KRONIEK van den DAG. ZEELAND. DE GOUDEN RAT TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURCSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 4 DECEMBER 1936. No. 287. ONZE AUTOBUSDIENSTEN. MIDDELBURG. DE OPTOCHTEN TIJDENS DE HUWELIJKSFEESTEN. Voor de werkloozen. (WALCHEREN. RAAD VAN RITTHEM. Besloten tot aankoop van een auto-spuit. Nieuwe school- geldregeling. V ashs telling Schoolgejldvercjrdening. Bij de wet van 22 Februari 1936 zijn ten opzichte van de schoolgeldheffing fun- damenteele wijzigingen aangebracht. Tot dusver werd voor de berekening van het schoolgeld in aanmerking geno men de aanslag in de inkomstenbelas ting. Naar in gemeentelijke kringen al gemeen bekend is heeft deze basis reeds tot menige onbillijkheid aanleiding ge geven. In de nieuwe bepalingen wordt als grondslag voor het schoolgeld ge nomen de geldelijke draagkracht der schoolgeldplichtingen. Deze geldelijke draagkracht kan worden bepaald:. ZUID-BEVELAND. RAAD VAN DRIEWEGEN. a 8SSR SSSs Politieke verwarring door misbruik van het woord. President Roosevelt heeft in zijn ka pitale rede te Buenos Aires „de demo cratie" als 's werelds hope gekenschetst. Indien de beide Amerika's aan „de de mocratie" vasthouden, zal zij zich meer uitbreiden en in de plaats treden van be ginselen, „welke lijnrecht indruischen tegen de principes van vrijheid, mensche- lijkheid en vooruitgang", verkondigde hij Wat bedoelt de Amerikaansche presi dent daarmede precies? Wat verstaat hij onder „de democratie"? Voor het milieu, waarin hij zich bevond, moet de tirade tamelijk merkwaardig hebben geklonken. Er zijn verschillende Zuid-Amerikaan- sche staten: Venezuela, Peru, Columbia, Paraguay, mitsgaders sommige Middel- Amerikaansche als Cuba en Haïti, die een regeeringsvorm van min of meer dic tatoriale allure in zwang brachten. Perio diek leest men van complotten en op standen in deze landen. „Vasthouden aan de democratie" zal voor hun verte genwoordigers een paradoxaal begrip zijn. Trouwens hoe staat het in de Ver. Staten met den democratisch en regee ringsvorm? Als wij ons niet vergissen, heeft Roosevelt zelf het in de afgeloopen vier jaar met zekere democratische be grippen zonder veel gewetensbezwaar op een accoordje gegooid. Hij verkreeg, kort na zijn verkiezing in 1932 volmach ten van het Congres, welke hem in staat stelden zijn land naar eigen goeddun ken autocratisch dus te regeeren. Het ware wenschelijk geweest, dat Roosevelt de begrippen, welke hij aan de term „de democratie" vastkoppelt, nader had toegelicht. Veelszins wordt tegenwoordig met deze en andere staat kundige termen onverantwoordelijk om gesprongen, met het gevolg, dat er noo- deloos schijnbaar onoverbrugbare poli tieke tegenstellingen ontstaan. Ook hier in West-Europa. „De democratie" wordt hier gaarne vastgekoppeld aan het parlementaire stelsel, dat de partijen vertegenwoordiging op de spits dreef, 't Zal velen zonder meer duidelijk zijn, dat naast dit stelsel andere vormen, die aan spraak mogen maken op den geestelijken inhoud van de term democratie, althans gedacht kunnen worden. Maar al te vaak hoort men tegenwoordig verkondigen, dat alles wat met dit stelsel niet te ver eenzelvigen valt, naar „dictatuur" zou zweemen. Zoo komen dan tegenover el kaar te staan personen en groepen, die op samenwerking en op onderzoek van we- derzijdsche ideologieën uit moesten zijn. Met een verschrikkelijke lichtvaardig heid wordt ge- en veroordeeld. Onder den invloed van zekere verschijnselen, als het Duitsche nationaal-socialisme, 't Italiaansche fascisme en het Russische communisme, vat de meening post, alsof geheel Europa door een anti-these, wel ke deze verschijnselen in het leven rie pen, verscheurd wordt. Voor een ander systeem, dan „het" communistische, of „het" fascistische (alias nationaal-socia- ustische) zou in de naaste toekomst geen plaats meer zijn. De schuld voor een dergelijke