l ZEELAND. STOOMWASSCHERIJ „ZEELAND" Langevielesingel D 197 - Tel. 637 Tarief per kilo en per stuk. MIDDELBURG. VLISSINGEN. N.S.B.-vergadering. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. PERSKRONIEK. De S.D.A.P. en ons Vorstenhuis. Uit de Middelburgsche Courant van voor vijftig jaar. Duitsche bladen over interne saneering bij het Aku-concern. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Philips 201—230—212—219 Unilever 159%—162%—155%—157% Calvé-Delft 76%—80%—78% Kon. Petr. 376%—399—392 H.V. A. 400—417--101-M05 Kol. Bank 74—80%—76% Ned. Handel Mij. 172—174%—170% Deli Bat. Mij. 240—250—237—239% Deli Mij. 290%—303—288—292% Senembah 264—279—270—274 A'dam-Rubber 220—238—223—227 Hessa Rubber 160190161166 Serbadjadi 114130116 Middelburg (Ingez. Med.) LEVERINGEN AAN HET BURGERLIJK ARMBESTUUR. Naar aanleiding v,an de rekening 1935 van het Burgerlijk Armbestuur heeft de commissie van financiën gerapporteerd, dat twee haren leden het afkeuren, dat een lid van het armbestuur geregeld, zij het niet zeer belangrijke, leveringen doet aan het armbestuur. Ofschoon het andere lid de motivee ring der beide eerstgenoemde leden in het algemeen juist acht, meent het, waar de wet dergelijke leveringen niet ver biedter in het onderhavige geval geen maatregelen tegen te kunnen ne men, temeer niet, w,aar ook de veror dening op het Burgerlijk Armbestuur geen verbod inzake de hier bedoelde materie kent. Wenscht de raad een der gelijk verbod, dan ware dit in de veror dening op te nemen; bij het aanvaarden van het lidmaatschap zou een nieuw lid dan in bepaalde gevallen de keus kun nen doen tusschen het eervolle ambt, dat dan materieel nadeel zou kunnen brengen en het niet aanvaarden van het ambt, maar dan ook het ontgaan van materieel nadeel. Voor de in functie zijn de leden brengt de huidige verordening die keus niet naar voren. Naar aanleiding van deze opmerking, deelen B. en W. mede, dat zij daar,aan de noodige aandacht zullen schenken en den Raad nader definitief van hun ge voelen te dier zake zullen doen blijken. SCHOOLGELD VERORDENINGEN. Naar aanleiding v,an enkele opmerkin gen van de commissie van financiën over het voorstel inzake schooigeldver- ordeningen L.O., N.O. en Gymnasium, deelen B. en W. mede nog niet overtuigd te zijn door de opmerking van de meer derheid der commissie, dat het onb.llijk is hen, die eens anders kind zonder ver goeding geheel ,als het hunne verzorgen, voor de toepassing dezer verordeningen als de ouders van het kind te beschou wen en hen dus nog extra te belasten. Het wil er bij B. en W. niet in, dat iemand, die eens anders kind geheel als het zijne verzorgt,- ook n.et bereid zou zijn die verzorging tot het betalen van schoolgeld uit te breiden. Het is tocfi volkomen normaal, dat voor een kind, dat een school bezoekt door den verzor ger (ouder of een ander), welke daartoe in staat is, schoolgeld wordt betaald. B, en W. vragen zich af n,aar welken maatstaf de meerderheid der commissie dan in casu de betaling van schoolgeld zou wenschen. VERZOEK OM TERUGBETALING VAN 200. De heeren P. Geuzebroek te Medem- blik en Jac. de Dreu te Goes, eigenaren van het Schuttershof deelen in een schrijven aan den Raad mede, dat hun 1090 is uitgekeerd voor het overne men door de gemeente van straten, doch dat daarvan 400 is afgehouden voor 't herstel der bestrating. Volgens een door adressanten gehoorde deskun dige zou het herstel maar 200 kosten Zij vragen daarom 200 te restituee- ren. INTREKKING VAN EEN VERZOEK. De vereeniging tot het verstrekken van- grond aan landarbeiders „Weder- zijdsch belang" alhier heeft haar ver zoek van 6 Juli om een subsidie van 3780 ingetrokken, omdat gebleken is, dat in een geval als bij het verzoek be doeld verstrekking van een voorschot niet mogelijk is. DE WINST OP DE GRONDEN VAN HET PARK VAN