BUITENLAND. De nieuwe monetaire entente. BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. POLEN Geen herstel van het vrije goudverkeer.Maar ver gemakkelijking der valu ta-controle. Verkoop van kleeding afhankelijk van Dagbladreclame. MIDDELBURG. hiervóór, getuige het He'delbergsche program, de democratische republiek, gegrondvest op het beginsel v,m de volkssouvereiniteit. De Zweedsche ,soc:aal-democratie nam op haar congres te Stockholm (1924) als beginsel aan: democratische zelfregee ring de republiek met de democratische vertegenwoordiging. De Engelsche partij zullen wij buiter beschouw'ng laten, omdat deze innerlijk verdeeld is, hoewel toch het beginse' van de volkssouvereiniteit duidelijl spreekt uit het beginsel-program, dat in 1929 werd aangenomen. Indien de heer Boekman de geschrif ten van Otto Bauer, Adler, Kautsky, al len leidende geesten van de Tweede In ternationale, er eens op naleest, zal hi waarschijnlijk wel tot de slotsom ko men, dat voor de sociaal-democratie de democratische republiek de staatsvorm is, waarin de overgang naar het socia lisme zich z,al voltrekken. En hierop komt het aan. Zoo lang de Nederlandsche sociaal democratie blijft aangesloten bij de soc - alistische Arbeiders-Internationale, zoc lang zij het proletariaat stelt als klasse tegenover de bourgeoisie, zoo lang zi de Internationale (binnenskamers) zingt, kortom: zoo lang zij niet openlijk en dui delijk het Marxisme afzweert, zoo lang hechten wij principieel geen waarde aan het „Or.anje boven" van enkele leiders der S.D.A.P. Wie waarborgt ons, dat, wanneer in het buitenland de wind eens uit een an deren hoek gaat waaien, onze sociaal democraten in hun trouw aan de Inter nationale, niet weer spreken en schrii ven zooals zij deden, toen de burgerlij ke democratie nog niet door fascisme en nationaal-socialisme bedreigd werd? Die waarborg kan ons niet gegeven worden in programma's en congresbe- sluiten, ook niet in de deelneming ,aan Oranjedemonstraties. Dit alles zijn uiter lijkheden! Het verleden van de S.D.A..P. dwingt ons die waarborgen te zoeken in een bekeeringsproces, dat eenigen tijd za' vorderen en dat zal moeten eindigen ir de plechtige afzwering van het Marxis me. DE REGEERING ZAL ZICH ZOO NOODIG TEGEN HET REXISME TEWEER STELLEN. De minister van buitenlandsche za ken, Spaak, heeft op een politieke ver gadering een rede gehouden, waarin hij de nieuwe Belgische politiek als volgt omschreef: „De zekerheid, dat 't Belgische grond gebied niet kan dienen voor een door tocht, noch als operatiebasis voor eenige mogendheid, is een geruststellend ele ment. Wanneer wij, om de deugdelijk heid van deze politiek te verzekeren, van het land een belangrijke militaire krachtsinspanning eischen, die ons even wel in staat moet stellen, onder vervul ling van al onze plichten, onze verde diging en onze veiligheid te verzekeren, voeren wij niet slechts en uitsluitend en integraal Belgische politiek, doch dra gen wij op de meest doeltreffende wijze tot den wereldvrede bij." In deze bijeenkomst, die vooral ge richt was tegen het Rexisme, zeide Spaak verder, dat de regeering „den handschoen opneemt en, indien het noo- dig is, de mouwen zal opstroopen, en te genover den golf van het Rexisme een golf zal stellen, zoo krachtig, dat men over 6 maanden niet meer van een dicta tuur zal spreken". Spaak wees tenslotte op de immoraliteit van het bondgenoot schap der Rexisten met de Vlaamsch- nationalisten. SENSATIONEELE SMOKKEL- AFFAIRE. Vervolging ingesteld tegen twee-en-vijftig renners. Enkele dagen geleden, zoo meldt de Parijsche correspondent der Haagsche Courant, verscheen er in de pers het be richt, dat voortaan Italiaansche huur auto's Frankrijk niet meer mochten bin nenkomen. Als men nu weef, dat eiken dag honderden van deze wagens bij Vin- timille over de grens komen en duizen den touristen voor een of meer dagen dagen naar Monte Carlo, Nice of