IN ZEELANlTI MIDDELBU&GSCHE COURANT GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLOOT. RONSELEN VAN BELGISCHE SOLDATEN VOOR DE SPAANSCHE LEGERS EN EEN REXISTISCH SCHANDAAL. DE DUITSCHE JEUGDORGANISATIES. Wanneer U Gelukkig Nieuwjaar Plaats een advertentie in de Prov, Zeeuwsche Middelburgsche en Goesche Courant! DE RECHTSZAKEN. Uit de MiddelWgsche Courant van vóór vijtiig jaar. te gaan. Noodzakelijk zijn verhoog ng van den leerplichtigen leeftijd, pensio- neering van arbeiierS, jnov ere werk tijden en invoering van vacant'es. De heer v. d. Putt (r.k.) kon zich aansluiten bij hen die verkorting van den arbeidstijd bepleitten). Spr. waar schuwde echter tegen overdreven ver wachtingen. Spr. wilde eveneens ver dere beperking van arbeid door vrou wen en me sjes. Spoed is er bij maatre gelen tegen den arbe'd rter behuwde vrouw in fabrieken. Er zijn met name in de textiel-indusirie schandelijke toestanden te dezen aanzien, voor al in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Wegens de concurrentie kan alleen wet'elijk ingrijpen hier verbete ring brengen. De heer Am e 1 i n k (a.r.) ach+te verkort'ng van arbeidstijden in land en tuinbouw noodzakelijk. Mevr. Bakker N or t (vrijz. dem.l noemde de arbe'ds ijden in ver schillende bedrijven te lang, met name in het transportbedrijf. Kinderen behoo- ren op school, niet 'n den arbeid. In den landbouw best,aan dienaangaande verschillende miss'anden. De heer Drop fsoc. dem.) drong aan op volledige invoering van de ar- be dswet. Spr. bepleitte arbeidstijd-re geling in het hotel-, café- restauran'be drijf, transpor'^rbeidersbedrijf, voor vrouwen in den landbouw, magazijnper- soneel en in de binnenvaart. (Zie voor 't vervolg het Tweede Blad.) Hoe de Belgische fascisten zich documenten verschaffen en hoe een minister van justitie zich vergist. (Van onzen correspondent.) Brussel, 17 Dec. Bij het lezen van de Belgische pers zou men soms denken dat de strijd van de Spaansche legers zich naar dit land heeft verplaatst. In België hebben de Spaansche toestanden steeds veel be langstelling gehad. De Spaansche banne lingen hebben hier steeds asylrecht ge noten en de Spaansche jesuïeten hebben hier twee colleges, waar, naar ons van daag nog werd bevestigd, de meest na tionalistisch aangelegden onder de Spaansche jeugd hun opleiding kregen, om vroeg óf laat het bewind in Spanje omver te werpen en den huidigen strijd te beginnen. Dat zal wel niet meer dan een veronderstelling zijn, doch het is wel typisch dit te hooren beweren. Men is dan ook niet bijzonder verwonderd eiken dag te hooren van tallooze vermis singen, jonge Belgen die naar Spanje ver trekken om daar te strijden in de inter nationale brigade ofwel in de gelede ren van de legers van Franco. De natio nalistische pers klaagt dit ronselen van manschappen aan, voor zoover het de in ternationale brigade betreft. De liberale pers keurt al het ronselen af en de link- sche pers zwijgt als vermoord. Sedert op behendige wijze een Spaanschen diplo maat op den trein tusschen Antwerpen en Brussel zijn aktentasch werd afhandig gemaakt, heeft men kunnen vaststellen door de documenten welke zich daarin bevonden, dat niemand anders dan de algemeene secretaris van de socialisti sche partij, Delvigne, de voornaamste ronselaar is voor het Frente Popular en ook de voornaamste handelaar in wa penen. Delvigne is echter behendig. Hij stoort zich niet aan de campagne, die tegen hem wordt gevoerd, wetende dat hij binnen de wettelijkheid is gebleven. Wat het ronselen betreft van manschap pen, verbiedt de wet n.l. slechts aanspo ring tot het nemen van dienst in vreem de legers van jonge Belgen die oog aan militairen dienstplicht onderworpen zijn in hun vaderland. België is immer een dankbaar arbeidsveld geweest voor ron selaars, vroeger voor het leger in Neder- landsch-Indië en het Vreemdelingenlegi