GEMENGD NIEUWS. SPORT. KUNSTEN WETENSCHAP. LEGER EN VLOOT. INGEZONDEN STUKKEN. LANDD0UW. RECHTSZAKEN. 9UR6EM IJKF $T&m j AGENDA. VROUW VERMOORD GEVONDEN TE AMSTERDAM. In het benedenhuis Groote Bicker- straat 77b te Amsterdam, woonde sedert een zestal maanden de 61-jarige juffrouw Van Teeseling. Ze woonde daar alleen en ontving weinig bezoek. Woensdag middag hadden de buren haar voor het laatst gezien, zoodat zij zich eenige da gen nadien ongerust begonnen te maken of haar wellicht iets overkomen was. Za terdagmorgen waarschuwden zij de po litie. Deze ging de woning aan de ach terzijde binnen en vond daar een chaos. In de kamers was alles overhoop gehaald en in de alcoof lag de vrouw dood op haar bed, verborgen onder allerlei voor werpen. Bij een nader onderzoek bleek al spoedig, dat de vrouw op geweldda dige wijze van het leven was beroofd. Vermoedelijk met een hamer zijn haar de hersens ingeslagen en daarna is het ontzielde lichaam op het bed gelegd. Zij had haar gewone dagelijksche kleeren aan. De dader of daders hebben nadat de vrouw om het leven is gebracht, ver moedelijk gezocht naar geld. Of zij dat gevonden hebben, kon nog niet worden vastgesteld. Wel heeft de politie eenig gereedschap gevonden als een hamer en een zaag. Deze voorwerpen zijn in beslag genomen ter nader onderzoek. De politie heeft Zondag nog een aantal personen gehoord, met wie het slacht offer zou hebben verkeerd. Er zijn daar bij o.a. enkele familieleden gehoord, die bijzonderheden hebben verteld over de levenswijze van de vermoorde. Allen schetsten haar als een zonderlinge vrouw, die vrijwel met niemand omging en al leen genegenheid had voor haar huis dieren, een hond en een kat, die zij op bijna ziekelijke wijze vertroetelde. Ofschoon uit het feit, dat de vrouw, behalve haar verdiensten van twee werkhuizen, waar zij enkele keeren per week halve dagen werkte, nog zes gul den steun per week genoot, afgeleid zou kunnen worden, dat er geen geld in huis was, wint het vermoeden veld, dat er een klein spaarpotje is geweest. Er be staat hiervoor te meer reden omdat zij zich nog wel eens tegenover anderen heeft uitgelaten, dat zij niet geheel on bemiddeld was. Het kan deze uitlating zijn geweest, die de nog onbekende da der of daders tot hun misdrijf hebben ge bracht. Brutale poging tot oplichting. Zaterdagmorgen heeft een, naar schat ting, 30 a 35-j,ar'ge vrouw, die zeide tot de particuliere kennissen van Prinses Juliana te behooren, een brutale po ging gedaan een juwelierszaak, het hu's van St. Eloy, op de Blaak te Rot terdam, op te lichten. Omstreeks elf uur vervxoegde zich 'n dame in den winkel, die zich jkvr. L. van Hardenbroek noemde. Zij w ide, zoo zei- de zij, een ring met briljanten hebben, welke zij aan Prinses Juliana ten ge schenke wilde geven. De directeur van de zaak, die h,aar persoonlijk te woord stond, zeide wel bere'd te zijn het sie raad, ter waarde van f 400 mede te ge ven, mits de dame zich wilde legimPee- ren. De dame kon dit echter niet, doch deelde mede tijdelijk te verblijven ten hu'ze van de douarièire Valk ,aan den 's-Gravendijkwal. Zij verliet den winkel, doch keerde daarna ongeveer tien minu ten later terug met een brief, ondertee kend door den burgemeester van R01- terd.am, waarin werd medegedeeld, dat de houdster van dezen brief zonder be zwaar het kleinood kon worden mede gegeven. De juwel'er vertrouwde de zaak ech ter nog niet geheel, waarop de dame zeide, dat de koop dan niet doorging en zij den winkel verliet. Een door de politie ngesteld onder zoek heeft ui'gewezen, dat de dame ,aan den 's-Gravendijkwal niet bekend is. H.B.S.