KRONIEK van den DAG. Het helsch complot BINNENLAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE WDELBURG3CBI COURANT (W.a BI CCglITi CRT.) VAN ZATERDAG 2 JANUARI 1937. No. 1. Financieel Economisch Jaaroverzicht. CONVERSIE. De Eerste Nederlandsche vergoedt levenslang 5 over bij haar gestorte bedragen en betaalt van de storting een zeer groot bedrag aan de erven terug. B.v. een precies 67-jarig heer stort 10.000.Hij ontvangt levenslang 500.zijne erven ontvangen volgens haar thans nog van kracht zijnde tarief 8.050.De Eerste Nederlandsche neemt Uw zorgen, veroor zaakt door de voortdurende conversies van 4x/i en 5 renitegevende fond sen, weg. EERSTE NEDERLANDSCHE NIEUW- EN ST. JOOSLAhD. De Spaansche perikelen. Frankrijk en Engeland hebben, zooals men weet, een nieuwe poging gedaan, om de internationale gevaren, welke de Spaansche burgeroorlog oplevert, in te perken. De taak van de niet-inmengings- commissie is nooit geweest, om te voorko men, dat eenigerlei buitenlandsche hulp aan de strijdende partijen zou worden verstrekt. Haar taak was veeleer, er voor te zorgen, dat het clandestiene ka rakter er van de hulpverleenenden tot de grootste voorzichtigheid zou manen, tangen tijd ging het goed. Nu de burger oorlog echter veel langer duurt dan men had voorzien, dreigt de opzet spaak te loopen. Verschillende mogendheden als Duitschland en Sovjet-Rusland, maar 't eerstgenoemde vooral zijn hun be langen steeds meer met die van een der strijdende partijen gaan vereenzelvigen. En evenredig daarmede nam de hulp, welke ze verstrekten, in omvang toe. De grenzen, waarbinnen de niet-inmengings- commissie hoorende doof en ziende blind kan zijn, zijn zoodoende den laatsten tijd een heel eind overschreden. Duitschland en. Rusland hebben zich zelfs niet ont zien, georganiseerde en go.ed-geoefende troepen naar het Iberisch schiereiland ie zenden. Te Parijs en Londen sloeg men deze ont wikkeling reeds geruimen tijd ongerust gade. De Fransche regeering kreeg weer last met haar communistische en socialisti sche aanhangers. Deze eischten, dat de met-inmengingsovereenkomst zou wor den opgezegd, indien er aan het zenden van Duitsche troepen naar Spanje (dit liep de laatste weken het meest in het oog) geen eind zou worden gemaakt. Blum voelde blijkbaar, dat hij dezen eisch niet kon negeeren. Hij pleegde overleg met de Engelsche regeering en uit dat overleg sproot de nieuwe 3 Fransch-Engelsche stap voort. Tot alle bij de niet-inmengingsovereenkomst be trokken mogendheden werd het voorstel gedaan om met de hulpverleening op te houden en een deugdelijke controle in te stellen; m.a.w. de niet-inmengings overeenkomst nu inderdaad noi effectief te maken. Het beslissende woord ten deze zal te Berlijn gesproken moeten worden. Veel meer dan Italië, waarvoor de aardigheid er af schijnt te gaan, staat Duitschland op 't oogenblik de zaak van generaal Franco voor. Minister Goering heeft de zer dagen zelfs verkondigd, dat Hitier vastbesloten zou zijn, generaal Franco aan de overwinning te helpen, wat dit ook zou moeten kosten! Vermoedelijk zat in die bewering eenige overdrijving, maar ze bewees toch, hoe gevaarlijk de toestand is geworden. In tegenstelling "met een week of zes geleden, lijken de kansen van Franco er niet gunstig voor te staan. Midden November dacht men dat hij Madrid gemakkelijk zou verove ren. Momenteel is men eerder geneigd aan te nemen, dat hij Madrid nooit zal krijgen. Tenzij Duitschland of een an dere mogendheid hem nog veel meer troepen en oorlogstuig ter beschikking stelt. Duitschland is daartoe van harte gaarne bereid. Echter het lijdt geen twij fel, dat Rusland en ook Frankrijk, de „wettige" Spaansche regeering dan op nieuw uit alle macht van materiaal zullen voorzien. De spanningen tusschen Berlijn, Moskou en Berlijn en Parijs zullen dan