ÜD DELBURG. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. TERNlfUZEN. Zondag passeerde al hier uit zee het Italiaansche stoomschip Iris, dat tijdens de reis brand in de la ding lijnkoeken heeft gehad. Een gedeel te der zakken, waarin de lijnkoeken ver pakt zijn, is aan dek gezet, terwijl men water in de ruimen heeft gepompt. De Iris is in het Middelgat ten anker 2®»®" men en heeft heden de reis naar Ant werpen voortgezet. if® niet de verplichting tot invoeren van een pensioen, wachtgeld-regeling en re geling van weduwen en weezenpensioen verleend. De commissie overwoog het al of niet toekennen van: a. eigen pen sioen; b. wachtgeld, weduwen- en wee zenpensioen. In 1921 werd reeds eene regeling voor eigen pensioen ingevoerd, doch zoo dat een pensioen direct ingaat, terwijl de wet thans alleen toelaat dat men op 65-jarigen leeftijd, ook al heeft men voordien reeds de functie van Gedepu teerde neergelegd, pensioen krijgt. Met het oog hierop is deze commissie geko men tot een overtuiging, dat een wachtgeld-regeling billijk is en dat deze doordat zij afloopend is in de toekomst geen overmatige zware eischen aan de Prov. fondsen zal stellen. De meerderheid der commissie meen de, nadat de kwestie van het weduwen- en weezenpensioen een onderwerp van langdurige beraadslaging uitgemaakt had, dat er voldoende redenen zijn, om ook tot invoering van een gezinspen sioen met den aankleve van dien over te gaan. Het wachtgeld wordt uitgetrokken op 75 voor het eerste jaar, 50 voor het tweede jaar, 25 voor het derde jaar alles van de laatstelijk genoten wedde (op 65-jarigen leeftijd dus). Het pensioen zal bedragen voor elk jaar een twintigste van de jaarwedde, doch nimmer meer dan de helft dei- wedde. Het zal ten minste 1000 be dragen als een lid ontslag neemt we gens ziels- of lichaamsgebreken. Voor de weduwe zal het pensioen de helft zijn van dat van den man tot ten hoogste 1400, voor de kinderen een zesde van dat der moeder; is ook deze overleden dan een derde. De commissie stelt voor ook voor de reeds gepensionneerde leden van Ged. Staten en de thans in functie zijnde le den, nieuwe bepalingen in het leven te roepen, o.a. ten aanzien van de pen- sioeneering van hun weduwen en wee zen. Uitvoering Crescendo, Zaterdagavond gaf de muziek- en too- neelvereeniging „Crescendo" in de fees telijk verlichte zaal van ,,St. Joris" haar eerste uitvoering in dit winterseizoen, die door een talrijk publiek werd bij gewoond. Nadat de voorzitter, de heer W. F Willems, de aanwezigen het welkom had toegeroepen en had aangedrongen op steun aan de vereeniging, werd onder leiding van den heer P. G. J. de Graaf door de afdeeFng muziek een zestal nummers uitgevoerd, die zeer goed tot hun recht kwamen en waarvan wij voor al noemen „Dona Flora", een fantasie- dramatique van Ch. de Carmont. Dat het een goed idee was als fina le de Trommelmarsch van Jan Morks te geven, bleek wel uit het applaus, dat tot een herhaling leidde. Het uit 35 man bestaande korps toonde weer wat onder goede leiding is te bereiken. Na de pauze kwam de afdeeling too neel aan het woord, onder leiding van den heer W. Goedhart Het eerst were opgevoerd een klucht in twee bedrijcen „Ze krijgen mekaar" en daarna een klucht in één bedrijf „Een knap stel." De rollen werden goed vertolkt, men speelde minder dan vroeger „op souf fleur". De heer Goedhart had met eeni- ge door hem gezongen liederen, voora met „Witte Rozen" veel succes en oogstte veel bijval. Het was alles bijeengenomen voor de vereeniging eén succesvolle avond en het traditioneele „dansje na" hield ook de d.anslustigen nog langen tijd gezellig bijeen. De heeren P. en J. Mesu, fruit kweekers te Nieuw en St Joosland heb ben zich gewend tot den gemeenteraad met een schrijven, waarin zij er op wij zen, dat de iepen onmiddellijk grenzenc aan de westzijde van hun perceel (West- dijk) als gevolg van het wegnemen van zonlicht, door regendrup en zuiging door de wortels dezer iepen, de waarde van een deel van hun fruit