GEMENGD NIEUWS. SPORT. ÜIÜITSZaKEM, SPANJE. DUITSCHLAND. TSJECHO-SLOWAKIJE. BEURS- EN WISSELKOERSEN. {gesloten deuren verklaard had, dat hij gemeester, „dan behoeven we niet te gijn geheele sabotagewerkzaamheid ver richt had in rechtstreeksche opdracht van een ambtelijke persoon van een bu tenl,andschen staat, die 4e Nowosi- birsk gewoond had. Zooals men zich zal herinneren, wor den bij politieke processen in Rusland, altijd met een opzienbarende openhar- t'gheid beken*nisesn afgelegd. Zoo lang het Russische onderdanen zijn. die voldoen aan de oude contracten" DE TOESTAND BIJ MADRID ONGEWIJZIGD. Aan het front bij Madrid heeft men gisteren weinig ac iviteit opgemerkt, 't Schijnt dat belangrijke strijdkrachten ten Z. O. van de hoofdstad worden gecon centreerd om te trach en een aanval Ie terecht (\taan, is voor dit verschijnsel wel ontketenen op het dorp Arganda, dat een verklaring te vinden. Ditmaal echter was 't een Duitscher, die terecht stond. Dat het Sovjet-Telegraafatfen'schap zijn bekentenissen u't den duim gezogen heeft, is moeilijk aan te nemen, .aange zien een Dui'sche consul bij het proces tegenwoordig w.as. 't Is een wonderlijk geval. Scherpe Duitsche persstemmen. De betoogen van de Berl bla den over de terdood-veroordeePng van den Duitschen mijningenieur te Nowo- sibirsk komen in hoofdtaak daaroo "eer, dat Duitschland zich dit n:et kan laten welgevallen en de zaak geheel Europa aangaat. Onder het opschrift: Een vermaning voor Europa, schrijft de Maand,ag-editie van de „Lokalanzeiger": „Sovje'-Rusland, gedrenkt met liet bloed van zijn eigen zonen, beg'nt zich nu te vergrijpen aan hen, die he* heeft geroepen en die het land moesten hel pen om ondanks alle onmogelijkheden van 't bolsjewistische stelsel een nieuw economisch leven op te bouwen. Met vertrapp'ng van wet en recht en van alle overeenkomsten, welke over het vestigingsrecht en de bescherming der geroepenen zijn geslo'en, met verachting van alle menschelijkheid en protesten, slingert het de beschaafde wereld hoon lachend de terdoodveroordeelingen voor de voeten, welke geen rechter k'an ver antwoorden en geen pol'ticus kan verde digen. Tot dusver waren de afschuwelij ke thea+erprocessen een binnenlandsche Russische aangelegenheid, maar sedert eenige dagen zijn zij een internationale aangelegenhe'd geworden. Sedert 5 No vember heeft een golf v.an terreur ook de buitenlanders meegesleept. Er zijn 24 Duitschers, 4 Finnen, een Zweed, een Luxemburger en verscheidene Polen ge arresteerd. Sedert dien staan de Duit- sche en andere ambassades en gezant schappen te Moskou onder voortdurende observatie van de spionnen der Gepeoe en het verkeer met instanties, welke volgens het Volkenrecht extraterritori aal zijn, dus bijzonder beschermd moes ten wezen, is levensgevaarlijk gewor den. De Du'tsche ingenieur, die onder bijzondere rechtsbescherming in 't land kwam, VorcH als saboteur bestempeld, omdat men nu buitenlanders IlOpdig heeft ,als zondebokken voor het fiasco van het bolsjewistisch pr'ncipe. Boven dien hebben wij hief të döëii Met ëèri explosie van haat tegen het gecivili seerde Europa, dat he- bolriew'sme niet aanvaarden. Geheel Duitschland be schouwt de terdoodveroordeel'ng als 'n nieuwe uittarting en niet alleen tegen zich zelf m,aar tegen geheel Europa. De mach'hebbers in Rusland, zoo merkt de „Montagpost" op, zullen, ,in- d'en zij denken hun bloedjustitie op Duitschers te kunnen toepassen, moeten ervaren, dat er middelen zijn om hen 'n halt toe te roepen. Het Duitsche volk eischt, dat een moord bij voorbedachten rade op een Duitscher niet worde toe gelaten. De geheele beschaafde wereld moet zich aaneensluiten om ondubbelzin nig fe toonen, dat zij een politieken moord op een-burger weet te verhinde ren. In alle geval is nu aan de geheele