DROSTE-LETTER! KUNST El WETENSCHAP. SPORT. 70 cent 42 cent LANDBOUW. AFLOOP VERKOOPML Jrn echt bimerklaa. e vieren, heeft L DROSTE-letters -ioodig. U moogt er wel vlug bij zijn; die dikke, zware Droste letters zijn 't eerst uitverkocht. En als U iemanc' extra wilt bedenken dan moet U zoo r mooie doos Droste Bonbons schenken ALTIJD WELKOM! PERSKRONIEK. AGENDA. MIDDELBURG. dood van een nationalistischen student, die gedood was in een gevecht met Jo den. De politie heeft den optocht ont bonden. De studenten vielen Joodsche voorbijgangers aan en plunderden een aantal winkels. Alliance Franqaise. Op de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelbjirg vond Vrij dagavond een bijeenkomst van een aan tal daarioe genood gden plaats, welke ten doel had te geraken tot de oprich ting van een Comité Zeeland van de Alliance Franchise, Voorzitter van het voorloop g comité was dr. H. de Noo Bzn. te Vlissingen; secretaris jhr. F. Beelaerts v,an Blok land te Middelburg, Spreker van den avond was de heer Henry Asselin, die in een voor- en na rede uiteenzette wat de doelstelling van de Alliance Fr,an<;aise was, en hoe deze in elk land haar spec'fieke karak ter heeft in Zuid-Amerika b.v. telt zij afdeelingen van duizenden leden, doch daar is haar werk het inrichten van cursussen, voorbereidende en hoo- gere, teneinde de Fransche faal te lee- ren, in Nederland, waar men reeds een 18-tal centra heeft, zijn de kennis van en de liefde voor de Fransche t,aal be'de echter van dien aard aldus spr. dat hier het werk der Alliance op heel ander terrein ligt: 'n Nederland kan men de Fransche letterkundigen Vfïn naam, de musici, de tooneelspelers soms, laten komen teneinde den Neder landers van de hoogste uitingen der Fransche cultuur te laten kennis nemen. Spr. wees er daar bij op de wederkee- righeid: de kennis omtrent Nederland is in Frankrijk wij mogen wel zeggen: ond,anks het voortreffelijke werk dat de heer Asselin zelf in deze richting gedaan heeft, doch waarover hij beschei- denheidshalve zweeg uiterst gering nog, en wanneer de groote mannen van Frankrijk een rondreis door Nederland maken, sprekende voor de centra der A.F., dan keeren zij naar hun vaderland terug met diepe indrukken van Neder land wat ons land bepaald ten goede komt. Daarna heeft de heer Asselin in een vlotte causerie, op het thema „Les Arts et les Techniques dans la Vie moderne" zijn gehoor een en ander verteld van de komende groote wereldtentoonstelling welke in 1937 te Parijs gehouden zal worden. Na de pauze werd het gespro kene met sprekende lichtbeelden nader toegelicht. VOETBAL. ZEELANDIA—GOES 1—1 Slecht speL In een door beide elftallen slecht ge- speélden wedstrijd hebben Zeelandia en Goes de punten gedeeld. De cijfers 11 demonstreeren de onmacht der beide voorhoeden, die ïegen .zwakke verdedigingen maar één doelpunt wisten te maken. En Goes mag met dit gelijk spel nog het meest tevreden zijn. Het elftal van Goes is ons weer erg tegengevallen. Was het spel tegen Vlis singen en tegen De Zeeuwen reeds te leurstellend}, gisteren tegen Zeelandia was het nog een graadje erger. Er zat in dit elftal totaal geen verband en er viel in 't geheel geen systeem te ont dekken. De achterhoede heeft \jele Zeelan- dia-aanvallen kunnen onderscheppen, maar desondanks heeft het backstel van Goes geen grooten indruk gemaakt. De backs kregen veel steun van de midden linie, hetgeen voor hen gelukkig was, daar Zeelandia anders zeker een paar doelpunten had gemaakt. Nu waren er steeds vijf tegenstanders plus een kee per die gepasseerd moesten worden en op deze muur strandde iedere Zeelan- dia-aanval, mede doordat het bij de groen zwarten weer aan doorzettings vermogen ontbrak. In de Goesche mid denlinie was het spel van Daniëlse vol doende te achten, hoewel na de rust ook hij danig inzakte. Er bleef een groo te kloof tusschen deze linie en de voor hoede. Deze ruimte werd dan overbrugd door verre trappen naar de vleugels. De vleugelspelers in het bezit