-er verdronken in zweminrichting. Zaterdagmorgen waren de leerlingen van de H.B.S. aan den Bergsingel te Rot terdam onder leiding van 'n gymnastiek leraar in de overdekte zweminrichting te Hillegersberg aan het zwemmen. Een hunner, de 15-jarige zoon van den heer J. B. J. Ratté, wethouder van onderwijs te Rotterdam, heeft tijdens het zwemmen een hartverlamming gekregen, Hij zakte in de diepte en hoewel hij spoedig op den wal werd gebracht, kon slechts de dood worden geconstateerd. DOODEN DAGBOEK VAN HET VERKEER. Zeist: 1 doode. De 23-jarige tandtechniker B., wonen de te Naarden, die per motor op den Boulevard te Zeist rechts van den weg reed, is door onbekende oorzaak achter tegen een voor hem rechts van den weg rijdenden wielrijder opgereden. B. sloeg over den kop en moest in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Zeist wor den vervoerd, alwaar hij een uur na aan komst aan de gevolgen is overleden. Leeuwarden: 1 doode. Gisteravond is op een gevaarlijk kruispunt van wegen te Leeuwarden de 50-jarige wielrijder de W. door een hem achteroprijdende auto aangereden. De heer De W, werd tegen den grond ge slingerd; zijn fie's werd totaal vernield. Met een ernstige hersenschudd'ng werd de man opgenomen en naar het St. Boni- facius-hospitaal vervoerd. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is het slacht offer overleden. ATHLETIEK. Veldloop E. M, M. De Middelburgsche athletiekvereeni- ging E.M.M. organ'seerde Za erdagmid- dag een St. Nicolaasveldloop in de om geving van het Gemeentelijk Sportter rein aan den Nadorstweg te Middelburg. Deze eerste veldloop v,an dit win'er- se'zoen in Zeeland heeft het met hel weer niet erg getroffen. Tijdens den loop bleef het wel droog, maar ervoor en na aankomst der loopers deden, de De- cemberbuitjes als onwelkome surprises veel afbreuk aan dit athletiekfestijn. Dit zal ook wel mede een van de oor zaken zijn geweest dat het aan'al be langstellenden miniem was. Zoowel K.N.A.U. als net-K.N.A.U. le den konden aan den veldloop deelne men. Start en finish waren op het Sport terrein, terwijl het parcours liep over het militair oefenterrein over hekken, planken en slooten door het veld naai het Br'gdamsche wegje, verder dit weg je langs tot de hofs'ede Torenvliet en vervolgens door weilanden en door het veld naar 't Sportterrein dat via 't hoc keyveld weer werd bereikt. Dit traject bedroeg ongeveer 2900 meter. Voor de adspiranten was een kie ner traject uit gestippeld, ter lengte v,an circa 1800 m Negen a'hleten verschenen niet aan den start. Thans startten in de B, C en D-klasse totaal 9 loopers en bij de adspiranten 8 loopers. De uitslag werd: Adspiranten: 1 B.aren'sen {EMM 6 min. 35,4 sec.; 2 Van Domburg (RKV SV) 6 m'n. 45,4 sec.; 3 C. de Pagter (AV '35); 4 Van Roon (EMM). In de D- klasse (niet-KNAU-leden) werd Scheij- beler le. Heeren: C-klasse: 1 L, Schouls (Rust Roest) 11 min. 39 sec,; 2 Bervoets (Rust Roest) 12 min. 15 sec.; 3 