Provinciale Staten van Zeeland. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D.! Begrooting 1937. 3 tegen uitgebracht, zoodat het voorstel werd aangehouden tot de volgende ver gadering. Tegen stemden de heer Van Strien, Van JEenenJnaam en De Gof- fau. SOUBURG, De collecte voor bijzonde re nooden heeft alhier opgebracht ruim f 56. Maandag bracht het Chr. fanfare korps „Vlijt en Volharding" een sere nade aain het echtpaar Kamermans Dupont ter gelegenheid van hun zestig jarige echtvereenig ng. 's GRAVENPOLDER. Maandagavond vergaderde de Oranjevereeniging ondei voorz ttersch,ap van den burgemeester ,Op zijn voorstel werd besloten eer. Simavi gelukwensch aan Bruid en Bruidegom te zenden. Op voorstel van het bes'uur werd besloten om op 8 Ja nuari alle schoolkinderen te onthalen en na overleg met de schoolhoofden een aandenken te geven. Voor dit doel is door den Raad f 0,40 per leerling be- sch kb,aar gesteld, waarvoor de vereeni- ging zeer erkentelijk is. Voorts werd besloten om op 8 Jan. een kinderop- tocht te organiseeren en een filmvoor stelling te geven in het on'spann'ngs- lokaal van werkloozen, welke localiteit door den eigenaar, den heer J. Loker- se belangloos beschikbaar worïït ge steld. Op een tateren da'um zal deze voorstelling worden herhaald voor vol wassenen. Een en ander zal plaats v'n- den onder leiding van het hoofd, der o.l. school, den heer C. L. Duininck. Op voorstel van het bestuur werd be sloten om met het organiseeren van een algemeen volksfeest te wachten tot op of omstreeks 30 April. Tenslotte worden statuten en huis houdelijk reglement voor de Vereeni- ging vastgesteld. DE GEHEELE PACHT VOOR DE OESTERPERCEELEN KWIJTGESCHOLDEN, YERSEKE, De oesterkweekers ont vingen verblijdand nieuws van het be stuur der v sscherijen op de Zeeuwsche stroomen. Bij dezen berichten wij U dat Z. E. de minister v,an fijiancïen ons heeft gemachtigd, algeheele vrijstell ng van betaling van de op 1 Maart 1936 verschenen pachtsommen, betreffende de door U gepachte, als oesterpercee- len in gebruik zijnde, visscherijpercee- len te verleenen, zulks onder voorwaar de, dat gij op gelijke wijze jegens uwe evenfueele onderpachters handelt. DE DIJKVAL ONDER KAPELLE. Het is g'steren tot tevredenheid van het polderbestuur en autori eiten gelukt den. Tenslotte wilde hij de kinderen I het met slechter kunnen door een schoolar s laten onderzoeken. dan nu het geval is. bedienen Dit werd aangehouden tot er een nieu we burgemeester is MIDDAGVERGADERING VAN| GISTEREN. Om 3 uur gistermiddag werd de zit ting heropend. Subsidieering R.T.M. I Het volgende voorstel was dat om aan om het eerste zinkstuk te laten zakken. J de Rotterdamsche Tramweg M'aatschap- Spr. stélt een moitie voor, waarin de staten uitspreken, dat de consequentie van de uiteenzetting door Ged. Staten gegeven beteekent, de verwerping der der voorstellen tot verbetering van het veer Anna-Jacoba-Zijpe. De motie was onderteekend door de heeren v. d. Feltz, Hamelink, Priester, Onderdijk en Rorye. De heer v. d. FELTZ die de motie mede onderteekende verdedigde haar met klem. De heer VAN 't HOF sloot zich hierbij aan; die vertrouwt, dat als men neen zegt, Ged, Staten andere lijnen steken met een betere oplossing zal kunnen vinden. Heden zou gepoogd worden opnieuw 'nj PÜ te Rotterdam van 11 Juni 1936 tot siuk te laten zinken. 100 personen} 31 Dec. 1936 voor den veerdienst Anna werkten h'er aan mee. Het is zelden gebeurd d,ut in een tijds-J voor den dienst Numansdorp-Willemstad bestek van 8 dagen men reeds tot deze| f 958,50 bij te dragen en te besluiten om werkzaamheden kon overgaan. De heer DEKKER zegt, dat het niet gaat om het geld voor een brug, de T rj.. f a a a s r-r\ N.S B. denken aan het werk en het recht Jacoba-Zijpe ten hoogste f 4116,50 en|0p werk. De heer KODDE vroeg o.a. welk idee in beginsel bereid te zijn een evenredig! toch leeft bij Ged. Staten, om met deel te dragen in de verbetering en ook I in de eventueele nadeelige gevolgen voor AARDENBURG. Naar we vernemen den exploitant van eerstgenoemd veer, heeft de feestcommissie samengesteld I voor de viering van het huwelijksfeest] van Prinses Juliana en Prins Bernhardl hare voorloopige plannen als volgt op gesteld. 