De burgeroorlog BUITENLAND. NOORD-BEVELAND. De overbrugging van de Zandkreek. RAAD VAN KATS, SPANJE. BELGIË. DUITSCHLAND. NOORWEGEN. Spiritistische voorspelling of moord? Gestel, voor al hetgeen zij voor de ver- eeniging hebben gedaan. Reeds lang is er uitgezien naar de verloving van de Prinses; deze heuge lijke gebeurtenis is thans een feit gewor den. Geheel Nederland leeft in vreugde en ook in Souburg is aan deze vreugde uiting gegeven, Voor het feest dat wij straks gaan vieren is heel veel noodig. Daarvoor ziju ten eerste noodig vele le den en ïbuurtcommissies, waaruit me't hoofdbestuur een werkcommissie zal worden gevormd. Het is niet de bedoe ling, dat de buurtcommissies aan de ver- eeniging een deel van hun geld zullen afstaan. Het zeer voorloopig programma is als volgt samengesteld van 89,30 uur klokgelui, van 9,3010 uur reveille, van 10 uur tractatie der schoolkinderen. Des namiddags en 's avonds optocht met medewerking der muziekvereenigin- gen. Er zullen wedstrijden worden ge houden in straat en gevelversiering Overwogen wordt in één of beide ker ken een wijdingsure te houden. De naam der Vereeniging, die in alle onschuld is aangenomen, zal op voorstel van het bestuur met goedkeuring der leden worden veranderd in Souhurgsché Oranjevereeniging, zulks, omdat een groot deel der bevolking de vereeniging onder den huiddigen naam haar mede werking niet kan geven. Uit bijn^ allè^straten waren vertegen woordigers genegen te trachten buurt commissies op te richten. Tijdens de vergadering gave zich 28 personen als lid de vereeniging op. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze vergadering gesloten. VEERE. Maandagavond vond ten stad- huize een vergadering plaats ter vor ming van een feestcommissie, die vooit een passende viering van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernard zal zorgen. De heer J,. J. van Beveren, die de ver gadering presideerde, drukte de hoop uit, dat door eendrachtig samenwerken men in Veere zou toonen, dat men hier één met Oranje is. De eerste vraag id echter hoe men geld zal inzamelen en hoe men feest zal vieren. Door verschillende stemmen uit de vergadering werden het pro en contra' van het inzamelen van geld door mid del van een busje of inteekenlijst, be sproken, totdat door stemming bepaald* werd, dat de inzameling door middel van een inteekenlijst èn een busje zou geschieden. Staande de vergadering werd naast» den heer J. J. van Beveren, als voorz>. der commissie, de heeren J. de Graaf; en S. Kodde resp. als secretaris en pen ningmeester benoemd Tot leden wer den benoemd de heeren Morel, Van de Guchte, Taytelbaum, Kasse, Coops en' Dekker. Deze commissie stelt zich be schikbaar om het geld in te zamelen. Op de desbetreffende vragen ant woordde de voorzitter, dat de herden kingsdag in het teeken van een kinder feest zou staan, althans hoofdzakelijk, en dat de cadeaux die uitgereikt zullen worden, in Veere of door bemiddeling der Veersche neringdoenden aangekocht zullen worden. VEERE. Ten behoeve van het mu seum in de Vierschaar alhier ontving de gemeente van mej. De Man te Middel burg een fraaie en zeldzame, verguld zilveren penning, die geslagen is ter herdenking van jde inhuldiging van prins Maurits als markgraaf van Veere op 20 November 1588. Voorts schonk de heer I. Uiterschout te Vlissingen, geboortig uit deze ge meente, aan hetzelfde imuseum een tweetal stukken in flesschen gewerkt, voorstellende de geschiedenis van Jesus en het graf van Napoleon. RAAD VAN VEERE. VEERE. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemees ter D. Huinink. Afwezig met kennisgeving de heer Leer. De V o o r z. memoreerde de verloving van Prinses Juliana. Verder had spr. het in verband met de monetaire politiek der regeering over de taak, die B. en W. en de Raadsleden in den komenden tijd wacht. Hij sprak de hoop uit, dat men eendrachtig de moeilijkheden, die wel licht zullen komen, het hoofd zal kunnen bieden. Hierna vroeg de heer C a s t e 1 naar het onderzoek, dat B. en W. zouden in stellen naar de geruchten als zou een mosselvisscher steun hebben getrokken, terwijl hij toch geregeld vischte, en naar het geval van een gezin, dat door 't B.A. zou zijn gesteund, terwijl zulks niet noo dig was. De V o o r z. antwoordde, dat het onderzoek in de eerste quaestie heeft uitgemaakt, dat genoemde visscher een inkomen had gehad, waarvan hij niet kon rondkomen; in het tweede geval was het gerucht niet op feiten gegrond gebleken, aldus het bestuur van het B.A. De V o o r z. wil het bestuur een zekere vrij heid van beweging waarborgen. De fa. Philips bood een kunstmatig carillonspel aan, dat door middel van gramofoonplaten en een geluidsinstalla tie zou worden gehoord. De V o o r z. zeide, dat de gemeente een carillon heeft dat misschien binnen afzienbaren tijd ge restaureerd zal worden, weshalve men niet op het voorstel zal ingaan. Ingekomen was een request van de bewoners van den Langedam en omge ving, waarin dezen verzoeken maatrege len te treffen opdat de ondragelijke stof- plaag, die hier den heelen dag in een drogen tijd heerscht, tot het verleden zal gaan behooren; requestranten licht ten toe, dat door het opgejaagde stof van dezen hoofdweg een goede ventilatie is uitgesloten, terwijl het drinkwater zeer verontreinigd wordt. De V o o r z. wilde het stuk in handen van B. en W. laten, daar er reeds een plan bestaat, waarbij ook deze weg betrokken is. Kan ge noemd plan niet tot uitvoering komen, dan kan men altijd voor den Langedam zorgen. De heer Gastel drong aan tot voortzetting van de verbetering van de zen weg. De proefneming met teer mag geslaagd heeten. De distributie van margarine heeft 'n aanvang genomen en de minister heeft goedgevonden, dat de margarine be schikbaar wordt gesteld ook voor klei nere gezinnen van werkloozen; de distri butie blijft echter beperkter dan voor het vleesch, weshalve zij op de secreta rie gehouden is, hoewel later ook de kleinhandel misschien ingeschakeld kan worden. Langs verschillende wegen is getracht gedaan te krijgen, dat ook anderen dan in het desbetreffende besluit der regee ring zouden profiteeren van de uitkee- ringen van 2.50, die gedaan zijn naar aanleiding van de verloving van Prinses Juliana; de minister heeft echter bekend gemaakt, dat Veere niet in aanmerking kwam. Nadat de werkverschaffing een tijd lang stilgelegen had, waren aanvragen om werk binnen gekomen; de minister heeft gunstig beschikt over het verzoek om enkele kleinere werkobjecten thans ter hand te nemen, zooals verbetering van de vuilnisbelt en de plantsoenen en verharding van enkele buitenwegen en paden. Van Middelburg was bericht ontvan gen, dat ten behoeve van een leerling, die de school op de Nieuwe Haven be zocht, een bedrag van 22.40 is ver schuldigd. De rekening met specifiekenstaat van het B.A. en de begrooting van het Gods huis waren ingediend en werden in han den gegeven van de commissie, bestaan de uit de heeren Castel, Gideonse en Leer. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Chr. Bijz. school om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van twee kachels en eenige schoolbenoodigdheden tot een bedrag van 138, zeide de Voorz., dat het gemeentebestuur tegenwoordig veel be voegdheid heeft om dez dingen af te wijzen of uit de rekening van de on derhoudskosten der scholen te trekken, doch waneer een school in het algemeen zuinig is geweest, is het moeilijk om hieraan steeds de hand te houden, zoo als in dit geval. De heer Castel was het hierme de eens, vooral in verband met den fi- n,ancieelen toestand der gemeente. Na toelichting van weerszijden werd het be drag gevoteerd. In het staatsblad van den lOden dezer werd bekend gemaakt, dat deze gemeen te is ingedeeld in de eerste klasse, dus de hoogste gevarenklassê, van de lucht- beschermingswet. Wij moeten dus ver schillende maatregelen treffen, waarbij 't