van den bal gekomen, zetten het leder dan met een torschen trap door naar het midden van het veld of naar het doel. Men kreeg i e ,m ,ru. de binnenspelers en hoofdzakelijk midvoor Leijnse het pa rool gekregen hadden dan maar achter den bal aan te hollen. Nu zien ook wij in open spel vele voordeelen, maar. open spel is toch iets anders dan het geen Goes dezen middag demonstreer de. Veel succes hadden zij er dan ook niet mede, omdat Adriaanse goeden kijk op dit spel bleek te hebben en menig maal den bal voor de voeten van den Goes middenvoor kon wekkapen. Eén keer echter was hij (hoewel ook de backs daarbij niet vrijuit gingen) te laat. Dit gebeurde een kwartier na het be gin. Leijnse kon toen langs den keeper in het doel trappen (01). Adriaanse heeft een paar maal fraai gered. Een zeker schijnend doelpunt voorkwam hij toen hij zich voor de voeten van Leijnse op den bal wierp, 't Was moedig keep- werk. De beide Zeelandiabacks hebben naast goede dingen ook veel fouten ge maakt. En dit geldt ook voor de mid denlinie, 'waarin Vermaren rechtshalf De prijzen zijn dit jaar: ca. 250 gram ca. 150 gram ca. 75 gram 22 cent ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums stond. Tegen het einde moest hij uit vallen en nam Hendrikse zijn plaats in. Het verband in de voorhoede leek ont bij Zeelandia beter dan in vorige wed strijden. Dit wil niet zeggen dat het nu goed was. Ten eerste viel daarvoor Faes op de rechtsbuitenplaats teveel uit de toon. Zijn spel was onvoldoende. Vooral voor de rust heeft hij een paar mooie kansen voorbij laten gaan. De Bruyn stond rechtsbinnen en Jongepier linksbinnen. Laatstgenoemde doet wel uitstekend werk met het ophalen en verder dirigeeren der ballen, doch op de beslissende oogenblikken in de voorhoe de, blijkt hij nogal eens te ver achter te zijn gebleven. Janisse had z'n dag niet. Slechts een enkel gevaarlijk schot heeft hij gekist, Voor de rust eenmaal buiten bereik van Bruel op de lat. Na de rust had een schot van Jongepier dat op de lat terecht kwam beter lot verdiend. Linksbuiten Huvers kreeg de ballen van Jongepier meestal uitstekend toegespeeld. Jammer was het dat zijn voorzetten steeds te scherp voor doel kwamen. Zijn corners daarentegen werden goed genomen. Uit een van "3ezen maakte de Bruyn 5 min na rust met een mooien kopbal gelijk. De Zeelandia-voorhoede maakte één groote fout, welke haar de overwinning heeft gekost: zij nam teveel een afwach tende houding aan. Talloos waren de keeren dat bij een voor doel gezetten bal de voorwaartsen bleven staan, in- plaats van snel toe te loopen. Men had moeten doorzetten, dan waren er wel punten gevallen. Opmerkelijk was het aantal malen dat de spelers den bal misten of verkeerd °P den voet kregen. Het gladde veld mag hier niet geheel als excuus gelden. Als gebruikelijk oefende Zeelandia de eerste 10 min na den aanvang en na de rust een grooten druk op het doel van den tegenstander uit. Zoodanig zelfs dat men elk oogenblik een doelpunt ver wachtte, Zeelandia bezat over het alge meen een veldmeerderheid, doch deze wérd niet uitgebuit. Goes kwam er bij oogenblikken niet aan te pas. Aantrekkelijk was het spel geenszins al bleef er wel eenige spanning wie het winnende punt zou maken. Het einde was bepaald sensationeel. Eenige minu ten moesten er nog gespeeld worden toen Zeelandia een doelpunt maakte. Terecht keurde de scheidsrechter dit wegens bui tenspel af. Maar nauwelijks een minuut later klonken er vreugdetonen aan de andere zijde, waar Goes eveneens 'n doelpunt maakte, Ook dit moest de scheidsrechter wegens buitenspel afkeu ren. Met Goes in den aanval kwam het einde. Scheidsrechter Jacobs nam nogal eens vreemde beslissingen. Hij floot bovendien teveel. Ook zag hij een handsgeval in het strafschopgebied over 't hoofd. Al met al een wedstrijd die men spoe dig zal vergeten. WANDELSPORT. Zeeuwsche Bond van Wandelspcrtvereenigingen. De Zeeuwsche Bond v,an W'andel- sportvereenigingen hield zijn algemee- ne