Wereld bekend, dat er in Rusland geen gastrecht bestaat, ook niet vóór hen, d e dé sovjet zelf heeft binnengehaald ten einde door vreemde vaklieden hun eigen industrieele onbekwaamheid te verbloe men, Nieuwe spanning tusschen katholieke kerk en staat. De spanning tusschen de katholieke kerk en den staat is opnieuw aan den dag getreden in een conflict over het plaatsen van collecte-bussen te Mün- chen. De kerkelijke autoriteiten verzoch ten de gemeentelijke collectebussen voor de armen uit de kerkgebouwen te verwijderen. De gemeenteraad heeft aan dit verzoek voldaan, doch de bussen thans geplaatst juist buiten de kerkdeu ren op gemeentegrond. Deze collecte bussen hebben sedert eeuwen in de ker ken gestaan en t' verzoek aan de auto riteiten deze te verwijderen, is een ge volg van het optreden van de nationaal- socialisten tegen de privileges van de kerk, zooals het verbieden van de vak- vereenigingen, het confisceeren van de kerkelijke belasting en het in beslag ne men van de scholen met het ontslaan van 't religieus onderwijzend personeel. De kerkelijke autoriteiten baseerden hun verzoek op de gewijzigde verhou ding tusschen kerk en staat. De bedoe ling was, dat de kerk niet langer de pen ningen van vrome kerkgangers wilde verzamelen voor het nationaal-socialis- tisch gemeentebestuur. De nationaal-so- cialisten zijn evenwel van meening, dat de bussen buiten de kerken ook vol doende zullen opbrengen en bovendien de bevolking zullen herinneren aan de „on-vaderlandslievende houding" van de katholieke kerk. De gemeenteraad besloot verder niet den weg naar Valenc a beheerscht. De opstandelingen die strijden om he' be zit van de universiteitswijk in het N. W. van Madr d ontmoeten heftigen te- gens'and van het „proletarische vreem denlegioen" dit aan de zijde der regee ring vecht. Deze mannen worden ge dreven door de overtuiging, dat zij het wereid-proletariaat verdedigen tegen 't fase sme. Zij strijden met fananeken moed. Gisteren rukten de opstandelingen hier op, huis voor huis veroverend. Zij moeten zelfs verdieping voor verd eping veroveren. Natuurlijk zijn de verliezen bij deze wijze van oorlogvoeren zeer groot. De ongeoefende troepen van de reg'eering vooral lijden geweldige verlie zen en de opstandelingen veroverden de universiteit en andere gebouwen ten koste van de helft hunner mannen. Min der geoefende en volhardende troep dan de Mooren zouden missch'en nog grooter verliezen hebben geleden. De nieuwe Russische Vickers-tanks waarvan de regeering een vijftigtal zou bez tten, worden nog geregeld gebruik doch blijkbaar niet met het succes, dat men hiervan verwachtte. De artillerie aan beide zijden blijft zeer ac.ief met het bombaraeeren van de verschillende stellingen. De luchtmacht kan door het aanhou den van het slechte weer weinig uit richten. Gisterochtend vroeg heeft een vliegtu g der opstandelingen eenige bommen op Madrid geworpen. Een hier van kwam terecht op een binnenplaats van het ministerie van oorlog, waar Iwee wagens :'n brand vlogen. Door een andere bom werd een jongentje gedood. De overige projectielen vielen in h_ Noordelijk deel der stad. De schade schijnt niet belangrijk. Tijdens een der jongste bombardementen is een bom te rechtgekomen op een drukkerij nabij de San Bernardostraat. Bij het opruim'ngs- werk zouden reeds 70 lijken onder het puin vandaan gehaald zijn. Waar schijnlijk- bevinden zich" nog 20 andere slachtoffers onder de overblijfselen. Men vreest, dat nog een grooter aantal slachtoffers der bommen van de opstan delingen zich in kelders en schu lplaat- sen zal bevinden, waar tientallen on- gelukkigen begraven en gedood zijn. Amerikaansche ambassade wordt gesloteö/ Öji lëst Van hét sfiaatsélepartëmerit te Wash'ngton zal de Amerikaansche am bassade te Madrid gesloten