't Verkeershoekje. KERK EN SCHOOL RECHTSZAKEN. Hoofdpijn, Kiespijn. heeft om deze VAN NOMADENVOLK TOT ZELFSTANDIGE REPUBLIEK. XVI WIELRIJDERS. Richt de lantaarn van Uw rijwiel zoo danig naar omlaag dat de stralenbundel daarvan niet verder dan ongeveer 20 meter vóór het rijwiel op den weg valt en zet daarna de lantaarn stevig vast opdat deze door een of andere oorzaak niet wederom versteld wordt. Schaf U nu reeds een rood achterlicht aan! Meer dan twee lichten aan de voorzijde van Uw rijwiel voeren mag niet meer. Denken we om het achter elkander rij den op smalle rijwielpaden I u i/. Al wat U noodig pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 centdoos 45 cent. Bij Uw drogist. (Ingez. Med.) eeniging niet teleurgesteld zal worden in de verwachtingen, welke het is gaan koesteren, toen het tot een verlaging der abonnements-prijzen besloot. Wie, die het Calvet-kwartet hoorde, zou niet toegeven, dat dit een schande zou zijn? ANDERS VERANDERD! Mr. L. E. de Brakke schrijft ons: Naar aanleiding eener mededeeling met daarbij gevoegde verklaring van de verandering in het bekende op schrift vóór op de pui van het stad huis te Veere, voorkomende in een opstel van Uwen historischen medewer ker, getiteld „Wat de Revolutie in 1795 in Zeeland deed verdwijnen", geplaatst in het tweede blad der Middelburgs.che Courant van Zaterdag 31 October jl. no. 258, moge hier volgen het afschrift van een officieel stuk, uit de revolutie da teerend, dat eveneens op genoemde verandering betrekking heeft. Dit luidt namelijk als volgt: Aan het Intermediair Administratie! Bestuur van het Voormalig Gewest van Zeeland, vergaderende te Middelburg, Gelijkheid, Vrijheid, Broederschap Medeburgers Ingevolge U Lieder Aanschrijvinge vai» den 12den dezer, waarbij van ons wordt gerequireert om binnen den tijd van agt dagen na de receptie op te geven, of er zo Ja welke Emblemaas, publique Inscriptien of andere teekenen tegens de thans gevestigde orde van zaaken strijdende binnen deze stad en district gevonden worden. Wij hebben de Eer U Lieden te berichten, dat Zoo veel ons bewust is, geene zoodanige publicque Inscriptien meer voorhanden zijn, als zijnde die reeds aan de Publicque ge bouwen geamoveerd, en wordt noch voortgegaan met die welke voor parti culiere Huizen gevonden worden, weg te neemen, zijnde alleenlijk de Inscriptie voor de puije van het Stadhuis Gehoorzaamheid Gods en der Overheid, weert der Menschen Ongeluck, als noch aanwezig: zullende ten spoe- digsten het woord Overheid worden weggenomen en dat van Wetten in de plaats gesteld. Wij vermeenen hier mede aan U Lie der Aanschrijving te hebben voldaan en blijven onder toewensching van Heil met Eerbied De Gemeente Raaden der Stad Veere: (was get.) Johs van Tiffelen, Ter ordonnantie van de zelve (get.) J. E. Martin. Veere den 23 Junij 1798. A: L: B: Q: Uit bovenstaand afschrift van een of ficieel document het welk desnoods nog met ettelijke andere zou kunnen worden aangevuld blijkt dus duide lijk, dat de verandering in het opschrift op de pui van het stadhuis van Veere is aangebracht in eenen zin, precies te genovergesteld aan dien, waarin zij vol gens Uwen medewerker zou zijn ge schied. [Wij teekenen hierbij nog aan, dat in e eenige dagen geleden ontvangen kopij van den brief van „Jewannes" on ze geachte Ritthemsche medewerker ook reeds door dezen op zij„ vergissing gewezen wordt. Red. M.C.]