NIEUWENHOVE In de Commissie van bijstand voor de gemeentewerken is de vraag naar vo ren gekomen naar een overzicht va« den verkoop van den grond in het Park van Nieuwenhove nu het laatste stuk grond, dat op den hoek van de Mei doornlaan en den Singel, ook is ver kocht. B. en W. zeggen dat de exploitatie resultaten niet gehefel juist te geven zijn, omdat er geen afzonderlijk beheerd grondbedrijf is. Wel kan een staat wor den overgelegd, waaruit blijkt, dat van 26 Maart 1923 tot 5 Februari 1936 voor 83.055.50 aan grond is verkocht. Dê werken, waaronder het bouwrijp ma ken van den grond hebben f 57,102 aan uitgaven gevraagd, zoodat er een winst op deze gronden is gemaakt van 25,951. NATIONALE WAARSCHUWINGS DIENST. Van de Nederl. Vereeniging voor in ternationale Radio amateurisme is een verzoek ingekomen om een klein sub sidie aan de Commissie van voorberei ding tot oprichting van een nationalen waarschuwingsdienst ten behoeve van de luchtbescherming. Adressante wijst er op, dat op 16 Mei bij de groote oefe ning wel gebleken is hoe noodig deze wijze van waarschuwen is. Dit onder schrijft ook het waarnemende hoofd van den luchtbeschermingsdienst, majoor Berghuijs, in het schrijven, waarbij hij genoemd verzoek inzendt namens de Commissie. Ook hij ziet groot nut in de ze wijze van waarschuwen en stelt daarom voor 25 subsidie toe te ken nen. VERPACHTING VAN GEMEENTE GRONDEN NIEUWLANDSCHE WEG. Aan de N.V. Boöjnkweekerijen en Zaadhandel „De Nieuwe Walcheren" is tot 30 Nov. 5,77,47 ha gemeentegrond aan den Nieuwlandschen dijk verpacht voor 635 of 110 per ha. De N.V. kan voor 30 November het gepachte niet hebben ontruimd en verzocht daarom pachtverlenging met 1 jaar tegen den zelfden prijs, met dien verstande, dat zij de bevoegdheid tot onderverpachten zou krijgen. Na verkregen advies van den land bouwdeskundige deelden B. en W, aan de vennootschap mede slechts bereid te zijn te bevorderen, dat aan haar te gen 110 per ha voor een nieuw tijd vak van 3 jaren, en met handhaving van het verbod tot onderverpachting, dat gedeelte der gronden zou worden ver pacht, hetwelk voor 1 December niet zou kunnen ontbloot zijn. De N.V. ant woordde dat op 1 December ontbloot zal zijn 2 ha en vermoedelijk in het voorjaar 1937 nog 1 ha. Zij ve-zocht tevens telken jare op een bepaalden datum voor het alsnog ontbloote gedeelte van pachtbetaling te mogen worden ontslagen en de nieuw ontbloote gronden te mogen overgeven aan den nieuwen pachter van den op 1 December vrijkomenden grond. B. en W. stellen voor in dien geest te besluiten en zijn voornemens voor den vrijkomenden grond, dus 2 ha, een openbare verpachting te doen plaats hebben en daarin ook te betrekken den verder vrij komenden grond. VERPACHTING GEMEENTGROND VOORMALIGE MIDDELBURGSCHE HAVEN. Op 24 November eindigt de pacht overeenkomst voor 1.80.70 ha weiland bij de voormalige Middelburgsche ha ven nu de landbouwer J. Baaijens Sr. te Kouaekerke ad 80 per jaar. B. en W. stellen voor de overeenkomst te ver lengen tot 24 November 1940. Ir. A. A. Mussert en Ds. Van Duif! spreken. In het Concertgebouw alhier had gis teravond een N.S.B.-vergadering plaats, die veel belangstelling heeft getrokken. Zelfs uit Zuid-Beveland w,aren aanhan gers van Mussert met enkele autobussen naar Vlissingen getogen. Als sprekers zijn opgetreden de leider der N.S.B,, ir. A. A. Mussert met als onderwerp: „De gave gulden" en Ds. van Duijl over „Indië". Het tooneel was versierd met enkele Nederlandsche en N.S.B.