BUITENLAND. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS td SOES. VLISSINGEN. ZUID-BEVELANB. ''«i. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. BELGffi. FRANKRIJK. OOSTENRIJK. DANTZIG. ZWEDEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. KoninkL - Schepen Philips - - H.V.A. - ObLMarkt- Markt SPANJE. POLEN. VER. STATEN. Pieterstraat, Gortstraat, Varkensmarkt, hier vertegenwoord'gd Th een Moeder, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkaai; een Christus e.a. Van Jozef Wagners van 12.30 u. n.m. tot 4 u. n.m. op de reine, bekoorlijke winter- Loskaai, Stationsstraat, Koningsbrug, Houtkaai, Balans, Korte- en Lange Burg, Lange Delft; j van 1 u. n.m. tot 4 u. n.m. op de Lon- j densche kaai, Bierkaai, Rouaansche kaai, Nieuwe Brug, Dam N.Z., Molstraat, Koepoortstraat, Molenwater, Koepoort- brug, Noordsingel, Meidoornlaan, Ro- j zenstraat, Emmastraat, Julianastraat, j Jacob Catsstraat, Veersche singel, Veer-neele factuur, hetwelk niqitemin nog en sneeuw- gezichten zijn er enkele specimina terwijl de in Den Haag wonende Hongaar No- velli, evenals zijn leermeester Rudolf Negerli door verscheidene in lichte, teere kleuren gehouden breed met het mes opgezette doeken vertegenwoor digd is. Naast tot ons spreken dmodern, sterk werk is er ander v,an meer conventio- SUIKER - RUBBER KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatielcas NV fcWEfc ClAUR KOFFIE CaCaO. KATOEN AiLE GRANEN EN2 TER beurze VAN iONOCK LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGO WINNIPEG enz DAM 2» Woo. No 30012-3101} AMSTERDAMS, lan No 2. TM 30013 Ulogrooudroi CARLOSAMSTERDAm sche brug, Nederstraat, Breestraat, Brakstraat, Singelstraat, Spanjaardstr. Balans, Abdij, St. Janstraat; van 6.30 u n.m. tot 11 u. n.m. in de Lange Viele, Pottenmarkt, Markt, Gort straat, Varkensmarkt, Gravenstraat, Vlissingsche straat, Lange Delft, Segeer- straat, Stationstraat, Korte Delft, Gist- straat, St. Pieterstraat, Balans, Wage- naarstraat, Bree, Hofplein, Lange Noordstraat, Lange Burg, Groenmark:, Korte Burg, Abdij, Loskaai, Konings brug, Houtkaai, Londensche kaai, Bier kaai, Rouaansche kaai, Dam Z.Z., Hee rengracht, Seisdam, Houttuinen, Potten bakkerssingel, Vlissingsche brug, Hoog straat, Nieuwe Haven. Opstelling optochten Loskaai Tijdens de opstelling van de allegori sche optocht en de lichtstoet op Vrijdag 8 Januari 1937 resp. van 1 uur tot 2 uur n.m. en van 6 uur tot 7 uur n.m. zijn Loskaai en Maisbaai niet voor het pu bliek toegankelijk, anders dan voor de ter plaatse wonende ingezetenen. Motorrijtuigen en andere rij- of voer tuigen, die deel uit zullen maken van de voornoemde optochten en die vanzelf sprekend van voorgaande rijverboden voor wat betreft hun deelname zijn vrijgesteld, mogen voor de opstelling de Loskade uitsluitend uit één richting en wel van de zijde van de Maisbaai oprij den. Autobussen van ohgeregelde diensten komende uit de richting Goes, mogen Woensdag, Donderdag en Zater dag van 6 tot 11 uur n.m. en 's Vrijdags van 12 uur v.m. tot 11 uur n.m. uitslui tend passagiers in- en uitlaten en par keeren op de Loskaai achter de boo- menrij. Bodewagens mogen Woensdag, Donderdag en Vrijdag geen standplaats dp de Markt en in de Helm innemen; de aangewezen standplaats voor bodeswa gens zal zijn voor het Militair Hospitaal. Voor bestuurders van motorrijtuigen van buiten de gemeente, komende van Seisweg, Noordweg en Veersche weg be staat gelegenheid tot parkeeren op het Molenwater, terwijl het terrein op Los kaai en Maisbaai is aangewezen voor be stuurders vein motorrijtuigen komende van den Koudekerkschen weg, Vlissing- schen weg en van den weg naar Nieuw en St. Joosland en Arnemuiden. 