LANDBOUW. AFLOOP AANBESTEDING. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. iflilTBESIOItTEi. De storm. DÖ0DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. KAPELLE. komen, dat de voorkeur moet worden gegeven aan een systeem, waarbij aan de centrales een verordenende bevoegd heid wordt verleend, alsmeie het recht om binnen bepaalde grenzen de voor- schriften der landbouw-crisismaatrege- len zelfstandig uit te voeren, ook omdat slechts langs dezen weg de mogelijkheid bestaat, op den duur alle producten van crisisproducten onder controle der over heid de mogelijkheid te verschaften, zelfstandig hun eigen belangen te rege len, slechts op deze wijze acht de com missie het op den duur mogelijk, het aantal administratieve maatregelen be langrijk te beperken. In een afzonder lijk hoofdstuk heeft de commissie deze beginselen nader uitgewerkt. De directie van den landbouw en den crisisdienst^ De vraag, of in de bestaande bemoei ingen van de directie van den landbouw met de uitvoering der landbouwcrisis maatregelen thans wijziging gebracht moet worden, beantwoordt de commis sie ontkennend. Zij meent echter, dat in de toekomst een overgang naar de di rectie van den landbouw van de uit de crisismaatregelen voortvloeiende werk zaamheden, die een permanent karak ter gaan vertoonen, noodzakelijk is te achten. Bedrijfssteun of individueele steun? Ten aanzien van dit vraagpunt blijkt de commissie in groote meerderheid van gevoelen te zijn, dat het door de regee ring gekozen stelsel van bedrijfssteun het beste is geweest en in het belang van land- en tuinbouw en in het belang van de arbeidsgelegenheid ten platte- lande. Het kleinbedrijf. Zeer uitvoerige beschouwingen heeft de commissie aan dit onderwerp ge wijd. Zij spreekt daarbij als haar conclu sie uit, dat de toestand van de kleine boeren- en tuindersbedrijven bijzondere zorg der regeering vereischt. De door den ministër van landbouw en visscherij in het leven geroepen „dienst voor de kleine boerenbedrijven zal een verbe tering van den economischen toestand der bedrijven moeten nastreven door intensieve bedrijfsvoorlichting en door het toekennen van een bijzonderen be drijfssteun. Aan het rapport is, behalve de reeds genoemde minderheidsnota van den heer J. Smid, toegevoegd een minder heidsnota van den heer J. Hilgenga (secretaris van den modernen Landar- beidersbond) waarin deze blijk geeft, zich met het algemeene economische uitgangspunt der overige leden der com missie niet te hebben kunnen vereeni gen. Vele schepen in moeilijkheden. De storm van gisteren en de buiten gewoon woeste zee hebben heel wat schepen in moeilijkheden gebracht. De sleepdienst te Hoek van Holland vooral heeft druk werk gehad om eenige sche pen veilig den Nieuwen Waterweg bin nen te brengen. Het g'roote Duitsche schip „Schwaben" liep bij het b'nnenko- men in den mond van den Waterweg even buiten het vaarwater aan den grond en moest door vier sleepbooten vlot worden getrokken. Het Duitsche tankscheepje „Kurt Hartwig Siemers" dat bij het lichtschip Maas met defecte stuurinrichting rond dreef kon na veel moeilijkheden door de „Witte Zee" binnen worden geloodst. De reddingboot van Hoek van Holland die naar het in nood verkeerende schip was gesneld behoefde geen hulp te ver- leenen. DE RAMP VAN DE SCH, 68. EEN VIJFDE SLACHT OFFER. De ramp van den Scheveningschen logger, de Sch(, 68, die gistermorgen bij het binnenkomen te IJmuiden binnen de Noorderpier is gezonken heeft nog een vijfde slachtoffer geeischt. Gisteravond is in het ziekenhuis te IJmuiden een van de twee opvarenden die aldaar zijn op genomen, de 60-jarige Wouter Pronk, over eden. Van de vier zeelieden, die ®s °c*ltends bij het zinken van het schip om het leven kwamen, waren er drie ge huwd, nl. de 30-,arige schipper Jac. den Heyer de stuurman Verbaan en de