oen, nu nog voor dit laatste enSpan je. Men heeft er nooit veel bezwaar in gezien. Nu de Spaansche heksenketel met vuur dreigt aan de lont te steken welke het Europeesche kruitvat moet doen ontploffen, heeft men echter in re- geeringskringen gemeend dat aan dit ronselen paal en perk moet worden ge steld. Minister Bovesse, die justitie be heert, beging in verband hiermee, een ernstige vergissing. Den dag nadat een paar vliegers die waren gedeserteerd, doch nadien terug waren gekómen, wer den veroordeeld, liet hij n.l. aankondigen dat alle ronselaars konden worden ge straft, zonder aanzien der omstandigheid, dat de liefhebbers nog militaire verplich tingen hadden of niet. Deze verklaring leidde tot een nog heviger campagne te gen Delvigne. Thans heeft de minister zijn fout in gezien; ten bewijze een wetsontwerp dat hij heeft ingediend om de handelingen te straffen die hij meende reeds strafbaar te zijn gesteld door de wet. Zijn vergissing leidde er ook toe, dat de parketten in de perscampagne wer-| den betrokken. De rexisten hadden aan I deze campagne ijverig deelgenomen. Het parket werd trouwens ten onrechte be- j schuldigd, zooals men begrijpt, vermits het niet kon handelen tegen Delvigne. j Doch het heeft ontdekt dat het rexisti- j sche orgaan „Le Pays réel" documenten gebruikte die afkomstig waren uit een rechterlijk dossier, samengesteld door een rechter van onderzoek en die moes- ten ontvreemd zijn uit het dossier. En zoo heeft men het niet alledaagsche too- neel beleefd dat, in plaats van Delvigne voor t gerecht te brengen, de redacteurs van het orgaan zich zelf in moeilijkhe den hebben gebracht, want het parket heeft een aantal rexisten gearresteerd en heeft tenslotte de bekentenis gekre gen van een paar bedienden van de grif fie, die de documenten in handen van de rexistische redacteurs hebben ge speeld. Wie een put graaft voor een an der, valt er zelf in.... De rechterlijke autoriteiten hebben de gelegenheid niet ongebruikt willen laten om aan te too- nen hóe en door welke afkeurenswaar dige middelen de rexisten hun zooge naamde schandaaldocumenten in handen krijgen, om het de autoriteiten te verwij ten dat zij niets verrichten terwijl de do cumenten afkomstig zijn uit door deze autoriteiten aangelegde dossiers. (Van onzen correspondent.) BERLIJN, 14 December. De Duitsche regeering heeft dezer da gen met één pennestreek, gelijk zulks in het Derde Rijk te doen gebruikelijk is, een einde gemaakt aan een probleem, dat ruim drie jaren lang tot een der moeilijkste op haar gebied behoord heeft. Hitier heeft gedecreteerd, dat voortaan de geheele Duitsche jeugd on der leiding van den „Jugendführer des deutschen Reiches" zal staan. Waardoor de nauwelijks dertig jarige Baldur von Schirach een positie krijgt, die bijna met die van een rijksminister gelijk staat, ter wijl hij reeds bijna vier jaren geleden tot „Rijksleider", wat zooveel zeggen wil als partijminister, benoemd was. De moeilijkheid, waarmede Von Schi rach van den beginne aan te kampen had, was het verzet in kerkelijke, in de eerste plaats in r.-katholieke kringen, tegen een zoo intens ingrijpen van den staat in de opvoeding van de jeugd. Die tegenwerking nam toe, toen men meen de te moeten constateeren, dat onder Von Schirach's bewind 't jonge Duitsch- land zich scheen te willen ontwikkelen in een richting, die op vrijdenkerij, in elk geval op een zich afwenden van de ker ken begon te lijken. Soortgelijke stroo mingen onder de volwassenen mogen aan die vrees niet vreemd geweest zijn. Hoe het ook -zij, in clericale kringen begon een oppositie tegen het nationaal-socia- lisme in het algemeen en zijn jeugdorga nisatie in het bijzonder, die zich uit breidde lot de bekende conflicten, die heden feitelijk nog altijd 'niet opgelost zijn. Nu hebben wij nimmer den indruk ge kregen, dat de jeugdleider van het