's Vrijdags na 2.30 uur n.m. en des ayopds na 7.15 uur n.m. zal tot na het voorbijtrekken der optochten geen pu bliek tot de Abdij worden toegelaten. Voorts is het aan een ieder verbo den: 1. zich te bevinden op bruggen tijdens het passeeren van de allegorische op tocht, alsmede van de lichtstoet. 2. te klimmen in lantaarn-, telefoon, of telegraafpalen en boomen, zoomede zich te bevinden op tassen steen; 3. mee te loopen met de te houden optochten, zoowel vóór als achteraan of terzijde. Verder maant hij een ieder aan de eventueel door de Politie te geven be velen in het belang der openbare orde en veiligheid onmiddellijk op te volgen. De hiervoren genoemde verboden zul len niet gelden ten aanzien van motor rijtuigen bestuurd door doktoren, als mede voor motorrijtuigen gebezigd voor ziekenvervoer. Ook kan men zich, indien afwijking der voorschriften om dringende redenen gewenscht mocht zijn, tot de politie wenden. Tenslotte zij nog het volgende onder de algemeene aandacht gebracht: Met het oog op de groote afmetingen van enkele voertuigen, die van de op tochten deel zullen uitmaken, zullen de toeschouwers goed doen, zich niet op hoeken van straten op te stellen. Voor deze groote wagens moest zelfs een gedeelte van de Balans worden gere serveerd, daar zij niet de Abdij binnen kunnen rijden. In verband met het daar aan verbonden gevaar mogen op de bruggen geen toeschouwers worden toe gelaten De Politie, die deze dagen een zware taak heeft, zal men kunnen helpen, door de te geven aanwijzingen stipt op te volgen. De deelnemers aan de optochten zul len met hun voertuigen via de Maisbaai op de Loskaai moeten arriveeren. Hongaarsche Schilderijen. De Hongaarsche kunstschilders, al thans een vrij groot aantal hunner, heb ben een soort verkoopcentrale 'n Ne derland. Tenminste zoo zou men de rei zende tentjoonstelling van Hongaarsche schilderkunst kunnen noemen, die zoo nu en dan hier in Nederland, onder di rectie van Herr Wiesel, wordt ingericht. Ditmaal is zij in hotel Verseput! hier ter stede opgesteld. Men vindt er oude bekenden van de vorige expositie (toen in Den Burg) en nieuw werk. Meeren- deels zijn het Hongaarsche schilders van internationalen naam, wier doeken in onderscheidene musea hangen. Het eigenaardige ijle werk van Aurel Na- ray, in Middelburg welbekend, is ook bekoren kan, en ook een en ander het welk zelfs dezen standaard helaas niet haalt, Afscheid H. Janse, Maandagmiddag werd door den heer PI. Janse, die den dienst met pensioen verlaat, officieel afscheid genomen als gemeente ontvanger. Aanwezig waren het College van B. en W., vele raadsleden, meerdere hoofdambtenaren, benevens de nieuw benoemde gemeente ontvanger en de oud-Commissaris van Politie. Nadat door den burgemeester, ge meente-secretaris en den heer Holle- stelle, namens de raadsleden, hem har telijke woorden waren toegesproken, werd hem namens de hoofdambtenaren een geschenk aangeboden.. De heer Janse hield na afloop daar van een geestige rede waarin hij, behal ve vele oude herinneringen, allen dank bracht voor de tot hem gesproken vrien delijke woorden en het hem geschon- kene, benevens voor de steeds onder vonden medewerking. WEER WIJZIGING IN DE SAMENSTELLING VAN DEN GEMEENTERAAD. Het houdt te Vlissingen niet op met wijziging in de samenstelling van de vroedschap. Gedurende 1936 zijn niet minder dan 5 van de 19 raadsleden door andere vervangen en nauwelijks is het nieuwe jaar begonnen of weer moet van een wijziging worden melding gemaakt. De heer F. J. G. van Spanning, sedert verscheidene jaren lid der S.D.A.P.