mbe iaAaA t/oor nookerwL NhoL&rtancU NIEMEIJER'S STERTABAK RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. BEVOLKING. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. AGENDA. K.6 KORFBAL. TogoMadjoe 05. De eerste verrassing in de wintercom petitie van den Z. K. B. is gevallen, want zelfs de grootste M,adjoe-optimist zal niet verwacht hebben dat Madjoe in Goes een 50 overwinning zou beha len. Toch, gezien het spelverloop kan deze uitslag niet geflatteerd genoemd worden, Madjoe w,as sterker en dit' had zij te danken aan beter samenspel en gevaarlijker aanvallen. Had Togo een slechte dag? Of werd zij gedeprimeerd door de twee punten die binnen 9 minuten tegen haar ge maakt werden? In ieder geval, het bo terde niet bij de Goesche ploeg. Het veld was niet van dien aard, dat mooi spel gegeven kon worden en de regen, die tijdens een groot deel van den wedstrijd viel, maakte het er al niet beter op. De bal werd spoedig glad en de balcontrole zoodoende lastig. Door de gladheid van het veld, kon den lichte botsingen niet uitblijven en had de hr. v, Hoek, die den wedstrijd leidde, en zeer zware taak. Madjoe wist na 9 minuten spelen een 2-0 voorsprong te behalen, waarn.a haar tweede aanval zorgde, dat de rust met 3—0 inging. Na de rust werd na een kwartier de stana op 04 gebracht en zorgde Ie derde M.adjoe-aanval voor een 05 einduitslag. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg ver oordeelde wegens: verkeersovertreding: W. de W-, Bie- zelinge; C. J. P. S., Middelburg; E. H., Zoutelande; B. v. W., Vlissingen; S. S., Oud-Vossemeer, allen 2 b, s. 2 d. h.; M. de J., 's-Heerenhoek 2 x 2 b. s. 2 x 1 week tuchtschool; P. M., Zoutelande. I. T., Goes; C. P., Wemeldinge; J. B. W., Biervliet; L. Th. de S., Haarlem; G. v. d. D., Nieuwdorp; G. P. G., Kapelle; P. P., Ellewoutsdijk. H. de P., Fijnaart; H. J. C., Krabbendijke, ieder 3 b. s. 3 d. h.; D. T., Middelburg, 5 b. s. 1 d. h.; W. R., Goes; P. H., 's-Heer Arendskerke; L. E., Kruiningen; J. de H., Kloetinge; A. K., Waarde, allen 5 b. s. 5 d. h.; D. T., Middelburg, 10 b. s. 5 d, h., G; M. K,, Middelburg, 10 b. s. 10 d, h.; J. J. de H., Hansweert 15 b. s. 10 d. h.; strooperij: A. B., Wissenkerke, 7.50 b. s. 5 d. h.; opzettelijk behulpzaam zijn bij het ple gen van het misdrijf: strooperij: J. K. te Wissenkerke 6 b. s. 3 d. h.; straatschenderij: A. P. en J. V., bei den Heinkenszand, ieder berisping; een bespannen trekdier los en onbe heerd op den openbaren weg laten staan: J. D., Wemeldinge 3 b. s. 3 d. h.; openbare dronkenschap bij herhaling: A. v. S., Vlissingen 15 b. s. 15 d. h.; dieren vervoeren op noodeloos pijn lijke wijze: A. W., Domburg 10 b. s. 10 d. h.. A. T., Domburg 5 b. s. 5 d. h.; P. de W., Nisse 3 b. s. 3 d. h.; een paard laten loopen over bezaaiden grond: J. M. v. W.; Th. v. W., zonder bekende woon- of verblijfplaats ieder 5 b. s. 5 d. h.; niet in acht nemen de wettelijke voor schriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: J. J., Bruinisse 10 b. s. 10 d. h.; overtreding wapenwet: E. P. de J., Ovezande 3 b. s. een week tuchtschool, met verbeurdverklaring van de inbeslag- genomen windbuks met kogeltjes; overtreding der IJkwet: C. R., Koude- kerke 2 x 0.50 b. s. 3 x 1 d. h. voor iedere boete en 3 b, s. 3 d. h„ met verbeurdverklaring van de drie in be slag genomen gewichten; als hoofd en bestuurder van een bouw werk niet zorgen, dat een op dat bouw werk gebezigde steiger is voorzien van een schriksteiger en een kantplank: P. F., Koudekerke 5 b. s. 5 d. h.; niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: F. de R., Steendorp. J. v. W. en