Rijk ruimschoots in de onkosten zal te gemoet komen. Voor de inwoners heeft de indeeling feitelijk weinig om handen met betrekking tot het financieele as pect, daar er hier geen huizen voor ver bouwing etc. in aanmerking komen. Voorloopig werd vastgesteld de ge meenterekening 1935; gewonen dienst ontvangsten f 44,188; uitgaven f 35,995; batig saldo f 8193; kapitaal dienst ont vangsten f 14,939, uitgaven f 6812; batig saldo f 8127. De Voorz. zeide, dat de begroo ting dienstjaar 1937 is gereedgekomen. Met groot e moeite heeft men haar slui tend kunnen maken, dank zij 'de reser ves v,an vorige jaren. Het jaar 1937 zal groote zuinigheid vereischen.. Wat 1938 zal brengen, weten wij nog niet, doch indien er geen economische opleving komt, zal de gemeente waarschijnlijk 'n beroep op het Rijk moeten doen. Verzoeken van L. Verlinde en J. Brou wer om ontheffing aanslag schoolgeld moesten worden afgewezen op grond van het feit, dat de Raad ten deze geen voldoende bevoegdheid heeft. Een p,achtvermindering van 25 pet. werd aan Wafel te Gapinge toegekend. Ingekomen was een verzoek van den heer M. Jansen, garnalen- vfschmeelfa- brikant te Stellendam om ontheffing in voerrecht kadegelden, daar zijn bedrijf n et meer rendabel is en daar hij reeds kadegelden betaalt. De Voorz. zeide een min of meer scherp onderhoud te hebben gehad met den heer Jansen over dit onderwerp, waarbij men tot geen resultaat kwam. De heer J. heeft de zaak thans in han den van zijn advocaat gegeven. Met alg. st. besloot de Raad op het verzoek af wijzend te beschikken. Inzake de reeds veelbesproken gas verlichting deelde de Voorz. mede, dat over een half jaar ongeveer 17600 branduren zijn verstookt; wij hebben recht op 37800 branduren, zoodat, wan neer wij schatten, dat het tweede half j,aar gelijk is aan het eerste, men bo vendien nog ongeveer 2500 branduren zal mogen verstoken. Indien ze niet ver bruikt worden, moet de gemeente ze toch betalen. De heer Wouters zeide dat de Raad zulk een contract wel niet zal wil len verlengen. Dé Voorz. zeide, dat dit een zaak van later belang is, en dat men thans zal moeten uitmaken hoe de 2500 resteerende branduren zullen worden besteed, hetzij, zooals B. en W. voorstel len, door gedurende de bietencampagne de lampen langer te laten branden, een paar lantaarns er bij ie nemen of enkele punten, zooals op den hoek Markt— Schoolplein en KapellestraatOudestr., langer te verlichten. De heer Wouters oordeelde, dat de meesten, die na elf uur 's avonds op straat zijn per fiets of auto zijn en dus zelf licht hebben; waarom moeten al die lantaarns blijven branden voor iniets; het is een schandaal voor de ge meente, dat er bij maanlicht volop ver lichting is soms. De v o o r z. was het met deze ziens wijze niet eens. Na zijn onderhoud met den directeur der gasfabriek bleek, dat het steeds verstellen der lantaarns evenveel zou kosten als wanneer ze doorbranden. Dit punt is echter, voor de begrooting van het volgende jaar en staat geheel los van de vraag hoe de resteerende branduren te benutten. De heer Wouters zeide, dat het ver stellen nooit zooveel kan kosten. De hr. Castel wenschte opheldering te ge ven omdat het onwetende publiek denkt, dat men gas verkwist. Spr. meen de, dat de gemeente door de fabriek in den nek is gekeken. Wij moeten daarin bijtijds verandering zien te brengen. Wethouder V anBeveren zeide, dat hij het er mee eens is. Het licht heeft al wat ellende in Veere gebracht. De heer W outers merkte op, dat je na negen uur niemand meer op straat ziet en het dus onnoodig is laat de lantaarns te l/aten branden, De heer S i m o n s e wilde geen onderscheid maken en alle lantaarns dan maar een half langer laten branden totdat de branduren op zijn. De heer Castel drong nogmaals aan op een spoedige wijziging en zeide dat we 1400 brand uren per lantaren hebben, hetgeen mis schien verminderd kan worden, waarbij de fabriek kan laten weten hoeveel de onkosten