GEMENGD NIEUWS. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DE TAVERNIANEN EN DE NIEUWSTE SPELLING. Ml JNHARDT'S Jaxeer- ff\ tablettenVJ^A ZIERIKZEE. massa een verdere stijging van het water tegenhoudt, In deze luchtmassa kan een mensch een zekeren tijd adem blijven halen. Daarom is het zoo verkeerd al dus spr. om bij een tewater gereden auto de kap kapot te snijden of stuk te hakken. Want wanneer men een gat gemaakt heeft ontsnapt de lucht en de personen in den wagen verdrinken on herroepelijk. Uit proeven is gebleken dat het in treden van den evenwichtstoestand on geveer 4 min. duurt waarna het portier gemakkelijk geopend kan worden. Te meer daar ontzetting van een portier tengevolge van den val heel sporadisch voorkomt. Een juiste reddingswijze is nog niet gevonden, maar de richtlijnen daartoe wijzen in het maken van een luik of iets dergelijks aan den achterkant van de auto. Want een tewater gereden auto zal altijd op zijn kant komen te liggen, ondersteboven of met .den motór naar beneden, maar nooit met de achterzijde naar onderen. Dat de reddingsbrigades wat deze zaak betreft diligent zijn be wezen de lichtbeelden. De heer C. A. Minderhoud heeft den heer Meijerink voor zijn interessante en prettige lezing dank gezegd. In de pauze zijn de diploma's aan hen die voor een der examens reddend zwemmen waren geslaagd, uitgereikt. Een gezellig bal hield nog velen ge- ruimen tijd bijeen, NEDERLANDSCHE MIDDERNACHT ZENDING VEREENIGING. Het gedwongen huwelijk Het Neo Malthusianisme. Onder voorzitterschap van dr. O. G. Heldring, directeur der Heldringgestich ten, had gisteren in St. Joris de 47e al- gemeene vergadering plaats van de Ne- derlandsche Middernachtzending-ver- eeniging. Na de huishoudelijke vergadering werd een bijeenkomst met genoodigden gehouden, waar o.m. werden verwel komd de burgemeester van Middelburg de heer M. Fernhout en de garnizoens commandant majoor G. Berghuijs. Het gedwongen huwelijk. Ds. Th. D e 1 1 e m a n, Geref. predi kant te Aalten sprak daar over „Het gedwongen huwelijk". Er zijn volgens spr. deelen van ons land waar het gedwongen huwelijk tot 90 van het totaal stijgt, voor plaat sen als Rotterdam en Amsterdam is het pngeveer 35 Er is thans een daling te constateeren, waarschijnlijk mede door het gebruik van preventieve mid delen of abortus provocatus. Volgens spr. is het gedwongen huwelijk van thans iets anders dan het particulier of heimelijk huwelijk volgens de oud-Ger- maansche zeden, en er is ook geen over eenkomst mföt het zgn. ouderwetsch proefhuwelijkl, dat in de geschiedenis bekend is. Wel kan een deel van de gedwongen huwelijken worden ver klaard uit de bedoeling toestemming van de ouders af te dwingen. Spr. verstaat onder de meest voorkomende gedwongen huwelijken het intreden van zwanger schap als iets dat ongewenscht is, en hij onderscheidt twee groepen: le als de dwang het huwelijk zelf geldt; 2e als zij alleen het tijdstip van het huwelijk betreft. Bij de bespreking van de eerste groep deed spr. verschillende mededeelingen over zedelijke misstanden in verschil lende streken van het land, waarin ge lukkig hier en daar verandering ten goede komt. De tweede groep is de grootste. Hier spelen verkeerde gewoonten bij de ver loving een groote rol. Doch ook hier is verbetering te vonstateeren. Tegen de gedwongen huwelijken voor de vrouw in den vollen zin van het woord gedwongen ontwikkelde spr. vervolgens de critiek van Gods Woord. Men moet alleen handelen en rekenen met Gods gebod. Alle vooruitgrijpen op het huwelijk is zonde tegen God De heer J. N. van Munster sprak over „Waartoe middernachtzending?"; spr. betoogde, dat het niet juist is, dat dit werk alleen in de groote steden noo- dig is. Spr. richtte zich o.a. tegen de publiek onder jongens en meisjes ge maakte