. Een gecombineerde stamboom van Oranje-Nassau en Lippe-Biester!eld. De Nationale Levensverzekering-Bank N.V. heeft de beschikking verkregen over een door den bekenden heraldicus S. G, v. d. Laars vervaardigde teekening van een gecombineerde stamboom van de huizen Oranje-Nassau en Lippe- Biesterfeld. Deze plaat welke, ter gele genheid van het aanstaande huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard, in keuren-reproductie zal verschijnen, zal niet in den handel komen, doch worden toegezonden aan leden van nationale, provinciale en gemeentelijke comité's, gevormd voor de aanbieding van een na ïonaal huldeblijk aan het vorstelijke paar, en voorts aan een aantal notabelen en aan enkele relaties van de Nationale Levensverzekering-Bank. Voor het examen wiskunde L o. is geslaagd de heer L. B. Korstanje, te 's- HeerHendrikskinderen. In de plaats van de heeren P. Flo russe en C. Caljé, die wegens vergevor derden leeftijd zich niet meer beschik baar hebben gesteld, zijn gekozen tot no tabelen der Ned. Hervormde gemeente (e Biggekerke, de heeren J. Lorier en I. A. de Moor. Is de uitdrukking „duikboot" beleedigend? De politierechter te Den Haag heeft uitspraak gedaan in de zaak van den typograaf N. H., die tijdens een staking bij de NiV. „Haagsche Drukkerij en Uit geversmaatschappij" een werkwillige 't woord „duikboot" heeft toegeroepen, waarop een aanklacht wegens beleedi- ging volgde. De politierechter heeft overwogen, dat dit woord, toegepast op een mensch uitdrukking geeft van minachting en boosheid en dat de wil van verdachte is geweest, om den beleedigde onaange naam te zijn. Verdachte werd veroor deeld tot een geldboete van f 7 subs. 7 dagen hechtenis. PAARDENFOKKERIJ. Van deskundige zijde schrijf? men ons: We waren in de gelegenheid alle hengstenkeuringen in Zeeland te bezoe ken. Er werd in de eene keuringsplaats meer, in de andere minder, een reeks hengsten voorgebracht, waarop met trots mag worden gekeken. Er bevon den zich daaronder velen van superieure klasse. Hengsten, welke indien ze met kennis van zaken in de fokkerij worden gebruikt, in staat zullen zijn, de quali- tatieve waarde van onze paarden nog aanmerkelijk te verhoogen. Daaraan mankeert evenwel nog het een en ander. Veelal is er nog te weinig inzicht in deze materie, welke fokdieren werkelijk bij elkander passen, om qua- litatief de producten te verbeteren. Van alle keuringsplaatsen in Zeeland, stond wat de hengsten betreft, de keu ringsplaats Oostburg zoowel quan- titatief als qualitatief verre aan de spits. Hetgeen daar vertoond werd, was be- wonderingswaardig', niet alleen de jonge [2% jarige) maar ook de oude dieren waren in één woord af! De keuringsplaats Axel, was dit maal in z'n jonge dieren heel wat beter dan vorige malen. Het liet daarin eenige koppaarden van beste klasse zien. In iz'n oudere dieren evenwel, was deze keuringsplaats, ook al door een niet te voorziene teleurstelling met 'n supe rieur paard, nog niet wat het eertijds placht te zijn. K a 11 e n d ij k e, was voornamelijk in z'n oudere hengsten zeer goed, zoowel in de groote als in de kleine maat De jongere paarden waren goed, Z i e r i k z e e bevindt zich nog steeds in 'n begin stadium. Bij de oudere heng sten heeft het evenwel een best kop- paard. Bij de jonge hengsten viel te con- stateeren, dat hengsten fokken g'een sinecure is. Alles bijeengenomen mogen de paar denfokkers tevreden, hoewel nog niet voldaan zijn. Er werden te Axel en te Oostburg za ken gedaan in de élite paarden, zoowel de verkoopers als de koopers mochten daarbij voldaan zijn Te Axel werd een beste zoon van Clairon de la Lys (1ste prijs 2V* jarigen groote maat) verkocht naar Zuid-Beve land aan de Gebrs, Verdonk te Nieuw- dorp. Een paard van beste klasse. De fokkers in dit deel van Zuid-Beveland zullen goed doen door daaraan hun aan dacht te schenken, evenwel voorop stellende dat ook voor dit paard, fok- technisch de daarbij te brengen merries, moeten worden geselecteerd. Dit ter- wille van den hengst, welke toch ook niet voor alle merries passend is en na tuurlijk voor het te verwekken product. Deze hengst is een aanwinst voor deze streek Een schitterende aankoop is door de heeren Stoutjesdijk en Kosten te Tholen gedaan, met 't aankoopen van den lsten pr. der 2% jarigen kleine maat te Oost burg, 'n