Duit sche Rijk tot de vromen in den lande be hoort. Deze jonge idealist en dichter is zeker geen trouwe kerkganger, maar eerder iemand, die over het Christen dom, dat hij oprecht belijdt, zijn eigen opvattingen heeft, die intusschen voor hem alleen gelden en niet bedoeld zijn als basis voor anti-clericale jeugdpropa- gandal De kerken echter verlangen meer. En het is van haar standpunt gezien volko men begrijpelijk, dat ze zich ongerust voelden. Dat was zeer in het bijzonder met de R.K. Kerk in Duitschland het ge val, die als overal elders ter wereld de opvoeding der jeugd onder haar eigen auspiciën als een onwrikbaar voorrecht beschouwt, en er ook zorg voor gedra gen had, dit voorrecht in het Concor daat met het Rijk en met Pruisen te doen verankeren. De jeugdorganisatie van het Derde Rijk, een vereeniging van millioenen, die vooral de laatste drie jaren op het par tijcongres in Neurenberg uiterst indruk wekkend en verheugend als frissche massa-organisatie op den voorgrond ge treden is (zij en de Arbeidsdienst behoo- ren ontegenzeggelijk tot de meest toe te juichen verschijnselen, die men in het Nieuwe Duitschland constateeren kan) is tot voor korten tijd een vrijwillige aaneensluiting geweest. Volkomen vrij willig? Wellicht meer in de theorie en op papier. Het spreekt natuurlijk van zelf dat het uitoefenen van een druk op de kinderen en hun ouders, om zich bij de staatsorganisatie aan te sluiten, ten slotte in plaatselijke gevallen moeilijk te vermijden was. In kleinere steden en in dorpen, waar men elkaar pleegt te ken nen als leden van een groot gezin, ligt het voor de hand, dat men aan het weg blijven van kinderen uit een staatsjeugd- organisatie gevolgtrekkingen maakt wat betreft de gezindheid der ouders en slechts daar, waar de weigerende of aar zelende ouders zich achter de kerkelijke autoriteit „verschuilen" konden, waagde men het er op, als meer of minder vij andig tegenover het nationaal-socialisme staande gebrandmerkt te worden. De staatsjeugd intusschen kon haar propa ganda met wel zeer sterke middelep doorzetten, waartoe in de eerste plaats behoorde de wetenschap, die men den ouders niet behoefde op te dringen, dat kinderen, die door de leerschool van de „Hitlerjeugd" gegaan zijn, natuurlijk heel wat beter kansen hebben, als volwasse nen hun weg in den totalen staat te vin den. Het gevolg was dan ook, dat de ker ken den strijd, den stillen, tegen de Hit lerjeugd op den duur slechts met de grootste moeite en niet altijd zonder bloedvergieten, konden volhouden. Het was te voorzien, dat het tenslotte toch tot een dictatoriaal besluit zou moeten komen, dat aan de wrijving voorgoed een einde maakte. Het ging er maar om, Clientèle, Vrienden en Bekenden, straks een wilt wenschen, daa is het toch niet noo- dig Uw tijd en geld te geven aan hel schrijven van tientallen adressen, wan neer er een eenvoudiger weg is. U bereikt dan iedereen en het is een voudig. Zoo duur is het ook niet. Want voor 80 cent bent U klaar. Geeft U meer dan 4 regels op, dan kost elke regel extra 20 cent. Bovendien is er nog een Naamlijst en daarvoor is de prijs 15 cent per naam en per regel. Alles a contant. Gaarne wachten wij Uw opgave spoe dig in elk geval vóór 30 Dec. in aan onze bureaux te Middelburg en Goes of bij de agentschappen. vooral wat de R.K. Kerk betreft, daar door niet in conflict te geraken met de op dit punt wel zeer duidelijke bepa lingen van het nu eenmaal bestaande Concordaat, Langs welke wegen men er in geslaagd is het deelnemen aan de Hit lerjeugd verplicht te maken zonder bot singen met Rome te provoceeren, is ook na het vele wat sindsdien van staats- zijde ter toelichting gezegd is, nog altijd niet erg duidelijk. Maar een feit is het, dat men van Roomsche protesten niets te lezen krijgt. Niet lang geleden werd op deze dingen reeds gezinspeeld, toen een afgezant