alsdan zouden zijn. Nu weten we geen raad met ons overschot, dat we toch moeten gebruiken, willen we de fabriek geen onverdiend voordeeltje ge ven. De V o o r z. was het er niet mee eens, dat we geen raad met het over schot weten, doch voelde er wat voor om een prijsopgaaf van verminderde branduren te vragen. De heer Gide onse stelde voor, dat B. en W. zullen bepalen hoe de nog te verbruiken branduren zullen worden benut. Aldus besloten. Een verzoek van de Veersche mu- ziekvereeniging, die per jaar vier con certen op de tent geeft en daarvoor sub sidie van gemeentewege ontvangt, om het concert ter gelegenheid van de verloving van de Prinses als het vierde en laatste van het jaar te mogen be schouwen in plaats van, zooals zij aan vankelijk verzocht, een bijdrage van gemeentewege hiervoor te ontvangen, werd met alg. st. goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde wethou der Dekker naar de reden, waarom het prikkeldraad op twee kelders al hier in weerwil van de desbetreffende verordening niet is verwijderd. De voorz. zeide, dat men den ambtenaar van het O. M. hiervan in kennis moet stellen, doch dat zulks slechts kan ge schieden nadat de notulen, waarin het desbetreffende ifaadsbfesluit voorkomt, zijn goedgekeurd. Thans is zulks ge schied en kan men proces verbaal laten opmaken.* De heer Castel vroeg naar de fi nancieele gevolgen van den brand te Zandijk. De v o o r z. antwoordde, dat dit de gemeente 55 heeft gekost. Er waren 68 menschen opgekomen; de nachtdienst kostte 30 cent per uur per man, doch de verzekering heeft 15 uitbetaald. De toen voorgevallen onge lukken worden door de verzekering be taald, althans de zaak is zoo goed als in kannen en kruiken. De heer Wou ters vroeg, wat er gaat gebeuren met degenen die niet opgekomen waren. De voorz. zeide, dat dezen tegen Woens dag zijn gedagvaard. De verordening baart echter moeilijkheden en B. en W. hebben lang uitgezien naar een moge lijkheid om de brandweer te reorgani- seeren. Men heeft gedacht een tweede- handsche spuit aan te schaffen. De polders zeggen onvoorwaar delijk steun toe. KORTGENE. Te Wisenkerke verga derden Maandag elf polders uit Noord- Beveland, over de plannen tot over brugging van de Zandkreek. Alle polders besloten onvoorwaardelijk toe te treden tot de vereeniging ,,De Noord-Bevel,and- sche Brug." Ook 'e Colijnsplaat werd een soortge lijke vergadering gehouden van het wa terschap Oud- en Nieuw- Noord-Beve land. Ook deze polders besloten tot on voorwaardelijke toetreding. Dit houdt dus in, dat de financieele kant van het brugplan in orde gekomen is, en dat na verloop van tijd de brug gelegd zal worden, tenzij er een anderen kink in de kabel mocht komen. COLIJNSPLAAT. Het waterschap „Oud en Nieuw-Noord-Beveland" heeft in een Maandagmiddag gehouden ingelanden vergadering met algemeene stemmen be sloten de voorstellen van Ged. Staten betreffende de verhoogde financieele aansprakelijkheid in de op te richten vereeniging „De Noord-Bevelandsche Brug" onvoorwaardelijk te aanvaarden. KATS. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester J, W. A. Siute, voltallig. Ingekomen was een schrijven van J. den Engelsman. Deze vroeg om onder steuning voor zijn moeder, de wed. Schrier. De Voorz. stelde voor afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Tot hoofd van de o.l. school werd benoemd met algemeene stemmen K. de Vries van Ter Rotstergaast. Ingekomen w,as een schreven van Ged. Staten, aangaande de Zandkreek-over- brugging. B. en W. stelden den Raad voor om met een bedrag ad 2,24,26 pet. in de kosten accoord te gaan en het lid maatschap der vereeniging „De Noord- Bevelandsche Brug" nimmer eenzijdig op te zeggen. Aldus besloten. Behandeling begiooting 1937. De heer M, W. van A r e n 1- h a 1 s hield een beschouwing over de brandweer, Spr. zeide, dat de leiding zeer veel te wenschen overlaat en dat er zeer veel ontbreekt. Bij een groote brand zou er zeer