KUNST EN WETENSCHAP. BUHOENLMKEN STAND. BEVOLKING. INGEZONDEN STUKKEN. MAflKTBERICNTEN. 1931 werd veranderd in Veersche Sin gel, Koemarkt. Deze naam behoort onder Kalvermarkt te worden begrepen en is wellicht een gevolg van een verwarring met Koestr., den reeds in 1808 voorko menden naam van de verbinding tus- schen Varkensmarkt en Kalvermarkt. Korte Heerengracht. Deze naam is ten onrechte in de lijst gekomen, want hij heeft niets te doen met de Heerengracht. Het Molenwater heeft zich als water uitgestrekt van de Noordpoortbinnen- brug bij den tegenwoordigen watertoren af tot aan de lindenlaan bij de Industrie- en Huishoudschool, Logisch is derhalve die begrenzing aan te houden en deze straat mede met Molenwater te betite len. Munt. Dit is geen openbare weg, maar een doorgang tusschen een complex van particuliere eigendommen en telt boven dien geen enkel pand. Oostpunt. Bij het ontbreken van een Westpunt, is het regelmatig dit gedeelte onder Punt te rangschikken. Sleeperssingel. De straat, nu gevormd door den Achtersingel en loopende van Winterstraat tot voormalige Spekrooke- rijlaagte, heette oorspronkelijk Huiden- vettersgang of Lange Sleeperssingel, ter wijl het vervolg tot aan de Zandstraat, Korte Sleeperssingel werd genoemd. La ter bezigde men, ook in regelingen van 1808 en 1840, voor beide gedeelten den naam Achtersingel. Nu de spekrookerij- laagte als zoodanig verdwenen is, ware voor het geheel de naam Achtersingel te kiezen. De herinnering aan huidevet- ters en sleepers kan dan worden be waard door de namen van Sleepersgang en Huidevettersgang, te geven aan resp. het eerste en het tweede zijstraatje van den Achtersingel, gerekend van de Win terstraat af. Vischmarktstraat. Oorspronkelijk heet te dit gedeelte ook Vischmarkt en het is mitsdien logisch zulks te herstellen. Nieuwe namen zijn o.a. de volgende: Augustijnenstraat voor de straat op het terrein van den voormaligen Schut- tershoftuin. 't Bijltje. Met dien naam betitelt de volksmond het eerste linker zijstraatje van het Oud Arnemuidsche Voetpad naar een vroeger ter plaatse aanwezige herberg met denzelfden naam. Kattegat. Als zoodanig wenschen B. en W, te betitelen 't gangetje in de Lang'e Geere, even voorbij de blindeninrichting en gerekend rechts van de Kalvermarkt af. De naam komt reeds lang in den volksmond voor, zijn oorsprong is onbe kend. Lage Weg. De weg, beginnende en ein digend aan den Ouden Veerschen weg. Langeviele-bolwerk. De tegenwoordi ge naam Seisbolwerk voor het deel der Bolwerken tusschen Zandstraat en Ar- meniaansche Schuitvlot is minder juist. Langeviële-singel. Met dien naam be- hooren de Singel-gedeelten, thans reeds bekend als Tramsingel en Langevielesin- gel, loopende van den Vlissingschen Sin gel tot den Seissingel, te worden aange duid. Vlissingsche Singel. Onder3 dien naam moet het Singel-gedeelte van de Win terstraat af tot den Langeviele-Singel worden aangeduid, al noemt men het ook wel Poelendale-Singel naar de al daar aanwezige woning met gelijken naam. Oostkerkstraat. Een der uitmondin gen van het Oostkerkplein naar de Bol werken heet Ganzengang naar het vroe ger aldaar aanwezig Ganzewater. De andere uitmonding draagt officieel nog geen naam. Stadsschuur. Oorspronkelijk sprak men van: Stadsschuur en omliggende woningen, in 1840 van: Gebouwen an nex de Stadsschuur. De naam Stads schuur is voor de verbinding