vermindert. Zij verzoeken daarom den Raad tot rooiing van de bedoelde iepen over te gaan. Borgstellingsfonds voor den Middenstant Het bestuur van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden zond een adres aan den Raad met verzoek om financieelen steun. Het bestuur vraagt in eens 10 cent per inwoner en vervol gens een jaarlijksche subsidie, die voor 1936 op 2 cent per inwoner ware te stellen. Combinatie van ontvanger en secretaris Ged. Staten zonden een schrijven aan den Raad, waarin zij zijn meening vragen over de in te voeren bepaling dat als de Kroon in een bepaalde ge meente vereeniging van de functies voorschrijft, de salarieering van beide samen niet minder zal mogen zijn dan heftgeen in de hoogst bezoldigde functie alleen zou worden verdiend. Gedurende de maand October kon den de werkloozen slechts twee weken werken aan den bouw van de Centrale werkplaats, omdat het gebouw zelf bijna gereed is en met de inventaris nog niet kon worden begonnen, daar goedkeuring van het departement, aangevraagd op 10 Augustus nog steeds op zich laat wach ten. Aan de cursussen voor ontwikke ling van jeugdige werkloozen namen October 87 personen deel, o.w. 5 vrou welijke. Aan vakteekenen bedroeg het aantal 17; autotechniek 19; autobestu- ren 28; smeltlasschen 15; rekenen, boek houden 28; Ned. taal 24; Frans ch, Duitsch en Engelsch 15; Machineschrij- ven en steno 29. Een bridge-wedstrijd ten bate der t.b.c.-bestrijdmg. Zooals bekend, verkeert de kas der Middelburgsche vereeniging tot bestrij ding der t.b.c, in financieele moeilijkhe den en er is een toe te juichen krachti ge actie ingezet om daarin eenige ver betering te brengen. Als eerste poging daartoe, had Zater dagavond in de groote zaal van het Schuttershof een onder leiding van den heer J, A. Tavenier Sr. s'aande bridge drive plaats, waarvoor zich niet min der dan 112 personen uit Middelburg, Vlissingen en andere plaatsen in onze provincie hadden opgegeven. Er waren dus steeds door 28 tafeltjes bezet. Voor de prijsw.'nners waren verschil lende prijzen belangloos beschikbaar ge steld; o.a. een gratis boottocht met de Zeeland voor twee personen en een gra tis vFegtochtje voor twee personen met de K. L. M. naar Amsterdam. Het was ruim na middernacht toen de heer Tavenier met zijn helpers den uit slag h.ad kunnen bepalen. Deze luidde, dat eerste prijzen werden behaald door de volgende paren: de heer en mevrouw Vlugter met 14)4 punt; de heer en me vrouw Steenland 15 p.; de heer en me vrouw Tavenier Jr. met 19 p.; de heeren mr. v. d. Veur en Van Beusekom 19 p.; mevrouw Floegen van Hoogelande en dr, Detmar 20 p.; de heeren Lamber- mont en Verhoeven 2014 p. mej. Kolar en de heer Voorthuijzen 20)4 p.; mej. mr. Van Deinse en dr. v. d. Harst 22 p. Tweede prijzen konden worden toege kend aan de volgende paren: de heeren Gabrielse en De Meijer 19 p.; mevrouw v. d. Boudt en mej. Rozemond 21 p.; de heer en mevrouw v. d, Bend. 21)4 p.; de heer en mevrouw Hondius 22 p.; de heer en mevrouw Staal 23)4 p.; mevrouw Priems en de heer Hesselink 24 p.; de heeren Frank en Gersons 24)4 p. Bovendien waren er 5 paren, die groot slem hadden aangekondigd en ook ge maakt, dit waren mejuffrouw Van Dein- se en dr. v. d Harst, de heer en mevr. IJssel; de heer en mevrouw Tavenier; de heeren Gabriëlse en De Meijer en de heeren Verhoeven en Lambermont. Bij loting werd de extraprijs voor dit onderdeel behaald door laatstgenoemde heeren, - Nadat de heer Tavenier Sr. de prijzen had uitgereikt en een opgemaakte braadkip en een tulband bij opbod had verkocht, heeft mr. V.an der Veur na mens alle deelneemsters en deelnemers den heer Tavenier en zijn helpers dank gebracht voor hun grooten arbeid bij 't voorbereiden van dezen avond. De heer Van Kamer, secretaris der vereeniging tot bestrijding der t.b.c. heeft namens 't bestuur aan den hr. Tavenier, al is deze zelf ook in het bestuur en heeft hij fei telijk voor eigen belang gewerkt, hulde gebracht en de verzekering gegeven, dat men zijn initiatief