zoon van Primèra de Petit Enghien. Een hooge klasse hengst door z'n adel prachtige lijnen, genre en beste afstamming. Deze hengst is een uitste kende vervanger van den hengst Artist, r oktechr.isch gesproken is hiermede (al is ook hier juiste teeltkeus geboden) een moeihjk te verbeteren aankoop gedaan. De H.Vi Zuid-Beveland, heeft als der de hengst aangekocht, de buitengewone met kop en schouder, boven alle jonge hengsten uitstekende len prijs der 2y> jarigen groote maat te Oostburg Mayeur de Gaesbak zoon. Het is een buitengewoon klasse paard zooals niet elk jaar ter keuring kan wor den gebracht. Toch zal hier ook juiste teeltkeus zeker geboden zijn, wil men den naam van dezen superieuren hengst niet neerhalen. Wij voor ons hadden foktechnisch be keken, na den machtigen Certain van Lamswaarde, dezen aankoop r.iet ge daan. Wij gelooven dat een paard met veel adel en type in 't genre van Gas con d'Ahea. Marquis d'Ahea, bij den aan koop van de heeren Stbutjesdijk en Kos ten en andere meer op zijn plaats was geweest. Let wel: dit is geen critiek op net gekochte paard. Dat zij verre. We hopen van harte dat we verkeerd zullen zien en deze aankoop eene alleszins pas sende zal blijken te zijn. Trouwens ei zijn naast de genoemde afstammelingen, ook andere paarden genoeg, waarbij de ze hengst een zeer passende zal zijn. En als gezegd: het is een buitengewoon klasse paard. Als we na de plaats gehad hebben hengstenkeuringen alles nog eens nader beschouwen, dan komt het ons voor, dat, wanneer de fokkers een volkomen juist inzicht in de fokkerij hadden, en dus die hengsten gebruikten welke in hun stallen of rayons pasten, er wel eenige verplaatsing van hengsten nood zakelijk was Dit zou de fokkerij aan merkelijk ten goede komen. Zoo heeft het z.g.n. land van Axel, dat z'n mede vooraanstaande plaats in deze materie geleidelijk zag afbrokke len (Kwam Kerkhaert daar eens niet met z'n paarden ter keuring), behoefte aan machtige vaderpaarden. Een mach tig en geweldig vaderpaard, als Certain van Lamswaarde, zou in die streek, al weer aannemende, dat juiste teeltkeuze werd toegepast, ongeëvenaarde succes sen kunnen bereiken. Nu weten we wel, dat men, zulks daar niet zal toegeven, en we zouden dat ook kunnen accepteeren als hun fokpresta- ties de laatste jaren, hun beweringen zouden kunnen staven. Maar dat doen ze juist niet. Waar Certain, zelfs in Zuid-Beveland, hengsten van een type en klasse, als Henk van Kruiningen, Dessert van Waarde, Byou van Frederika e.a., kon verwekken, wat zou hij dan in het land van Axel niet bij de typische en reeds door gefokte merries (want die zijn er in deze streek, alleen weten ze deze niet voldoende in de fokkerij tot hun recht te brengen) kunnen bereiken. Hef is een feit dat vele hengsten, door dat ze in hun niet passende centra's staan, niet voldoende als fokpaard tot hun recht komen, Er was vanzelfsprekend interesse voor den eersten jaargang van enkele jongere hengsten. Het viel niet tegen. Er zijn er zeker onder die het praedicaat „goed fokpaard", ten volle zullen weten te veroveren. En zeker als de fokkers met het toevoeren van de hun passende mer ries daaraan medewerken. Het wil ons voorkomen dat de oogst van alle Zeeuw- sche keuringen tezamen, zonder de leeds vroeger voor meer jaren goedge- keurden, ongeveer 80 goedgekeurde hengsten is. Hiervan waren 71 of 90 pet. in Neder land geboren. Verder zijn 40 of 50 pet. van Nederlandsche ouders; 31 of 38,9 pet. van een Belgischen vader en 9 of 11,1 pet. uit België ingevoerd,. Bekroond in reserve daarvan werden: 61 of 75 pet. hengsten. Hiervan werden 54 of 90 pet. in Nederland geboren; 34 of 56,6 pet. van Nederlandsche ouders; 20 of 33,3 pet. van een Belgischen vader en uit België ingevoerd 9 of 11,6 pct.:= 76 pet. der ing'evoerden. Van Certain van Lamswaarde werden goedgekeurd 8 hengsten 80 pet. der gekeurde