tusschen Nieuwehaven en Vlissingsche brug zoo juist en karakteristiek, dat B. en W. gaarne voorstellen haar officieel in de lijst op te nemen. Veersche Bolwerk, De naam is nog niet officieel vastgelegd voor het Bol- werk-gedeelte tusschen Veersche brug en Koepoort. Veersche pad. Met dien naam zou den B. en W., gerekend van de Dam poortstraat af, het tweede linker-zij- straatje van het Oud Arnemuidsche voetpad willen betitelen. Van de gewijzigde namen vermelden wij: Abdijplein. De vervanging van Abdij door Abdijplein is taalkundig aanbeve lenswaardig, omdat de nieuwe naam doet blijken van de aanwezigheid van een plein, waar verschillende panden ingang hebben. Lombardstraat. Nu geen Korte Lom bardstraat (thans Burgemeester Takstr.) meer bestaat, is het juister niet meer van Lange Lombardstraat te spreken. Nadorstweg. Deze naam is reeds in gebruik in plaats van Nadorst zooals in de vroegere lijst vermeld. Suikerpoort. De oorspronkelijke naam Suikerpoort voor het tegenwogr- dige Suikerplein behoort volgens B, en W. te worden hersteld. Van de wijziging van de begrenzing van enkele stadsgedeelten melden wij de volgende: Klein Vlaanderen. De naam Seislaagte is niet officieel en het is beter dat de verbinding NoordpoortpleinSeisplein één naam heeft, hetgeen voor de huis nummering van veel belang is. Zuidsingel. Deze loopt nu van Korte Noordstraat tot Bleek. B. en W. willen hem doortrekken tot de Koepoortstraat, Achter de Houttuinen. Deze loopt nu van Armeniaansch Schuitvlot tot Dom- burgsch Schuitvlot, terwijl de voortzet ting tot aan de Zandstraat bij den Pot tenbakkerssingel behoort. Historisch is zulks niet juist, weshalve wordt voorge steld om de genoemde voortzetting met „Achter de Houttuinen" te betitelen. Aankoop grond. B. en W. stellen voor van J. C. Meij- boom voor 130 te koopen 936 m2 grond aan den Nieuwlandschen weg, liggende in de onmiddellijke nabijheid van de puinplaats en zeer geschikt om in de toekomst gebruikt te worden voor op berging van huisvuil. Aankoop zal tevens een einde maken aan herhaalde klachten van den tegenwoordigen eigenaar, dat het terrein voor hem vrijwel waardeloos is, doordat ter plaatse meermalen woon wagens, zonder zijn goedvinden, stand plaats innemen. VERBETERING DOKHAVEN. Bij het voorstel tot het aanstellen van een buitengewoon tijdelijk opzichter bij den dienst van Gemeentewerken, heb ben B. en W. er verleden jaar o.a. op gewezen, dat de verbetering van de Dok haven urgent is, op grond van de omstan digheden, dat de Dokhaven niet behoor lijk bevaarbaar is en haar oevers in ver waarloosden toestand verkeeren. Er werd toen mededeeling gedaan van een verbeteringsplan, omvattende uit baggering tot 1.50 m N.A.P., het maken van een betonschoeiing langs Noordelij ken en Westelijken oever, plaatsing van een afscheiding van perkoenpalen met draad langs de achterzijde van de per- ceelen aan den Kinderdijk benevens aan vulling, ophooging en plaveien der ruim te tusschen de nieuwe beschoeiing en de afscheiding, een en ander tot een totaal bedrag van 32.300. Verder dat de Commissie voor het Werkfonds-1934 zich bereid had ver klaard de verbetering, voor wat betreft het maken eener betonschoeiing, te fi nancieren tot een bedrag van ten hoog ste 18.000; dat aan den minister van sociale zaken gevraagd was de grond werken in werkverschaffing te mogen uitvoeren dat het plan nader, met alle