M.S.S. - cachets DE GOUDEN RAT BINNENLAND. ZEELAND. Last van verstopping KRONIEK vm den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 12 OCTOBER 1936. No. 241. De nieuwe Oostenrijksche surprise. Opnieuw afschaffing van landbouwcrisismaatregelen bepleit. ilSDELBURG. HALSHEREN. EüiB-gEVELAÜD. ZEEISWSCH-VLAANDEREN W.B. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. De hr, Von Schuschnigg heeft 't d-is gewonnen. Het is 'n tamelijk spannen de race geweest, vooral in den beginne na de vermoording van Dolfuss. Langen tijd bleef het onzeker, wie het sterkst zou blijken: Prins Starhemberg of Von Schuschnigg. De eerste was minder be kwaam; staatsmanswijsheid heeft de Prins nimmer bezeten. Maar hij beschik te over de Heimwehren, de politieke schutterijen, die goed gedrild waren. Von Schuschnigg daarentegen moest 't zien klaar te spelen louter en alleen met zijn hersens, aanvankelijk tenminste. De hersens hebben het goed gedaan. Ze we zen Von Schuschnigg den juisten weg. En hij kreeg onontbeerlijk ding voor een diplomaat de fortuin aan zijn zij de. Er ontstond een schisma in de Heim wehren De beide mannen, die haar groot hadden gemaakt, Starhemberg en Fey, gingen ruzie maken. Von Schusch nigg heeft daarvan ten v )de zijn profijt getrokken. De controverse stelde hem een paar maanden geleden reeds in staat, Prins Starhemberg, toen vice-kan- selier, uit de regeering te zetten. De toespitsing der controverse zou hem de gelegenheid verschaffen, de schutterijen te ontbinden. Ze hebben zich nergens tegen den „staatsgreep" verzet. Het was reeds ge- ruimen tijd bekend, dat Von Schuschnigg het leger op zijn hand had gekregen. Sinds Oostenrijk in navolging van Duitschland zich aan het verbod, naar eigen goeddunken zijn weermacht in te richten, had onttrokken, is het leger weer de feitelijke macht in den staat ge worden. De gewapende politieke organi saties verloren daarmee hun reden van bestaan. Het zou onbegonnen werk zijn geweest voor de door tweespalt ver zwakte Heimwehren, zich met geweld tegen den man te keeren, die het leger achter zich heeft. Von Schuschnigg heeft zijn spel uitstekend gespeeld. Prins Star hemberg was niet tegen hem opgewas sen. Het aantal landen van Europa met 'n volslagen dictatuur is dus weer met één vermeerderd. Van de Noordzee tot de Middellandscne Zee strekt zich nu een groot gebied uit, waarin de democratie geheel is vernietigd. Maar een homogene groep vormen de drie landen niet. Het Oostenrijk van vandaag, dat naar het uiterlijk een natuurlijke schakel lijkt tusschen het Italiaansche fascisme en het Duitsche nationaal-socialisme, blijft een politieke twistappel tusschen de beide landen. Mussolini zal thans nog meer dan voorheen op zijn qui vive moeten zijn. Immers Prins Starhemberg en zijn Heim wehren vertegenwoordigden het Itali aansche element in Oostenrijk's politiek- ideologische formule. De Prins is steeds een groot bewonderaar van den Duce geweest. Hem stond een Oostenrijksch fascisme naar het voorbeeld van het Ita liaansche voor oogen. Dat dit element nu is vernietigd behoeft niet te beteeke- nen, dat de Oostenrijksche buitenland- sche politiek zich direct van Rome op Berlijn zal oriënteeren. Maar het DuitschOostenrijksch accoord, dat on langs gesloten werd de bijlegging van de broederveete zal in de praktijk zeer waarschijnlijk beter dan tot dusver re ten uitvoer worden g'elegd. En dan moet binnen afzienbaren tijd zonder eenigen twijfel het moment komen, dat Mussolini den schrik om het hart slaat. In de Oostenrijksche regeering zitten mi nisters, die niet afkeerig zijn van den Anschlusz, ook nu niet, nu in Duitsch land het nationaal-s'ocialisme woedt. 