ma troos Vink. De matroos Kuiper was on gehuwd. Deze ramp heeft dus aan vijf schippers het leven gekost. EEN TWEEDE LOGGER VERGAAN? Mast steekt bi; IJmuiden boven water uit. Er bestaat alle aanleiding om aan te nemen, dat de hevige storm van gisteren een tweede scheepsramp heeft veroor zaakt, welke mogelijk in omvang het drama van de Sch. 68 overtreft. Men heeft namelijk op korten afstand van de buitenhaven te IJmuiden ongeveer 2 km uit de pieren benoorden den z.g. uiterton dit is de laatste boei voor IJmuiden een mast van een wrak ge signaleerd. Reeds gistermiddag kwamen berichten hieromtrent binnen, doch ze kerheid kon niet worden verkregen. Vanochtend heeft de loodsboot op de aangegeven plaats een onderzoek inge steld, waarbij inderdaad de mast werd waargenomen. Hoewel er geen enkele gissing kan worden gemaakt, met welk schip men hier te doen heeft, schijnt het niet uitgesloten, dat hier een tweede log ger in de golven is verdwenen. Zoodra de zee minder ruw is, zal men een nader onderzoek instellen. Het spreekt van zelf, dat de vondst van den mast in vis- scherskringen groote ongerustheid heeft gewekt. Verder wordt gemeld, dat gistermid dag op het strand voor het fort te IJmui den een boot is aangespoeld. Aanvanke lijk dacht men, dat deze afkomstig was van den verganen logger Sch. 68, doch het bleek, dat zij gemerkt was Sch. 179. Dit behoeft echter nog geen aanwijzing te zijn, dat dit vaartuig schipbreuk heeft geleden, aangezien de boot van het dek zou kunnen zijn gespoeld. Nadere be richten omtrent de Sch. 179, welke toe behoort aan de reederij Frank Vrolijk te Scheveningen, zijn nog niet ontvan gen. TREILER IN NOOD? Een heden in IJmuiden binnengeko men logger, heeft gerapporteerd op ze ven mijl N.W. van IJmuiden een treiler te zijn voorbijgevaren, die ronddreef met weggeslagen brug en schoorsteen. De „Neeltje Jacoba", de motorred dingboot van de Noord- en Zuidholland- sche redding maatschappij is om twaalf uur uitgevaren om zoo noodig hulp te verleenen. De naam van den treiler is nog niet bekend. Duitsch stoomschip bij Ter- schellingerbank in nood. Het Duitsche stoomschip „Norburg" geraakte gistermiddag bij Terschellinger- bank in nood. In verband met zijn ge vaarlijke positie is het schip om den Oost gaan stoomen teneinde te trach ten de Eems binnen te vallen. De sleep boot „Holland" uit Terschelling en de motorreddingsboot „Insulinde" uit Oost- mahorn hebben het schip assistentie ver leend. Hedennacht is de „Norburg" vei lig de haven van Borkum binnenge bracht, Opvarenden van sleepboot en Rijnaak gered. Gisterochtend is de motorreddingboot „C. A. den Tex" uit Harlingen uitgeva ren naar de motorsleepboot „Harlingen" welke met den Rijnaak Marie" van Roosendaal op sleeptouw, in de Wad denzee ter hoogte van St. Jacobi Pa rochie in nood verkeerde. 's Morgens om negen uur was de red dingboot uitgevaren en na een zwaren tocht keerde zij des middags om vier uur in de haven van Harlingen terug met zes geredde personen aan boord, nl de schipper-eigenaar van de sleep boot, G. Attema, zijn vrouw, twee kin deren van 2 y2 jaar en van elf maanden, de sleepbootknecht K. Wijkstra, bene vens de knecht A. Hartstra van den rijnaak „Marie". De schipper van den aak, Ramakers, wenschte zijn schip niet te verlaten en bleef alleen aan boord. De geredden vonden bij familieleden te Harlingen huisvesting. De sleepboot „Trio" is het gelukt ver binding te krijgen met de verlaten mo torsleepboot ..Harlingen". Zij heeft haar gisteravond de haven van Harlingen binnengebracht. Motorscheepje te Hollum ge" strand. In den afgeloopen nacht is het motor scheepje „Midsland", schipper-eigenaar D. Borsch, wonende te Midsland, te Hol lum op Ameland gestrand. Het scheepje, dat achter een zandbank is geslagen, ligt zoo hoog, dat het gelost kan wor-r den. Reeds gistermorgen waren