verwar ring van politiek inzicht, voor een der gelijke „bewustzijnsverenging''ligt zeker met alleen bij degenen, die om poli tiek voordeel te behalen de leugen propageeren. Degenen, die zich „demo craat noemen, hebben o.i. minstens evenveel schuld. Zij zitten te zeer vast geroest in den gedachtengang, dat „de democratie" een onveranderlijke groot heid zou zijn, welke bepaald wordt door zaken als „evenredige vertegenwoordi- gmg „parlementaire regeeringsvorm", „partijen-groepeering" en wat dies meer zij. Zij stellen zich niet open voor nieu we ideeën, welke wellicht, schuil gaande achter den buitenkant van verschijnse len die ze wraken, de correctieven bevatten voor wat hun democratie met den dood bedreigt. 90). naar het Engelsch van PAUL TRENT. "ïk geloof, dat ik hier maar zal blij den Misschien komt hij intusschen bij". Gaat u mee, miss Fayrfield?" riep t ill opgewekt en stak zijn arm door de nare, om haar over de rotsen heen te kunnen helpen. De hut was tamelijk groot, maar er waren luiken voor de ramen en de deur was op slot. Dit leverde echter geen be zwaar op voor Bill en met zijn schouder forceerde hij de deur. Spoedig waren de luiken voor de ramen weggenomen en tot hun groote blijdschap vonden zij al lerlei levensmiddelen. Er was ook inder daad een verbandkist en hij haalde ook een flesch cognac te voorschijn; „'Miss Fayrfield, wilt u het bed in or de brengen, terwijl ik naar Jane terug ga? Wat een geluk, dat er een bed is", zei hij, pakte de dingen bij elkaar, die hij meende noodig te zullen hebben en haastte zich terug naar Jane en Grafton. Jane verbond de wonde, want zij had een cursus voor eerste hulp bij ongeluk ken meegemaakt en zoodra zij hiermee klaar was, trachtte Bill wat cognac tus- schen de op elkaar geklemde tanden Men schrijft ons van de zijde van het geconcessioneerde autobusbedrijf Een dezer dagen annonceerde de Mid- delburgsche Courant, dat van verschil lende autobusdiensten een aanvrage om vernieuwing van de thans door hen uit gevoerde concessie was ingekomen. Of het nu wel in het belang van die ondernemingen zelf is, onder de tegen woordige omstandigheden de exploitatie van hunne diensten voort te zetten, komt ons voor te zijn, een vraag die niet zoo rechtstreeks is te beantwoorden. 't Is ons bekend, dat er autobusdien sten zijn, die de uitvoering der Verkeers- ordening, welke toch wel binnen afzien- baren tijd op komst zal zijn, afwach ten, in de hoop dat dan betere tijden zullen aanbreken en dat, mocht zulks onverhoopt niet het geval wezen, zij be ter heden dan morgen hunne exploitatie zouden kunnen beëindigen. 't Is toch van algemeene bekendheid, dat de geconcessioneerde ondernemin gen hunne diensten naar behooren uit voeren en voor de door hen bediende streken van groote waarde zijn. Onderscheidene dorpen werden toch door de autobus uit hun isolement ver lost en in het verkeer gebracht; 't zou daarom wel zeer te betreuren zijn, als dergelijke diensten tot het verleden moesten gaan behooren. Dat het, zooals boven gezegd, vele ondernemingen niet naar den vleeze gaat en zij alles en nog wat er bij moeten doen om te trachten het hoofd boven water te houden (omdat men een zaak, waarin men nu eenmaal zijn geld heeft gestoken, niet zoo maar verlaten kan en mag) dit mag eveneens als bekend wor den aangenomen. 't Zal toch een ieder, die met de auto busaangelegenheden maar eenigszins op de hoogte is, ook bekend zijn, welke zware lasten tegenwoordig op de auto busdiensten drukken, In de eerste plaats is dat de exorbi tant hooge wegenbelasting, bedragende per jaar voor elke autobus tien gulden per honderd kg ledig gewicht, plus nog een hooge belasting per zitplaats, bovendien de personeele belasting (alsof een autobus een luxe wagen is) en last not least de telkens verhoogde benzineprijs, om nog niet te spreken van de verplichte verzekeringspremiën. De personeele belasting moet daarom