'tVerkeershoekje. Bond van Nederlandsche Visscherij-vereenigingen. SPORT. RECHTSZAKEN. KERK EN SCHOOL AFLOOP VERKOOPING. iilROERLUKE STAND. MARKTBERICHTEN. De steun aan de garnalen- visscherij. De strafcommissie van den K.N.V.B. waarschuwt. AGENDA. VI. In bochten en bij kruisingen of ver eenigingen van wegen binnen bebouwde kommen (en ook op die op. de buiten wegen waar het uitzicht niet voldoend* vrij is) zal men voortaan een voor zich uit rijdende auto, voertuig enz. niet meer mogen passeeren indien men daarbij op de linkerweghelft zou komen. Dit pas seeren mag op die plaatsen alleen ge schieden voor het voorbij rijden van stil staande motorrijtuigen of voertuigen Aangezien we in onze omgeving en vrij wel in de geheele provincie slechts we gen met twee rijbanen hebben, dienen weggebruikers met bovenstaande bepa ling terdege rekening te houden. Als voorbeeld van deze bepaling moge die nen dat we voortaan te Middelburg niet meer passeeren in de bochten op de Markt en in de Lange Delft of op de Kaden rijdende waar de St. Janstraat Heerenstraat en Nieuwstraat zich me die straten vereenigen. De Bond van Nederlandsche Vissche- rij Vereenigingen hield Zaterdag haar tweede algemeene vergadering te 's- Gravenhage, onder voorzitterschap van den heer Joh. W. Stevenson uit Den Helder. De vergadering was buitenge woon druk bezocht door visschers uit nagenoeg alle belangrijke visschers- plaatsen van het land, w.o. 85 uit Arne- muiden, Veere en Vlissingen. In zijn openingswoord verwelkomde de voorz. in 't bijzonder o.a. de Twee de Kamerlieden mw. mr. B. Bakker Nort, de heeren ir. E. V. van Dis, C. F Duymaer van Twist, dr. I. H, J. Vos, C. v. d. Zaal, J. H. F. van Zadelhoff, voorts de heeren G. Mante, inspecteur van de Scheepvaart, vertegenwoordiger van den minister van Waterstaat, Van Dijk, seer. Ned. Visscherij-Centrale, G. C. Groen, namens den minister van Landbouw en Visscherij, A. Rorije, na mens het gemeentebestuur van Vlissin gen en de burgemeesters van Arnemui- den en Veere. De burgemeester van Breskens had een telegram van verhin dering gezonden. De voorz. hield daarna een uitvoe rige bespreking over de scheepvaartin spectie. Spr. heeft daarover vele klach ten ontvangen, maar nochtans wil hij er op wijzen, dat de scheepvaartinsp. zich van haar moeilijke taak bewust is, juist omdat het noodlijdende visschers be treft. Dit neemt echter niet weg, dat 'n vaartuig voor de zeevaart aan rede lijke veiligheidseischen moet voldoen, in de eerste plaats voor de opvarenden zelf. De scheepvaartwet met verplichte keuring bestaat reeds geruimen tijd, doch is om allerlei redenen nog niet ten uitvoer gelegd. Spr. acht den tijd van toepassing zeer ongunstig gekozen en hij heeft daarom pogingen in 't werk ge steld om de keuring opgeheven te krij gen, hoewel hij deze noodzakelijk vindt. De financieele toestand der visschers is echter zoo slecht, dat zelfs de meest noodige herstellingen uitgesteld moeten worden, '.zoodat bij scherpe controle van de zijde der scheepvaartinsp. een groot aantal schepen stilgelegd zal moe ten worden, omdat er eenvoudig geen geld is. Spr. wenscht de oplossing van dit vraagstuk te vinden door het stich ten van een credietfonds door de regee ring, teneinde hieruit eventueel nood- zakeijlke herstellingen te kunnen bekos tigen, die de visschers dan met kleine be dragen naar verhouding hunner verdien sten zouden kunnen terugbetalen. Wan neer de regeering hiertoe niet wenscht over te gaan dan zullen de gevolgen la ter veel ernstiger worden, doordat men dan steun zal moeten geven aan de werkloos geworden bemanningen. De visschers behouden door credietver- strekking hun bezit, kunnen hun gezin nen verzorgen, scheppen werk voor vischhandel, scheepswerven, motorfa- brieken, enz. Spr. zegt, dat de