-vlaggen, terwij in een hoek een schilderij van H. M. de Koningin w.,as opgesteld. De vergadering werd. geopend door den heer Koert, die het een voorrecht noemde, dat de leider en ds. van Duijl hier zouden spreken. Rede ds. Van Duijl Het woord was hierna aan ds. Van Duijl, die kortgeleden in Nederland is teruggekeerd van een reis naar Ned. In dië, w,aar hij verschillende redevoerin gen heeft gehouden, Spr. begon met er op te wijzen, dat hij zich na zoo'n kort verblijf in Indië niet kon uitgeven als ex pert. Hij wilde alleen vertellen wat hij als nationaal-socialist daar had gezien Meermalen was spr. vol trots over het vele dat door Nederlanders is tot stanc gebracht en dat dit uitgestrekte, mooie gebied een deel van ons rijk is. Daarop besprak hij hetgeen door den Indië-vlie- ger Viruly in een vergadering is gezegc over de geringe uitgestrektheid van on land, wanneer men den tijd in aanmer king neemt, in welke het overgevlogen kan worden. Niet dit is de waarde van het eigen land, doch de liefde die men het toewijdt, zegt spreker. Telkens be merkte spreker dat de menschen in In dië zich onbeschermd gevoelen. Zij zijn met schrik vervuld wanneer een aanval ler zou komen opdagen. Naar spreker zegt, zijn ook de menschen in Nederland door de couranten onkundig gehouden over wat men in Indië heeft gepresteerd. Men is er daar ook ten volle van door drongen, zegt ds. Van Duijl, dat wanneer er oorlog komt wij er niet buiten kun nen blijven. Doch dan moeten we onze eigen belangen kunnen verdedigen, en niet van anderen afhankelijk zijn. Vervolgens besprak ds. Van Duyl de sympathie in Indië tegenover de MS.B. Iqdië haalt de schouders op over al het tegenwoordige politieke gedoe. Spr. werd door de aanhangers een boodschap aan den leider meegegeven om haast te maken, opdat deze Indië redde voor ons vaderland! Thans wordt alles plat- gewreven tusschen het fascisme en com munisme, die den uiteindelijken strijd tegen elkaar zullen voeren. Komt Ne derland in den greep van het bolsjewis me, dan is naar spr.'s meening Indië verloren Hij wekte daarom op om zich te haasten, opdat men niet te laat zou komen. De strijd van de N.S.B. reikt verder dan de politieke partijen De wereld rekent af met de democratie. Voor het nieuwe Nederland rijst de opbouw van het imperium, Nederland moet één wor den met Indië. Vroeger heeft men al leen maar geprofiteerd van Indië, zegt spreker. Doch er zal een tijd aanbreken dat Nederland en de koloniën één kei zerrijk zullen worden. Spr, bracht ook nog hulde aan jhr. mr. de Jonge, de vroegere gouverneur-gene raal van Ned. Indië, die trots de vele {.•aatjes, toch Musse:t bij zijn bezoek aan Indië had ontvangen. Hij wenschte hem een spoedig herstel toe. De leider spreekt. Na de pauze was het woord aan den algemeen leider, ir. A. A. Mussert, die met den nat. soc. groet werd ontvangen. Hij begon met er op te wijzen, dat de regeering drie jaar heeft gezegd, niet aan devaluatie te denken. Nu gebeurt het wel. En het is thans weer de taak van de N.S.B., zoo zeide spr., om de waar heid te gaan spreken en te vertellen hoe de zaken zich hebben toegedaan. De grootste moeilijkheid is echter dat het volk door de vele corruptie van de laat ste jaren, niet meer vertrouwen kan. De aanpassingspolitiek van de regeering- Colijn was principieel wel juist, doch al leen de kleine man werd hierdoor getrof fen. Een volk staat en valt niet met den gulden, zeide spr. Een volk moet bestaan van zijn bodem en zijn geestkracht. Hier moeten wij ten volle gebruik van maken. Goud is een waarde van den der den rang, zeide spr., wanneer het niet wordt geruild voor grondstoffen. Van arbeid alleen kunnen we bestaan. De strijd van het nat. socialisme gaat om een gaaf volk. De overheidspolitiek is alleen maar een dans- om het gouden kalf. De arbeiders moeten nu slechts wer ken voor de wereldmarkt en om rente te maken voor het kapitaal. In het vervolg van zijn rede wees de heer Mussert op de vele buitenlandsche geldleeningen, waardoor millioenen gul dens de grens over zijn gegaan, die ver loren zijn. Het volk is op die manier leeggeplunderd, ze'ide spr. De overheid zag dit niet, doch volgens spreker