ets KWATTA REEP ffilD 'tVerkeershoekje. KUNST EN WETENSCHAP. Graaf van Limburg Stirum onze Duitsche gezant. ALLER OOGEN ZIJN GERICHT OP 5 de Ttieu&te met yelcUg kufatta sotckuUfe ZUID-BEVELAND. Het Hitler-régime is hem niet sympathiek, maar hij laat vele vrienden in Duitschland achter. V. Onder de verschillende categoriën van weggebruikers zijn er vele die den foutieven middenweg verkiezen boven de veilige rechterzijde daarvan. Volgens de oude voorschriften was het in het algemeen verboden om op de wegen links te houden. Tegen het midden op den weg rijden kon dientengevolge niet voldoende worden opgetreden. De nieu we voorschriften gebieden U echter steeds rechts te houden (buiten gewone omstandigheden uitgesloten). We mijden dus voortaan niet alleen de linkerzijde van den weg maar ook t mid den daarvan. Wielrijders hoeden er zich in het vervolg voor niet in rijen van drie en meer naast elkander te rijden. en uitgaaf op f 37219; de k,apitaaldiens op f 14500. Bij deze begrooting zijn de 10 opcenten op het ongebouwd verval len, terwijl de opcenten op het gebouwd en de gemeentefondsbelasting elk met 5 zijn verminderd. De begrooting 1937 van den vleeschkeuringsdienst werd vastge steld op f im. De heer Z w e m e r wilde bij de posten verzekeringen geacht worden te hebben tegengestemd. Van de gemeente Westkapelle, deel uitmakende van den ring Oostkapelle, in. z,ake den vleeschkeuringsdienst was 'n verzoek ingekomen om de 3 pet. korting op het salaris van het hoofd van dienst op te heffen. B. en W. achtten geen termen aanwezig hieraan te voldoen, waarmede de Raad accoord ging. 0. EN W. SOUBURG. Zondag is in de Geref. kerk alhier, de pas aange brachte dooventelèfoon in gebruik ge nomen, waardoor aan een zestal dooven de gelegenheid is gegeven de kerkdiens ten bij te wonen. Vrijdagmiddag is bij het schoonma ken mej. de S. alhier van een trap ge vallen, waarbij zij het ongeluk had haar pols te breken. Nadat van de breuk e Vlissingen een foto was gemaakt, moest de vrouw zich ter verdere behandeling naar het ziekenhuis te Middelburg be geven. VOORLICHTING VROUWEN UIT DEN WERKENDEN STAND. BORSSELE. Op verzoek van mej. J Dekker, leerares in de landbouwhuis- houdkunde alhier, had de wnd. burge meester dezer gemeente een 20-tal per sonen, vrouwen en mannen uit verschil lende standen uitgenoodigd tot een be spreking inzake de oprichting in deze gemeente van 'n voorlichtingscursus voor vrouwen uit den werkenden stand. Deze bijeenkomst had op Zaterdag plaats en werd geleid door den burgemeester Na een inleidend woord van den voor zitter gaf mej. Dekker een duidelijke uiteenzetting van de inrichting en het doel van zulk een cursus. Men geeft er de werkmansvrouw 'practische lessen in het bereiden van smakelijke maaltijden, ondanks het feit, dat de beurs van zulk een vrouw slechts een geringe uitgave toelaat. De curssu loopt af in zes lessen van 2 3*2 uur(per week één les. Er wordt voorgekookt en de bereide maal tijden worden door de deelneemsters ge nuttigd. Arbeidersvrouwen en -meisjes, op wie de verzorging van een gezin be rust, kunnen aan den cursus deelnemen. Men zal er niet alleen goed en toch goedkoop koken leeren, doch ook over inmaak en nog andere zaken, met de voedselvoorziening verband houdend, zal tijdens de lessen het een en ander ver teld worden, alles zoo eenvoudig mogelijk met vermijding van allerlei geleerde termen. Dergelijke cursussen zijn in ons land mogelijk gemaakt door de in 1935 opge richte stichting onder voorzitterschap van den heer Van Poelje, directeur-ge neraal aan het departement van onder wijs, kunsten en wetenschappen, in het belang van de vrouw uit den werkenden stand. De kosten voor de deelneem sters zijn zeer gering, in geen geval hooger dan 0.20 per persoon en, zij, voor wie dit bedrag bezwaarlijk mocht zijn behoeven niets te betalen, dit be- rag voor den geheelen cursus. Naast zulk een kookcursus, kan ook een