visschers gaarne willen beloven het verstrekte crediet van hun besommingen af te schrijven. Uit de vergadering willen enkele per sonen bij afkeuring door de scheep vaartinsp. geheel nieuwe schepen bou wen met subsidie der regeering, omdat nieuwe vaartuigen grootere winstmoge lijkheden bieden, alzoo meer in den geest van een staatsbedrijf. De voorz. acht dit echter niet verwezenlijkbaar, ook omdat dit millioenen kosten zal. De burgemeester van Veere, de heer Huinink, meent tegen dergelijke voor stellen direct stelling te moeten nemen, omdat hij een staatsbedrijf absoluut ver keerd acht. Hij wenscht de menschen zelf aan 't werk te houden en ook de vloot moet in stand blijven. We moeten niet den weg op vlan de Zuiderzee- steunwet. Er gaat z.i. niets boven par ticulier initiatief. De heer Duymaer van Twist voert hierna het woord. Hij vindt de schepen wet een zeer heilzame wet en de vis schers moeten een keuring aanvaarden. Ter verkrijging v/tn legeeringscrediet moeten de visschers in de eerste plaats het Nederlandsche volk een goed in zicht geven over den omvang van hun bedrijf met alles wat daaraan vast zit voor de annexe bedrijven. Dit is z.i. een groot algemeen belang en gaat tiendui zenden gezinnen aan. In de tweede plaats is spr. voorstander van be drijfssteun. Hij wenschte echter verder te gaan en zegt, dat er een regeling moet komen om de visschers aan cre diet te helpen. Hij weet, dat dit veel geld kosten zal, maar men behoeft ook niet direct tot het uiterste te gaan. De dringendste maatregelen moeten voorgaan, want de regeering heeft niet alleen rekening te houden met de vis schers, doch ook m/t;t andere deelen van de bevolking. Zijn vraag is nu of het bestuur van den Nederlandschen Visschersbond een opgave zou kunnen geven hoeveel geld voor een crediet benoodigd is. Als men dit weet is er een begin. Men dient te begrijpen, dat de regeering nimmer tot credietverlee- ning zal overgaan, indien zij niet weet hoeveel geld er mee gemoeid zal zijn. De heer Van Leeuwen zegt voor Zee land gegevens te kunnen verstrekken over het bedrag der bedrijfsbenoodigd- heden. Dit bedrag voor de Zeeuwsche kustvisschers ruim 200.000.in 1934. Spr. acht de vaststelling van het cre diet voor schepen-reparatie niet zoo moeilijk, omdat de scheepvaartinsp. dit toch het beste kan beoordeelen door middel van haar controle. Op een vraag van den voorz. ant woordt de aanwezige heer Korstanje, adj. inspecteur van de scheepvaart, een beraming te overwegen. Hij deelt mede, dat er echter zeer oude vaartuigen zijn van wel 60 jaar oud en dan nog met blik bespijkerd. Hij beklaagt zich over de geringe medewerking der visschers ten aanzien van de keuring, maar schrijft dit gedeeltelijk toe aan het be vreesd zijn voor afkeuring. De eischen, welke de scheepvaartinsp. stelt voor de uitrusting als lampen, reddingsmiddelen, enz. zijn minimumeischen. Hij moet even constateeren, dat er schepen zijn, die zonder eenig uitrustingstuk varen, dus zonder boeien of zwemvesten, Spr. haal de als voorbeeld het verdrinkingsgeval van een Arnemuidschen visscher aan, dat dit jaar gebeurd is en die waar schijnlijk gered had kunnen worden, in dien er een reddingsboei aan boord ge weest was. De visschers schieten ook ernstig tekort in het voeren van lichten en dit brengt toch geen groote kosten mede. De Kamerleden verlaten nu de verga dering wegens andere dringende bezig heden en zeggen hun volle medewer king toe, als er concrete voorstellen worden ingediend. Maaswijdte-besluit. Over dit gewichtige besluit ontstaat vervolgens een omvangrijke discussie, wa,araan /door vele personen wordt deelgenomen. In verband met de plaats ruimte zijn we genoodzaakt het verslag lierover sterk te bekorten, daar dit be sluit voor Zeeland van minder belang is. Met ingang van 