ABDIJSIROOP KRONIEK van den DAG. DE GOUDEN RAT BINNENLAND. ZEELAND. Kou gevat op de luchtpijpen? AKKER's versièrkte TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 9 DECEMBER 1936. No. 291. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Conflict om Trotski. Het kleine Noorwegen heeft al gerui- men tijd een conflictje met het groote Rusland. Om den heer Trotski vroeger een der groote mannen van de Sovjet- Unie, thans sinds verscheiden jaren (Trotski kreeg ruzie met Stalin en werd eruit gesmeten), balling. Het vorig jaar Juni heeft Trotski zich gevestigd in Noorwegen, een van de weinige landen, waar men hem wil heb ben. Aanvankelijk ging alles goed. De Noorsche regeering kreeg weliswaar waarschuwingen, doch ze stond haar po- litieken gast alle mogelijke vrijheiden toe. Is Trotski daardoor tenslotte over moedig geworden? Een paar maanden geleden vernam men opeens, dat hij zich weer met verdachte politieke aan gelegenheden inliet. Eerst heette het, dat hij een „vierde internationale" aan het stichten was. Daarna kwam uit Mos kou het bericht, dat hij zich onledig hield met de organisatie van aanslagen op de leiders der Sovjet-Unie. Zooals men zich zal herinneren werden in Rus land zelf een aantal arrestaties verricht, waaruit een proces voortvloeide, dat bekende mannen als Zinovjef en Kamenef in den dood sleepte. De Russische regeering deed echter meer dan Trotski van boosaardige prak tijken beschuldigen. Ze eischte tevens van de Noorsche, dat deze den balling haar land uit zou jagen, met de bedrei ging anders den Noorschen handel te zullen benadeelen. De (socialistische) Noorsche regeering liet zich hierdoor niet intimideeren, doch wel zag ze zich naderhand genoodzaakt Trotski van zijn bewegingsvrijheid te berooven. Hij mag sedert dien een hem aangewezen land huis aan de Oslo-fjord niet meer zonder vergunning verlaten, terwijl derden hem niet zonder vergunning mogen bezoe ken. Het landhuis staat onder strenge be waking, vermoedelijk ook ingesteld met het oog op eventueele aanslagen op Trotski. Dat de Noorsche autoriteiten met die mogelijkheid rekening houden, is begrijpelijk. De wereld zit tegen woordig vol fanatiekelingen. Niet min der dan tien man van de staatspolitie (o. w. een inspecteur) houden voortdu rend op en om het landhuis de wacht, wat Noorwegen per dag ongeveer 200 moet kosten. Zelfs het maken van foto's in de buurt van de woning wordt op alle mogelijke manieren belet. Een redac teur, die per se een foto wilde publi- ceeren en daartoe een fotograaf er met een vliegmachine op uit stuurde, kreeg onmiddellijk na het verschijnen van de krant een inspecteur van de staatspo litie op bezoek en publiceert nu die foto's niet nogmaalsWaarschijnlijk acht de politie foto's gevaarlijk als zij in handen zouden komen van iemand, die met kwade bedoelingen zich om trent de ligging van Trotski's internee ringsoord op de hoogte wil stellen. En men vertelt te Oslo, dat het zeker geen toeval is, dat Trotski is ondergebracht j op zeer korten afstand van een der grootste Noorsche forten, waar men over modern luchtafweergeschut be schikt. Voor het geval de Russische vliegtuigen, die in donkere herfst- en winternachten over Lapland en Finmar ken „spookvluchtenmaken, eens erg ver naar het Zuiden af zouden zakken en een ongewenschte belangstelling voor den geïnterneerde op het landhuis aan de Oslofjord zouden toonen. Maar met de interneering is de affai- re-Trotski nog lang niet ten einde. In dien er geen ander land is, dat hem gastvrijheid wil verleenen en het is niet waarschijnlijk, dat men dat vinden zal moet de bewaking vereenvou digd en vooral goedkooper gemaakt worden. Nu kost zij ongeveer évenvee als er jaarlijks voor de kankerbestrijding ■aar hat Eng «lach va® PAUL TRENT. 