BUITENLAND. Aspire WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. Het Duitsche antwoord op de Rritsch-Fransche démarche. BELGIE. DUITSCHLAND. ENGELAND. OOSTENRIJK. BALKAN. ITAUë. RUSLAND. CHINA. AGENDA. (Ingez, Med.) voor uit, dat „Nieuw Goes" deze gebeur tenis memoreerde met het planten van een boom. Spr. zegde verder dank voor het geschenk,' dat daarmede eigendom van geheel Goes wordt, en eindigde met een driewerf hoera voor de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard. OOST- EN WEST-SOUBURG. Alhier werd vroeger, zooals op alle dorpen, eerst op het kerkhof om de kerk te Oost-Souburg begraven, later op het kerkhof te West-Souburg, waar een eeuw geleden het kerkgebouw reeds was afgebroken. Op 1 Jan. 1937 is ook dit kerkhof gesloten en Ï6 door de bur gerlijke gemeente een nieuwe begraaf plaats te Oost-Souburg aangelegd. Woensdag werd hier voor het eerst begraven. Aanwezig waren de eerste wethouder Cysouw en de gemeente secretaris Gabriëlse. Opmerkelijk is, dat de eerste persoon, die op de nieuwe begraafplaats be graven werd, niet een ingezetene van Oost- en West-Souburg was, doch een inwoner van Ritthem, n.l. de heer G. Stroo, die in Welzinge woonde, een deel van Ritthem, dat dicht bij Oost-Souburg ligt. Tusschen Welzinge en Ritthem is er geen verbindingsweg. SEROOSKERKE. Alhier hoopt men Dinsdag 12 Januari Oranjefeest te vieren, 's Morgens te 8 uur begint het met een reveille en klokgelui. In den voormiddag worden de leerlingen der lagere scholen onthaald; een gecostu- meerde voetbalmatch wordt gespeeld en diverse volksspelen als mastklimmen, boegsprietloopen en varkens vangen maken verder deel uit van het program ma. Half twee trekt een optocht, be staande uit 32 nummers, door het dorp. Verschillende nummers hieruit zullen sterk de aandacht trekken. Onmiddellijk na het einde daarvan nemen velen te paard deel aan het nummer stoeltje rijden. Vele ingezetenen doen mede aan den uitgeschreven étalage- en gevelver- sieringswedstrijd. Eerepoorten zijn opge richt. Duizenden verschillend gekleurde lampjes verlichten des avonds de Dorps straat sprookjesachtig. Het feest wordt besloten met een concert der plaatse lijke zangvereenigingen en een muzikale wandeling met flambouwen en lampions. RITTHEM. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een wijdingsdienst gehouden onder leiding van ds. G. de Ru, die tot tekst had I Tim. 2 1 en 2. De organist, de heer H. C. A. Vasel, speelde meesterlijk eenige oud-Neder- landsche liederen. Donderdagmorgen werd de feestklok geluid. In de kerk was er gelegenheid naar de radio te luisteren. Gistermiddag was het feest voor de schoolkinderen. Deze trokken in vlag- genoptocht door het dorp naar het ge meentehuis, waar het feestcomité, het schoolbestuur en den gemeenteraad wer den afgehaald. In de versierde school werden de feestelijkheden voortgezet. De kinderen zongen gelegenheidsliede ren en werden rijkelijk getracteerd op chocolademelk en koekjes. Het hoofd der school zette uitvoerig uiteen, waar om overal in ons land zoo spontaan feest wordt gevierd. Ook vertelde hij uit de jeugd van Prinses Juliana en van Prins Bernhard. Nog werd het woord gevoerd door den burgemeester en ds. G. de Ru. Elk kind kreeg een plaat, een boekje en een sinaasappel. Op Vrijdag 22 Januari zullen er kin- der- en volksspelen gehouden worden en verdere feestelijkheden plaats hebben. VEERE. Aangezien de feestelijkheden ter viering van het huwelijk tusschen Prinses Juliana en Prins Bernhard alhier eerst a.s. Woensdag plaats vinden, werd de