ABDIJSIROOP EN KRONIEK van den DAG. KUNST EN WETENSCHAP. FINANCIEELE BERICHTEN Het helsch complot BINNENLAND. ZEELAND. Als Uw kind hoest PEN coop ike! TB AL AKKER's versièrkie tURG esten TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE SOUCHE CRT.) VAN WOENSDAG 6 JANUARI 1937. No. 4. rectie G. VERLICHTEN DDELBURG Ensemble itobussen. N- ANNIE S. SWAN. S. te S. aUDOaURt. Op de graan- 2 ring en is gees vOTERIJ. lijst. 4 Jan, LN: 16073 2188 12412 2455 4834 4330 8994 If 65, 477 719 8365 8383 14591 18061. PRACHTIG ^erd worden. Jw plaatsen. 99 i te koop of ien Noord- Jlledige om- prijsopgave, au van dit Nieuw I), even bui- fn prijs. Br/ |it Blad. isaaaiia /EER, de ir. Oranje- 1, J.B.-ge- le, Banket- 1, Telefoon foenmarkt, en Vrijdag aiddags. bel. inbegr.) liver Seroos- aitaalj over IRECTEUR. Van den anderen kant Dezer dagen wijdden wij een beschou wing aan de krijgskundig even belang wekkende als, voor 't land zelf, gevaar lijke, positie van het groothertogdom Luxemburg, met zijn „leger" van 180 man, desnoods te vermeerderen met een corps rijksveldwacht van 230 man, en aldus palende aan het zwaarbewapende Frankrijk, het zich zwaarbewapenende Duitschland en het militair ook ter dege gewicht in de schaal leggende België: een vreedzaam konijntje tusschen een beer, een tijger en een leeuw. Wij vermeldden toen, dat minister president Jos. Bech steun zocht te Brus sel, Parijs en Londen. Maar er is nog een andere kant aan de zaak: de Duit- sche. Ook in het land van de haakkruis- vlag is men zich van de moeilijkheden te dezer zake wel degelijk bewust. De „Deutsche diplomatisch-politische Kor- respondenz" wijdde er onlangs, onder het opschrift „Sorgen in Luxemburg" een breede beschouwing aan. Het werd daarin van Duitschen kant echter aldus gesteld, dat.... „zooals bekend veron dersteld mag worden reeds van vóór het herstel der Duitsche souvereiniteit aan den Rijn het Duitsche streven da teert, in het Westen elke oorlogsmoge lijkheid eens en voor altijd onvoorwaar delijk en volkomen uit te sluiten Daar toe zou Duitschland dan voor het Wes ten een verdrag willen aangaan waarbij de betrokken mogendheden totaal van een oorlog zouden afzien; dan was met een het Luxemburger probleem volko men opgelost. Maar naar de meening van de Deutsche diplomatisch-politische Korrespondenz wil Frankrijk dit niet; Frankrijk wil zich het recht voorbehou den „op te rukken", niet alleen volgens de oude Locarno-verplichtingen, maar ook volgens het nieuwe Fransch-Rus- sische verdrag. In verband met de inge korte militaire grens van Frankrijk acht Duitschland het dan zeer waarschijnlijk, dat Frankrijk het groothertogdom als uitvalspoort zou gebruiken, wanneer het tegen Duitschland wilde oprukken. Ziehier nu dan het andere aanzicht van deze zaak. Om strijd betuigen klaarblijkelijk zoowel Frankrijk als Duitschland de regeering van het groot hertogdom: wij hebben niets kwaads te gen u in den zin, maar de andere partij moet ge in de gaten houden, want die is niet te vertrouwen! En de Luxemburger denkt bij zich- zelven: jaja, dat zal wel waar wezen, maar ondertusschen zitten wij maar tusschen twee vulkanen! Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg. Nieuwe aanwinsten: AmmersK'xiiller, Jo van, De Sans-Cu- lotten. Coolen, A. De drie gebroeders. Geus, W. de, Wilde vaart. Westerbrinck-Wirtz, J. M. Het leven aanvaard. Queen, Ellery, Het Egyptisch kruis-my- sterie. Deeping, W. No hero-this. Bongertman, Hilda, Sch'phol ui'stappen! Eppstein, G. von, en M. Staercke. Prins Bernhird. Poortenaar, J, Rembrandt, Trent, Sarah. De gulden jaren der vrouw. Weatherhead, L, D. Waarom lijdt de menschheid. Interim-dividend Koninklijke. Het bestuur der N.V. Koninklijke