C. J. C. L,, Rotterdam, ieder 2 x 2 b. s. 2 x 2 d, h.; H A., Rotter dam, 2 x 1.50 b. s. 2 x 1 8. h.; als schipper van een sleepschip daar mede geankerd liggen zonder dat het schip van de voorgeschreven verlichting is voorzien: J. v. d. Z. zonder bekende woon- of verblijfplaats 10 b. s. 10 d. h.; op een openbaren weg rijden met een voertuig waarvan de wielen niet van klei en modder waren ontdaan: K. J., Middelburg 5 b. s. 5 d. h.; te Middelburg zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg het beroep van zanger uitoefenen: A. de R., 's-Gravenhage 2 b. s. 2 d. h.; in de gemeente Veere zonder wettige verhindering, waarvan binnen 2 x 24 uren ten genoege van B. en W. is ken nisgegeven, als brandweerplichtiige bij het luiden van de klok voor brand zich niet onmiddellijk begeven naar de hem aangegeven plaats: K. W. D., Veere 2 b. s. 2 d. h.; te Goes op den openbaren weg het be drijf van liedjeszanger uitoefenen: P. D. S., Rotterdam gedomicilieerd 2 b. s. 2 d. h.; venten zonder vergunning: Ch. P. M. Bergen op Zoom 2 b. s. 2 d. h.; H. B,, Maastricht 1 b. s. 1 d h.; P. J. v. H, Rotterdam 2 b. s. 2 d. h.; Ca. B., ge domicilieerd te Middelburg 2 b. s. 2 d. h. MOBILISATIE-SLACHTOFFERS. Het cassatie-beroep verwor pen. De Hooge Raad wees Vrijdag arrest in de bekende procedure van P. de Boer te Drachten, voorzitter van den Bond van mobilisatie-invaliöden, tegen den staat. De eischer stelde, dat hij op 15 Februari 1915 gezond als milicien in dienst is getreden en den dienst op 16 December als invalide heeft verlaten en dat de ziekte en invaliditeit zijn verkre gen in en door den militairen dienst, met name door herhaaldelijke slechte ligging, door het moeten verrichten van diensten, waartoe hij lichamelijk onge schikt was, door onjuist optreden van den geneeskundigen dienst en doordat hij wederrechtelijk in dienst is gehou den, nadat hij reeds ongeschikt was be vonden. Mitsdien werd gevorderd dat de staat zal worden veroordeeld tot vergoeding van alle door den betrokkene geleden schade. De Haagsche rechtbank heeft inder tijd in eerste instantie De B. niet ont vankelijk verklaard, op grond' varf ver jaring. Het Hof te 's Gravenhage sprak ook de niet-ontvankelijk-verklaring uit, doch op andere gronden, namelijk, dat de beoordeeling van het al of niet te kort schieten van den staat in een func tie, die aan het maatschappelijk verkeer vreemd is, aan het oordeel van den rechter is onttrokken. De Hooge Raad heeft thans overwo gen, dat de staat tegenover De B. slechts heeft kunnen handelen krach tens de macht, die de staat over hem uitoefende op grond van het militaire dienstverband, waarin hij zich tegen over den staat bevond; dat de staat de ze macht heeft uit te oefenen in het be lang van de landsverdediging en de aard van de taak der overheid op dit gebied noodzakelijk een ruime mate van vrijheid vereischt om te harer be voordeeling te handelen als de omstan digheden gebieden, welke omstandighe den destijds van dien aard waren, dat uit hoofde van oorlogsgevaar het leger gemobiliseerd was. Voor zoover die vrijheid reikt zegt de Hooge Raad komt den burgerlij ken rechter geen oordeel toe. Wel ech ter de vraag, of de militaire overheid op de juiste wijze rekening heeft gehouden met het lichamelijk welzijn der man schappen en aan dat belang bij de af weging tegenover anders door haar te behartigen belangen voldoende gewicht heeft toegekend. In dezen is slechts dan onrechtmatig in den zin van art. 1401 b.w. gehandeld, indien de invaliditeit van De Boer is veroorzaakt door een gedragslijn te zijnen aanzien, die rede