cur sus gegeven worden in het naaien van ondergoed en het verstellen van klee deren. Zestien deelneemsters zijn nood zakelijk om toestemming te verkrijgen voor het houden van den cursus en als maximum van het aantal deelneemsters noemde mej. Dekker 30. Bij groote deel name kunnen ook een aantal cursussen in een gemeente gegeven worden. Alle aanwezigen waren het met den voorzitter eens, dat zulke cursussen ook van groot nut kunnen zijn op het plat teland en dus ook voor Borssele, Ieder van hen zal op verzoek van de inleidster trachten tot deelname op te wekken,. Bij voldoende deelname zal hier dan een kookcursus beginnen in de tweede week van November. Ds. Elen- iaas, een der aanwezigen deelde mee, aat de diaconie der Hervormde Ge meente alhier de „gemeentewoning" gratis beschikbaar stelt voor het hou- den van den cursus, vuur en licht inbe grepen. De lessen zullen gegeven wor- den des Vrijdagsavonds. Het botsingsspel van electronen, lichtquanten en atomen in gasontladingsbuizen. Prof. dr, H. B. Dorgelo uit Delft hield voor het Natuurkundig gezelschap te Middelburg een lezing over: Het onder linge botsingsspel van electronen, licht- j quanten en atomen in gasontladingsbui zen. In elke gasontladingsbuis hebben wij te maken met 6 grootheden: electronen, atomen, lichtquanten, lichtgevende ato men, „aangeslagen" atomen en het me taaloppervlak. Deze 6 geven twee aan twee 36 com binaties, waarvan spr. slechts een enke le, nl. die tusschen electronen en ato men, nader zal bespreken. Het electri- sche spanningsveld tussihen de electro- den van de met verdunde gassen ge vulde ontladingsbuis geeft aan de elec tronen van de kathode een energie, die evenredig is met het potentiaalverschil. Wij spreken van één volt tweevolt elec tronen al naar de grootte hunner energie. Een éénvolt electron heeft een snel heid van 595 km per seconde. Zoolang deze electronen een hoeveelheid energie bezitten, dat een zeker kritiek bedrag, dat voor elke .atoomsoort wisselt, niet te bovengaat, worden ze door de ato men als bij elastischen stoot terugge bracht en behouden hun energie. Bij het bereiken van het kritieke bedrag (bij Neon 16% voet bij kwik 4,66, Argon 12,5, Natrium 2%, Helium 19,7) wordt de energie door het atoom opgenomen en nu kan het energie uitstralen, maar dit valt in het ultraviolet. Eerst als de elec- tronenbombardementen met hoogere dan de kritieke energie plaats vinden, zal deze energie zich in kleinere bedragen afgeven als zichtbare aethertrillingen. Tn een buis met 7 mm Neon en 0,001 mm kwikdamp (di. bij kamertempera tuur de spanning van kwikdamp) zou zou men nu Neonlicht verwachten, we gens het geringe aantal kwikmoleculen. Daar echter het kwik minder electro nen energie noodig h^eft om licht te geven, zullen die kwikatomen zich mees ter makei. van de in het veld langza merhand toenemende electronenenergie en zoo is het mogelijk, dat deze niet het bedrag bereikt benoodigd om het Neon licht te weeg te brengen. Wordt echter de kwikdruk al te laag, dan kan het Neonlicht voor den dag komen, zooals bleek bij een proef, waar de buis in smeltend ijs was geplaatst. Inderdaad heeft het zich bij strenge winterkoude voorgedaan dat Bluebandreclame van kwiklicht overging in ,,Oranje"band re clame. Men heeft dit weten te verhel pen door bij het Neon en kwik nog Ar gon te voegen. Nu zullen „aangeslagen" Argon-moleculen hun uit de electronen opgenomen energie kunnen afstaan aan de kwikmoleculen, die dan licht kunnen geven, aangezien de kritieke spanning bij Argon hooger is dan bij kwik. Ook zullen de Argonmoleculen op de energie verdeeling een invloed ten gunste van het kw'klicht en ten ongunste van het Neonlicht doen gelden. Door op de kathode ultraviolet licht te laten vallen kan men electronen doen „verdampen" en zoo de doorslagspan ning verlagen. Ook een gloeidraad ais kathode heeft dit effect, het „verdampt" electronen. De aanwezigheid van ionen