94). „Goed!" zei Carruthers. „Het spijt mij dat Grafton dood is, maar het vereenvoudigt den toestanc aanmerkelijk. Wel Carruthers, ik zie niet in waarom je naar de hut zou ko men. Het lijkt mij het beste, dat iedereen met je meegaat in je boot en als je ze naar de Shrike gebracht hebt, kan de boot terugkomen om het lijk van den groothertog te halen. Ik persoonlijk ik vraag het je niet officeel wil we graag, dat Graftons lijk meegenomen wordt, zoodat hij een fatsoenlijke begra- nis kan krijgen Zie je, als hij er niet ge weest was, zou Jane waarschijnlijk niet tot de geredden behooren, dus je begrijpt wel hoe dankbaar ik hem ben". „Natuurlijk zullen wij Grafton ook meenemen. Je heeft geen rekening te houden met mij, Desbrook, met het ne men van maatregelen. Ik ben geheel tot je dienst, totdat ik mijn bevelen ontvang van den admiraaL" Sir Charles was vooruit gegaan en was de hut reeds binnen gegaan en Des brook volgde hem, na Carruthers ge vraagd te hebben buiten te blijven wach- „NEERLAND'S BRUIDSPAAR." Zooals reeds medegedeeld zal de Film Mij. Polygoon Haarlem, een cinemato grafische terugblik samenstellen, zulks met het oog op het a.s. huwelijk van Prinses Julana en Prins Bernhard. De titel van deze film, voor welks ver vaardiging Polygoon de medewerking heeft ondervonden van verschillende re- geerings-'nsVinties, luidt: „Neerland's Bruidspaar." De film begint met beelden van de kroning van Prinses Wilhelmina tot Kon ngin, in het jaar 1898 en geeft ver volgens de aankomst weer van Hertog Hendrik als verloofde van H. M. de Koningin, de huwelijksplechtigheden van Koningin Wilhelmin.a met Pr ns Hendrik der Nederlanden en enkele beelden van de feestvreugde uit dien tijd in geheel Nederland. 30 Apr 1 1909, de geboortedag van Prinses Juliana, is een der hoogtepun ten van de film. Vervolgens worden in chronologische volgorde de belangrijk ste fragmenten uit het leven van Prin ses Jul ana weergegeven. Dank zij de zeer gewaardeerde me dewerking van Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, werd de opnamestaf van Polygoon in de gele genheid gesteld, zoowel te Jena, te Reckenwalde, als te Lippe-Detmold, zeer belangrijk materiaal te verzame len betreffende het leven van Prins Bernhard, den toekomst-gen prins-ge- maal. De muzikale bewerking van deze film is in handen van Max Tak, terwijl ook de Koninklijke Mannenzangvereeniging Apollo", onder le'ding van Fred. J. Roeske, aan het tot stand komen van dit bij uitstek nationale filmwerk, zal medewerken. Er wordt in Polygoon's fabriek te Haarlem thans druk aan het tot stand komen van deze film gewerkt. „IN HOLLAND STAAT EEN HUIS." Tooneelopvoering ter gelegen heid van het vorstelijk huwelijk. Het gelegenheidsstuk, waarvan op den dag van aanteekenen van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard te 's-Gravenhage en te Amsterdam de galapremière zal gaan, zal een feeste lijke manifestatie zijn van de verbonden heid van ons volk met Oranje De uitvoering te Amsterdam, zal door de Amsterdamsche tooneelvereeni- ging worden verzorgd. Het stuk is in twee deelen te scheiden. De heer A. Nij- hoff schreef het eerste deel en Anton van Duinkerken het tweede. Deze au teurs hebben op jeugdherinneringen 'n spel opgebouwd, als titel waarvoor zij kozen: „In Holland staat een huis." De voorwerpen uit de jeugd der Prin ses, waardoor zij het land heeft leeren kennen, groeien in het eerste deel uit tot symbolen van ons volkskarakter. Nergens wordt daarbij de persoon van Prinses Juliana nadrukkelijk uitgebeeld, veeleer is de Prinses van dit stuk de zinnebeeldige figuur van „het kind des volks." De tot elementen van ons volk uitgegroe'de jeugdherinneringen stellen aan de