worded ën zal de zaakgelastigde zich naaf Valencia begeven. Ook de 200 Amerikanen, die zich nog in Madrid bevinden zullen de stad verlaten. Deze ontruiming geschiedt uitsluitend om de levens der Amerika nen te beschermen. Noorsch schip door opstande lingen aangehouden. De gezagvoerder van het Noorsche schip „Lisken" heeft te Gibraltar rap port uitgebracht over het feit, dat hij, onderweg van Dundee naar Valencia, op 14 November aangehouden is door ver scheidene kleine oorlogsschepen der op standelingen, tusschen Casö Villano en Kaap Finisterra. De opstandelingen dwongen den gezagvoerder koers te zetten naar Vigo. Eerst na zijii heele la ding gelost te hebben welke "bestond uit pootaardappelen kreeg hij verlof zijn reis voort te zetten. Buileniejndsche steun aan de opstandelingen. Gisteravond heeft het min:sterie van marine een nota gepubliceerd, waarin de hulp van de Duitsche en Italiaansche vloot aan de opstandel'n<sen met zeke re feiten wordt aangetoond. 0„a. wordt verklaard, dat de Italiaan sche en Duitsche schepen sedert het be gin van den opstand de oorlogsbodems van de regeering bespionneeren om de opstandelingen op de hoogte te houden. Verder wordt gezegd, dat een Du'tsch kabelschip mijnen heeft gelegd voor de haven van Bilbao; de ops'andelingen beschikken niet over mijnenleggers. Een verklaring van Eden in het Engelsche Lagerhuis. Op vragen betreffende de veiligheid van de Brische koopvaardijschepen in de Middellandsche zee, antwoordde de ml nis ter van buitenlandsche zaken, Eden gistermiddag in het Lagerhuis, dat het de politiek der Britsche regeering is, in geen enkel opzicht deel te nemen aan den oorlog in Spanje, en aan g'een der partijen steun te verleenen. Eden ver klaarde, dat de Britsche regeering tot dusver aan geen van beide partijen de rechten der belligerenten ter zee 'had erkend, en voor het oogenblik 'ook geenszins voornemens is, zoodanige rechten te erkennen. Bijgevolg zu'len de Britsche oorlogsschepen zoo noodig de Britsche koopvaardijschepen in volle zee tegen interventie van de zijde der sche pen, van welke partij ook buiten de drie-mijlszone beschermen. De volgende toestand wordt dus ge schapen het de Oostelijke kusten betreft. De moeilijkheid schuilt in de toepassing vau d-t principe voor het geval een Britsch stoomschip door een opstandel ngen- schip zou worden doorzocht in de streek van Barcelona, die nog onder controle der regeeringstroepen staat. EngeEche diplomatieke kringen wijzen er op, dat in dit opzicht de Britsche houd ng niet kan worden vastgesteld, zoolang men de voornemens van Franco niet kent, wiens antwoord nog steeds niet is binnenge komen. Verder zeide Eden nog dat het ver voer van oorlogstuig met Engelsche schepen verboden zal worden. Nog een spoorwegongeluk. Op het traject Sala-Galanta is een ar- beiderstrein in botsing gekomen met een motorlorrie. Twee spoorwegarbei ders werden op slag gedood, twee over leden tijdens het vervoer naar een zie kenhuis. Twee personen werden ernstig acht licht gewond. DE MOORD TE MERKELBEEK. De huishoudster blijft ontken nen. Naar wij vernemen, blijft de verd,ach- le in de zaak van den gruwelijken moord op den landbouwer Buysers en diens schoonzuster Sender te Merkel beek (L.) ontkennen, Gis*ermorgen heeft het parket u't Maastricht in de woning te Merkelbeek een ondersoek ingesteld, waarbij de verdachte met de beide slachtoffers is geconfronteerd. Ook toen bleef de huishoudster bij iVar verklaring, dat zij van den moord niets weet. Hoewel de justrfie geen mededeelin- gen heeft verstrekt, schijnt uit het onder zoek in de woning wel te zijn gebleken, dat de verdachte huishoudster niet, zooris zij heeft voorgegeven, een groot deel van den Zondag in angst op den zolder te hebben gezeten. Integendeel meent men te mogen veronders'ellen