halve sterkte, dus van 40 a 45 gr, op 3 1 water per hl. Voor zwak zaad moet ook de zwakke oplossing, dus 40 a 45 gram Ceresannat- ontsmetter of Germisan, aangewend worden, echter niet meer dan 2 liter per hl. Gerst, Partijen, die ter keuring wor den aangegeven, worden behandeld met Ceresan-natontsmetter of Germisan en wel met een oplossing van 3 bij ge bruikmaking van 3 1 van deze oplossing per hl gerst. Voor partijen, die niet ge keurd worden en eveneens voor zwak zaad, gebruike men een oplossing ter halve sterkte (4045 gram Ceresan-nat ontsmetter of Germisan op 3 1 water per hl). Voor zwak zaad wordt per hl echter niet meer dan 2 a 2.5 1 van deze oplos sing per hl aangewend. Abavit natontsmetter heeft bij de ge nomen proeven tegen stuifbrand in ha ver, steenbrand in tarwe en gerst en strepenziekte bij gerst zoodanig resultaat opgeleverd, dat het voor verdere proef nemingen in aanmerking komt. Stuifbrand in tarwe en gerst kan al leen bestreden worden door toepassing van de warmwaterbehandeling. Het zaad wordt eerst IK uur in water te weeken gezet, daarna blijft het 4K uur buiten water naweeken en ten slotte wordt het gedurende 10 minuten ondergedompeld in water, dat voor tarwe een tempera tuur moet hebben van 53 °C, voor gerst 51 °C. Zwak zaad verdraagt de warm waterbehandeling niet zonder groote vermindering van kiemkracht. Het is daarom zeer raadzaam, dat van partijen, die men niet vertrouwt, eerst een mon ster wordt behandeld en dat dan door een kiemkrachtbepaling, liefst door uit zaai in grond, wordt nagegaan hoe groot de achteruitgang is. Op welke wijze de warmwaterbehan deling moet worden uitgevoerd, is uit voerig beschreven in den nieuwen druk van Mededeeling No, 4, „Brandziekten van 'granen", verkrijgbaar i[egen den .prijs v,an f 0,20 bij den Plantenziekten- kundigen Dienst, terwijl ook in Mede deeling 84, „Zaaizaadontsmettng" (prijs f 0,15) verschillende gegevens h erover zijn te vinden. Wat de uitvoring der ontsmetting be treft, wordt de aandacht gevest'gd op de machinale menging van het zaad met de ontsmettingsoplossing. Het graan wordt hierbij in een apparaat gestort dat ook gebruikt wordt bij droogont- smetting droogontsmettingstrommel). De verdeeling van de vloeistof heeft in de ze apparaten zeer vlug en goed plaa s. Men neme echter steeds een trommel waarbij; de toevoer van de oplossing tot. het zaad gedurende het ronddraaien plaats heeft. Is dit niet- het geval, dan heeft men groote kans op ongelijkmatige verdeel'ng van de vloeistof en op sa- menkoeken. Bij toepassing van de machinale om- schepme'hode kan de hoeveelheid vloeistof per hl iets geringer genomen worden, nl. K tot 1 liter. Men ga hier mede echter niet te ver. Voor zaad be stemd voor bezaaiing vain perceelen, die ter keur'ng zullen worden aangege ven, gebruike men; ook bij de machi nale omschepmethöde, zekerheidshalve de bij de gewone omschepmethode opge geven hoeveelheid vloeistof. Droogontsmetting. Deze moet geschieden in een hier voor goed ingericht apparaat. Hoewel de nieuwere middelen niet sterk stui ven, moeüen toch steeds de noodige voorzorgsmaatregelen genomen worden tegen het inademen van de on'smet- tingsstof. Indien dit geschiedt bv. door het gebruik maken van een masker of door een doek voor neus en mond te binden, levert 't ontsmetten met droog- ontsme'tingsm'ddelen geen gevaar op. Haver kan ontsmet, worden met Ce- resan nieuw 3 gram of Tutan 4 gr. per kg (hef m'ddel Ceresan-nieuw is niet ge lijk aan Ceresan-droog-ontsmetter die nog in he najaarsber'cht, over de ont- smetting werd genoemd. Ceresan nieuw is: eenige jaren door den Plantenziekten- kundigen Dienst onderzocht. De met d't middel