Ne- derlandsche Maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch- Indië deelt ons mede, dat besloten is tot uitkeering van een interim-dividend voor het boekjaar 1936 van 5 procent. door 8). ?r. Maar hoewel ze haar oogen goed open hield, zei ze er in 't begin niets van, daar ze eerst zeker wilde zijn van de liefde en welwillendheid van haar tante, Haar voor zich te winnen was haar eerste taak en daarvoor deed ze haar uiterste best. Gelukkig viel haar dit niet moei lijk. De oude vrouw, die zoo vele jaren haar medemenschen moedwillig Van zich afgestooten had en, piekerend over in gebeeld onrecht, haar leven in de groot ste eenzaamheid doorgebracht had, be merkte, dat ze zich met onuitsprekelijk verlangen naar het kind van haar zuster keerde. Dalgleish ontdekte al spoedig, dat haar eigen invloed ondermijnd werd en dat ze niet langer de rechterhand van haar meesteres was. Zooals te verwach ten was, legde zij zich hier niet lijdelijk bij neer, maar liet haar vijandelijkheid tegenover de indringster zoo openlijk, als ze maar durfde, blijken. Alice, ech ter, lette nauwelijks op haar. Huwelijksgeschenk van de „Princevlag." Ten paleize Kneuterdijk is gisteren aangeboden het eerste gedeelte van het geschenk van de vereeniging „de Prince vlag", bestaande uit een zilveren leg penning in bronzen plaquette op coro- mandelhout, benevens 100 kleinere her inneringsmedailles voor de vorstelijke bruidsgasten. Voorts waren bij het geschenk gevoegd drie groote standaards met' het wapen van Prinses Juliana, bestemd voor het paleis Soestdijk en 12 kleinere standaards voor de auto's Zoodra het nieuwe wapen van Prins Bernhard bekend is, worden ook voor den Prins standaards met diens wapen voor het paleis te Soestdijk en voor de prinselijke auto's vervaardigd en dan te gelijkertijd met het bijbehoorende album, aangeboden. Een viool voor Prinses Juliana. Dezer dagen werd ten paleize Noord einde aan Prinses Juliana een viool aan geboden door den bekenden Haagschen vioolbouwer Johann Stüber. Het instrument werd geheel met de hand vervaardigd. Het achterblad is uit ongeveer vijftig jaar oud ahorn-hout ge maakt. Aan de buitenzijde is in dit door zijn breede golvende teekening en interes sante reflexen zeer fraaie blad een door een kroon gedekte en van een krans om geven initiaal gesneden. Het van fijn- jarig sparrenhout (vervaardigde boven blad schraagt een welgevorm staartstuk waarin in goud de beginletter van H.K H.'s naam is ingelegd. Ook de schroeven zijn met zulk aen gouden letter getooid Mejuffrouw Minka van Aken te 's Gra- venhage voegde een witzijden viool kleed hier aan toe, door haar ontwor pen en beschilderd met Oost-Indische kers. Een lederen étui, met blauw-zijden pluche bekleed, omsluit het geheel. Bruidstaart voor de Prinses, Gistermiddag werd namens de Neder landsche banketbakkers vereeniging een bruidstaart aan Prinses Juliana aange boden. De ontwerper van deze taart is de hn J. Jongert, leeraar aan de vakschool voor banketbakkers, waar 't werk, dat drie weken heeft geduurd, is uitgevoerd. De taart bestaat uit twee deelen: het decoratieve gedeelte p:èce de milieu en de eigenlijke taart. Een geschenk voor Prinses Juliana uit Boedapest. Door de onderwijzeressen van de eerste Nederlandsche christelijke school de „Juliana-school", gelegen aan de Wilhelminalaan te Boedapest is aan Prinses Juliana ter gelegenheid van haar huwelijk een fraai theekleed aan geboden vervaardigd van witte tule met Hongaarsche kant bewerkt. DE VORST VON WIED VERHINDERD. Naar wij vernemen, is de vorst von Wied, die als getuige voor Prinses Ju liana bij haar huwelijk zou fungeeren, verhinderd de plechtigheid bij te wonen. Het verkeer op 7 Januari