zonen. Met hem zelve mede werden bekroond en reserve 8 hengsten is 90%. Uit de Franslijn werden goedgekeurd 12 hengsten is 63 pet, der aangegeven uit die lijn. Bekroond hiervan werden 11 hengsten is 90 pet der goedgekeurden. Uit de Laboreur d'Isaac-lijn werden 22 aangegeven; goedgekeurd 15 hengsten, is 68 pet., hiervan werden bekroond 4 hengsten, is 26 pet. Uit de Fairlijn werden goedgekeurd 5 hengsten is 45 pet. der aangegevenen, bekroond 4 hengsten is 36 pet. der aan gegevenen en 80 pet,, der goedgekeur- den. Uit de Adriaanlijn werden aangegeven 12 hengsten; goedgekeurd hiervan wer den 9 hengsten of 75 pet.; bekroond wer den 6 hengsten is 50 pet. der aangege venen en 66,6 pet. der goedgekeurden Herseur de Cognebeau met 16 aange gevenen zag goedgekeurd 8 hengsten of 50 pet.; bekroond werden 6 hengsten is 37,5 pet. der aangegevenen en 66,6 pet. der goedgekeurden Teleurstellend was het dat een zoon van dezen hengst, (de beste der oudere hengsten) te Axel, door, laten we hopen, een tijdelijke ongesteldheid niet kon mededingen. Het is een paard van zeer hooge klasse. Van Lion d'Or waren aan gegeven 11 hengsten; goedgekeurd wer den 6 hengsten of 54 pet.; bekroond hiervan werden 3 hengsten of 27 pet. der aangegevenen is 50 pet der goed gekeurden. Van Clairon de la Lys werden aange geven 8 hengsten, hiervan werden goed gekeurd 4 hengsten of 50 pet.; bekroond hiervan werden 3 hengsten is 37,5 pet. der aangegevenen en 75 pet. der goed gekeurden, Hiermede volstaan we. We gelooven dat de fokkers uit 't bovenstaande vol doende conclusie kunnen trekken. Waar de toegekende geldprijzen, door splitsing der hengsten in groote en kleine maat niet overal gelijk konden zijn, zullen we daarover geen uiteenzet ting geven. Ruslands Volksstammen bij het communisme ingeschakeld, door A. G. COOYMANS. Een der meest interessante aspecten van de metamorphose van het enorme Russische. Rijk in een Unie van Sovjet- republ'eken, is zonder twijfel de herge boorte der vroeger onderdrukte en ver waarloosde volksstammen, die zóóver bij de domineerende „Russische" bevolking ten achter stonden, dat men er zelfs bij de aardrijkskundige lessen onzer jeugd niet of nauwelijks van hoorde. Ten goede of ten kwade, beteekende de komst van het sovjet-regeermgssy- steem voor deze halfwilde volksstammen een geheele ommekeer :'n hun bestaan. Ingelijfd bij de Unie der Sovjet Republie ken, met theoretische toekenning der gelijkheid van minder ontwikkelde met ontwikkelde volkeren, die Mussolini de zer dagen nog met zooveel minachting ontkende, zijn zij uitgegroeid tot een nieuwe waardigheid, de waardigheid geboren uit eigen regeering, eigen kui tuur en bevestiging der eigen individu aliteit. In zijn boek: „Marxisme en het Nati onale en Koloniale Vraagstuk" geeft Sta lin de volgende opsomming van de hulp door Moskou's „broederhand" aan deze volksstammen gegeven: ,a. de ontwikkeling en consolidatie van een voor den stam geschikten vorm van een Sovjet staatssysteem, overeenstem mend met zijn nationale en sociale om standigheden; b. de ontwikkeling en consolidatie v.an eigen gerechtshoven, administratie ve, economische en regeeringsinstellin- gen, functionneerend in de taal van den stam en met personeel uit het plaatse lijke volk, en dus op de hoogte der ge woonten en de psychologie van cfe plaat selijke bevolking; c. de ontwikkeling van een plaatse lijke pers, scholen, schouwburgen, clubs en .andere cultureele en opvoedende in stellingen, functionneerend in de eigen taal, d. de organisatie en ontwikkeling van een uitgebreid systeem van cursussen en scholen, voor algemeene, beroeps- en technische opleiding, waarin het onder wijs gegeven wordt in de eigen taal. Als voorbeeld van de veranderingen door deze hulp, of kolonisatie, of socia listische inschakeling, of hoe U het noe men wilt, kunnen wij gevoeglijk de nieuwbakken