ZEELAND. LANDBOUW. BUITENLAND. aasassssasKsasaasssaasi MIDDELBURG. Onze zwevende gulden, de waarde van het geld en de algemeene koopkracht. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. De verplichte uitvoerkeuring voor groenten en fruit. FRANKRIJK. BALKAN. CHINA. werden te Barneveld 20.500 kippen aan gevoerd, Donderdag niet minder dan 33,300 stuks, derhalve ruim 60 percent meer dan vorig jaar en nagenoeg 20 per cent meer dan de vorige week. Doen een dringend beroep op uwe excellentie, de ze voor de pluimveehouderij kunstmatig geschapen moeilijkheden weg te nemen door opheffing der graanrechten. Voorts een beteren afzet der eieren zooveel mo gelijk te bevorderen, waarbij wij aan ruimere exportmogelijkheden denken. Voorts wordt afzet geslacht pluimvee ernstig benadeeld, doordat van Duitsche zijde de maximum prijs met 20 pfennig werd verminderd, zulks in verband met de lagere guldenwaarde, terwijl de maxi mumprijs voor de andere landen, die kwalitatief minder materiaal aanvoeren onveranderd is gebleven. Verzoeken uwe excellentie ook in deze de belangen der pluimveehouderij te willen behartigen". SECRETARIS B. V. L. De heer J. C. Eckhardt t=t Goes benoemd. Tot secretaris van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Zeeland, is benoemd de heer J. G, Eckhardt te Goes, volontair ter secretarie te Rilland-Bath en reserve luitenant der infanterie, zulks in de va cature van den heer P. G. Laernoes. Gisteravond hield de Vereeniging .Handelsbelang" op de bovenvoorzaal van „St. Joris" eene bijeenkomst, waar voor bij leden en geintroduceerden een flinke belangstelling bestond. Devoorzitter, de heer L. A. Stofko- per, heette allen welkom, en in het bij zonder de vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en van de zus terorganisaties, den commissaris van politie, van wien spr. weet, dat hij de belangen van den middenstand volko men begrijpt. De zwevende gulden maakt den toekomst van vele zaken nog critieker dan hij reeds was. De middenstand heteft bij het gebeurde met den gulden echter getoond, zijn taak goed te begrijpen. Er moet verschil worden gemaakt tusschen prijsverhoo- ging en prijsopdrijving. Alle prijsver- hooging is geen prijsopdrijving. Daarvan dient het publiek doordrongen te wor den. Spr. meende, dat velen nader wilden worden ingelicht over het vraagstuk van de verhouding tusschen het goud en den gulden en hi) heette daarom harte lijk welkom dr. P. J. Bouman, die over bovengenoemd onderwerp het woord zou voeren. De heer dr. Bouman begon zijn be toog met er op te wijzen, dat bij alle geldproblemen talrijke belangen elkaar doorkruisen, waardoor men er wel eens te veel toe komt, alles door den bril van het eigen voordeel te zien. De be doeling van deze causerie kon volgens spr. slechts zijn eenige algemeene be ginselen naar voren te brengen. Daarbij moet worden bedacht, dat een popu laire uiteenzetting noodzakelijker wijze tot een zoo sterke vereenvoudiging leidt, dat het in grove lijnen geschetste beeld zuiver wetenschappelijk gespro ken, op sommige punten onjuist dreigt te worden. Zoo systematisch mogelijk begon spr. met een uiteenzetting van het begrip geld, dat als ruil middel in onze mo derne maatschappij stoffelijke waarde kan ontberen. Het belangrijke van het geld is niet zijn nominale waarde, maar de koopkracht er van. De verhouding tusschen geld en goederen wordt uit gedrukt door prijzen. Daar men de be- teekenis inzag van betrekkelijk waar devast geld, kwam men er toe de waar de van het op zich zelf willekeurig ver- meerderbare bankpapier vast te koppe len aan het goud. Dit had tevens zijn nut voor het internationale ruilverkeer. Vervolgens kwam de oorlogs- en na oorlogstoestand ter sprake, waarbij spr. het contrast duidelijk maakte tusschen papiergeld, dat het hellend vlak der inflatie afgleed en papiergeld, dat ook zonder steun van het goud