de' schipper en de knecht door de redding boot „Brandaris" van boord gehaald. De „Midsland welke met stukgoederen ge laden is, was op weg van Amsterdam naar Terschelling. De mogelijkheid het scheepje vlot te brengen is vrijwel uitgesloten. Men is van meening, dat het als verloren moet worden beschouwd. De eerste stuurman van de „Poelau Bras" verongelukt. Naar wij vernemen, is Dinsdag -tijdens den hevigen storm aan boord van het vrachtschip „Poelau Bras" van de stoom vaart maatschappij „Nederland" tusschen Hamburg en Cuxhaven een doodelijk ongeluk gebeurd. Het slachtoffer is de eerste stuurman, de heer M. J. C. van 't Riet uit Rotter dam, die door een stortzee van den bak is geslagen, waarbij hij zeer ernstig werd gewond. De heer Van 't Riet werd te Cuxha ven aan den wal gebracht, tvaar hij in het ziekenhuis werd opgenomen. In den loop van den nacht is hij aan zijn ver wondingen bezweken. De heer Van 't Riet was 42 jaar oud en gehuwd. De „Poelau Bras" heeft inmiddels de reis naar Amsterdam voortgezet. DE STORM IN ENGELAND. De storm, die geheel Engeland teis terde woedde het hevigst boven Schot land, waar hij een windsnelheid van 140 km per uur bereikte. Minstens zeven personen zijn in Schotland tengevolge van het noodweer om het leven tfeko- men, terwijl er 16 vliegtuigen bescha digd zijn. Twaalf dezer toestellen be hoorden aan de hulpluchtvaartdiensten van het vliegveld Abbots Inch bij Apis- ley. Te Sunderland zijn twee vischers verdwenen. Te Glasgow werd een man door den wind ter aarde geworpen en gedood, terwijl een vrouw en een kind door vallende steenen doodelijk werden gewond. Een Letlandsch schip vergaan, Hel Letlandsche stoomschip „Helena Faulbaum" is op de rotsen voor de kust van Argyllshire geworpen. Het schip zonk binnen een kwartier. Van de uit 18 koppen bestaande bemanning zijn vier gered. De overigen worden vermist en men vreest dat zij zijn verdronken. Reeds zijn verscheidene lijken aange spoeld, LICHTSCHIP BIJ CUXHAVEN GEKAPSEISD. VIJFTIEN DOODEN. Het lichtschip „Elbe 1" nabij Cux haven, is gistermiddag tijdens den or kaan gekapseisd. Volgens een oogge tuige, den kapitein van een Engelsch schip, werd het lichtschip door een grondzee gegrepen; men heeft van het vaartuig niets meer vernomen. Aan boord bevonden zich 15 mannen, die naar men moet aannemen, om het leven gekomen zijn. Het bergingsvaartuig „Hermes" dat van Cuxhaven uitvoer, moest onverrich- terzake terugkeeren, daar het tegen de hooge, holle zee niets kon uitrichten Ook verschillende andere vaartuigen konden de plaats waar het lichtschip verging, niet bereiken. EEN SKELET GEVONDEN. Misdrijf in het spel? Dezer dagen is nabij Leeuwarden een menschelijk geraamte gevonden dat aanleiding heeft gegeven tot velerlei ge- ïuchten en dat in verband wordt ge bracht met het 14 jaar geleden spoor loos verdwijnen van een jongeman. Op 2 November 1922 nl. verliet des avonds de 26 jarige Jaring Wenselaar, boekhouder in dienst van de gemeente Leeuwarden zijn kosthuis aan de Ba- gijnestraat aldaar. Hij zeide een bespre king te hebben op het kantoor der ge meentereiniging, dat vermoedelijk be trekking had op slordigheden, in de boekhouding aangetroffen. Sinds het verlaten van zijn kosthuis is van den jongeman niets meer vernomen. Nim mer heeft men kunnen ontdekken wat van deze mysterieuze verdwijning de reden is geweest. Uit het onderzoek bleek wel dat zijn boekhouding slordig was bijgehouden maar fraude werd niet geconstateerd. De jaren gigen voorbij, zonder dat men een spoor van den vermiste ont dekte. Tot nu dezer dagen arbeiders in werkverschaffing in de omgeving van Leeuwarden ongeveer 85 cm onder den grond een skelet aantroffen. Bij nauw keurig onderzoek van den schedel mee- nen de broers van den verdweenen Wenselaar met groote zekerheid te kun nen zeggen dat het skelet dat is van