jaarvergadering in /„de Nieuwe Landbouw" te Middelburg onder voor zitterschap van den heer R. van Roo. Deze heette speciaal welkom de .af gevaardigden van de nieuw aangesloten vereeniging „CKWO". Spr, meende, dat er genoeg marschen zijn gehouden in 't afgeloopen vereenigingsjaar en d,at ze over het algemeen ver genoeg uit elkaar lagen. Aan de afgevaardigden v,an „Op Stap werd op hun vragen toegezegd dat ver gaderen op Zaterdagmiddag zal worden overwogen, dat op de agenda zoo mo gelijk toelichtingen op de voorstellen zullen worden gegeven en dat het uit geven van een periodiekje niet op den weg van den Bond zou Pggen. De ver eeniging EMM heeft als lid bedankt, om dat de leden te weinig voelen voor deel name aan marschen. Naar aanleiding van een schrijven van den voorzitter van N. U. W., welke bond tracht een heid in de wandelsport te brengen, werd opgemerkt dat zooals de Zeeuw sche Bond nu georganiseerd is, hande lend optreden in deze niet. op zijn weg ligt. Het jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer J. Scheltens, werd goedgekeurd, voor wat de rekening betreft met een goed slot van f 19. De begrooting voor het volgend boek jaar werd goedgekeurd en de bijdrage weder op f 1 bepaald. Voor het bureau voor medische sportkeuring is f 5 uit getrokken. Dit laatste werd door den voorzitter toegelicht, het betreft een steun aan een nuttige instelling, die echter aan de leden geen bijzondere rechten toekent. In plaats van den heer Kooman, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot bestuurslid gekozen de heer P, J. Jansen (CKWO), in plaats van den heer Tiss'ng de heer V,an Strien (Ama teur), terwijl de overige bestuursleden bij acclamatie zijn herkozen. Aan den heer Goossens werd toege zegd, dat het bestuur een andere orga nlsatie van den Bond zal overwegen en zoo noodig een buitengewone ,alge meene vergadering zal uitschrijven. De marschen, die men voor 1 September wil houden moeten voor 1 Januari worden aangevraagd, de latere voor 1 Mei. De CKWO stelt een marsch op PaaschMaandag in uitzicht, de Amateur vraagt den haast traditioneel geworden marsch op Hemelvaartsdag aan. TAFELTENNIS. Te Breskens is Zaterdag een wed strijd gespeeld tusschen vier leden van de vereeniging aldaar en vier van Rea dy uit Middelburg. Laatstgenoemde ver- eenging won met 39 tegen 24. A. Loo- ten won met 124; E. Fernhout met 11 5, Van Voorst Vader met 87 en v d. Giezen speelde gelijk 88. Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard. Onder leiding van jhr. J. van Vreden- burch vergaderde het hoofdbestuur van het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard. Over het houden eener nationale ten toonstelling was men unaniem van oor deel, dat een tijd van drie jaren tusschen de tentoonstellingen te lang móet wor den geacht. Eendeels wordt de waarde eener tentoonstelling, ten opzichte van reclame voor het buitenland, niet vol doende versterkt, doch anderdeels ver krijgen de fokkers te weinig gelegenheid hun producten in nationaal verband te demonstreeren. Daarom zal aan de al- gemeene vergadering, welke op 25 Febr. a.s. te 's Gravenhage zal worden gehou den, worden voorgesteld in 1937 een na tionale trekpaardententoonstelling te houden. Voorts zal een voorstel worden inge diend de kosten voor opname van heng sten en merriën in het keurstamboek te verhoogen en tot bijdrage in de kosten voor overschrijving van paarden. In aansluiting hierop zal een wijziging van het reglement op de stamboekhou- ding moeten plaats hebben, waaraan dan tevens een strafbepaling zal worden toe gevoegd. De zaan, met de personen. De Haagsche redacteur van de „Standaard" schrijft: In ons blad van 1 October jl, schreven wij een kort artikeltje onder den titel: „Onruststokers", waarin scherpe critiek uitgeoefend werd op de houding van de „Limburger Koerier" en het „Dagblad van Noord-Brabant", Deze bladen voerden een oppositie tegen de Regeering die naar onze mee ning het normale karakter daarvan overschreed. Uit