huwelijksdag alleen gevierd door vlaggevertoon en vele versieringen. Des avonds tevoren werd in de Groote Kerk een gezamenlijke dienst gehouden, waar bij ds. P. Fagel, Ned. Herv. predikant, en ds. J. van de Guchte, Geref. predi kant, voorgingen. VERKEERSONGEVAL. KRUININGEN. Woensdagmorgen raak ten een groote vrachtauto en een perso nenauto in de sloot langs den Rijksweg te Kruiningen, tengevolge van het „snij den" door een derde auto. Deze laatste wagen is zonder zich iets van het ge beurde aan te trekken, doorgereden. De personenauto lag omgekeerd in de sloot. Wonder boven wonder kwam de inzit tende er met den schrik af. De mare chaussee heeft de zaak in handen. KRUININGEN. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een kerkdienst gehouden, waarin voorging ds. Mortier, terwijl burgemeester De Mul een feest rede uitsprak. Door de Neutrale en Chr, zangvereenigingen werden enkele liede ren ten gehoore gebracht. Hitier is voorwaardelijk bereid een einde te maken aan hef zenden van „vrijwilligers" naar Spanje. Den Franschen en Britschen ambas sadeurs te Berlijn is gistermiddag he antwoord op de voorstellen hunner re geeringen ten aanzien van de verhinde ring van het) dienstnemen van vrijwilli gers in Spanje overhandigd. Het Duitsche antwoord is opgesteld in overleg met de Italiaansche regeering, die tegelijkertijd een overeenkomstig antwoord heeft' gegeven. Het Duitsche antwoord heeft den volgenden tekst: 1 De Duitsche regeering moet er in de eerste plaats h,aar verwondering over uitspreken, dat de Fransche en de Brit- sche regeering het noodig geoordeeld hebben, naast den arbeid van de com missie voor de n'et-inmenging te Lon den voor de tweede maal een buitenge woon en onmiddellijk beroep te doen op andere, in deze commissie vertegen woordigde, regeeringen. Over het onder werp van dit beroep, het vraagstuk van het verbieden van dienstneming door buitenlandsche vrijwilligers in Spanje, wordt op het oogenblik in de Londen- sche commissie beraadslaagd. Het is niet duidelijk, in hoeverre deze beraad slagingen bevorderd kunnen worden door de methode van dergelijke bijzon dere diplomatieke stappen van eenige regeeringen. Indien men de procedure in de commissie voor de behandeling der Spaansche vraagstukken niet toerei kend of doelmatig acht, dan zou het in het belang van de duidelijkheid en de eenheid van behandel'ng beter zijn ge heel ,af te zien van een verdere werk zaamheid der commissie. 2 De Duitsche regeering moet er te gen opkomen, dat door den nieuwen stap der Britsche en Fransche regee ringen de indruk gewekt wordt, alsof het vraagstuk der buitenlandsche vrij willigers in den Spaanschen burgeroor log door Duitschland veroorzaakt of ook maar miskend is. Zij stelt derhalve opnieuw vast, datl zij en de Italiaansche regeering het waren, die van het be gin af aan geëischt hebben, dat het ver trek van vrijwilligers naar Spanje ver hinderd zou worden, en dat het ander zijds de Britsche en Fransche regeerin gen zijn geweest!, die een dergelijk ver bod niet wilden aanvaarden. 3 De oorspronkelijke houding van de Britsche en Fransche regeeringen in deze zaak kan slechts zóó verklaard worden, dat deze beide regeeringen in den toevloed van vrijwilligers geen on toelaatbare inmenging in de Spaansche aangelegenheden wenschen te zien. Als beide regeeringen thans 'n ander stand punt verdedigen, moet de Duitsche re geering zich ernstig afvragen, of het voorgestelde verbod op dit oogenblik niet feitelijk een eenzijdige bevoordee ling van de elementen, die de „natio nale Spaansche regeering" (generaal Franco, Red.) bestrijden, tot! gevolg zou hebben. N,adat maandenlang de bolsjewisti sche elementen ongehinderd ziic toege stroomd, is het werkelijk moeilijk zich te bevrijden van den indruk, dat het verbod thans alleen de bolsjewistische partij in Spanje, die klaarblijkelijk vol doende met buitenlandsche vrijwilligers aangevuld is, ten goede zou komen. 