IN ZEELAND MIDDELBURGSCHE GEMENGD NIEUWS. BiOSCCKN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. RECHTSZAKEN. DE COURANT GOES, staat Gy èlkoogeubhk aan besmetting Mooi. Neem daarom eiken avond een 'AÉKËÈITJR'! Daarmede voorkomt Gij dat de infectie doorzet, want "AKKERTJES"zijn échte GRIEP-besüijders, die een GRIEP in weinige deugen verdrijven/ h.; Jongen tusschen lilt en balk dood gedrukt. Zaterdagavond is in een meelfabriek aan het Nieuwe Kanaal te Leeuwarden, de 17-jarige jongen K. tusschen een lift en een zich daarboven bevindenden balk bekneld geraakt en doodgedrukt, In een oogenblik, waarin hij geen be- kigheden had, klom de jongen op het dak van de lift, die zich op een der mid delste verdiepingen bevond. De liftjon- gen gelastte hem deze gevaarlijke plek te verlaten. In de meening', dat aan de waarschuwing gevolg was gegeven, ging de liftjongen met de lift naar beneden. Even later moest hij op de bovenste ver dieping zijn. Hij stelde de lift opnieuw in werking en ontdekte bovengekomen plotseling, dat er iets haperde. Toen hij onderzocht, wat er aan de hand was, kwam hij tot de vreeselijke ontdekking, dat K, nog op de lift lag. De jongen was bekneld geraakt tus schen het dak der lift en een zich daar boven bevindenden balk. Het slachtof fer bleek, toen men hem bevrijd had, reeds overleden te zijn. (De Crt.) Gefingeerde „overval met berooving". De 23-jarige T. K, broodslijter te Ca- pelle a/d IJsel werd Dinsdagavond op den Parallelweg bij den rijksweg Rotter dam-Bodegraven, naast zijn fiets liggen de gevonden. Ingeroepen doktershulp bracht aan het licht, dat de man een ge- kneusden arm en verscheidene schaaf wonden had. K. verklaarde, dat een onbekende hem een brood te koop had gevraagd. Toen hij dit uit den bak wilde nemen, werd hij met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen, waardoor hij bloedend werd gewond en het bewustzijn verloor. Nadat hij was bijgekomen, bleek uit zijn broekzak een beurs, inhoudende een bankbiljet f 10 en f 5 te zijn verdwenen. De politie nam de zaak in onderzoek. Aangezien K. niet kon verklaren, waar hij het bankbiljet had ontvangen, doch vertelde het te hebben gewisseld bij een hem onbekenden klompenkoopman, kreeg de politie argwaan, daar deze venters elkander kennen. Na herhaald verhoor, waaruit bleek, dat K. bij zijn patroon, den bakker Stam, diep in de schuld zat, viel hij door den mand en bekende, den overval te hebben voor gewend. Den arm had hij zelf gekneusd tusschen het deksel van de broodkar. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt terzake van valsche aangifte. Tragisch ongeval te Arnhem, Gisternacht is de rangeerder Van Z. op het goederen emplacement te Arn hem gevallen, toen hij een paar wagons aan een locomotief wilde koppelen. De leerling-machinist W. H. zag het ongeval gebeuren en sprong van de lo comotief om hem te hulp te komen. Van Z. bleek bekneld te zijn geraakt onder den baanschuiver van de locomo tief. Toen de machinist de locomotief te rug zette is H. door een tot nu toe niet opgehelderde oorzaak onder de wielen van de locomotief terecht gekomen. Zijn verwondingen waren van dien aard, dat hij onmiddellijk overleed. Het slachtof fer was 40 jaar, gehuwd en vader van eenige kinderen. Van Z. liep een snij- wonde op aan het hoofd. Nog een mantelsnijder? Een heer deed gister bij de politie te Amsterdam aangifte, dat een jassensnij- der in de