1 Jan. 1937 zal een maaswijdle verplicht zijn van 7% cm. Volgens de sprekers kan dit voor de kustvisscherij onmogelijk gedoogd wor den. Men wil nu wel een gering steun bedrag geven, maar daartegenover staat een groot verlies aan waardevolle visch, terwijl er toch ook nieuwe net ten aangeschaft of veranderd moeten worden. Bovendien heeft een maas- wijdte-bepaling geen zin, tenzij dit in ternationaal geschiedt, want anders visschen onze buren de zee dood. Burgemeester Kamp van Texel zegt jevreesd te zijn, dat de buitenlandsche visschers met den buit zullen gaan strij den en dat de kustvisschers het offer moeten brengen. De pufvisscherij wordt om zeep gebracht en het bestuur dient daartegen ernstig te protesteeren. De regeering zal volgens spr. de slachtof- erS van deze onsympathieke bepaling moeten onderhouden. De heer C. Dooijeweerd uit Ermelo zegt het zeer te betreuren, dat de puf visscherij aldus onmogelijk wordt ge maakt. De pluimveehouders nemen veel puf, hetwelk tot voeder wordt ver werkt, af en wanneer er geen puf meer komt is het pluimveebedrijf niet ren dabel meer. Men zal dan buitenlandsch voedsel moeten koopen, wat veel duur der is. Er heerscht onder de aanwezigen al gemeen ernstige ontstemming over deze ondoordacht genoemde maatregel. Bo vendien blijkt het maaswijdtebesluit in zekeren zin buiten de Tweede Kamer om te zijn gegaan, want nadat de Twee de Kamer eenigen tijd geleden een soortgelijk besluit heeft afgewezen, tracht men het nu door middel van een koninklijk Besluit in te voeren. Steunregeling. Tenslotte wordt in de middagverga dering de steunregeling besproke'n. De voorz. zegt, dat er bij de visschers nog een zekere onvoldaanheid leeft. Hij vindt den steun nog heel sober en hij moet tot zijn leedwezen constateeren, dat van tevredenheid nog niet gespro ten kan worden. Ook is het systeem der steunregeling tegenstrijdig. Deze wordt berekend naar de hoeveelheid der gar- nalenvangst. Hoe meer garnalen des te hooger is de steun. Dit is niet in orde en behoort anders geregeld te worden. De heer Van Leeuwen, zegt, dat in zijn gewest Zeeland het idee is geopperd gespeeld wordt. En dit is m.i. de laatste om het nog niet aangewende deel van jaren wel erg uit het oog verloren, E' u~4- LL„„ iJ- „tI 1 I- i 1 1 het uitgetrokken steunbedrag alsnog te bestemmen ter mogelijke verhooging van den steun, Hij wil via de gemeente besturen ook aandacht besteden aan de schippers, die als werkgevers aange merkt worden, maar evenzeer steun noodig hebben. De heer Van Belzen zegt soms het gevoel te hebben, alsof de minister de steuntoezeggingen wil aanwenden als verdoovingsmiddel, Spr. noemt duidelijke voorbeelden en toont met berekeningen aan, dat er visschers zijn, die gedurende 5 weken 3.60 per week verdiend hebben, waarin 60 cent steun is begrepen. De schipper heeft in dit geval voor onderhoud schip en zich zelf slechts 1.80 ontvangen. Een ande re visscher uit Arnemuiden zegt niet ge komen te zijn uit nieuwsgierigheid maar van den honger. De heer Huinink betoogt, dat steun is bedoeld om de visschers voor armoede en ondergang te behoeden. De regeering was hiermede op den goeden weg. Er is echter verschil in werking van de re geling voor sommige deelen van het land. In de regeling is z.i. een ernstige fout, doordat zij gebaseerd is op norma le omstandigheden en normale besom mingen. En de regeling loopt falikant verkeerd, wanneer men op export is aangewezen, zooals in Zeeland het geval is. Het is intens droef, dat de visschers met zoo'n lagen steun naar huis moeten. Daarom moet men in bevoegde kringen ernstig pogen de regeling te herzien. De voorz. ontkent, dat in andere deelen van het land gunstiger toestan den zijn dan in Zeeland. Het is overat slecht van Den Helder tot om de Zuid. Wat omtrent