in de buis als gevolg van de kosmische stralen heeft eveneens bevordering van electronenbevrijding tengevolge. Door langzamerhand de spanning te doen oploopen, gaat de aanvankelijk laagsgewijze gevormde lichtbundel in ne gatief glimlicht over. Zijn nu de electro- den Wolframbolletjes, dan zal door de electronen botsingen de temperatuur der bolletjes toenemen, zoodat ze witgloei end worden en we een boogontlading geven, die de spanning plotseling sterk doet afnemen. Spreker vertoonde dit verschijnsel zeer frappant op het doek en de voltmeter wees direkt de lage spanning aan. Bizonder interessant is de werking van het rooster in een buis met gloei draad electrode. De patentvaal van dit rooster heeft een sterk vergrootenden invloed op de doorslagspanning. Werkt men nu met wisselstroom, waarbij veld- spanning èn roosterspanning synchroon varieeren, dan kan men deze laatste zoo regelen, dat er juist geen doorslag plaats heeft, m,aar deze bij de minste verande ring optreedt. Deze verandering komt tot stand door het verlichten van een Helenium cel. Helenium heeft een vrij grooten weerstand, die echter door be straling vermindert. Het hier bedoelde verschijnsel is zeer gevoelig en de proef gelukte schitterend. Zoodra de bestra ling ophield lichtte de gloeilamp op. Door een draaienden spiegel werd .aangetoond, dat de positieve lichtzuil 'n gestneerden bouw heeft, tengevolge van e eit, dat het een voorloopende laags- gewijsgebouwde lichtzuil is, waarvan de verklaring nog niet gegeven is. Een kwartsbuisje onder druk van eenige honderden atmosfeeren kwiklicht gevend bij een temp., die tot 6000 gr. stijgt, g,af de klassieke proef te zien| waaruit blijkt, dat dampen onder hoo- gen druk een contime spectrum geven. Het begint met de lijn in het ultraviolet die bij den „aanslag" gegeven wordt en langzamerhand komt het geheele spec trum te voorschijn. Schitterende proeven luisterden deze interessante voordracht op, waar de aan wezigen een blik gegund werd in de werkplaatsen van techniek en weten schap, die op vernuftige wijze de gehei men van het natuurgebeuren trachten te „verschalken" en dienstbaar te ma ken aan de menschheid. Het hartelijk applaus aan het slot van de lezing w.as een welverdiende hulde voor alle zorg en tijd, besteed aan de opstelling van deze fijne proeven en mag ook een „tot weerziens," inhouden, ten einde met de „spelregels" van deze kleinste natuurbouwsteenen nog meer bekend te worden. (Van onzen correspondent.) Berlijn, 23 October. Gisteren heeft de Nederlandsche pers het officieele bericht kunnen publicee ren, dat Hr, Ms. Gezant te Berlijn, mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, binnen kort deze standplaats verlaten zal. Naar het heet, zal hij een kort verlof genieten om dan op een anderen diplomatieken post men vermoedt: Londen voor onze belangen werkzaam te worden. In de Nederlandsche kolonie te Ber lijn was dit aanstaand vertrek van den hoogsten Nederlandschen vertegenwoor diger reeds lang bekend, ofschoon men pas in de laatste weken hoorde, dat graaf Van Limburg Stirum ons reeds in De cember a.s. voorgoed verlaten zal. En eveneens wis men, dat kort na den ge zant ook de in breede kringen populaire consul-generaal te Berlijn, de heer J. Wolff, zijn tenten zal afbreken om met pensioen te gaan om zich hoogstwaar schijnlijk in Den Haag te gaan vestigen, De vertrekkende gezant is ongetwij feld een persoonlijkheid, wiens beteeke- nis boven het gewone diplomatieke peil uitgaat, al was het alleen maar, omdat hij tijdens den wereldoorlog gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië ge weest is en als zoodanig naast lof ook scherpe critiek op zijn werk en zijn per soon heeft weten te concentreeren. Het is hier niet de plaats, op dit deel van zijn veelomvattende en schitterende carrière nader in te gaan. Maar wel willen we eenige opmerkingen neerschrijven over den scheidenden gezant, d e zoo