Prinses hun vragen, en als de haan v,an het sprookje het Prinsesje heeft wakker geroepen tot het volledig besef van haar individualiteit, spreekt de Prinses in offervaardige welwillend he:d haar antwoord op die vragen uit. Wanneer aldus in het eerste deel het meisje tot bewuste vrouw is gerijpt, in geheel Noorwegen op over kan schie ten en men zou dat geld beter voor een ander doel kunnen gebruiken. En als binnenkort het Storting weer bijeen komt zal de regeering vermoedelijk ook het noodige te hooren krijgen over den Noorschen uitvoer naar Rusland, die vrijwel lamgeslagen moet zijn tengevol ge van den Russischen boycot. Rusland heeft nu eenmaal geen genoegen geno men met de interneering. ten. De beide matrozen werden geroe pen en de lijken van de beide mannen werden bedekt en klaar gelegd om naar den torpedojager overgebracht te wor den. Terwijl dit gebeurde, pleegden Des- brook en sir Charles overleg, hoe een ontmoeting tusschen Carruthers en Peg gy het beste te vermijden zou zijn en zij kwamen overeen, dat het voor hen bei den het beste zou zijn, dat Carruthers eerst de lijken naar de boot over zou brengen en dan deze terug sturen om de anderen te laten halen. Toen zij Carrut hers hun besluit meedeelden, was hij het volkomen met hen eens, want hij had tijd gehad om rustig na te denken en had begrepen, dat de raad, die Desbrook hem gegeven had, zeer verstandig was. Toen hij op de Shrike aankwam stond Graves hem op te wachten. „Mag ik u even spreken?" „Een oogenblikje, ik moet even een paar aanwijzingen geven. Het spijt mij u te moeten meedeelen, dat de Groot hertog en Grafton beiden dood zijn en ik heb de lijken in de boot meegeno men", antwoordde Carruthers en Graves stond naast hem, terwijl de noodige be velen gegeven werden. „Wel, wat kan ik voor u doen?" vroeg Carruthers, toen hij ervan overtuigd was dat alles voor de ontvangst van de gered den gereed was. „Zou u mij veilig naar het jacht kun- komt in het tweede deel de verbonden- he d van de Prinses en haad volk tot uiting. „Het feest" 's de titel van dit gedeelte. De goede en de kwade zijden van ons volkskarakter strijden er om het al don niet welslagen van het feest, lotdat de Prinses verschijnt en de ver bondenheid me haar volk in een en thousiaste hulde blijkt. Ook de Prinses verschijnt dan ten tooneele en verklaart n de Prinses het Nederlandsche volk ie hebben lief gekregen. Een rondedans om „het Huis van Holland" vormt dan het verbroederend slot. VLAGGEN EN REGEN. Het hoofdbestuur van „De Princevlag" schrijft ons: Gelet op het jaargetijde zullen bij de op handen zijnde feesten de ui gesto ken vlaggen men.ge regenbui hebben te verduren. In verband hiermede geven wij hier onder weer hetgeen ons van geheel be voegde zijde dienaangaande werd me- degedeld. De vlaggen, speciaal de wollen vlaggen zijn in den regel regenecht of in vak term gesproken waterecht. Van een vlag kunnen alle kleuren door en door nat geregend zijn zonder dat zij doorloopen. Wordt echter een vlag in elkaar gefrom meld weggelegd, met de bedoeling ze enkele dagen later te wasschen, zoo *al men tot de onprettige ontdekking komen, dat de kleuren nu op elkander zijn afgedrukt. Men moet wel terdege verschil maken tusschen afdrukken en doorloopen. Het is daarom, ook voor de beste vlag, zeer gewenscht ze eerst goed te laten drogen alvorens haar op te bergen. Men late ze desnoods een halven dag langer uithangen dan noodig is. Dit zal menigen vlaggenden Neder lander verdriet en onkosten sparen. Het bovenstaande geldt alleen voor als wa terecht verkochte vlaggen. Laat men z'ch met minderwaardig materiaal te vreden stellen zoo kan men verwachten dat bij de eerste ue beste zware regen bui de gansche vlag bedorven is. REORGANISATIE