lijkerwijze niet meer is te beschouwen als uitvloeisel van afweging, door de militaire organen van de hun toever trouwde belangen, doch die kennelijk slechts wijst op door de omstandighe den niet te verontschuldigen misbruik van bevoegdheid. Dan zouden die orga nen een onrechtmatigen inbreuk hebben gemaakt op het recht van De Boer om niet door toedoen van een ander licha melijk letsel te ondergaan en zouden zij tevens hebben gehandeld in strijd met den rechtsplicht, die den grondslag vormt van het voorschrift, neergelegd in art. 308 van het wetboek van straf recht. De Hooge Raad overweegt tenslotte in zijn arrest, dat de concrete feiten, die De Boer aan zijn vordering ten grond slag legt, op zichzelve beschouwd en dus ontdaan van niet ter zake afdoende qualificaties, indien zij al kwamen vast te staan, zonder meer niet de conclusie zouden rechtvaardigen, dat de militaire organen zich te zijnen aanzien hebben schuldig gemaakt aan misbruik van be voegdheid. Op deze gronden heeft de Hooge Raad het cassatieberoep verworpen. VOETPAD LANGS DEN NIEUWEN VLISSINGSCHEN WEG. Het voetpad langs den Nieuwen Vlis singschen weg is slecht, zeer slecht. Het zit vol diepe kuilen; bij droog weder is het bijna niet te gebruiken vanwege het stof; bij regen is het onbegaanbaar door den modder en de vele diepe plassen. De voetgangers moeten dan op het rijwielpad loopen, hetgeen zoowel voor de wielrijders als voor de voetgan gers gevaarlijk is, daar het rijwielpad zeer druk wordt bereden. Voor d.imes met kinderwagens is het voetpad abso luut niet te gebruiken, Deze toestand wordt langzamerhand onhoudbaar. Nu de bebouwing aan den Nieuwen Vlissingschen weg bijna voltooid is [Voltooid noemt men dat! Grondig be dorven moet deze ergerlijke vorm van lintbebouwing heeten! Red.} is het toch dringend noodzakelijk, dat er een behoorlijk voetpad wordt aangelegd, bijvoorbeeld een tegelpad als in Souburg. Naar ik meen is de weg 'n onderhoud bij de Provincie? Een bewoner van den Nieuwen Vlissingschen weg. Vergadering van den Raad der ge meente Middelburg, op Woensdag, den 18 November 1936, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onder staande zaken: 1. Notulen vergadering van 9 Septem ber 1936.. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming tijdelijk leeraar Avond school N.O. 4. Benoeming 4 leden Commissie van Toezicht lager onderwijs. 5. Vaststelling verordening ex. art. 9, le lid, Winkelsluitingswet. 6. Regeling verkoop patates-fntes. 7.. Vaststelling capitulanten-verorde- ning 8. Regeling rechtspositie Commissaris van Politie. 9. Wijziging verordening Gemeente politie 1934. 10. Gemeenschappelijke regeling met enkele buitengemeenten nopens toelating leerlingen tot Middelburg- sche scholen. 11. Voorloopige vaststelling Gemeente- rekeningl935. 12. Kasgeld-besluit voor 1937. 13. 13e wijziging Gemeente-begrooting 1936. 14. Extra-uitkeering bedeelden Burg- Armbestuur. 15. Gemeentelijke medewerking bij feestelijkheden ter gelegenheid Vorstelijk Huwelijk. 16. Erfpachtsuitgifte gemeente-grond ingang Bleek. 17. Verhuring gemeente-grond Breeweg 18. Verhuri|hg gemeente-grond Z. W. Havendijk. 19. Verhuring gemeente-grond N. O. Havendijk.. 20. Verhuring gemeente-grond voor malige Middelburgsche haven. 