Can nes brengen, dan hoeft men er zich niet over te verwonderen, dat de hotelhou ders, de plaatselijke bueaux van het Syndicat d'Initiative etc. de heftigste protesten hebben ingediend bij de auto riteiten om te klagen over zulke arbi traire maatregelen. De couranten in de Midi mengden zich er in, schreven woe dende artikelen, vroegen, of men dan per se het tourisme wilde dooden. De autoriteiten antwoordden er eenvoudig niet op, maar door een toeval hoe doet minder ter zake zijn we er ach tergekomen, wat de reden van dit schijn baar zoo zonderlinge besluit is. Er kwamen eiken dag tallooze splin ternieuwe Italiaansche auto's, zoo versch afgeleverd van de fabrieken, als huur auto's over de grenzen. Men monteerde er een taxi-meter op, een paar oude lantarens, men smeerde over het lak van de carrosserie een laag waterverf en wat modder en zoo kwamen de wagens binnen. De Fransche douane gaf een en trée-biljet en de diverse nummers, van wagen, motor enzi werden genoteerd, Maar deze wagens kwamen nimmer te rug. In zijn plaats zond men een oer-oud karretje, dat nog geen honderd francs waard was, maar waarop men alle num mers van de gecamoufleerde wagens had gemonteerd. Vooral de handel in race-wagens was buitengewoon groot. De man, die zich hier mee bezig hield en die zoo den Franschen staat voor honderdduizenden heeft bestolen, is de hoofdagent in Parijs van een van de meest bekende Italiaan sche fabrieken, die zich uitsluitend toe legt op het bouwen van race-wagens. Hier had hij echter de papieren noodig van een renner, die in wedstrijden uit komt en 't blijkt nu, dat hij zich op, tot dusver onopgehelderde wijze, heeft we ten meester te maken van de papieren van den ongelukkigen renner Chambost, die verleden jaar op het circuit van Deauville verongelukte. De weduwe van Chambost heeft echter kunnen bewij zen, dat haar man zich nooit met deze practijken heeft opgehouden, doch dat de papieren hem dadelijk na zijn trag'i- schen dood zijn ontfutseld Aan de grenzen wisten de douane beambten natuurlijk niet, dat de eige naar" Chambost dezelfde was, die ge dood werd op het circuit van Deauville. Dezelfde truc is ook gelukt voor een bekenden renner, die kort geleden nog met zoo'n gesmokkelden wagen, waar voor de invoerrechten niet zijn betaald, een éclatante overwinning behaalde in een wedstrijd, waarvoor hij hartelijk door de hoogste autoriteiten werd ge- lukgewenscht, terwijl het volkslied werd gespeeld! Deze renner bevindt zich op het oogenblik in de Ver. Staten, om daar de nationale kleuren te verdedigen. Hoe meer men zoekt in deze affaire, hoe meer sensationeele ontdekkingen men doet. Zoo weten we met groote zeker heid, dat de recherche thans reeds twee- en-vijftig namen heeft genoteerd van bekende auto-renners, o.w talrijke kam pioenen, die betrokken zijn bij deze af faire. Zoo ze niet allen er financieel voordeel bij hebben gehad, waren ze toch wel degelijk op de hoog'te van het onrechtmatige van deze practijken en als ergeen „occulte" krachten tus- schenbeide komen, zullen ze zich in het openbaar voor de rechtbank hebben te vertegenwoordigen. NATIONALISATIE VAN DE VLIEGTUIG-INDUSTRIE. Het ministerie van luchtvaart pu bliceert het volgende communiqué: Overeenkomstig de wet van 11 Au gustus 1936 besloot het ministerie van luchtvaart alle fabrieken die luchtvaart materiaal, en motoren bestemd voor de nationale verdediging produceeren, te nationaliseeren. Voor vliegtuigen en wa tervliegtuigen zullen door het ministère vier maatschappijen worden opgericht. Tweederden van het kapitaal van ieder dezer maatschappijen zullen door den Franschen staat worden verstrekt. Op het oogenblik wordt gearbeid aan de redactie van de statuten van de gena tionaliseerde maatschappijen, welke bin nen zeer korten tijd defin'tief zullen worden opgericht. GEVECHTEN TUSSCHEN STAKERS EN BOEREN. Tusschen 200 stakers van de suiker fabriek Toury en een delegatie