onvermijdelijk moeten toenemen en ten slotte misschien ondragelijk worden. De Duitsche regeering maakt geen haast met haar antwoord op de Fransch- Engelsche démarche. Ze heeft reeds et telijke dagen den tijd gehad vorm en in houd er van te overwegen, maar er zijn nog geneenerlei teekenen, dat het spoe dig zal worden verstrekt. Te Parijs en Londen begint men zich reeds ongedul dig te toonen, en komt de vrees tot uiting, dat Hitier de zaak wellicht op de lange baan wil schuiven, om generaal Franco ondertusschen in versneld tempo het noodig nog te kunnen doen toeko men. door ANNIE S. SWAN 5). „Geen idee." .,Dr, Guthrie!" Pat floot lang en doordringend. „Dat meent u niet! Maar was hij bin nen geweest? Ik dacht, dat de oude damê dat soort rigoureus op een afstand hield?" „Ze heeft hem wel ontvangen en ik geloof zelfs, dat ze hem geld gegeven heeft. Ze weigerde er iets over )os te laten, maar het leek me wel, dat ze nog al met hem was ingenomen. Als derge lijk soort eenmaal over den vloer komt, kunnen wij, practisch gesproken, wel in pakken. Ik heb wel meer gezien, dat oude vrouwen op het allerlaatst nog godsdienstig werden en hun geld op zon dige wijze verkwistten. Daar moet een eind aan gemaakt worden". „Door mij", merkte Pat met een scheef gezicht op, Zi;n vader knikte. „Je moet er te pas en te onpas zijn, begrepen? Zorg, dat de oude vrouw niet meer buiten je kan". Uiterlijke kenteekenen van het economisch herstel Kunst matige elementen in de inge treden verbetering Uitbrei ding van het Nederlandsche handelsverkeer^ Daling van den rentestand. Wanneer men alleen maar afgaat op de uiterlijke kenteekenen van het con junctuurverloop, dan bestaat er stellig alle aanleiding, om op 1936 met bevre diging terug te zien, Nog nooit/, sinds de crisis eind 1929 haar intrede deed, heeft het economisch herstel zoo lang achtereen en in zoo'n snel tempo vor deringen gemaakt als in het afgeloopen jaar. In vele landen is de industriëele bedrijvigheid gestegen tot soms zelfs boven_het pe 1 van 1929; de wereld handel heeft zich gestadig uitgebreid; volgens de gegevens van het Statistisch Bulletin van den Volkenbond is de goud- waarde van den wereldhandel gedurende 't derde kwartaal van 1936 10 pet. hoo- ger geweest dan gedurende dezelfde pe riode van het voorafgaande jaar, ter wijl de omvang v,an den wereldhandel ongeveer 4 pet. grooter was dan die in het derde kwartaal van 1935. Tege lijkertijd is een zoodanige prijsstijg.ing ingetreden voor grondstoffen en ver- bruiksartikelen, dat deze vaak het dub bele, in sommige gevallen zelfs het drie- of meervoudige bereikt hebben van het laagste punt tijdens de crisis. De Internationale fondsenmarkt, die een afspiegeling vormt van het econo mische wereldgebeuren, geeft nu reeds maanden achtereen een hausse te zien. Deze wordt slechts zoo nu en dan on derbroken, wanneer een verscherping der internationale politieke verhoudin gen de aandacht vestigt op de aanwezig heid van de gevaarlijke explosie-stof, welks uitbarsting met één slag een eind zou maken aan al het streven naar eco nomisch herstel en de wereld in een cha os zou doen verzinken. Als een donke re wolk hangt de oorlogsdreiging, dui delijk gemanifesteerd door het versnel de tempo der bewapening, de uitbrei ding van den diensttijd in vele landen en het streven naar zelfvoorziening voor tal van, vroeger uit het buiten land betrokken, artikelen boven het economische firmament. Er is nog een andere overwegirig, die eveneens aanleiding geeft, om voorals nog niet al enthousiast te zijn. Wanneer men de diepere oorzaken van de inge treden verbetering nagaat, dan blijkt het, dat deze voor een goed deel een kunstmatig karakter hebben ook voor zoover zij niet direct met de oorlogs voorbereiding in verband staan. Zij zijn ten deele nl. gelegen in de, door de meeste