21. Beslissing op bezwaarschriften te gen: a. schoolgjelth-^ansl^g 1934/1935 Gymnasium. b. schoolgeld-aanslageft 1934/1935 en 1935/1936 Nijv. Ond, c. schoolgeld-aanslag 1935/1936 lager onderwijs. d' aanslag 1936 hondenbelasting, e. aanslag 1936 straatbelasting. Middelburg, den 13 November 1936, De Burgemeester, M. FERNHOUT. metaaldraaier, Vlissingen, L. Noordstr. C 39, L, G. den Hollander, timmerman, St. Laurens, Veersche weg S 256m, J. Nieuwenhuijze, Krabbendijke, L. Giststr. F 163, A van Maldeg'em, onderwijzer, Oostkapelle, Langeviele H 390, J. Ma rijs, dienstbode, Serooskerke, Lange Geere K 242, P. M, Slabber, Veere, Veersche weg S 254o, W. C. Kunst, elec- tricien, Eindhoven, Stationsstr. P 44d, Wed J. v. Burg, Bergen op Zoom, Dam F 152/153. V ertrokken: H. Netten, koopman, Gravenstraat I 196, Dolrdrecht, Torenstr. 9 zwart, P. Spitters, geb. v, Schijndel, Gravenstraat I 257, Tilburg, Nieuwstraat 52, L, de Voogd, Molenwater, N 51, Mijdrecht, Kerkvaart A 242, H. M. Olree, D'wars- straat O 205g, Goes, Jacob Valckepl. 4, S. Holthuijzen-de Bleay, Branderijmolen- gang M 243, Soerabaja, M Pluijmers, St. Sebastiaanstr, L 177a, Breskens, Em- mastraat 7, J, A. E. Beije, L. Noordstr L 129, Bergen op Zoom, Nieuwe Paral lelweg 108, P. A. Philipse, L Delft H 7, Ginneken, Valkenierslaan 191, S, Ml. J. Plankeel, L. St Pieterstr. F 51, 's Gra venhage, Galvanistr. 29, P. J. v. d. Ber ge, Jasmijnstr, W 127, Leiden, N. Bees tenmarkt 34, P. I. Bastiaanse, Seisplein Q 290, Amsterdam, Reguliersgr. 60, H. M. Schlüter, arts, Abdij A 51, St. Jan steen, Hoofdstr, 23, N. S. van Sorge, hulp in de huishouding, Bloemendaal, Hoog'e Duin en Dalsche weg 31, F. W. Boes, Veersche Singel S 49, Vlissingen, Bethesda, J. M. Janse, brugwachter, Volderijstr. M 110, Arnemuiden D 12, I. Janse, onderwijzer, Veersche Singel T 219, 's Hertogenbosch, Markt 19, M Crucq, dienstbode, L. Noordstr. D 67/68, Koudekerke D 103, J. Duine, dienstbode, L. Noordstr. L 111, Arnemuiden, Wacht post, 57, G. Scheltema, Beddewijkstr, K 139, Amsterdam, Oude Waal 40, M. I. E. Cohen, verpleegster, Rouaansche Kade G 141, D'edemsvaart, Julianastr., M. Abrahamse, Smidsbolwerk O 95, Ka- naalstr, Gedurende de eerste helft van Nov. 1936 in de gemeente Middelburg. Ingekomen: M. Vaas, Haarlem, Pottenmarkt K 410, W, H. Vermaas, advocaat en proc., Leiden, Koepoortstr. N 27, J. C. Tevel, geb. Damman, Den Helder, Heerengr. M 22, M. P. Jobse, dienstbode, Vrouwen polder, Veerscheweg T 270, J. E. de Smid, geb. van Zandvoord, Rotterdam, Kinderdijk P 75, L, W. de Bree, hoofd onderwijzer, Echteld, Rotterdamsche Kade O 243, S. Oois, geb, v.. Aartse, Rot terdam, Nieuw Oosterschestr. N 88, W. Lampers, hotelknecht, Oostkapelle, Slee perssingel Q 172, W. Smaardijk, machine drijver, Koudekerke, Jacob Catsstr. W 87, M Poortvliet, Haarlem, Noordweg R 11, C. M. Klaasse, geb. van IJssel- dijke, Rotterdam, Schuitvlotstr. N 167, A. J. Flipse, vertegenwoordiger, Amster dam, Veerscheweg S 7, J. A. de Ven, van geadverteerde of te adverteeren ver- gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen ea andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. MA 16 Nov, Openb, Psych. Séance Av. afd. Walch, „Harmonia", spr. mevr. dr, J. Akkeringa, St. Joris 20,15 h. MA 16 Nov. Verg. C.B.B., Schuttersh. MA 16 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr, W. F. J. M. Krul, 's Graven hage; „De Vergenoeging" 20,15 h. Dl 17 Nov. Alg. Verg. Bach Ver. Concz. 17,00 h. Dl 17 en WO 18 Nov. Bazaar Ned. Vrou- ven Ver. „Arbeid Adelt", t. h Mevr. v. Ittersum, Rouaansche K. G 153. Di 14,30—17,00 h,Wo 10 —12 en 14,30—17,00 h. Dl 17 Nov, Openb. Verg. Soc. Dem Vr. dag. sprst Mevr. J. SmitPieters te Dordt.; De Gouden Poorte 20 h, GOES. MA 16 Nov Dl 17 Nov. Uitvoering Kunstvrienden: „Maskers", „Malle Fratsen" ea muziek. Pr, van Oranje 20,15 h. Dl 17Dl 24 Nov. Toondagen. Elec. Drukkerij G> W. den Boer, M burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8