meer in het bijzonder zoo onbillijk wor den geacht, omdat het hebben van auto- busmaterieel, waarmede het openbaar verkeer gediend wordt, toch zeker niet als een luxe kan en mag worden be schouwd, daar het in feite niets meer of minder is dan gereedschap waar mede getracht wordt in het onderhoud te voorzien! Spoor- en tramwegen, die een zelfde taak als de autobus hebben, betalen zelfs voor salonwagens geen belasting, terwijl steun van de overheid, in den vorm van subsidie, voor vrijwel alle autobusdiensten, onbekend is. Daarom behoort, wil men de autobusdiensten blijvend behouden, en zoo mogelijk uit gebreid zien, een ieder die bij het voort bestaan daarvan belang kan hebben, daaraan zijn onontbeerlijken steun te verleenen door er gebruik van te ma ken en zich niet te laten verleiden tot het combineeren van eenige personen met gelijk doel, om met personenauto's te gaan rijden, die thans op vele dorpen voorhanden zijn, inplaats van van de autobus gebruik te maken, waardoor aan bonafide diensten inkomsten worden onthouden die feitelijk de bus toekomen. Dat ook ondernemers of verhuurders van dergelijke combinatietochten of -rit ten, die gedoemd zijn om hunne diensten steeds voor zeer lage vergoedingen uit te voeren, een sleepend bestaan voeren, lijdt geen twijfel. Niet genoeg kan er daarom op aangedrongen worden: maakt gebruik van de geconcessioneerde dien sten, die inderdaad toch een werkelijk streekbelang dienen. door te gieten. Grafton gaf nog geen teeken van wederkeerend bewustzijn en ten slotte kwamen zij overeen om te probeeren hem naar de hut te dragen. Bill zag, dat twee van de mannen, die aan wal gekomen waren, matrozen wa ren en hij vroeg hen hem te helpen den gewonden man weg te dragen. Dit ge beurde zoo voorzichtig mogelijk en na een kwartier lag Grafton op het veld bed. Vanuit een der ramen had men het uitzicht, zoowel op het wrak als op de torpedo-jager. „Carruthers zou dwaas zijn als hij met deze hooge zee een boot te water liet En ik geloof niet, dat zij gauw zal kal- meeren". „Bill, kunnen we niet op de een of andere manier te weten komen of Ralph veilig is?" vroeg Jane met bevende stem. „Ja, zoodra het helder wordt. Ik heb gezien dat er een luik is om op het dak te komen en ik zal een van de matro zen naar boven sturen om seinen te ge ven aan de Shrike. Maar op het oogen- blik heeft het nog geen zin, het moet nog wat helderder worden". Bill begreep hoe ongerust zijn zuster moest zijn e*i riep een van de matrozen aan wien hij meedeelde wat hij van plan was te doen. Nadat zij een paar vlaggen gpmaakt hadden uit de gordijnen van de In de gisterenavond gehouden verga dering van de subcommissie voor den allegorischen optocht en den lichtstoet is besloten nog een krachtige opwekking te doen om meer deelname te krijgen. Ten opzichte van sportvereenigingen dacht men aan een moderne of klassieke demonstratie, zangvereenigingen kunnen meedoen, buurtcommissies kunnen wa gens met verschillende voorstellingen brengen zooals reeds van enkele vast staat; zij kunnen ook groepen fakkel dragers leveren, die tusschen de groe pen in marcheeren. Inrichtingen van onderwijs kunnen wellicht historische symboliek leveren; vakorganisaties en bedrijfsgroepen zijn eveneens welkom. Maar een voorname factor is ook, dat men nu niet meer talmt maar vóór Woensdag 9 December bij de commissie zich opgeeft. Daarbij zij nog opgemerkt, dat ook voor deze gelegen heid gevormde groepen van menschen, dus buiten vereenigingen en commissies om heel goed mede kunnen werken aan het welslagen. De voorzitter van de commissie, de heer Chr. J. Mazure, zal zoo noodig gaarne nadere inlichtingen verstrekken, en de secretaris, de heer J. 