verkregen resultaten zijn zooda-. nig, dat! het voor de ontsmetting van granen in de plaats van de vroeger ge noemde Ceresan droogontsmetter kan worden gestjeld). Voor zwakke partijen en bestriid'ng yan kiemschimmels en s'repenziekte al leen neme men van TuRrn ook 3 gr p, kg. Tarwe, bestemd voor bezaaiing van perceelen, die ter keuring te velde wor den opgegeven, behandele men met 2 gr per kg Ceresan-n'euw of met 3 gr Tu tan. Overigens kan ook van Tu'an wor den volstaan met 2 gr per kg zaad. Gerst behandele men met Ceresan- nieuw. Per kg gerst wordt 3 gr aange wend voor partijen, die ter keur'ng worden aangegeven. Overigens kan met 2 gr worden volstaan. Evenals Abavit-natontsme-ter komt ook Abavit-droogonfsmet,ter voor ver dere proefnemingen bij haver, tarwe en gerst in aanmerking en wel me' gebru'k- roaking van resp. 3 tot 4, 2 en 3 gr per kg zaad. Algemeene opmerkingen: Er moet gewaakt worden, dat, het nat on'smette zaad niet opnieuw besmet wordt. Daar om moet he1 n et uitgespreid worden op een dorschvloer, die niet, vooraf met 'n oplossing van de ontsmettingssfof is schoongemaakt, en nief gestort worden 'n dezelfde zakken, waaruit het geko men is, Zoo noodig dient ook de zaai- machine ontsmet te worden. Verder hou- de men zich s'r'kt aan de opgegeven hoeveelheid ontsmetfindsstof of aan de aan te wenden hoeveelheden vloeistof. De teleurstellingen, die niettegenstaande ontsmet zaad is gebezigd, toch worden ondervonden, moeten in hoofdzaak aan het niet, ju'st toepassen van de voor schriften worden toegeschreven. Ontsmet ook telkenjare al uw zaai zaad. Nadere inl'chtinden worden ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren, zoomede door de Rijkslandbouwconsu- lenten. INZAKE KLEINE TUINEN. De heer E. Janse Azn. te Middelburg schrijft ons: Naar aanleiding van het stukje „Klei ne tuinen" van 15 Jan. 11. wilde 'k gaar ne het volgende onder uw aandacht brengen. Uw medewerker noemt hier als be strijding van Nectria cinnabarina (roo de vuur) het uitsnijden en afknippen der doode toppen of gedeelten van takken en stammen en daarna deze plekken in smeren mef boomcarbolineum. W!at nu het u'tsnijden van wonden en afknip pen van doode toppen betreft, hierme de ben ik het wel eens, maar wat in smeren met carbolineuim betreft dit acht ik niet juist. Wanneer we immers een wond uit snijden zooals wij dat ook doen fer be strijding van Nectrica galligena (kanker) dan leggen wij zeer teere weefsels bloot. Als wij deze nu insmeren met carb'oli- neum, hetwelk een bijtende stof is, dan gebeurt het dikwijls dat het weefsel nog verder gedood wordt. Maar wanneer wij dergelijke wonden 'nsmeren met en'was, kankerverf of menie, dan zal als regel het callus of wondweefsel zich beter ontwikkelen en zal dus ook de vergroei ing veel beter zijn. (Ingez. Med.) VOETBAL. Overzicht 2e klasse. Goes onderaan Hero ver- j speelt een punt. Een van de aantrekkelijkheden van 't voetbal is dat er altijd een element van verrassing in opgesloten ligt. Verrassin gen die. veelal een aan de verwachtin- gen tegengestelden uitslag tot resultaat hebben. Naar mate de competitie vor dert plegen deze „verrassende uitsla gen" toe te nemen. En zoo zijn we thans ook weer in het stadium aange land, waarin men, voornamelijk van de genen die in 't nauw komen, uitzon derlijke prestaties kan verwachten. Trouwens al twee weken geleden heeft men het begin kunnen constateer en: Zeelandia won in Terneuzen. Een weekt daarna verloor Middelburg in Terneu zen en thans heeft zoowaar De Zeeu wen, die als hekkesluiters fungeerden, Hero op eigen veld een puntje afhandig gemaakt. Dat zijn zoo wat men de ver rassingen pleegt te noemen. Maar om