NEDERLANDSCHE ZUIVELCENTRALE. Naar wij van bevoegde zijde verne men, zal een dezer dagen een reorgani satie van de Nederlandsche zuivelcen- trale tot stand komen. De Nederlandsche zuivelcentrale be stond tot dusverre uit twee afdeelingen, de afdeeling „zuivelsteun" en de afdee- ling „zuivelexport". Deze afdeelingen zijn thans samengevoegd tot de afdeeling „zuivel", terwijl daarnaast is gevormd een afdeeling: „margarine vetten en oliën", welke afdeeling' in het bijzonder belast is met het voorbereiden en uit voeren van maatregelen ten aanzien van margarine, vetten en oliën en producten hieruit of hiermede gefabriceerd. De voormalige besturen van de afdee lingen zuivelsteun en zuivelexport, te zamen bestaande uit plus minus 50 per sonen zijn thans vervangen door één be stuur van 14 leden, door den minister van landbouw en visscherij benoemd, ge hoord verschillende organisaties op land bouw- en zuivelgebied. Uit dit bestuur is een dagelijksch bestuur van 6 leden benoemd. De verwachting bestaat, dat, nu het aantal bestuursleden zeer beperkt gehouden is, een doeltreffender samen' werking zal worden verkregen. De za ken, den uitvoer van zuivelproducten be treffende, kunnen door het dagelijksch bestuur worden opgedragen aan een commissie uit zijn midden van drie le den. De afdeeling „margarine, vetten en oliën" wordt bestuurd door een college van 6 personen, waarin het ambtelijk element door drie leden, waaronder den voorzitter, is vertegenwoordigd. Aangezien het gewenscht werd ge acht de voormalige bestuursleden aan de centrale verbonden te doen blijven, is voorts een commissie van advies voor algemeene zaken ingesteld, waarin de zen, voorzoover zij niet in een andere functie zijn benoemd, zitting hebben ge nomen. nen laten brengen?" „Dat zal wel gaan. Waarom?" „Wel, de Dolgouroffsgki juweelen zijn er aan boord en ik zou ze wel graag in handen zien te krijgen, voordat de Eme raid stuk geslagen wordt en dat kan ie der oogenblik gebeuren, lijkt het wel." „Goed. U kunt er met de motor-sloep heen gebracht worden, als die de men- schen van het eiland gehaald heeft" ant woordde de commandant. Terwijl de boot terugvoer naar het eiland, nam Carruthers nog eenige maat regelen voor de ontvangst van zijn gas ten en de timmerman kreeg opdracht een paar doodkisten te maken, waarin de lijken gelegd waren toen de boot te rug kwam. Terwijl Graves naar het jacht gebracht werd, door de meest be dreven matrozen aan boord, riep Des brook een conferentie bijeen in de hut van den kapitein, waarbij sir Charles en Carruthers aanwezig waren. Hij deelde hun in het kort zijn plannen mee, be treffende het aandoen van Cherbourg en bracht toen de kwestie te berde, waar over nog geen beslissing genomen was. „Wat zullen wij met prinses Nadine doen?" vroeg hij. Sir Charles trok een ernstig gezicht, maar zei niets. Carruthers lachte grim mig „Ik geloof niet, dat wij iets kunnen doen tegen haar", vervolgde Ralph, De remmen- en lichtweek. Het is te begrijpen, dat het weinig aanlokkelijk weer niet animeert om extra autoritten te maken en mede brengt dat velen het loopen verkiezen boven het fietsen. Het aantal personen, dat zich aan 'n keuring van motorrij tuig of rijwiel heeft te onderwerpen was gisteren dan ook minder groot dan Maandag. Toch zijn er ook nu weer ver schillenden met een briefje naar huis gezonden met vermelding van fouten. Wij brengen gaarne het verzoek van V.V.V.V. over, om ook te denken aan de hoffelijkheid. Hoe belangrijk zijn niet die kleine gebaren van den „gentleman"- bestuurder, die bij het groote publiek onopgemerkt plegen te blijven, maar die van veel beschaving getuigen. Met de vlugge cabriolet even wachten voor de veel zwaarder te besturen colosus van een diesel-vrachtwagen of omnibus; licht dimmen, als iemand U inhaalt en voorbij gereden is. De onbekende, wien U deze kleine attentie bewijst is U er dankbaar voor. Als men zijn garage ver laat, is de tank met dure benzine ge vuld. Vult Uw eigen „tanks" met meer welwillendheid met hoffelijkheid. Deze voor het veilig verkeer benoodigde brandstof is nog niet belast. Het Groene Kruis. Dinsdagmiddag vergaderde de ver- eeniging het „Groene Kruis" in hotel de Burg onder voorzitterschap van dr. H. Reilingh. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester mr. J. F. van Deinse bleek, dat de vereeniging er fi nancieel niet slecht voor staat. De re kening over 19351936 wijst een goed slot aan van 1900. De secretaresse, mej. M. Callenfels, herinnerde in haar jaarverslag aan het vertrek in Mei jl. van den heer Nonhe bei, die na 8 jaren zijn functie als be stuurslid neerlegde. Het ledental blijft vrijwel gelijk, nml ongeveer 2400. Door de oprichting van het (r.k.) Wit-Gele kruis werd een 100- tal leden afgeschreven. Verscheidene katholieken bleven echter lid, zij het met verminderde contributie. Het magazijn der vereeniging ver keert dank zij de voortreffelijke zorgen van den concierge en zijn echtgenoote Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten. Past op, grflpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aange wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop. Dat ls een natuurlijk kruiden-middel en werkt zacht en grondig op Dw aangedane slijmvliezen. Bovendien is ln de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwlngende etot codeïne, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt. Terecht noemt men thans Akker's Abdijsiroop om ztfn bijzondere samenstelling ,,'s Werelds beste Hoest-siroop". want de werking bij Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma ls werkelijk verbazing-wek- kend. dat zult U bij de aanwending ondervinden. Verlaagde prijzen: 75 et.fut; f X-, f 3.60 p. Uscon. (Ingez. Med.) „Geen van ons voelt waarschijnlijk iets voor het schandaal van een gerechterlijk onderzoek in Engeland, bovendien zou ik niet weten in welk opzicht zij de wet overtreden heeft". „Misschien kunnen haar misdaden niet bewezen worden, maar zij heeft er vele begaan", zei sir Charles. „Maar ik ben het met je eens Desbrook, ik geloof niet dat wij iets tegen haar kunnen doen. Grafton is dood en ik geloof niet, dat zij zonder hem nog erg gevaarlijk zal zijn. De mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat zij de brutaliteit zal hebben, om zich weer in Londen te vestigen, maar dan kan ik gemakkelijk genoeg een bevel tot deportatie uitvaardigen, op grond van de vreemdelingenwet' „Dat is waar", zei Desbrook. „Maar ik weet, niet, of ik haar nog niet liever in Londen heb. Dan kan ik haar tenmin ste in het oog houden". „Wel, daar hoeven wij nu geen beslis sing over te nemen. Ik zal haar laten roepen". Stevens werd opgedragen de prinses te halen en eenige minuten later ver scheen hij met haar. Zij droeg een pya- ma, met daarover heen een zeemansjas. Ofschoon haar haar zorgvuldig gekapt was, had zij haar gezicht niet opgemaakt waardoor zij een andere vrouw leek, want haar gelaat toonde duidelijk tee- kenen van ouderdom, die tot nu toe op in voortreffelijken staat. Steeds worden artikelen aangeschaft hetzij om versle ten voorwerpen te vervangen, het zij ter completeering. Bij uitzonder ng werd op verzoek van de vereeniging tot besrij ding van T.B.C. een groene kruisledi- kant aangeschaft ten behoeve van een patiënt in gipsverband, verschillende malen werden verzoeken van medici en wijkverpleegsters ingewilligd. Een ver- bandtrommel werd aangeschaft daar menigmaal personen bij kleine ongeval len, zich