ZEELAND. KERK EN SCHOOL BIOSCOPEN. Si MIDDELBURG. WALCHEREN. ÜDSD-BEVELAND. •s GRAVENPOLDER. Woensdag avond vergaderde in de dorpsherberg de Oranjevereeniging. Bij acclamatie werd een nieuw bestuur gekozen be staande uit burgemeester Van Meeren- donk, voorzitter, J. Vermue, secretaris- penningmeester, C. L. Duininck, C. H Blok en J. Lokerse. Op voorstel van den heer M. Oele werd besloten het bestuur op te dragen om spoedig bij de leden vergadering met een plan te komen voor het huwelijksfeest. MIDDELBURG. staten-generaal. Uil de Middelburgsche Courant van vóór vjjftig jaar. was, die aan Simon Hendrik van der Lippe {t 1697) en zijn gemalin (f 1700) ten deel viel. Vermoedelijk was Kloe- tinge, evenals Vianen, met een zware hypotheek belast. Het is dan ook geen wonder, dat hun zoon Frederik Adolf (f 1718) en hun kleinzoon Simon Hendrik Adolf (f 1734) beiden regeerende graven van der Lippe, de Nederl. bezittingen geleidelijk liquideerden. Frederik Adolf verkocht in 1701 zijne rechten op Kloe- tinge met den Heerlijken titel aan mr. Cornel s de Jonge van Ellemeet. Vianen werd in 1725 verkocht aan de staten van Holland, w.aarmee de onafhankelijk heid van dit landje practisch een einde nam. Door bestudeering van de desbetref fende stukken in de Rijksarchieven te 's-Gravenhage en M ddelburg, .alsmede in het Fülrstliches Haus- und Landes- Archiv te Detmold, zou kunnen blijken wat Kloe tinge ïn de erfenis van de laatste Brederode beteekend heeft. Te vens zou dan aan het licht komen, of gemeten ambachts, die Wolferd van Bre derode in T669 in een tiental andere Zuid-Bevelandsche heerlijkheden had, ook op de Lippe's vererfd zijn. De plannen inzake een verbinding over de Wester-Schelde bij Saeftinge. Aan de memorie van antwoord be treffende de begrooting van het ver- keeersfonds ontleenen wij het volgende De minister van waterstaat heeft zijn standpunt ten aanzien van de plannen tot verkrijging van een verbinding over de Wester-Schelde tusschen Saeftinge (de Noord) en Ossendrecht nog niet be paald, mede in verband met de onzeker heid of binnen afzienbaren tijd tot in poldering van het verdronken land van Saeftinge zal worden overgegaan. Sint Nicolaas. Het was een blijde ommegang, die de goede Sint gisteravond tusschen 7 en 8 heeft gemaakt. Daar de schimmel blijkbaar te moe was geworden zat Sint ditmaal óp een zwart paard, dat zich onder hem geheel thuis gevoelde en dat ook geen hinder had van de mu ziek van „Crescendo", die het paard volgde. Op een drietal plaatsen, nml bij de familie Mes aan de Houttuinen; en bij de diercteuren van de N.V. Houthan del Walcheren, de heeren Alberts jr. en Brevet resp. op de Heerengracht en Noordbolwerk werd halt gehouden en enkele bekende Sint Nicolaas melodiën ten gehoore gebracht. Het eindpunt was St. Joris, waar op gewekt feest is gevierd. RAAD VAN VLISSINGEN. VLISSINGEN. Vrijdagmiddag verga derde de Raad voltallig. O.a. werd mede gedeeld, dat de minister van sociale za ken het plan van „Goed Wonen" voor den bouw van 51 woningen niet heeft kunnen goedkeuren. Bij het voorstel tot vaststelling van een capitulantenverordening, wees de heer Van Oorschot er nog eens op, dat er van de autonomie der gemeente niet veel meer overblijft. Men moet nu bij diverse benoemingen kiezen uit en kele door den capitulanten-raad aange wezen personen. Ook de heeren S o r e 1 en Andriessen betreurden het voorstel, maar ieder begreep dat men het had aan te nemen. Het voorstel om afwijzend te beschik ken om het verzoek van het bestuur der afdeeling Middelburg en omstreken van den Nederl. Bond van Kofiehuis-, Res tauranthouders en Slijters tot aanzien lijke verlaging van de vermakelijkheids belasting voor café's e.d. kon geen ge nade vinden bij de heeren K n i g, Hildernisse en Paap, waarop de heer R o r ij e zeide, dat B. en W. de