over de Moerdijkbrug. Met 't oog op de te verwachten enor me drukte, welke op 7 Januari uit het Zuiden over de Moerdijkbrug te voor zien is, vestigt de A.N.W.B. de aandacht op het 's-Gravendeelsche veer, hetwelk op dien dag ook met twee ponten vaart. Men vermijdt dan een mogelijk opont houd aan het veer DordrechtZwijn- drecht. KWIJTSCHELDING VAN STRAF VOOR MUITERS VAN DE „DE ZEVEN PROVINCIËN". H. M. de Koningin verleende aan de muiters van de „De Zeven Provinciën" kwijtschelding van hun straf. Naar men zich zal herinneren heeft de muiterij plaats gehad in 1933. In het daarop volgende jaar zijn de muiters tot zware straffen veroordeeld. Op de in HOOFDSTUK IV. Een belangrijke dag. „Alice", zei miss Dempster, „zeg aan Meikle, dat mijn rijtuig' om twee uur voor moet komen, want wij gaan uit". Alice zat aan tafel de wekelijksche uitgaven na te rekenen en hield haar wenkbrauwen gefronst, omdat de kas niet klopte en ze de fout niet kon vin den. IZe ikeek verbaasd op van haar werk en wierp toen een blik op de ra men, die verduisterd schenen door een natte mist. „Het is erg slecht weer, tante Kathe- rine", zei ze bezorgd. „Denkt u, dat het wel verstandig is?" „Ja. Ik moet iets doen. Zeg hun, dat ze precies op tijd moeten zijn en vraag aan Dalgleish of ze mijn kleeren klaar legt, mijn robbevellen mantel, die ik in geen twee jaar gebruikt heb. Zeg haar, dat ze hem voor het vuur in mijn kleed kamer moet verwarmen, Alice leunde in haar stoel achterover en keek bezorgd naar haar tante, die heelemaal niet goed in orde was. Sinds haar komst, drie weken geleden, had ze haar dagelijks achteruit zien gaan. Ze geleek meer dan ooit op een camee en de waschachtige witheid van haar huid was iets wonderbaarlijks. De laatste da dertijd ingediende gratie-verzoeken is toen afwijzend beschikt. Thans heeft H. M. de Koningin blijkens het bovenstaande bericht aan de veroordeelden de nog uit te zit ten straf kwijtgescholden. Verlichting en kwijtschelding van straffen. Uit' Buitenzorg wordt gemeld: De gou verneur-generaal verleende ter gelegen heid van het huwelijk der Prinses aan een zeer groot aantal veroordeelden in Indië strafvermindering van twee a zes maanden, terwijl van straffen van korteren duur (restantsiraffen) en geld boeten aan vele veroordeelden kwijt schelding is verleend. CONCENTRATIE VAN LAGERE SCHOLEN. De regeeringspersdienst meldt: Bij Kon, besluit van 11 Februari 1936 werd een staatscommissie ingesteld met de opdracht te onderzoeken, of een wet telijke regeling kan worden getroffen om de concentratie van bijzondere scho len voor lager onderwijs te verwezenlij ken op een wijze, die de bezwaren tegen paragraaf 12 van het wetsontwerp van 6 Augustus 1935 ondervangt. De opdracht hield tevens in, eventueel voorstellen in die richting te doen, zoo mede voorstellen, welke betrekking heb ben op de materie, geregeld in de wet van 4 Augustus 1933, Staatsblad no. 414. Het verslag, dat die Staatscommissie op 16 December 1,1. aan de Koningin heeft uitgebracht, zal in den loop van deze week worden gepubliceerd. Een wetsontwerp, op den grondslag van dit verslag samengesteld, heeft het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen reeds verlaten. Commissie van onderzoek inzake te verwachten blijvende werkloosheid. Bij besluit van den voorzitter v,an den Hoogen Raad van Arbeid is samenga steld een commissie, welke toü taak zal hebben: 1 zich een oordeel te vormen omtrent de aanwezige gegevens aangaande de te verwachten blijvende werkloosheid; 2 zich een oordeel te vormen over de nog ontbrekende gegevens, waar van de kennis voor de beoordeeling van dit vraagstuk gewenscht zou zijn, en een raming te maken van de kosten voor aanvulling