bijbehoorende bescheiden, ter definitie ve beslissing zou worden overgelegd. In de Raadsvergadering van 29 Juni j.l. is over het verbeteringsplan vrij uit voerig beraadslaagd, waarbij de heer Je- ronimus verschillende bezwaren naar vo ren* bracht, die voorloopig door wethou der Onderdijk werden beantwoord, doch nadien voor B. en W. tevens aanleiding werden een gewijzigd plan te ontwerpen. Tengevolge daarvan en van een uitge breide briefwisseling met de verschillen de ambtelijke instanties heeft het langer geduurd, dan B. en W. oorspronkelijk hadden gehoopt, voordat zij deze aange legenheid ter definitieve beslissing aan den Raad konden voorleggen. Zooals thans geschiedt na verkregen volledige instemming van het Werkfonds, den mi nister van sociale zaken en de commissie van bijstand in het beheer van den dienst van gemeentewerken. In het thans aan geboden ontwerp is rekening gehouden met geheele demping van het smalle ge deelte der Dokhaven en het behouden van 't breede gedeelte als haven, voor zien van betonschoeiing, toegangsweg enz. De demping zal voor een bedrag van 13.300 in werkverschaffing worden uit gevoerd, de overige werken als Werk fonds-werk voor een bedrag van ten hoogste 19.000 door een aannemer na te houden aanbesteding. Ter staving van de urgentie der ver betering leggen B, en W. nog over een schrijven van twee betrokken inspec teurs van het staatstoezicht op de volks gezondheid. In verband met een geuiten wensch bij de behandeling van het nieu we plan door de commissie van bijstand, kunnen B. en W. nog toezeggen, dat de geprojecteerde weg achter de perceelen aan den Kinderdijk uitsluitend voor be langhebbenden zal worden toegankelijk gesteld. Be Armenraad in 1935. In het pas verschenen jaarverslag van den Armenraad over 1935, wordt er met een enkel woord aan herinnerd, dat Middelburg niet valt onder de 9 Armen raden, die ingaande 1 Mei 1936 zijn op geheven. In 1935 waren 26 instellingen van Weldadigheid bij den Armenraad aange sloten. Aan B. en W, werden 74 advie zen uitgebracht betreffende aanvragen tot het houden van openbare geldinza melingen, 36 werden gunstig en 38 on gunstig beoordeeld. In 1935 werden 631 g'roote en kleine rapporten uitgebracht omtrent de om standigheden van hulpbehoevende ge zinnen en personen aan verschillende instellingen 629 en aan particulieren 2. Op 31 December bedroeg het aantal inschrijvingen in het centraal register 9451, het aantal dossiers 1250. Het aan tal ingekomen stukken was 596 (|>48) en dat der uitgaande 421 (397). Het verslag jaar kenmerkte zich door eene vrij aan zienlijke vermeerdering der bureau werkzaamheden, meerendeels als gevolg van verschillende steunacties, waarvoor de medewerking van den Armenraad werd gevraagd. De opbrengst der Weldadigheidszegels bedroeg' f 1949 en der Zomerpostzegels f 1191. De bruto-opbrengst van de 36 geldin zamelingen bedroeg totaal 10,688 (v.j. 8806). Op den hoek van de Nederstraat ent de Rotterdamsche Kade raakten een taxi uit Veere en een uit Middelburg niettegenstaande beide behoorlijk uit weken, elkaar, zoodat de dumper van den Veerschen wagen zoo verward raak te in een wiel van den Middelburgschen dat het 20 minuten duurde voor zij vrij waren. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet voor en beide wagens waren hoegenaamd niet beschadigd. Alleen kon het rijverkeer niet door en moest' een omweg maken om zijn doel te be reiken,. Met ingang van 1 November 1936 wordt aan den heer C. B. J. Wijtenburg, commies bij den Raaq van Arbe'd alhier en chef van het bijkantoor te Vlissingen, eervol ontslag verleend wegens veran dering in de richting van het dienstvak. JAN SLAUERHOFF OVERLEDEN. Gisteravond is op 38-jarigen leeftijd de letterkundige Jan Slauerhoff te Hil versum overleden. Jan Jacob Slauerhoff werd op 15 September 1898 te Leeuwarden geboren Na de lagere school volgde hij in zijn geboortestad de H. B. S., waarna hij aan de universiteit van Amsterdam genees kunde studeerde. Na voltooiing van zijn studie werd hij scheepsarts bij de Chi- na-Japanlijn en daarna bij de Kon. Hol. Lloyd en bij de V.N.S. Laatstelijk was hij arts in Marokko. Zoowel in poezie als in proza zijn verschillende werken van zijn hand verschenen. Als gedichten verschenen „Archipel" in 1923, „Clair Obscur" in 1926, „Oost-Azië" in 1927, „Eldorado" in 1928, „Serenade" en „Saturnus in 1930, een bundel Fransche gedichten „Fleur du haricage" in 1928 en een bun del Chineesche bewerkingen, getiteld „Yoeng Poe Tsjoeng" in 1930. Als proza verschenen „Het lente eiland" (kau lung seu) en „Schuim en asch" in 1930, „Het verboden rijk" in 1932. Als drama schreef Slauerhoff „Jan Pietersz. Coen" in 1930 en „Het leven op aarde" in 1934. De dichter leed reeds eenige jaren aan een tropische ziekte. Drie maanden geleden moest hij in een verplegingsin- richting te Hilversum worden opgeno men. Over de maand Sept. Overleden: S. Akkerdaas, 63 j., echtg. van J,. Corré, M. van Kleven, wed. van L. Maas. Van 28 Sept.5 Oct. Overleden: J,, van Vaardegem 68 j., man van L. Gabriëlse. Gedurende de maand September 1936 zijn in de gemeente MIDDELBURG de navolgende personen Ingekomen E. Dingemanse, dienstbode van Grijpskerke, Lange Delft I 35; J. Jozi- asse, dienstbode, Serooskerke (W), Los- kade P 248; E. G. Wiondergem geb. de Klerk, Den Helder, Nieuwepoortstraat P 199, R. W. Kobus, Amsterdam, Bree E 207, N„ de Landmeter, dienstbode, O. en W. Souburg, Rotterdamsche kade O 226; M. Gort, winkeljuffrouw, 's-Gra- venpolder, Lange Burg C 89; N. M. de Dreu geb. Schier, Goes, Nadorstweg S 251 j, J. J. van der Mooren, slager, Kou- dekerke, Lambrechtstr. L 96; A. van Maldegem, St. Laurens, Lambrechtstraat L 96; W. Gilyamse, Haamstede, Koe poortstraat N 31; L. S. H. de Haan, bouwkundige, De Bilt, Verwerijstraat N 149a; M. J. van Dijk, verpleegster, Utrecht, Noordpoortplein M 292, J. G. Smorenburg, kok, Vlissingen, Lange Noordsfraat L 124; F. J. Verbrugge geb. v. d. Velde, Arnemuiden, Korte Geere K 337; C. J. P. Bravenboer geb. van Dalen, Den Helder, Schuitvlotstraat O 282; J. Vreeke, commies N.S, Eindhoven, Nadorstweg S 2511; G. M. van der Does, Amersfoort, Hoogstraat I 129; J. J. A. F, Mes, Dordrecht, .Dam G 93; D. P. de Mul, kapster, Amsterdam, Lange Delft B 121; J. Wattel, t'mmerman, O. en W. Souburg, Bag'ijnhof B 191. H. W, Ghij- sen, Dordrecht, Korte Burg D 9-10; A. J. van de Velde, Dreischor, Punt O 220; A. C, van der Meij, Leeuwarden, Lange Singelstraat N 180; M. C. H, Tavelberg, Gent (België), Korte Delft G 12; D. J. V. Connolly, exploitant automaten, Rot terdam, Nederstraat O 192; W. F. Wil- lems, dienstbode, Delft, Segeerssingel V 51, M. Hibels, polier, Yerseke, Kuipers poort G 82; M. L. Waeyhaert, scholier, Hoek, Lange Noordstraat L 124; A. C. Ermstrang, leurder, Hulst, Vliss. Wa