regeeringen gevolgde po\it:ek, om door middel van groote staatsuitga ven een economisch herstel te forcee- ren, Dat deze politiek tot dusverre in versch llende landen succes heeft ge had, pleit nog niet voor haar juistheid. Ook gedurende de jaren 1925-'29 heeft de wereld een periode van economi- schen opbloei gekend, waarin het vrij wel iedereen voor den wind leek te gaan. Ook in dien tijd hebben velen hun waarschuwende stem doen hooren te gen de roekelooze politiek van cred'et-' inflatie, welke alom werd gevolgd. Thans, zeven jaren na de ineenstorting van de crediet-pyram de, begint de we reld zich eerst te herstellen van de destijds toegebrachte slagen. En vóór wij het weten bevinden wij ons wellicht weer te midden van een crediet-infla- tie-boom, welks begin minder duidelijk te registreeren is dan zijn einde. Het staat wel vast, dat de aanzwelling van de staatsschulden in vele landen een verontrustend verschijnsel vormt. Ten einde de geweldige staatsschuld te kun nen blijven f'nancieren, moet het staats- crediet wel kunstmatig worden opgehou den door het voeren van een politiek- van-goedkoop-geld. Deze dreigt tot 'n ongemotiveerde uitbre'ding der produc- „Ik zou het erg prettig vinden, als u me eenig1 idee gaf, hoe ik dat aan moest leggen zei Pat klagelijk, „Op het oogen blik kunnen we net niet goed met elkaar opschieten. Ik heb altijd het gevoel, dat ze geen vertrouwen in me heeft en dat ze mijn drankjes door den gootsteen gooit". „Zoo erg is het heusch niet, en. ze vindt je echt aardig, Pat. Dacht je dat het voor mij was, dat ze altijd maar weer over de brug kwam, toen jij tijd en geld zat te verspillen op de universiteit?" „Dat had ik tot nu toe wel gedacht". „Dan heb je het mis gehad en ze heeft altijd beloofd je eerste patiënt te zijn. Je moet er haar van overtuigen, dat ze ziek is en je zorgen voortdurend noodig heeft. En als dat je niet lukt, dan moet je haar ziek maken", Nog nooit had zijn vader zijn ongun stige plannen zoo onomwonden geuit en het was onmogelijk zijn bedoeling niet te raden. „Ik ben bijna niets meer en als dit i^tste me nog ontgaat, ben ik totaal ge ruïneerd", ging de oude man verder. „Op mijn leeftijd is dat géén prettig vooruit zicht. Ik hoop, dat ik op je kan ver trouwen, Pat". „Waarschijnlijk wel. Dus ten eerste moet ik zorgen, dat ik er in kom en op tie te leiden, welke den kern van ee ineenstorting in z'ch draagt. Indien iir mers het verbruik niet in den verwach ten omv,ang toeneemt, kan het ster' vergroote productie-apparaat n'e slechts niet meer zijn rente opbrengen doch ook het daarin geïnvesteerde kapi taal is geïmmobiliseerd. De m'sèrr der „bevroren credieten" der buiten landsche banken in Duitschland, :n de andere Midden-Europeesche landen en in Zuid-Amerika en der Amerikaansche banken :'n de Ver. Staten zelf ligt no' vrij versch in het geheugen. En toch zijn de voorwaarden voor het „uitbre ken" van zoo'n nieuwe crediet-boon in de Ver. Staten weer aanwezig, ter wijl ook in Engeland de u:tbreiding der bedrijvigheid gevoed wordt door de goedkoop-geld-politiek, welke de regee ring mede voor het financ'eren van haar staatsschuld noodig heeft. Dit alles in aanmerking nemende moet intusschen toch worden aeconsta teerd, dat het bedrijfsleven 'n de gehee- le wereld in sterke mate géprofiteerd heeft van de opleving, welke d,an ook zijn oorzaken waren, en dat de verbe tering der goedejenprijzen verschillen de ondernemingen', die tot dusverre met verlies hadden gewerkt, weer een winst gevende basis heeft gegeven. En de in ternationale goederenrui! zou ongetwij feld nog een grooteren omvang hebben aangenomen, indien de talrijke beperkin gen, welke V- d en aanziten nog be staan, uit den weg zouden zijn geruimd. Ook in dit opzicht heeft het monetaire accoord tusschen de groote mogendhe den, dat een geleidelijke