DE GOUDEN RAT KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. Sukkeli Gij met Uw spijsvertering? M.S.S.-cachels ZEELAND. MIDDELBURG. \e I 2— Zeeuw, fielsche idaard. han- TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 26 OCTOBER 1936. No. 253. ism, Duitschland en Italië. o*ar het Engelsch van PAUL TRENT. Het nationaal huwelijksgeschenk aan Prinses Juliana. De prijs der benzine stijgt. DE PRIJZEN DER VARKENS VOOR BACONBEREIDING VERHOOGD, DE INSCHRIJVING VOOR DE NIEUWE BACONREGELING. De gemeenten en de radio-distributie. ZIEKENFONDSSTATISTIEK. Gefingeerde brand. cheva- I erwten pokkers -14. Plata i idem 144. rkt. ieeuw- Jwsche |eigenh. -2,10, rriesche kndsche pr bon- f 2,10 1,80- p—3,20, Bout &5, vet Irst 25, |nt. AI- ping te en de halen, ie Ka- moe- afd. is. Inr. Jonder- Heijl, ïl. 445. met comen 3urg. :n n In Graaf Ciano, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, en schoon zoon van den Duce, heeft een dag of vijf in Duitschland doorgebracht; eerst ver toefde hij te Berlijn, waar zijn Duitsche collega Von Neurath, en minister-presi dent Goering zijn gastheeren waren; daarna stak hij een visite af bij Hitier, op diens landgoed te Berchtesgaden. Er is naar buiten weinig uitgelekt over de resultaten der pourparlers. Het eenige wat men met zekerheid weet, is dat de Duitsche regeering, gelijk Zater dag gemeld, de verovering van Abessy- nië heeft erkend. Een feit van veel be- teekenis kan dit echter niet heeten. Het verandert vrijwel niet aan de bestaan de politieke situatie. De geheele wereld heeft zich immers bij de occupatie neer gelegd. Als de heeren te Genève onlangs lef genoeg zouden hebben gehad, om met een kinderachtigen schijn te breken, zou elk land, dat lid van den Volkenbond is, tot de officieele erkenning van het Ita liaansche keizerrijk kunnen over gaan. Men beleeft thans, dat nieuwe ge zanten, die in Rome hun geloofsbrieven komen overhandigen, vreemde oratori sche bokkesprongen moeten maken, om formeel Victor Emmanuel's keizerschap te kunnen negeeren, evenals de staats hoofden, die nieuwe Italiaansche gezan ten ontvangen. Enfin, dergelijke rare dingen schijnen onafscheidelijk van het spel der diplomatie. Het ontbreken van feitelijk nieuws over Ciano's besprekingen met Hitier, Goering en Von Neurath, belet natuur lijk niet, dat allerhande geruchten en veronderstellingen de ronde doen. Zoo meenen sommige dagblad-corresponden ten te weten, dat er een afspraak is ge maakt ten aanzien van een gemeen schappelijk optreden tegen Sovjet-Rus land. De Duitsche diplomatie is er sinds geruimen tijd op uit, den invloed, welken de Russen te Genève en in 't algemeen in de Europeesche politiek hebben ver worven, afbreuk te doen. In 't bijzonder zitten haar de Fransch-Russische en T sjechisch-Russische overeenkomsten van militairen bijstand dwars. Het zou de Duitsche regeering nu dus gelukt zijn, de Italiaansche ten deze aan haar zijde te krijgen. Graaf Ciano zou hebben mee gedeeld, dat Mussolini er wel wat voor voelt, de Russen ook dwars te gaan zit ten. Wij kunnen niet beoordeelen, of dit juist is. Vermoedelijk zal men er goed aan doen, het gerucht met eenige re serve te beschouwen. Rusland en Italië zijn geen politieke tegenstanders. Veel eer heeft Italië er belang bij, dat de Rus sen het Duitsche streven naar invloed in midden- en Zuid-Oost Europa een beetje blijven belemmeren. Italië toch kreeft eveneens naar vermeerdering van zijn invloed in de Donau-landen en op den Balkan. Er treedt hier een duidelijke concurrentie tusschen Berlijn en Rome aan den dag. Wat wel voor de hand ligt, is dat Ciano en zijn Duitsche gastheeren het over een gemeenschappelijk optre den eens zijn geworden, voor het geval de Russen hun dreigementen inzake den Spaanschen burgeroorlog zouden willen ten uitvoer