4 Daar echter de Duitsche regeering v,an den beginne af op de bres heeft ge staan voor het stuiten van den vrïj- willigersstroom, is zij ook thans nog bereid, alle maatregelen te steunen, die dat doel kunnen verwezenlijken. Zij moet1 daarbij echter de verwachting uitspreken, dat nu ook alle mogelijkhe den voor een middelijke of onmiddelij- ke inmenging in den Spaanschen strijd eens en voor altijd uitgesloten zijn. Zij doet derhalve haar toestemming afhankelijk zijn van de volgende voor waarden: a. de andere belanghebbende staten verplichten zich tot het .aannemen van dezelfde houding; b. ook de oplossing der andere, met de middellijke inmenging samenhangen de, aangelegenheden wordt onverwijld ter hand genomen; c. alle belanghebbende regeeringen stemmen toe in een onvoorwaardelijk doelmatig toezicht ter plaatse op de tenuitvoerlegging van het verbod, waar toe men moet besluiten. De Duitsche regeering zal haar verte genwoordiger in de Londensche com missie opdragen, op dezen grondslag de onderhandelingen voort te zetitén. In dien geen overeenestemming bereikt zou kunnen worden ten aanzien van de verhindering van de andere vormen van inmenging, d,an ZtfU de Duitsche re geering zich moeten voorbehouden, ook haar standpunt ten opzichtte van het Ïrobleem der vrijwilligers opnieuw te epalen. De beste oplossing van heit vrijwilligersvraagstuk zou naar de mee ning der Duitsche regeering verkregen worden, inden het mogetijk zou zijn, alle niet-Spaansche deelnemers ,aan den strijd, en wel met inbegrip van de poli tieke drijvers en propagandisten, uit Spanje te verwijderen, om den toestand van Augustus van het vor'ge jaar le herstellen. De Duitsche regeering zou het zeer toejuichen, indien men te Londen, zou nagaan, op welke wijze een dergelijke maatregel ten uitvoer zou kunnen worden gelegd. Zij is bereid, daarbij in ieder opzicht haar medewer king te verleenen. De beoordeeling van het Duit sche antwoord te Londen, Het Du'tsche antwoord ten aanzien van het vraagstuk der vrijwilligers wordt te Londen vrij, gunstig beoor deeld. In gezaghebbende kringen is men van meening, dat het document afgezien van de opmerkingen in den aan hef, die het karakter van een twistge schrijf dragen bemoedigend is. De deur voor het afkondigen van een vrijwill gersverbod aldus zegt men is niet uitgesloten. Als cTeze indruk door een nauwkeuriger bestudeerng van het antwoord bevesti'gd wordt, zal de Brit sche regeering waarschijnlijk den be langhebbenden regeeringen verzoeken, zoo spoedig mogelijk de maatregelen te nemen, die kunnen leiden tot een stui ting van den stroom v,an vrijwilligers. Hoe dit zij, men gelooft reeds te kunnen zeggen, dat het Duitsche antwoord m belangrijke mate zal bijdragen tot een ontspanning in den diplomatieken toe stand. DE LEIDER DER REXISTEN SPREEKT VOOR ITALIAANSCHEN RADIOZENDER. De leider van de Rex-beweging, Leon Degrelle, heeft Woensdagavond voor ra- dio-Turijn een rede gehouden, welke door andere Italiaansche zenders werd gerelayeerd. Na te hebben herinnerd aan het nati onale opbouwwerk van Mussolini, gaf hij een uiteenzetting van het programma der rexisten, terwijl hij besloot met er op te wijzen, dat