opheff'ng van tolmuren en contingenteerino'en in he' vooruitzicht stelde, geen verbetering van beteekenis gebracht. Er bestaat intus schen reden om ,aan te nemen, dat in het begin van het volgende jaar de bespre kingen, welke hierover reeds sinds ge- ruimen tijd tusschen de vertegenwoordi gers van-Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten gaande zijn, tot een:g positief re sultaat zullen leiden. Men mag wel aannemen, d,at het initiatief in dezen voornamelijk van Amerika uTgaat, dat de nadeelen van het systeem van af sluiting der landsgrenzen aan den lijve heeft ondervonden en welks handelspo litiek thans gericht is op een verru'ming van het zakenverkeer met het buiten land. Gesteld echter al het gunstige geval, dat het in het n'euwe jaar tot een in ternationale overeenkomst ter vermin dering der handelsbelemmeringen ?a! komen, dan is hiermede nog geen oplos- s ng gevonden voor een uitbreiding ,van den handel met de landen, welker de- viezenpositie den aankoop van buiten landsche goederen binnen beperkte grenzen moet houden. D,at de clearing- overeenkomsten met deze landen eerder de tendenz hebben, het handelsverkeer te belemmeren, blijkt wel uit de ont- w kkeling der im- en exportcijfers. In de eerste elf maanden van dit jaar is de waarde van onzen invoer uit Duitsch land, die in de voorafgaande jaren reeds zoo sterk was 'ngekrompen, verder te ruggegaan tot f 215 millioen tegen f 221 millioen in dezelfde periode van 1935' uitgevoerd werd slechts voor een waar de van f 107 m llioen tegen f 119 34 millioen in de eerste elf maanden van 1935. De invoer uit It,alië kromp, me 'p onder den invloed van de sanct'es, in een tot het minieme bedrag van f 2,2C millioen tegen f 1114 millioen vor'g jaar de uitvoer tot f 3 tegen f 15 milloen. Ten aanzien van onzen afzet naar Duitschland moeten de vooru'tzichter nog bijzonder pessimistisch worden W oordeeld in verband met de verscher ping der autarkische pol'tiek in da* land, al zal Duitschland zich voor .be paalde, juist voor ons Tand belangrijke l.andbouwartikelen, boter en eieren n et geheel onafhankelijk' van het buitenland kunnen maken. Het is ongetwijfeld bevredigend, dat de totale export van ons land in de eer ste elf maanden v,an dit jaar nog een flinke stijging te z en geeft, ondanks de vermindering van den uitvoer naar Duitschland en Italië met tezamen f 24 3< Verzekering-Maatschappij op het Leven en tegen Invaliditeit N.V* Gevestigd te 's-Gravenhage, Prinsessegracht 13. (Ingez. Med.) de een of andere manier er in blijf, niet waar?" „Ten eerste", herhaalde de advocaat grimmig. „Ten tweede moet ik haar er van overtuigen, dat ze ziek is en mij voort durend noodig heeft. Als dat me niet lukt, moet ik haar, desnoods zelf, een middeltje toedienen, waardoor ze ziek wordt". „Ten tweede", herhaalde de oude man weer. „Ten derde moet ik miss Alice Har man scherp in het oog houden en trach. ten te verhinderen, dat ze de oude Kate voor zich inneemt". „Ten derde". „En ten vierde behoef ik me niet te bekommeren om de manier, waarop ik dit alles klaarspeel, als het maar ge beurt". „Precies! Je hebt het goed gesnapt, Pat, en als al het andere mislukt, moet je het meisje het hof maken; zelfs dat zou voor ons voordeelig kunnen zijn. En ze is knap genoeg' om bij iederen man in den smaak te vallen. Ik begrijp niet dat de een of andere arme soldaat er nog niet met haar vandoor is gegaan; alleen ziet zij er wel uit of ze steviger in haar schoenen staat dan haar moeder". Pat keek niet bepaald enthousiast m'llioen, waarbij dan nog komt een te ruggang v,an onzen afzet in Spanje van f 1314 tot f 6 millioen, d.i. dus met f 714 millioen. Een deel van de waar devermeerdering, welke onze buitenland sche handel vertoont, moge op rekening komen van de prijsstijging op de wereld markt en van de