Van Sorgen (AV '35); 4 Verschure (Rust Roes;). B-klasse: 1 A. Kambier (EMM) in 11 min. 45-,5 sec. Kambier kwam dus twee de aan na Schouls. In de D-klasse (niet-KNAU-leden werd le H. Enklaar. Er waren geen u t- vallers. Na afloop heeft de heer R. van Roo den deelnemers en de jury d,ank ge bracht en de prijzen, bestaande uit me dailles. en boter- en chocoladeleiers uit gereikt. Namens het district Zeeland van de KNAU heeft voorts ook nog de heer K, de Vries het woord gevoerd en spe ciaal den Zierikzeeschen tahleten, die er zoohi verre reis voor over* hadden, hul de gebracht, BILJARTEN. Jubileumconcours A.B.C. Zondag werd het jubileumconcours van de Middelburgsche biljartclub A.B.C in „de Gouden Poorte" te Middelburg voortgezet met een ontmoeting tusschen „Ons Genoegen" te Middelburg en „Heinekens Bar" te Goes. De uitslag hiervan is: „Ons Genoegen" 675 caram boles, „Heinekens Bar" 462 carambo les. De hoogste serie werd gemaakt door L. Mondeel van „Ons Genoegen" met 33 caramboles, bij een totaal van 217 en een,gemiddelde van 8,68. Zondag' 13 December a.s. spelen „De Beurs" en „Heinekens Bar", beiden te Goes, om den derden en vierden prijs. B—WMBMMNMMMMMBMMM—8^— ONTVANGEN BOEKEN. Wat maakt U van Uw leven? „Wat maakt U van uw leven? Ele menten van een psychologische levens beschouwing door dr, Th. van Schelven, zenuwarts te 's-Gravenhage. Dit boek beoogt klare en begrijpelijke antwoorden te geven op de vragen naar den weg en den zin van het leven. Het boek is ont staan uit den wensch een meer blijven- den vorm te geven aan een rij cursussen voor de radio gehouden. Het tracht hou vast te geven voor de moeilijkheden van het gewone leven en kracht in den strijd om het bestaan. Uitgave N.V. Uitg. Mij. „Kosmos" te Amsterdam. De Dierenwereld. „De dierenwereld in een notedop", door E. G. Huey, vertaald door W. M. Beun en voor Nederland bewerkt door A. F. J. Portielje. Dit boek bevat een eenvoudig, levend beeld van heel het dierenrijk, Een verrassende hoeveelheid wetenswaardige feiten wordt hier ver teld. Het is niet uitsluitend voor jongens en meisjes, maar ook voor ouderen ge schikt. Uitgave Hollandia-Drukkerij te B a a r n. „Onze kleuters". Hóe voeden wij hen op en hoe houden wij hen bezig?, door C. Wilkeshuis. Het boekje bedoelt het geven van practische wenken bij de opvoeding van den kleuter. Uitgave N.V. Kosmos Uitgevers Mij. te Amster dam. Synthetische geneeskunde. „Synthetische geneeskunde". Een nieuwe ziekteleer en ziektebehandeling, door J. L. C. Wortman. Het boek is geïnspireerd door werken van geneeskundigen in het buitfenland over de synthese uit onzen tijd, maar het is tevens een vervolg op het reeds eer der van de hand van den schrijver ver schenen werk over ethica, psychologie en constitutie aan het ziekbed. Uitgaaf van de Erven F. Bohn, uitgevers te Haarlem. Bij dezelfde uitgevers verschenen twee nieuwe deeltjes in de bekende se rie Volksuniversiteitsbibliotheek, n.l.: „Inleiding tot de algemeene ziekte leer", door dr. H. A. Stheeman. Dit boek je wil een voor den ontwikkelden leek bruikbare gids zijn, die hem in staat stelt zich te oriënteeren in vraagstukken, lig gende op het gebied der algemeene pa thologie of ziekteleer. Naar wij vernemen is de Cantate van den heer A. Bosdijk te Middelburg „Slaat