reclame voor naaktcultuur. Het kwaad in de natuurbaden en badplaatsen is z.i. ook groot. De M.Z. strijdt verder o.a. tegen het Neo-Malthusianisme en te gen de ontucht. Ook in Zeeland zijn vol gens hem consultatiebureaux noodig. De heer J. F. Heemskerk dankte het hoofdbestuur voor dit werk in Zee land en wekte de Zeeuwen op er krach tig steun aan te verleenen. Ds. J. W. Dippel ging ten slotte in dankgebed voor. Na afloop werd hét voorloopig comité in Zeeland permanent verklaard, dit zal zijn werk voortzetten en uitbreiden. In de Nieuwe Kerk. Des avonds had in de Nieuwe Kerk 'n openbare bijeenkomst plaats, welke 'door een flink aantal belangstellenden uit Middelburg en omgeving werd bijge woond. Het Nieuw-Malthusianisme. Spreker v,an den avond was het Twee de Kamerlid de heer C. S m e e n k, over het „Nieuw-Malthus'anisme". Spr. wees op de vrees van den eco noom Malthus voor overbevolking en gebrek aan voedingsmiddelen. Men mag het met de ideeën van Malthus niet eens zijn, maar men mag ze dan toch niet aanwijzen als een begin van de nu in praktijk gebrachte middelen tegen over bevolking. Het is intusschen gebleken, dat zijn pessimisme over voedselgebrek ongerechtvaardigd was. Ondanks den aanwas der bevolking leeft men alom op hooger niveau ondanks de crisis. Op het gebied van den landbouw heeft men de grens van de productie-mogelijkheid nog met bereikt. Men mag ook niet ver geten de vele imigratiemogelijkheden die nog bestaan en hoe men door droogma king van verschillende wateren als de Zuiderzee plaats voor bewoning en be werking van meer grond schept Na de vrees voor overbevolking, is men nu weer toe aan een vrees voor ontvolking, zooals met name in Frank rijk en de landen, die in de kinderbe perking dat land navolgen. Ook in Ne derland is men den weg van het Nieuw Malthusianisme opgegaan en het is zoo ver dat 65 pet. der echtparen 0, 1 of 2 kinderen hebben. Ook Zeeland maakt ten deze geen mooi figuur. Er zijn eco nomen, die meenen, dat als men zoo voort gaat, Nederland in 1960 op hel keerpunt van den bevolkingsaanwas zal zijn. Over de zedelijke en geestelijke gevol gen wilde spr. slechts een enkel woord spreken. Hij wees er echter op, dat men de familie verzwakt en vergeet dat God heeft gebracht het huwelijk en de voort planting. Men is altijd gebonden aan den wil van God, ook in het huwelijksleven. Spr. waarschuwde nog met „Ziet toe, dat gij niet valt." Ds, J. S. Hartjes uit Vlissingen sprak een slot woord. Nog een buurtcommissie. In een gisterenavond in het Militair Tehu's gehouden vergadering van bewo ners der Nieuwstraat is besloten tot op richting van een buurtcommissie. Tot voorzitter koos de vergadering den heer M. A. Maljaars, tot secretaris den heer M. Boone en tot penningmees teres mej. Soetens. O. EN W. SOUBURG. Woensdagavond hield de Vereeniging „Het Groene Kruis Souburg-Ritthem" in het café Dorpzicht een algemeene vergadering, waarin 44 leden aanwezig waren, De v o o r z. de heer J. de Bruijn, heette in het bijzonder welkom den heer P. Ter Haar, burgemeester van Ritthem. De Vereeniging heeft zich aangesloten bij de Commissie voor hygiëne voor het kind in Zeeland Het Groene Kruis ge bouw is verbeterd. De Emmabloem col lecte heeft te Souburg f 84 en te Rit them f 15 opgebracht en de verkoop van Zomerpostzegels f 250. IJs zal voortaan worden afgegeven door den slager Lijnse aan de Kanaal straat. Bij acclamatie werden herkozen de aftredende bestuursleden de heeren W. M. Verkroost en C. Wisse en met alge meene stemmen gekozen in de plaats van den heer P, J. Cornelis, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer P. ter Haar, burgemeester te Ritthem. De begrooting voor 1937 der vereeni ging werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 1750 en die der tb.c. afdeeling' in ontvangst