van het Vaticaan naar Duitschland kwam om met de regeering te onderhandelen. Men hoorde toen fluisteren, dat Rome op het gebied van de staatsjeugd groote concessies wilde doen, op voorwaarde, dat de regeering zou ingrijpen in de exndelooze reeks van processen tegen Roomsche geestelijken en kloosterlingen, die zich vergrijpen te gen de deviezenwetten veroorloofd had den en daardoor processen hadden uit gelokt, die tot een uiterst gespannen verhouding tusschen Rome en den natio- naal-socialistischen staat hadden geleid. Een feit is het, dat na het vertrek van dezen bijzonderen onderhandelaar de verdere, zeker nog honderden, processen van dien aard blijkbaar in den doofpot verdwenen zijn. Men hoort en leest geen woord meer daarover. En nu is de al gemeene verplichting voor alle Duitsche jongens en meisjes gevolgd, in de Hitler jeugd dienst te doen, zonder dat een te genactie van de Kerken zich daartegen ook maar theoretisch verzet heeft Wat de geruchten van het voorjaar dus wel schijnt te bevestigen. De groote beteekenis van de nu dus voor het geheele volk geldende jeugd organisatie behoeft nauwelijks onder streept te worden. Zij is de laatste en wel ook definitieve fundamenteering van den nationaal-socialistischen Duitschen staat. De „Nazi's" houden er van, in duizenden jaren te rekenen. Dat is hun goed recht, hoort bij hun systeem van propaganda, en zal wellicht op hun mas sa's niet zonder indruk blijven. Er zijn ook menschen, die er, en evenzfeer met volle recht, eenigszins anders over den ken en meenen, dat ook dit nationaal- socialisme een periode voorstelt en ge doemd is, om straks weer in andere staatkundige experimenten omgewerkt te worden. Maar dat neemt niet weg, dat op het oogenblik de Duitsche fascis ten met een op zichzelf bewonderens waardige energie en hardnekkigheid be zig zijn de voorzienigheid te spelen en de toekomst naar hun ideeën te beïnvloe den. Dat in het Duitschland van heden de werkelijke nationaal-socialisten slechts een kleine minderheid vormen, heeft Adolf Hitler op het vorige Neuren- berger congres zelf nog eens nadrukke lijk onderstreept. Zij vormen wellicht nog geen 5 van de totale bevolking. Al is hun aanhang dan ook zóó groot, dat wederom slechts 5 dier bevolking bij plebiscieten tegen de regeering stemt Om in een niet al te verre toekomst 95 „nazi's" in Duitschland op te fok ken, moet men het van de komende ge neraties hebben. Pas over 30 tot 50 ja ren zal, indien niet intusschen weer heel andere dingen gebeurd zijn, dit ideaal bereikbaar kunnen worden. Maar heden reeds streeft men er zeer bewust naar, het Duitsche kind uit alle standen en kringen tot socialist op nationalen grondslag te maken, en men schrikt er niet voor terug, daartoe ook den stillen strijd aan te binden met de Kerken, van wie nauwelijks aan te nemen is, dat zij niet harerzijds alles doen zullen, om de verloren posities op den duur toch te herwinnen. Vrouw in waterput verdronken, In den afgeloopen nacht is te Gilze (N.B de 60-jarige mej. M. Schellekens in een achter haar woning gelegen waterput geraakt en verdronken. Toen haar zus ter, met wie zij samenwoont, haar van morgen niet zag stelde zij een onder zoek in, waarbij zij haar zuster dood in den put vond liggen. Jongen van het dak gevallen en overleden. Donderdagmorgen wilde de 15-jarige G. Penders te Alphen a/d RijH een bal halen, welke op het dak van de R.K. school was terecht gekomen. De jongen klom daarvoor over het hek van de nog gesloten school en vervolgens langs een regenpijp omhoog. Toen hij weer van het 12 meter hooge dak wilde afdalen, brak een gedeelte van de goot met het nood lottig gevolg, dat de jongen van deze hoogte omhoog stortte en op de bete gelde spee plaats van de school terecht kwam. Met een schedelbasisfractuur en eenige gebroken ribben werd hij naar 't St. El'sabeth ziekenhuis te Leiden over gebracht. Aldaar is de jongen gistermid dag overleden. Kantongerecht te Middelburg. De kan onrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens verkeers overtreding: F. V., Vlissingen f 0,50 b, s. 1 dh.; C, B., L. F. v. G., beiden Vi s singen; A. V,, Koudekerke; J. H. 