44). naar het Engelsch van PAUL TRENT. De sleutel werd aan de prinses ge toond, doch zij weigerde te ontkennen of toe te geven, dat het de sleutel van haar safe was. Verder herhaalde zij haar verklaring, dat zij niet van plan was om Grafton behulpzaam te zijn bij het verkrijgen van de obligaties. Hij luister de kalm en geduldig naar wat zij te zeg gen hadden en zuchtte toen diep, „Nadine, lieveling, ik heb er een ont- zettenden hekel aan om onvriendelijk te moeten zijn tegen een vrouw en ik ben erg boos op je, dat je me er toe dwingt zoo onaardig te zijn. Taylor, neem ma dame mee. Ik geloof dat zij de meeste geheimen van de „Emerald" wel kent, maar dit eene moet haar toch nog ge toond worden." „U bedoelt het .zwarte hol", mijn heer?" vroeg Taylor op veelbeteekenen- den toon, „Juist, jongeman. Jij hebt nog wel eens een helder oogenblik. Kom mee en neem madame ook mee." De prinses deed eenige schreden ach teruit terwijl haar oogen schitterden van woede. „Wat ga je doen? De anderen zullen het je wel beletten. Dat zijn tenminste gentlemen en die weten hoe een vrouw behandeld moet worden." „Neem haar mee", herhaalde Grafton Toenadering tusschen Weenen en Ber lijn, kan voor Berlijn niet anders betee- kenen dan een voorspel van den „Ansch lusz". Hitler mag pro forma sommige deelen van zijn „Mein Kampf" herroepen hebben. Wat hij op pag. 1 over zijn ,,mit allen Mitteln durchzuführende Lebens-aufgabe" heeft geschreven be hoort daar vast en zeker niet toe „Auch wenn diese Vereinigung (van Duitsch land en Oostenrijk) wirtschaftlich ge dacht, gleichgültig, ja selbst wenn sie schadiich ware", sie müszte dennoch stattfinden", zegt hij, Mussolini, die de psychische dessous van dergelijke uit spraken kent, zal zich geen moment il lusies maken. PRINS BERNHARD NAAR DUITSCHLAND. Prins Bernhard zal zich binnenkort voor eenigen tijd voor particuliere aan gelegenheden naar Duitschland begeven. OOK DE PRINSES NAAR DUITSCHLAND. In tegenspraak met geruchten, dat H. K. H. Prinses Juliana zich in den loop dezer week naar Berlijn zou begeven, vernemen wij van bevoegde zijde, dat 't in het vc-ornemen van de Prinses ligt in den loop dezer maand geheel incognito eenige familie-bezoeken in Duitschland te brengen. DOOR DEN GRAANHANDEL, Het comité van Graanhandelaren, de Bond van Ned. Graan- en Zaadimpor teurs, de Ver. van Tusschenpersonen bij den Handel in Gr,anen en aanverwante Artikelen en de „Veragra", Ver. van Agenten en buitenlandsche Huizen in Granen en aanverwante Artikelen, heb ben in aansluiting op het eerste .adres van 5 October 11. een tweede adres ge richt aan den minister van landbouw en visscherij, waaraan het volgende is ontleend: „Toen de regeering besloot tot het loslaten v,an den gouden standaard en tengevolge van de daardoor veroorzaak te wijzigingen in de wisselkoersen de Nederlandsche prijzen van granen, die aan de internationale markt op natuur lijke gronden toch reeds aanmerkelijk waren gestegen verder nog sterk om hoog liepen, meende de graanhandel, dat thans het moment zou zijn gekomen, waarop tot aanmerkelijke vereenvoudi ging v.an de landbouw-cris's-maatregelen zou worden overgegaan, en dat onder meer aanmerkelijke verlaging der mono polieheffingen daarvan een onderdeel zou uitmaken. Deze verwachting was gegrond op de overtuiging, dat de in guldens uitge drukte prijzen van de te exporteeren producten der bodemcultuur ondervon den en door de landbouw-crisis-maatre- gnlen bestreden bezwaren zou verzach ten of opheffen. Het systeem der landbouw-crisis-rnaat- regelen is gericht op het verschaffen aan den landbouw van loonende prijzen voor zijn producten. Zoowel door de verhoo- ging der graanprijzen wegens natuurlij ke oorzaken van internationalen aard als vooral door de prijsstijging tengevol- v,an -de