IJmuiden wordt beweerd is onv/aar. Ten aanzien van verbetering steun zou z.i. het allereenvoudigste zijn om wanneer de visschers te weinig ver dienen dit tot een bepaald minimum bij te passen. Het Centraal-Verkoop werkt nog erg stroef. De visschers dienen ech ter te begrijpen, dat één organisatie het middel is om hun doel te bereiken en na het aannemen van de reeds gisteren gepubliceerde motie, gericht aan den minister van Landbouw en Visscherij sluit hij deze welgeslaagde vergade ring. Boys 3-1 -Goes 1—3; VOETBAL. Z. V. B, Tot de Zaterdagcompetitie „Walche ren" van den Zeeuwschen Voetbalbond zijn alsnog toegelaten een elftal van'de vereeniging Vlissingen en een_ elftal van R.C.S. te Souburg. Laatstgenoemd elf tal bestaat hoofdzakelijk uit spelers v,an 't geannexeerde „Ritthem", dat in den zgn, Walchersche Voetbalbond uitkwam. Voor dit elftal zal het terrein van Rit them in gebruik genomen worden. Wedstrifduitslagen. Zaterdag. Adspiranten: Serooskerke SV Souburg 13lO, Zaterdagcompetitie Walcheren: Veere 2Serooskerke 22; SV Souburg Oostkapelle 34; RCVSMZ 101; ArnemuidenRCV 2 72. Zondag. Adspiranten: EMMRCS B 210. Ie kl, A: VeereGoes 2 32; Schel- destroomMiddelburg 3 11. Ie kl. B: Hoofdplaat 2Tern. 25; Corn. BoysBreskens 2 Hulst 2Oostburg 2 06. Overgangsklasse: Zeelandia 3- 3 43; Eiland BoysDomburg Middelburg 4De Zeeuwen 3 06; De NoormannenVlissingen 4 50; RCS 2 Nieuwland 110. 2e kl. A: EMM 2Scheldestroom 2 15; CortgeneEllewoutsdijk 52; KattendijkeRCS 3 54; De Zeeuwen 4—RKVSV 4—0. 2e kl, B: Corn, Boys 2Breskens 3 104; Hulst 3Oostburg 3 04; Bier vliet 3SCD 1'3; IJzendijke 2 Schoondijke 2 42. 3e kl. A: Domburg 2Vlissingen 6 18 1; Nieuwland 2Middelburg 5 33; RKVSV 2De Noormannen 2 34; Vlissingen 5Zeelandia 5 22; De Zeeuwen 5De Zeeuwen 6 36. VOETBAL EN SPORT. Een sportliefhebber schrijft ons: Het is voor vele sportliefhebbers in den waren zin des woords de laat ste jaren geen onverdeeld genoegen de voetbalwedstrijden te aanschouwen. In tegendeel, velen zullen dikwijls met spijt en ergernis vervuld het sportterrein hebben verlaten; in de eerste plaats om het soms minder fraaie optreden van spelers en in de tweede plaats om den toon der gesprekken en uitlatingen van sommige toeschouwers. Ook Zondag wa ren velen getuige van een wedstrijd die in dit opzicht tot velerlei critiek aan leiding gaf. Het is al dikwijls gezegd, doch laat ik het dan nóg eens mogen uitspreken, Spelers, als ge U tijdens het spel n'ct volkomen kunt beheerschen en tot aller lei unfaire middelen Uw toevlucht neemt dan beteekent dit, dat ge niet voldoende en op de juiste wijze de sport beoefend hebt! Sport schenkt bij een echt kameraadschappelijke en goede beoefening een groote mate zelfbeheer- sching, die niet alleen moet blijken en dienstbaar is bij het spel, maar ook in den gewonen dagelijkschen arbeid moet worden bewezen en aan Uw persoonlijk heid en daardoor ,aan de maatschappij ten goede komt. Voetbal is een bijzonder aantrekke lijke en mooie sport, mits het om het spel ke speler dient te bedenken dat hij niet uitsluitend voor zichzelf en tegen „vijan den" speelt die overwonnen moeten wor den, koste wat het kost; maar dat hij samenspeelt met 10 kameraden voor de eer van zijn club en tot verheffing van het spel, waarbij de tegenpartij moei worden beschouwd als een gemeenschap van sportbeoefenaars die hetzelfde heb ben hoog te houden. En juist als hel eens niet erg lukt, laat d,an toch het ge mopper tegen elkaar achterwege en laat U niet verleiden tot zeer onmenschelijke en onsportieve uitroepen, die ik hier maar niet zal herhalen! Dit leidt on herroepelijk tot ruw spel.... en een zekere nederlaag. Blijf onder alle om standigheden, ook al is het soms moei lijk, voetballen. Dan eerst verschaft ge U zelf en het publiek een genoegen en