'J. Kerk- meijer, gaarne deelnemers noteeren. Op een vergadering kunnen de plannen dan nader worden uitgewerkt. De optochten zijn naast versiering en verlichting een zeer belangrijk deel van de feesten en zullen veel toedoen aan het welslagen. De groote zaal van het Schuttershof was gisterenavond geheel bezet, bijna geheel met werkloozen en hun echtge- nooten, toen de voorzitter van de com missie voor ontspanning, de heer Wol- ters allen een welkom toeriep en mede deelde, dat het dit jaar niet zoo gemak kelijk was een gezelschap bereid te vin den om iets voor de werkloozen te doen. Er zijn minder vereenigingen, blijkbaar die zich op dit gebied bewegen. Spr. maakte van de gelegenheid gebruik er nog eens op te wijzen, dat het ontspan ningslokaal alleen open staat voor werk loozen boven de 24 jaar. Spr. wekte de ouders op hun werklooze jong'ens naar de cursussen te sturen, vooral nu door het daltonsysteem geen klasse, doch persoonlijk onderwijs wordt gegeven. Hfierna kon ..„Overschotje" beginnen met de opvoering van de revue, waar mede op 12 November zoo'n groot suc ces werd behaald. Ook nu is er smake lijk gelachen, is er genoten van goed spel en goeden zang, en van de goede begeleiding van de Funny Band De heer Harthoorn, secretaris der commissie, was zeker aller tolk, toen hij Overschotje en de muziek dankte voor hetgeen beide brachten. RITTHEM. Woensdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester P. W. ter Haar voltallig. Bij koninklijk besluit is ontheffing verleend van het bepaalde in art. 179 tweede lid der gemeentewet (vaststel ling Capitulantenverordening), Van J. Breel was een verzoek ingekomen om 10 per jaar meer te mogen ontvangen voor het ledigen van den aschbak. Be sloten werd afwijzend op dit verzoek te beslissen (de hr. L. O s t wenscht het bedrag wel toe te kennen). Tot het borgstellingsfonds voor He Zeeuwsche eilanden zal voorloopig nog niet wor den toegetreden. Bij besluit van Ged. Staten is de be grooting voor het dienstjaar 1937 goed gekeurd. Ingekomen was een verzoek van de Provinciale Schoonheidscommissie te Middelburg tot het verleenen van een jaarlijksche bijdrage en een verzoek om hut, nam de man zijn post in, maar het duurde ruim een half uur, voordat hij zijn hoofd door het luik stak en verkon digde, dat zijn signalen opgemerkt waren en dat de Shrike hem verzocht had me- dedeeling te doen van de namen der overlevenden, „Vertel hen wie hier zijn en vraag of Captain Desbrook, de Groothertog en Graves aan boord zijn." Het duurde eenigen tijd, voordat de man weer naar beneden kwam en sa lueerde. „Captain Desbrook is aan boord, mijn heer". Jane uitte een kreet van vreugde en viel Bill van pure blijdschap om den hals. i,Wacht eens ev'en, ineisjeliefj Laat me eens hooren, wie er nog meer gered zijn". „Mr. Graves is ook aan boord, mijn heer en ook prinses Nadine". „En de Groothertog?" „Die is er niet". „Wel, stel je nog eens met hen in ver binding Zeg hen dat mr. Grafton een ernstige hoofd-wonde heeft gekregen en vraag hen of zij zoo spoedig mogelijk den dokter willen sturen." De man salueerde nogmaals en klom weer op het dak. Jane keerde zich snel om, want er klonk een zwak gekreun in den hoek bijdrage van den Nederlandschen Bond tot bescherming van zuigelingen en kleuters ter bevordering der praenatale zorg. Besloten werd op beide verzoe ken afwijzend te beschikken. Ged. Staten hebben goedgekeurd de begrotingswijziging dd. 25 September 1936 houdende de belooningen en pre- miën aan brandspuitlieden bij den brand op de boerderij van den hr. Geschiere in Welzinge, In de memorie van toelich ting, welke hieraan was toegevoegd, werd aan G. S. geadviseerd een en an der niet goed te keuren voor zooveel de rekening van de gemeente Souburg betreft. Dit heeft evenwel niet mogen baten. De v o o r z. betreurde het dat Gedeputeerden het bedrag van 0.50 per uur voor de Souburgsche brand weerlieden hebben goedgekeurd. In ver band met het ingekomen verzoek van de brandweerpiichtigen der gemeente Ritthem, die hun loon met dat der Sou burgsche 'vrijwilligers gelijk wenschen te zien bracht de hr. O s t