's- Heerenhoek; J. Gk, Middelburg, allen f 1 b. s. 1 dh.; W. M. W., Hoogerheide; J. P. de V„ Vlissingen; J, B., Bergen op Zoom; L. v, W., Driewegen; M. H., B'ggekerke, ieder f 2 b. s. 2 dh.; J. G., Middelburg; M. de V„ Meliskerke; A. J. R-, Bergen op Zoom; J. W., Borsselen; J. G. v. L., Ovezande; H. A, S., 's- Heer Arendskerke; D. Z., Goes; ieder f 3 b, s. 3 dh.; B. de K., P"tte f 3 en f 2 b. s. 3 en 2 dh,; A. R., Wolphaarts- dijk; J. B., Vlissingen, ieder f. 5 b. s. 5 dh.; W. S., Goes f 7,50 b, s. 5 dh.; A. C., Vliss'ngen f 10 b. s. 5 dh.; M. W., Waarde f 10 b. s, 10 dh.; P. V., 's-Hee- renhoek, teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van straf; openbare dronkenschap: C. G., Co- lijnsplaat, A. F., Vlissingen, ieder f 10 b. s. 10 dh,; idem bij herhaling: A. P. v. d. V., Hansweert; W. v. d. G., ieder f 15 b. s. 10 dh.; een dier noodeloos arbeid doen ver richten op pijnlijke wijze: D. B., Ka- pelle 2 m,aal f 7,50 b. s. 2 maal 5 dh.; varen met een motorvaartuig door 't kanaal door Zuid-Beveland zonder dat het vaartu'g van het voorgeschreven heklicht. is voorzien: M. J. v. d. K., St. Annaland; P. v. V., Zevenbergen ieder f 3 b. s. 3 dh.; niet zorgen dat een gemeerd liggend schip van de voorgeschreven verl'ch- ting is voorzien: P, C. M. v. A., Vlis singen, vrijspraak; overtreding leerpl'chtwet: A. C. de N„ Goes f 5 b, s, 5 dh.; boter afleveren welke een Ite laatf vetgehalte bezit: J. de J-, 's-Graven- polder f 10 b. s. 10 dh.; overtreding arbeidswet: P. KI, te Nieuw- en St. Joosland 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 dh,; een vuurwapen voorhanden hebben: J. H. B. te Dordrecht f 5 b. s. 5 dh. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen jachtgeweer; door misleiding en het verschaffen van inlichtingen opzettelijk uitlokken van een overtreding bevrachtingsvoor schriften J. S„ Wemeldinge f 50 b. s. 10 dagen hechtenis; een schutskrs in een Rijkskanaal bin nenvaren zonder dat het anker in de kluis is opgehaald: W. K,;, J. J. H., Ant werpen, ieder f 2 b. s, 2 dh.; handelen in strijd met het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: W. B., Oostkapelle f 3 b. s. 3 dh.; te Vl-'ssingen venten zonder vergun ning: J. S., Domburg f 2 b. s. 2 dh.; zich op de stoep van een huis ophou den: J. de R. en J. v. d. K., beiden Ar- nemuiden: ieder f 2 b. s. 2 dh.; overtred'ng warenwet: Th. V., Hans- weert f 50 b. s. 10 dh.; melk doen verkoopen zonder in het bezit te zijn van een vergunning afgege ven door den directeur van den Keu ringsdienst van waren: A. C. Z., Krab- bendijke f 5 b. s. 5 dh.; een scheid'ngssloot -verontreinigen: W. P. Colijnsplaat f 10 b. s. 10 dh. De inbraak in de villa van de Koningin te Apeldoorn, De rechtbank te Zutphen deed van ochtend uitspraak in de zaken betreffen de de diefstallen in de villa van H. M. de Koningin, gepleegd in October te Apeldoorn. De volgende straffen werden opgelegd: W. J. F, B,, monteur, drie maanden gev.; W. R. P„ bakker, vier maanden gev.; E. van D., arbeider, acht maanden gev.; H. van M„ grondwerker, ach.' maanden gev.; A. van V., drie maanden gev.; H. B., chauffeur, vier maanden gev.; W. W., steenhouwer, vier maan den gev.; alle verdachten zijn afkomstig uit Apeldoorn. Van de straffen werd de preventieve hechtenis in mindering gebracht. De steenhouwer J. W. en de arbei der M. van V; werden vrijgesproken. 