op de trommels en steekt de kla roenen" opgedragen aan den Commissa ris der Koningin in Zeeland, die deze opdracht volgaarne heeft aanvaard. Kapitein J. J. Harts, van het 6e reg ment infanterie te Breda, is over geplaatst bij den staf der Vie infanterie brigade aldaar en benoemd tot adjudant dier brigade. EEN JONGEMANNEN-ANTWOORD. In de Middelburger van jl. Zaterdag vraagt M. L. PI.BI. of dokter „De Regt het woord: „Huisvrouw en moeder wor den is jullie plicht", tot de vrouwen ge richt ook een wenk tot de mannen is. Ik denk van wel, maar dan ook de vrouwen buiten gevecht en de mannen het werk. De natuur gebiedt hetzelfde. Eerst dan kunnen vele jongemannen tot een huwelijk komen. Of neemt M.L.P1.BI, genoegen met armbestuur? M. A.V. o MIDDELBURGS STADSBRUGGEN. In betrekkelijk korten tijd is er heel wat verandering en verbetering geko men wat onze stadsbruggen betreft. B.v. Koepoortbrug, Langev'elesingelbrug, Vlissingsche brug, Veersche brug. Doch een der drukste verkeersbruggen zoo niet de drukste nl, de Noordpoortbrug kwam, wellicht om financieele redenen nog niet aan de beurt. En toch zou dat en voor het drukke verkeer d,aar ter plaatse (vooral in den zomer) en de voet gangers wel een zeer groote verbetering zijn. Wanneer twee vrachtauto's elkaar op de brug moeten passeeren is er "geen plaats meer voor den voetganger. Nu vertelde mij een deskundige d.a, wij on der onze werkloozen voldoende vaklui lebben die onder goede leiding best in staat zijn met eigen materiaal een paar zijvleugels aan te brengen zooals bv. aan de Langevielesingelbrug voor de voet gangers. In den zomer is het waarschijn- ijk daar te druk voor, de bietentijd is weer voorbij, zou dat, mogelijk, al is iet klein, geen uitnemend werkobject zijn? G. v. S. [Of het kan, zij anderen ter beoordee- ing overgelaten; dat het heel nuttig zou zijn, staat vast! Red.] HET VOLONTAIRSVRAAGSTUK. Het volontairsvraagstuk heeft twee kanten. De eene, goede kant is deze, dat jongelui de kans krijgen zich op een gemeentesecretarie te bekwamen in een veel ervaring eischend vak, zij het dan dat zij hun werkkracht vooreerst gratis beschikbaar moeten stellen. M.i. kan hiertegen geen enkel bezwaar wor den ingebracht, in elk geval moet een zekere leertijd doorgebracht worden, waarbij uiteraard de belooning voor het gepresteerde niet voorop staat. Op den goeden kant van deze zaak doelde de jöurgemeester van Yerseke in zijn ver weer tegen het ingezonden stuk „Dwaas?" in Uw blad. De andere, minder fraaie, kant is de ze, dat in vele gemeenten volontairs de plaats innemen van een volledig betaal den ambtenaar. Dit brengt mede, dat de werkloosheid wordt vergroot in- plaats van verkleind en dat terwijl hon derden ambtenaren snakken naar een betrekking, hoe sober betaald dan ook. Op dezen kant doelde „Supporter". En nu lijkt het verweer van den Burge meester van Yerseke wel uiterst zwak, waar hij alleen den goeden kant belicht te; immers daar werd niet tegen ge ageerd, slechts tegen het misbruik van volontairs werd opgekomen. We kunnen het rustig aan de lezers overla ten te beoordeelen of in een gemeente als Yerseke 4 of 5 volontairs de plaats innemen van 1 of 2 volwaardige amb tenaren; m.i. kan dat oordeel niet twij felachtig zijn! Dat niet alle gemeenten op deze ma nier