er is dan de zekere kans, dat de club die het verdient ook zal w'nnen. Uw tegenpartij dient een goeden indruk mee te nemen van uw club. Voor besturen van voetbalclubs die begrijpen waar het om gaat ligt nog een breed arbeidsvelc open. En wij, ,als toeschouwers, moeten be denken, dat wij de spelers niet tegen elkaar opjagen als stieren in een arena en aanleiding geven tot ruw spel, Aan- moed'ging is uitstekend, doch laat d.t dan zijn op een wijze en in een taal waarvoor men zich jegens z'n jongens niet behoeft te geneeren. Ook wij kun nen tot verheffing van het spel hee" veel bijdragen. [Inderdaad, Wanneer het publxeTc z'ch in zijn aanmoedigingen beter weet te beheerschen, dan is al veel gewonnen Red.] 347 overtredingen in zes weken Er zal veel strenger gestraft worden, D,at het feit van de spelverruwing, waarop door „een sportliefhebber" hierboven gewezen is niet alleen plaat selijk voorkomt, maar, helaas, over het geheele land, moge blijken uit het g'ste ren in het officieel orgaan van den K. N, V. B. verschenen artikel van de strafcommissie, w.aarin zij aan de K. N. V. B. familie de ontstellende mededeeling doet, dat de competitie, die van 13 September 1936 af aan den gang is en dien dag nog niet eens op vollen gang i tot 18 Oc'ober jl. reeds niet minder dan 347 overtredingen heeft opgeleverd. Drie honderd zeven en veertig over tredingen in zes wedstrijddagen, dat is gemiddeld 58 per wedstrijd-Zondag! Ook al trekt men daar de 192 waarschuwin gen af, dan nog rest ons een g'etal van 155 meer ernstige vergrijpen, U voelt, aldus de comm ssie, allen met ons mede, d,at dit niet op deze wijze kan blijven voortgaan. Op Zondag 18 Octo ber moesten 38 min of meer ernstige overtredingen worden gerapporteerd en er werden niet minder dan 48 waar schuwingen uitgedeeld Wij zullen daar gezamenlijk paal en perk aan dienen te stellen. Ons voetbalspel is geen spel voor „wolkjes van wijfjes", het is een gezond en flink stuk mannensport. Met den klemtoon op sport. Onze voetbalmakkers moeten er echter mee rekening houden dat in den K.w.V.B. verwacht mag wor den en dan ook inderdaad verwacht wordt, dat de 25 personen, die intensief aan eiken wedstrijd deelnemen, zulk 'n weds rijd voor hun genoegen behoor en te spelen of te leiden zoowel de 22 spelers ,als de scheidsrechter en de grensrechters dus! Leden van den K.N.V.B. die niet van zins zijn, hiermede meer dan tot nu toe het geval blijkt, rekening te houden, moeten dan maar een ander terre n voor hun persoonlijke genoegens zoeken, maar het voetbalveld is naar onze stellige overtuiging niet het aangewezen punt, w.aarop men zijn orfhebbelijke gewoon ten dient tot uiting te brengen. Personen, die zich niet weten te be heerschen, behooren op onze velden nie thuis. Ruw en gemeen of geniep'g spel slaan, schelden of beleedigen om maar eens een greep te doen uit de reeks van overtredingen zal de commissie op krachtige wijze den kop indrukken. Wij zullen over en weer nu eens de volgende afspraak maken, zoo vervolgt de comm'ssie: We nemen allereerst de „recidivisten" onder onze hoede, zoodai het geraden z,al zijn, tegen de eerste be straffing te waken. De Commissie zal voortaan voor per sonen, die in herhaling vallen van over tredingen veel en véél stren ger optreden, dan tot nu toe het geval is ge weest. Trapt men bij herhaling na, treedt men als eigen rechter op, meent men den scheidsrechter te kunnen uit schelden of zijn taak op welke wijze te bemoeilijken, dan gaan die personen on herroepelijk öf voor goed óf voor gerui men tijd uit ons voetbal-verband. De Commissie v,an haar kant meent den sportleven weg fe Bewandelen, door de spelers en de clubbesturen tijdig ie waarschuwen, welke voornemens zij koestert. Van heden af kan niemand 'n onzen K.N.V.B. zich achter het