zaak nog wel eens flink willen bezien. Daarop kwam ter tafel een voorstel tot deelneming in het kapitaal en toe kennen van een jaarlijksche bijdrage per inwoner ten gunste van 't Borgstellings fonds voor de Zeeuwsche Eilanden. De heer C a s t e 1 (s.d.a.p.) zag in dit fonds een nieuw crisiskind en knoopte er een beschouwing over het Plan van den Ar- heid aan vast. De heer Hildernisse (v.d.) vroeg of deze uitgaven wel te ver dedigen zijn. De heer M a r ij s (a.r.) zei- de namens zijn fractie medewerking toe. De heer Paap (v.b.) wees er den heer Hildernisse op, dat de middenstanders bij banken niet altijd terecht kunnen. De heer Van Oorschot (s.d.a.p.) meen de, dat deze instelling niet mag meewer ken aan het in het leven houden van za ken, die geen levensvatbaarheid hebben. De heer R o r ij e, wethouder, zeide, dat ook de commissie voor bijzondere noo- den de oprichting toejuichte van deze fondsen. Het voorstel werd z. h. st. aan genomen. Dit geschiedde ook met dat inzake de overeenkomst met de N.V. Waterleiding maatschappij Midden-Zeeland, de N.V. Waterleiding Zuid-Beveland en de ge meente Middelburg inzake onderlinge waterlevering. Een uitvoerige discussie ontstond over de door vele leden, maar ook voor B. en W. betreurde van bo venaf opgelegde bezuinigingen op ver schillende subsidies. Een voorstel van den heer V an Oorschot om de sub sidie voor het drankweercomité, die thans 200 bedraagt, terug te brengen tot 150 en niet tot 100 en in plaats daarvan 50 af te trekken van de sub- sidie aan de Vlissingsche Zwemclub, die anders geen veeren zou moeten laten, werd aangenomen met 11 tegen 8 stem men. En daarna het voorstel van B. en W. z. h. s. Nadat nog enkele kleine voorstellen onder den hamer waren doorgegaan, be sloot de Raad den heer W, de Wolf met intrekking van het schorsingsbesluit, met ingang van 4 December te verwij deren uit den dienst als directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs tot het gerechtshof te Den Haag in beroep uit spraak in zijn zaak heeft gedaan en met inhouding van een derde deel zijner wedde. AAGTEKERKE. Donderdagavond hield de kolenvereeniging te Aagtekerke haar jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer J Jobse. Van de 158 leden waren er 31 aanwe zig. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek dat de vereeniging het afgeloo- pen jaar aan brandstoffen had aange kocht, 1500 kg. notenkolen, 44000 kg', stukkolen, 210000 kg Sierkolen, 10000 kg Antrachiet, 10000 kg Bruinkolen en 10000 stuks turf. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo. Het aftredend bestuurslid de heer J. Jobse werd herhozen. Tot leden van de controle commissie werden gekozen de heeren P. Boone, W. Bimmel, P. de Vis ser Pz., en tot reserve de heer P. Wisse Sz. Voor het lossen der brandstoffen te Middelburg gaven zich 7 personen op. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. De col lecte voor het nationaal huwelijksge schenk heeft alhier opgebracht 48. Voor de feestviering in verband met het huwelijk heeft een inzameling 230 opgebracht. De bedoeling van het comité is daar van de helft te gebruiken voor tractatie van de schoolkinderen en bedeeling aan behoeftigen op 7 Januari 1937 en de andere helft voor enkele festiviteiten te houden op of omstreeks den jaardag van de Prinses in April. SEROOSKERKE. De opbrengst voor het nationaal huwelijksgescenk alhier, bedroeg 39. O. EN W. SOUBURG. Vrijdagmiddag werden in de o.I. school de kinderen, door den heer W. Ross .alhier onthaald op chocolademelk en biscuits, terwijl zij ieder een zakje met 2 chocolade letters mede naar huis kregen. Voor deze trac tatie, kwamen zij bijeen in een leeg lo kaal. Hier waren aanwezig de burge meester en mevrouw Van Doorn, de beiae wetheouders, de secretaris, eer, vertegenwoordiger van Volksonderwijs j en