leggen. Men heeft Zaterdag gelezen, dat Moskou bij de non-inter- ventie-commissie opnieuw een hoop klachten heeft ingediend, vergezeld van de mededeeling, de „vrijheid van han delen" te zullen hernemen, indien nog langer getolereerd wordt, dat Duitsch land, Italië en Portugal den Spaanschen opstandelingen hulp verleenen. Het lijkt ons niet waarschijnlijk, dat het den Sov jets werkelijk meenens is met deze aan kondiging, maar Duitschland en Italië zullen allicht met de mogelijkheid reke- 56). „Ik moet de zijne nog ontdekken", ant- woor de Bill lachend, terwijl zij de trap naar de ka,uit afdaalden Jane zat geanimeerd te praten met den groothertog, die zich tot haar aangetrok ken scheen te voelen door haar grooten eenvoud en eerlijkheid. Desbrook ging bi; hen zitten en vertelde den groot hertog zonder omwegen, wat hij en Fra- ser zoo juist besproken hadden. ,,Ik geloof, dat het geen slecht idee is en zooals ik al tegen Fraser gezegd heb, ik meen dat u wanneer wij het over het bedrag eens kunnen worden, wel uw steentje zult willen bijdragen", „Dat is waar", zei de groothertog on middellijk. „Mooi. Dus gaat het er nog alleen maar om, welk bedrag vereischt wordt. Wie moet met Grafton gaan onderhan delen? Daar ik er niet financieel bij ge ïnteresseerd ben ik ben jammer ge noeg niet in staat iets van belang bij te dragen g'eloof ik, dat ik eigenlijk de meest geschikte persoon ben. Tenminste om de onderhandelingen te openen", „Ik ben het er volkomen mee eens", zei de groothertog. „Ik ook", zei Bill. „Hoe eerder hoe beter, lijkt mij d.an. Ik heb geen idee waar wij zijn, maar naar het geluid te oordeelen zou ik zeg f - ning houden en hebben overwogen, wat ze er gezamenlijk tegen kunnen doen, Veel beteekenis vermogen wij over 't geheel niet aan graaf Ciano's Duitsche reis toe te kennen. Van een Duitsch-Ita- liaansch bondgenootschap kan geen spra ke zijn, omdat beide landen nu eenmaal belangen in midden- en Zuid-Oost-Euro pa hebben, welke lijnrecht tegen mekaar indruischen. Daarover is verscheiden malen op deze plaats het een en ander uiteengezet. Het gecoquetteer tusschen Rome en Berlijn moet men zien als een opportuniteitspolitiek, waarvan beiden eenig profijt kunnen trekken. Zoolang als 't duurt dan natuurlijk. Algemeen voorzitter nationaal jongeren verbond treedt uit het algemeen comité. Het hoofdbestuur van het Nationaal Jongeren Verbond deelt mede: Op 16 September jl. heeft in overleg met het toenmalige bestuur van het al gemeen comité tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk, aan Prin ses Juliana het Nationaal Jongeren Ver bond, gehoor gevend aan den wensch van het prinselijk paar, dat het aan te bieden huwelijksgeschenk zou zijn één geschenk namens het geheele Neder- landsche volk, de eigen actie voor de aanbieding van eeif afzonderlijk ge schenk namens alle Nederlandsche jon geren gestaakt. De algemeen voorzitter van het N.J. V. nam in het algemeen comité zitting. Desgevraagd gaf later het prinselijk paar te kennen gaarne een jacht voor de vaart in de West-Europeesche wa teren als huwelijksgeschenk te zullen aanvaarden. Sedertdien is ons gebleken, dat onder de inmiddels opgetreden nieuwe leiding, het algemeen comité niet bereid, of bij ma"chte is geweest den hiervoor ge noemden wensch van het prinselijk paar om slechts een algemeen geschenk te ontvangen, door de talrijke plaatselijke comité's te doen eerbiedigen. Door de dientengevolge ontstane en nog steeds toenemende versnippering wordt uiter aard de omvang van het aan te bieden geschenk nadeelig beïnvloed. Thans heeft daarenboven het alge meen comité in de tegenwoordige sa menstelling, met terzijdestelling van de hiervoren vermelde bereidverklaring van het prinselijk paar, nog steeds geen besluit willen of kunnen nemen over den vorm van het aan