op f 975 en in uitgaaf op f 1775. Het tekort hoopt men te dekken met de netto opbrengst van een bazaar te houden op 1, 2, 3 en 4 December a.s. en vrijwillige bijdragen van contribuan ten. Een bazaar-commissie werd benoemd waarin 6 leden van Souburg en 3 leden van Ritthem zitting zullen krijgen. Het bestuur zal in overweging nemen een voorstel van een der leden om de contributie der leden te verhoogen, RAAD VAN ZOUTELANDE. De begrooting goedgekeurd. Geen belastingverhooging. De zedelijkheid van de badgas ten. ZOUTELANDE. Woensdagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde, voltallig. Na opening der vergadering wijdde de voorzitter enkele woorden aan de ver loving onzer Prinses Juliana. Aan de verordening inzake de veld wachters werd een bepaling toegevoegd, inhoudende dat dienstjaren, als capitu- lant doorgebracht, niet meetellen voor de berekening van de aanvangswedde als gemeenteveldwachter. Op voorstel van B. en W. werd naar aanleiding van een verzoek van de werk vrouw om verhooging van loon voor het schoonhouden van het gemeentehuis, be sloten de belooning te bepalen op 1 per week. Het besluit tot verkoop van grond aan den heer A. C, de Ronde te Roermond, werd in dier voege gewijzigd, dat een strook van drie meter tusschen het te verkoopen perceel en het perceel van den heer R. W. van Haga wordt vrijge houden als toegang tot het strand. Op voorstel van B. en W. werd in 't be sluit tot verharding van den Groenenweg en' Paulusweg en de overname van den onderhoudsplicht dezer wegen, eenige wijziging gebracht, omdat er 'n verwisse ling van de officieele namen heeft plaats gehad. Bij de hofstede van den heer K. Verhage zal een gedeelte van de sloot worden gedempt en een ge deelte worden verlegd. De verordening op de heffing van keurloonen voor het keuren van vee en vleeschwaren in den keuringsdienst Vlissingen werd gewijzigd. Door de wij ziging wordt beter omschreven wat on der een graskalf en wat onder een vet k?lf moet worden verstaan. Tevens opent de wijziging de mogelijkheid om voor proviandeering van schepen een lager tarief te heffen, teneinde daardoor te kunnen concurreeren met andere plaatsen, waar vanwege het Rijk voor den uitvoer tegen een lager tarief wordt gekeurd. Het kohier voor de Molenwegbelas ting werd vastgesteld tot een bedrag van 338. De invordering zal geschie den in twee termijnen, vervallende 30 November 1936 en 28 Februari 1937. Besloten werd het nog resteerende materiaal van het oude gemeentehuis bij inschrijving te verkoopen. De begrooting van het B. A. voor '37 werd goedgekeurd. De geraamde ont vangsten en uitgaven bedragen in totaal 7052. De post onvoorzien is geraamd op 1102 en de inkomsten van vorige diensten zijn geraamd op 1685. Gemeentebegrooting 1937. De heer Kleinepier zeide, dat deze begrooting er niet zoo gunstig uit ziet als de vorige. Hij had verwacht, een post ter bevordering van £et vreemde lingenverkeer. De v o o r z. zeide, dat de oorzaak van het feit, dat deze begrooting minder gun stig is dan de begrooting voor 1936, voornamelijk ligt in de lagere bijdrage, die van het Rijk voor werkloozenzorg zal worden ontvangen. De begrooting is echter gezond. Bij den post straatverlichting bleek, dat men algemeen van meening was, dat de straatverlichting in den zomer 14 da gen vroeger moet worden ontstoken in verband met het vreemdelingenverkeer. B. en W. zullen onderzoeken wat hier van de kosten zijn. De heer Verhage stelde voor, de subsidie aan de Middernachtzending te doen vervallen. Na bespreking adviseer de de heer Gabriëlse aan den heer Verhage om zijn voorstel in te trekken en het verloop van de vergadering der Middernachtzending, die in Middelburg werd gehouden, af te wachten. De heer Verhage gaf hieraan gevolg. Zijn voor stel werd gesteund door de heeren Ga