Reguliersdwarsstraat zijn jas heeft stukgesneden. Zooals men weet is eenige dagen ge leden een man gearresteerd, die er van wordt verdacht zich aan deze practij- ken te hebben schuldig gemaakt en het is niet onmogelijk, dat een tweede per soon deze zonderlinge liefhebberij heeft overgënomen. Minderjarigen in een beruchte inrichting. Zaterdagavond heeft de zedenpolitie een inval gedaan in een café in de Nes te Amsterdam, waar ook vroeger reeds door haar een onderzoek is ingesteld. Den laatsten tijd waren op het bureau een aantal klachten over deze inrichting binnengekomen. Zaterdagavond zijn tien personen, waaronder enkele vreemdelingen en min derjarigen, naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. De vreemdelingen en de exploitant van de zaak zijn voorloo pt in arrest gesteld. De minderjarigen zijn door hun ouders, die op het politiebureau werden ontbo den, mee naar huis genomen. Meisje te Meppel aan nekkramp overleden, n-?is,terLV°nd ,is de 16-jarige Geertje Pijl, te Meppel aan nekkramp overle den. Onregelmatigheden bij een burgerlijk armbestuur. Het burgerlijk armbestuur der ge meente Kerkrade heeft in zijn laatste vergadering, nadat de wethouder van armwezen inlichtingen had verstrekt, met twee stemmen tegen, een motie van afkeuring aangenomen tegen den voor zitter van het B. A., den heer A., voorheen wethouder, en den secretaris penningmeester, den heer R. Deze motie is ter kennis gebracht van het college van B. en W. A. en R. hebben, ingevolge een schrijven van B. en W., een bedrag van resp. 325.— en 550.teruggestort vi de kas der ge meente. Op bevel van den burgemeester is op de administratie van het B. A. over 1935 en 1936 beslag gelegd, terwijl aan een accountantsbureau een onderzoek is opgedragen, hetwelk nog niet is ge ëindigd. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER, Afschuwelijk ongeluk nabij Arnhem Vrouw verbrand. Zondagmorgen omstreeks half twaalf is op den betonnen weg EdeArnhem, een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat een persoon het leven heeft gekost, ter wijl twee personen ernstig gewond wer den. Een auto, bestuurd door den heer Kehrer uit Huis ter Heide, welke in de richting Arnhem reed, is vermoedelijk door den gladheid van den weg geslipt. De auto, die tegen een boom terecht kwam, welke op ongeveer 20 m afstand van den weg stond, raakte vrijwel on middellijk in brand. De heer Renes, die met zijn wagen ook in de richting Arnhem reed, en even te voren door den heer Kehrer was ingehaald, trachtte nog met be hulp van het toegeschoten publiek me vrouw Kehrer, die naast den bestuur der gezeten was, en reeds het bewust zijn verloren had, uit de auto te 'be vrijden, hetgeen echter niet mocht ge lukken, zoodat mevrouw Kehrer in de vlammen omkwam. De bestuurder en nog een heer, die achterin den wagen gezeten was, wer den beiden ernstig aan de beenen ge wond. Deze beide slachtoffers zijn per ziekenauto naar het gen!.eentezi,eken- huis te Arnhem vervoerd. Het verkeer, dat op den met ijzel bedekten weg levensgevaarlijk was, was na het ongeluk eenigen tijd gestremd. Nader wordt gemeld; De auto van den heer Kehrer had naar schatting een snelheid van 80 tot 90 kilometer, toen hij door de gladheid slipte, over het rijwielpad vloog en over een droge sloot tegen een in de hei staanden boom terechtkwam, waar hij in brand vloog. De toestand van de gewonden is niet levensgevaarlijk. De