uP- vluchtje verschuJen, dat hij dit of dat, „niet heeft geweten". Zooals ieder bur ger geacht wordt de wet te kennen, wordt van heden af elke speler en ieder clubbestuurder geacht op de hoogte te zijn met deze ernstige waarschuwing, zoo besluit de commissie. DE BOODELIJKE AANRIJDING NABIJ WALSOORDEN. De procureur-generaal eischt bevestiging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank. Het gerechtshof te Den Haag behan delde gister in hooger beroep de zaak tegen den 24-jarig'en chauffeur L, J. de W. uit Hulst, die op 21 Maart jl. met een met steenen beladen vrachtauto op den straatweg tusschen Hulst en Wals oorden een 9-jarig meisje zoodanig bij een aanrijding verwondde, dat het kind aan de gevolgen vrijwel onmiddellijk overleed. Door de rechtbank te Middel burg was De W. op 26 Juni j.l, wegens doodschuld veroordeeld tot 1 maand hechtenis, tegen welk vonnis verdachte in hooger beroep was gekomen, naar hij verklaarde omdat hij meende onschul dig te zijn. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verd. bij het passeeren van een tege moetkomende auto, die hij in de flank raakte, te veel naar rechts uitweek en op het rijwielpad terecht kwam, waar het jeugdige slachtoffer met een vrien dinnetje fietste Het meisje werd ver pletterd tusschen de auto en een daar ter plaatse staande paal der electrici- teitsvoorziening. De verdediger, mr.P. C. Adriaanse uit Middelburg, wees er op, dat de weg zoo smal is, dat auto's bij het inhalen of passeeren noodzakelijker wijs altijd op het rijwielpad terecht moeten komen, wat door de getuigen bevestigd werd. De procureur-generaal mr. A. Rom- bach was van meening, dat de verd. ge vaarlijk en onvoorzichtig heeft gereden en eischte bevestiging van het Middel burgsche vonnis. De verdediger verklaarde, dat het on geluk in hoofdzaak geweten moest wor den aan den ong'elukkigen toestand van den weg Het hof zal over 14 dagen uitspraak doen. Ned, Herv. Kerk, Ds. A. Blanson Henkemans te Nisse ïeeft bedankt voor het beroep naar Colmschate (toez.) Evang. Luth, Gem. Op het drietal te Winschoten (nieuw tal) komt voor da. L. Dufour, te Groede. Ten overstaan van notaris Beuningh te Groede werd verkocht het houten motorbotterschip „Neeltje", eigenaar H. Brand te Breskens, voor 3010, aan J. ter Meulen te Breskens. Vlissingen, Van 2226 October. Ondertrouwd: J. W. Sandifort, 25 j. en J. J. Jansen, 23 j. Bevallen: J. Meerman, geb. Goedbloed d„ T, A. Lefevre, geb. Bosman z, J. P, Jonker, geb. van der Meulen d. Overleden: S. Visser, 73 j„ wed. van J, van Belle. (V.C.) Middelburg, 26 Oct. Op de groen- veiling deden: Boerekool 1,53 o, Veldsla 413 c., Spinazie 312 c„ Pos telein 18 c„ Kassnijboonen 2641 c., Savoyekool 0,52 oRoode kool 1,5 3,5 c„ Spruiten 516 c., Schorseneeren -10 c„ Prei 1,53 c., Peën 12 o Uien 12 c„ Kroten 1,52 c„ alles per kg, Kervel 3 oPeterselie 35 c., alles per chip, Peën 24 c„ Rapen 13 c„ kroten 12,5 c„ Selderie 0,51,5 c., tammenas 1,5 oalles per bos, Bloem- iool 1,52 c., Andijvie 0,515 c„ Krop sla 23,5 c„ Komkommers 3 c., Knol- selderie 2 o, alles per stuk. Bloemen: Pluimen 6 c„ per bos, Wa terplant 3 c,, Chrysanthen 1013 c., Oranjeboom 1214 c„ alles per pot Hulst, 26 Oct. Aanvoer klein; han del kalm. Gerst f 8;50, rogge f. 8, haver f 7,25, erwten f 89, boonen f 12,5.0 3alkan van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen en andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. Dl 27 Oct WO 28 Oct. Alg. Ledenverg'. IJsclub „de Vergenoeging" 20,30 h. WO 28 Oct, Drukwerktent. Ned. Chr. Graf. Bond; Geb. C.JM.V. 20 h, GOES. Dl 27 Oct. en WO 28 Oct. Tent. Ned Jeugdb, v, Natuurstudie, Pr, v. O. 9—22,00 h, )I 27 Oct. Openb, Lez. in Geb. Vrijz. Herv. Gem. spr, pred. H. Kramer 20,15 h, lec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6