- fractie, wordt als bezoldigd propagan dist van den Algemeenen Nederland- schen Metaalbewerkersbond naar Hil versum verplaatst. Eind Februari of be gin Maart zal hij Vlissingen verlaten. Op de lijst der S.D.A.P., die oorspron kelijk 11 namen bevatte restte er thans nog "twee. Mevrouw Ja. van der Vlistv. d. Broeke zal als opvolgster van den heer Van Spanning zitting kun nen nemen, dan rest nog alleen de heer H. Kokelaar. De dalende werkloosheid. Het ^antal werkloozen daalde v)an 742 tot 731. OUDELANDE, Tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is gekozen P. van Sabben. DE VERBODEN FEESTELIJKHEDEN. Toestemming verleend ypor versiering? KRABBENDIJKE. In het veilingsge bouw, dat tot de nok toe bezet was, had Maandagavond een protestvergadering plaats van het Oranje-comité met leden en buurtvereenigingen tegen het niet toestaan van de op a.s. Donderdag 7 Januari te houden feest ter eere van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernard. Van een oplossing is er nog niets gekomen daar de staatk. geref. wnd. burgemeester, de heer S. J. de Kok, nog geen toestemming heeft gege ven tot het houden van een optocht en een lichtstoet met muziek. Wel is nu echter toestemming verleend voor ver siering der straten. Tot in de hoogste in stantie zal alles in het werk gesteld worden, om alsnog ook voor de feeste lijkheden toestemming te verkrijgen. WEMELDINGE. Na den wijdings- dienst op 8 Jan. worden in het boom plan ter eere van het bruidspaar een Juliana en een Bernardboom (eiken) ge plant. Gevonden voorwerpen: een zwarte handbeschermer. Inlichtingen bij den gem. veldwachter. SINT KRUIS. In zijn op 2 dezer ge houden vergadering benoemde de Raad tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren H. B. Gal- le, A. N. Klaaysen en A. W. Duininck Besloten werd in te gaan op het aanbod der prov Zuid-Holland tot conversie der 4 obligatieleening in een 3Ver der werd besloten mede te werken aan een door Ged. Staten voorgestelde re geling nopens het onderhoud van 'den weg naar Aardenburg. Een schrijven der gemeente Aardenburg hieromtrent werd wegens onvoldoende volledigheid en duidelijkheid voor kennisgeving aange nomen. INBRAAK. SAS VAN GENT, Op de Westkade is inbraak gepleegd bij den heer J. R., die op familiebezoek was. Uit een kast wer den 2500 frank, 400 en voor een waar de van 15.000 frank aan obligaties ge- Iroofd. De dieven zijn denkelijk met z'n tweeën of drieën geweest. Een ingesteld onderzoek met politiehonden had geen (Ingez. Med.) succes, daar de sporen door den regen uitgewischt waren. Toch zou de politie vermoedens hebben. DUITSCHLAND'S BEWAPENING AAN DE ZWITSERSCHE GRENS. Mevr. Tabouis schrijft in het Fran- sche blad „Oeuvre", dat de bewape ning van Duitschland aan de Fransch- Zwi'sersche grens n et kan nalaten op bijzondere wijze de ,aandacht te trek ken van de Fransche regeering. Aan het Boden-meer worden op een oppervlakte van 60 vierk, km. kazer nes voltooid voor meer" dan 30,000 man, vergeleken met 8000 man voor den oor log. Bij Neuh,ausen wordt een terrein van 30 ha ingericht voor een geheel ondergrondsch vliegveld. Men kent deze bewapening,, omdat de arbeiders, die in staking waren ge gaan, werden gearresteerd en naar het concentratiekamp van "Dachau zijn overgebracht. DE WERKLOOSHEID IN DE WERELD De driemaandelijksche statistieken van het internationaal arbeidsbureau te Genève toonen aan dat van Augustus tot December 1936 de werkloosheid in de meeste landen verminderd is. De aanhoudende verbetering sinds vier ja ren is vooral merkbaar in Groot-Brit- tanië, Hongarije, Letland, Zuid-Slavië, Bulgarije, Estland, Japan, Zweden, waar