hun administratie „bij" houden, moge blijken uit het voorbeeld van en kele gemeenten in de buurt van Mid delburg, veel kleiner dan Yerseke, waar de volontairs na eenige jaren praktijk werden bevorderd tot ambtenaren, met een belooning die, hoewel nog gering, toch deze ambtenaren deed vallen on der de Pensioenwet, Deze gemeenten gaven tenmiste blijk niet te willen „pro- fiteeren''1 van hun volontairs, c.q. de ouders van hun volontairs, hetgeen bij een publiekrechtelijk of Overheidsli chaam zeer te waardeeren valt. Niet ten onrechte werd bij de behan deling van de begrooting van Binnen- landsche Zaken in de Tweede Kamer door een der leden gesproken van een misstand. Het is te hopen, dat vele ge meenten aan dezen misstand een einde zullen maken, alvorens een wettelijke regeling, waarop steeds meer wordt aangedrongen, hen daartoe verplicht. Insider. KOUDEKERKE. Vrijdagavond verga derde de Landbouwvereeniging alhier onder voorzitterschap van den heer A. de Lange in het café Centraal. Aanwezig was het kringbestuur uit Middelburg, voorz. mr. Van der Minne, de heeren Franse en Kleinepier, bene vens H, Dorst en De Velde, secretaris en assistent-secretaris der Z.L.M. Mr. Van der Minne, dankte voor de uitnoodiging' en noemde de Koudekerk- sche vereeniging een der beste van den kring. Spr, wees op de moeilijke tijds omstandigheden voor de landbouwers, tuinders, en veefokkers, en de nog steeds ongunstige vooruitzichten. Spr. spoorde allen aan eerlijk hun plicht te doen, den moed op betere tijden niet te verliezen, en eendrachtig samen te blijven. Ir, Dorst die hierna het woord kreeg zette de verschillende bepalingen in zake de landbouwcrisis-wetgeving uit een. Hierop volgde het stellen van vra gen door de leden, waarvan ruim ge bruik gemaakt werd. Ir. Dorst beant woordde alle vragen. Voor land- en tuinbouw verstrekte de heer Franse vervolgens nadere inlichtin gen; voor de veeteelt de heer Kleine- pier. Te tien uur werden de debatten ge sloten. De voorz. dankte alle die aan dezen leerzamen avond hadden medege werkt en deelde mede dat nog twee films zouden worden vertoond. De eer ste van de rijtoer en fokveedag en de tweede getiteld van bosch tot dagblad Zeer voldaan keerden alle te 10% uur huiswaarts. Jaarvergadering Z. L. M. aid. Veere. Donderdag hield de afdeeling Veere van de Z. L, M. onder voorzitterschap v,an den heer F, J. Castel haar jaarver gadering. Aanwezig waren daarbij de voorzitter en secretaris der Z. L. M., de vice-voorz. van den Kring Walcheren en de voorz. en directeur van de Coöp. Eiland Walcheren. Besloten is om de premies voor de bestrijding van schadelijk gevogelte voor 1937 fe handhaven. Medegedeeld werd, dat de Wagenaar stra,at, waarover ook zoozeer door de boeren :'s geklaagd, vermoedelijk in '37 beklinkerd zal worden. Voor de ver plaatsing der aardappelsorteermachine zullen daaronder assen en wielen wor den .aangebracht. Het aftredende bestuurslid, de heer A. de Nood Sr., werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Met groove belangstelling werd toen de vertooning van een drietal films ge volgd, te weten „Rijtoer en Fokveedag op Walcheren", „Fokveedag te Kloos- terzande" en „Van boom tot dagblad." Tenslotte werd de nood in het land bouw- en veebedrijf in breederen zin be sproken. Algemeen was men van oordeel dat de kleine bedrijven nog onvoldoende gesteund worden. Enkele leden achtten het betreurenswaardig, dat de kleine boer met eigen of vast personeel n:et in aanmerking komt voor subsidie van Rijk en/of Gemeente bij uitvoering van particul'er werk, terwijl men anderzijds moet aanzien, dat van gemeentewege zelfs bij niet-p.articulier werk op de grootere bedrijven wèl toeslag op het loon wordt verleend. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor de week van 612 December vast gesteld op 0.80 per kg, behoudens tus- schentijdscbe wijzigingen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Postduif, Joosse, Hoogstraat I 132; Heerenhandschoen, I. Goedblod, 't Zand D 210; Handbeschermer, Pleijte N.land- scheweg U 12; Dameshandschoen, Kit- ters, L. Geere K 236, Tompouce, Van Dort, Segeerstraat H 11; Ptoegsleutel, Nijpjes, Veerscheweg, Molen; Kinder- mandje, Tevel, Wagenplein 26, Muts (blauw), Mondeel, KI. Vlaanderen 79; Mes, J. de Munck, Heerenstraat H 126; 2 postduivenen, L. Barendsen, Damp. singel 52; 2 Nieuwe dweilen, Steenland, Dam Z.Z. 24; Heerenrijwiel, C. de Looff, Nederstraat 9; Dameshandschoen, K. de Valk, Dampoortstr, 8, Snoer Koraaltjes, v. d. Broeke, Bogardstr. D 36; Roode muts, J. Jansen, Segeersingel 8; Engel- sche sleutel, v. d. Putte, Havendijk 27; Handschoen, De Visser, Waterstraat Q 108; Belastingmerk, W. Peene', N. Oosterschestr. N 90; Schaal van weeg schaal, Venteville, Veerscheweg 38; Duimstok, Castel, Schuitvlotstr. Q 32; Port, met inh. Mesu, Jeronimustr. 15, Bosje planken, Wichmann, Achtersin gel 3; Schroevendraaier J. Steketee, Noordsingel 24, Huissleutel, C. M. Moens Segeersweg 34; Handbescheïmer, Wichman, Achtersingel 3; tleerenhand- schoen, Kandel, Jasmijnstr. 49; Zilv. broekstuk, De Looff, St. Jansgang I 88; Wollen das, Visser, Pluimstraat 10; Da meshandschoen, Geensen, L, Noordstr. 35; Kindermuts, Pieterse, K. Noordstr. 3; Dop van radiateur, Hendrikse, Ba- gijnhof 21, Postduif, J. C. Kerkhove, Am. Voetpad 54; Kinderportem., Lam- pert, Spuisstr. 16; Kosteloos belasting- merk, A. Adriaanse, Koudekerkscheweg D 1; Heerenrijwiel, Hendrikse, K. Gist- straat A 126; Zak boonen, Veiling, Ka- naalweg; Pakje met inh., Garage Txs- sink, Vlasmarkt; Koperen gewicht, Mei- liger, K. Singelstraat O 291; Handschoen Gort, Teerpakhuizenstraat P 25; Schaar Hoofdman, Vlasmarkt 33-35; Polshorlo ge en schaar, De Witte, B. v. P. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: verkeersovertredingen: Tj. V., T. R,, beide Vlissingen; M. de N., Arnemui- den, allen 1 b. s. 1 d. h.; P. v. S., P. B., J. S., alie te Vlissingen, P. de K., Bigge- kerke, P. v. H., Naaldwijk, A. J. H., Kruiningen, F. M., Kloetinge, A. v. d. W., Kamperland, allen 2 b, s. 2 d, h.; J. M., Westkapelle, J. F. D,, Colijnsplaat, P. J. F., A. E. B,, Bergen op Zoom, J. de H., P. D., beiden 's-Heer Arendskerke, A, L. R., C. v. E., beiden Goes, J. G. de V., Zierikzee, J, M., Vlissingen, P. de G., Ritthem, J. B., Borssele, A. W., W. M„ beiden Biggekerke, iedere 3 b. s. 3 d, h.; C. v, L., Nieuw- en Sint-Joosland, A. T., Westkapelle, P, B., Middelburg, J. A, D., Arnhem, C. J. H., Wolphaartsdijk, H. R., Goes, ieder 5 b. s. 5 d, h.; A. K., Oost- en West-Souburg, W. Z„ Nisse, ieder 7.50 b. s. 5 