naar voren dat de inwoners der gemeente verplicht zijn om bij brand hulp te verleenen en dat dit niet vergeleken kan worden met het werk van de Souburgsche vrijwil ligers, al gaf hij toe, dat het verschil wel wat te groot genoemd mag worden. Besloten werd daarom het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aanschaffing motorbrandspuit. In ver band met de besprekingen in de vorige vergadering waren door B. en W. nade re inlichtingen ingewonnen omtrent het aanschaffen van een motorbrandspuit. De technische adviseur van den pro vincialen Zeeuwschen brandweerbond, de hr. E. Visscher had in onderscheiden gemeenten een onderzoek ingesteld naar een brandspuit, die geschikt is voor de gemeente Ritthem. Hierbij bleek, dat een Ford-automobielbrand spuit in aanmerking zou kunnen komen. De pomp heeft een capaciteit van 800 liter bij een manometrische opvoerhoog- te van 6o m. De prijs bedraagt 750. Daarbij moeten de noodige slangen wor den aangeschaft, bijna pl.m. 300 m. Het geheel kost dan ongeveer f 1250. Na eenige besprekingen werd besloten tot aanschaffing van deze spuit over te gaan. De kosten zullen worden bestreden door af- en overschrijving van eenige posten, waarop dit jaar weinig uitgegeven is. De kosten voor aankoop van slangen zullen komen ten laste van het dienst jaar 1937. Teneinde de raadsleden technische voorlichting te verschaffen omtrent de spuit, waren op de Vergadering uitge- noodigd de heeren Bierman en Vis scher, als vertegenwoordigers van den provincialen Zeeuwschen brand weerbond. De heer Visscher gaf een uit voerige beschrijving. Op een vraag van den heer H. M. v. d. P u t t e of inder daad de mogelijkheid bestaat dat het geheele jaar voldoende water kan wor den betrokken om vooral in de kom der gemeente eventueele branden te bestrij den antwoordde de heer Visscher, dat het wenschelijk is dat in de gemeente een put wordt gegraven, die voldoende waarborg zal bieden het geheele jaar water te kunnen leveren. Vervolgens gaf de heer Bierman een duidelijke uiteenzetting van de organi satie van een goede brandweer. De eisch is, aldus de heer Bierman, dat tot oprichting van een vrijwillig brandweer corps wordt overgegaan, waarvan de leden, zonder uitzondering geheel voor hun taak berekend moeten zijn. Dit corps zal dan kunnen bestaan uit onge veer 15 vrijwilligers. De heer L. Breel werd opnieuw ge kozen tot lid van het B. A. In de com missie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling en wjerkloos- heidsverzekering werd als lid-werkge ver herkozen de hr. H. M. v. d. Putte, als lid-werknemer de heer C. Pouwer. Besloten werd tot aanschaffing van een Gestettner-duplicator. In verband met deze aanschaffing zal ieder jaar, te beginnen met 1937 een bedrag van 50 van de kamer waar Grafton laf. Zij ging naar hem toe en knielde naast* hem neer. Bill schonk nog wat cognac in een glaas je en toen Grafton de oogen opende bracht hij hem het glaasje aan de lippen. Nadat hij een klein teugje gedronken had, wierp hij een blik om zich heen. „Ik ben blij dat je gezond en wel bent", mompelde hij, toen hij Jane her kende, die zich bezorgd over hem boog. „De rest is van minder belang". De tranen drongen haar naar de oogen en er viel er een op zijn wang. ,Maak je niet bezorgd, over mij. Ik zal niet klagen. Ik weet, dat het met mij gedaan is, fluisterde hij heesch. Er werd op de deur geklopt en de an dere matroos, dien Bill had uitgezonden om te zien of er nog meer overlevenden waren, kwam binnen om te waarschu wen, dat het lichaam van een der passa giers aan wal gespoeld was. „Het is die buitenlandsche mijnheer. Ik geloof, dat u hem groothertog noem de, of zoo iets". Grafton had g'ehoord wat hij zei en glimlachte zwakjes. „Jane, ik zal gaan zien of hij nog te redden is", riep Bill en rende de hut uit, Jane haalde een stoel en ging naast het bed zitten. Grafton bewoog zijn hand in haar richting en zij