het aantal in de industrie werkzame personen thans grooter is dan in 1929. Uit een vliegtuig gesprongen. De passagiers van het vliegtuig Keu lenBrussel, dat gistermiddag om 14,20 uur te Brussel is aangekomen vertelden, dat een passagier ongeveer boven de stad Hasselt in Belgisch-Limburg uit het vliegtuig was gesprongen. Uit de inlichtingen, die werden ver strekt, blijkt, dat het vliegtuig tien pas sagiers aan boord had, onder wie een zekeren heer Wenner uit Londen. Deze was te Keulen in een taxi op het vlieg terrein aangekomen twee minuten voor het vertrek van het toestel. Hij zou uit de machine zijn gesprongen, toen de ze op een hoogte van ongeveer duizend meter vloog boven de wolken en bij kalm weer. Deze veronderstellingen berusten op het feit, dat de piloot een lichte schok heeft waargenomen op die hoogte. De heer Wenner zou zich naar de W.G hebben begeven. Van dat oogenblik af heeft men hem niet teruggezien. Men heeft een scheur waargenomen bij de deur van de W.C. Men vermoedt, dat de heer Wenner een einde aan zijn leven heeft willen maken. Het parket te Brussel werd van het geval op de hoogte gebracht en een com missaris begaf zich naar het vliegveld te Evere om den piloot en de passagiers te ondervragen. Het lijk is nog niet gevonden Naar Havas seint, is Mac Wenner we duwnaar en 45 jaar oud. Zijn broer, die te Manchester woont, is gewaarschuwd. (Volksbl.) Brutale roofoverval. In het station Antibes hebben drie ge maskerde individuen een overval ge pleegd op een postbeambte en zich meester gemaakt van drie postzakken, inhoudende ongeveer 900.000 francs. Zij wisten in een snelle auto in de richting van Nice te ontkomen. HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. Naar de „Intrans'geant" meldt is de hertog van Windsor voornemens in Mei van dit jaar te Weenen in het huwe lijk te treden met mevr, Simpson, Hij heeft den wensch te kennen gegeven, dat de plechtigheid niet openbaar z,al zijn en slechts door enkele vrienden zal worden bijgewoond. ACTIE TEGEN DE KATHOLIEKEN. Het Poolsche Katholieke persbureau meldt, dat de nationaal-socialistische autoriteiten te Dantzig een felle actie hebben ontketend tegen het katholieke Centrum, waarvan verscheidene verte genwoordigers zijn gearresteerd. Spaansche peper. Uit Stockholm wordt gemeld: Of schoon mevrouw Palend'a, de gezant der Spaansche regeering, aan den Zweedschen koning haar geloofsbrieven heeft overhandigd, houd' de diplomatie ke vertegenwoordiger van de rechlsche regeering, Fiscov'ch, het Spaansche ge-, zantschapsgebouw bezet. Mevrouw P,a- lencia heef' in verband hiermede voor- loopig haar intrek genomen 'n een ho tel. I Eerste noteering is vorige koers(en); i daarachter officieele noteering van he den; beteekent: geen noteering ontvangen. .Denemarken Oblig. 1926-5 99 99% Amsterdam 1934-4% 100%100%. Zeeuws. Hyp, B-4% 99% Citeis Service Cy. P, 1958 5 54%55% A Pref. Jurgens A 127131. A Ned, Gist- en Spiritusf. 470465%. A De Schelde N.B, 6467%, C Am. Smelt en Ref. 67%67%. A Born. Sum. H.M. 198—195. A Houth. Alberts 99%100 C Un on Pac. Rr. 96% C Int. Nickel Cy. 49i, Ned. 1000-4 100%—100%. O. Indië 34 1000-4 100%—100%. Engeland 1960-90 4 85%—86. A Koloniale Bnk. 84%78. A N.I. Hbk. 1000 159%—157 C Ned. H. M. 1000 182—184%. A v. Berkels Pat. 5555% C Calvé-Delft 91%92-94%. A Philips Gem. B. afg. 316328%-34 C Unilever 169171%-75 C Am. Car en Foundry 42%41% C Anaconda Cop, 39%39%-40% C Bethlehem St. 55%—54%_55'% C Kennec Copper 46%46%-45% C U. States St. C. 56%—56%-% C North Am. Cy. 22%—23% A Kon. Petr. Mpij. 421%423%-32% C Contin, Oil