Begrooting 1937. - - I 1 fonds reeds werkt en hoe gebeurt dat, waar is het adres? De heer ONDERDIJK zeide, dat al les in voorbereiding is en eerst als de beslissing der gemeenten bekend is, kan begonnen worden. Wel is op eisch van den minister reeds de akte gepasseerd. Men kan aan aanvragen om hulp nog niet voldoen, liet gaat niet om zaken, die op het punt staan te verdwijnen, te helpen, alteen zaken die gered kunnen worden. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Rooiing van boomen. Een toiaal van 94 boomen werd ter rooiing aanbevolen en een voorstel in dien geest kwam aan de orde. Naar aanleiding van de opmerkingen van de heeren WONDERGEM en HARTHOORN zeide de heer ONDER- DIJK, dat men zal trachten kastanje- boomen van elders over te brengen naar de Vischmarkt, maar twee moeten er gerooid worden. Om meer dan één iep te rooien bij den watertoren zou men toestemming van het staatsboschbeheer moeten heb ben. Het voorstel werd z. h, st. aangeno men. Boomen bij den Westelijken Havendijk, B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken op het verzoek van gebr. P. en J. Mesu te Nieuwland om rooiing van een aantal iepen bij den Westelij ken Havendijk, Aldus besloten. Verhuring gedeelte Burgerweide. Het volgende vocrristel was dat om voor f 150 per jaar een deel der zgn. Burgerwe de te verhuren aan P. Koole Wzn. te Koudekerke. Aldus besloten. Verhuring vest voor Ijsbaan. B. en W, stellen voor de Langeviele- vest wederom voor f 75 te verhuren aan de Middelburgsche IJsclub voor het sei zoen 1936-'37. Aldus besloten. Verhuring grond Nieuwlandsche dipt' B. en W. stelden voor aan de N.V. Boomkweekerijen en zaadhandel ,,De Nieuwe Walcheren", thans voor f 359 per jaar (f 110 per ha) te verhuren 3.26.31 ha grond aan den Nieuwlandschen dijk en niet meer 3-77,26 ha voor f 415 waar toe op 21 October werd besloten. Aangenomen Erfpachtsuitgifte grond Klevers- kerkschen weg. Het volgende voorstel was om aan C. Pieterse te 's-Heer Arendskerke met in gang van 1 Januari 1937 voor 50 jaar in erfpacht te geven 5000 vierkante Meter grond van het fabrieksterrein bij het ka naal voor f 250 per jaar. Naar aanleiding van opmerkingen van de Commissie van financiën zeide de heer ONDERDIJK dat men een voorloopige aansluitifig laan waterlei ding en electrisch net zal moeten aan brengen; later zal men komen met vol ledige voorstellen inzake voorziening van het geheele terrein en doortrekking van den weg die nu tot Arnestein legt. De heer HELDER vroeg of het tij delijk materiaal later toqh bruikbaar zal zijn. De heer BOASSON zeide, dat dit van het grootste deel het geval zal zijn. De heer PAUL is verheugd, dat er een bescheiden begin is met verkoop van het industrieterrein. Is de prijs niet te goedkoop. De heer ONDERDIJK meende van niet. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Erfppachtsuitgifte rein Zuidsingel. gemeente-ter Nog een voorstel inzake erfpacht was die voor een stukje grond aan den Zuid singel aan de Ambachtsschool, Ook ten deze is er een rapport van financiën. Naar aanleiding daarvan deelde de heer ONDERDIJK mede, dat er zeker eerst een villaplan bestond, maar dit is vervallen na de huidige Molenwater indeeling. Er zal rond het gebouw nog gele genheid blijven voor beplanting.. Zelfs met den canon van 5 cent zal het moei lijk zijn de plannen verwezenlijkt te krijgen. Mevr. WEIJL acht een grooten voortuin niet gewenscht, het is beter het pand vlak aan de laan te zetten. De heer JERONIMUS meende, dat het verplaatsen der planten toch zeker geld zal kosten. Spr. wilde weten wat het zal kosten De heer ONDERDIJK zeide, dat ieder jaar een deel wordt uitgeplant, men zal daarbij rekening houden met het voor de Ambachtsschool bestemcHe terrein, Ook nu wordt reeds in werkverschaf fing hulp verleend aan de plantsoen- werkers. De heer HARTHOORN meende dat eventueel den éénverdiepingsgebouw er niet mooi zal staan. De heer ONDERDIJK acht juist een éénverdiepingsgebouw met een plat dak goed met bebossching te camoufleeren De heer v. d. FELTZ kan zich met den lagen canon niet vereenigen. De heer ONDERDIJK zeide dat het hier een algemeen belang geldt. Het heele terrein van het huidige ge bouw gaf destijds éen bedrag van 1 voor de gemeente. De VOORZITTER vond wel degelijk reden een volledige exploitatie der school mogelijk te maken. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Werkobjecten. Het vogende voorstel was dat inzake werkobjecten voor jeugdige werkloozen. zen. De heer ONDERDIJK gaf mede naar aanleiding van vragen van de heeren Wondergem en Lambermont, enkele toelichtingen. Hij betreurde het zeer, dat iet vaak veel moeite kost jongelui aan iet werk te krijgen. Er zijn er maar wei nigen, die bereid zijn te werken. De loonen worden van bovenaf voor geschreven. De heer HARTHOORN vroeg of men met lakschheid heeft te doen of met angst niet naar ander werk te kunnen omzien. De heer ONDERDIJK zeide, dat men veelal niet begrijpt dat het geld be doeld is als een tegemoetkoming in slij tage aan de kleeren en niet zoo zeer als oon. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Kerstgave werkloozen. Het voorstel, dat nu volgde was dat voor het geven van een Kerstgave aan de werkloozen. De heer HEEMSKERK is ook nu weer tegen. Op een vraag van den heer WON DERGEM, zeide de heer KöGELER, dat het Armbestuur zal volgen met een kerstgave, als deze thans wordt toege- cend. Aangenomen met den heer Heems kerk tegen. Telefooncellen- Het volgende voorstel tot het verlee- nen van toestemming aan de P.T.T. voor iet plaatsen van 4 telefooncellen. Alzoo z.h.s. besloten. Vergoeding bijzondere scholen. Het voorstel tot vaststelling vergoe dingen aan de bijzondere scholen over 1933 en verrekening over 1931, 1932, en 1933, werd aangenomen. Beslist werd op bezwaarschriften te gen schoolgeld-aanslagen, 1935-1936. Aan de orde was de begrooting c.a. voor 1937. Algemeene beschouwingen. Mevrouw WEIJL betuigde dank dat een lijstje is overgelegd met leeningen van meer dan 4 Er is reeds actief ten deze gewerkt. Spr. hoopt dat men door zal kunnen gaan. Op den duur kan het f 3000 rente besparen. Hoe komt het, dat men nog niet be gonnen is met het werk aan den Abdij- toren, Bezuiniging is goed, vooral als men het plan heeft op fctndelre pos ten minder bezuinigingen voor te stel len. Als de autonomie nog iets betee- kent, dan heeft de Raad toch nog het recht te trachten iets anders gedaan te krijgen, dan dat Ged. Staten en de Rijkscommissie goed achten. Een uitspraak van den geheelen Raad kan toch wellicht iets bereiken. Met name inzake de bewaarscholen. De gemeente bleef 40.000 onder het toekomend bedrag en daarover mag de Raad niet naar eigen goeddunken han delen. Het gaat hier echter om een in stituut, dat reeds jaren werkt en groot nut afwerpt. De behoefte aan voorbe reidend onderwijs', aan het nuttig en leerzaam bezig houden van de kinderen en het ten deele ontlasten der moeders, vooral haar die geen hulp heeft. Er be staan zeker hyniënische bezwaren aan dit onderwijs, maar er staan naast groo- te voordeelen. Voor de kinderen en de moeders. Vele moeders hebben er nog wat voor over hun kinderen die scho len te doen bezoeken. Zeker is er nergens geëischt ophef fing der scholen, doch men wil nog 10 per kind, toe laten staan voor 1938 en volgende jaren en bij 15 per kind komen de besturen al voor groote te korten te staan, dit zonder de noodza kelijke voorziening aan de gebouwen, is dit niet iets voor de werkverschaffing, met name ook voor de jeugdige werk loozen. Men geeft zeer lage salarissen wat spr. met cijfers aantoont. De schoolgelden loopen achteruit, door den toestand van de arbeidersbe volking, door het niet mogen toelaten van kinderen beneden 4 jaar, wat niet zoo erg