monetaire maatregelen der re geering is die loonende prijs in verschil lende gevallen bereikt of zelfs reeds overschreden. Het zou, naar onze meening, thans 't psychologische moment zijn, waarop de regeering vele der bestaande landbouw- opgewekt en niettegenstaande haar te genstribbelen werd zij meegenomen naar een hut een paar deuren verder. Ge boeid zag zij toe, hoe het luik geopend werd, dat naar de kamer leidde, waarin Desbrook opgesloten had gezeten, toen het jacht in de Thames lag. Bij het zien van het donkere gat ontsnapte haar een kreet van schrik. „Kom, zoo erg is het niet, lieve. Tay lor, draai het licht aan. De man gehoorzaamde en zij zag een vertrekje, dat klein was, maar goed ge meubileerd. „Voor een goede ventilatie zal ge zorgd worden en het eenige ongemak, dat je zult ondervinden, is de eenzaam heid, maar daar zul je gauw aan wen nen. Taylor, help madame naar bene den." „Jij duivel", riep zij woedend en toen de vroegere officier haar naderde en wilde dwingen naar beneden te gaan, verzette zij zich uit alle macht. Haar verzet mocht echter niet baten en spoe dig gelukte het hem haar armen stevig vast te grijpen en haar te dwingen het trapje naar „het hol" af te dalen, Toen werd de ladder weggehaald en stond zij, 1 dol van woede, naar hen te kijken. „Ben je dwaas genoeg om te denken, dat je me op deze manier kunt dwingen mij over te geven? Je bent gek. Boven dien, wat zullen de anderen wel zeggen als zij merken dat ik verdwenen ben?" „Het interesseert me heelemaal niet, wat zij zullen zeggen. Nadine, vind je niet dat je beter verstandig kunt zijn. Ik vind dit haast net zoo vervelend, als crisis-maatregelen zou kunnen laten ver vallen omdat, dank zij ook de ingetreden bijzondere en niet voorziene omstandig heid van de waardedaling van den gul den, verschillende der aan den landbouw toegezegde richtprijzen ook dan nog zou den worden bereikt. Hoewel wij er ons v,an bewust zijn, dat de verplichtingen, die op het landbouw crisis-fonds rusten, het niet mogelijk ma ken, de inkomsten die voortvloeien uit de monopolieheffingen op granen reeds dadelijk geheel te doen ophouden zou de regeering toch aanzienlijk verder op den weg der aanpassing zijn voortgeschre den, wanneer zij de wijzigingen, die de nieuw geschapen toestand met zich heeft gebracht als motief zou hebben aanvaard, om tot een verlaging dezer heffingen over te gaan. Zij zou dezen maatregel naar onze meening alleszins terecht hebben geno men en ook hebben kunnen rechtvaar digen. Immers zal op velerlei gebied minder uit het landbouw-cris'sfonds behoeven te worden geput. Aangenomen mag verder worden, dat het verlies op den verkoop van T. C. tarwe verdwenen is door de prijsstijging van de buitenlandsche tar we en de tarwe-transactie van de re geering dus een nog hoogere w'nst zal opleveren dan aanvankelijk geraamd was. Tegenover de vermindering van de verplichtingen van het landbouw-cr'sis- fonds staat wel de van landbouwzijde reeds geuite wensch van hoogere richt prijzen op grond van het motief, dat de productiekosten zullen stijgen, doen in belangrijke mate zal dit vermoedelijk slechts voor bepaalde art kelen het ge val zijn en met name voor de producten van de varkens-, pluimvee- en rundvee stapel heeft de regeering die stijging der productiekosten goeddeels in de hand door haar vaststelling der monopo lieheffingen, Zij zal ongetwijfeld met groote omzichtigheid den wensch van verhooging der richtprijzen bezien. Het zou dus volkomen in de lijn zijn van het tot dusverre door de regeering gevolgde beleid, wanneer het huidige moment werd aangegrepen om onder de wijzigingen in de uitvoering der land- bouw-crisis-maatregelen ook op te ne men verlaging der monopolie-rechten op