te bieden huwe lijksgeschenk. Zoolang het algemeen comité volhardt in zijn onbegrijpelijke houding ten op zichte van deze beide punten kan het nationaal jongeren verbond aan het al gemeen comité geen verdere medewer king verleenen, weshalve de algemeen voorzitter uit dit comité is getreden. Naar ons wordt medegedeeld, wordt met ingang van heden de prijs van de autobenzines van Shell, Standard en Texas cent per lieter hooger. Ben zine is een import-product, zoodat het te voorzien was, dat een prijsverhoo- ging onvermijdelijk zou zijn. Men deelt ons tevens mede, dat deze Y> cent verhooging slechts een gedeel te dekt van de stijging van den kostprijs, ontstaan door de depreciatie van den gulden. Over de verhooging is van te gen, dat wij naar het Noorden varen. Ik heb er niet het flauwste idee van, of wij langs de Oostkust of langs de West kust van Engeland varen. Niet dat het eenig verschil maakt, behalve dan, dat het gemakkelijker zou zijn als wij aan de Oostkust waren, als de onderhande lingen eenig resultaat zouden hebben. Onze groote moeilijkheid zal zijn, Graf ton er van te overtuigen, dat hij met ons kan onderhandelen, zonder dat hij daar zelf eenig gevaar bij loopt. Zal ik nu maar naar hem toe g,aan?" vroeg Des brook met een blik op den groothertog. „Ja, Kom hier terug om ons het re sultaat mee te deelen." Grafton bevond zich nog in zijn hut en begroette Ralph met een hoofdknik, terwijl hij hem beduidde het zich ge makkelijk te maken op de rustbank. "Bel Taylor even en vraag hem nog een flesch champagne te brengen", zei hij opgewekt. „Raak je op je ouden dag nog aan den drank? vroeg Desbrook. „Of drij ven de zorgen je daartoe?" voegde hij er vroolijk aan toe. Taylor bracht de champagne binnen en Desbrook belette hem met een hand gebaar de flescht te openen, „Mag ik voorstellen de flesch voor- loopig nog niet te openen. Misschien willen wij aanstonds ergens op klinken", opperde hij, „Je kunt wel gaan, T,aylor. Ik zal er verder wel voor zorgen", zei Grafton en wendde zich toen tot Desbrook. „Ik had je al eerder verwacht. Ik dacht al, dat er iets broeide. Waarover wilde je mij spreken? Als het over het voren overleg gepleegd met de over- .hfcid, opdat ;dë wederverkoopers van benzine, die natuurlijk op hun beurt genoodzaakt zijn den prijs voor hun af nemers met hetzelfde bedrag te verhoo- gen, daarmede geen enkele moeilijkheid ondervinden. Naar wij vernemen heeft de Neder landsche veehouderijcentrale de prij zen voor de na 25 October a.s. aan haar te leveren varkens, bestemd voor ba- conbereiding, verhoogd met 3 cent per kg geslacht gewicht. Naar wij vernemen is er geen aanlei ding, om te verwachten dat bij de toe wijzing naar aanleiding van de gehouden inschrijving voor de met 1 November a.s. ingaande nieuwe bacoregelig zal worden afgeweken van deze inschrij ving, zoodat kan worden aangenomen, dat de toewijzing aan de laagste in schrijvers, aanvangende met 0.85 per 100 kg bacon en oploopende tot onge veer 99 cent, zal geschieden. Deze toewijzing betreft ongeveer 8300 varkens per week. De minister van binnenlandsche zaken heeft een schrijven gericht tot de ge meentebesturen, waaraan wij het volgen de ontleenen: Van meer dan een zijde heeft men zich tot mij gewend met bezwaren tegen de gedragslijn, welke veelal door ge meentebesturen wordt gevolg'd ter zake van de vergoedingen, door radiodistri- buanten aan de gemeenten te voldoen. De gevorderde bedragen zijn dikwerf van dien aard, dat een voorspoedige ont wikkeling van de radio-distributie zou kunnen worden belemmerd. Nu is het mij bekend, dat tal van ge meenten in de vergunningen aan de radiodistribuanten verleend, tot het heb ben van geleidingen of palen op, onder of boven den voor den openbaren dienst bestemden gemeentegrond ten behoeve van de radiodistributie