en streven op hoogen prijs stelt. Onder applaus der aanwezi gen bood spr. den heer Tavenier een mooien mand vruchten aan. Met een „lang zal hij leven" op den leider werd de aangename wedstrijd besloten. EEN NIEUW EN UNIEK BEDRIJF TE ARNEMUIDEN. Vitaminen uit mosselen. ARNEMUIDEN. In dezen tijd met zijn vele werkloozen wordt iedere mogelijk heid tot het scheppen van werkgelegen heid, iedere vestiging van een nieuwe industrie of bedrijf, in welken kleinen en beperkten omvang ook, met vreugde begroet. Arnemuiden acht zich geluk kig dat verscheiden jeugdige handen ar beid hebben kunnen vinden in een he den in werking gesteld nieuw bedrijf van de firma M. Vlaming, welk bedrijf zich gaat toeleggen op het koken en pellen van mosselen voor de N.V. Phi lips te Eindhoven, welke dit product noodig heeft voor industrieele doelein den. Het schijnt, dat het hier bedoelde concern na verschillende laboratorium proeven een zekere voor haar van be lang zijnde vitamine uit het mossel- vleesch heeft weten te halen. Voor dit doel heeft verleden jaar voor het eerst een Yerseksche firma de mosselen ge leverd, welke Philips voor haar proef nemingen noodig had. Thans is het de firma Vlaming die voor deze levering zorg zal dragen. Deze firma, die in de oude garnalenpellerij van den heer Pel- le te Arnemuiden reeds een mosselin- makerij heeft gevestigd, terwijl daar ook conserveering van garnalen plaats vindt, heeft in een nieuw gebouwd gedeelte als bijbedrijf het koken en pellen van mos selen daaraan toegevoegd. De mosselen, per schip aangevoerd, worden bij kleine hoeveelheden ii kookbakken gekookt, waarna zij uit de ze bakken op een transporteur gestort worden. Aan dezen loopenden b'anc wordt door de arbeiders(sters) 't mos- selvleesch uit de schelpjes gehaald. Dat gaat vervolgens in zakken en wordt in koelcellen bewaard om tegen beder: gevrijwaard te zijn. Dit opbergen in de koelcellen heeft uitsluitend plaats om dat slechts tweemaal per week de mos selen worden verzonden naar een fa briek in Holland. Aldaar wordt dan uit het mosselvleesch een zekere vitamine gehaald, waar het Philipsbedrijf be lang bij heeft. Tot welk doel dit ge schiedt kon men ons niet zeggen, daar de betrokkenen in dit opzicht zeer discreet zijn. De mosselen die voor de bewerking gebruikt worden, zijn de mindere kwaliteit en de pokmosselen. Voor de kweekers van deze mindere soort mosselen dus een mooie gelegen heid hun product op te ruimen. Na tuurlijk geeft ook hier de mosselcentra le opdracht wie leveren zal. Met het te Arnemuiden te verrichten werk van het koken en pellen der mos selen vinden een 30 jongens en meisjes en eenige volwassenen arbeid. Voorloo- pig duurt het werk tot Mei van het vol gend jaar, wanneer het mosselseizoen voorbij is. Het bedrijf dat hedenmorgen in werking is gesteld, is het eenige in zijn soort in ons land. Welke mogelijk heden het in de toekomst zal bieden, moet worden afgewacht. HET ELECTRISCH GEMAAL BIJ DE ZUID WATERING IN WERKING. RITTHEM, Wordt het gedeelte van den Polder Walcheren, dat ten Westen van het kanaal ligt, reeds eenige jaren op het gewenschte peil gehouden door het electrisch gemaal „De Boreel" bij Middelburg, dat het overtollige water in het kanaal door Walcheren loost, het deel van Walcheren, dat ten Oosten van het kanaal ligt, ondervindt nog het groo te nadeel van v,aak hooge waterstanden m het najaar bij langdurige regens. De Zuidwateringsluis is niet altijd in staat in den korten tijd, dat zij maar open k,an staan voldoende te spuien. Door de plaatsing van een electrisch gemaal bij de spuikom is hierin een groote verbetering gekomen. Ofschoon het gemaal nog met geheel afgewerkt is en de officieele ingebruik neming er van dus nog moet plaats heb ben, is het thans zoo verre klaar, dat er gemalen kan worden. Daar door de vele regens der laatste weken, het water bijzonder hoog was ko men te staan, is het electrisch gemaal dezer dagen in werking gesteld en wel met goed gevolg. Elke minuut wordt 2.20 m3 water