noodig; 3 voorloopige conclusies te trekken indien zij meent dat dit uit de reeds aanwezige gegevens mogelijk is. Benoemd zijn tot lid en voorzitter: dr. ir. Th. van der Wjaerden; en tót le den; prof. dr. M. J. H. Cobbenhagen, ir. F. H. E. Guljé, dr. ir. A. H, W. Hacke, prof, ir. J. Klonper, E, Kupers, prof. mr. P. Lieftinck en prof. dr. H. W. Methorst. DE RONSELARIJ VOOR SPANJE. Wie in vreemden krijgsdienst treedt, verliest het Nederlan derschap. De regeeringspersdienst meldt: In verband met het feit, dat zich in den laatsten tijd in Nederland, enkele geval len hebben voorgedaan, waarin Neder landsche onderdanen zijn aangezocht om iir het buitenland dienst te gaan nemen, zgn, op koopvaardijschepen, terwijl later bleek, dat zij in waarheid alleen naar het buitenland werden gelokt om hen als vrijwilligers in den krijgsdienst te doen treden van een der in Spanje strij dende partijen, wordt van bevoegde zij de de aandacht gevestigd op art. 7, sub 4, van de wet op het Nederlanderschap en het ingezetenschap, van 12 Dec. 1892 (stbl. no, 268), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 29 Nov. 1935 (stbl. no. 681), welke bepaling als volgt luidt: „Nederlanderschap wordt verloren door zonder Ons verlof zich te begeven in vreemden krijgs- of staatdienst". Dientengevolge verliezen de Neder landers die zonder koninklijk verlof in den krijgsdienst van een der in Spanje strijdende partijen treden, automatisch hun Nederlanderschap en daarmede de rechten, die zij uit dien hoofde kunnen doen gelden. g'en had ze herhaaldelijk vreemdsoortige aanvallen van pijn, die haar volkomen afmatten en verzwakten, ofschoon dr. Rutvhen haar lijden altijd kon verlich ten, als hij kwam. De symptomen be vielen Alice in het geheel niet en soms wenschte zij, dat ze een dokter kon raadplegen, waar ze meer vertrouwen in kon hebben. Maar haar tante scheen met Ruthven zeer ingenomen te zijn. Ze praatte altijd en maakte zelfs grapjes met den jongen dokter, die haar toene mende gehechtheid aan haar nichtje en den invloed die het meisje daardoor over verkreeg met stijgende ergernis waar nam. Soms gebeurde het wel, dat de zure Dalgleish^ alls ze onverwachts ibinnen kwam, Alice en de oude vrouw hartelijk aan het lachen vond en dan kende haar nieuwsgierigheid Ien inuttelooze woetde geen grenzen. Maar ze moest voorzich tig zijn, want Alice duldde geen open of bedekte brutaliteit in haar tegenwoordig heid. Miss Dempster was in geen veertien dagen uit geweest. Het was nu de laat ste week van Januari en het weer was grijs, donker en, bitter koud. „Is het niet beter tot morgenochtend te wachten, tante Katherine?" zei Alice G, N. de Stoppelaar f. Op Oudejaarsdag overleed te Cannes op bijna 78-jarigen leeftijd de heer G. N. de Stoppelaar, spruitende uit een tot voor enkele tientallen van jaren alhier zeer bekend geslacht. De overledene is op 14 Febr. 1859 al hier geboren als zoon van mr. J. H. de Stoppelaar, een broeder van mr. G. N, de Stoppelaar destijds secretaris van Middelburg, wiens naam voortleeft in gebouwen als van het Zeeuwsch Genoot schap en het Kunstmuseum, De thans overledene heeft zich op industrieel terrein bewogen en zijn ver diensten zijn erkend door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau, Ridder in de Leopoldsorde en Com mandeur in de Orde van Medjidieh. DE FEESTEN. De laatste vergadering met de buurtcomnussies. Er heerschle een opgewekte stem ming in de Laatste vergadering van de besturen der vereeniging „Uit het' Volk Voor het Volk" en de Oranjevereeni ging met de vertegenwoordigers der buurtcommissies, die gisteravond in de bovenzaal van de Vergenoeging is ge houden. De voorzitter, de heer W. de Graaf, wenschte allen een