resten van de auto zijn naar het politiebureau te Ede vervoerd en in verband met het onderzoek in beslag genomen. Emmen 1 doode. Vanmiddag tegen twaalf uur heeft in de Boschlaan te Emmen een ongeluk plaats gehad, waarbij een wielrijder ge dood werd. De ongeveer 50-jarige schoenmaker H. Berends kwam per rij wiel van uit de Dennenlaan en wilde de Boschlaan oversteken toen uit de rich ting Emmer Compascuum een auto na derde. De chauffeur trachtte den wiel rijder te ontwijken, waarbij de auto slipte en in botsing kwam met een boom aan de linkerzijde van den weg. De wa gen slingerde daardoor over den weg, greep den wielrijder ën kwam aan den anderen kant, in omgekeerde richting staande, tegen een boom terecht. Berends was zoo goed als op slag dood. Diessen 1 doode. Zondagavond werd het 4-jarig doch tertje van den heer V. te Diessen (bij Tilburg) dat bij het spelen den rijweg overstak, door een passeerende autobus gegrepen. Het kind was op slag dood. Den chauffeur van de bus treft geen schuld. overmaat van ramp verschijnt dan het boersche meisje in de kleeding van de prima donna, en beweert, dat ze het ook wel kan met haar „natuurtalent". Een geweldige catastrophe schijnt te wach ten, maar dadelijk op het tooneel bewijst het „boersche kind", door haar schitte renden zang, schoonen dans en weerga loos spel, dat ze niet voor het eerst in een zwaar stuk voor een groot publiek optreedt, en dan begrijpen de verliefde jongeling, de componist en de theater directeur, dat ze beetgenomen zijn, dat het boersche natuurkind en Oostenrijks beroemdste zangeres één en dezelfde zijn. En de eerste leert ook, dat alle vrouwen van het tooneel niet met één maat te meten zijn. Een geestige, spannende en zeer goede film. Het eerste hoofdnummer „In de pe narie", is een klucht met Stan Laurel en Oliver Hardy en dus een goede! (Ingez. Med.) GRAND-THEATER, De blonde Carmen, Deze Martha Eggerth-film heeft heel wat goede kwaliteiten, gelijk dat met vele Duitsche films het geval is. Tal van opnamen boeien door het beeld-op-zich zelf (opera-momenten, berggezichten, enz.), het spel van alle medewerkenden staat op hoog peil. Martha Eggerth laat ons herhaaldelijk van haar uitstekende stem genieten, en de intrige hoewel niet nieuw pakt ons en voert de span ning op tot het moeilijke slot. Martha Eggerth is in het begin der ge schiedenis Oostenrijks beroemdste ope razangeres, die met vacantie gaat naar een rustig dorp in de bergen. Met haar claperonne (Ida Wüst) gezeten op het balkon van haar hotel, hoort ze een jon gen tooneelschrijver (Wolfgang Liebe- neiner), tegen den componist Bachmeijer (Leo Slezak) afgeven op de vrouwen van het tooneel. Eerst hevig verontwaardigd, besluit ze dan hem een lesje te geven. Ze doet zich voor als het „eenvoudige, natuurlijke dorpsmeisje", waar de too neelschrijver zoo mede dweept, en ver huurt zich bij de twee kunstenaars voor de huishouding. De tooneelschrijver wordt verliefd op het „kind van de ber gen" en wil niet mee terug naar Berlijn, waar de première van zijn (en Bachmeij- ers) operette zal gegeven worden. Tot ook het dorpsmeisje mee zal gaan om in die operette een kleine rol te vervullen. Men krijgt te Berlijn echter een scène met de prima donna, die weigert om met dat boersche kind in één stuk te spelen. Gelukkig wordt de beste zangeres van Oostenrijk bereid gevonden de eerste rol te vervullen. Enkele minuten vóór het