van de boeren die suikerbieten verbouwen heb ben gevechten plaats gehad, waarbij een der boeren doodelijk gewond werd en een dertigtal personen werd gekwetst. De delegatie der boeren begaf zich naar de autoriteiten om hun te verzoe ken, de fabriek te laten ontruimen door de stakers. Nader wordt geemld, dat 2000 suiker bietenkweekers bij het verlaten van het stadhuis van Toury, waar de prefect hun had verklaard, dat hij de ontruiming van de suikerfabriek had bewerkstelligd, werden aangevallen door eenige honder den stakers, voor het meerendeel be staande uit Algerijnen en buitenlanders, waarvan eenigen knuppels en messen hanteerden. Er ontstond een verwoed gevecht en de gendarmes konden de vechtenden slechts met moeite scheiden. DE ANTIRELIGIEUSE PERS. Een medewerker schrijft ,aan de N.R.C. Het aantal en de oplage van anti christelijke tijdschriften en boeken is in den laatsten tijd in Duitschland beden kelijk gestegen. De „Pfaffenspiegel" van Otto Corvin is thans reeds in meer dan anderhalf millioen exemplaren ver spreid. Het bekende boek van Alfred Rosenberg „Mythus der 20 Jahrhun- derts heeft een oplage van meer dan 415 duizend exemplaren. De anticlericale geschriften van Mathilde Ludendorff zijn bij tienduizenden verspreid. V,an het scherpste anti-kerkelijke boek van Erich Gottschling, „Zwei Jahre hinter Klos- termauern" werd het 2534e duizendtal uitgegeven. Van het boek van Koch „Ro senberg und die Bibel", verscheen het 11*20ste duizendtal; van het geschrift Miller „Wissenschaft im Dienste der Dunkelmanner" eveneens het 1120ste duizendtal. Daarentegen missen de groo te christelijke apologetische werken een daarmede overeenkomende versprei- daarmede overeenkomende verspreiding. En met de leidende chr, tijdschriften gaat het als met de christelijke boeken. Bla den, die voor de nieuwe wereldbeschou wing strijden, hebben een reusachtige oplage tijdschriften, die het oude chris- tendom vertegenwoordigen, moeten met ta-k .umvhia —maarf» f -~r m een veel bescheidenere zich tevreden stellen. De „Stürmer" heeft een oplaag van 485 duizend exemplaren; het „Schwarze Korps" een van 261 duizend exemplaren; het tijdschrift van Luden dorff, „Am heiligen Quell deutscher Kraft", verschijnt in 70 duizend exem plaren, terwijl de oplaag van kerkelijke'' tijdschriften slechts tusschen twee en twintig duizend zich beweegt. Ook de confessioneele versplintering neemt voortdurend toe. De volkstelling van 1933, waarvan de resultaten thans in volledige statistische bewerking voor ons liggen, wijst 1000 verschillende na men van confessies aan; in 1907 waren het er 200, Voor het grootste gedeelte zijn het blijkbaar zeer kie ne, niet eens georganiseerde groepjes, o.a zijn er 18 namen van gemeenschappen, die zich „Katholisch" noemen. De Hernhutters verdeelen zich in 14 verschillende tak ken. Bij de Israëlieten vindt men 32 verschillende benamingen. JOODSCHE FAMILIE UITGEMOORD^ Onbekend gebleven bandieten hebben in het dorp Stawy bij Kielce de familie van den Joodschen winkelier Szmulo- wicz, bestaande uit vijf personen, ver moord. De bandieten hebben des nachts den winkel overvallen, waar zij een rij ken buit hebben gemaakt. Men veron derstelt te doen te hebben met een be ruchte bende, die sedert eenige maan den het Poolsche platteland brandschat, aa'wa.'iaw Met veel ophef is in de Amerikaan- sche en nog meer in de Engelsche pers gewag gemaakt van de nieuwe „mone taire entente", die tusschen de Ver. Sta ten, Engeland en Frankrijk tot stand is gekomen. Het betreft hierbij het besluit om het onderlinge goudverkeer te ver gemakkelijken, door elkander, onder bepaalde voorwaarden, weer goud af te staan. Om de strekking van deze re geling, die in wezen lang niet zoo be langrijk is, als zij oppervlakkig bezien lijkt, te begrijpen, dient men zich eerst voor oogen te stellen, hoe de verhoudin gen geweest zijn, toen nog alle landen vasthielden aan den