goed jaar 1937 toe in hun families en hun zaken en hoop te, dat het voor Middelburg een j,aar van opbloei zal zijn. Spr. wees er op, dat men tot' nu toe eensgezind heeft ge werkt en hij hoopte, dat men nu ook eensgezind zal feestvieren. Het is on mogelijk aan alle wenschen té voldoen en vermeende belangen van buurtcom- missies of v,an personen komen wel eens met elkaar in botsing. Het moet een streven zijn om allen samen een goed feest fe vieren. Spr, stelde de vraag of men wel vol doende jekening heeft gehouden met de minimum hoogte, waarop, de versierin gen boven de straat, mogen zijn aange bracht. Indien w,at wel niemand zal hopen uitstellen van den Allegorischen op tocht of van den Lichtstoet! Vrijdag on vermijdelijk zou blijken dan zal d t resp. tusschen 12 en 1 uur en tusschen 5 en 6 uur door hoornblazers van Achil les per rijwiel door heel de stad bekend worden gemaakt. Spr. heette nu meer in het bijzonder welkom de directeur van de bedrijven en den opzichter v,an dien tak van dienst! alsmede den waarnemenden Commissaris van politie. Van de gelegenheid om aan den direc teur der bedrijven vragen te stellen, hebben enkele aanwezigen gebruik ge maakt en naar ,aanleiding daarvan be gon de heer Roeters van Lennep mede te deelen, dat als men op den verlich tingsavonden de hulp van bedrijven noo dig heeft, men alleen moet opbellen nummer 427, zijnde het schakelstation ,aan den Poelendalens'ngel, waar steeds iemand van de bedrijven aanwezig" zal zijn. Men kwam tot de vaststelling van een algemeene verlichting van 7 tot 11 uur op alle vier de avonden, de St. Pie terstraat verkeert door een aanwezigen zwaren kabel in de gelegenheid reeds om 5 uur het licht te ontsteken, de Markt zal tot 12 uur in het licht baden; de Langedelft, w,aar men wellicht wat later zal beginnen, zal ook tot 12 uur het feestlicht branden en de buurt Sta tionsstraat, zal een of meer avonden aanblijven tot na aankomst van den laatsten trein. Het uur van aanvang in de Langedelft zal mede afhangen van de medewerking der winkeliers inzake beperking van hun verlichting in de winkels en de étalages. Komende tot de bepalingen, dat Donderdag en Vrijdag in vele straten op bepaalde uren en ook des avonds hel rijverkeer verboden zal zijn, merk'e de voorzitter op, dat de ervaring ge leerd heeft, dat men bij het bekijken van de verlichtingen, veel last onder vindt van auto's enz. en men daarom bezorgd. „Misschien is het weer dan wat opgeklaard." „Nee", antwoordde de oude vrouw beslist. „Ik wil vandaag gaan. Bel, meis je en geef Meikle zijn bevelen" Op eenmaal bellen verscheen Meikle; tweemaal bellen was het teeken voor Dalgleish, die echter nooit ver weg was. Meer dan eens had Alice haar verdacht dicht bij de deur gevonden, alsof ze luistervinkje aan het spelen was en eenmaal had ze haar een ernstig standje gegeven. iM'aar Dalgleish trok zich er niets van aan. Ze had haar eigen bedoe lingen en de weinige keeren, dat ze in de gelegenheid was om met haar mees teres alleen te zijn, deed ze haar uiterste best om iets van haar verloren macht te herwinnen. Maar ofschoon ze beleefd behandeld werd, bemerkte ze toch, dat haar raad gevingen genegeerd werden en dat haar meesteres zich geheel naar haar nichtje richtte en haar over ieder onderwerp raadpleegde. Meikle was verbaasd, toen hij zijn be velen betreffende het rijtuig ontving, of schoon hij zijn gevoelens niet Het blijken. Hoewel niet minder haatdragend dan zijn collega, wist hij to.ch zijn gevoelens beter te verbergen en ofschoon Alice geeft het dan dadelijk het béste, verlies dan géén kostbaren tijd met nuttelooze huismiddeltjes, maar grijp krachtig in en help Uw kind direct van zijn hoest af met de vanouds