d. h,; A. B. Middel burg, 10 b. s. 10 d. h,; straatschenderij: A. C., Zoutelande, berisping; W. H., Westkapelle, vrijspr.; rumoer verwekken waardoor de nacht rust kan worden verstoord: J. v. H., Mid delburg, 7.50 b. s. 5 d. h.j openbare dronkenschap: P. C. B., Mid delburg, 10 b. s. 10 d. h.; een vuurwapen voorhanden hebben: N. B., Heinkenszand 1 b. s. 1 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen tweeloops jachtgeweer; niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: J. F. C., Doel, 2 x 2 b. s. 2 x 2 d. h.O. S., Mannheim, J. W„ Rotterdam, ieder 3 x 2 b. s. 3 x 2 d. h. voor iedere boete; als houder van een winkel na sluitings tijd waren afleveren: Ch. v. B,, Middel burg, ontslag van rechtsvervolging; in een Rijkskanaal met zijn schip de vaart belemmeren: S. L., Clinge, f 10 b. s. 10 d. h. in een schutsluis niet het anker in de kluis opgehaald hebben: W. A. v. d. A,, Niel (B.), 1 b. s. 1 d. h.; C. W., Gent, 2 b. s. 2 d. h.; met een rijwiel over een sluismuur van een Rijkskanaal rijden: J. C. S., Wemel- dinge, 2 b. s. 2 d. h.; met een voertuig in Zeeland over een weg rijden zonder dat de wielen van modder en klei zijn ontdaan: A. M., Se- rooskerke, vrijspraak; I. L. M„ Seroos- kerke, 2.50 b. s. 1 week tuchtschool; J. D„ Meliskerke, 5 b. s. 5 d. h.; in Zeeland een handeling plegen waardoor de gelijkheid en vastheid der oppervlakte benadeeld wordt: L. J. B., Ritthem, 5 b. s. 5 d, h.; buiten de bakken wateren: D. B. den H., Vlisingen, 2 b. s. 2 d. h.; te Vlissingen met een motorrijtuig stil blijven staan tegenover een ander mo torrijtuig waardoor de doorgang wordt belemmerd: A. E. B., Bergen op Zoom, 3 b. s. 3 d. h.; melkmaten vervoeren op een wijze, dat deze maten door insecten of stol konden worden verontreinigd: J. D., Ar- nemuiden, 3 of 3 d. h,; te St. Laurens venten zonder vergun ning: J. C., Amsterdam, 2 of 2 d. h.j te Goes parkeeren op verboden plaats: J. J. J. M., 's-Gravenhage, 1 of 1 d. h.; te Kloetinge op den openbaren weg Gods naam vloekende gebruiken: J. A. S., Wemeldinge, 5 of 5 d. h.; zonder noodzaak staan op de stoep van een woonhuis: W. H., A. D. de L. en P. C. C., Yerseke, ieder 3 of 3 d. h.; te Kruiningen op een verboden plaats parkeeren: M. v. d. M., Breda, ontslag van rechtsvervolging; zonder vergunning van den keurings dienst melk rondventen: A. H. L., Krab- bendijke, 3 of 3 d. h.; zonder vergunning van B. en W. een schuur bouwen: C. J, A., Colijnsplaat, 10 of 5 d. h. Gritpskerke, Bevallen: J. J. Matthijsse geb. Geschie- re z. Oostkapelle. Van 28 Nov.5 Dec. Getrouwd: A. Geldof jm. 27 jaar en P. Wijkhuijs jd. 23 j. Overleden: J. Francois 82 j. wedn, van A, Wagenaar. Vrouwenpolder. Ondertrouwd: A. de Bue jm. 28 j. met J. Hollebrandse jd. 30 j. Zoutelande. Van 130 Nov. Getrouwd: D. H. van Ooi jm. 2£ j. en R. W. F. van Schoon hoven van Beurden, jd. 27 j. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen e* andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. MA 7 Dec. Verg. Medioburgum afd. Folklore en Dialectzang, De Een dracht 20,15 h. Dl 8 Dcc. Alg Verg. Gr. Kruisver., Hotel „De Burg" 16,30 h. ZO 6ZO 13 Dec. Ver. „Voor de Kunst" Exp, werk Else Berg, Kunstm. Dag. 19—16 h., Zo 10—16 h. GOES. MA 7 Dec Dl 8 Dec Elec, Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6