granen en andere voerartikelen. Indien het psychologisch nu zoo gun stige moment niet benut wordt, dan vreezen wij, dat een goede gelegenheid daarvoor z'ch gedurende geruimen tijd niet meer zal voordoen en dus de ver lichting der landbouw-crisis-maatregelen naar een vrij ver verwijderde toekomst verschoven zal worden." BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN, Drie gevarenklassen. Veere en Vlissingen in de eerste, Mid delburg en Souburg in de twee de, In staatsblad 386 is opgenomen een koninklijk besluit ter uitvoering van de wet van 23 April 1936, betreffende be scherming tegen luchtaanvallen Bij dit besluit is een lijst gevoegd, blijkens welke de gemeenten gerang schikt zijn in drie gevarenklassen. In de eerste gevarenklasse zijn ge rangschikt de navolgende gemeenten: Amsterdam, Den Helder, Dordrecht, Go- rinchem, 's Gravenhage, Haarlemmer meer, Muiden, Naarden. Papendrecht, Rotterdam, (behalve Hoek van Holland) Soest, Utrecht, Veere, Velsen, V 1 i s- sing en, Weesp, IJsselmonde, Zaan dam en Zwijndrecht. In de tweede gevarenklasse zijn de volgende gemeenten gerangschikt: Alk maar, Almelo, Amersfoort, Anna Pau- lowna, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Ber gen óp Zoom, Bodegraven, Boxtel, Bre- jij het over een paar uur zult vinden. Zeg dat je de volmacht, die ik noodig heb, wilt teekenen en beloof me om me te helpen om het geld los te krijgen en ik zal je dadelijk vrij laten. Bovendien zal ik je vijf-en-twintig duizend pond geven. Ik ben op het oogenblik in een edelmoedige stemming en wil je graag uit je vernederende positie verlossen. Tenslotte zijn wij langen tijd vrienden en bondgenooten geweest en ik wil lie ver niet met je twisten." Gedurende dit gesprek had het brein van de prinses koortsachtig gewerkt. Zij was erg gesteld op persoonlijk comfort en haatte het denkbeeld gevangen te moeten zitten. Bovendien kwam zij tot de conclusie, dat er weinig gevaar lag in het inwilligen van Grafton's eischen, want het zou wel eenigen tijd duren voor hij in staat zou zijn iemand aan land te zetten, die haar Bank zou kunnen be zoeken. „Philip", riep zij hem toe, „ik wil eer lijk met je deelen." „Geen kwestie van", antwoordde hij droogjes, en wendde zich toen tot Tay lor. „Sluit het luik", zei hij en zonder te wachten tot dit gedaan was, liep hij weg. „Als zij een paar uur opgesloten ge weest is, zal zij wel verstandiger zijn", riep hij. Hij ging aan dek en wenkte Brockdorf bij hem te komen. In de verte, achter hen, zagen zij de kust van Engeland, want zij hadden koers gezet in Weste lijke richting naar Frankrijk. Terwijl zij op en neer wandelden, be-' spraken zij den toestand emhoe zij van- da, Brielle, Brunssum, Buurmalsen, Cu- lemborg, Delft, Deventer, Doesburg, Ede, Eindhoven, Enschede, Eijgelshoven, Geertruidenberg, Geldermalsen, Geleen, Gouda, Grave, Groningen, Haarlem, Harderwijk, Hattem, Hedel, Heerlen, Hellevoetsluis, Hengelo, 's Hertogen bosch, Kerkrade, Kesteren, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Meppel, Middel burg, Nijmegen, Oldenzaal, Oost- en W e s t-S o u b u r g, Ravenstein, Rhe nen, Roermond, Roosendaal en Nispen, Hoek van Holland Schaesberg, Schie dam, Sittard, Slièdrecht, Tilburg, Ven- lo, Vianen, Vlaardingen, Vreeswijk Weert, Wieringen, Willemstad, Woerden, Zaltbommel, Zeist, Zevenbergen, Zutphen Zwolle, Zwollerkerspel. In de derde gevarenklasse zijn alle overige gemeenten gerangschikt. DE PRIJS VAN HET BRUINBROOD, De regeeringspersdienst meldt: Ter voorkoming van een verhooging van den prijs van bruinbrood is in over eenstemming met de maalbedrijven eene regeling getroffen, waardoor een stijging van den prijs van het ongebuilde meel wordt voorkomen. Te dien einde zal de tarwecentrale met ing'ang van heden t.c.