tot den concierge wenden, die als deskundige bevoegd is tot het ver leenen van eerste hulp. Geschenken werden ook in het afge- loopen jaar menigmaal in dank aan vaard. Aan de beurt van aftreding als be stuurslid was jvr. S. H. van Doorn. De voorzitter wees er op, dat zij van de oprichting af lid is geweest, waarop zij bij acclamatie herkozen werd. In de plaats van den heer C. K. A, Nonhebei, koos de vergadering tot be stuurslid den heer J. H. Voorthuijzen. De penningmeester en ook de voor zitter wijdden woorden van groote er kentelijkheid voor hetgeèn de heer Non hebei voor de vereeniging heeft gedaan. Ook kreeg men gelegenheid er aan te herinneren, dat in October jl. de heer G. F. Bouwens 10 jaar concierge was van het gebouw in de Gortstraat. Op den dag van het jubileum heeft het be stuur den heer Bouwens en zijn echtge noote reeds gecomplimenteerd. Niets is hun te veel als het gaat om de belangen der vereeniging en de leden. VEERE. De inzameling voor het na tionaal huwelijksgeschenk heeft alhier bijna f 52 opgebracht. VEERE. De Zendingscollecte van de afdeeling 'Veere-Kleverskerke van de Ned. Herv, kerk heeft een bedrag van ruim f 61 opgebracht. 's HEER ARENDSKERKE. De alge meene leden vergadering van de pl. afd, van het Groene Kruis, welke werd ge houden in het Vereenigingsgebouw werd bezocht door 29 leden. De waarn. voorzitter dééd verslag over den toe stand van het verplegingsmateriaal, waaruit bleek, dat alles in voldoend aantal en in zeer goeden staat aanwe zig is. De heeren M. Vogelaar en K, Janse, werden als bestuursleden her kozen. Na afloop der vergadering hield ir. F. A. Holleman, secretaris van de Zeeuw- sche Melk Propaganda Kern, een lezing met lichtbeelden, over het onderwerp „Melk ons beste voedsel". HANSWEERT. Men is thans begon nen met het bergen van de lading uit den meergemelden zeelichter „Thames 5". Er is thans ongeveer 150 ton lading aangebracht. t 't Sleepschip „Dependant" schipper Kerhof, geladen met grint is gisternacht bij den Anna-Jacobapolder gebroken, Bergingsvaaruigen zijn ter assistentie uitgevaren. Dader van den roofoverval te Kloosterzande uitgeleverd. KLOOSTERZANDE Naar men zich zal herinneren wist een der daders van den in den nacht van 23 op 24 Oct. al hier gepleégden roofoverval, B. P., op 4 Nov. jl, uit de cel van de marechaus see-kazerne te Groenendijk te ontvlucht ten. Op dienzelfden dag kon hij reeds weer te Gent (België) worden gearresteerd. Gisteren werd P. uitgeleverd te Sas van Gent, waar hij in ontvangst werd geno men door den gemeente-veldwachter Van der Vijver, den wachtmeester en marechaussée van de brigade te Groe- kunstmatige wijze verborgen waren ge houden. „Excuseer mijn toilet, alstublieft", zei ze lachend. „Wat willen jullie van mij? Wil iemand mij misschien een cigarette aanbieden en ik zou dolgraag een cog- nac-grocje hebben". Haar beide wenschen werden vervuld en zij maakte het zich gemakkelijk op de divan, terwijl zij glimlachend van den een naar den ander keek, „Ik vermoed, dat jullie je arme her sentjes gepijnigd hebben over mijn lot. En wat Ls het resultaat?" „U bent vrij, wat ons betreft en u kunt in Cherbourg aan land gaan". „Wel bedankt", zei ze op tuchtigen toon. „Dan kan ik meteen naar Parijs door gaan om wat kleeren te koopen. Ik heb gehoord dat die Scotland Yard man naar het jacht gegaan is. Zou het niet mogelijk zijn om wat van onze klee ren en andere dingen terug te halen? „Uitgesloten", zei Carruthers onmid dellijk en vastbesloten. „En de Dolgouroffski juweelen dan?" vroeg zij. „Daar wordt voor gezorgd", gromde sir Charles. „Oh, dat is dan in orde. Au revoir, heeren", zei ze liefjes en verliet met e«n buiging de hut. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5