gouden standaard en hoe zij zich sindsdien ontwikkeld hebben. De vrije werking van den gouden standaard brengt met zich mee, dat elk land goud afstaat, wanneer zijn wissel koers ten opzichte van een bepaald land het punt bereikt heeft, waarop het voordeeliger wordt, tot den vastgestel- den en onveranderlijken prijs goud bij de circulatiebank te koopen en dit aan het buitenland in betaling te geven, in- plaats van met „papiergeld" (in den vorm van chèques, wissels, telegrafi sche overwijzing of wat dan ook) te be talen. Doordien alle circulatiebanken zich verplicht hadden, tot een bepaal den prijs goud af te staan of te koopen, kon, rekening houdend met de kosten voor vracht, verzekering en rentever lies, nauwkeupig worden uitgerekend, hoeveel het naar een ander land ver scheepte goud zou opbrengen. Omge keerd kon ook precies worden bepaald, hoe hoog een bepaalde valuta ten op zichte van een andere moest zijn, om goudinvoer, resp. gouduitvoer, loonend te maken. Deze goudin- en uitvoerpunten be paalden de grenzen voor de fluctuaties van de wisselkoersen. Een eenvoudig voorbeeld zal dit duidelijk maken. Stel dat het goudinvoerpunt van den gulden ten opzichte van den dollar 2.49 was, dat dit punt bereikt was en dat er dus goud naar ons land kwam. Dit werd dan gekocht door de Nederlandsche Bank, die daarvoor natuurlijk guldens uitbe taalde. Deze guldens moesten door den- gene, die het goud hier geïmporteerd had, wel weer in dollars worden omge zet, omdat hij immers het goud in Ame rika had gekocht en hiervoor dollars moest betalen. Uit de goudtransactie vloeide dus aanbod van guldens, resp. vraag paar dollars voort en dit bracht den guldenskoers automatisch omlaag. Omgekeerd veroorzaakte afvloeiing van goud uit ons land vraag naar guldens ter betaling van het bij de Nederlandsche Bank gekochte goud, en deze vraag had weer een gunstigen invloed op den wisselkoers van den gulden. Deze automatische wisselkoers-regu lator is door de opheffing van den goud den standaard in bepaalde landen uit geschakeld. Die landen welke den gou den standaard langen tijd nog hadden gehandhaafd, weigerden in de meeste gevallen, goud af te staan aan de lan den, die zelf geen goud meer wilden uitvoeren. De Nederlandsche Bank b.v. heeft zich altijd op dit standpunt gesteld en zij heeft geweigerd, goud voor En geland beschikbaar te stellen, omdat zij wist, dat Engeland het goud, dat het eenmaal had, niet weer zou afgeven. Zij heeft echter niet kunnen verhinderen In Boston zijn 3000 vrouwen ge- interviewd om te weten te komen, hoe zij tot hun aankoopen van kleeding waren gekomen. De uitgebreide enquête wees uit, dat de verkoop van dameskleeding meer afhankelijk is van reclame in de dagbladen dan van welke an dere factor ook. Dagbladreclame bleek 16 méér invloed te hebben dan lage prij zen; 27 méér dan stijl en 24 meer dan kwaliteit. DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN. (Ingez. Med.) dat er in tijden van een lagen guldens- koers toch veel Nederlandsch goud naar Engeland is gevloeid, omdat dit land in staat was, door bepaalde transacties via de Fransche wisselmarkt toch goud aan de Nederlandsche Bank te onttrek ken. Het goudverkeer tusschen Neder land en Frankrijk was natuurlijk vrij, en Frankrijk had in de opheffing van den gouden standaard in Engeland geen aanleiding gevonden, om de goudafgif ten naar dat land te staken. Amerika daarentegen stelde zich, na het herstel van den gouden standaard aldaar, op hetzelfde standpunt als de Nederland sche Bank en stelde dus ook geen goud ■voor Engeland beschikbaar. Door het algeheele verbod van goud- uitvoer zoowel in Frankrijk als in Ne derland dreigde Engeland nu in een im passe te geraken. Noch uit Nederland, noch uit Frankrijk, noch ook uit Ameri ka kon het meer eenig goud betrekken. En toch had het dit goud dringend noo dig, ter beperking van de risico's, die het manipuleeren op de