een van de oudercommissie, bene vens de heer W. Ross, die zeide de na- geaacnte'nis aan zijn overleden zwa- j ger den heer C. van Weele, in leven hoofd dezer school, niet beter te kunnen j eeren dan door dit feestje. Na deze j woorden werden door de kinderen ver schillende liedaren gezangen. Namens B. en W. dankte de burgemeester den heer Ross. Aan het slot spraken de hr J. de Priester namens Volksonderwijs en de heer Van Driel namens de ouder commissie, waairbij ook zij den heer Ross dankten voor zijn gul onthaal de kinderen bereid. VEERE. Een lin'aal en een rijwiel be- lastingmerk 19361937 zijn alhier ge vonden en bij den agent van politie te rug te krijgen. De burgemeester zegde zijn medewer king toe tot het verkrijgen van een sub sidie van de gemeente ten behoeve van de schoolkinderen. Om tot uitbreiding van het aantal leden te komen werd be sloten om de minimum-contributie te verlagen van 1 tot 0.50 per jaar. HEINKENSZAND. Op de vereenigde weegbruggen „Samenwerking" alhier werden dit seizoen gewogen 7.133.000 kg bieten. En wel aan den Plaaidijk 2.109.000 kg; dorp 2,742,000 en Oude- landsche weg 2,282,000. Verschillende leveranciers hadden een overschot aan bieten boven hun garantie. Deze zijn ten deele als veevoeder en ten deele in den vrijen handel ten behoeve der stroopfa- brieken verkocht tegen den prijs van f 5 tot f 6 per f 1000 kg. Bij de Vrijdagmiddag gehouden stemming voor ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk te Rotterdam werd in de vacature P. Westerbeke tot ouder- ling gekozen de heer J. Birza, en tot diaken herkozen de heer P. de Visser Pz. CITY. De gevangene van het haaien- eiland. Al weer een flim met een historisch onderwerp. Op Goeden Vrijdag van het jaar 1865 werd Abraham Lincoln, de president der Ver. Staten, in zijn loge in den grooten schouwburg te Washing ton doodgeschoten door den tooneelspe- ler Wilkes Booth De zaak hield ver band met den bloedigen vierjarigen bur geroorlog, welke pas geëindigd was. De dader wist aanvankelijk te ontsnappen, doch werd op zijn vlucht naar het Zuiden achterhaald en moest de misdaad met zijn leven boeten. De film vertelt nu, hoe Booth, die een gebroken been had opgeloopen tijdens zijn vlucht, in 't holle van den nacht, 'n armen dokter, Samuel Mudd geheeten, om hulp vraagt. De dokter weet van den moord niets af. Hij helpt den gewonde dus en verheugt zich met zijn vrouw over de 50 dollar, welke hij ontvangt. Den anderen morgen verschijnt de ge wapende macht echter. Zij ontdekt, wat dr. Mudd heeft gedaan en dan wordt hij gearresteerd, verdacht van medeplich tigheid. Er zou een complot hebben be staan. Een bijzondere krijgsraad moet over hem en enkele andere „medeplichtigen" rechtspreken. Volgens de film werd dit college vooraf door den minister van oorlog een zekere geestelijke injectie toegediend. Met het gevolg, dat het op absoluut onvoldoende getuigenverklarin gen en schamel bewijsmateriaal vonnis ging vellen. De veroordeeling van dr. Mudd luidde levenslange verbanning naar het haaien-eiland, een straf-kolonie in de golf van Mexico, berucht om haar laaiende hitte en haar ziekte-veroorza kende muskieten, Verschrikkelijke ervaringen doet de onschuldig veroordeele hier op. Alle moeite van zijn vrouw en zijn vader, om; hem te helpen, lijdt schipbreuk. Een po ging tot ontvluchting levert hem aan 'n onmenschelijke foltering over. Totdat men hem opeens noodig heeft in de straf kolonie, als arts. De gele koorts teistert bezetting en gevangenen Ook de gou vernementsdokter valt aan de ziekte ten prooi. Dr. Mudd krijgt dan gelegenheid te toonen, wie en wat hij is. En daarmee leidt hij zelf zijn bevrijding in. Het is een boeiende film, waarin War ner Buxter een prachtige hoofdrol speelt Zij kreeg een man. Voor de pauze draait een „dol-komi- sche satyre op 't Amerikaansche