's Morgens bazuingeschal vanl den toren; luiden der klokken en even- tueel herdenkingsdienst in de kerken. Bescheiden onthaal der werkloozen in de zaal der sociëteit, waar ze in de gele genheid gesteld worden de radiorepor tage te beluisteren, terwijl aan de ge zinshoofden daar tevens een extra uit-1 keering in natura zal worden verstrekt. De heer SONKE zeide, dat het was, het is een droeve toestand en het zal| dit blijven. Spr. wil het monopolierecht van de R.T.M- doen vervallen. De heer KODDE achtte het moeilijk I beslissingen te nemen over het drieledig voorstel. De financieele bezwaren tegen het I eerste deel blijven bij spr. bestaan, De oplossing moet gevonden worden in particuliere exploitatie zonder subsidie van rijk en provincie, en spr. heeft dan Des middags zal er een optocht worden I ook ernstig bezwaar tegen een beginsel RAAD VAN HOEDEKENSKERKE. Heftige discussies over den controleur voor de steunre- ling. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van J. M. Slegt, voltal lig- Tot lid van het burgerlijk Armbestuur werd met alg. st. herkozen de heer H. de Regt. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen, evenals het lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs de heer W. Drenth. De jaarwedde van den controleur be last met de uitvoering van de steunre geling de heer A. C. Beneder werd van 100 tot 200 gebracht. Een verordening - op de heffing en invordering van schoolgelden werd vastgesteld; deze zal 1 April 1937 in werking treden. Vrijstelling van het betalen van schoolgeld over 1936 werd toegestaan aan J. Marijs. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van G. Zuidhof om vergoeding in gevolge art. 13 der wet op het onder wijs 1920, nu na onderzoek gebleken is dat diens zoon de U. L. O. school te Goes slechts gedurende een paar weken in het tijdvak 1 Mei1 September 1936 heelt bezocht. Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zul len de schoolkinderen worden getrac- teerd, hiervoor zal 0.25 per leerlinj uit de gemeentekas worden betaald. De heer Lous vestigde de aandacht op den slechten toestand van den weg naar Kwadendamme. Hierin zal na 1 Januari 1937 verbetering worden ge bracht. Een dikwijls zeer heftige discussie ontspon zich tusschen den voorzitter en wethouder Franse over de benoeming van een gemeenschappelijken controleur voor de uitvoering van de steunregeling, welke benoeming door een achttal bur gemeesters uit den zak van Zuid-Beve- fand is geschied. Aan deze discussie's werd door alle overige raadsleden in minder of meerdere mate deelgenomen. Wethouder Franse zeide dat de be noeming van den heer Van Loo te Drie wegen als zoodanig niet aanvaardbaar is. Hij voldoet niet aan de eischen van practisch en theoretisch volkomen op de hoogte van. de uitvoering van de steunregeling te zijn. Spr, wenschte zich uit de combinatie terug te trekken. De voorz. ontraadde ten sterkste de aanneming van dit voorstel. Spr. wil de de aangekondigde bespreking tus schen de acht bij het geval betrokken burgemeesters nader afwachten. Wethouder Franse verzette zich hiertegen. Spr. bleef van meening dat het nu nog tijd is dat de gemeente zich terug trekt, omdat de gemeenschappe lijke regeling die de wet vereischt nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd. Hij deed een voorstel dat de gemeente zich voorloopig terugtrekt uit de ge meenschappelijke regeling tot aanstel ling van een controleur belast met de uitvoering van de steunregeling voor de acht betrokken