lange ja ren in ons midden geleefd heeft en bij zoovele gelegenheden middelpunt van nationaal leven in den vreemde geweest is. Graaf Van Limburg Stirum behoort niet tot die menschen, die zich snel vrienden maken en van wie een sfeer van gemoedelijkheid uitgaat. Hij is te zeer het type van den aristocraat van den ouden stempel, leeft te afgesloten in zijn eigen milieu om den bezoeker van zijn gastvrij huis in den aanvang het gevoel te geven, gaarne gezien gast te zijn en zich „thuis" te weten. Slechts zij, die dezen Nederlandschen diplomaat na der leerden kennen, hebben ontdekt, hoeveel diepgaande kennis van menschen en dingen, hoeveel gezonde humor, die niet zelden in puntig sarcasme kan over slaan, hoeveel warme vaderlandsliefde en echte protestantsche vroomheid in deze persoonlijkheid vereenigd zijn. Mo ge zijn huis ook zelden een centrum van hartelijke gezelligheid zijn geweest, het was wel altijd een middelpunt van na tionale verknochtheid en van een op- vallend-warme liefde voor het Huis van Oranje, een gezindheid die zoowel bij de weinige en steeds korte toespraken van den gezan.t als in gesprekken met zijn algemeen beminde en vereerde, maar helaas steeds lijdende echtgenoote tot uiting placht te komen. De belangstelling van graaf Van Lim burg Stirum voor het Nederlandsche le ven in het buitenland is echter niet te allen tijde zoo impulsief en onmiddellijk geweest als men uit deze dieper liggen de neigingen wellicht zou afleiden. In den beginne stond Zijne Excellentie uiterlijk gezien wat koel en afwachtend tegen over een sterk oplevend nationaal be wustzijn in de groote Nederlandsche ko lonies in Duitschland, al moet dankbaar erkend worden, dat hij in later jaren niet zelden bij nationale feesten aanwezjig was en minstens ééns per jaar de deuren van het elegante Gezantschapsgebouw voor vele Nederlanders in Berlijn open stelde, waarbij nog aan te teekenen is, dat hij in den allerlaatsten tijd ook tot het in gezelligen vorm bijeenroepen van de voornaamste Nederlandsche journalis ten is overgegaan, een instelling, die ze ker veel nut heeft afgeworpen en voor onze nationale belangen niet zonder be- teekenis is gebleken. Belangrijker echter is het, even een blik te werpen op zijft werkzaamheden als Nederlandsche gezant, geaccrediteerd bij de regeering van het Duitsche Rijk. Het is voor een buitenstaander moeilijk te beoordeelen, of een gezant in zijn loopbaan meer successen behaald dan échecs geleden heeft. Zijn werkzaamheid speelt zich gewoonlijk in den werkelij- ken zin des woords achter de coulissen af. Zijn rapporten zijn niet gericht tot het publiek, maar tot zijn minister van bin- nenlandsche zaken. En zelfs het beken gemaakte resultaat van onderhandelin gen die hij heeft geleid, protesten die hij heeft toegelicht, verdragen die hij heeft helpen voorbereiden en sluiten 30 B. Bij inzending van soldaatjes mag voor iedere 50 soldaatjes deze uitgeknipte advertentie gevoegd worden, die dan telt voor 4 soldaatjes. (Ingez. Med.) vertelt niet, hoe groot het aandeel van den leidenden diplomaat geweest is en of hij veel dan wel weinig lof voor zijn medewerking of zijn initiatief heeft ver diend. Op economisch en financieel gebied heeft graaf Van Limburg Stirum moei lijke jaren in Berlijn .doorgemaakt. Moei lijker dan zijn collega's in eenige andere buitenlandsche hoofdstad. Maar hij droeg de verantwoordelijkheid niet al leen, Bijna permanent waren officieele Nederlandsche delegaties onder leiding van mr. Ries, dr. Hirschfeld e.a. in Duitschland, en een niet gering deel van het werk kwam bovendien neer op de schouders van den harden werker en nuchteren koopman J. Wolff, die als consul-generaal een groot aandeel aan voor ons land niet ongunstige resulta ten gehad heeft. Het toeval heeft gewild, dat onze bei de laatste gezanten in Berlijn, baron Ge vers en graaf Van Limburg Stirum, in de tweede helft van hun Berlijnsche jaren