doek gehaald zal worden, is die groote kunstenares er echter nog niet, en tot DE WERELDJAMBOREE 1937. De raadsman van kolonel Diemont deelt ons het navolgende mede: Toen het aan kolonel Diemont bleek, dat de moeilijkheden in het bestuur der Stich ting „Wereldjamboree 1937" niet bin nen afzienbaren tijd tot oplossing te brengen waren, heeft hij gemeend, ten einde de jamboree zelve niet in gevaar te brengen,, zich te moeten terugtrek ken. Aangezien op dat moment kolonel Diemont het eenig overge bleven lid der stichting „Wereldjamboree 1937 was, heeft h ij in een brief d.d. 31 December jl.l, ge richt aan den hoofdverkenner, vice- ad miraal Rambonnet, dezen tot voor zitter dier Stichting benoemd en zelf als zoodanig ontslag genomen. Kolonel Diemont heeft dus tot een „juridische oplossing" medegewerkt; onjuist is echter het bericht, dat dit is geschied op initiatief van vice-admraal Rambonnet of van dens raadsman. Het voornemen hiertoe is zelfstandig bij kolonel Diemont opgekomen en zon der voorafgaand overleg met den hoofd verkenner of zijn omgeving uitgevoerd. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden), f25,000: 20172 f 1,000: 8833 8523 5022 f 400: 7068 1405 f 200: 16943 557 f 100: 18463 16230 10454 8548 7600 7543 7302 6763 4430 27% 628 VOETBAL. Wedstrijduitslagen. Afd. I. CVV—Xerxes 1—3; ADO— Excelsior 42; AjaxStormvogels 2 1; DFCo-Blauw Wit 3—5; DHC—DCH 1—1. Afd. II: KFC—DWS 2—3; Haarlem- Hermes DVS 7-4; VSV—VUC 3—2; Spar aZFC 10r; HBS-Feijenoord 1-3. Afd, III: NECWageningen 11; En- schedesche BoysTubantia 32; ZAC PEC 43; HeraclesAGOVV 42; Go AheadEnschedé 21. Afd. IV: MVV—NAC afg.; NOAD Juliana 1d; BleijerheideBW 32; RoermondEindhoven 13. Afd. V: AchillesHoogezand 70; VeendamBe Quick 13; Frieslasd HSC 2—5. Op lr1s)<cc£> A Afd. IV: BredaZeelandia 3—2; He roDe Zeeuwen 11; Middelburg Goes 9-3; TerneuzenVlissingen 02. 2e klasse B, PicusWillem II 26; ESVDe Valk 1—6; Wlhelmna-Tegelen 53. 3e klasse A. HulstBreskens 14; Hoofdplaat Sluiskil afg.; IJzendijkeBiervliet afg.; Oostburg-Terneuzen II afg. 3e klasse B. BurghZierikzee 12; RCSMiddel burg 192; Goessche BoysZeelandia 44; Zeeuwsche BoysVlissingen II 1 5; EMMEiland Boys 06. Ajax kampioen afdeeling I. Als eerste van de vereenigingen der eerste klasse heeft het Amsterdamsche Ajax het kampioenschap van .afdeeling 1 behaald. Het is wel zeer vroeg nu reeds kampioen te zijn. Ajax heeft dit vroege kampioenschap dan ook, behalve natuurlijk door haar eigen goede ver richtingen, voor een groot deel te dan ken aan het falen van de overige ge gadigden, Aj.ax is thans voor de 12de maal waarvan nu viermaal achter een afdeelingskampioen. Het kam pioenschap van Nederland behaalde Ajax vijfmaal. Wedstrijduitslagen Z.V.B. Zondag 17 Jan. Adspiranten. Zeelan dia—R.C.S.-B 17—0. Ie Klasse A. Hansw. Boys 1De Zeeu wen 2 44; Vlissingen 3Kruiningen 1 0—4. Ie klasse B. Groede 1Axel 2 05; Tern. Boys 1Biervliet 2 71. Overgangsklasse. De Noormannen 1 Middelburg 4 61; Vlissingen IV Nieuwland 1 26; Zeelandia 3R.C.S. 2 10; De Zeeuwen IIIDomburg 1 2—3. 2e Klasse A. Kortgene 1Kattendijke 1 Kattendijke niet opgek.; De Zeeuwen 4Ellewoutsdijk 1 3—2. 