51e week 1886. Mej. E, Cramer, geboren te Middel burg, hoofd eener meisjesschool te As sen, is benoemd tot hoofd eener school, voor dochters van inlandsche hoofdei! in de Minahassa. (Celebes.) Te Leiden is bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen de heer K. W, Brevet, geb. te itzendijke, met acad. proefschrift, get.: Het voorrecht van den Commissionair. In plaats van den heer J. H. Thiel Jzn., is, met 1 Januari a.s. tot onder wijzer aan de volkszangschool, van de vereeniging Uit het VolkVoor het Volk, benoemd de heer A. Verschuur, onderwijzer aan de leerschool alhier. Voor die betrekking hadden zich vier sollicitanten aangemeld. Mej. A. C. Abresch te Middelburg,, verwierf te 's Gravenhage akte Neder- landsch M. O. Gisteren werd bevorderd tot docter in de rechtswetenschap aan de rijks universiteit te Leiden, de heer E. P, Lenshoek (geboren te Wolf aartsdijk) met academisch proefschrift, getiteld; Het strafproces bij de Landmacht. Bij de brandweer alhier is heden door burg. en weth. tot brandmeester be noemd de heer H. P. van de Ree, thans onder-brandmeester en tot onder-brand meesters de heeren G. J. Krijger en J. van Pagé. De Indische Mercuur deelt mede, dat de directie van de Norddeutsche Lloyd! contracten heeft gesloten met een aan tal tabaksmaatschappijen en planters op Deli, voor het vervoer van dit product naar Amsterdam. Door den Nederlandschen Suikerfabri kanten Bond is de prijs der beetworte len voor het aanstaande seizoen be paald op 10.per 1000 kilogram. 11 Januari 1887 en drie volgende da gen zal te Amsterdam het ger. kerkelijk congres over de afwerping van het juk der synodale hiërarchie gehouden wor den. De lijn VlissinjgenLonden van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot maatschappij te Amsterdam voor het vervoer van schepen uit Duitschland zal op 1 Januari 1887 definitief in werking treden. De maatschappij „de Schelde" te Vlis singen treedt daarbij als agent voor bo vengenoemde stoombootmaatschappij op. Wij vernemen, dat de Vlissingsche duinwaterleiding door de eigenaren, de erven van den heer Diemont van Da thar, te Arnhem aan een nieuw op te richten maatschappij zal worden over gedragen. Het wacht slechts op de goedkeuring van den gemeenteraad, in verband met het met de gemeente loopende contract, om tot oprichting van de nieuwe maat schappij over te gaan. De onwettige kerkeraad te Amster dam, door de synode ontslagen, heeft bekend gemaakt dat hij zich heeft los gemaakt van de synodale hiërarchie. De kerkeraad acht het na opgedane ervaring van de houding der machtheb benden, niet geoorloofd, voorloopig zijn. recht op de gebouwen, bezittingen en goederen der gemeente te doen gelden, en treedt uit dien hoofde, onder uit drukkelijke reserveering van alle rech- aen „als doleerende kerk" op. De Morning Post bevat een dreigend, blijkbaar geïnspireerd artikel tegen de Porte, wegens hare dubbelzinnige poli tiek. Marine Raad Bij Kon, besluit is met ingang van 30 Nov. 1936: op zijn verzoek eervol ont heven van zijn functie als plaatsv.-voor- zitter van den M'arineraad mr. E. Jel- linghaus, president van het gerechtshof te 's Gravenhage. Zijn eervol ontheven: van hunne functie als lid: de gepens. schout-bij nacht D. Vreede, de kapitein ter zee R. H. Arntzenius en de gepens. kapitein ter zee J. J. van der Linden; van hun functie als plaatsverv. lid de gepens. ka piteins ter zee J. C M. Warnsinck en P. Post Uiterweer en de gepens. kapitein ter zee tit. H. Spits, met dankbetuiging voor de in hun functiën bewezen dien- ^sln genoemden raad opnieuw benoemd tot voorzitter: prof. mr. B. M. Taverne, raadsheer in den Hoogen Raad der Ne- der.l; benoemd tot plaatsverv.-voorz. mr. J E. van der Meulen, raadsheer ia den Hoogen Raad: tot lid: de kapiteins ter zee B. Kruijs, H. Ji van der Stad en G. W. Stöve, tot plaatsverv.-lid: de ka piteins ter zee K. van Aller en A. C» Wakerlin en de kapitein ter zee tit. J. A. Kruijs. De nieuwbenoemde functiona rissen zijn benoemd voor den tijd van vier jaren.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 10