fascisme en rexisme een gemeenschappelijken vijand hebben in het „sovjet-barbarisme", dat de Euro- peesche beschaving bedreigt", Degrelle ontving eveneens de verte genwoordigers van de Turijnsche pers, voor wie hij een verklaring aflegde over het rexisme, welke hij besloot met de woorden: „het jaar 1937 zal het beslis sende jaar zijn". Uit Brussel wordt gemeld, dat de rede van Degrelle in België duidelijk te voD gen was. Daar de Belgische regeering Degrelle heeft verboden voor de Belgi sche radio te spreken, gelooft men, dat zij tegenover de Italiaansche regeering haar misnoegen zal uitspreken over de vergunning die aan den Rexistenleider verleend is om van de Italiaansche zen ders gebruik te maken, teneinde krach tiger propaganda tegen de Belgische re geering te kunnen voeren. Belgische „uiteenzetting" te Rome. De Belgische zaakgelastigde graaf Du Chatel heeft gisteren in den loop van den dag een bezoek gebracht aan het Palazzo Chigi te Rome, waar hij het standpunt van de Belgische regeering uiteenzette ten aanzien van de rede, die Degrelle voor Italiaansche zenders gis teravond zou uitspreken. Sindsdien is geen nieuwe stap gedaan. Spaak ontvangt den Italiaan- schen ambassadeur. De Belgische minister van buitenland sche zaken, Spaak, heeft gistermiddag laat den Italiaanschen ambassadeur, Per- ziozi ontvangen. De minister zou de aandacht van de Italiaansche regeering gevestigd hebben op het onvriendschappelijke karakter en het verlof, dat aan den leider van de rexistische beweging Leon Degrelle is gegeven tot het uitspreken van een ra dioredevoering voor Italiaansche zen ders. WEER PERSCRITIEK OP TSJECHO-SLOW AKI JE. De politieke campagne in de Duitsche pers tegen Tsjecho-Slowakije is krach tig hervat. De „Völkische Beobachter" verklaart, dat Tsjecho-Slowakije onder de bevelen van Moskou staat en legt' den nadruk op zekere beweringen van een Hongaarsch blad, de „Magyarsag", welke tot strekking hebben te bewijzen d,at het Tsjecho-Slowaaksche leger on der controle staat van deskundigen en vertrouwensmannen van Moskou, dat zijn invloed uitbreidt in de Tsjecho- Slowaaksche industrie. De „Völkische Beobachter" levert als volgt commen- ttaar hierop: „Officieele kringen in Praag kunnen slechts met klakkelooze beschuldigingen antwoorden op deze inlichtingen, die zeer nauwkeurige fei ten vermelden betreffende de toene mende bolsjewiseering van Tsjecho-Slo wakije. Zij bewaren het stilzwijgen over alle feiten, die vermeld worden betref fende het drijven van de bolsjewisten van de Komintern, welke bij hen zonder belemmering optreden en zwijgen even eens over de militaire samenwerking met de Sowjets." Geruchten omtrent op handen zijnde sensationeele maatregelen der regeering tegengesproken. Bevoegde Duitsche kringen ontken nen alle geruchten, die naar zij zeggen van tijd tot tijd regelmatig opduiken bij de nadering van 30 Januari, den ver jaardag der nationaal socialistische re volutie, omtrent opzienbarende maat regelen, die de Duitsche regeering zou .^"ZACHT VAN SMAAK-PRUS TOW (Ingez. Med.) nemen. Zij verklaaren, dat op het oogenblik nog niets besloten is omtrent een bijeenroepen van den Rijksdag. De geruchten omtrent de ontbinding van dit. lichaam zijn, naar verklaard wordt, on gegrond, alsmede de aankondiging van een nieuwe grondwet voor het Derde Rijk. Men verklaart tevens, dat rijkskanse lier Hitier er tot nu toe nog niet aan heeft gedacht, ontslag te nemen als lei der der regeering, doch staatshoofd te blijven. (Zooals men weet, verluidde, dat Goering „minister-president" zou