aan rede lijke eischen van waardevastheid vol deed. De huidige economische crisis maakte de situatie nog ingewikkelder. Zoo zou Engeland door de crisis stelling alle nadeelige gevolge van een prijsda ling hebben ondervonden, indien de prijsdaling niet was gecompenseerd door een ruimere geldcirculatie, die prijsver- hoogend werkte. De landen, die aan het goud vasthielden, zagen de koopkracht daarvan t.o.v. de goederen stijgen, het geen op zichzelf geen nadeel behoeft te zijn, maar in crisistijden tot zeer onge- wenschte gevolgen kan leiden. Vooral de internationale ruilverhoudingen on dergingen een ingrijpende verandering toen de grootste handelsstaten den gou den standaard lieten varen. Van bin- nenlandsch standpunt bezien, werd b.v. Nederland een „goedkoop" land (hooge koopkracht van den gulden). Van de zij de der landen met gedepreciëerde munteenheden ging men echter juist Ne derland als een bijzonder duur land be schouwen. (lagere waarde van pond en dollar ten opzichte van den gulden). Daardoor dreigde Nederland door de valuta-concurrentie van anderen op de verschillende wereldmarkten (te wor den uitgeschakeld. Een en ander licht te spr. met eenvoudige voorbeelden toe, waarbij eveneens eenige elemen taire begrippen omtrent de wisselkoer sen ter sprake kwamen. In het laatste deel der causerie schet ste dr. Bouman welken weg onze re geering dacht te bewandelen om ons kostenniveau te doen dalen. Een be zwaar van deze kosten-,.aanpassing ondernomen om de crisis te verlichten, was, dat zij door ontslag en bezuiniging na verloop van tijd weer een crisis-ver- scherpend karakter kreeg. Alle landen van 't goudblok kwamen in dezelfde moeilijkheden. Toen Frankrijk bezweek rnoesi Zwitserland wel volgen en einde lijk ging ook Nederland tot devaluatie over. Devaluatie r.aakt meer de internatio nale ruilverhouding dan het binnenland- sche prijspeil. Zij effent de internatio nale prijsverschillen en aangezien een groot gedeelte van den wereldhandel reeds geruimen tijd plaats vond in ge daalde sferlingvaluta, is het voor Neder land van groot belang zich daarbij aan te sluiten. Vermoedelijk zal de Neder- landsche regeering binnenkort een ruil verhouding (in nieuwe goudwaarde uit gedrukt) zorgvuldig vaststellen. Voor- loopig blijft de gulden „zwevend" maar met behulp van het valuta-egalisatie fonds kan steeds voldoende invloed wor den uitgeoefend op de wisselkoersen. In een slotbeschouwing uitte spr. zich optimistisch over den verderen gang van zaken. Spr, erkende volkomen, dat. er voor velen particuliere en persoonlijke moeilijkheden uit een en ander zullen voorkomen, doch men moet deze kwes ties van breed en algemeen standpunt voor ons volk bezien en dan acht spr. er veel goeds van mogelijk in de toe komst. Spr. eindigde onder dankbaar applaus. Van de gelegenheid om vragen te stel len en met spr. van gedachten te wis selen maakten enkele aanwezigen ge bruik. Op een vraag van den voorzitter, ant woordde dr. Bouman, dat de huidige toestand, die van den „zwevenden gul den" zeer zeker een drukkende tendenz op het zakenleven uitoefent, welke ech ter slechts van tijdelijken aard kan zijn; op een vraag van den heer Mi H. Bo- asson, dat de mogelijkheid van een n'eu- we devaluatie van landen, die reeds eerder devalueerden, een krachtig wa pen is in de hand van tegens'anders der devaluatie, maar aan den anderen kant mag men niet vergeten, dat de gouden standaard, een dergelijke proces uit vloeisel van economische ziekte niet kan tegenhouden. Op vragen van den heer Goedbloed luidde het antwoord o.ai. dat Duitsch- land de koers van zijn munt met kunst en vliegwerk op peil houdt en dat de in voerrechten welke Nederland heft auto matisch hooger zijn geworden na 'de de valuatie. De heer Boasson vond in dit laatste aanleiding den heer Goedbloed te wij zen op 't feit, dat de fiscus bij invoer rekening houdt met