is, en het niet tusschentijds mo gen toelaten van kinderen. Spr. zal voorstellen zonder maxi mum van het aantal leerlingen de sub sidie te bepalen op 15, en met ophef fing van het verbod tot tusschentijdsche toelating van kinderen. Dan kan men met hulp van vereeni gen enz. wellicht deze scholen nog red den, maar anders is de opheffing vol gens spr. nabij. Zoo noodig wil spr. de belasting er voor verhoogen. Er is op het hoofdstuk in enkele jaren reeds 75 bezuinigd. De heer PAUL zal niet zoo lang spre ken als verleden jaar, er zijn geen ver kiezingen te houden en er zit in de be grooting voor den Raad steeds minder muziek. De begrooting geeft een tekort aan van 165.000 en niet is gerekend met de lcslating van den gouden standaard. Spr. meent, dat de financieele verhou- centen kwesties met hoogere machten Waar financieele aansprakelijkheid De VOORZITTER zeide, dat hij haast moet onderhandelen. Een hoogst nuttig niei aan de orae is ie stellen tegenover zou wenschen terug te keeren naar den voorstel als dat van Mevr. Weijl geeft B. en W. is ér nog een verantwoor- tijd, tóen men breede besprekingen kon spr. heel weinig kans op hoogere goed- ding van aeruen. m ue: aiuwoord op houden over belangrijke vraagstukken in keuring. Er is gelukkig eenige kentering hét sectierapport zijn te veel uitviuch- verband met de begrooting. Als men dit ten goede in den economischen toestand, ten, waarbij net kan dooien en vriezen ook in onze gemeente, gekomen. Na 7 ja ren van depressie, van de 7 magere ja ren, hoopt spr, op 7 vette. Maar veel vertrouwen, dat dit in de ontvangsten der gemeente spoedig tot uiting zal ko men, heeft spr. niet. Het gaat er om, of men een koopkrachtig publiek heeft. Daarover is spr. het niet eens met den heer Jeronimus. Maar een uitnoodiging aan den Vrijheidsbond voor een open baar debat, is helaas verleden jaar niet aangenomen. Terecht het is later gebleken vergeleek spr. verleden jaar een en an der met Zweden, waar men tot belas tingverlaging kwam, door de vooruit strevende politiek. Nogmaals verklaart spr. zich bereid ter zake met den heer Jeronimus te debatteeren. Men schuift Zoo is er inzage het abattoir een met duidelijk antwoord, inzage de commis sies van bijstand is spr. door het schrif telijk antwoord wel iets bevredigd, maar toch meent hij dat deze meer voorlich- tingswerk aan den i\aad moeten doen. Spr. beklaagt zich over het officieel verslag van een Kaau, nml. over het laat verschijnen en hij wil net ook gaar ne wat uitvoeriger hebben, nu er van hooge drukwemKosten geen sprake meer is, over het werken van het veriii- oatiebureau is spr. ook niet zonder meer te spreken, hij meent, dat het niet aan B. en W. maar aan den Raad rapport moet uitbrengen. Ook inzake de leverantie aan het bur gerlijk armbestuur is spr. niet voldaan. Inzake het gebruik maken van de doet als de meeste leden thans deden, is dit ook B. en W. welkom, omdat het gaat om de belangen der geheele ge meente. Een andere zijde is, dat B. en W. in een bundel van licht, onder een hoogtezon worden geplaatst. Spr. dankt voor de woorden van waardeering van sommige leden. Doordat over 1937 de werkloosheids- uitkeering gelijk zal zijn als over 1935 en 1936, is er in de calculatie een wijzi- ging gekomen. Het tekort daalt met ongeveer 33.000 gulden. Al zouden de werkloosheidskos ten belangrijk dalen, dan verandert dat de toestand nog niet zoo heel veel. Groo te bezuiniging blijft ook dan zeer noo dig. De band tusschen rijk en gemeente is te waardeeren, omdat zij is ontstaan door gelijktijdigen financiëelen nood van rijk en gemeente. Spr. laat zich liever niet medenemen naar andere landen in gedachten en meent, dat de gemeenten in Nederland te veel op de gemeenten af. i straten voor verkiezingsoropaganda, Men had in Zweden van de zijde van meende d men »aken het kapitaal nog grooter vertrouwen in t een £erordening. Spr. meent dat als rege ring an ier. politieke optochten toestaat, men zou zijnZvoorWLtepkn va^den Trbeld, ^at aan alle richtingen moet doen, maar financieel goed "gefundeerd worden be- maar bij de jongste leening is toch wel T'~ StUUrd' gebleken, dat er nog geld voldoende £ig vroohjke gezichten, begrijpt spr. daar braak ligt. Spr. vond in het afdeelings- Z°U 1 i i zien toei^estcicin* verslag niets over zijn vragen in zake i i JNiemand is tegen het voorbereidend onderwijs, maar ook spr. gelooft niet dat het verhoogen der subsidie kans van sla gen heeft. Bij de daling der bijdragen steeg echter overal het aantal particulie re bewaarscholen in den lande. Spr. vernam van deskundige zijde, dat er in de zgn." vallei bij Oranjezon dor hout verwijderd kan worden en door nieuw vervangen; dit is een mooi werk verschaffingsobject. het gebrek aan bouwterreinen voor be scheiden woningen. Spr. vroeg een gron dig onderzoek ter zake van gemeente wege. Spr. herhaalt zijn verzoek naar het onderzoek naar krotwoningen gn wilde gaarne weten hoe ver het daarmede staat. Spr. wees er nog eens op, dat er toch eindelijk eens een oplossing inzake het abattoir moét komen, al weet hij dat het niet ligt aan den Raad. Spr. wil een vaste regeling inzake het gebruik van de straat voor verkiezings reclame, Spr. zal niet kunnen medegaan met straten voor auto's en tevens voor rijwielen te verbieden. Wat het bewaarschoolsubsidie betreft, verzekert spr., dat B. en W. niet nalaten de concrete zaken te belichten, en zij dit pok-nu weer hebben gedaan. Men heeft echter niet steeds succes met zulke za ken. Spr. kan het begrijpen, dat mevr. Weijl haar argumenten naar voren bracht; maar juist die argumenten hebben de overtuiging versterkt, dat het verzet niet veel succes zal hebben; wel eens leiden de onderhandelingen met Ged, Staten tot succes, maar voor ditmaal niet. Spr. brengt hulde voor wat gedaan wordt voor de werkloozen en hij hoopt en vertrouwt, dat dit vraagstuk ook in winnen van den middenstand voor de Spr. meende nog eens terug te moe- Spr. vraagt zich af of de meer werk ten komen op de Zondagsopenstelling actie niets aan de gemeente zelf te zeg- van winkels. Spr. vond daarin gelegen- gen heeft. Hij zegt daarop ja en noemt heid de vraag te stellen wat men thans enkele objecten die wellicht er bij in aan de S.D.A.P. heeft. Is hun verander- aanmerking komen. Veel wil hij er niet de houding op verschillend gebied ernst van zeggen op dit moment, maar ook de of is het alleen politiek? kwestie van bouwterrein heeft de volle Is het volgens het plan van den arbeid aandacht van het college. Men denke 1937 de volle aandacht van B. en W. zal S.D.A.P.? hebben. Enkele wenken ter zake bracht spr. naar voren. Het bedrag voor de bestrating leidt tot een achterstand. Hoe staat het met de plannen tot ver betering van den Kanaalweg, die op het Provinciaal wegenplan? Een verande ring is dringend noodig. Zou de verbetering van den Ouden Vlissingschen weg niet bij wijze van werkverruiming zijn uit te voeren, en dit met behoud van het natuurschoon? Hoe staat het met heb gebruik van het vastrechttarief? Spr. kan verzekeren, dat de S.D.A.P. wil medewerken, maar men moet dan wederkeerig op elkander vertrouwen, en dit mankeert aan de overzijde nog al eens. (Te kwart voor zes werd de vergade ring geschorst tot des avonds te 8 uur.) AVONDVERGADERING. Winkelopenstelling. Voorgesteld werd gebruik te maken van de bevoegdheid van den Raad om voor 8 Januari den sluitingstijd voor winkels te bepalen op 10 uur, zooals van 4 tot en met 7 Januari bij algemeen be sluit voor het geheele land is bepaald. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten, na enkele opmerkingen. De heer HARTHOORN doet éen be roep voor het personeel en hy en de heer LAMBERMONT vreesden voor te veel belasting voor het net. Het twee-op-één-stelsel. De heer ONDERDIJK vroeg een cre- diet van 100 voor de actie voor het twee-op-één-stelsel, die in Januari zal plaats hebben. Alzoo besloten. Gemeentebegrooting. De heer JERONIMUS zeide nu dat het aspect van de begrooting 1937 droevig is. Van de uitgaven is drie-zevende voor de werkloozenzorg, of wel drie-vierde der belasting. Het is geen wonder dat men onder curateele staat. Kan men niet beter alleen eens in de vier jaren wet houders kiezen en die alles laten bedis- telen met de Abdij en Den Haag? aan het „moed verloren, al verloren". Inzake de openstelling van winkels in Er moet feitelijk eenige continuïteit de avonduren, zal het noodig zijn aan zijn in de houding van den Raad en dat te toonen dat er bijzondere plaatselijke is hier niet het geval geweest. omstandigheden zijn, die dit gewenscht Als men terug komt op het besluit maken, met behulp van rechts na het verkiezen j Kans op succes acht spr. niet groot, met behulp van lings, dan lijkt het of de Inzake de cijns zegden B. en W. reeds Raad aan den leiband van de S.D.A.P. toe d® gelegenheid tot afkoop meer be loopt. Het besluit was in den geest van kend te maken. den heer Jeronimus die dus de S.D.A.P. i Inzake het abattoir kan spr. binnen voer zijn zegenkar heeft gespannen. kort wellicht meer licht laten schijnen, De heer PORTHEINE zal zich beper-wat nog niet zeggen wil, dat er dan bin ken tot de begrooting zelve. Spr. vraagt nen afzienbaren tijd een beslissing zal zich af wat is feitelijk onze taak, speci- komen. aal in den huidigen toestand? Het is te ,SPr- heeft het betreurd, dat men deed begrijpen, dat men moedeloos wordt, als schijnen alsof er bij het B.A. leden zijn men weet, dat de begrooting 1936 nu leveranties doen. Dit is niet zoo. nog niet is goedgekeurd. Dit wijst op zé-1 Over de verkiezingspropaganda op kere misstanden, en toch wil spreker en- straat zegden B. en W. toe, binnenkort kele opmerkingen maken over over de m®t bepalingen ter zake te komen, z. i. onbillijkheid in de belastingen. Met Spr. kan het niet waardeeren dat de name noemt spr. de personeele belas- heer v. d. Eeltz de schreden m deze ver- tingen op de motorrijtuigen. j gadenng zoo wijd heeft gezet. Spr. deed Het algemeen tarief is 2 per 100 een dringend beroep op andersdenken- waarde en Middelburg en andere ge- den °P éroote zelfverloochening en met meenten maakten er f 3 van. Dit leidt tot een onevenredige zware belasting, te meer nu de waarde stijgt door de monetaire maatregelen. Spreker is het inzake de bewaarscho len volkomen eens met mevrouw Weijl. diep in te gaan op de aanvallen van den heer v. d. Feltz. Door de verhooging van 2 op 3 voor de auto's, bleef de totale belasting ongeveer gelijk, omdat de Provinciale opcenten vervielen. De heer ONDERDIJK besprak het aan Het bestaan der Nutsbewaarscholen - wordt ernstig met verdwijnen bedreigd.eerst de werkzaamheden aan den Ab- Alleen door een aanwezige kleine re- dijtoren; men is nog m correspondentie serve is het leven der scholen verlengd.IJxe' het departement over een onder- Het onderhoud der gebouwen is bedroe- deek waarschijnlijk kan begin Januari vend. Komen er calamiteiten voor, dan met de werkzaamheden begonnen wor- zijn er geen fondsen om de kosten te deÏV AT bestrijden. De schoolgelden zijn reeds 1 Het onderhoudswerk der Nutscholen verhoogd, maar ook dit helpt niet vol- kan men moeilijk als werkverschaffing doende; het aantal leerlingen neemt nog uitvoeren, dit zou precedenten schep- meer toe dan af j Pen- Gebouwen als de hulpkazerne is Een besluit uitlokken tot verhooging, j iets anders, dat is een historisch gebouw, acht spr. wellicht minder gewenscht, en j Er is eenige kentering, m November hij stelt daarom voor een algemeenen *935 ,1S f ^00 Per meer uitgegeven wensch, zoo noodig in een motie om B. 1 daP ln November i93o. en W. alsnog een laatste poging te doen Inzake bouwterrein ligt er een