deviezenmarkt door middel van het Valuta-Egalisatie fonds met zich medebrengt. Dit fonds vervult in zooverre de rol van den vroegeren gouden standaard, dat door aan- en verkoopen van buitenlandsche valuta's de schommelingen van den wisselkoers binnen eenigermate beperk te grenzen worden gehouden. Het fonds kan op een gegeven oogenblik over een aanzienlijk bedrag aan buitenlandsche valuta s beschikken en staat dus, even als een particulier die veel buitenland sche deviezen heeft, bloot aan het ge vaar van valuta-verliezen. Dit risico is slechts daardoor uit te schakelen, dat de beschikbare saldi worden omgezet in goud. Voor het Valuta-Egalisatiefonds in Frankrijk doet zich dezelfde noodza kelijkheid gevoelen. Ook dit zou te eeniger tijd kunnen worden genoopt, groote bedragen aan ponden of dollars op te nemen, om b.v. bij terugvloeiing van kapitaal uit het buitenland een on- gewenschte stijging van den francskoers te voorkomen, en het zou zich daarme de ook in groote valuta-risico's bege ven. Het nieuwe „monetaire accoord" nu maakt het mogelijk, dat de saldi van de valuta Egalisatiefondsen in de desbetref fende landen in goud worden omgezet. Elk der drie deelnemende landen heeft zich bereid verklaard, voor dit doel goud beschikbaar te stellen tegen een dagelijks vast te stellen prijs. Particu lieren zullen evenmin als te voren goud bij de circulatiebanken kunnen verkrij gen en ook in alle andere opzichten blijft de toestand, zooals hij na de op heffing van den gouden standaard was. De Amerikaansche minister van finan ciën heeft dan ook eenigszins ten on rechte gesproken over een „nieuw ty pe gouden standaard". Van beteekenis is de overeenkomst slechts in dien zin, dat de Valuta-Egalisatiefondsen zich vrijer kunnen bewegen, dan zij hadden kunnen doen, indien zij het risico van een groot deviezenbezit hadden moe ten dragen. De controle over de valuta markt wordt hun thans wel gemakke lijker gemaakt. Merkwaardigerwijze schijnt Neder land niet betrokken te zijn geweest in de besprekingen omtrent het monetaire accoord, waar ons land tot dusverre dan ook buiten staat. Zeer urgent lijkt deze kwestie voor ons land niet. Indien het Valuta-Egalisatiefonds in de laatste week mocht zijn opgetreden, dan zal zijn werkzaamheid zich wel beperkt hebben tot het steunen van den gul denskoers, door het verkoopen van bui tenlandsche wissels, die verkregen wa ren door verkoop van het van de Ne derlandsche Bank overgenomen goud. Eerst wanneer het Egalisatiefonds op groote schaal guldens moest gaan ver koopen, om een ongemotiveerde koers stijging van den gulden tegen te hou den, en het dus de beschikking zou krijgen over te veel ponden-, francs- of dollarsaldi, zou zich ook voor ons land de vraag van een beperking der valuta risico's gaan voordoen.' Voor een deel zou deze kunnen worden opgelost, doordien voor de beschikbare Ponden goud zou kunnen worden gekocht op de vrije goudmarkt te Londen, waar het in Zuid-Afrika en andere landen geprodu ceerde goud -wordt verhandeld. Maar toch voorzien wij,i jdat op den duur ook Nederland niet buiten de „entente" zal blijven. CITY. IfcUUJ EERLOOS. Bal aan boord van de „Alma' een (Fransch) slagschip; dames in avondtoi letten, de officieren in gala. Maar er waart iets dreigends rond het feest. In een gefingeerden staat Irmenië is een revolutie uitgebroken. De opstande lingen maakten zich van een kruiser meester en deze heeft Fransche koop vaardijschepen lastig gevallen. De „Al ma" moet er misschien op uit, om daar wat aan te doen. Nog voor het einde van het bal, komt inderdaad een telegrafisch bevel tot vertrek. De gasten worden fluks van boord geloodst en korten tijd later kiest de „Alma het ruime sop. Er is ondertusschen iets gebeurd, dat een reeks spannende gebeurtenissen voorspelt. De jonge en mooie echtge- noote van den commandant, mevr. Le Cordaix is vlak voor het vertrek bij toe val opgesloten in de hut van