3e klasse A. Domburg 2Middelburg 5 170; Nieuwland 2Walcheren 2 0 9; Zeelandia 5De Noormannen 2 32; De Zeeuwen 6R.C.S. 4 71, HOCKEY. Zuid-NederlandNoord-Frankrijk 10. Te Breda is gisteren een hockeywed strijd gespeeld tusschen Zuid-Nederland en Noord-Frankrijk, die in een 10 overwinning voor onze landgenooten ein digde. Het spel ging aanvankelijk gelijk op. De voorhoeden bleken bij de beide elf tallen zwakker dan de twee verdedigin gen. Deze laatsten konden dan ook vrij gemakkelijk de aanvallen afslaan. Over 't algemeen waren de Franschen sneller en gevaarlijker met hun aanvallen, maar de Nederlandsche verdediging speelde een sublieme partij. In de tweede helft gaf Van Sas Zuid-Nederland de leiding. Met dezen stand kwam ook het einde. Frankrijk had een gelijk spel zeker ver diend. BILJARTEN. Het wereldkampioenschap cadre 45/i De wedstrijden om het wereldkampi oenschap biljarten cadre 45/1 te Marseil le, zijn gisteren beëindigd. De partij tus schen den Franschman Cöte en den Belg Gabriels zou de beslissing brengen. De Belg moest winnen om gelijk met Cöte te kunnen eindigen, waarna een beslis singswedstrijd noodzakelijk zou worden. Gabriels won inderdaad overtuigend, In 16 beurten had hij de 300 vol, terwijl de Franschman op 142 bleef staan. Er is dus nu een barragepartij noodig tusschen Gabriels en Cöte. Wat de Nederlanders betreft: Dom- mering verloor van Cöte, Cabra en van Albert, Sweering verloor van Baudart, maar won vain De Gasparan en van Sor- ge. De eindstand is: 1 en 2 Gabriels en Cöte beiden 14 punten; 3. Albert 12 p.; 4. Cabra 8 p.; 5. Baudart 6 p.; 6. De Gas- parin 6 p.; 7. S w e e r i n g 6 p.; 8. Dom- mering 4 p. en 9. Sorge 2 p. WIELRENNEN. Aerts-Debruycker winnen Brusselsche zesdaagsche. De Brusselsche zesdaagsche is gister avond gewonnen door het Belgische kop pel Aerts-Debruycker met 178 punten. Op één ronde: 2. Schoen-Deneef 331 p.; 3. Guerra-Olmo 295 p.; 4. Naye-Seynave 162 p.; 5. Van Vlockhoven-Van Buggen- hout 120 p.; 6. Jan van Kempen-Bras- penninx (Ned.) 119 p.; 7. Dayen-Lapebie 94 p. Op drie ronden: B. Smets-Marton 70 p. Duitschland wint van Nederland, Te Stuttgart is Zondag een wielerlan- denwedstrijd gehouden tusschen Duitsch land en Nederland voor professionals. Duitschland won met 47 tegen Nederland 27 punten. Alleen Pijnenburg-Wals kon den in de achtervolgingswedstrijden voor koppels een eerste plaats bezetten. De stayerswedstrijden, de' tijdrace, sprint etc. werden door de Duitschers gewon nen. ATHLETIEK. De bekende Olympische kampioene en wereldrecordhoudster, de Poolsche hardloopster Stella Walasiewicz is naar uit New York wordt gemeld, tot de be- roepssport overgegaan. De Poolsche athlete schijnt op tournee te zullen gaan met Jesse Owens, en Eddi Tolan. TENNIS. De eindstrijd om den Koning Gustaaf- De eindstrijd om de Koning Gustaaf- beker is te Stockholm gespeeld tus schen Zweden en Frankrijk. Winnaar werd Frankrijk met 41. Naar men zich zal herinneren werd in een van de eerste ronden Nederland door Frankrijk uitgeschakeld. WANDELSPORT. Reorganisatie N.U.W. Te Utrecht werd Zaterdag een bui tengewone vergadering van de Neder landsche Unie voor wandelsport gehou den. Op deze vergadering werd o.a, ook het reorganisatievoorstel besproken, die den stoot wil geven tot de eenheid in de Nederlandsche wandelsport. De Voorz. de heer K. H. Broekhoff zeide hierbij o.m. dat behalve de r.R., christe lijke, Friesche en Zuidelijke wandel sportorganisaties thans ook de Zeeuwsche bond de meest mo gelijke medewerking toegezegd heeft. Het voorstel tot reorganisatie van de Nederlandsche Unie voor de Wandel sport in de Nederlandsche Wandelsport Federatie in stemming gebracht werd aangenomen met 113 stemmen vóór, 23 tegen en 4 blanco. Het navolgende bestuur werd geko zen: K. H. Broekhoff, voorzitter, A. Pij per, secretaris-penningmeester, A. A. H. F. van Hemmen commissaris. Jubileam-marsch van de W, S. V. Op Stap". Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan der W. S. V, „Op Stap" te Ber gen op'Zoom, zal door deze op Zondag 27 Juni a.s. een 35 km jubileummarsch, tevens bondsmarsch van den Zeeuw- schen Bond van Wandelsport Vereeni gingen, alsmede een junioren-marsch, worden georganiseerd. IJSHOCKEY. De >Blauwe zes" naar Krynica? Naar wij vernemen heeft het be stuur van den Nederlandschen IJs hockey Bond een uitnoodiging van de Poolsche regeering ontvangen, waarin gevraagd wordt of de Amsterdamsche IJshockeypIoeg de „Blauwe Zes" be reid is zoo spoedig mogelijk naar Kryni ca, waar zooals men weet op het oogen blik Prinses Juliana en Prins Bernhard vertoeven, te komen om daar een wed strijd te spelen tegen de landenploeg van Polen. Over het spelen van deze ontmoeting is van te voren diplomatiek overleg ge pleegd tusschen de Poolsche autoritei ten en de betrokken Nederlandsche in stanties te 's-Gravenhage. In verband hiermede heeft het bestuur van den Ne derlandschen IJshockey Bond volgaar ne besloten de uitnoodiging in beginsel te aanvaarden. Definitief heeft men dit nog niet kunnen doen, omdat eerst de zekerheid dient te worden verkregen, dat alle spelers de reis kunnen meema ken. Kantongerecht Middelburg. De kantongerecht te Middelburg heeft veroordeeld wegens overtreding verkeersregelen: M. W., Krabbendijke 0.50 boete sub. 1 d.h.; C. M., C. v. L. beide. Mid delburg; J. B., Vlissingen A. C. K., Ka- pelle; A. v. d. S-, Poortvliet; M. C. v. d. S., Stavenisse ieder 1 'b. s. 1 d h.; N. de K., Middelburg, P. de B., 's Heer Arendskerke, ieder 2 b. s. 2 d. h.; P. S., Serooskerke; A. B. H., Middelburg, ieder f 3 b. s. 3 d. hM. K., Nijmegen, J. K., Borssele, J. F. J., Kapelle ieder 5 b. s. 5 d. h., J. H. W. K., Hanswëèrl 25 b. s. 10 d. h. openbare dronkenschap: M. M., Vlis singen: 10 b. s. 10 d. h.; idem bij tweede herhaling: C. J. D,, Vlissingen: drie dagen hecht.; Een dier noodeloos arbeid doen ver richten op pijnlijke wijze: C. J., Katten dijke: 10 b. s. 10 d. h.; Dieren noodeloos vervoeren op kwel lende wijze: J. V., Kapelle: 7,50 b. s. 3 d.h.; Overtreding leerplichtwet: L. W.: te Krabbendijke: ontslag van rechtsvervol ging. Overtreding vleeschkeuringswet: J. J. G., Fleinkenszand: 10 b. s. 10 d. h.; Niet den naam van den schipper of eigenaar op de vaste deelen van de bui tenzijde van het schip vermeld hebben: Th. S., Eberbachr 3 b. s. 3 d. h.; Een schutsluis in een Rijkskanaal bin nenvaren, zonder het anker in de. kluis te hebben opgetrokken: J. T., Duisburg- Hamborn, gedomicilieerd: f 2 b. s. 2 d. Aan den voet der dijken in Zeeland schelpdieren rapen zonder te zijn voor zien van een consent: C. W. L. B.; C. L. V. beide te Yerseke ieder 2 b. s. 2 d. h.; Zonder vergunning zich bevinden op in uitsluitend gebruik gegeven plaatsen in de Oosterschelde: A. N., Yerseke: 5 b. s. 5 d. h.; Als bestuurder van een voertuig niet de bevelen hem door de politie namens Burgemeester en Wethouders gegeven ten aanzien van de te volgen richting bij het aanrijden naar de haven dadelijk op volgen: C. K.,Arnemuiden: b. s. 5 d. h. Te Oudelande luidruchtig schreeu-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3