gemeentebesturen. Spr. stelde voor voorloopig als zoodanig te benoemen den heer P. Westdijk te Heinkenszand. Dit voorstel in stemming gebracht, werd aangenomen met 4 te gen 3 stemmen. De v o o r z. zegde dit besluit niet te zullen uitvoeren en in gevolg het be paalde in artikel 76 der gemeentewet dit ter vernietiging aan de kroon te zul len voordragen. georganiseerd met muziek, waartoe alle plaatselijke vereenigingen worden uit- genoodigd. Voor de schoolkinderen zal een goochelaar komen, of een film ver toond worden. Des avonds lampion- en| fakkeloptocht, eindigende in de voor- kerk der Ned. Herv. kerk, die onder] leiding van den heer De Brauwer ver licht en versierd zal worden. In dit ge bouw zullen de muziekvereeniging en| het zangkoor eenige vaderlandsche lie deren ten gehoore brengen, en zal een] herdenkingsrede worden uitgesproken. Den winkeliers zal verzocht worden, door versiering en verlichting hunner etalages aan" de straten een vroolijken aanblik te geven. De feestcommissie bestaat uit C. M. v. d. Broecke voorz., A. C. Catsman, seer., en vice voorz. L. Haverland, penningm. mej. M. Blondeel,] F. Sam, P. Beun en W. Jansen. Eere le- den het college van B. en W. BRESKENS. Wij vernemen dat het thans vaststaa-t, dat mr. P. Dielemar op den avond van 6 Januari in de N. verklaring, dat de provincie een evenre dig aandeel zal dragen in eventueele nadeelige financieele gevolgen. De heer HAMELINK achtte het ook een moeilijke kwestie. De verbinding is van een vrij groot belang, steeds leek het of men voor kort een regeling trof. Nu kan het echter niet langer meer zoo. Ook Ged. Staten weten hoe jamboel het er is. Het is hier toch reeds een particulier, die exploiteert en moet men het nu aan een andere particulier geven. Zeker k)an ook een particulier iets goeds doen, maar deze schijnt het niet te willen doen. Zij maakt de veren niet ondergeschikt aan het algemeen belang. Men hoort elk jaar dezelfde moeilijk heden en wederom komt men in het verlies bijdrage toezeggen. Spr. gelooft niet, dat het Rijk zich terug zal trek ken. Het zal noodig kunnen worden in te grijpen. Het is het eenige veer dat ook voor de Provincie met winst te ex- ploiteeren zou zijn. Spr. vreest, dat men de zaak anders moet gaan aanpakken en een „halt" dat voorstel te komen. Spr. wil vrij staan en zeker tegenover de R.T.M. De heer HAMELINK bedoelde met zijn moetie alleen zich niet te binden en Ged. Staten gelegenheid te geven hun voorstel voorloopig terug te nemen. De heer VAN BOMMEL VAN VLO TEN zeide, dat als men het risico niet mag loopen, de medewerking van den minister te moeten missen. Ged Staten zullen hun voorstel niet terug nemen, ook al wordt de motie- Hamelink c.s. aangenomen. De heer HAMELINK trok de motie in. Het voorstel tot het verleenen van subsidie voor den tijd van 1 Juni tot 31 December werd aangenomen met 24 te gen 31, dat tot bijdragen in de kosten van verlaten van het veer met 35 tegen 1 en dat om een deel van het verlies te dragen werd ingetrokken. Voeren Rechtsgeding' Ged. Staten stelden voor om een rechtsgeding, zoo noodig in hooger be roep en cassatie te voerden ingesteld door N.V. Maatschappij van tanklichters te Rotterdam inzake de aanvaring van een tanküchter met het motorschip „Prins Hendrik" in de haven te Hans- weert op 28 November 1935. Aangenomen z.h.s. Overbrugging Zandkreek. Ged. Staten stelden voor medewerking te verleenen aan de oprichting der ver- eeniging „de Noord-Bevelandsche Brug" door als lid toe te treden, en niet voor dit lidmaatschap te bedanken De heer SONKE verdedigde onver anderde aanneming ook in het belang van Tholen, dat dan ook wel zal komen tot een vrije brug. De heer DEKKER komt op tegen her V|*xx U«11U(UI m x. v gattU ÖCUlUtttVaCU CC11 ftUaU Ir., 11 t 1 H. Kerk alhier een rede zal uitspreken toe roepen aan de R.T.M. die haar win-1 J?aJ regeering