briëlse en De Wolf. De begrooting werd hierop z.h.s. aan genomen. De geraamde ontvangsten en uitgaven bedragen in totaal f 23736. De post ojivoorzien is geraamd op f 651 en het batig slot van vroegere diensten op f 2610. De belastingen behoeven niet te wor den verhoogd. Rondvraag. De heer Kleinepier was on aangenaam getroffen door een mededee- ling in 't gemeenteverslag inzake de ze delijkheid in onze gemeente. In dit ver slag staat, dat dank zij een goed poli tietoezicht excessen onder de vreemde lingen weinig voorkomen. Deze mede- deeling maakte op den hr, Kleinepier den indruk, dat de badgasten in het al gemeen beschouwd worden ,als minder gunstige personen. Hij was het hier vol strekt niet mee eens en meende dat men hier van het grootste deel der badgas ten nog wel wat kan leeren. De V o o r z. stemde met dit laat ste in. Het ;s inderdaad maar een klein deel, d,at last geeft. Voortdurend toezicht op dat kleine deel ongunstige personen, blijft echter noodig om excessen te voor komen. Weegbrug ingezakt, IERSEKE. Woensdagmorgen is de weegbrug op de Haven ingezakt onder een zwaar beladen ,au:o van den heer P. de Koeyer. Het geheele vervoer van bieten plus alle verkeer op de Haven is stilgelegd. Met man en macht is men bez'g om de brug te herstellen. SLUIS. Dinsdag hield de afdeeling Sluis van de „Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen" haar algemeene vergadering in de zaal van den heer V. van de Moere. Voorzitter was de heer A. J. Brouwer, die uiteenzette, wat het doel van de vereeniging is. Naar aanlei ding van het jaarverslag over 1935 con cludeerde de heer Brouwer, dat de landelijke federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging, waarbij ook de afdeeling Sluis is aangesloten, thans 1.800.000 leden telt. Spreker had deze vergadering laten bijeenroepen met het doel een definitief bestuur samen te stéllen, omdat tot nogtoe de verant woording van voorzitter, secretaris en penningmeester op hem rustte, wat hij wel een weinig te zware taak vond. Tot bestuursleden werden staande de vergadering gekozen: voorzitter: A, J. Brouwer; secretaris-penningmeester A. van den Ameele; overige bestuursleden: F. Brand, S. van Hal en A. Jongman. De voorzitter deelde mee, dat spoedig een circulaire in zee zal gaan, waarin de geringe kosten verbonden aan een eventueel lidmaatschap, vermeld staan. Verder zal een commissie voor huisbe zoek benoemd worden, welke na het rondsturen van de cirulaire, huis aan huis zal rondgaan. Tot bode werd benoemd de heer J. C. Marinissen. Op een vraag van een der leden, antwoordde de voorz. dat de afdeeling op het oogenblik 61 leden huisgezinnen telt. i» Toen indertijd minister Marchant zich zette tot de taak, eenheid te brengen in den heerschenden chaos op het gebied van de spelling der Nederlandsche taal, w,as hij zwaar tegen het stelsel der Kollewijnianen. Kennisname van hun deugdelijke ar gumenten heeft den minister echter van tegenstander voorstander gemaakt. Wat zijn goed recht was. Met een enorme strijdlust en strijd kracht bepaald voorwaarde voor wie deze zaak wilde aanpakken en ten ein de brengen heeft de heer Marchant toen een spellingsvereenvoudiging in 't Staatsblad gekregen. Twee fouten zijn er toen gemaakt. Twee concessies, die oorzaak v,an veel ellende werden: de eene was een con cessie inzake de wijzigingen, de andere die der niet-invoering door de regeering zelf. De eerst concessie werd gedaan in de hoop, de tegenstanders der veranderde woordbeelden zachter te stemmen. IJde le hoop! Het heeft geen enkelen t e- genstander vermurwd en ver scheidene voorstanders slechts leed ge daan. Toen kw,um minister Slotemaker de Bruïne, Men juichte in het kamp der tegenstanders: die zou dezen waanzin wel eens paal en perk stellen. Dat-ie daarbij het eigens