Cy. 32%—32% C Phillips Petr. Comp. 3837% C She'I Union O.C. 21%21-% C Tide Water Ass. Oil 15%16-15% A Ned. Scheepv. U. 118%121% 26% A H.V. Amsterdam 500500-490 A Java Cult, Mij 244244-30 A N.I. Suiker U. 192%—165-73 A Deli Batavia 261%—256-58% Wettig Tabak Rubber Suiker - Amerika gedeponeerd. C Deli Mij. 1000 324—321%-20 A Senembah 291%289%-86 C Baltimore en Ohio 16%16-% C Southern Pac, Cy. 32%32%-32 A Southern Rlw. 18%18 A Amst. RJjub, C. 308303-06 A Deli-Bat. Rubb. 193%—182%-86% A Hessa Rubber 194191 A Serbadjadi S.R. 166%169-74 Londen Berlijn Parijs Brussel New York Reismarken WISSELKOERSEN. Heden. 8,98% 73,50 8,54% 30,87 1,82% Gister. 8,96% 73,47 8,52% 30,82% 1.82% 46% 47% FELLE STRIJD BIJ MADRID. De aanval, d e Zondag in den sector van Pozuelo de la Villa Del Monte is ontketend, is gisteren voortgezet. Het offensief is buitengewoon hevig. Se dert gistermorgen 4 uur hebben de rechtachen voortdurend uitvallen on dernomen, waartegen de militie-troe pen zich met kracht verzetten, 't Ka nongebulder is zelfs in Madrid te hoo- ren. Op sommige punten slaagden de opstandelingen er in door de linies der regeer ngstroepen te dringen, op andere hebben de regeeringstroepen met succes tegenaanvallen ondernomen. De strijd duurt nog steeds voort. Een speciale correspondent van_H,a- vas meldt omtrent dezen strijd dat de aanval der opstandelingen bestond uit troepen die voor het grootste gedeelte uit in massa oprukkende Du'tsche batail- lons bestonden. De militietroepen boden krachtig weerstand gedurende den ge- heelen morgen en beten zich wanho pig vast in het terrein tijdens "den strijd tegen de aanvallers, die tot voor de regeeringsloopgraven waren genaderd. Om elf uur wierpen drie driemotorige toestellen der rechtschen wederom bom men op Majada Henda, tlerwijl korten tijd later een Fiaf-toestel aan de act:e kwam deelnemen. Op dat' oogenblik echter verschenen drie jachtvliegtuigen der regeering, die zich onmiddellijk in den strijd wierpen. Na verscheidene snelle wendingen vloog het Fiat-toestel in brand en het stlortte neer bij VUlanueva del Pardil- lo. Daarbij kwamen de vier inzittenden om het leven. De luchtstrijd werd weer aangebonden en ditmaal werd een drie- motorig Junkertloestel aangevallen, dat, eveneens brandende, neerstortte in de linies der opstandelingen nabij Villa- nueva de la Canada. De toestellen der opstandelingen gaven den strijd echter niet op en vielen aan, op hun beurt bestookt door de regeeringsvliegt)uigen. Nog drie toestellen der opstandelingen werden neergeschoten, waarna de re- geeringsvliegtuigen zeer laag vliegende de vijandelijke colonnes onder mittail- leurvuur namen en groote verliezen veroorzaakten in de aanvallende gele deren. Luchtbombardementen. Gistermiddag 12 uur verschenen 15 vliegltuigen der opstandelingen boven Madrid, die hun bommen op verschil lende deelen der stlad lieten vallen, 't Ergst getroffen werd Tetoean la Victo rias, een der voorsteden van Madrid. Tijdens het bombardement van een der hoofdstjraten werd een rij huisvrouwen getroffen, die voor een levensmiddelen winkel stond. In de geheele stad heerscht groote verslagenheiH. Voorzoo ver gisteravond bekend was eischte dij bombardement 35 dooden en bijna 200 gewonden. Gevechten aan het front van Guadalajara. In een offifcieel communiqué wordt o.m. gezegd, datl de regeeringstroepen gisteren aan het front van Guadalajara de dorpen Matilla, Villa Nueva de He- nares, Castejon de Hares, Almadromes en de daarvan afhangende strategische punten hebben bezet. Het dorp Alma dromes, ligt op een strategisch be langrijken heuvel, op ongeveer 20 km ten Zuiden