den koers op den dag, waarop de orders zijn gegeven. De voorzitter heeft tenslotte dr. Bou man hartelijk dank gebracht, men heeft veel van hem geleerd en spr. riep hem een welgemeend tot weerziens toe. Buurtv. Klokstraat. De bewoners van de Klokstraat heb ben een zelfstandige buurtvereeniging opgericht. Het bestuur is samengesteld uit de heeren: W. Steutel, voorzitter; W. H. van den Broek, secretaris, en A. Sinke Jr., penningmeester. Het Brokkenhuis, Donderdag, de eerste '„zittingsdag" van het Brokkenhuis, waren er zooveel cliënten, dat de dames te ruim zes uur de zaak moesten sluiten om die een uur later weer te openen daar nog eeni ge tientallen personen moesten be- d'end worden. Chas Dassi in 't paviljoen Wandelpier. Wij zijn gisteravond ter piere getogen. Somber en verlaten lag de boulevard daar en alleen het wandelhoofd boorde zich met zijn helder licht in de donker te van de Schelde, die droefgeestig en traag wiite' kantstrookjes op het strand schoof. Maar het paviljoen trok zich van deze herfstavondstemming niet veel aan. Het ontsloot zijn deuren voor degenen die derwaarts getrokken waren om in 'n intieme sfeer te luisteren naar de klan ken van het ensemble Chas Dassi dat er concerteerde. Dit vijf man sterke orkestje speelde nu eens niet voor de danslustigen m.aar bracht een programma ten gehoore van lichte entre-acte-muziek, waarvan de nummers met zorg gekozen waren, het7 geen wel blijkt als we namen noemert van Waldteufel, Tosti, Emmerich Ka! mann, Liszt e.a. Muziek die het publiek kent en herkent en waarvan men de melodieën zachtkens in zichzelf meenen- riet. Muziek die gemakkelijk aanspreekt, geen al te diepe aandachtsconcentratie vergt, in een woord, klanken die men graag hoort en altijd graag zal blijven hooren, omdat ze van alle tijden zijn, En deze lichte amusementsmuziek werd door het ensemble uitstekend ver tolkt. Enkele violen, trompet en vleugel, ziedaar de instrumentatie. Beschaafd klonk het en met veel élan voorgedra- mmmmsamtaBmBBamaamamaamm gen, waarbij vooral den eersten viool genoemd mag worden. Onder het intieme paviljoen diende de zee. Men realiseerde het zich niet en vond het misschien alleen jammer dat er niet meer publiek was opgekomen om voor het einde van het seizoen nog eens Chas Dassi te kunnen hooren. Thans heeft de heer P. G. Laer noes, die zich in voorarrest bevindt we gens verduisteringen gepleegd bij den B.V.L., ook bedankt voor lid van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden en wel in de af- deeling klein bedrijf, Hiermede is de heer L. geheel uit het het publieke leven verdwenen. Hij maakte deel uit van de Prov,. Staten en was wethouder van Vlissingen. ARNEMUIDEN, Met ingang van 1 November a.s. is aangewezen tot brug wachter ,aan de Arne-brug, de heer J. M. Jansen, woonachtig te Middelburg, zulks wegens ontslagneming van de te genwoordige brugwachteres mej, Diele- manvan der Have. OOSTKAPELLE. Donderdag werd in de N. H. Kerk een propagandaavond ge houden van den Nederlandschen Christe- lijken Blindenbond. Ds. F. Don opende de bijeenkomst. Een voorlezing door een blinde van een gedeelte uit de Heilige schrift werd aan dachtig aangehoord. Hierna werd een lied „de Biinde" voorgedragen door mej. P. Bassie. De hn C. Wagemaker uit Hillegersberg besprak het doel van den Chr. Blindenbond waarna hij met licht beelden aantoonde hoe onderwijs aan blinden wordt gegeven. De beide plaat selijke zangvereenigingen lieten zich ter afwisseling hooren. Ds. M. J. van Dijken sloot de bijeenkomst. De belang stelling was groot. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwer pen: een paar dameshandschoenen, A. Lourense, Duinweg A 77; donkergrijze damesbont, E, W. Flipse, Noordweg A 83; lederen riem en vulpotlood, ge meenteveldwachter. N. EN ST. JOOSLAND. Woensdag hield de B.V.L. alhier haar vergadering ter uitreiking van de in het afgeloopen seizoen behaalde prijzen. De voorz. de heer E. Verlare deelde mede, dat de burgemeester wegens familie-omstan digheden verhinderd was Vervolgens heette hij hartelijk welkom de leden van de Burgerwacht en wees hij op de goede samenwerking, welke bestaat tusschen beide vereenigingen. Hoewel onlangs werd beweejrd, dat men van B. V.L. en Burgerwacht0slecht tot vermaak lid is, en men in gevql van nood niet op de beide instituten kan rekenen, meen de spr. uit naam van allen te spreken als hij deze beschuldigingen beslist af wees. (applaus). De prijzen waren be haald in onderstaande volgorde, terwijl de heer P. van Leerdam den wisselbe ker behaalde. Ie prijs: J. v. Keulen; 2 G. A. Harff; 3 P. v. Leerdam; 4 J. Poppe; 5 J. de Klerk; 6 I. Joosse; 7 R. Goedhart; 8 H. Luitwieler; 9 D. V. Nieuwenhuyzen; 10 J. v. Eenennaam; 11 E. Verlare; 12 L. Sluimer; 13 C. Ai Walraven; 14 A. C. Polderdijk; 15 J. de Vries; 16 A. Adriaanse; 17 P. Pleyte; 18 M. Heiboer; 19 W. Boekhout; 20 J. de Nood; 21 L. v. Eenennaam; 22 J, Joosse. Hierna werd een film vertoond op genomen en afgestaan, door den burge meester, welke hij tot zijn spijt niet zelf kon vertoonen. Men kreeg hierbij te zien een tocht door de gemeente Nw. en St. Joosland, waarbij alle personen, die een dagelijksche verschijning zijn op onze straten de revue passeerden, als mede de optocht der schoolkinderen op Koninginnedag, ook zag men het bin nenhalen van den oogst en het verwer ken ervan, alles in eigen gemeente door inwoners van Nieuwland. Met veel aan dacht volgde men deze mooie films, waarvan enkele in natuurlijke kleuren waren opgenomen. Aan mevr. Sluimer en mej. Van Leer dam werd een lepeltje uitgereikt met de beeltenissen van prinses Juliana en prins Bernhard uit erkentelijkheid voor hetgeen deze dames voor den B.V.L. hadden gedaan en ter herinnering aan het tienjarig bestaan, dat deze vereeni ging thans vierde. ELLEWOUTSDIJK. Tot jachtopziener van den heer J, T. van Hattum te Sche- veningen is alhier aangesteld de heer D. J. Blok. KRUININGEN. De A.N.W.B. heeft bij den Rijkswaterstaat aangedrongen op het verbeteren van het rijwielpad naast den Rijksweg te Kruiningen. De Rijks waterstaat heeft hierop geantwoord, dat in 1937 de verbetering zal plaats vinden. KRUININGEN. Donderdagavond ver gaderde in het café „De Uitkijk" te Kruiningen het feestcomité onder voor zitterschap van den heer J. v. Dijke. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig slot aanwezig was van 16. In principe werd beslo ten om bij het huwelijk van de prinses, feest te vieren. Het voornaamste zal be staan uit een gecostumeerden optocht met daarna een kermesse d'hiver. Dit zijn alleen nog maar voofloopige plan- nep, die veel zullen afhangen van de toestemming van den burgemeester. SCHORE. De verkoop van speldjes ten behoeve van de Vereeniging „Zonne gloren", voor bestrijding van de tlic, heeft alhier een bedrag van f 4 opge bracht en voor de Chr. Vereen ging „Draagt Elkanders Lasten" beoogende hetzelfde doel een som van ruim f 10. In verband met de in voorbereiding zijnde regeling voor de verplichte keu ring van uit te voeren roode-, witte- en savoyekool, spruitkool, bloemkool en druiven, waarvan de invoering te ver wachten is op Maandag 19 October a.s, en waarvan de uitvoering zal worden opgedragen aan het uitvoer-contröle- bureau voor groentèn, fruit en aardap pelen te "s-Gravenhage wordt het na volgende onder de aandacht van be langhebbenden gebracht: Van 19 October af zal alleen uitvoer van genoemde producten kunnen plaats vinden( indien de zendingen zijn vergezeld van een „certificaat" waaruit blijkt, dat de producten voldoen aan on derstaande eischen: a) „gezond": vrij van plantaardige- en dierlijke aantasting en van an dere teeltgebreken; b) „gaaf": vrij van hagel-, vorst- en windbeschadiging; c) „zuiver": vrij van aangewende ziektebestrijdingsmiddelen