onder meer de bepaling hebben opgenomen, dat de ver g'unninghouder verplicht is jaarlijks aan de gemeente een vergoeding te betalen. Naar mijne meening is het niet in over eenstemming met' het bepaalde in ar tikel 275 der gemeentewet dat bedoelde vergoeding in de vergunning wordt ge regeld. Immers, op grond van artikel 275, derde lid, voornoemd worden voor plaatselijke belastingen gehouden de door de gemeente gevorderde gelden, wegens het hebben van voorwerpen onder, op of boven voor den openbaren dienst be stemden gemeentegrond, of voor den openbaren dienst bestemd gemeente water. Indien dus een gemeente een vergoe ding van radiodistribuanten, als boven bedoeld, wenscht te vorderen, dan zal deze vergoeding als plaatselijke belas ting, op grond van het in artikel 269 der gemeentewet vervat voorschrift slechts geheven kunnen worden krachtens een gemeentelijke belastingverordening. In verband met het vorenstaande ligt het in mijn voornemen geen nieuwe machtigingen voor radiodistributie te verleenen, noch de bestaande machti gingen na het expireeren van den ter mijn waarvoor de machtigingen werden verleend, te continueeren, wanneer de gemeentelijke vergunning tot het hebben van radioidistributiegel'eidingen en van andere voorwerpen onder, op of boven den voor den openbaren dienst bestem den gemeentegrond eene bepaling bevat, meisje is, heb ik niets te zeggen." „Ik heb niets met je te bepraten, met betrekking tot miss Fraser ten minsle ik veronderstel, d,at je miss Fraser be doelt, als je over „het meisje" spreekt." „Is zij dan geen meisje, een verruk kelijk meisje bovendien? Wil je, dat ik haar een vrouw noem?"» „Ik heb liever, dat je haar naam in het geheel niet noemt", zei Desbrook kortaf, „Ik vrees, dat ik je niet toe kan staan mij voor te schrijven, waarover ik pra ten mag en1 waarover niet. Maar ik wil geen ruzie met je maken. Wkt is er?" „Ik heb met den groothertog en Fra ser gepraat en ik ben er haast van overtuigd dat ik me de moeite besparen k,an, maar ik moet je zeggen, dat we besloten hebben om je een voorstel te doen. Je hebt meerdere malen toege geven, dat het je in de eerste plaats om geld te doen is. Wel, geld kun je krijgen, wanneer je eischen eenigszins billijk blijken te zijn. Fraser is bereid 't jacht van je te koopen en zal je de koopsom overhandigen, voordat je het jacht verlaat om aan land te gaan. Je mag aan land gaan waar je wilt, als 't niet al te ver weg is. Je zou natuurlijk een haven kiezen, waar je veilig kunt landen. Ik ben gemachtigd je uit naam van den groothertog en Fraser te ver zekeren, dat je niet vervolgd zult wor den, wegens het verkrijgen van geld onder valsche voorwendsels." „Het valt mij op, dat jij mij die ver zekering niet geeft." „Ik vrees dat ik dat niet kan doen. Ik zal je met ,alle middelen, die mij te baat volgens welke de radiodistribuant ver plicht is een jaarlijksche vergoeding aan de gemeente te belaten» Andere beta lingen dan die, welke een uitvloeisel zijn van een gemeentelijke belastingverorde ning als bovenbedoeld, mogen in dit ver band van den radiodistribuant niet wor den gevorderd. Dezerzijds zal er streng op worden toegezien, dat hieraan de hand wordt gehouden. Uiteraard ontmoet het geen bezwaar al is dit mijns inziens overbodig in de vergunning, zonder vermelding van een bedrag vast te leggen, dat de radiodistribuant een vergoeding ver schuldigd zal zijn, krachtens de desbe treffende verordening. Ten aanzien van de regeling van de vergoeding in eene belastingverorde ning zij aangeteekend, dat het karakter van de belastingen bedoeld in artikel 275, derde lid, der gemeentewet mede brengt, dat voor de heffing niet als maatstaf kan gelden het aantal aange slotenen fop 'het iradiodjis.tributienet, maar uitsluitend de lengte of het aantal