Sovjet republiek, Kazak stan, kiezen, dat een typisch beeld v.an he: nieuwe leven geeft. Ten Oosten van de Kaspische Zee gelegen, omhelst ze de onmetelijke step pen van Zuid-Siberië boven Turkestan, tot aan de Chineesche grens. Een land van 3 millioen vierkante kilometers; zoo groot dus, als Duitschland, Frankrijk, Italië, Polen, Roemenië, Joegoslavië, Tsechoslovakije en Spanje tezamen; - en toch slecÏÏIs een onderdeel v,an het onmetelijke Siberië! Alma Ata de hoofd stad van Kazakstan, ligt naar den kant v,an de Chineesche grens. De treinreis van daar naar het nieuw ontdekte ko lenbekken Karaganda, in 't midden der nieuwe Republiek, duurt volop zes da gen. Op deze eindelooze steppen, des zo mers geblakerd door de meedoogenlooze zon, des winters geteisterd door den ijskouden woestijnwind, stonden eeuw n,a eeuw de tenten der Kirghiezen, het nomadenvolk waarvan de officieele naam „Kazakken" (niets te maken met Kozakken) is. Met zijn kameelen en zijn kleine steppenpaardjes, omgeven van eenige schapen en geiten, als witte vlek jes hier en daar op het grijze steppen- gras, woonde de Kirghies des zomers buiten zijn tent, totdat het plaatselijk gras was afgegraasd. Dan ging hebben en-houden op den rug van de kameel en trok het huisgezin verder over de wegenlooze, ononderbroken uitgestrekt heid. Dat was het eenige werk dat de Kirghies verrichte, zorgen voor een handvol vee en steeds verder trekken in de lente, zomer en herfst. V,an land bouw had hij geen benul. Wanneer de sneeuw kwam, kroop hij met zijn gezin in de tent; zonder wintervoorraad. Hij liet de kudde scharrelen in de sneeuw voor een weinig verdord gras, terwijl hij zwijgend, met gekruiste beenen in de tent zat en wachtte op de lente. Hon ger en ontbering voor man en beest. Thans ziét 't daar heel anders uit. De Moskousche regeering heeft den Kazak ken het land gegeven, zooals dat. met al de andere 189 nationaliteiten van Rus land gebeurde. De bevolking, die in 1916 gedurende den wereldoorlog, in opstand kwam tegen den Tsaar, had 3,500,000 hec taren land, plus een millioen stuks vee, als straf moeten afstaan. Nu is het land weer geheel in handen der Kazakken, 'n Nieuwe industrie werd geboren, waarin 200,000 der vroegere tentenbewoners zijn opgenomen. Staatsboerderijen en collec tieven beslaan honderden vierkante ki lometers en de nomaden vestigen zich. Nieuwe steden verrijzen, en van de 6,503,000 inwoners wonen reeds 9 pet. in die nieuwe steden. Duizenden kilometers van nieuwe spoorwegen doorkruisen de steppen, en de verwaande kameelen kijken met ver wondering naar de treinen, die hun plaats innemen. Daar, waar zelfs geen pad over de grasvlakten liep, liggen nu nieuwe wegen, die stad met stad en boerderij met boerderij verbinden. Ko len- en andere mijnen geven werk aan de bevolking. Het Kazaksche alphabet 's gelatiniseerd en Kazakstan heeft zijn eigen kranten, bladen en boeken. 800,000 studenten studeeren in 6000 scholen en zelfs de ouderen der vroegere zwervers hebben lezen en schrijven geleerd. De rijkdom van het land wordt nu eerst ontdekt: steenkolen, olie koper, zink lood en andere delfstoffen, worden aan den steppebodem omrukt. Aan wild is Kazakstan altijd zeer rijk geweest, en in de rivieren en'meren wordt nu sy stematisch gevischr. Bij het Balkask meer is het Pribalkask syndicaat ge vestigd, met een jaarlijksche productie van 175,000 ion koper, grooter dan één mijn in Europa, en een der grootste der wereld. In 1931 was de totale ko perproductie van Sovjet Rusland nog 48,000 ton. Zóó zien de oude nomaden van Ka zakstan hun Tand veranderen. Men zegt, d,at zij tot de grootste en oprechtste be wonderaars van hei- nieuwe Rusland be- hooren. HET SCHEIBSRECHTERSWEZEN. De declaraties- Tot slot v,an deze serie verhandelin gen over het scheidsrechferswezen nog 'n teer punt en wel, dat der declaraties. Voor eenige