grootere opbrengst van de meeste export-artikelen sinds de depreciatie van den gulden, d't neemt niet weg, dat ook de omvang van den uitvoer aanmerkelijk grooter is dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De ontwikkeling wijst er op, dat de Nederlandsche export-industrie zich reeds vóór de wijziging in onze mone taire politiek zoodanig had weten aan te passen aan de verhoudingen op de wereldmarkt, dat zij haar deel heeft kunnen verkrijgen van de ,algemeene opleving in het wereldhandelsverkeer. Ook dit stemt: opwekkend bij de be oordeeling van de verdere vooruitzich ten voor onze exportbedrijven. Het volgende staatje moge een en an der verduidelijken'. Waarde van den Ned. buitenlandschen handel (in millioenen guldens) Invoer Uitvoer 1936 1935 1936 1935 Janu,ari 79 76 50 55 Februari 74 70 50 51 Maart 79 80 55 54 April 81 78 57 50 Mei 76 78 53 58 Juni 76 73 53 51 Juli 80 76 60 54 Augustus 82 76 63 61 September 82 76 72 59 October 92 94 75 70 November 100 86 77 60 Helaas blijft de werkloosheid hier te lande nog betrekkelijk groot en deze zal slechts dan in beduidende mate vermin deren, indien de vermeerdering der werkgelegenheid groot genoeg wordt, om de tengevolge der bevolkingsvermeer dering voor het productie-proces vrij gekomen krachten te kunnen opnemen. Het vr.aagstuk der werklooshe'd zal dan ook nog groote eischen aan de overheidsfinanciën blijven stellen. Daarentegen zal de begrooting, zoo wel van den Staat als van de gemeen ten en de provinciën, een aanmerkelijke verl'chting kunnen ondergaan door de daling van de rente-tarieven, die zich sinds de depreciatie 'n een versneld tempo heeft voltrokken. Terwijl aan 't eind van het vorige jaar zelfs eerste klasse geldnemers slechts tegen een rente van 434 pet. leeningen konden afsluiten, zijn 'n de laatste maanden van dït jaar een geheeie reeks leeningen tegen een rentevoet van 314 pet. ge plaatst, en kon het Rijk zelfs een 3 pet. leening plaatsen, zij het dan ook tot zeer bijzondere emissie-voorwaarden (betrekkelijk korte looptijd bij een koers van uitgifte van ruim 4 pet, beneden pari). Tot dusverre heeft het publiek het 334 pet. rente-type slechts schoor voetend opgenomen; het vrijkomen v,an middelen ter nieuwe belegging na de jaarswissel'ng zal er echter toe bijdra gen, om dezen rentevoet in het ni/euwe jaar nog meer dan tot dusverre ingang te doen vinden. Abonnementen en Advertentiën voot dit blad worden aangenomen aoor den Agent I. JOOSSE „Het lijkt me een moeilijk program ma". „Maar je moet het afwerken, Pat, als je je ouden vader niet in de gevangenis wilt zien'.', antwoordde de advocaat rus tig, „En als jij, achter de schermen, be merkt dat ze een nieuw testament wil maken, of een anderen advocaat wil raadplegen dan mij, dan moet je tot het uiterste overgaan". „En dat is?" vroeg de jonge dokter. „Het moet haar onmogelijk gemaakt worden om dat te doen. Ik zeg je, Pat we kunnen ons niet veroorloven voor iets terug te deinzen, zelfs niet voor de doodelijke dosis, als er eenige kans be staat dat we gedwarsboomd worden en ik wil je wel vertellen, dat ik me op het oog'enblik verre van gerust gevoel". Pat's gezonde kleur verbleekte eenigs- zins en hij liep naar de deur en deed die zenuwachtig open, alsof hij bang was, dat er iemand achter te luisteren stond. „Dat kon wel e®ns het gewone einde hebben, oude heer", zei hij onzeker. „Niet, wanneer jij het zaakje goed op knapt. Niemand zou jouw uitspraak in twijfel trekken en gelukkig bestaat er hier in Schotland niet die vervloekt ge vaarlijke lijkschouwing. Maar ik hoop niet, dat het noodig zal zijn om tot het uiterste over te gaan. HET JACHT VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Te groot voor de Nederland sche binnenwateren en te wei nig diepgang voor de zeevaart? Het tijdschrift Watersport wijdt een