Gang sterwezen", waarin Za,su Pitts er in slaagt een geheele bende misdadigers als makke schapen naar dat, wat voor hen zooiets als de slachtbank betee- kent, te leiden. ELECTRO. Genadebrood. Op het uitgestrekte landbouwbedrijf met zijn wuivende korenvelden heerscht groote bedrijvigheid in den oogsttijd Het belooft voor den baron een rijken oogst te worden. Edoch ook hier !ziet 't uiterlijk er mooier uit dan de zaak in werkelijkheid 's: hypotheek en andere schulden geven heel wat hoofdbrekens. De oude baron vooral is daaronder zeer pessimistisch gestemd, in tegenstelling met den zoon die een meer optimisti scher kijk op het leven heeft. Met zoo'n rijken oogst hoeft men niet te wanho pen. Neen dan zijn de bewoners in de nieuwe wereld er slechter aan toe. De onvruchtbaarheid van het land noopt velen te repatrieeren. Vluchtelingen be rooid en zonder toekomst. Dorothea is een van hen. Maar zij is er geenszins het meisje naar bij de pakken neer te zitten. Handen uit de mouwen,, hoofd omhoog en moedig het noodlot tege moet getreden. Zoo maken wij met haar kennis en zoo treft de jonge baron haar aan. Zoo'n flinke hwp kan het bedrijf wel gebruiken. Deze hulp gaat spoedig over in liefde, doch daarvan wil de oude conservatieve vader niets weten. Het conflict is spoe dig geboren. Herman en Dorothea ver laten het land, hopend in de stad werk te vinden Dit lukt niet. Honger, armoe de en verdriet zijn hun deel, waar zij zich samen doorheen slaan. Totdat Do rothea zich opoffert voor haar geliefde Terug tot het land is de eenige oplos sing. En tonslotte blijkt dit ook tot aller voldoening in een gelukkig einde. Deze groote lijnen volgt de film zon der bepaald diep op de zaak in te gaan. Er straalt frischheid uit waarbij de be drijvigheid te land vooral goed naar voren wordt gebracht. Renate Muller en Gustav Frohlich zijn de hoofdpersonen in deze Ufa-rolprent. De vallei des doods. In „De vallei des doods" beleeft men verschillende sensationeele gebeurtenis sen. Schiet- en vechtpartijen, achtervol gingen, beroovingen, overvallen en nog meer dergelijke dingen die er de span ning in moeten brengen. Er is natuurlijk een held en een lieftallig meisje, die bei den in groot gevaar komen te verkeeren, doch tenslotte zich daarin meer gestort blijken te hebben dan wel noodig was. (Het verslag van Goes te laat ontvan gen. Men zie: laatste berichten.) DE BEGROOTING VAN ONDERWIJS. De kweeKscüiOol te Oostourg weer besproken. Mevr. Bakker- Nort dient een mote in. De Tweede Kamer zette gistermiddag de behandeling voort van hoofdstuk VI (onderwijs, kunsten en wetenschappen) der rijksbegrooting voor 1937. Bij behandeling van de afd. lager on derwijs, zeide de heer Kersten (staatk. geref.) dat gehuwde onderwij zeressen niet in de school thuis behoo- ren. Vele plaatsen van onderwijzers worden voorts door kloosterlingen inge nomen. Ook spr, verzette zich tegen ophef fing der kweekschool te Oostburg. De heer Tilanus (c.h.) noemde de opheffing der rijkskweekschool te Oost burg een verkeerde greep van den mi nister.. De heer K. terLaan (soc. dem.) kwam terug op zijn opmerking over het benadeelen van het openbaar onderwijs door minister Marchant. Tientallen openbare scholen heeft die minister op geheven, en men dacht dat hij dit deed als vrijzinnig minister, terwijl hij reeds een geheel andere levensbeschouwing had. De heer Lingbeek (herv. ger.) wees eveneens op de onmogelijkheid van opleiding van onderwijzer in Z. Vlaanderen, nu de kweekschool te Oostburg is opgeheven. En dat, terwijl de bewoners zoo gaarne Nederlandsch- gezind zijn, Spr. wilde voor deze NoordlNederlandsche Vlamingen bij den minister in den bres springen. De heer W esterman (ex. nat. herstel) noemde de resultaten van het onderwijs tegenwoordig onbevredigend, ondanks de ontzaglijke sommen, er aan