en ver ontreinigingen; d) „rijp": in een zoodanige graad van rijpheid verkeerend, dat het in goeden toestand ter plaatse van be stemming aankomen redelijkerwij ze mag worden verwacht; e) „versch": in een zoodanigen staat van verschheid verkeerend als met het oog op het. product en de be stemming wenschelijk is. Bij de keuring zal speciaal op het na volgende worden gelet: Druiven: Druiven moeten zijn vrij van lam en practisch vrij van doode stelen, terwijl de rijpheid zoodanig moet zijn, dat de smaak aan redelijke eischen beant woordt. De verpakking moet geschieden in schoone kisten, voldoende voorzien van houtwol en papier, waarvan de netto- inhoud 4 of 7K kg bedraagt, tenzij het juiste netto-gewicht op de verpakking staat aangegeven. Roode-, witt e-en savoye kool: roode-, witte- en savoyekool moeten vast zijn en geen scheuren vertoonen, verder ontdaan van overtollig blad en stronk. Het gewicht moet tenminste 3 ons per stuk bedragen met uitzondering van witte herfstkool, waarvoor het mi nimum-gewicht op Wn kg is gesteld. De sorteering naar grootte moet gelijkma tig zijn, terwijl de kool, voor zoover niet los verladen, moet worden verpakt in nieuwe zakken of daarmede gelijkwaar dig materiaal. Spruitkool: Spruitkool moet voldoende vast zijn, practisch vrij van luis en slakken en vrij van vuil en grond. Verpakking moet geschieden in nieu we zakjes of daarmede gelijkwaardig materiaal, waarvan de netto-inhoud 5 of 10 kg bedraagt, tenzij het juiste net to-gewicht op de verpakking staat aan gegeven. Latebloemkool: Late bloemkool moet voldoende wit en vast zijn en gelijk gesorteerd naar kwaliteit. De minimumdoorsnede bedraagt van: 1 September1 November 14 cm; 1 November20 November 13 cm; 20 November1 December 12 cm; 1 December31 Januari 10 cm. Voor zoover niet los verladen moet de verpakking geschieden in „schoone" solide kratten, welke ten hoogste 20 stuks mogen bevatten. De veilingen zullen bij de keuring en het afgegeven der formulieren geheel worden ingeschakeld. Voor producten, welke aan de gestel de eischen beantwoorden zullen de vei lingen, indien de verlading voor recht- streekschen uitvoer plaats heeft, in hun onmiddellijke nabijheid, ,,c<er,tificaten" afgeven. Vindt de verlading voor recht- streekschen uitvoer elders plaats dan verstrekken de veilingen „verklaringen" (voorloopige keuringsbewijzen) en draagt het uitvoer-contröle-bureau zorg voor het afgeven der certificaten. Uit den aard der zaak zal dit hoofdzakelijk plaats vinden in de havenplaatsen Rot terdam en Amsterdam, waar exporteurs zich voor verkrijging van een certificaat in verbinding kunnen stellen met de bij kantoren van het uitvoericontröle-bu- reau aldaar (telefoon Rotterdam 15152, telefoon Amsterdam 48204). Voor certificaten moet betaling wor den gevorderd volgens onderstaand ta rief: Voor druiven 12 ct. per 100 kg netto of gedeelte daarvan; voor roode-, witte- en savoyekool 3 ct. per 100 kg netto of gedeelte daarvan; Voor spruitkool en voor bloemkool 4 ct per 100 kg netto of gedeelte daarvan, Het minimumtarief bedraagt 0.10 per certificaat. CIRCUSDRAMA TE PARUS. De tallooze bezoekers, die zich dezer dagen voor den ingang van hei Parij- sche Cirque d'Hiver verdrongen, ver moedden niet dat ze getuigen zouden worden van vreeselijke incidenten. Voor het eerst zou een temster, msa- dame Lène, optreden met vijf koningstij gers. De vijf magnifieke dieren waren de arena binnengejaagd, ioen de tem ster op haar beurt binnentrad. In het be gin ging alles norma,al en de tijgers had den hun plaats ingenomen op de voor hen bestemde banken, toen madame Lè ne even den rug toe draaide aan het grootste dier, een Bengaalschen tijger „Tosca". Voor men wist wat er gebeur de had deze reusachtige tijger zich op gericht, was ineengedoken en ineens zag men hoe hij door de ruimte suisde, een sprong van wel drie meter maakte en zich