-tarwe voor dit doel beschikbaar stellen tegen een prijs van 7.60, zijnde de prijs, die voor 27 September gold. Voor een goed verloop van zaken is aan deze beschikbaarstelling de voor waarde verbonden, dat de kleine molen aars deze tarwe uitsluitend kunnen ver krijgen in hoeveelheden, correspondee- rende met hun vitatarwe-bestellingen. Het leven der padvindsters op de film. In het gebouw van de padvinders aan den Zuidsingel had Zaterdagmiddag een interessante filmvertooning' plaats voor de padvindsters, de padvinders, ouders en genoodigden, welke films een kijk gaven op het gebied van het leven der padvindsters. Prof. ir, Landberg uit Delft vertoonde eenige )ülm,s, door hemzelf als amateur opgenomen, die een uit stekenden indruk gaven van het leven der afdee'ing Delft van het Nederland sche Padvindsters Gilde Volgens prof. Landberg waren het willekeurige gre pen van het doen en laten der padvind sters, maar deze waren dan toch zoo danig tot een geheel samengesteld, dat het den toeschouwer een uitstekender, blik gaf hoe de padvindsters in hun samenkomsten het nuttige en het aan gename weten te vereenigen. Nadat de film eerst had laten zien hoe de padvindsters de Zaterdagmiddagen in de omgeving van hun gebouw door brengen, kon men in de daaropvolgende deelen, het kampleven men zou haast zeggen, op den voet volgen. Van de ré veille tot en met het kampvuur had prof. Landberg met groote kundigheid de ge beurtenissen van den dag verfilmd. Verder werd een film vertoond over> ,,De blauwe Vogels", Dit zijn de pad vindsters die ziek zijn of door een of ander gebrek niet aan het gewone kamp leven kunnen deelnemen. Voor deze on- gelukkigen is er toch gezorgd dat zij aan het padvindstersleven kunnen meedoen. Het is wel een van de mooiste instel lingen van het Nederlandsche Padvind sters Gilde. Na een gezellig theehalfuurtje werd1 tenslotte nog de film van het jubileum kamp te Soesterberg vertoond. De mooie films werden met groote belang- stellig gevolgd. af dit oogenblik zouden handelen. Brockdorf was er sterk voor dicht langs de Fransche kust te varen en zoodoen de de kans om Britscne schepen te ont moeten, te doen verminderen. „Waarschijnlijk zal ik Antonio ergens aan land moeten zetten. Waar zou dat het beste kunnen?" vroeg Grafton. „Het zou te gevaarlijk zijn ergens in de buurt van Engeland te landen." „Wat denkt u van een van de Ka naal-eilanden? Wel een beetje uit on zen koers, maar we kunnen het oude trucje met de „Emerald" uithalen. Eer lijk gezegd, lijkt het me het beste dit dadelijk te doen. Er is geen enkel schip in zicht en het zou een goede gelegen heid zijn een beetje met de kanonnen te oefenen. Dan kunnen we tegelijkertijd de noodige veranderingen aanbrengen." „Dat is een goed idee", riep Grafton onmiddelijk en begon bevelen te geven. Binnen eenige minuten stond het dek vol mannen, die blijkbaar goed getraind waren, want er heerschte niet de minste verwarring en het werk werd snel ten uitvoer gebracht. In het halve uur, dat daarop volgde, werden gedeelten van 't dek opgenomen, zoodat eenige 4.7 ka nonnen zichtbaar waren geworden, die op mechanische wijze langzaam op de juiste hoogte werden gebracht; een loo- ze schoorsteen werd voor en achter den in gebruik zijnden geplaatst en verschil lende andere veranderingen werden aan gebracht, welke het jacht meer op op oorlogsschip deden lijken. Dit was niet de eenige vermomming, die het schip kon aannemen, doch het was de meest Om gezond le blijven, moet men geregeld dagelijks normale stoelgang hebben en als dat hapert, heeft dat dadelijk nare gevolgen. Uw eetlust vermindert, Gij hebt geen nut van Uw voedsel, Gij gaat er slecht uitzien, maar erger nog, in Uw