beschouwing aan de gegevens, welke over het jacht, dat als onderdeel van het nationaal huwelijksgeschenk aan Prin ses Juliana en Prins Bernhard zal wor den aangeboden, bekend zijn geworden. Wij ontleenen daaraan het volgende: Het was met eenigen schrik, dat wij hoorden, dat de afmetingen van het prinselijke jacht nog iets grooter zul len zijn dan die van ons grootste mo torjacht Féja, dat Prins Bernhard voor af was gaan bezichtigen, en wij vroegen ens af of in de praktijk gebleken is, dat men dit schip op onze wateren werke lijk kan worden genoten. Het is een volkomen verkeerd idee, dat men van een jacht meer genoegen heeft, naarmate de afmetingen grooter zijn. Integendeel: men moet het kleinste jacht kiezen, dat aan de minimum eischen voldoet. En als de minimum eischen zóó hoog zijn, dat er slechts aan voldaan kan worden door een schip, dat voor de binnenvaart te groot is, dan moet men van zijn jachtpiannen afzien. Wij nemen aan, dat niet van het denkbeeld is uitgegaan: het prinselijke jacht moet in grootte alle Nederland sche jachten overtreffen. Temeer heb ben wij dan bezwaar, en dat in de aller eerste plaats tegen diepgang van 1,70 m. Wij waren zelf veel in de geiegenheid tè varen met het motorjacht Nymphaea, dat 30 meter lang is en 5 meter breed. Dit prachtige jacht heeft een diepgang van slechts 1.30 meter en niemand zal beweren, dat een 40 cm kleiner diep gang op de bruikbaarheid van een schip geen grooten invloed heeft. Hoewel de eigenaar van dit jacht er zóó handig mee manoeuvreert, dat wei nigen het hem zullen kunnen verbeteren, ziet hij er sieeas-tegenop de binnenwateren van Holland te bezoeken en bleef hij bij voorkeur' op de Zeeuwsche stroomen. En toch had dit schip 40 cm minder diepgang, dan wat nu gebouwd zal wor den. Op den Nieuwen Waterweg en op de Zeeuwsche Stroomen was dit jacht ech ter in zijn element en liep zijn 24 km. Naar onze meening heeft de Nym phaea de uiterste afmetingen, die op de Hollandsche binnenwateren nog eenigszins bruikbaar zijn. Vele wate ren waren voor haar echter onbruik baar, wat te betreuren was, omdat wij allen weten, dat de kleinste wateren ook steeds de mooiste zijn. Het prinselijke jacht zal goed kunnen varen op de Zeeuwsche stroomen, hel Merwedekanaai, het Noordzeekanaal, de Ringvaart van de Haarlemmermeer, het Aarkanaal en dergelijke waterwe gen, waarvan er vele leelijk zijn. En dan nog alleen met een zeer beperkte snel heid. Onze schilderachtige Vecht, het mooiste stukje natuur, dat de opvaren den ooit zullen kunnen-genieten, zal niet bevaren kunnen worden. De groote rivieren zullen bij droge „Maar zeg eens, oude heer, heeft ze je ooit eenige satisfactie gegeven? Heb je ooit iets gezien, dat ze ten gunste van jou geschreven heeft? Je zei daarnet iets over g'oed je zaakjes kunnen klaarspe len, maar heb jij er haar ooit toe kunnen brengen een akte op te stellen, waarin ze het grootste gedeelte van haar bezit tingen aan jou vermaakt?" Ruthven schudde zijn hoofd. „Daar heb je me te pakken, dat moet ik toegeven. Pat, maar je weet wat ze is een echte vrek. Ik heb de laatste tien jaar tevergeefs geprobeerd haar daartoe te brengen, maar ze heeft het me wel beloofd. En op een Zondag, nog niet zoo lang geleden, toen we oude herinneringen aan het ophalen waren, werd ze iets meer vertrouwelijk dan ge woonlijk en verzekerde me, dat ze in 'n geheim Iaadje van haar bureau een do cument had, waardoor jij en ik ons niet langer bezorgd behoefden te maken voor de toekomst. Ik heb getracht meer te weten te komen en ze heeft toegegeven, dat ze het grootste gedeelte aan ons vermaak had. Dat is tot op zekere hoog te bevredigend, maar ik zou dat stuk papier ongelooflijk graag in handen heb ben. We hebben alleen maar haar be lofte en nu kan alles gebeuren". (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5