ging zij er voor, door groote leeningen aan te gaan, zoodat rijk en gemeenten van hun schulden hebben geleefd. Men heeft het geld hierdoor onttrokken aan de bedrij ven, die uitgebreid zullen moeten wor den. De devaluatie is thans een begin van een bankroet van den staat, zeide spr. Hierop gaf de heer Mussert vier punten, waaraan z.i. het volk te gronde gaat: lo. doordat honderden millioenen over de grens zijn gesleept; 2o. door de groote schuld die door de overheid is gemaakt; 3o. omdat honderden en honderden niet kunnen arbeiden; 4o. doordat wat geproduceerd wordt, naar de mestvaalt gaat of geëxporteerd wordt. Ir. Mussert zeide verder dat de deva luatie in Nederland indirect uit Moskou is uitgegaan, doordat 't Fransche Volks front Zwitserland heeft bewogen te devalueeren, waarna Nederland is ge volgd. Ook becritiseerde spr. nog de handelingen van oud-minister Marchant, die zelf de taal veranderde, terwijl min.- pres. Colijn eigenhandig den gulden liet zakken. Het Parlement mocht twee da gen later hierover zijn meening geven. Spr. wees hierna op de fout van Ne derland om deel te nemen aan de sanc ties tegen Italië. Men heeft hierdoor dit land geleerd onafhankelijk te worden, terwijl Duitschland ook reeds op weg is. Wij zullen de gevolgen hiervan on dervinden, zegt spr. D% leider zeide hierna tot de leden dat het hun plicht is om niet de winkels leeg te koopen, daar de armen, wanneer de prijzen hoo- ger worden, later dé dupe worden. Verder besprak spr. hetgeen minister Oud in de Eerste Kamer had gezegd te gen de twee Nat. soc. bij de besprekin gen over de wetsontwerpen met betrek king tot de devaluatie. Hij noodigde minister Oud dit te herhalen wanneer de Kamerverkiezingen achter den rug zijn. Met de verzekering dat na den strijd de overwinning zal komen, besloot ir. Mussert zijn rede. Nadat het Wilhelmus was gezongen onder het brengen van den nat. soc. groet werd te ruim half twaalf de ver gadering gesloten. EEN TWEETEENIGE LUIAARD AANGESPOELD. DOMBURG. Een zeldzaam dier ge naamd „De tweeteenige luiaard" (cho- loepus), vermoedelijk afkomstig uit Zuid- Amerika, is op het strand alhier aange spoeld, Het dier was kenbaar aan den tamelijk grooten kop met vlak voor hoofd en stompen snuit, de betrekkelijk korie hals, de slanke romp (die geen uitwendig waarneembaren staart draagt), de lange schr,ale ledematen (de voorste met twee, de achterste met drie zijde lings samen gedrukte sikkelvormige klauwen gewapend) het sluike, zachte haar zonder wolhaar, het gebit en hel gering aantal halswervels. Het dier is opgezonden naar het Rijksmuseum te Leiden. HERINNERINGEN AAN DE VERGANE GROOTHEID VAN ROEMERSWAAL. (Vanonzen correspondent.) IERSEKE Hoe menigmaal, als we over de graven van Roemerswaal en Lodijke varen, gaan onze gedachten terug naar de vervlogen eeuwen toen Roemerswaal de andere Zeeuwsche steden naar de kroon stak. Totdat in 1674 het lot van Roemerswaal voor g'oied werd beslecht en het water het land overspoelde, Als we met onze vaartuigen, boven de doodenvelden van Roemerswaal en Lo dijke drijven of de oesterkorren boven zien komen dan kijken we belangstellend of ze behalve oesters en slippers nog iets anders bevatten. Een enkele maal vin den we resten van aardewerk of steenen of iets anders, dat ons herinnert aan de oude bewoners. Soms vinden we een gaaf potje dat dan een plaatsje vindt in 't museum in Middelburg. Dezer dagen toonde men ons een steenen kruikje dateerende uit de 12Je eeuw onzer jaartelling, wel zwaar ge schonden. maar waar de dactyloscopl- sche dienst zijn hart aan zou kunnen op halen, de verven der duimen der vor mers waren in het geglasuurde potje eeuwenlang goed bewaard" gebleven. Deze week werd ons nog een zooge naamd: baardmanskruikje getoond dat de eeuwen heeft getrotseerd en zeldzaam gaaf bewaard is gebleven. Een