weinig uitgevoerd kunnen worden. Spr. zou in overweging willen geven de post welke is uitgetrok ken voor de Rotwaars, voor de brand weer te besteden (een bedrag v,an f 1700) Uitgebreide besprekingen werden hier over gevoerd. B. en W. stelden voor om de provin ciale brandweervereeniging een onder zoek te laten instellen. Aldus besloten. De post voor bestelling van telegram men werd van f 40 op f 20 gebracht. Tenslotte werd de begrooting goedge keurd; de ontvangsten en uitgaven be dragen f 22,037. Hiern,a sluiting. Mededeelingen van de regeerkig. In een officieel communiqué deelt de regeering mede dat het aan de meeste fronten gisteren rustig was. In den sec tor van den Taag hebben de regeerings- troepen een hevigen aanval ondernomen op de stellingen der opstandelingen bij Bargas (provincie Toledo), waarbij zij den vijand dwongen zich terug te trek ken. Aan het Zuidelijk front in de provin cie Cordova trachtten de opstandelin gen vergeefs Villanueva del Rey in te nemen. Zij lieten 25 dooden en verschei dene gevangenen achter. Kleeding voor de troepen. Teneinde de troepen een zoo groot mogelijk confort te geven, heeft de mi nister van binnenlandsche zaken last gegeven matrassen, dekens en warme kleeding in beslag te nemen voor de troepen in de huizen, welke verlaten zijn door de bewoners, die zich vrijwil lig in het gebied der opstandelingen be vinden of die naar het buitenland zijn gevlucht. In de huizen, welke regelma tig worden bewoond zullen voor elk bed een matras en twee dekens worden ge laten, de rest zal naar het front worden gezonden. De strijd in Ovicdo. Oviedo komt geleidelijk in de macht der regeeringstroepen. De opstandelin gen moeten hun stellingen met zware verliezen verlaten; zij trekken terug in kazernes en openbare gebouwen in het centrum der stad. In de straten hebben hevige gevechten plaats. De opstandelingen melden vorderingen. De radiozender van Sevilla heeft meegedeeld, dat de opstandelingen in de provincie Avila een feilen strijd ge leverd hebben bij Navas del Marques. De regeeringstroepen verloren ongeveer 400 dooden. In den sector San Martin de Valde Iglesias hebben de regeerings- getrouwe troepen een tegenaanval ge daan, waarbij zij 500 dooden verloren. In San Martin hebben extremisten ruim 300 personen gedood. In El Tiemplo hebben militietroepen getracht een te genaanval te doen, doch zij werden te ruggeslagen. De meesten gaven zich, toen zij achtervolgd werden, over. In Avila bevinden de opstandelingen zich na hun laatste opmarschen zeer dicht bij het Escuriaal, vanwaar zij den aan val op Madrid gaan voorbereiden. De luchtmacht van Franco heeft de havens van Bilbao gebombardeerd. Een der bommen trof een oorlogsschip der regeéring, dat ernstig werd beschadigd. Ook Malaga is weer gebombardeerd. Uit Salamanca wordt gemeld, dat de aanval op Madrid binnen enkele dagen op alle sectoren zal beginnen. 4000 man troepen uit Marokko. Volgens te Tanger ontvangen berich ten zijn ongeveer 4000 man geregelde troepen, die pas militair zijn afgericht, op 9 en 10 October per schip uit Ceuta naar Algeciras overgebracht. Uitwisseling van gijzelaars. Het Engelsche departement van bui- tenlandsche zaken heeft een officieel communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat dank zij de tusschen- komst van het Roode Kruis de kortgele den gevormde Baskische Roode Kru s- organisatie op zich heeft genomen, alle vrouwen en gijzelaars te Bilbao in vrij heid te stellen. Deze gijzelaars worden thans geëvacueerd aan boord van eèn Engelsch schip. Men meent te weten, dat alle Baskische gijzelaars, die in handen zijn v,an de opstandelingen eveneens on middellijk in vrijheid zullen worden ge steld. Italiaansche dementi van de be zetting van Ibiza. Van officieele Italiaansche zijde wor den de steeds weer opduikende geruch ten over een bezetting van het eiland Ibiza v,an de Pityusen door 750 Italia nen, tegengesproken. AUTO TEGEN 1REIN GEBOTST. Twee