plan aanwenden bij Ged. Staten. Êeread v0?r enkcde bescheiden midden- De gemeente Goes doet eenzelfde po- standswoningen. Ook in de streekplan- ging bij Ged. Staten volgens een voor- commissie komt een uitbreidingsplan stel van B en W naar voren- Overwogen zal zeker wor- De heer DEN HOLLANDER ziet in de den ,of men door ruiling van grond niet lange besprekingen een aanwijzing, dat kan k?men tot uitbreiding van het Park de begrooting nog niet voldoende is uit-va?l Nieuwenhoven. gebeend. Spr. waardeert de wijze waar- Spr. meent te kunnen vaststellen, da op mevr. Weijl de bewaarscholen be- B- en W- met succes werkobjecten heb- 4 - L AM «1 ,+Trr\ot*nti te dingen redeneeren, Voor politieke de batten voelt spr. nu niets. Spr. heeft nimmer bedoeld de wenschen van men- schen o!ver de grenzen te bevredigen, maar sprak voor 't belang der winkels. Spr. ziet in andere landen ook dat de vreemdelingen 's avonds koopen. Spr. meent dat men des avonds moet kunnen koopen. 's Woensdags trekt het stadhuis de menschen te veel om hen haar de winkels te doen kijken. Spr. komt dan op den ambtenaar die particuliere lessen geeft. Spr. zegt dat deze persoon geen schriftelijke vergun ning heeft en ook om vituliteitsredenen acht spr. dit verkeerd. Als hij geen toezegging krijgt, zal hij zeer tegen eigen wil een motie ter zake instellen. Spr. heeft een stokpaardje en dat is het af koopen van cijns, en daartoe de betrokkene aansporen. De heer VAN DER FELTZ wees op de Kameruitdrukking van „uitgebeende begrooting". Er zoü dan ook feitelijk ding tusschen rijk en gemeente heel wat j niet veel reden zijn voor algemeene be te wenschen overlaat. j schouwingen. Het is te begrijpen, dat de Het gaat toch te ver dat men over regeering mede wil spreken. ICI1 met ue nuui CIl l/Cii naag i X"<5V1. VV ucvvaaiowiuicn - j Nu kan men alleen over ondergeschik- sprak. Hij wil vertrouwen op B. en WM ^e2; éfvonden doen uitv e dat zij den aangewezen weg zullen be- i *s een onderzoek gaande of bebos- wandelen,; spr. acht dit voldoende. Erschmg van de Oranjezon mogelijk is. wordt minder gesproken in den Raad, Egaliseeren van land wordt 11 Januari door het werk der commissie. Uitvoeriger I als proef begonnen. Spr. noemt nog meer notulen zullen de discussies weer langer objecten voor werkverschaffing, o.a. ver betering van den Nadorstweg. Ten opzichte van de bestrating bereikt men toch nog al wat. Na de Heeren gracht en de voormalige Korte Heeren maken Spr. kan verzekeren, dat hij anders meeningen zeker weet te waardeeren. Spr. komt op tegen een uitdrukking T - van den heer Jeronimus: Dat is nu iets j gracht volgtnude Langevieje, alles met voor de verkiezing. Het was bij de win kelopenstelling op Zondag en ieder kan zien, dat het partijprogramma van spre kers richting de Zondagssluiting steeds heeft verlangd. De heer DE BRUIN vroeg of er plan nen bestaan meer bouwterrein beschik baar te stellen als in het Park van Nieuwenhoven en het Park de Griffioen en ook vroeg hij naar een viaduct over het verlengde van den Nieuwlandschen weg met een flauwe bocht naar den Ka naalweg. De heer LAMBERMONT bepleitte krachtig opkomen voor de werkloozen, w.o. die reeds 14 a 15 jaar werkloos zijn. klinkermateriaal. Het oude materiaal wordt op den Schoorsteenvegerssingel gebruikt. Het opmaken van een begrooting is opgedragen voor verbetering van den Kanaalweg over zijn geheele lengte. De afhankelijkheid van de gemeente wordt steeds grooter, Spr. erkent, dat de jeug dige werkloozen weinig animo hebben om naar een werkkamp-tg gaan. Spr. herhaalt nog eens he.t bekende standpunt der S.D.A.P, bij het jongste besluit inzake de winkelopenstelling. Zij hebben wel een principe, maarjloen niet aan principerijderij en zeker -niet wan neer men van de kwestie van het per soneel een vertrouwenskwestie maakt, r.._

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6