Roomsch-Katholieken kring had men ons verzekerd, dat een der beide Hoofd-Redacteuren nog steeds Belgisch staatsburger was. Nader is ons gebleken, dat dit niet het geval is. Ook de Hoofd-Redacteur van de „Limburger Koerier" is eenige jaren ge leden genaturaliseerd tot Nederlander. Voor zoover deze vroegere Vlamin gen, die leven uit de Groot-Nederland- sche cultureele gedachte, zich gekwetst kunnen achten door de aanduiding „door Belgen geleide bladen" willen we gaarne verklaren, allerminst den opzet gehad te hebben hen persoonlijk te grie ven. Hun, naar ons inzicht, onmatige cri tiek op de Regeering ten aanzien van de monetair-economische politiek, was het doelwit onzer bestrijding. Andere bedoelingen waren ons vreemd. Notaris mr. P. Loeff heeft Zaterdag middag in het café „Tramzicht" te West- kapelle ex art. 1223 B.W. in het open- Jaar verkocht: Een huis met erf en tuin aan het Moordkerkepad B 2 te Westkapelle gtoot 3 a 16 ca (24 r.) Kooper L. Minder- houd Pz. goudsmid te Westkapelle voor f 1540. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij particulieren: dop v,an een autowiel, C. Sinke, Wa genplein P 9; huissleutel, M. de Jonge- baas, Bellinkstraat 33; knot wol, N. Vis ser, Sleeperssingel Q 170; schippershaak, Sinke, Schoorsteenvegerssingel Q 81; doosje met zegels, L, de Rijke, Bogard- straat D 59; twee geldstukjes, M. San- derse, Heerengracht M 37; blauwe hand schoen, T. Beks, Noordweg R 41; zwarte handschoen, J. de Keijzer, Korte Geere K 339; blauwe mantelband, J. v. d. Kreeke, Gravenstraat I 312; dames handschoen, L. v. d. Berge, Lange Sin gelstraat N 206; zwarte heerenhand schoen, D. Faasen, Volderijstraat 9; hondje, zwart met wit, Scheers, Lange Viele K 212; k:ndertaschje, Wondergem, bureau van politie; paar grijze dames handschoenen, J. v. d. Kreeke, Graven straat I 312; grijze handschoen, J. v. d. Berge, Bleek E 941; rijwielhandbescher- mer, C. Hollebrandse, Teerpakhuizen- straat P 30; twee geldstukjes, L. P. Bras ser, Veere B 95a; belastingmerk in etui, N. de Korte, Meliskerke A 49; padvin- dersriem, P. van Damme, Noordstraat L 187; roode hondenhalsband, school Mo lenwater, Middelburg; kindertaschje met inhoud, v. d. Boudt, Veersche Singel S 196; kinder handschoen, Geers, Nieuwe Oostersche straat N 91, rijwiel snelbin der, J. Kingmans, Nieuwe Kerkstraat B 105; actetasch met :nhoud, P. J. Adam, Teerpakhuizenstraat P 33; leeren motor handschoen, P. Kuzee, Segeerssingel V 57, blauwe alpenmuts, J. Barendsen, Veersche Singel T 217; mantelband, v. d. Berge, Klein Vlaanderen M! 179; bruine kinderhandschoen, S. Melse, Le liestraat 8; mes, F. de Meijer, Nadorst- weg S 251; grijze alpinimuts, L. v. d. Logt, Achter het Hofplein E 229; paar heeren glacé handschoenen, A. Geldof, Oude straat, Veere A 176, herdershond, K. Jongepier, Nadorst S 251, dames 'en kinderhandschoen, Fondse, Korte Geere K 363, zak kachelhout, A. Boogaard, Oude Vlisisngsche weg E 233; zwarte handschoen, C. Kleinepier, Oude Vlissingsche weg V 11, kinder hand schoen, G. C. v. Vlaanderen, Verwerij- straat 30; port. met ritssluiting, L. Joos- se, Nieuw en St. Joosland; beige tricot das, A. Spruit, Bellinkstraat G 195, be lastingmerk, P. Dingemanse, Molendreef Nieuwland, wollen das, I. Sinke, Laze rijstraat; bruine muts, J. Pikkaard, Ach- tersingel Q 175; blauwe kinderhand- schoen, Meerman, Dwarsstraat O 205; kinderhandschoentje, J. Boone, Oost kerkplein O 16; zeis scherper; mes in scheede, gemeente veldwachter, St. Lazu rens; jute zak met sikkel, G, Bodbijl, Noordweg S 225; paardenhalster, H. Luitwieler, Nieuw- en St. Joosland A 2; huissleutel, gemeenteveldwachter, N. en St. Joosland. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het bureau van politie. van geadverteerde of te adverteeren vei' gaderingen, voortellingen, uitvoeringen en andere l»ijeenk«m*ten. MA 30 Nov Dl i Dec. Opening Winterzittiag Prer. Staten 1,30 h,. GOES. M A 30 Nor- Dl 1 Dec

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7