schippersknecht die zijn visch- tuig liep te zoeken, even te voren ver speeld, zag het oor van 't kruikje boven 't zand uitsteken. Nieuwsgierig groef hij het zand rondom weg en vond de kruik welks waarde hij niet besefte. Ontdaan van pokken en ander vuil toonde het zijn gaafheid en schoonheid van vorm. De Baardmanskruik, die in handen viel van een schipper uit Yerseke wordt door oudheidkennners geroemd om zijn model en fijne afwerking. Het heeft tot wijnkruik gediend zooals te zien is aan de ranken met bladeren en druiventros sen die het versieren. De hoogte is 14 cm diameter 11 cm. Men schrijft aan de N. R. C.: „In het laatst verschenen nummer van De Sociaal-Democraat schrijft de hoofd redacteur, de heer E. Boekman, naar aanleiding van den in de partij gevoer- den strijd over het koningschap in Ne derland: De S.D.AIP. staat tegenover het ko ningschap niet anders dan onze zuster partijen in Engeland en Scandinavië. Al leen is men daar, geloof ik, wat verder dan hier, daar discussieert men niet meer over de vraag welk beginsel prih cipieel juister is in het gezicht van het feit, dat het instituut van het koning schap goed werkt. In ons land is het niet anders. De socialistische schrijver merkt dan op, dat in geen enkel beginselprogram van de partij ooit over de kwestie van koningschap of republiek een woord is gesproken. De bedoeling van het stukje van den heer Boekman is duidelijk. Hij wil aan nemelijk maken, dat een sociaal-demo craat zonder verzaking van zijn politiek beginsel, zich kan scharen in de rij der Nederlanders, die in het Oranje-koning schap het symbool v,an onze nationale eenheid en zelfstandigheid zien. Hij aannemelijk maken, dat principieel voor de sociaal-democratie er geen verschil bestaat tusschen republiek, of monar chie. Laten wij eens onderzoeken in hoever re dit juist is. Het betreft hier een zeer belangrijke kwestie voor ons volk. De consequentie van het nationaal-socialis- me is, dat de dictator aldus ook fei telijk de toestand in Duitschland en Tur kije niet alleen minister-president, m,aar ook staatshoofd is, tenzij, zooals in Italië, de monarch gehandhaafd, maar van alle macht tegenover den dictator beroofd wordt. Bij de sociaal-democra tie gaat het erom, of, wanneer zij de po litieke macht in Nederland veroverd heeft, zij het koningschap van het Oran jehuis, in welken vorm dan ook, nog zal handhaven. Hoe oordeelde Troelstra? In de jaren, vlak na den oorlog, toen het er op leek, of de .proletarische revolutie" in aan tocht was, schreef hij over den vorm van den proletarischen staat in de brochure: „De revolutie en de S.D.A.P." (blz. 101): „Het Nederlandsche volk heeft zich tot regeling er oride.linge verh >udin- gen tusschen zijn burgers, tot verdedi ging hunner gemeenschappelijke belan gen en tot bevrediging hunner maat schappelijke behoeften georganiseerd in de Nederlandsche Republiek." Aldus een der politieke grondbeginse len van de staatsinrichting na de over winning van het proletariaat. De liefde van de „burgerlijke tegen standers" voor de democratie is „apen liefde", verklaarde de toenmalige leider van de S.D.A.P. (blz. 11): 1 „Tegen een revolutie zal het koning- 42e week 1886. De heer J. H. Snijders te Middelburg is door den Koning niet ontvankelijk verklaard in zijn hooger beroep van de beslissing van Ged, Staten inzake het bekende besluit van den Middelburg- schen gemeenteraad betreffende de meisjesschool op de Haringplaats. 