dat zij den Zondag heeft gebruikt om eventueele sporen van den m'sdaad te doen verdwijnen. Zoo,als bekend, is zij 's morgens gedurende ongeveer een uur weggeweest en men vermoedt dat zij loen het wapen of voorwerp, waarmede zij- de oude menschen van het leven heeft beroofd, heeft weggemaakt. Voorloopïg blijft de verdachte huis houdster in arrest. De verdenkingen tegen de huis houdster stapelen zich op. Nader vernemen wij nog het volgen de: De sneden, welke de beide slachtoffers vertoonert, £Ïjr» met een scherp voorwerp, doch mei èèri tatöêfijk bot wapen toegebracht. De landbouwer ont ving een houw; zijn schoonzuster liep, behalve een ernstige hoofdwonde, ook een snede over de wang op. Uit het onderzoek is gebleken, dat 'n de kamer, waar vrouw Sender werd vermoord, geen sporen van geweld aanwezig zijn. Alles zag er netjes uit. Toen men op den laten Zondagmiddag binnenkwam stond de kachel er rood gloeiend. Merk waardig was ook, dat het vee op tijd was gevoerd en gemolken. Wie hier voor heeft gezorgd, terwijl de huishoud ster naar zij zegt door een vreem den man naar boven was gejaagd, is een oog onbean'woorde vraag. De huishoudster heeft tijdens h,aar verhoor beweerd, dat de man, die haar naar boven joeg, ook haar verwond heeft. Haar verwondingen zijn echter van dien aard, dat aan deze mededee- ling wordt getwijfeld. De pol'tie heeft eenige voorwerpen, die sterke aanwijzingen in een bepaalde richting geven, in beslag genomen, O.a is een, met bloed besmeurd hakbijltie gevonden. Volgens verklar'ngen van de huishoudster zou dit bloed afkomstig zijn van een met het bijltje geslachte duif. Verder zijn in beslag genomen een hoed van de verslagen vrouw en een handtaschje van de huishoudster, waar op een paar spatjes bloed zaten en waar in een met bloed besmeurde zakdoek w,as geborgen. In de won'ng zijn voorts twee kuipen met waschgoed gevondevj De inhoud, welke uif- ondergoed bestaat wordt aan een onderzoek onderworpen, In den loop van Maandag is de huls houdster met de slachtoffers geconfron teerd. De vrouw bleef hierbij onbewo gen en tot heden blijft zij ontkennen schuldig te zijn aan den dubbelen moord Zij :'s opgesloten in de marechaussee-ka zerne te Brunssum, In den namiddag zijn de lijken van de beide slachtoffers naar Sittard vervoerd waar de sectie geschiedt. Dr. Van W.a geningen uit Maastricht z«u vandaag een nader onderzoek instellen. AMSTERDAM, 24 November. Het eerste getal ia de vorige nolee ing, daarop volgt de oificieele uolee ing van heden. Denemarken Obl'g. 1926-5 99%99%. Amsterdam 1934-4% 100%100%. Zeeuws. Hyp. B-4% 99% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%51% A Pref. Jurgens A 123%123%. A Ned. Gist- en Spiritusf, 470 A De Schelde N.b. 4746. C Am. Smelt en Ref. 70%71%. C North Am. Cy. 23%—23%. A Born, Sum. H.M. 183182. A lloulh. Alberts 96 C Union Pac. Rr. 98% C Int. N ckel Cy. 46%46%. Ned. 1000-4 100%—100%, O, Indie 34 1000-4 100%—100%. Engeland 1960-90 4 87%—87%. A Koloniale Bnk. 8381%-83. A NI. Hbk. 1000 138%—139. C Ned. H. M. 1000 162—168. A v. Berkels Pat, 4948%, C Calvé-Delft 8282%. A Philips Gem. B. afg. 264-265-67% C Unilever 157%—157%-59% C Am. Car ij Foundry 36%35% A Anaconda Cop. 37%37% C Bethlehem St. 51%51%_% C Kennec Copper 4544% C U. States St. C, 55%—54% 55 A Kon. Petr. Mpij. 383—383%-88 C Contin Oil Cy. 27%—27-% C Phillips Petr. Comp. 34%34 C Shell Union O.C. 18%—19%-% C Tide Water Ass. Oil 15%15%-% A Ned. Scheepv. U. 88%87-89% A H.V. Amsterdam 413%416-20 A Java Cult Mij. 166-168-65% A N.I. Suiker U. 137%—139-37% A Deli Batavia 233%234%-35% BEURSTHERMOMETER MAANDAG* Rubber - Schepen - Unilever - Markt - Koninkl. - Obl.Markt- (Wetiig Philips H.V. A. Tabak Suiker gedeponeerd. C Deli Mij. 1000 295%—295%-99 A Senembah 255%258-59 C Baltimore'en Ohio 