wor den). Niettegenstaande deze officieele te genspraken blijven bedoelde geruchten in Duitschland de ronde doen. De medici en het leger. Binnen het kader van de burgerlijke mobilisatie zullen de Duitsche medici in den vervolge alle kennis, die van hen geëischt zal worden in geval van oorlog, zich eigen moeten maken. Te dien ein de zullen opleidingscentra in de groote steden in den loop van 1937 in het le ven worden geroepen. Griepepidemie heeit kwaadaardig karakter. De griepepidemie, die sinds eenigen tijd in Engeland heerscht heeft ifi de af- geloopen week in Londen en de andere groote steden van Engeland en Wales 325 sterfgevallen veroorzaakt, terwijl dit aantal in de voorafgaande week 97 was. In Londen zelf zijn de vorige week 128 personen overleden aan griep, 119 aan bronchitis en 215 aan longontste king. De hertog van Windsor ontmoet ex-koning Alfonso. Gistermorgen is de hertog van Wind sor te Weenen aangekomen voor een ontmoeting met ex-koning Alfonso, die terugkeerde van de teraardebestelling van aartshertog Frederik van Habsburg. De beide voormalige vorsten gebruik ten tezamen her déjeuner in een hotel, waarna de hertog van Windsor zich naar de Engelsche legatie begaf. Vroeg in den middag keerde de hertog naar Enzesfeld terug. DUITSCHLAND'S ECONOMISCHE PENETRATIE, Nadat Griekenland kortgeleden reeds besloten had blik uit Duitschland te importeeren, in plaats van uit Enge land, hebben de Britsche exporteurs en scheepvaartmaatschappijen thans we derom een slag gekregen door het Grieksche besluit om potas en koolzure soda uit Duitschland in te voeren, ter wijl deze import tot dusverre uitsluitend uit Engeland betrokken werd. Twee watervliegtuigen verongelukt. Boven het Bracciano-meer zijn twee militaire watervliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Beide toestellen stort ten neer. De twee bestuurders zijn om het leven gekomen. 120 Visschersschepen in het ijs vastgevroren. Door middel van vliegtuigen zijn de opvarenden van 120 visschersschepen, die op de Kaspische zee in het' ijs zijn vastgevroren, van levensmiddelen en kleeding voorzien. De vliegtuigen heb ben de overige 180 visschersschepen, die vermist worden nog niet ontdekt. De toestand is voor de opvarenden van de schepen zeer gevaarlijk en men vreest dat vele visschers de schepen hebben verlaten en trachten over het ijs de kust te bereiken. DE OVEREENKOMST TUSSCHEN TSJIANG KAI-SJEK EN TSJANG SOE-LIANG. „Van betrouwbare zijde" meldt het Japansche persagentschap Domei, dat tusschen Tsjiang Kai-Sjek en Tsjang Soe-liang de volgende overeenkomst zou zijn gesloten voordat Tsjiang Kai- Sjek onlangs in vrijheid werd gesteld: le Weerstand tegen Japan, met als voorbereiding toenadering tot Engeland, Frankrijk en de Sovjetj-Unie; 2e Staken vtan de strafexpedities te gen de communisten; 3e De regeering van Nanking ver strekt een voorschot van tien mjllioen yuan aan Tsjiang Soe-liang om rijn mi- litlaire uitgaven te dekken. 4e Reorganisatie van de Nanking-re- geering en ontslag van de pro-Japan sche ambtenaren op verantwoordelijke posten. 5« Het vrijlaten van de zes leiders van het volksfront, die kort geleden te Sjanghai werden gearresteerd. 6e Het geheimhouden van het dag boek, dat Tsjiang Kai-sjek heeft ge Schreven tijdens zijn gevangenschap te Sianfoe, 7e Het herstel van den sta! us quo van voor het incident van S anfoe en het kwijtschelden v,an alle strafmaatre gelen tegen Tsjiang Soe-Liang. APOTHEKEN, Te beginnen Zaterdagavond 9 uur is des nachts, alsmede Zondag den gehee- len dag te Middelburg geopend de apotheek van V. d. Garde, Korte Noord straat. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingec, voorstellingen, uitvoeringen ea andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. VR 8 Jan, Feestelijkheden U.H.V. V.H.V., Oranje Ver. en Buurtcomm. t.g. Prinselijk Huwelijk. V. 8; 14,00 h. Allegorische opt. 19,00 h. Lichtstoet en Allegor. Optocht, 21,30 h. grooten taptoe, Markt. Verlichting van 19 h. af VR 8 en ZA 9 Jan. VR 8 Jan. Concert Funny Four Band, „De Eendracht", VR 8 Jan. Oranje Feesthal, Verlichten tuin, St. Joris 20,00 h. VR 8 Jan. Oranje-bal voor leden Soc. „de Vergenoeging". WO 13 Jan. Lez. leerl. Scheepswerktk. N.S.O., spr. de heer C, Doets, Am- bachtssch. 20,00 h. WO 13 Jan, N.C.R.V. Huwelijksfilm Prin ses Tuliana; Schuttersh. 20 h. WO 13 Jan. Verg. deelh. OnderI Brand weer Mpij, v. Zeeland; Hotel de Burg 14,00 h. VR 15 Jan. N.R.V. Feestav. Hofstad- tooneel „Overschotje", Schutters hof 20,15 h. MA 18 Jan. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. J. Kunst, Bilthoven; „De Vergenoeging" 20,15 h. WO 20 Jan. Ned. Ver. v .Huisvr. Lea Kunstgesch. spr mr, Veltkamp, St. Joris 20,00 h. DO 21 Jan. 2e Verg. Z. VI Tramweg Mij., St. Joris 14,15 h. WO 27 Jan. Concert Vereen. Eva Lie- benberg, Concertz, 20,15 h. MA 8 Feb. Lez,. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. W. J. de Haas, Lei den; „De Vergenoeging" 20,15 h. Dl 9 Feb. N.R.V. Causerie m. films en lichtb., spr. dr. W. G. N. v. d. Sleen, Haarlem, Schuttersh. 20,15 h. WO 10 Feb. Lez. leerl. Scheepswerkt.k. N.S.O. (met lichtb.) spr. de heer E. Visscher, Ambachtssch. 20 h, WO 10 Feb. Winterlez. N.CV.B. afd, M'burg, spr. ds. J. Smelik te Den Haag, Bogardz. 20,15 h. WO 24 Feb. N.CV.B., afd, M'burg, Zen- dingsavond, spr. mevr. M. Leynse- Groenendijk, uit Peiping Bogardz 20,15 h. DO 25 Feb. Gem. Zend. Raad, spr. zen deling' James P. Leynse uit! Pei ping, Bogardz, 20 h. VR 26 Feb. Gem. Zend. Raad, Dóór Jon geren, vóór Jongeren, spr. zend. James P, Leynse, Bogardz. 20,15 h. ZA 6 Mrt. Uitv. „Excelsior" m. m. v. ,,'t Overschotje", Schuttersh. 20 h. MA 8 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap spr. dr. W. G. N. v, d, Sleen, Haarlem, „De Vergen." 20,15 h. VR 12 Mrt. Concert Vereen, Guila Bustabo, Concertz. 20,15 h. DO 8 Apr, Gen. Repetitie Ver. voor Instrum. Muziek; Concertz. 20 h VR 9 Apr. 2e Conc. Ver. voor Instrum. Muz., (m. voll. Symph. Orkest) Concertz. 20,00 h. VR 9 Apr. Winterlez, N.C.V.B. afd. M'burg, spr. mej. mr. G. v, d. Molen, Bogardz. 20,15 h, MA 3 Mei, Gen. Repetitie Kon. Zang Ver. „Tot Oef. en Uitspann"; Concertz, Dl 4 Mei. Uitv. Kon. Zangvereen. „Tot Oef. en Uitspann.' Concertz. DO 6 Mei Jaarl. Bijeenk. Geref. Jongel. Verb. GOES. WO 13, DO 14, VR 15 Jan, Feestviering t.g. Huwelijk der Prinses. VR 15 Jan, le Fruitteeltdag. DO 4 Feb. Reclass.-avond, Schuttershof 20,15 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 8—DO 14 Jan.: „De Koerier van den Tsaar" en „de Geluksster", 20,00 h„ ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 8—DO 14 Jan,: „Oranje- en Huwelijksfilm", 20 h. ZO 15,00 h. matinée, WO 14,30 h. GRAND THEATER, Goes, VR 8—Di 12 Jan': Huwelijksfilm; Vr 17,0023, Za en Ma 15,00—18,00 h., en Di 14,00—18,00 h. AIGEMEEN, VR 8, ZA 9 en ZO 10 Jan. Feesten in Britannia te Vliss. 9 en 10 Jan. Diner en Souper dansant, in Gr* zaal - Ober Bayern en ZO resp. 15,00 en 20,00 h. VR 8 en ZA 9 Jan. F<?«-° 'ijkheden te Kjapelle-Biezelinge eilings-Geb. 8 Jan, aanv. 18,30 h., 9 Jan. 17,30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6