nam deze in de op den post druk- en bindwerk kunnen worden bezuinigd. De aanschaffingskos- ten bedragen 150. a. aan de hand van feiten en omstan digheden van gemeentewege verzameld en vastgesteld; b. het totaal van de hoofdsommen over een vol jaar, door den schoolgeld- plichtige verschuldigd wegens gemeen tefondsbelasting en vermogensbelasting tezamen; c. de gegevens, welke voorkomen in de kohieren der personeele belasting. De aanslag volgens de z.g. „vermeng de hoofdsom" is voor de gemeente Rit them de meest practische. Van de 38 schoolgeldplichtigen die er momenteel zijn, kunnen er dan 21 ingevolge deze verordening worden aangeslagen, ter wijl er 15 buiten vallen (van 2 personen kan de aanslag nog niet worden vastge steld). De 15 niet aangeslagenen kunnen echter worden aangesproken naar hun huurwaarde volgens de personeele be lasting. Besloten werd derhalve de verorde ning overeenkomstig het door B. en W. voorgestelde ontwerp vast te stellen. Het tarief zal bij deze nieuwe school geldverordening varieeren tusschen 0.50 per maand per leerling bij een aanslag in de vermengde hoofdsom van 2 en 1.60 per maand per leerling bij een aanslag in de vermengde hoofdsom 32 en meer. De kinderaftrek blijft van toepassing zooals die bij de oude verordening geregeld is. Zij die volgens de vermengde hoofd som niet kunnen worden aangeslagen zullen schoolgeld verplicht zijn naar de huurwaarde van hun perceel bedoeld in de wet op de personeele belasting. Deze aanslag zal varieeren tusschen 0.40 per leerling per maand bij een huurwaarde van 100 en 0.80 per leerling per maand bij een huurwaarde van 200 en meer. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Woens- dagavond gaf de muziekvereeniging O.N.D.A. in de zaal van café Fr'tz al- hier een muziekuitvoering. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De avond werd meti een kort woord door den burgemeester geopend. D verschillende nummers vielen zeer in den smaak ge zien het ,applaus. Het tooneelstukje „Kitty jokt nooit" ter afwisseling opgevoerd door dorpsge- nooten, oogstte ook veel bijval De burgemeester sloot dezen aange- namen avond met den dank over te brengen aan de leden van de muziek vereeniging en aan de spelers van het tooneelstukje. Spr. twijfelde er niet ,aan de medewerking te verkrijgen van de muziekvereeniging ter gelegenheid van het huwelijk van onze kroonprinses. DRIEWEGEN. Woensdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den bar^emeeser voltallig. De v o o r z. sprak enkele woordpn van dank voor de vele b'ijken van medeleven die hij en zijn ge zin ondervonden hebben bij de geboorte van zijn zoon. Spr. deelde mee, dat de hoornen bij Schoondijke gerooid zullen worden, zoodra de weersomstandighe den het toelaten, en dat bij den ingang van de school een lichtpunt aangebracht zal worden. Bij de inkomen stukken bevond zich hare en drukte haar zachtjes. „Ik weet niet, of je me begrijpen zult, als ik zeg, dat het zoo goed is. Ik ben nooit bang geweest voor den dood en ik zou alleen voor jou willen leven. Maar jij zult mij nooit toebehooren, dus is het maar beter zoo". „U moet niet zooveel praten", zei zij, want zij zag hoeveel moeite het hem kostte. „Wat doet het er toe? Ik heb toch niet lang meer te leven en het is beter dat ik eerst zeg wat ik op het hart heb. Mijn laatste gedachten zullen jou gelden, lieve Jane", besloot hij. Een poosje daarna kwam Bill terug hollen om te vertellen, dat de Shrike een boot had uitgezet, die het eiland trachtte te bereiken. „Voor zoover ik zien kan, zijn Ralph en nog een officier aan boord, waar schijnlijk de dokter. Zij zijn niet wijs om het er nu al op te wag'en! Over een paar paar uur zou de zee al heel wat gekal meerd zijn". „Hoe is het met den groothertog?" vroeg Jane, met een blik op Peggy, die in een stoel van uitputting in slaap ge vallen was. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5