besteed. De heer Sneevliet (rev. soc.) zeide dat niet alleen deze minister ver antwoordelijk is voor al het wanbeleid in de crisisjaren. Ook de mogelijkheden der „muntvervalsching" zijn niet benut. Trouwens, onderwijs is zoo maar eens overgenomen door een minister van so ciale zaken. Dat deze niet veel deed voor de onderwijzers, is begrijpelijk. Van zorg voor het schoolgaande kind is in vele gemeenten ook geen sprake. De heer J o e k e s (vrijz. dem.) moest met kracht opkomen tegen de woorden van den heer K. ter Laan je gens minister Marchant, aan wiens goe de trouw niemand het recht heeft ,te twijfelen. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, de heer Slotema- ker de Bruïne zeide doordron gen te zijn van den ook geestelijken nood van zoovele jonge onderwijzers. Spr. ziet geen kans, het geld voor ver betering ergens vandaan te halen. Men moest inmiddels toejuichen de maatregelen om voor de toekomst den nood minder groot te maken o.m. door opheffing van kwteekscholen en doolr een einde te maken aan de overproduc tie van onderwijzers. De wensch uit de Kamer tot herstel van twee opgeheven kweekscholen is daarmede niet in over eenstemming. Spr.'s houding inzake op heffing vder kweekschool t,e Oostburg is o.m. gebaseerd op het oordeel van den onderwijsraad, waarachter spr. zich echter niet wil verschuilen. Men heeft een combinatie verlangd van leeraren aan de H.B.S. te Oostburg met het les geven aan de kweekschool, die leeraren zijn echter allen vol bezet. En het aan tal onderwijzers in Zeeuwsch-Vlaande- ren wettigt er niet een opleiding. Het is overigens onjuist, dat Den Haag Z. Vlaanderen zou verwaarloozen. Spr. is te Oostburg geweest om de grieven te onderzoeken. Spr.'s besluit is niet on redelijk. (Als er eenige malen geïnter rumpeerd wordt zeide spr. dat hij daar op in 2e instantie zal terugkomen.) Spr. handhaafde zijn reeds eerder ge geven meening, inzake de woorden van den heer K. ter Laan. Spr. kan niet on derschrijven dat er onrecht zou zijn ge pleegd door den minister Marchant. Daarvoor heeft spr. geen enkel symp toom aan zijn departement ontmoet. De uitvoering der wetten door den minister Marchant is correct geweest, ook inzake opheffing van openbare scholen. Er werd door enkele Kamerleden ge repliceerd, o.a. door mevr. Bakker- N o r t (v.d.) die een motie indiende, den minister uitnoodigend, wegens de geïso leerde ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen, de kweekschool te Oostburg te behou den. De heer Tilanus (c.h.) achtte de materie, door mevr. Bakker-Nort be doeld, niet geschikt voor een motie. De heer Joekes (v.d.) zou den mi nister willen verzoeken, de kwestie- Oostburg nog eens te onderzoeken. De voorstelster der motie zou deze dan wel licht kunnen intrekken. De Minister kan niet toezeggen, terug te komen op opheffing der kweek school te Oostburg. Wel wilde spr. het vraagstuk nog eens onderzoeken, maar de onderwijsraad zal zijn reeds gege ven advies herhalen. Mevr. B a k k e r-N o r t wijzigde de motie in den geest der woorden van den minister. Den minister wordt nu ver zocht, de mogelijkheid van het behoud der kweekschool te Oostburg te overwe- gen. De gewijzigde motie komt a.s» Dinsdag in stemming. Bij afd- VI (overige uitgaven betref fende het onderwijs) bespreekt de heer Boon (lib.) de wereldjamboree. Inzake 49e week 1886, Door Burg. en Weths. van Middelburg is aan den heer J. F. M. van der Hel], op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als onderbrandmeester. Den len December hoopt de heer dr. Johs. Dijserinck, Doopsgezind predikant te Rotterdam, zijne 25 jarige evangelie bediening te herdenken, waarvan hij tot 1879 te Helder, vervolgens tot 1884 te Vlissingen en sedert 24 Augustus van laatstgenoemd jaar te Rotterdam in functie is geweest. De heer P. J. Rinders, van Middel