16%16%-%' C Southern Pac. Cy. 30%29%-all% A Southern Rlw. 1616, A Amst. Rubb. C. 268267%-71% A Deli-Bat. Rubb. 160%—158%-61 A Hessa Rubber 173%176-74 A Serbadjadi S.R. 125—127%-28% WISSELKOERSEN. Amsterdam, ofiicieel. Heden, Gister, Londen 9.03% 9,03% Berlijn 74.25 74.3C Parijs 8.59% 8.59% Brussel 31.18% 31.25 New York 1.84% 1.84% Reismarken 49 49 DOODEN DAGBOEK VAN HET VERKEER, Rotterdam; 1 doode. Zaterdag is de 22-jarige wielrijder E. W. van der Horst te Rotterdam aange reden door een uit tegenovergestelde richting naderende auto. De jongeman is in het ziekenhuis aan den Bergweg aan de gevolgen van ernstig inwendige kneuzingen Zondagnacht overleden. Steenderen; 1 doode. De 56-jarige landarbeider G. J. te S. wonende te Hengelo (Geld.) wilde aan het Bronkhorster veer te Steenderen op den aanhangwagen van een tractor, welke zich juist in beweging zette, springen. De man sprong mis, hij viel en kwam onder de wielen van den aanhangwa gen terecht, welke hem over het hoofd gingen. Het slachtoffer, dat op slag dood was, was gehuwd en vader van acht kinde ren. Het mysterie van Leeuwarden Naar de N. R, C. verneemt is het on derzoek, ingesteld door den offic'er van justPie te Leeuwarden in samenwerking met den chef-veldwachter van Leeuw arderadeel, naar de herkomst van een skelet, dat onlangs bij het baggeren on der Onddeel is gevonden, thans geë'n digd. Dit skelet zou volgens geruchten .afkomstig zijn van den heer J. W., voor malig ambtenaar bij de gemeentereini g'ng te Leeuwarden, die omstreeks 1920 op onverklaarbare en vermoedelijk mis dad'ge wijze om het leven gekomen zou zi,n- 1 De officier van justitie zal dezer da i rfon oon nrvmmiinirmó Anor\ rrorcni'O rl£»n In de Spaansche territoriale wateren te voldoen aan het vonnis van het Hoog- j ts elk Engelsch koopvaardijschip onder gerechtshof om de kerk 3776 mark te worpen aan het recht var» doorzoeking t uiiiuivi betalen, j Door schepen der opstandelingen wan»-gen een communiqué doen verspre'den „Indien er een pnncipieele wijziging is neer het betreft de door de regeering waarin het resultaat van het tferecMe- «.reee ue i een ia unweii gcugumciu gekomen in de betrekkingen tusschen van Burgos gecontroleerde kusten, en lijke onderzoek in het licht zal worden hard schot te lossen, dat echter door kerk en staat zeide de nat.-soc, bur- door schepen van de regeering, wanneer besteld. HOCKEY. Breda IIMiddelburg 02, Hoewel 't niet verwacht werd, over won Middelburg, dat met 4 invallers speelde, in een zeer genoegelijken wed strijd Breda II. Een dichte mist hing over 't veld toen de wedstrijd begon. De M. M. H. C.'ers namen reeds dade- ijk van de bully af de bal mee en de voorzet van den linksbuiten, die ditmaal een goede wedstrijd speelde, werd niet benut. Breda ondernam dadelijk daarna aanval op aanval. Hoewel hun midhali voldoende steunde, brachten zij het in den regel niet verder dan tot aan de backs van Middelburg. Het spel van Breda werd te kort gehouden. Na een kwartier spelens kreeg M.M.H.C. een strafcorner te nemen. De bal werd goed voorgeslagen en door den midvoor hard in 't doel geschoten. Aangemoedigd door dit succes speelde Middelburg en thousiast verder en de fanatieke rechts buiten bracht voortdurend de achter hoede van Breda tot wanhoop. Jammer dat voorzetten niet benut werden, want enkele goede kansen werden door den midvoor om zeep gebracht. Hoewel Bre da alles in 't werk stelde om den achter stand in te halen lukte dit niet. De eerste momenten na rust was Bre da in den aanval; doch het tijdig ingrij pen van de backs van M.M.H.C. wist ge vaar te voorkomen. Jammer, dat in de ze oogenblikken de wedstrijd als 't wa re „dood" gefloten werd, zoodat af en toe geen der partijen wist wie de vrije slag moest nemen. Breda kreeg talrijke strafcorners te nemen, welke