uit de leiding in de spui kom overgebracht, 't Peil hiervan wordt dadelijk verhoogd met het gevolg, dat de zeesluis zich spoediger opent en ook langer open kan blijven. Het zal spoedig blijken, dat het wa terpeil in de leiding en de watergangen op een gewenschte hoogte kan worden gehouden en dat dus de Polder Walche ren door het plaatsen van het gemaal een goed werk heeft verricht. WESTKAPELLE. In deze gemeente zijn de navolgende personen vrijgesteld van den dienstplicht 1937 wegens broe- derdienst: J. Brasser, L. Faasse, P. Hou- mes, K. Huibregtse, J. Minderhoud, P. Minderhoud, W. Minderhoud, A. Simon- se, L. de Witte en P. de Witte. RAAD VAN AARDENBURG. AARDENBURG. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. Overmaat. Afwezig mevr. v. d. Broecke èn de heeren Cats- man en Lippens. De Vo o r z. deelde mede, dat laatstgenoemde als Raadslid heeft be dankt, en dat als opvolger is aangewe zen de heer S, Cuelenaere. Door mevr. v. d. Broecke en den heer Catsman was een schrijven gezonden, waarin ze hun spijt betuigen, niet ter vergadering aanwezig te kunnen zijn, aangezien er belangrijke punten op de ageda voorkwamen, waarover zij gaarne hun oordeel zouden hebben gezegd. Door de onmogelijkheid van bijwoning nemen ze daarom de vrijheid schriftelijk van hun meening te doen blijken, als volgt: dat zij ten zeerste bezwaar heb ben tegen enkele punten op de wijzig'ng- begrooting 1936, omdat daaruit hoe lan ger hoe meer blijkt, dat met volkomen negatie van het bestuursrecht van den Raad de gelden uitgegeven worden en pas daarna de gelden worden aange vraagd, wat wel ten sterktste blijkt uit den post' van f 175 voor aankoop van 'n nieuwe bevolkingskast, welke reeds is aangeschaft; dat zoodoende de Raad hoe langer hoe meer wordt behandeld als een de coratief lichaam, waarvoor ondergetee- kenden niet wenschen te figureeren; dat zij daarenboven willen wijzen op het hooge bedrag van f 500, dat zonder eenige toelichting wordt aangevraagd voor de feestcomissie; dat zij het toejuichen, dat er een sub sidie zal worden verleend, maar dat zij er toch op willen wijzen dat zulks, ge zien den nood der tijden op meer be scheiden wijze dient te geschieden waarom het bedrag zeker tot de helft dient te worden teruggebracht, te meer daar toch ook iets aan het particulier initiatief moet worden overgelaten; redenen, waarom zij met allen aan drang verzochjten, de voorstellen van de wijziging-begrooting niet zonder na dere toelichting aan te nemen en het voorspel van de subsidie van f 500 aldus te amendeeren, dat het bedrag tot f 250 wordt teruggebracht. Naar aanleiding van de herbenoe ming van den burgemeester sprak weth B 1 o n d e e 1 op de wijze die bij derge lijke gelegenheden past, den burgemees ter toe, die daarvoor bedankt, en zeide te hopen nog vele jaren in het belang der gemeente te mogen werkzaam we zen. Aan C. v. Overbeke werd eervol ont slag verleend als ontvanger van het alg. armbestuur. Aan J. v. Helden werd op de gewone voorwaarden toestemming verleend tot het aanbrengen van een uithangbord. Het schrijven van de beide afwezige Raadsleden werd vccjr kennisgeving aangenomen. Ten behoeve van een te geven huis- houdcursus werd gedurende 2 jaren eer subsidie toegezegd van 150 met vri) gebruik van lokaal op voorwaarde, dai er een voldoende aantal leerlingen is, en B. en W. medezeggenschap hebben in het bepalen van het lesgeld, opdat die voor arbeiderskinderen niet te hoog zullen wezen. De geitenfokvereeniging die zegt aan den rand van een failliet te staan, werd met 25 subsidie de reddende hand ge zeikt. De Raad besloot om een gerechtelijke vervolging in te stellen tegen huurders van gemeentegrond, die dezen wel ge bruiken, doch weigeren te betalen. Een stuk sloot, gedeelte van de oude Eede rivier langs de Heerendreef werd van den polder Bew. Eede gekocht ter grootte van 390 m2 voor 25. De Raad besloot de afwatering in de Oude Kerkstraat in orde te brengen, en het onverharde gedeelte ten W. van dien weg te bestraten, alsmede