dooden Te Merxem nabij Antwerpen is een auto tegen een trein van den buurt spoorweg opgereden. Twee personen kwamen om het leven, drie werden ern stig gewond. „KANONNEN INPLAATS VAN BOTER". Rudolf Hess over de voeding van het Duitsche volk. Bij de opening van een nieuwe Adolf Hitlerhalle te Hof heeft de plaatsver vanger van den Führer, Rudolf Hess, gesproken over de levensmiddelenvoor ziening van het Duitsche volk. O.m. zei de hij, dat het Duitsche volk voor hon derd procent door de Duitsche produc tie kan worden voorzien, van brood, meel en aardappelen, suiker en melk. Groente, vleesch, eieren en zuivel en ook vet moet voor een zeker percentage worden ingevoerd. Dit kan evenwel al leen geschieden tegen uitruilen van Duitsche producten. De Joodsche boy cot-hetze heeft dit bemoeilijkt. De po gingen om een arbeidzaam volk tot uit hongeren te brengen zijn mislukt en zul len ook verder mislukken en nimand moet gelooven, dat als de economische oorlog mislukt, Duitschland door ge weld van wapenen gedwongen kan worden, zooals door het binnenrukken van Sovjet-Russische troepen! Indien noodig zullen de Duitschers ook in de toekomst wat minder vet, varkens- vleesch en eieren eten, want ook nu nog geldt het wachtwoord: „kanonnen inplaats van boter Aangezien de we reld Duitschland gedwongen heeft te wapenen, zal het ook bewapenen. Ieder kanon, iedere tank, ieder vliegtuig meer is een zekerheid meer voor de Duitsche moeder, dat haar kinderen niet worden uitgemoord in een onzaligen oorlog of doodgemarteld door bolsjewistische benden. Hess verklaarde verder, dat men er in geslaagd is, de stijging van de levensmiddelenprijzen te verhinderen en met draconische middelen zal deze verder voorkomen worden. De lijdens weg van een inflatie zal het volk niet nogmaals doormaken. De führer heeft den weg gewezen. De wereld moet grondstoffen ter beschik king stellen door Duitschland koloniën te geven, aangezien het anders gedwon gen wordt te exporteeren en de andere landen schade zal aandoen. Tenslotte verklaarde spr. nog. dat Joden en bolsjewieken in Duitschland nooit meer zullen zegevieren. Te Oslo is dezer dagen een eind ge komen aan een geruchtmakende recht zaak met de vrijspraak van mevr. Inge- borg-Koeber. De vrouw was beschuldigd van moord op haar vader, wijlen Ludvig Dahl. De heer Dahl, rechter in Frederikstad, was een bekende figuur in Noorwegen en had ook in het buitenland naam ge kregen als schrijver van ^spiritistische werken, waarin hij beschreef, hoe hij door middel van zijn dochter, die als medium optrad, contact had gekregen met zijn beide overleden zoons. De heer Dahl nu verdronk in Augs. 1934 tijdens het baden. De eenige getuige van zijn dood was zijn dochter, mevr, Koeber. Het onderzoek naar de doodsoorzaak wees uit, dat hij niet alleen was verdron ken, maar dat zich een barst bevond in een van zijn nekwervels. Men dacht, dat deze barst ontstaan was toen mevr. Koeber trachtte haar vader tusschen de klippen door aan land te trekken. Eenigen tijd later echter kwam mest tot de ontdekking, dat de juiste datum van den door van den rechter voorspeld 'was door mevr. Koeber, ongeveer 'n jaar tevoren, toen zij eens in trance was. Zij had toen verscheiden brieven in cij ferschrift gedicteerd, gericht aan ver schillende personen, en hierin had Z1J melding gemaakt van den datum vaT1 haar vaders dood, die haar was medege deeld door de „geesten". De brieven werden onmiddellijk verzeg'eld en moch ten niet geopend worden, voordat door de „geesten" daartoe verlof was gege- ven. Op den middag van den dag, waarop de rechter verdronk, werden de perso nen, die de ^gezegelde brieven ontvan gen' hadden, opgeroepen voor een séan ce, waar hun gezegd werd de brieven te openen. Na decodeering van de cij fers lazen zij de voorspelling van den dood van Dahl, een jaar geleden gege- ven. Er ging nog eenigen tijd voorbij en

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6