een der officieren. Deze officier kwam tijdens het bal aan boord: overgeplaatst van een ander schip. Mevr. Cordaix heeft hem voor zij trouwde intiem gekend. Ze ging naar zijn hut, om hem het een en ander te verklaren, teneinde inciden ten te kunnen voorkomen. De officier was er echter niet; een ordonnans, die niet wist, dat een dame binnen was, sloot de hut af. Men kan nagaan, hoe de jonge vrouw zich voelt. Als de officier verschijnt het schip is inmiddels al in volle zee wil ze direct naar haar man, om hem de situatie uit te leggen. De officier is ech ter van meening, dat dit hoogst onver standig zou zijn. Hij slaagt er na eenige moeite in haar te bepraten. Ze zal in zijn hut verborgen blijven en probeeren in Bizerte, waar het schip moet bun keren, ongezien aan land te komen. Er komt van dit plannetje niets te recht. De zaak neemt een uiterst dra matische wending in verband met een ontmoeting, welke de „Alma" heeft met een geheimzinnig schip Mevr. Le Cor daix geraakt in uiterst spannende ver wikkelingen; ontsnapt ternauwernood aan den dood en staat, als ze eenmaal weer vasten grond onder de voeten heeft, opnieuw voor ellendige proble men. De film is van begin tot eind geweldig boeiend. Het verhaal krijgt telkens on verwachte wendingen, zoodat het den toeschouwer geen moment loslaat. An- nabella vertolkt de rol van mevr. Cor daix. Als steeds geeft ze een uitsteken de creatie. Haar spel is van de boven ste plank en..., Anaballa heeft nu eenmaal Anabella mee. Herfstmanoeuvres. De film voor de pauze zoekt haar kracht in het komische en het luchtige. Er komen twee onverstandige, maar in hun soort niet slechte menschen in voor: een landgoed-eigenares en een landgoedeigenaar. Hun bezittingen grenzen aan elkaar; een feit, dat hun gelegenheid verschaft over van alles en nog wat te procedeeren en dientenge volge mekaar zooals dat heet „doode lijk" te haten. Er is echter een jonger geslacht, twee knappe dochters van de landgoedeigenares en een zoon, ca- valerie-officier, van den landeigenaar met een vriend. Deze mogen elkaar heel graag lijden, zoo graag, dat ze het ab soluut noodzakelijk achten een verzoe ning van de ouwelui te enscèneeren Ma noeuvres die in de buurt van de land goederen worden gehouden, spelen hun daartoe de middelen in handen. Er komen grappige en lieve dingen in deze film voor. Ida Wüst en Leo Sle- zak spelen de hoofdrollen. ELECTRO. DE KLEINSTE REBEL. Te vertellen wie Shirley Temple is, hoeven we waarlijk niet meer. Wat zij presteeren kan en hoe men de kunst verstaat haar voor de camera te laten spelen, zingen of dansen, al naar het uitkomt, weet de geregelde bioscoopbe zoeker evengoed als zij die slechts een enkele maal een film gaan zien. Is het dan nog noodig te verhalen hoe Shirley speelt, hoe zij zingt en dat ze wonderlijk goed kan stepdansen De kleinste rebel is 'n getrouwe copie van de voorgaande. Shirley Temple films, waarbij dan het gegeven op een andere leest is geschoeid. Maar Shirley huppelt en springt even lustig en vroolijk als voorheen, zingt aar dige liedjes, kleppert met de voeten, lacht en huilt en geeft „wijze lessen" waar dit te pas komt. En men zal dat waardeeren, want Shirley moet toch haarzelf blijven, moet verontwaardigd kunnen kijken, vroolijk kunnen lachen, nu en dan een tikje ondeugend zijn, want als dit alles zou veranderen, dan zou 't Shirley Temple niet meer zijn En of de natuurlijkheid en ongekunsteldheid van 't kind daarbij dan in 't gedrang komt, och, daar kijkt men niet naar. Imiteeren kan zij als geen ander. Zoo zullen dus de Shirley Temple ver eerders en vereersters, en dat zijn er nog altijd heel wat, hun hartje weer kunnen ophalen. En het zal hun dan zeker blij stemmen dat het gegeven van de film natuurlijk verschilt met de vo rige films, maar dat de kleine meid nog dezelfde is. Shirley's prettig en gezellig verjaarpar-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7