nog eens even op de h'er- boven genoemde wedstrijden van Ter- neuzen terug te komen, en te vervol gen: hoe is nu eigenlijk de 20-over- winning van Vlissingen te verklaren? E;genlijk zouden we nog beter kun nen vragen: hoe valt nu in dit verband de nederlaag van Middelburg, verleden week in Zeeuwsch-Vlaanderen geleden, te rijmen? Maar 't is genoeg zoo. We wilden maar aantoonen dat de verras- s'ngen er zijn en nog volop hun deel in het competitie-verloop zullen op- eischen. Hero dus verspeelde een punt tegen De Zeeuwen. Het is een prachtige ver richting v,an de Vlissingers, waardoor zij de laatste plaats aan Goes hebben gelaten. Want Goes kon het tegen Mid delburg niet bolwerken: zij kreeg een flinke nederlaag te slikken. Een troost voor de Goesenaars is, dat er nog vijf elftallen zijn die in onmiddellijk degra datiegevaar verkeeren. Slechts Vlissin gen kon zich iets ten koste van Ter- neuzen naar boven werken. Doch daar Vlissingen o.m. nog naar Goes en Zee landia moet, zijn de rood-wiiten nog gansch niet ve lig. Terneuzen zal ook danig op moeten passen. Een opmerke lijke rol kan voorts R, B, C. nog spe len. De Roosendalers namelijk moeten haar zes resteerende wedstrijden alle spelen tégen degrada.ie-camdidaten, waarvan slechts twee ontmoetingen (tegen T, S. C. en Goes) thuis. Zeelan- d a heeft de beide puntjes aan Breda moeten laten. Toch is deze prestatie van de groen-zwarten uitstekend te noemen. Breda heeft hard voor de over winning moeten vechten en met wat geluk had de zege evengoed bij Zee landia terecht kunnen komen. Intus- schen hebben de Zeeland anen de laat- s,e weken nu eens kunnen zien wat enthousiasme vermag. Het zal er wel op uitdraaien dat de beslissing voor de onderste plaats eerst in een van de laa.ste wedstrijden z.al vallen. En dan misschien tevens die voor den kampioenstitel. Want nu He ro op eigen veld een puntje moest la ten vallen hebben alle dr.e gegadigden voor het kampioenschap het lot in ei gen handen. De wedstrijden die zij moe ten spelen noemen wij hier volledig- he dshalve nog eens: Middelburg: uit: Hero en thuis: Bre da en Zeelandia. Hero: uit: Terneuzen, Zeelandia en De Zeeuwen; hu s: Middelburg. Breda: uit: Middelburg en Vlissingen; thuis: Terneuzen. Hero en Breda hebben o.i. last ger klippen te omzeilen dan Midelburg. De stand is: Middelburg 15 11 1 3 7427 23 Breda 15 11 0 4 4725 22 Hero 14 10 2 2 33—18 22 T. S. C. 14 6 1 7 38—37 13 Vlissingen 13 4 3 6 2128 11 Terneuzen 13 4 2 7 1934 10 R. B. C. 12 4 1 7 37—46 9 Zeelandia 14 3 3 8 25 48 9 De Zeeuwen 13 3 3 7 18 41 9 Goes 13 2 4 7 2028 8 2e klasse B; In de 2e klasse B gaat de strijd hoofd zakelijk tusschen Willem II en Helmond. De Valk heeft evenals Tegelen een zoo- danigen achtertsand dat zij wel als uit geschakeld beschouwd kan worden. In deze klasse zal de ontmoeting Helmond- Willem II van groot belang zijn. Momen teel is de stand van de kopgroep: Willem II 13 10 1 2 44—13 21 Helmond 14 10 1 3 34 16 21 De Valk 13 7 2 4 42—27 16 2e klasse C. Drie clubs strijden in de Limburgsche klasse om den titel en daarbij is ook dit jaar weer Palemig, die om voor de der de achtereenvolgende maal het kam pioenschap binnen te halen nog zwaren strijd zal hebben te voeren. Hier is de stand: Miranda 15 9 3 3 42—29 21 Sittard 15 7 6 2 32—19 20 Palemig 14 7 5 2 4026 19 SUIKER UIT HOUT. (n.s.) De opmerking in bet. berichtje „Suiker uit hout" (uw blad van 16 Jan. j.l.), is er lelijk naast. Immers is het niet overdreven, dat uit 100 kg hout 60 kg suiker gemaakt zou kunnen worden. Er zijn verscheide ne houtsoorten, die meer dan 60 zui vere cellulose bevatten. Door hydrolyse kan deze voor 98 in glucose worden omgezet. Bovendien