burg, candidaat in de medicijnen, deed gisteren met goed gevolg ie Utrecht examen als doctorandus. Bij de St. Nicolaasdrukte zullen op sommige postkantoren krijgslieden hun ne hulp verleenen bij de verzending van- zoetig- en aardigheden. Gisteren werd door eene Commissie, namens eenige vrienden en geestver wanten, aan den heer F, P. J. Sibmacher Zijnen, predikant bij de Ned. Herv. ge meente alhier, bij gelegenheid van zijn zeventigsten jaardag een bewijs van achting aangeboden, bestaande in eene fraaie collistafel. De Directeur van het postkantoor te Middelburg brengt ter kennis van het publiek, dat het kantoor voor het aan nemen van postpakketten op Zondag 5 December geopend is van 8 uur 's mor gens tot 2 uur 's avonds. Beroepen tot predikant bij de N. H. gemeente te Bredevoort (Gelderland) de heer J. A. van Boven, thans predikant te Oost- en West Souburg. Uit het kanton Oostburg wordt ons geschreven: De woningen van de trammaatschap pij BjfeskensMaldeghem, aan de Draaibrug zijn Zaterdag onder de kap gebracht; de rails in de bestrating te Oostburg zijn gereed; de aansluiting tus schen Breskens en Draaibrug is dus vol komen in orde. Heden, Maandag, wordt een aanvang gemaakt met het leggen der rails in de bebouwde kom van Aar denburg. De 5 locomotieven zijn ge doopt Breskens, Schoondijke, Oostburg, Aardenburg en Sluis. Betreffende de door de Koninklijke NederL stoombootmaatschappij te Am sterdam op te richten lijn Vlissingen Londen (Deptford) meldt men ons het volgende. De dienst zal met 1 Januari 1887 geopend worden en wel met eene stoomboot, die twee reizen in de week zal maken. De schapen komen 's avonds ongeveer 12 uur met een extra-trein te Vlissingen (Haven) aan, wórden aan de oostzijde van de eerste binnenhaven ge stald in de 2 loodsen, en den anderen dag in de stoomboot, die 's avonds ver trekt, geladen. Er moet een contract voor het vervoer van 150.000 schapen afgesloten zijn; dit vervoer moet plaats hebben van Januari tot en met Mei 1887. Het eerste der geschriften over soci ale vragen, uitgegeven van wege de Li berale Unie, is verschenen. Het draagt den titel: Wettelijke beperking van ar beidstijd voor kinderen en jeugdige werklieden en vrouwen en is van den hand van mr. A. Kerdijk. Zooals men weet zullen de geschriften over sociale vragen op ongeregelde tij den worden uitgegeven in post8o for maat van 32 tot 48 pagina's druk. De prijs van elk nummer is tien cent. In de vergadering van den gemeente raad van Vlissingen werd mededeeling gedaan van een verzoekschrift van den heer W. H. Martin te Vlissingen, waar bij hij voor 30 jaar concessie vraagt voor den aanleg en de exploitatie van een wandel- en aanlegpier op het duin tus schen het oude en nieuwe badhuis. De regeering heeft de staatsrekening voor 1884 ingediend. De ontv. beliepen 131.940.077.78Y>, de uitgaven waren 304.727,78 y. meer, wat dus als het nadeelig slot door de algemeene reken kamer is vastgesteld. DE de onderlinge oneenigheid tusschen de hoofdleiders worde door den minister in gegrepen, anders verklare men ronduit: we zijn hier in Nederland niet in staat, zulk een jamboree te organiseeren. De minister zeide dat de wereld jamboree goed voor den dag moet ko men. Ook uit een oogpunt van interna tionaal prestige. Spr. heeft reeds twee maal een bespreking gehad en zal heden weer confereeren. Zoo noodig zal spr. niet terugdeinzen voor krasse maatre gelen. i De zaak van de jamboree op Zondag heeft spr.'s aandacht. Het begrootingshoofdstuk werd z. h. s. aangenomen. Crisis-hypotheekaflossingswet 1936. Aan de orde was het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de crisis-hy- potheekaflossingswet 1936. Het werd zónder debat fen z. h. at aangenomen. De vergadering werd tot a.s. Dinsdagmiddag. m ree

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6