door slecht stoppen alle gemist werden. Toen de half linie van M.M.H.C. weer wat ingespeeld raakte, kreeg ook de voorhoede weer meer te doen en bij één van die aanvallen had Middelburg wederom succes toen de midvoor van den rand van den circel de bal keihard inschoot. Breda, geenszins gedeprimeerd speelde enthousiast verder. De invaller linkshalf van M.M.H.C. had echter zijn dag en wist hoewel te veel nog met backhandstick vele aanvallen van den rechtervleugel te onderscheppen. Bijna zagen we M.M.H.C. weer scoren, toen de rechtsbinnen, die in een jaar of zes niet gespeeld had, voor open goal een den keeper van M.M.H.C. die voorloo- pig nog niet gemist kan worden, op lraaie wijze gestopt werd. Nog enkele aanvallen van Middel burg en toen klonk het eindsignaal, dat MMH.C. de overwinning verzekerde, die we dank zij 't enthousiasme van de ge- heele ploeg behaald was, ThorMiddelburg 50, Omhuld door dichte nevelen speelde het dit jaar voor het eerst gevormde da mes-elftal van Middelburg haar eersten werkelijken wedstrijd en verloor deze overeenkomstig de verwachtingen ste vig, doch normaal. Het Bredasche Thor is een geduchte tegenstandster, die mee telt in de zuidelijke eerste klasse dames competitie; een elftal, waejrvan onze dames veel kunnen leeren. Middelburg miste in de voorhoede eenige goede krachten; zelfs moest nog een rechts half in Breda geleend worden, Vooral in den aanvang van den wed strijd bleek de onervarendheid der Mid- delburgsche dames en het geringe team verband. Thor trok onmiddellijk alle ini tiatief aan zich en oefende met snelle open aanvallen een constante pressie uit op het Zeeuwsche doel. De achter hoede zwoegde izoo hard zij kon em zuiverde telkens haar terrein, maar de voorhoede kon de bal niet lang bij zich houden, zoodat de Bredasche aanvallen steeds terugkeerden en ook regelmatig succes boekten. De doelverdedigster kreeg 't druk en greep herhaalde malen, zeer goed in. De rust ging in met 40 stand. In de tweede helft pakte de Middel- burgsche voorhoede veel beter aan en. nu was er werkelijk een team aan 't werk. Nu toog ook Middelburg ten aan val en forceerde zelfs eenige straf-cor- ners, die goed genomen werden; de mid- dijvoor loste een hard schot, dat rake lings langs de goal ging. Door het en thousiaste spel der voorhoede kreeg de verdediging meer opluchting en kon de situatie meester blijven. Slechts een maal wist Thor na een snelle doorbraak onhoudbaar voor de doelverdedigster te scoren. Bij Middelburg vormde de achterhoe de het beste en meest ervaren deel; bei de backs zwoegden hard en speelden een soliede partij; de midhalf was goed, hoewel niet in dien uitmuntenden vorm, dien zij dikwijls vertoont. In de voor hoede vefdient de middenvoor een ex tra pluim voor haar goede spel, ook de anderen spanden alle krachten in. Voor al in de 2de helft is wel gebleken, dat onze speelsters niet hardleersch zijn; jij hebben ervaren, wat hen nog ont breekt het onafgebroken zwoegen en wat geoefend moet worden tactiek, samenspel hun enthousias me belooft goede vorderingen. Met de- maiden-match heeft het dames-elftal ze haar eerste lesje gekregen en de eerste stap gezet op haar wedstrijd-loopbaan. Voorwaardelijke straf opgelegd Ph A. v. d. V., fabrieksarbeider te Oost- en West-Souburg, werd destijds door den politierechter te Middelburg wegens verboden vervoer van sigaret tenpapier veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Thans heeft het ge rechtshof te Den Haag deze straf voor waardelijk opgelegd, benevens een boe- r te van f 25. Verdachte werd bijgestaan, kans "iets te lang beoordeelde en zoo-j door mr. A. H. Kuipers, doende miste. Bij een der snelle aanvallen van Breda kreeg de rechtsbinnen gelegenheid een

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 2