een trot toir aan te brengen. De begrooting hier voor bedraagt 700. Het verslag over den toestand der ge meente zal bij de Raadsleden ter inzage gegeven worden. De gemeenterekening over 1935 werd vastgesteld op 62880 in ontvangsten en 48338 in uitgaven. Een batig slot derhalve van 14500. De kapitaal- dienst sluit op 7203. De heeren E. S. Cuelenaere, C. Brak man, J. M. Reyniers, C. M. v. d. Broecke, en M. Beun werden herkozen als leden der commissie tot wering van schoolverzuim. In verband met het a.s. huwelijk van Hj K. H, Prinses Juliana, stelden B. en W. voor een bedrag tot maximum f 500 beschikbaar te stellen voor eventueele feestelijkheden op dien dag. In hoofd zaak zullen die feestelijkheden, gezien den tijd van het jaar wel bestaan in een feest voor de schoolkinderen. De v o o r z. zeide, dat slechts gebruikt zal worden, wat noodig is om op gepaste wijze dit feest te vieren. Op voorstel van den heer Hellebrand werd beslo ten, dat de werkloozen die daarvoor in aanmerking komen, dien dag een ex tra gift zullen ontvangen. De Raad besloot den aanleg van de electrische verlichting in de Raadzaal publiek aan te besteden. De uitvoering werd opgedragen aan B. en W. Plannen en bestek zijn gratis door de P.Z.E.M. gegeven. Bij de restauratie der Raadszaal is gebleken, dat er nog verschillende extra werkzaamheden te verrichten waren. Zoo bleek een der vensterkozijnen totaal versleten. De Raad besloot dit werk uit te voeren (Is reeds uitgevoerd corr.) De toestand langs den nieuwen kei weg in de Heerendreef zal door het leg gen van een goot verbeterd worden met de oude uitgekomen keien. Na de rondvraag zeide de v o o r z. nog te moeten antwoorden op eert vraag van den heer Catsman in de vorige ver gadering betreffende de overschrijding der uitgetrokken som voor de restaura tie. De raming door den architect was hooger dan het bedrag van 3307 waar voor het werk werd gegund. Dat was dus hooger dan het bedrag dat er voor was uitgetrokken 3000). Daarentegen bleef de bestrating der Markt 600 on der de begrooting en de verbetering aan de kaaipoort 700. Daarover werd ge zwegen aldus de v o o r z. maar over een overschrijding werd gesproken. Het totaal uitgetrokken bedrag voor diverse werken van 14.000 is niet overschre den. GROEDE. Vrijdagavond hield het de partement Groede van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een alg. verga dering in de zaal van den heer Beun al hier. Van het hoofdbestuur was bericht ingekomen, dat de film „De ongrijpbare Pimpernel", op Dinsdag 24 November a.s. zal worden vertoond. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat was ontvangen 446 en uitgegeven 383, goed slot 36. Ver volgens werd nog door de penningmees ter meegedeeld, dat het reservefonds is gestegen tot 83. Als lid van de commissie van toezicht op de bewaarschool, werd gekozen de heer Abr. Leenhouts. Bij de bespreking tweede voordrachtavond welke vermoe delijk in de maand Februari 1937 zal worden gehouden, kon nog geen besluit worden genomen wat zal worden ten gehoore gebracht. OOSTBURG. De vereeniging „Tot Hulp en Steun" vierde Vrijdagavond haar 10-jarig bestaan. In 1926 werd ze door mevrouw Van Ruijtenberg, echtge- noote van den toenmaligen predikant bij de Nederl. Herv. Gemeente, opgericht als meisjesvereeniging, met het doel in wekelijksche samenkomsten de meisjes bezigheid te verschaffen en haar te ont wikkelen op vrijzinnig ^odsdienstigen grondslag. De op die samenkomsten ver vaardigde kleedingstukken vonden bun weg naar gezinnen die er gebrek aan hadden. Waar de vrijzinnige jeugdbewe ging in de laatste jaren zich op heel an der terrein gaat begeven, heeft het be stuur van „Tot hulp en steun gemeend ook andere wegen te moeten inslaan en zoo is de meisjesvereeniging omgezet in een vrouwenvereeniging, die zich mag Jecovltol levertraan weten* schappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f0.75 per flacon. llngez. Med.) verheugen in groote belangstelling en al ler medewerking. Thans komen