lichaam hoopen zich slechte stoffen op, die Uw gestel ongun stig beïnvloeden. Wees daarom verslandig en grijp direct ia. Maak Schoon Schip, neemt: Zij bevatten stoffen die onmiddellijk zacht maar zeker Uw ingewanden bevrijden van de in ontbinding overgegane spijsresten. Zuiveren Uw bloed, verbeteren Üw gestel, Wilt Gij langzaam laxeeren, neem er éénl Wilt Gij snel Schoon Schip maken, dan twéél 't Is een vondst van Apotheker Dumont, Prettig innemen, want Gij proeft niets, Pu koker van 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med) DOMBURG. In den Roosjesweg van Domburg' naar Aagtekerke bevinden zich op een paar plaatsen overdwarse groeven, vermoedelijk mollenritten, Daar ze reeds eenigen tijd vooral bij avond het verkeer voor fietsers hinder lijk, ja gevaarlijk maken, is het wellicht nuttig er de aandacht eens op te vesti gen. De obstakels behoeven toch niet op verwijdering te wachten totdat de weg een algeheele herstelling zal onder gaan? HANSWEERT. Het motorsch.p „Anje", geladen met suikerbieten van Bath naar Din'eloord is nabij de Kruispolder om hooggevaren en blijven zitten. Het is den schipper niet gelukt op eigen kr,acht vlot te komen, zoodat het volgende ge- iij de sleepboot „Hollandia" ter hulp werd geroepen. Toen mocht het wel ge lukken en heeft het schip de reis on middellijk voortgezet, BIERVLIET. Zaterdagmiddag werden in de o. 1. school A, de geraniums ten toongesteld, die door de floralia-ver- eeniging aan de kinderen van de hoog; ste klassen der verschillende scholen waren uitgereikt. Aangevuld met keu- rigmooie dahlia's mag de kweekerij als geslaagd beschouwd worden. Het is een eerste stap op dezen weg, die met het oog op de groote West-Zeeuwsch- Vlaamsche tentoonstelling van 1937 te Biervliet door een tweeden zal gevolgd worden. Prijswinnaars waren van de R. K. school: 1. Piet du Puij, 2 Rosa de Baerdemaecker, 3 Erna Bracke, 4 Alfons van Vooren. Van school A: 1. Jans de Ruijsscher, 2. Hendrik de Ruijsscher, 3. Marie Leen- houts, 4 Johan Vleugels. Van school B: 1 Marie Brevet, 2 Fran- cien van Houte, 3 Piet Deseijn, 4 Marie de Vos. Lijk gevonden. TERNEUZEN. In den Oostelijken ka- naalarm, nabij de trambrug der Z.V.T. M., is drijvende gevonden het lijk van den sedert 3 October j.l. vermisten op varende van het Grieksche stoomschip „Kosti". Het stoffelijk overschot is ge borgen en naar het lijkenhuisje overge bracht. Het lijk zal alhier op het kerk hof ter aarde besteld worden. gebruikelijke, Zooals zij er nu uitzag, was zij het evenbeeld van een kleinen kruiser van de Fransche marine en tot verdere misleiding droeg de bemannmg zoowel als de officieren uniformen, die precies geleken op die van het land in kwestie. Tot nu toe had de Emerald de Engelsche vlag gevaren, doch toen veranderingen aangebracht waren, werd deze vlag neergehaald en de Fransche driekleur geheschen ,,Ik geloof niet, dat het verstandig is om Jersey of Guernsey aan te doen. Een van de kleinere eilanden is veiliger Sark bijvoorbeeld. Er is een geregelde verbinding tusschen %dat eiland en Guernsey en Antonio zou van daaruit naar Cherbourg kunnen gaan en Jaar 'n boot naar Southampton pakken Op deze wijze kunnen wij zijn spoor voldoende verbergen", zei Grafton, Na de verschillende veranderingen ge- inspecteerd te hebben, ging hij naar be neden voor de lunch en voegde zich bij zijn gasten in de salon. Allen waren aan wezig behalve de prinses en Desbrook was het die hier een opmerking over maakte. „Ik moet u allen verzoeken haar te excuseeren", zei Grafton op zoetsappi- gen toon. „Ik weet zeker, dat u haar on derhoudend gezelschap zult missen, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen." (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5