mede-onderteekende althans met zijn medewerking, genomen K. B. van zijn ambtsvoorganger ,aan zij nen ministerieelen laars lapte, was voor minister Slotemaker de Bruïne minder erg. Maar goed de herziening S, de B., spelling nr. 283a111 kwam tot stand. En men juichte zoo hier en daar. Veel plezier zal de minister van het oordeel van de Tavernianen gehad heb ben. Aan een breedvoerige beschouwing van prof. mr. B. M. Taverne ontleen en wij de volgende karakteristieke zinsne den. Het artikel begint met het volgende surrealistische gedicht of zoo-iets: „De verse vis in 't Haagse bos De Zeeuwse, Hollandse Maatschappij De dode mus, de hese stem Een paasei fris, het aardse goed Krakelen, handelen, allerlei De eiseres, vergeefse waan Bredase glucose, Ermelose psychose Is alles nu vergeefs gedaan?".... en teekent hierbij aan: „Ziehier de spelling Slotemaker de Bruïne in al hare leelijkheid" Uit het vervolg knippen wij „Wat nu te zeggen van het resultaat van 's Ministers overpeinzingen in zijn geheel? Dit: dat het een allerzonder lingst mixtum compositum is gewor den". „Dit klemt te meer, wanneer men leest, dat de Regeering, ook als zij de spelling-Slotemaker de Bruïne over neemt, uiteraard (n.b.geen gebruik zal maken van de bevoegdheid om in som mige gevallen de buigings-n weg te la ten. Zoo stempelt de Minister die nieu we regeling als iets minderwaardigs, voor Regeermgsgebruik niet geschikt!" En tenslotte: „Is het wonder, dat de ontevredenheid thans algemeen is? Het regent moties om de nieuwe besluiten v.an 18 Juli 1936 weer in te trekken. En toch schrijft de Minister, dat hij nu algemeene tevredenheid verwacht. Eene ontstellende uiting. Is Z.E. alleen vreem deling in Jeruzalem?" „De minister heeft eenmaal in het openbaar betoogd, dat hij niets geeft om hetgeen de vereenvoudigers beweren. Eigenlijk heeft Z.E. het nog iets krasser gezegd, maar d,aarop komt het toch neer. Mij komt dit niet juist voor Ook onder de vereenvoudigers bevinden zich zeer bekwame taalkundigen en beschaafde taalgebruikers. Waarom zou men n'et luisteren naar hunne argumenten" Tot zoover het oordeel van den anti- vereenvoudiger prof. Taverne. Ons dunkt: prof. Slotemaker zal hier uit voldoende begrepen hebben, hoeveel w,aardeering men bij de Tavernianen voor zijn werk heeft. door ons „brod delwerk" genoemd, hetwelk „Taal en Spelling" het orgaan der Tavernianen, overneemt. Elders in het orgaan dezer vereeni ging dat zijn dus niet de ver eenvoudigers, lezer, maar de menschen van de „Nationale vereeniging voor orde en eenheid in de schrijftaal i spot men in een gefingeerde pers kroniek uit „De Oprechte Staatscourant; (Officieus)", aldus: „Gezien de gunstige resultaten, welke door kabinetspolitiek onder juridisch- theologische leiding behaald zijn voor de ordening van de schrijfwijze van de Ne derlandsche taal, overweegt de Neder landsche Regeering de volgende maat regelen, waaromtrent voorstellen bin nenkort ""de Volksvertegenwoordiging zullen bereiken: 1. instelling van een commissie van kunstschilders onder leiding van den commandant van Soesterberg ter bestrij ding van de muggen aan het IJselmeer; 2. verdere indijking van wijlen de Zui derzee door den bond van Begrafenison dernemers; 3. instelling v,an een Bacon-departe- ment onder leiding van den chef der ze denpolitie te Valkeveen; 4. reorganisatie van het bedriji der Nederlandsche Spoorwegen door den Anti-Trekhondenbond 5. reorganisat'e van het onderwijs on- W-ken zacht en zeker^K JHggL doos eocr (Ingez. Med.) der leiding van het Nederlandsche Rpo- de Kruis; 6. voltooiing van het Woordenboek der Nederlandsche Taal door het Ne derlandsche Voetbal-Elftal onder lei ding van den Geneesheer-Directeur van „Laatste Hulp bij Ongelukken"; 7. samenstelling van de lijst van ken nelijk manlijke zelfstandigheden