alle besluiten der 1 1 r-fc f 4 I I WtnlAM IPftM l rt ter gelegenhe'd van het Prinselijk hu welijk. Aan deze plechtige bijeen komst verleenen beide zangvereenigin- gen hun medewerking. Arbeiderswoning afgebrand. BIERVLIET. Dinsdagmorgen ont stond brand door het omvallen van een petroleumlamp op den zolder in de ar beiderswoning van den heer C. Boeije te Driewegen. De k'nderen lagen nog te bed, doch konden gered worden, 't Huisje brandde geheel uit, zoodat dit groote gezin van negen personen plot seling dakloos is. Woning en huisnaad waren verzekerd. RAAD VAN SCHOONDIJKE SCHOONDIJKE. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van wethouder J. M. Risseeuw. De leden verheffen zich v,an hun ze tels om een stille hulde te brengen aan de nagedachtenis van den overleden burgemeester. Aan Pr'nses Juliana en Prins Bern hard werden telegrammen gezonden na mens den Raad en de ingezetenen van Schoondijke. Op een adres van de bewoners van de Veldstraat om een nachtlicht in die straat werd afwijzend beschikt. Ged. Staten verleenden ontheffing van het capitulantenstelsel De vergoed'ng per schoolgaande leer ling l.o. werd vastgesteld op f 8,18 en dienvolgens uitgekeerd aan de bijzon dere school f 552. Het adres van het Zeeuwsch Vlaamsch borgstellingsfonds werd voor kennisge ving aangenomen Aan de familie Bleiker werd een eigen graf aangeboden. Een nieuwe schoolgeldverordening werd vastgesteld, ingaande Januari e.k. Tot leden der commiss:e tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heeren P. de Hullu, F, A. van Rose velt, J. Rijckborst, H. Wildschut en G Steijaert. Een voorstel van de wethouders om sten veilig stelt en alle kosten op de Provincie wil afschuiven, terwijl deze| niets te zeggen heeft. De heer VAN DER FELTZ meent, I dat hetgeen de minister wil opdringen, feitelijk verkeerd is. Men moet een ein de kunnen maken aan de steeds terug-] komende tekorten over dit veer. Staten kan te Eiet doen. Geroep: Dictatuur. De heer DEKKER: juist, wij leven thans onder een d'ctatuur. De heer MOELKER verklaard zich voor het voorstel en hoopt dat Ged Staten succes zullen hebben bij den minister ter zake het bruggeld. De heer v. d. FELTZ opperde bezwa De heer MOELKER meent, dat men I ren tegen de statuten, voorloopig niet anders kan doen dan het I De heer DOMINICUS wijst op de voorstel aannemen. groote belangen van deze brug, en dit De heer DEKKER meent, dat men er l Zeker niet uitsluitend van locaal stand niet zoo bang voor moet zijn, als de mi-1 punt gezien. nister persoonlijk de R.T.M. de handj De heer VAN BOMMEL VAN VLO- boven het hoofd houdt, want er kan I TEN verdedigde een aangevallen redac- wel eens andere minister komen. I tie van een paar der artikelen der sta Er is alle reden voor een brug, want I tuten, men heeft 400.000 werkloozen. Men| Over het voorstel zelf werd geen gaat 1937 weer in met een blanco staat, en dat met de R.T.M., die niet het ver trouwen heeft van de Staten, De heer VAN 'T HOFF staat ook niet symphatiek tegenover de handelingen der R. T. M. Ged. Staten laten zelf we' ten tegen hun eigen voorstel te zijn. Spr. heeft zooveel vertrouwen in Ged. Sta ten, dat zij een behoorlijke oplossing willen geven. Spr. stemt in met den hr. Hamelink, dat men nu maar eens neen moet zeggen. De heer VAN DER SANDE verde digt de noodzakelijkheid van dit veer; dat ook zal worden geexploiteerd zon- hoofdelijke stemming gehouden. Geldleening overbrugging Zand kreek. In verband met het vorige voorste stelden Ged. Staten voor een 3 K pet leening van ten hoogste één milliogp aan te gaan. Aangenomen met den stem van den heer Bauwens tegen. Geldleening Nog werd een leening voorgesteld van ten ho'ogste 600.000 rentende ten hoogste 4% pet. en bestemd voor dek king' van kapitaalsuitgaven. Aangenomen met den stem van den der de R.T.M.. Deze R.T.M. werkt goed, heer Bauwens