zich in de politieke situatie niet meer thuis gevoeld hebben. Baron Gevers was in Duitschland en vooral in Berlijn sche regeerings- en hofkringen in de eerste 20 jaren dezer eeuw bijzonder be mind en hoog geacht; en deze omstan digheid heeft voor Nederland zeker zeer veel nut afgeworpen. Toen na 1918 ech ter het Duitsche Rijk in „de Republiek v,an Weimar" overging en een sterk rood tintje kreeg, werd ons gezantschap onder baron Gevers, die in den begin ne niets van de nieuwe mannen hebben moest (later kon hij goed met rijkspresi dent Ebert opschieten), een bekend middelpunt van conservatieve, monar chistische kringen, en waren o.m. de ex- kroonprins en zijn echtgenoote er gaar ne geziene gasten. Maar het was deson danks voor Nederland niet ongunstig, dat baronesse Gevers er met veel tact in slaagde, een soort trait-d'union tus schen het oude en het nieuwe Duitsch land te vormen. Zoodat ten slotte het vertrek van de familie Gevers naar Zwitserland, waarop kort daarna het overlijden van den gezant volgde, voor beide kringen een oprecht verlies bleek te zijn en beide officieele personen aan het station letterlijk onder de afscheids- bloemen bedolven werden. Ook voor het echtpaar Van Limburg Stirum is er in Berlijn een periode ge weest, waarin het zich tot op zekere hoogte thuis voelde en contact met de regeeringskringen der republiek wist te krijgen al zijn de Van Stirums altijd opvallend op den achtergrond gebleven en zeer voorzichtig in de keuze van hun omgang geweest, zoodat men zelden hun naam bij officieele of society-bijeen- komsten te lezen kreeg en een plot selinge verandering in de situatie, toen Hitler met zijn beweging de macht in den Staat in handen nam. De thans ver trekkende Nederlandsche gezant zal zelf de laatste zijn om te ontkennen, dat het régime van 1933 noch zijn persoon lijke noch .zijn politieke sympathiën heeft gehad, en deze omstandigheid is in Nederland evenmin als in het Derde Rijk lang verborgen gebleven, ja in ons parlement herhaaldelijk in volle open baarheid ter sprake gekomen. In hoe verre deze antipathie voor ons land na- deelig geweest is, is uiterst moeilijk na te gaan. Het Duitsch nationaal-socialis- me steekt zelf zijn sympathieën en anti pathieën niet onder stoelen of banken. Het is bewust „cru" en stelt prijs op karakter. En karakter heeft onze schei dende gezant zeker getoond. Hij heeft niet, gelijk dat in de diplomatie anders wel heet voor te komen, gevoelens ge huicheld die hij niet bezat. En het is zeer wel mogelijk, dat men dit in de Wilhelmstrasse op prijs gesteld heeft. Al was die hoogachting dan ook wel licht geen motief om bijzondere welwil lendheid van Duitsche zijde uit te lok ken. Hoe het ook zij, nu Graaf Van Lim burg Stirum Duitschland voorgoed gaat verlaten, zal het een groot Neder- landsch belang zijn, een opvolger te vinden, die den gulden middenweg zal weten te bewandelen, die noch blind zal zijn voor het positieve en "het ne gatieve in het Derde Rijk, noch voor het zeer moeilijke probleem een toch zoo gewenschte toenadering te bereiken tusschen twee buurvolken, die ondanks alles zooveel gemeenschappelijke be langen behouden hebben. Ook voor Consul-Generaal Wolff zal een opvolger gevonden moeten worden. En dit zal evenmin gemakkelijk zijn. De heer Wolff is ongeveer 20 jaren in Berlijn werkzaam geweest, na lange In dische jaren. Hij was hier niet alleen leider van het Consulaat maar ook chef der handelsafdeeling van het Gezant schap. En in die laatste, hoogst belang rijke functie vooral heeft hij ons land groote diensten bewezen, die spoedig door het ridderkruis, daarna het offi cierskruis van de Oranje-Nassau en ten slotte het ridderkruis van den Neder landsche Leeuw erkend werden. De hr, Wolff was een harde, onvermoeide wer ker en in gezelschap een man van groo te jovialiteit, van onverstoord goed hu meur en oprechte vriendschappelijke gevoelens voor collega's en vrienden. Zijn