's Konings besluit van 18 April 1874 no. 21 waarbij aan den heer A. de Jong als kapelmeester van het muziekkorps der dienstdoende schutterij, de perso- neele rang van 2en luitenant werd ver leend, is op diens verzoek buiten wer king gesteld. Naar wij vernemen zal de concertzaal van het „Grand Hotel" op de duinen te Vlissingen vergroot worden, door bij trekking van een gedeelte van de corri dors en logeerkamers, daarachter gele gen, Dit gedeelte zal nu ingericht worden voor tooneelvoorstellingen en muziek uitvoeringen. Het voornemen bestaat om a.s. Zater dag des namiddags, van de werf der Mij. „De Schelde" te Vlissingen de nieu we groote ponton voor de buitenhaven te water te laten. De naderende voltooiing van de ande re pontons en bruggen heeft een groote schaduwzijde: er zullen binnenkort eenige werklieden moeten worden ont slagen. Naar wij vernemen heeft de heer M. B. G. Hogerwaard bedankt voor de hem aangeboden betrekking in Japan. Voor onzen provincialen waterstaat noemen wij dit een heugelijke tijding. In de laatste dagen wordt weer druk besproken de kwestie van een Neder- landsch gezant bij het Vaticaan Het laatste nieuws op dit punt is van Reuter en luidt: Aan Kardinaal Jacobini is opgedragen, heden naar 's-Gravenhage te vertrek ken met voorstellen ten aanzien van het weder aanknoopen der diplomatieke be trekkingen tusschen Nederland en den Heiligen Stoel. Men acht den goeden uitslag van deze zending verzekerd, wordt er bijgevoegd. Zou die verwachting veel kans hebben om vervuld te worden? Op voorstel van het bestuur van den Parkschouwburg te Amster dam is besloten te liquideeren, aange zien de November-rente der hypotheken niet kan betaald worden. Volgens een part. telegram uit Ber lijn in de „N. R. Crt." is Woensdag al daar eene overeenkomst gesloten tus schen de Duitsche Bank, de firma Leo Delbrück en Siemens en Halske ter op richting van eene maatschappij in aan- deelen en voor de electrische verlichting van steden in Nederland, met Amster dam tot middelpunt. Sprekende over de schaduwzijde van een hoogen accijns op het gedistilleerd, n.l. het aanwakkeren van den demorali seerenden smokkelhandel, beveelt „D e Zoom" der regeering aan, pogingen aan te wenden om met de aangrenzende rijken tractaten te sluiten tot het bren gen en houden van dien accijns op een gelijk peil. schap niet bestand blijken, en zelfs bij toepassing der democratische en parle mentaire methode zal het zich moeten getroosten dat zijn voortbestaan slechts voor een zekeren termijn geduld wordt. Het zal verder van de voor vor stenhuizen bijzonder ongunstige! ont wikkeling der gebeurtenissen afhangen, of het mogelijk zal blijken, voor „Juli- aantje" nog den troon te reserveeren." (blz. 50). Inderdaad, in het program staat niets republikeinsch', maar in de ook ter be schikking van den heer Boekman staan de jaargangen van Het Volk en in tal van socialistische geschriften, komt zeer veel voor, w,at wijst op de sterk anti- Oranje gezinde actie van de partij, die tot voor korten tijd in haar propaganda dikwijls het woord „Oranjelol bezigde. Wellicht, dat partijgenoot Kleerekooper den heer Boekman behulpzaam kan zijn bij het opzoeken van anti-Oranjestuk jes, waarin dit woord gebezigd werd. De heer Boekman leze dan ook eens n,a hetgeen Troelstra in 1909 schreef in zijn brochure Het Kindje, geschreven in den tijd, dat Nederland verheugd was over de verwachte blijde gebeurtenis in het Oranjehuis. Toen wenschten de so cialisten niet betrokken te worden in Oranjebetoogingen. Zeker, er is sindsdien veel veran derd Wibaut kon in zijn Mémoires op merken, dat men tegenwoordig in socia listische kringen anders is gaan denken over de waarde van het koningschap in Nederland (blz. 302J, maar hierom gaat het principieel niet. De alles beheerschende vr.aag is: Wel ke zijn de principieele gedachten in de Tweede Internationale, waarvan de S. D. A. P. deel uitmaakt, ten aanzien van den staatsvorm, w.aarin de overgang van kapitalisme naar soc.alisme zien voltrekt? De Duitsche sociaal-democratie eiscnt de ne da tin de da ne ov de Sy Pi nt; tra )Mi de pe au ni dc te be te af ai er la dc w bj tr

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6