overkruisingen, alsmede het ,aantal steunpunten gehecht aan gemeente eigendommen. Ik moge uw college verzoeken in voor komende gevallen met het het voren staande te willen rekening houden, Het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek publiceert een voorloopig overzicht van het aantal personen, dat bij ziekenfondsen is aan gesloten, naar den toestand op 1 Janu ari 1936. Onder ziekenfonds wordt verstaan eene instelling, welke geneeskundige hulp verstrekt, waaronder echter niet begrepen zijn de ziekenhuisverplegings- vereenigingen. Onder de statistiek val len dus ook niet de ziekteverzekerings instellingen, die de doktersrekening ge heel of gedeeltelijk betalen of een be paald bedrag uitkeeren in geval van ziekte. Met uitzondering van doktersfondsen, waaromtrent nog geen gegevens konden worden gepubliceerd, vindj men in het volgende overzicht het ,aantal fondsen benevens het aantal bij deze Fondsen aangesloten personen, gesplitst naar de verschillende categoriën van fondsen. aant.al aan- aange tal sloten fond- perso- sen. nen. maatschappijfonds 1 1.075.840 onderl. beheerde fondsen 199 903.954 directiefondsen 21 580.35° ondernemingsfondsen 59 359.639 overige fondsen -■ 13 273.872 totaal (excl. doktersf. 293 3.193.664 Uit het onderzoek is gebleken, dat 81 van de 293 fondsen nog geen 500 aan gesloten personen telden, terwijl deze groep slechts 0,6 pet. van het totale aantal aangesloten personen omvat. Daarentegen is niet minder dan bijna 87 pet. der personen aangesloten bij zie kenfondsen met meer dan 10,000 per sonen. De beteekenis der verschillende ca tegoriën van fondsen loopt voor de om derscheidene provinciën sterk uiteen. Wanneer men het aantal bij zieken fondsen aangesloten personen per 1000 inwoners berekent, verkrijgt men het volgende globale beeld: Noord-Brabant 255; Gelderland 285; Zuid-Holland 461; Noord-Holland 544 Zeeland 205; Utrecht 389; Friesland 112; Overijssel 487; Groningen 185; Drenthe 117; Limburg 349; het Rijk 377. Bij beschouwing van deze cijfers dient men er rekening mede te houden, dat de doktersfondsen nog ontbreken. staan, moeten vervolgen. Vergeet niet, dat dat mijn plicht is." „Er is wel iets voor het voorstel te zeggen", zei Grafton, op nadenkenden toon. „Een hoe groote som zouden je vrienden willen betalen? Ik hoef zeker niet te zeggen, dat het een flink bedrag moet zijn, willen zij mij in de verleiding brengen." „Ik kan je een kwart millioen .aan bieden." „Dollars of ponden?" vroeg Grafton glimlachend. „Ponden natuurlijk." „Dat is lang geen slecht aanbod en w.aard om in overweging genomen te worden. Het is voldoende, om mij in staat te stellen, ook voor Brockdorf te zorgen. Hij heeft mij jarenlang goed en trouw gediend. Ik kan hem niet zonder iets de laan uit sturen. Ik moet echter een voorwaarde stellen, Desbrook, en die is miss Fraser",, HOOFDSTUK XVIII. Grafton's opmerking, dat er bij de on derhandelingen met Jane rekening moest gehouden worden, was, bij uitzondering' geheel impulsief. Eigenlijk was hij, ge durende de laatste uren, pas gaan hesef fen welk een groote rol het meisje in zijn leven was gaan spelen. Gedurende zijn avontuurlijke leven, had hij vrouwen ontmoet en leeren kennen, van iedere nationaliteit). Jane was voor hem een openbaring geweest. Vreemd genoeg was het haar eenvoud en vriendelijkheid, die hem het meest trokken, want hij was gewend geweest aan vrouwen, die vrou welijke listen gebruiken, om haar harts- Boringen tong? Beladen gevoel? Gebrek aan eetlust Last van bloedaandrang Hoofdpijn? Warm hoofd? Ziet Gij er daar door slecht uit Lusteloos, geen werklust on reeds 's morgens bij het opslaan moe? Maak Schoon Schip, neemt: mmm mm DM Zij bewerken een wonder. Al Uw klachten verdwijnen en Gij voelt U weldra een ander mensch Opgewekt, vroolijk, all verjongd. Uw eetlust keert weer terug. M.S.S.