geregeld een 30-tal vrouwen eens per week sa men en vervaardigen kleedingstukken, die steeds hun weg vinden. De voorzit ster der vereeniging, mevrouw Faber, maakte in haar openingswoord dankbaar gewag van een en ander, waarbij zij o.m. zeer duidelijk liet uitkomen, dat toena me van donateurs(trices) zeer welkom zou zijn, daar o.m. gebrek is aan naai machines. De avond werd opgeluisterd door een lezing van mevrouw Van den Broecke- de Man, die, het behoeft niet gezegd te worden, als altijd een zeer dankbaar ge hoor had. Er was veel belangstelling. IJZENDIJKE. Op de vergadering van het bestuur der Ver. „Gemeentebelang" met de vertegenwoordigers der buurt- commissies werd besloten op den huwe lijksdag van het kroonprinselijk paar, 7 Januari, een feest voor de schoolkinde ren te organiseeren. De eigenlijke fees ten zullen echter worden gehouden op 30 April, den verjaardag van H. K, H. Prinses Jul ana. De regeling dezer fees telijkheden werd opgedragen aan het bestuur van „Gemeentebelang" en aan de 6 vertegenwoordigers der buurt- commissies. Uit deze combinatie werd als voorzitter gekozen de heer C. Mul- laert, secretaris P. van Tggelen en pen ningmeester K. de Vries. BURGEMEESTER BLEIKER OVERLEDEN. SCHOONDIJKE. Zondag overleed op 67-jarigen leeftijd onverwacht "de heer M' A. Bleiker, in leven burgemeester en secretaris dezer gemeente. In October 1901 gemeentesecretaris geworden, werd hij in Februari 1922 ook tot burgemees ter benoemd. In tal van vereenigingen en corporaties is de overledene werk zaam geweest. Steeds met grooten ijver, want burgemeester Bleiker was een zeer werkzaam man en in hooge mate hulp vaardig. Een vraagbaak voor velen. De gemeente verliest in hem een goed bur gervader en zijn heengaan zal in breeden kring gevoeld worden. Sedert 1905 was burgemeester Bleiker ook secretaris der gemeente Waterland kerkje. De overledene bekleedde voorts nog het voorzitterschap van de vereeni ging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in Westelijk Zeeuw«ch Vlaan deren en van voorzitter van de stichting voor ouden van dagen te Sluis. In al deze betrekkingen werd de overledene ge ëerd om zijn karakter en zijn kennis. Van 1913 tot 1917 was hij lid der Pro vinciale Staten. De verkoop van het electriciteitsnet van Sas van Gent, Van de zijde der NV. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij deelt men ons mede, dat het bericht in ons blad van 11 November jl. over den verkoop van het electriciteitsnet der gemeente Sas van Gent aan genoemde vennootschap eenige correctie behoeft. In de eerste plaats is het bedrijf van Sas van Gent niet het laatst overgeble vene: er zijn nog drie gemeentelijke electriciteitsbedrijven over, nl. Middel burg, Hontenisse en Hengstdijk, terwijl te St. Maartensdijk nog stroom uit een plaatselijke centrale wordt geleverd. Een moreele druk van bovenaf tot overdracht van haar net is op de ge meente niet geoefend; wel heeft de om standigheid, dat het stroomleveringscon- tract tusschen de PZEM, en de gemeen te teg'en 1938 kon worden opgezegd, bij de onderhandelingen een rol gespeeld, doch de PZEM heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat de gemeente een billijke prijs voor haar net toekwam, In de koopsom is dan ook een „good will" van ruim f 50,000 begrepen, zoodat de gemeente zich zeker niet te kort ge daan zal gevoelen, te minder omdat zij belangrijk minder dan tot nog toe zal hebben te betalen voor haar straatver lichting en omdat de aangeslotenen van het vastrecht- en het nachtstroomtarief van de PZEM zullen kunnen profiteered Dat door den Commissaris der Konin gin op een spoedige afhandeling van de transactie is aangedrongen, is volkomen waar; spoed was geboden omdat beide partijen den overgang op 1 Jan. 1937 wenschten en omdat daarvoor een be sluit van Prov. Staten noodig is, waar toe Ged. Staten dus nog een voorstel m de as. winterzitting der Staten aanhan gig moeten maken. Brand in de lading.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6