wordt er in het be richt gesproken van ruwe suiker. Inderdaad zijn de mogelijkheden, die in het hout, en vooral in de chemische verwerking er van, verscholen liggen, onbegrensd. Het nieuwste op dit gebied is het onbreekbare houtglas, dat thans in Darmstadt wordt gefabriceerd. Tex- tielstoffen uit houtvezel vervaardigd zijn 40 en meer goedkoper dan de gewo ne. Met houtgas gedreven auto's zijn onafhankelijk van de tienmaal zo dure benzine. Het aantal producten, waarin de houtcellulose verwerkt wordt, is enorm: celluloid, kunstzijde, lakken, ver nissen enz, Nederland brengt meer hout voort, dan men zo, oppervlakkig, meestal wel denkt. Grote massa's hiervan gaan ver loren of worden ten hoogste verkwist als brandhout, waarbij de meeste energie door de schoorsteen wordt gejaagd „om het heelal te verwarmen". Het was te wensen, dat Nederland het belang van een rationele industrie op dit gebied in zag; dat het vrijwillig aanpakte waartoe Duitsland zich genoodzaakt ziet; dat de geweldige renteloos liggende kapitalen, daarvoor werden gebruikt in plaats van er millioenenleningen zevenvoudig mee te overtekenen. Natuurlijk zijn er velen, die belang hebben bij behoud van het bestaande. Zij zullen niet medewerken. Maar al de anderen, bv. zij die een ge schikt beleggingsobject zoeken? En denk eens aan de werkverruiming? Middelburg. P. E. Daniëlse. Houthandel. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van po litie: Kistje met inhoud, twee bollen ka toen. Bij particulieren: Dameshandschoen met kap, Wede. v. d. Berge, Vlasmarkt 55; Bruin lederen port., R, Knieriem, Lange Burg 46; Da mes handschoen (geel), A. C. Alewijnse, Noordweg 31; Armband, A. J. Deïst, Korte Burg D 11; Swan vulpen, Sander- se, Brigdamme B 48; Dames handschoen, Gazon, Latijnsche Schoolstraat 8; Brui ne muts, J. Schuilwerve, Korte Giststr.; Glacé dameshandschoen, M. v. d. Ende, Ververijstraat 12; Rijwiel zadeldekje, J. den Hollander, N. Oosterschestr. 24; IJzeren 1 kg gewicht, C, Wagenaar, O.- Kerkplein 17; Zakagenda, J. Zuijdweg, Bur. v. politie; Bruine muts, J. de Voogd, Kleine Werfstr. 21; Combinatie tang, v. d. Stel, Dokstraat 34; Grijze kinderhandschoen. J. v. Swichem, Dwarskaai 18; Grijze pet, J. Tilroe, Le liestraat 27; IJzeren 2 kg gewicht, J. P. v. Luijk, St. Jorisstr. 1; Bruine port., Poppe, Meliskerke B 25; Kistje met pa ling, J. Geers, N, Oosterschestr. 10; Wollen kinderhandschoen, P. Wonder- gem, Bur. v. Politie; Touwtje met 2 sleuteltjes, v. Hemert, Baantsr. 14; Schooletui, A. de Jong, Rozenstr. 43; Zwart kinder port met inh., L. Soetens, Giststr. 4; Rood kinderhandschoentje, Tange, Zusterstr. 2; Grooten hond, Overbeeke, St. Joris Balans; Zakmes, G. Temme, Noordsingel 47; Gummi bal, A. Schenk, Seissingel 34; Zaklantaarn, Korstanje, Seissingel 36; Potlood, R. Fi- lius, Noordsingel 12; Tasch met boeken, A. öchenk, Seissingel 34; Hondenhals band met penning, A. de Visser, Win- terstraat 13, Vulpen, J. Janse, Nooi;d- r^èg 20; Rol matten, Mevr. Tjebbes, Rott. kaai O 246; 7 rollen closetpapier, G. Davidse, Jodengang 30. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, meldde men dit aan het bureau van politie. van geadverteerde of te adverteeren ve» gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen es andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. Dl 19 Jan. WO 20 Jan. 2e Oranjefilmav,Luth. Kerk 20,15 h. WO 20 Jan, Ned. Ver. v .Huisvr. Lez Kunstg'esch, spr. mr. Feitkamp, St, Joris 20,00 h. GOES. Dl 19 Jan.. WO 20 Jan. ALGEMEEN. WO 20 Jan. Film Huwelijk Prinses, Geref. Kerk te Oostkapelle 19,30 h„ 's middags 15,00 h. en 16,30 h. EUc. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6