kennis op economisch gebied was veelomvattend, zijn blik scherp en zijn hart goed voor allen, die oprecht steun behoefden. Ook in het vereenigingsleven is hij al tijd een trouw medewerker geweest. In het komend voorjaar wil hij ons voor goed verlaten cm een zeer verdiende rust te gaan genieten. In Duitschland zal hij slechts vrienden achterlaten. Dat moge nu reeds worden geconstateerd. Roland. VOETBAL. MIDDELBURG—HERO 1—2. Een aantrekkelijke wedstrijd met een onaangenaam slot. Reeds direct bij den aanvang werd in een hoog tempo begonnen, hetgeen ge durende den geheelen wedstrijd werd be waard. De eerste helft ging zonder noe menswaardige incidenten voorbij. Enders leidde uitstekend en droeg tot het aan trekkelijke van den wedstrijd veel bij, door het snelle spel niet voor allerlei kleinigheden op te houden.- Hij beging echter, één groote fout. In- stede van midvoor Huybregts voor zijn natrappen uit het veld te verwijderen, volstond hij met een berisping te geven. En hiermede hadden wij ons kunnen ver zoenen, ware het niet dat hij 15 min. vóór het einde, aanvoerder Geelhoed voor een soortgelijke overtreding naar de kleedkamer verwees. Van nu af was hij de situatie niet meer meester. Het publiek roerde zich geducht en het spel ontaardde in een ruwe, onsportieve ver tooning. Middelburg, die op dat moment met 10 de leiding had, trok Dirkse in de verdediging terug en moest met leede oogen aanzien dat haar voorsprong in een 12 achterstand veranderde. Becks had deze misschien door oordeelkundig optreden kunnen voorkomen. De eerste goal was een gevolg van het feit, dat hij uitliep zonder bepaalde noodzaak. Hero kon toen gemakkelijk doelpunten door den bal over hem heen in de leege goal te deponeeren. En de tweede goal, hoe wel uit een uitstekend schot van Huy bregts geboren, was bij sneller reageeren toch ook wel houdbaar geweest. Het spelverioop. Er werd aan beide zijden uitstekend spel geleverd. Hero, dat met 2 invallers verscheen, beschikt over een goede ploeg, die het nog ver zal sturen. Bepaal de zwakke plekken waren niet aan te wijzen. Opvallend was het goede werk der beide backs, inzonderheid van Van Peer, een invaller nog wel. Ook Middelburg kan op een goeden wedstrijd terugzien. Vogel en Dirkse le ken nog niet geheel vrij van hinder hun ner blessures, dich herstelden zich goed. Neuféglise viel bijzonder op. Reeds direct bij den aanvang moest Becks handelend optreden. Middelburg beantwoordde deze aanvallen met gelij ke munt. Het spel ging snel op en neer, doch de eerste goede kans kreeg Lomans uit een pass van Vogel. Vlak voor doel schoot hij echter hoog over. Een mooi schot van Huybregts kon Becks slechts ten koste van een corner redden, evenals een schot van Van Ba- vel. De aanvallen van Hero waren tal rijker. Middelburg was steeds veel te laat en het plaatsen liet ook te wenschen over. Middelburg was in de tweede helft sterker. Na 15 min. drukte het overwicht van Middelburg zich in een doelpunt uit, door samenspel tusschen Merk, Dirkse en Vogel, die Van Raay met een hard schot het nakijken gaf. (10). Dit gaf Middelburg het zoo noodige zelfvertrou wen, en aanval na aanval volgden zich op, enkele in razend snel tempo. Doch ook Hero liet zich niet onbetuigd en toen Becks den bal bij een hard schot liet glippen, volgde een scrimmage voor het doel, dat met een corner afliep. Middelburg deed daarop een vluggen uitval, waarbij Leféber den bal vrij voor doel kreeg. Zijn schot ging echter over. Er was ongeveer 30 min. gespeeld, toen zich het incident voordeed, waarbij Geel hoed het veld werd uitgestuurd. Middel burg speelde met 10 man verder, doch kon niet verhinderen, dat Hero op de hiervoor omschreven wijze gelijk maak te. (11). De verhouding in het veld werd er niet beter op. Er waren nog 5 min. te spelen, toen Huybregts een pass van Van Bavel ineens oppikte en een

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7