Jaring. Uit het schedelonderzoek zou voorts gebleken zijn, dat de persoon van wien dit geraamte is, moet zijn doodge slagen. Vele geruchten doen in Fries land nu de ronde en met belangstelling wacht men 't verdere gebeuren in de ze geheimzinnige zaak af. NOTARIS GEARRESTEERD. Een bekend notaris te Amster dam, dte naar wij destijds meld den het vorig jaar in financieele moeilijkheden is ger,aakt, welke tot ge volg hebben gehad, dat hij in Juni 11., nadat aanvankelijk door de rechtbank een voorloop'ge surséance van betaling w,as verleend, failliet werd verklaard, is thans, op grond van een onderzoek door de centrale recherche, hetwelk zeer ern stige verdenking van verduistering, ien nadeele van cliënten heeft opgeleverd, op last van de justitie gearresteerd, en in hei huis van bew.aring opgesloten. BOERDERIJEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het hevig noodweer, dat gis teravond boven de Noordelijke provin cies woedde, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer E, J. Wierenga te B e d u m. Het huis brandde tot den grond toe af. Tijdens onweer is gistermiddag de bliksem ingeslagen in de kapitale boer derij van den landbouwer C. van dei- Laan op de Leegte, tusschen Pieterzijl en Koflumerland (Fr.) De boerderij is, voor wat het beneden gedeelte betreft, geheel uitgebrand. Te Leebroek, gemeente Dwingeloo, is gisteravond, tijdens een hevig onweer, de bliksem geslagen in de boerderij, be woond door den landbouwer H. Knijp- stra. De boerderij brandde geheel af. De inboedel en de geheele voorraad hooi gingen verloren, AUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG VERPLETTERD. Vader van elf kinderen om het leven gekomen. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Zalne, gemeente Zwoller- kerspel, wederom een doodelijk ongeval gebeurd, het zevende in betrekkelijk korten tijd. Op den Almeloschen straat weg, die aldaar den spoorweg kruist, reed een chevrolet-auto, bestuurd dooi den 42-jarigen heer J. G. Heuthorst, houthandelaar te Doetinchem, in de richting Zwolle. De bestuurder wilde den overweg nog passeeren, toen uit de richting Steenwijk een losse locomotief naderde, die een proefrit maakte. De heer H. werd nog op het gevaar, dat hem bedreigde, attent gemaakt dooi den bestuurder van een vrachtauto, die zijn wagen aan de Zwolsche zijde van den overweg had gestopt. De heer H. schijnt dit evenwel niet bemerkt te hebben. Hij reed althans door met het gevolg, dat de auto door de locomotief werd gegrepen en ongeveer 200 meter meegesleurd. Geheel vernield bleef de wagen langs de spoorbaan liggen. De bestuurder werd uit de auto ge slingerd en kwam aan den voet van den spoordijk terecht. Het slachtofler, dat een scheudelbreuk had opgeloopen, was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van elf kinderen. De heeriH. stond als een bezadigd rijder bekend. Soest: 1 doode. Gistermiddag, even na het uitgaan van de Chr. Ulo-school te Soest waren op de Middelwijkstraat drie schooljon gens op de fiets aan het stoeien, juist op het oogenblik, dat achter hen een personenauto naderde. Een van het drietal, de 14-jarige P. van G. uit Amersfoort, geraakte op 't linker- gedeelte van den weg en kwam vlak voor de auto terecht. De bestuurder trach!te nog te remmen, doch tevergeefs. De auto ging den jongen over het hoofd. Kort n,a het ongeluk is van G. overle den. Zuidbroek: 1 doode. Hedenmorgen vroeg reed dr. De Groo' uit Zuidbroek met zijn auto, waarin nog gezeten waren de heeren Broekema, Hoekman en Van der Molen bij hel Spoordok te Zuidbroek in het Munten- dammer diep. De dokter, die zelf chauffeerde, heeft vermoedelijk de bocht, die de weg lei- plaatse maakt, door de duisternis niet gauw genoeg opgemerkt en reed in de aangrenzende vaart. De heeren Br., H. en v. d. M. wisten zich te redden. De dokter, die met behulp v,an inmiddels toegeschoten omwonenden het laatst uit den wagen werd gehaald, was be wusteloos geraakt. Het mocht echter niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Putten: 1 doode. Gistermorgen is bij het oversteken van den nieuwen verkeersweg, welke om Putten heenloopt, de 61-jarige land bouwer uit Telgt, gem. Ermelo, door onoplettendheid, door een auto, komen de uit de richting Ermelo gegrepen en op slag gedood. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN ROTTERDAM.. Heden heeft Prins Bernhard van Lip- peBiesterfeld, vergezeld van zijn secretaris, jhr. ir. W. G. Roëll, per auto een bezoek aan Rotterdam gebracht, daartoe uitgenoodigd door eenige lei ders van bedrijven daar ter stede. De Prins bezocht eerst de fabriek van de Erven de Wed. J. van Nelle n.v., waar hij om kwart over tien arriveerde. Hij begaf zich vervolgens via de haven terreinen van de n.v. Thomsen's Haven bedrijf en de n.v. mij. Lekhaven, aan boord van een motorboot van de n.v. de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij. Een korte tocht werd gemaakt door de havens, waarna het noenmaa. werd gebruikt in het sociëteitsgebouw van de koninklijke roei- en zeilvereeni- ging „De Maas". Aan dezen koffiemaal tijd zaten ongeveer zeventig Rotter dammers aan, met wie de prins zich ge- ruimen tijd onderhield. Vervolgens ver trok Z. D. H. per auto naar Het Loo. HET RAPPORT VAN DE COMMISSIE-VAN LOON. Naar wij van bevoegde zijde verne men, heeft de minister van landbouw en visscherij aan de commissie-Van Loon alsnog de vraag gesteld, of zij onder de gewijzigde monetaire verhoudingen haar opvattingen omtrent de verplaatsing van alle crisisheffingen en -toeslagen naar de grens geformuleerd in het zesde hoofdstuk van haar rapport hand haaft. De commissie is verzocht, den mi nister hieromtrent vóór 1 November a.s. te antwoorden. OPHEFFING CONTINGENTEERING RUBBER-BOVENKLEEDING. De regeeringspersdienst meldt, dat naar mag worden verwacht, een dezer dagen de contingenteering van rubber-boven- kleeding zal worden opgeheven. DE STAKING IN HET FRANSCHE KOLENTRANSPORT BEDRIJF. Steeds meer fabrieken ge dwongen te sluiten. Het aantal fabrieken, dat tengevolge van de staking in het kolentransportbe- drijf in de omgeving van Roubaix en Tourcoing gedwongen is te sluiten, is tot 19 gestegen, tengevolge waarvan 3000 man werkloos zijn geworden. Gister avond hebben postende stakers den chauffeur van een zonder geleide rijden de kolenauto aangevallen. Zij wierpen den man op den grond, sloegen hem op het hoofd en verspreiden de 2 ton kolen, die zich op den wagen bevonden, over de straat. De werkgevers weigeren met de trans portarbeiders te onderhandelen, zoolang dezen de opslagplaatsen bezet blijven houden. Zij beschuldigen de arbeiders er van, in staking te zijn gegaan zonder ge bruik te hebben gemaakt van de ver zoeningsprocedure, die onlangs bij de wet is ingevoerd. ABONNEMENTEN en ADVERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent A, VAN LIERE, Postweg B 23. DE NAJAARSHENGSTENKEURINGEN IN ZEELAND. ZIERIKZEE. Behalve de 15 in het keuringsboekje ingeschrevenen werd nog een hengst gekeurd, die voor*~Ber- gen op Zoom was ingeschreven, in totaal dus 16 stuks. Hiervan werden 8 afgekeurd, waarvan vijf 2 -jarigen en drie 334-jarigen, van welke laatste echter geen in K was opgenomen. De goedgekeurden zijn: Artist van de Spaansche Zee 74596, door Artist K 1455, uit Suivana K 17999, van C. van Oeveren te Capelle bij Zierikzee; Cava lier van Buitenzorg 76471, door Cavalier de Genoels K 1505, uit Zegerina van Buitenzorg K 17965, van J. J. v. d. Zan- de te Nieuwerkerk; Emir 77582, door Carlo K 1527, uit Stien K 14279, van Gebrs. J. en P. Vogelaar Pzns te Anna- Jacobapolder; Otto van Buitenzorg K 1660, door Max de Herzele K 1298, uit Ada de Weydeline K 8358, van Van de Zande