jaren kwam het meerma len voor, dat het scheidsrechteren als een soort bijverd enste werd beschouwd. De scheidsrechter mag voor reis-, ver blijf- en verteringskosten bepaalde maximum bedragen in rekening brengen, doch nooit meer dan de werkelijk ge maakte kosten. Daarmee nu werd vaak een loopje genomen en ieder d e eenigs- zins ingewijd is weet, dat vaak voor de meegenomen boterhammen, een zwaar diner, soms plus lunch, gedeclareerd werd. Krasse staaltjes zouden zijn aan te halen, doch 't is geen sportbelang deze in het openbaar te behandelen. Een knap voorbeeld van *3en amateuristi- schen geest onder het scheidsrechters- corps van ongeveer 10 jaar geleden is beslist vermeldenswaard. Een p,as aange stelde functionaris zond tot niet geringe schrik van den Bondspenningmeester na zijn eersten wedstrijd 'n rekening voor: 1 paar schoenen; een jas; een fluit, een pot inkt, pen, penhouder, een envelop pe en een vel papier. Het was noch 1 April, noch op of omstreeks St. Ni- colaas; geen grap, maar ernst, want toen het bedrag niet werd uitbetaald, was de liefde voor 't scheidsrechtersvak uit. Gelukkig zijn deze toestanden thans geschiedenis en kan gezegd worden, dat over 't algemeen slechts gedeclareerd wordt, wat is uitgegeven. Zeker, er zal nog kaf onder 't koren zijn, maar 't groot ste contingent scheidsrechters kent en verstaat de nooden der kleine clubs en houdt daarmee rekening bij 't opstellen van zijn declaraties. Teveel wordt nog gedacht en verkon digd, dat de scheidsrechters te duur zijn, d.w.z. meer in rekening brengen dan uitgegeven wordt. Toch is deze ge dachte niet juist en wij hebben de vas te overtuiging, dat van de meeste scheidsrechters de porlemonnaie na een wedstrijd lichter is, dan er voor. Ieder zal het er over eens zijn, dat de Z. V. B.-scheidsrechters zich heel wat opof fering getroosten, terwille van het la gere voetbal. Denkt men er wel eens over na, dat deze menschen week in, week uit op stap gaan om leiding te geven aan jongelui, wier spel vaak nog slechts een „poging tot voetballen" is en dat zij daarbij nog diverse opmerkin gen en aanmerkingen op hun werk te incasseeren krijgen? Zij zouden vaak ook liever eens toeschouwer zijn bij een be hoorlijken K.N.V.B.-wedstrijd, want zij zijn toch allen voetballiefhebbers. Is 't dan zoo zwaar aan te rekenen, als zij na den wedstrijd, terwijl zij moeten wachten op boot of trein, eenige ver strooiing zoeken en hun diner, althans een deel ervan verdisconteeren in een extra hartversterking? Ons dunkt van niet. Er wordt geëischt van den scheids rechter naast zijn vrijen tijd, dikwijls het maken van reisjes onder de ongunstig ste weersomstandigheden; onfeilbaar/ heid in spelregelkennis en spelregeltoe passing; het anderhalf uur vertoeven in vaak minder prettig weer en nog veel meer, maar altijd wordt vergeten hem de waardeering toe te meten, waarop hij zeer zeker recht heeft. De Zeeuwsche Voetbal bond he eft. nog behoefte aan een aant,al f 1. i n k e arbiters, die veel voor hun werk over hebben. Dat direct een aantal ideale voetbal rechtsprekers gevonden zullen worden welke beschikken over de kwaliteiten, waarover zij volgens een Engelsch blad moeten beschikken nl. „de wijsheid van een Socr,ates, het oordeel van een Sa lomo, het geduld van een lam, de on verstoorbaarheid van een Chinees, de kracht van een Hercules, de snelheid van een hert, de huid van een rhinoce ros en de geslotenheid van een oester' daar.aan twijfelen we. Hoe rijden we meer schaatsen De heer W. T. te K. schrijft ons: Ja, zult U zeggen, dat is me ook een vraag, je kan toch alleen schaatsenrij den, als het ijs dik genoeg is, dus na een behoorlijk aantal dagen en dan altijd nog bij aanhoudende vorst Toch hoeft dat niet Reeds na een stevige nachtvorst is het al mogelijk de schaatsen onder te

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7