tegen. tegenwoordig en het voorstel van Ged, Staten beteekent voor Schouwen te zijn of niet te zijn. De heer VAN BOMMEL VAN VLO TEN is overtuigd, dat de aangegeven weg de eenige is, die gegeven kan wor den. Om verbetering te verkrijgen heeft Wijziging begrooting 1935. De vergadering vereenigde zich met voorgestelde wijzigingen in de provinci ale begrooting 1935. Ten slotte kwam aan de orde de vast stelling der begrooting 1935, en daaraan men dien steun noodig van den minister I voorafgaande van de stoombootdiensten van waterstaat en met hem is het col lege ter zake het niet eens, maar men moet met hem rekening houden. Spr. verdedigt verder uitvoerig het voorstel van Ged, Staten. op Westerschelde en Oosterschelde, van de provinciale wegenfonds en wegenon- derhoudsfonds De heer ERASMUS brengt enkele wenschen inzake den bootdienst naar Alleen de minister heeft het recht 't I voren. het overtollig kasgeld uit te zetten *dlmonopolierecht op te he{fen. J nor r»roi*n oooHnol/om-H I r 2% .pet. werd goedgekeurd. Door de toeneming van het aantal leerlingen op de o.l. school hoeft voor- loop'g geen leerkracht worden ontsla gen, al is het vereischte gemiddelde niet bereikt. Hier is een uitzonderingsge val. Bij de rondvraag had de heer J ,a n- In de afdeeling heeft spr. zooals het Van bruggenbouw kan niets komen. I vorige jaar weer de vraag gesteld, over- Het gaat er om of de Staten het Ged. wegende de mogelijkheid om van den mi- college willen volgen of niet, nister medewerking te verkrijgen voor Het gaat echter om een groot belang] verlaging van de tarieven van de stoom- voor de Zeeuwen, die op Schouwen wo-1 bootdienst op de Westerschelde. Spe- Joor Ged, Staten is erkend dat die ver binding met de wal onvoldoende is «k dat dit alleen te verbeteren is, door het aanbrengen van radio-installaties. Het aanbrengen van zoo'n instadatie is ech ter veel te duur volgens Ged. Staten, Spr. wil gaarne gelooven dat dit zoo is, maar hij wil er nog even op wijzen dat men het gevaar dat hieraan verbonden is voor passagiers en bemanning toch niet moet onderschatten. Dan vestigde spr. nog de aandacht op iet feit dat er des Zondags om 11,42, 12,15 en 12,39 treinen aankomen en men pas om 2 uur gelegenheid heeft naar Breskens over te varen. Misschien willen Ged. Staten wel in overweging nemen om hierig verbetering te brengen. De heer GOOSSENS wees op het ge brek aan goede arbeidskrachten, zooals o.a. op de „Schelde', bleek. O.a. is het gevolg dat Belgische textielarbeiders naar Vlaanderen moeten komen door ge- irek aan geschoolde arbeidskrachten in ons land. Wel is er reeds een cursus te St. Jansteen, maar die heeft bezwaren van verschillenden aard. Spr. wil er ook een te Sas van Gent zien opgericht. Spr, wees er op, dat er landarbeiders in het land van Hulst zijn, wier geheele inkomen slechts 200 per jaar be draagt. Er is daar diepe armoede. De heer STAVERMAN bespreekt den inancieelen toestand van Ged. Staten. Je,t is een eereambt maar men moet toch midden in hte leven blijven staan. Spr. wil alleen dat zij zoo gehono reerd worden, dat zij geen andere be trekkingen aannemen en dan is ook de pensionneering niet meer zoo noodig. Spr. vraagt dit vraagstuk eens onder iet oog te zien. De heer ONDERDIJK wil geen nieu we punten naar voren brengen. Spr. hoopt, dat de nieuwe commissie in Zeeland veel zal kunnen doen. Er schijnt een hiaat te zijn in Zeeuwsch Vlaanderen, want anders moet men niet van Middelburg en Vlissingen er werk loozen heen zenden. Spr. meent, dat de oorzaak is dat de gemeenten niet voldoende mede wer ken. Mr. Dieleman zeide in de Z.L.M. toch ook dat er veel werk is in Zee land als er maar geld voor beschikbaar wordt gesteld. Bebossching in Zeeuwsch-Vlaanderen is' o.a. een goed werkobject. Betere schepen voor de kustvisscherij is een mooi werk. Dit moge niet direct een Provinciaal belang