-Cachets werken langzaam laxeerend en afvoerend. Iedereen kan ze goed ver dragen. Wilt Gij snel ineens „Schoon Schip maken", neem er dan gerust twee tegelijk. 't Is een vondst van Apotheker Dumont. Prettig innemen, want Ge proeft niet*. Per koker van 12 sluks 60 cenl. Overal verkrijgbait, (Ingez. Med.) Zaterdagmiddag is de brandweer met groot materiaal uitgerukt voor een brand die verondersteld werd te woeden, in het schoolgebouw nabij de Veersche brug. Met de beide autospuiten en den slan genwagen is naar dit terrein uitgerukt en is met al dit materiaal vlot geoefend, terwijl als een zeker belangrijk onder deel het zich van een platdak laten zak ken aan een reddingslijn werd gedemon streerd. Het waren voor leiding en per soneel weer een paar leerzame uurtjes. Op het politie-bureau zijn strai uitgezeten. Zaterdagavond werd aangehouden A. de R., die nog één dag hechtenis moest ondergaan. .De man werd op het poli tiebureau opgesloten en heden voor den ambtenaar van het O. M, geleid, die vond, dat met het verblijf op het politie bureau aan het vonnis was voldaan. De R. kon dus weer vrij uitgaan. „Juffrouw, denk om je hondje". Jaren geleden zong men reeds „Juf frouw, pas op je hondje, want anders wordt het weggehaald' Dit sloeg er op, dat men hondenbelasting moest gaan betalen, wat toen een nieuwtje was. Men betaalt nu reeds jaren, maar voor Middelburg zijn de penningen, die de viervoeters als bewijs dat hun vrouw of baas betaald, heeft moeten dragen, wat nieuws. Dat er ook op dit gebied personen zijn, die niet voldoen aan deze voor waarde, is wel bekend, en bleek Za terdag weer, toen een agent in de Lan- gedelft zekeren S. aan hield, die een hondje zonder penning bij zich had. De man zeide het diertje reeds een paar jaar geleden gevonden te hebben en nog steeds op den rechtmatigen eigenaar te wachten. Ook wil hij het gaarne aan een ander kwijt, maar be talen doet hij niet gaarne voor een an ders hond. Met auto tegen een huis aangevallen. Gisterenmiddag reed J. W. v. P. met een auto op de Kade. Vermoedelijk door het geven van meer gas bij het overgaan in een andere versnelling, sloeg de auto op de Bierkade om juist voor de woning van dr. Frumau. Een bij den stoep staand rijwiel werd vernield en ook een ruit in de woning moest het ontgelden, terwijl van den auto de ra- verlangens te bevredigen. Hij was tot 't besef gekomen, dat hij haar liefhad op een wijze, die geheel verschilde, van de gevoelens, die in al die andere verhou dingen een rol gespeeld hadden. Doch zijn liefde voor haar had zijn betere ge voelens niet wakker geroepen; hij was vast besloten zijn doel te bereiken en daartoe alle middelen, die tot zijn be schikking stonden, te gebruiken, hetzij wettige of onwettig'e. „Ja, miss Fraser vormt een belang rijke factor in onze bespreking en het is beter, dat je dat van het begin af aan goed begrijpt",. „Dan weiger ik verder met je te on derhandelen"-, antwoordde Ralph, met rustige beslistheid, terwijl hij met moeite zijn woede bedwong. „Dan moet jij weten, Ik waarschuw je ik geef iemand altijd graag een kans ik waarschuw je, dat ik Jane zal win nen, Je mag er gerust om lachen. Op het oogenblik denkt zij, dat ze op jou verliefd is. Dat is heel goed te begrijpen, want je bent op jouw manier, een aar dige vent, maar ik ben niet bang dat ik het niet van je zal winnen, Ik kan je gemakkelijk genoeg de loef afsteken. Zie je Desbrook, ik ken de vrouwen ta melijk goed en ik weet, dat het meestal niet de deugdzaamste man is, aan wien het lukt hun liefde te winnen. Men be weert wel eens, dat de meest hoogstaan de vrouwen aangetrokken worden door mannen met een slecht karakter. Daar om heb ik alle hoop dat ik het van je winnen zal",. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5