op de temster stortte, die zich juist omkeerde. De schok was vreeseEjk en de ongelukkige stortte ter aarde. De tij ger, woedend, blazend ,als een enorme kat, was ook gevallen, maar richtte zich dadelijk op en sloeg zijn klauwen in de borst van de temster, terwijl hij zijn muil opensperde en haar in de rechterzijde greep. De vier andere tijgers m,aakten zich gereed, eveneens een sprong te wagen en door het geschreeuw, dat uit het ontzette publiek opging, werden ze nog meer aangehitst, 't Was een ontzet tend oogenblik. Maar daar vloog de deur van de arena open en gevolgd, moedig door vier helpers, stormden de directeur Bouglione en de temmer S'hirow bin nen om het slachtoffer te ontzetten De ongelukkige vrouw, die vreeselijke won-? den had, had toen reeds het bewustzijn verloren, maar „Tosca" liet zijn prooi los en deinsde terug. Het geluk was, dat de andere roofdieren geïntimideerd werden, door deze Bruuske interventie. Toen de temmer Schirow de dieren weer op hun plaats had, gelastte hij zijn helpers ma dame Lène zoo spoedig mogelijk weg te dragen. Maar nauwelijks waren ze ver trokken of „Tosca", die eenmaal bloed h,ad geroken, zich in 't minst niet sto rend aan de zweepknallen, sprong op nieuw. Een kreet van verschrikking ging uit het publiek op. Onder het enor me gewicht van den tijger sloeg ook Schirow tegen den grond, maar „Tosca* had zijn sprong te ver genomen en sloeg tegen de tralies. Hij kwam op zijn rug terecht en wilde weer overeind sprin gen, maar opnieuw haastten de helpers zich in de arena en konden met staven het Woedende dier in bedwang houden. Schirow, hoewel hij' slechts enkele vleeschwonden aan de beenen had, bleef liggen: de schok was zoo hevig geweest dat hij vier ribben had gebroken. (H.C.) HET CONFLICT IN DE BINNENSCHEEPVAART. In den afgeloopen nacht hebben sta kende zeelieden te Rouaan de sleepboot „Denise", welker bemanning het werk niet had neergelegd, bezet. Er zijn thans maatregelen genomen, opdat de stakers niet ook de drie laatste sleepboo'ten, die den sleepdienst tusschen Rouaan en Ha vre blijven onderhouden, bezetten. Aangezien de Seine te Rouaan op 15 plaatsen is versperd, is het verkeer op de lijnen Parijs-Rouaan-Londen en P,a- rijs-Rouaan-Rotterdam stilgelegd. MAAGDENROOF, Het knapste meisje van het district Banja Luka in Bosnië, (Zuid-Slavie) heeft, alvorens zij voor het altaar kon verschijnen, nog een opwindend avon tuur beleefd, dat het zijne er toe zal bij dragen, haar tot in lengte van dagen haar trouwdag niet te doen vergeten Aan den vooravond van haar huwelijk werd zij nl. in hinderlaag opgewacht door een teleurgesteld minnaar, die haar, toen zij naar de pomp ging om water te halen, greep, dwong in een sjees te stap pen en er vervolgens spoorslags met zijn buit vandoor ging. De bruidegom vernam, echtej- den roof van zijn geliefde. Hij riep zijn vrienden te hoop en gezamenlijk reden zij te paard den maagdenroover achter op. Juist op het oogenblik, dat deze zijn erf op wilde rijden de man was van den sjees gestapt om de deuren open te gooien naderden zijn achtervolgers, die zich meester maakten van sjees en bruid, de teugels wendden en terugre den naar huis. De rest van den nacht, tot de kerkdeuren eindelijk open gingen, werd doorgebracht met zang en dans. Vrouw terechtgesteld wegens opium smokkelarij. Een vuurpeloton in Hsoetsjaufoe, ten Noord-Westen van Kiangsoe, heeft een einde gemaakt aan het leven van een vrouw, mevrouw Li genaam, die ter dood veroordeeld was wegens het smokkelen van verdoovende middelen. Voordat zij naar het executie- veld gebracht werd, werd zij in optocht door de straten der stad geleid. Voor zoover bekend is, is mevrouw Li de eer ste vrouw, die wegens opiumsmokkelen ter dood is veroordeeld. Zij was in Hsoetsjaufo gearresteerd. Een manne lijke medeplichtige werd veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6