bekende, beproefde Abdijsiroop. Akker's Abdijsiroop helpt nu nog veel sneller dan vroeger. Vanouds is Abdijsiroop een natuurlijk kruiden-middel, dat zacht doch goed en grondig aandoeningen der ademhalings-organen verdrijft. Thans heeft Apotheker Dumont de jverking van Abdijsiroop op verrassende wijze verhoogd door toevoegingvan dehoest-bedwingende stofeodeïne, die snel en afdoend de hoest en de slijm verdrijft. Ge zult verbaasd staan en binnen weinige dagen zult Gij, evenals zoovelen voor U, uit eigen onder vindingzeggen ,,'s Werelds béste Hoest-siroop" is: Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. flacon (Ingez. Med.) twee avonden heeft uitgezocht, waarop de voetgangers zich makkelijker kun nen bewegen. Naar aanleiding van een opmerking, dat dit schade zal beteekenen voor de taxieondernemers e.d., zeide spr., dat het niet mogelijk is een bepaling te ma ken, die voor niemand een bezwaar is. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat een deel van Den Haag al dagen lang op zulkeen wijze is afgesloten voor het rijverkeer. Bij een opmerking, dat het afsteken van vuurwerk en zevenklappers moet worden tegengegaan, merkte de heer Avink op, dat men ter zake diligent is en dat trouwens het afsteken van vuur werk e.d. bij politieverordening verbo den is. De voorzitter hoopte, dat de politie in de komende dagen weer de noodige kracht zal hebben om haar zeker dan niet makkelijke taak te kunnen vervul len. Uit de nu volgende mededeelingen, bleek, dat er nog steeds buurtcommis- sies zijn, die zich niet aan den afspraak hielden om 25 aan de hoofdvereeni- gingen af te dragen. Uit de vergadering kwamen verschillende stemmen, die er op wezen, dat men eerst dat bedrag had moeten afdragen om dan te zien wat voor het buurtfeest over bleef. Er werd op aangedrongen alsnog aan de verplichting te voldoen, omdat an ders de centrale kas in moeilijkheden komt. Aanwezig waren honderden program ma's der liederen, die Donderdagmid dag op de Markt en Vrijdagmorgen in de Abdij worden gezongen, en waarvan dë voorzitter 't Lippesche Volkslied liet vervallen. De verschillende buurtcommissies na men er mede om ze te verspreiden. In de buurten, waar men ze heden niet krijgt, kan men ze afhalen bij den secre taris van de betrokken buurtcommissie. Deze programma's mogen niet worden verkocht, zij worden gratis verstrekt. De voorzitter wekte op te komen me dezingen en ook Vrijdag in de Abdij de ouden zich te doen voegen bij den kin derzang. Inzake den Allegorischen optocht en .het historisch gebeuren deed de voorzitter enkele mededeelingen, die ten deele reeds bekend zijn. Alleen bleek, nu dat de groep die de Camera Obscura uit beeld zich in de Langedelft zal aanslui ten bij den historischen stoet en zoo naar hem een slechten bediende vond, die zijn plichten dikwijls verwaarloosde, be schouwde ze hem toch als volkomen on schadelijk. Toen hij de met baai bekleede deur, die van de hall naar de souterreintrap leidde, opende kwam hij recht tegenover Dalgleish te staan. „Het rijtuig moet voorkomen", zei hij met een eigenaardigen klank in zijn stem, „om twee uur en de lunch moet een half uur eerder opgediend worden. Ga jij naar beneden? Wil jij het dan even aan de keukenmeid zeggen, want ik moet naar de provisiekamer". Dalgleish leunde tegen den muur en vouwde haar armen over elkaar. „Het rijtuig' om twee uur; en waar is dat nou op zoo'n dag voor noodig? Dat heeft die parvenu natuurlijk bedacht. Die zal nog eens de dood van mijn mees teres zijn. Dat is haar bedoeling, dat verzeker ik je, Meikle. Jij en ik kunnen net zoo goed inpakken. Wij zullen geen cent krijgen, (W«Mlt v»rv»lgd) 4

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5