door de Vereeniging tot Behoud van Natuur monumenten." Jaja: van je vrienden moet je 't maar hebben. Je doet de eene concessie na de andere (die je voorganger deed) en meent u dat men dankbaar of voldaan is? Zie boven! DE DIEFSTAL VAN 7500 GULDEN UIT EEN POSTWAGEN TE ROTTERDAM. In den middag van 1 Oct is zooals bekend op het terrein van de ge meentelijke handelsinrichtingen aan de Stieltjesstraat te Rotterdam, een brutale diefstal gepleegd. Een postrijtuig van de Rotterdamsche Tramweg Mij. werd opengebroken en de dieven hebben daaruit een kist met een geldzending, waarin zich een bedrag van f 7500 aan specie be vond, gestolen. Het geld was bestemd voor de beetwortelsuikerfabriek te Puttershoek. In verband hiermede zijn thans ge lijk gister in 't kort reeds gemeld drie verdachten in het huis van bewaring in gesloten. Spoedig na het bekend wor den van den diefstal, was reeds de 35- jarige loswerkman, J, J. E. van B., die op den dag v^n den diefstal op het ter rein was gezien, gearresteerd. Hij gaf voor, een fiets te hebben willen leenen van den arbeider A. van der E., die in dienst is bij de R.T.M De gearresteerde moest echter wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Van der E. vertelde, dat Van B. inderdaad op dien dag bij hem is geweest om een fiets te leenen> Daar naderhand de aanwijzingen teg'en Van B. sterker werden, is hij thans voor de tweede maal aangehouden. De zwaarte van de kist deed al dade lijk vermoeden, dat de dieven over een transportmiddel de beschikking hadden gehad en in verband hiermede werd een uitgebreid onderzoek ingesteld bij alle verhuurders van handwagens, bakfietsen e.d. te Rotterdam Uit dit onderzoek bleek, dat op 1 October de 37 jarige loswerkman C. B. een bakfiets had ge huurd van een verhuurder in de Zweder- straat. Voorts bleek, dat deze B. een zwager is van den genoemden Van B. Bij het verdere onderzoek kwam aan het licht, dat buren van B. hem op den lsten October hadden gezien, toen hij bezig was een zwaar voorwerp van een carrier te laden, daarbij geholpen door Van B. Het voorwerp was de woning Van B. binnengedragen, B. ontkende aaanvankelijk, iets met de zaak uitstaande te hebben. Later heeft hij echter zijn aanvankelijke lezing herroepen. Hij deelde toen mede, voor Van B. op den lsten October een kist met een voor hem onbekenden inhoud te hebben vervoerd van den Breede Hil- ledijk naar zijn woning Toen Van B. en hij de kist eenmaal boven hadden, is de reeds genoemde spoorwegarbeider Van der E. g'ekomen en met z'n drieën heb ben zij de kist open gemaakt, welke een groote partij zakjes met guldens en rijks daalders bleek te bevatten. Hij ver klaarde, da.t hij toen pas heeft begrepen, dat er iets niet in orde was. Hij heeft daarop Van B. en Van der E de deur uitgezet, echter tiadat deze twee de buit hadden verdeeld. B. heeft, volgens zijn verklaring, niets gekregen. Naar aanleiding van deze verklaringen en in verband met nog enkele andere aanwijzingen, zijn B,Van B, en Van der E. in bewaring gesteld. Zij ontkennen nu alle drie echter pertinent. Van B. wordt van den diefstal, Van der E van medeplichtigheid en B. van heling' ver dacht. Het geld is tot op heden nog niet teruggevonden. VERDRONKEN. Gisterenavond is een 19-jarige dek- knecht van een sleepboot, welke lig plaats heeft in den Amstel bij de Nieuwe Brug te Amsterdam, toen hiji van de sleepboot op een daarnaast ge meerd liggende zandschuit wilde over stappen, gestruikeld en in het watei te rechtgekomen. Voor hulp ter plaatse was, w,as het slachtoffer, dat :n Wormer- veer woonachtig was, in de diepte ver dwenen. Zijn lijk is later opgehaald. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad blad worden aangenomen door den Agent: J. H. SCHOULS, Balie 483.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6