e.a. te Nieuwerkerk; Marin van Sasput K 1608, door Espoir du Grand Coron K 1335, uit Herta van Sasput K 15212 en Audeux van Eikelenbosch K 1620, door Audacieux du Chateau K 1445, uit Mina de Eikelenbosch K 13160, beide van dezelfde combinatie. Voor uitslag der premiekeuring ver wijzen wij naar volgend nummer. Namens Ged. Staten heeft de hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat Woensdag te M'ddelburg aanbesteed he: verbeteren van nel weg- vak PrommelsluisSerooskerke deel van den weg Zierikze eH a a ra ste d e, met bijbehoorende werken. Inschrijvers waren: W. P. en B. L. Veldhoven, Zierikzee f 152,000, J. D. Jan sen, Colijnsplaat f 151,800; H. Douw, Zierikzee f 150,100; M. Andriessen, Scherpenisse f 149,900; J. van Vossen, W, van Vossen en K. J. Moerland, St. Annaland f 149,800; W. M. Knuist, Goes en J. Knuist 's-Heer Arendskerke f 149,800; J. H. van der Ven, Vilssingen f 148,800; P. Broeken, Breda f 146,029; A. Roovers en W. de Wijs, Made f 145,300; F. v. d. Hulle, Oosterland f 144,800; C. Verwater en Co., Teterin- gen f 143,940; L. Zoetemeijer, Brielle f 143,400; J. den Oude, Zierikzee f 143,200; P. van Oort, Raamsdonk f 142,485; M. v. d. Velde, en J. P. Bos- sers, Bruinisse f 142,000; M. M,athijsen en J. Slager, Brouwershaven f 141,830; W. en A. Wandel, Nieuwerkerk en L. Wandel, Oosterbeek f 140,800; firma Gebr. J. en L. Broere, Sliedrecht f 140,300; A. J. Verjaal, Dreischor f 138,900; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 138,600; N.V. Aannemings- en Wegen bouwmaatschappij v.h. J. Heijmans, 's- Hertogenbosch en Rosmalen f 137,400; L. Timmer, Dordrecht f 136,500; N.V. Kon ng's Wegenbouw, Oss f 135,414; J. Haringman, Colijnsplaat f 129,700 en N.V. Noord Nederlandsche Wegenbouw Harlingen f 128,600. Middelburg', 27 Oct. Fruitveiling. Peren: Beurré d'Aremberg 816 c„ id. Alex. Lucas 1116 c., Soldat Laboureur 23 c., Nouveau Poiteau 1016 <ci., Doyenne de Commice 1228 c., William 1523 c., Comtesse de Paris 1120 c., Le Curé 12 c., Zwijndr. Wijnpeen 25 c Pondspeer 712 c., Wildeman 918 c„ Bergamot 1014 c., Rietpeer 14 o., Winterlouwtje 812 c., Kleipeer 9 14 c. Appels: Reine d'Or 912 c., Goud- reinet 1121 c., Bellefleur 1221 o., Sterappel 1319 c., Gron. Kroon 16 26 c., Bismark 1013 c., Notarisappel 15 c,Cox Oranje Pipping 28 c., Blem- heim 12 c., Framboosappel 14—19 c„ Landsberger Reinet 1113 c., Bramley Seedling 1214 c., Jac. Lebel 12 c., Huismanszoet 1213 c., Champagne zoet 1017 c., Armgaard 1720 c., Gron, Zoet 1017 c., Roode Ribbing 9 25 c., Zoete val 911 c., Zure val 9 c., Perenval 79 c. Diveresn: Tomaten A 717 c,B 16 c,, C 711 c., Noten 5255 c., Alicante 1728 c., Frankenthaler 34 oMispels 6 c. alles per kg. Middelburg, 27 Oct, Op de aard appelveiling waren de prijzen, Late bl. 4371 c„ Blauwe Eigenheimers 50 c., Poters alles per 25 kg. 4t Goes, 27 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland", Exportveiling n.m. 1 uur. Zure Kroetappels 5,70, per 100 kg'. Kleine Veiling. Peren: Doyenne du Comice extra 28-30, idem A 2730, idem B 22—30, idem C 19-23, Nouveau Poiteau extra 1315, idem A 1416, idem B 1416, idem C 1314, Comtes se de Paris extra 1922, idem A 17 20, idem B 1417, idem C 10-13, Jose- hines de Malines extra 21, idem A 18, idem B 17, idem C 14, Duch. d'Angou- lême extra 22, idem A 22, idem B 19, idem C 16, Le Lectier extra 20, idem A 20, idem B 17, idem C 14, Beurré Alex. Lucas extra 24, idem A 2224, idem B 23, idem C 19, Beurré Hardy extra 26, idem A 25, idem B 16, idem C 14, Beur ré Clairgeau extra 22, idem A 22", idem B 20-21, idem C 16-19, Beurré Six extra 20, idem A 20, idem B 18, idem C 15, Winter Louwtjes extra 15, idem A 13- 14, idem B 10-12, idem C 8-10, Jodenpeer extra 15, idem A 14, idem B 12, idem C 9-12, Winter Suikerijen extra 11-12

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3