van Siguenza (ten Noorden van Madrid). De aanval geschiedde na een voorbereiding van een week. Gis termiddag kwam het sein tot den aan val. Na een feilen strijd om huis na huis slaagden de regeeringstroepen er des avonds in het dorp binnen te ruk ken. Dfe Stallaansche troepentrans porten. Ondanks het feit dat het nvnistierie van pers en propaganda te Rome her- Kaalde malen alle berichten dienaan gaande blijft tegenspreken, schijnt er toch een grond van waarheid te bestaan in het bericht omtrent de ontscheping van It'aliaansche troepen te Cadiz. De Britsche regeering bijv. beschikt over de inlichting, dat 4000 man It,aliaansche troepen, aangevoerd met het s.s. „Lora- bardia", op 1 Januari te Cadiz zijn ont scheept. Het heeft' te Londen tferrss- sing gewekt, dat deze ontscheping op den dag vóór de onderteekening van de ItaliaanschBritsche overeenkontkt heeft plaats gehad. Voor het overige staat men in officieele kringen op het standpunt, dat de overeenkomst in geert enkel opzicht betrekking heeft op de po litiek van inmenging of niet-inmenging in Spanje, afgezien v,an de verklarin gen ten aanzien van de onschendbaar heid van het Spaansche gebied. Engeland en Frankrijk zullen waar schijnlijk de Duitsche en Iialiaansche antwoorden op hun voorstlel afwachten, alvorens zij zich ernstig zullen wijden aan een onderzoek van de laatste ont scheping. Men verwacht die antwoor den tfcans binnen drie of vier dagen. Voorts wijst men er te Londen op dat op 22 December te Cadiz 6000 Italiaan- sche vrijwilligers aan land zijn gegaan, Men doet uitkomen dat dit contingent weer een geheel ander is dan dat) van 4000 man, hetwelk Vrijdag ontscheept is, Engelsche protesten te Burgos. Ten aanzien van de protesten, dia door Engeland ingediend zijn over het aanhouden van twee Britsche schepen door schepen der opstandelingen wordt nog bekend, dat in hetl geval van de „Bjackhill" ijistrucjtie is gegeven aan den te Hendaye vertoevenden Britschen ambassadeur tot' het indienen van een energiek protest bij de autoriteiten in Burgos en tot het, vragen van de verze kering, dat incidenten van dezen aard zich niet weer zullen voordoen, In het geval van de „Etiria" welk Britsch schip door een klein oorlogsschip der opstan delingen was aangehouden waarbij ge- eischt werd, dat de scheepspapieren werden getoond, hetgeen geweigerd werd, heeft een Britsche destroyer zich naar Cadiz begeven, waar een scherp protest werd overhandigd aart de vlootautoriteiten der opstandelingen, Tien vliegtuigen uit Amerika verscheept, Tien vliegtuigen, o.m. de „Lady Pea ce", het toestel waarmede Richmann en Merrill den Oceaan zijn overgestoken, zijn als gebruikte handelsvliegtuigen te Brooklyn aan boord van de',,Mar Can- tabrio" met bestemming Valencia, in gescheept. De uitvoerlicentie werd verkregen, aangezien de neutraliteitswet niet van toepassing is op burgeroorlogen, Leider der Duitsche Hïtler-jeugd biedt ziin verontschuldigingen aan. De leider der Duitsche Hitlerjeugd heeft verontschuldigingen aangeboden aan de Poolsche studenten-organisatie wegens een artikel in het tijdschrift der Hitlerjeugd „Jugendschaft In dit artikel werd beweerd, dat Po len afwijzend zou staan tegenover een Poolsch-Duitsche toenadering. De ver tegenwoordiger van de Hitler-jeugd, die speciaal naar Warschau was overgeko men, heeft diit artikel openlijk afge- keurd. RECORDHOOGTE DER STAATSSCHULD. De Amerikaansche staatsschuld be droeg op 31 December ruim 34 milliard dollard, waarmede de in Juni 1936 be reikte recordhoogte nog met 37 hfiillioeiL is overschreden.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2