zijn, maar wel kan moreele druk uitgeoefend worden op de regeering om deze menschen te helpen. Spr. voelt voor meer commissies van socialen 'arbeid in de Prov. Staten. Spr, meent, dat er geen reden moet zijn, dat Ged. Staten later vrij moeten kunnen zijn van financieele banden met maat schappijen enz. Spr. behandelt de kwestie van de nivelleering van de provinciale belas tingen, en wijst er op, dat dit een oude kwestie is, en dat verleden jaar Ged. Staten toezegden in die richting, en nu, er weer op terug komen. Spr. komt op voor het niet aantasten yan den vrijheid, ook al weet hij dat als de heeren Dekker en Van Gorsel de la kens zouden uitdeelen, en als spr. vrij heid riep,, hij den volgenden dag in een concentratiekamp zou zitten. Maar toch wil hij die heeren zoo lang mogelijk van de democratie doen genieten. De hr. VAN DER FELTZ brengt hul de aan Ged. Staten voor hun financieel beleid en bepleit de wenschelijkheid van eenige belastingverlaging. Spr. meent, dat de steun voor verschillende gemeen ten financieel beter is dan werkver schaffing en men moet vechten om haar te overtuigen, dat het moreel zoo ge- wenscht is, werk te verschaffen, en spr. betreurt het dat de werkkampen zoo slecht door Zeeuwsche jongemen- schen worden bezocht. Spr. komt tot de bootdiensten op Zondag, spr keurt het af dat dit steeds ging om een toevallige meerderheid en spr. wil die kwestie aan. Ged. Staten overlaten. Moet men van 5 op 6 diensten komen dan is dit te be grijpen. In eens tot 8 door dwang van den mi nister zou gelijk staan met een bewijs dat Ged. Staten geen goede leiding heb ben gegeven. De heer KODDE sloot zich gaarne aan bij hen, die werkverschaffing beter achten dan steun. Spr. gelooft niet, dat men beter wordt door het los laten van den gouden standaard en waarschuwde er voor de provinciale bemoeiingen niet uit te brei den. Door nivelleering moet men een deel van zijne zelfstanndigheid prijsge ven, en de belastingen zijn te hoog; er is geen noodtoestand voor de provincie zelve, maar wel voor vele inwoners en daarom moet men trachten of er niet iets is te doen voor steun aan de pro- nen; en daarom kan spr. niet geloven, dat het gewenscht is, dat men den heer sen een drietal onderwerpen. HijI Hamelink volgt, wilde voor de werkloozen een extra I *n 1937 zullen nieuwe voorstellen ko- dag uitkeeren bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins ciaal met het oog op de verhooging van de benzinebelasting, welke is ingevoerd voor de vrije overtocht in overig Neder land over de verschillende bruggen, is de onbillijkheid tegenover de Zeeuwsch De heer HAMELINK bracht thans Vlamingen die daar weinig of met van voorz. omdat de tram sparen. De heer VTENINGS bespreekt den zwaren belastingdruk en bepleit verla- '-S---I 1, °v j„„ ging zoo het maar eenigszins mogelijk zei, dat dit moeilijk gaan zal, I eigenaardig na den moedigen aanval. I tep Komen ze vast te zitten dan om- meent Qeci Staten een af- ram er moet crcfèr cJcor rij- Spr, meent, dat de overheidslichamen J breekt iedere verbinding met de wal- Bernhard. De Raad zaï nader beslissen. hulde aan Ged. Staten voor de I profiteeren kunnen, wel heel groot ge- Dan w'lde hij de s'raten versieren met wijze waarop het college zich heeft ge-l worden. Verder heeft spr. gewezen op eerepoorten van gemeentewege maar de weerd, maar de terugtocht is dan wel I het gevaar van mist voor de prov. boo- vmcie. Spr. vraagt hoe men zal uitmaken wie het beste zijn voor lid van Ged. Staten, als men politiek uitsluit. Komende tot de bootdiensten, wijst spr. er op, dat men op den verkeerden weg is. Men moet weigeren de bootdiensten te exploitee- ren, als het Rijk wilt dat men die dien sten zoo uitbreidt; en dan zou het goed zijn als het Rijk de diensten overnam, het zou de Provincie heel wat uitgaven

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6