genplein Q 118; P. J. J. W. Dogger, Zie- rikzee, Korte Noordstraat E 16; Leen- dert Hack, Ouwerkerk, Lange Gort straat I 335; M. Klaasse, Serooskerke (S.) Schuitvlotstraat N 167; E. Blum- berg, dienstbode, Serooskerke (W.), Korte Delft G 23; A. J. Kanaar, dienst bode, Kruiningen, Noordbolwerk 230; Wed. J. van Hove geb. Trimpe, Arn hem, Langeviele K 226; L. Haeck, zonder Bruinisse, Jacob Catsstraat W 93; A. Roman, granietbewerker, Vlissingen, Bogardstraat D 38; L. de Klerk, Roo sendaal en Nispen, Heerengracht M 27- 28; I. J, du Bois, Oostende, Langeviele K 224; T. Davidse dienstbode, Goes, Schoorsteenvegerssingel Q 80; Johan nes Cornelisse, opzichter R. W., Utrecht, Segeersweg V 101; A. van 't Westende, dienstbode, 's-Heer Ajrendskerke, Park de Griffioen R 248; J. Meerman, stoker, Vlissingen, Heerengracht M 34; C. C. de Voogd, Koudekerke, Rozenstraat W 225; R. P. van Miert, schilder, 's-Gra- venhage, Lange Giststraat F 176; II. Netten, koopman, Dordrecht, Gravenstr. I 196; A. J. Vroon, Amsterdam, Zuid singel E 464; L. J. Vroon, St, Laurens, Zuidsingel E 464; P. Provoost, caféhou der, St. Laurens, Pottenmarkt K 172. V ertrokken: G. A. Hartmann, kabelmonteur, Koe poortstraat N 31, 's Hertogënbosch, Mo lensstraat 15. H. Peterse, Lange Delft B 126, Rotterdam, Scheepstimmermans laan 35b; A. C. Sterk, Korte Delft F 14a, 's Gravenhage, Noordeinde 37; Th. Smit, Segeerstraat H 92 's Gravenhage, Noordeinde 37; J. H. van Goozen, Koe- poortstr. N 27, St. Laurens, Noordweg B 149a; S. J. C. van Overbeeke, Noord- poortpl. M 292, Rotterdam, Berkelsche laan 39a; M. A. A. J. Vroon, Noord poortplein M 292, Rotterdam, Berkel- schelaan 39a; J. van Pienbroek, Londen- sche kade H 57, 's Gravenhage, Piet Heinstr. 82; C. W. Rotgans geb. Boden- hausen, Heerenstraat H 4, Baarn, Park straat 10; A. P. Verburg, Nieuwe Haven I 108, Soerabaja N- Indië; P. N. C. de Vlieger, Rotterdamsche Kade O 239, Breda, Boeimeersinglel 10; L. W. de Bree, Rotterdamsche Kade O 243, Ech- teld, Eldik; C. H. Vroegop, Zach. Jan- senstraat W 117, Vlissingen, Bankertstr. 6; C. J. Simpelaar, Langeviele K 224, Schieweg 3, Delft; L. J, v. Flierenburg, Molenberg K 99, Amsterdam, Ribesstr, 63; M. J. Geraedts, Lange Delft B-121, Roermond, Hamstr. 33; J. C. Julianus, L. Burg C 107-8, Rotterdam, Graaf Fio- risstr. 45; J. W. de Jonge, Oud Arn. pad T 144, St. Laurens, Noordweg B 6; A. Vogel, Sleeperssingel Q 321, /lissin- gen, Wilhelminastraat 19; J. A. Tissink, Segeersweg V 106, Koudekerke, O. Vliss. weg 234; G. A. Mes, Pottenmarkt K^ 408, Bergen op Zoom, Van Hasselt straat; H. A. Loomans, Branderijmolen- gang M 239, Hilversum, Hilverseweg 42; A. C. Wolf, Branderijmolengang M 239, Hilversum, Hilverseweg 42; Wed. C. A. van Loopik, Koepoortstraat E 55, N. en St. Joosland, Rijksweg 146; J. J. Min- derhoud, K. Breestraat O 167, Vlissin gen, Walstraat 85; C. Meijer, K, Delft F 14, Amsterdam, Marnixstr. 401b; R. Poels, Londensche kade H 55, Gorinchem Hoogstraat 18; W. A. C. Pouleijn, Kor te Noordstraat E 6, Bergen op Zoom, Burg. v. Hasseltstr.; E. J, de Waardi, Noordsingel S 171, Leiden, Witte Sin gel 57a; N. Berghuijs, Vliss. straat I 173, Breda, Kasteelplein 10; A. J. Deij, Bran derijmolengang M 244, O. en W. Sou burg, Vliss. straat 267; K. de Munck. Noordplein M 292, Leiden A. C. Zieken huis; G. de Vos, Noordweg S 237, Vrou wenpolder, Dorpstr. A 36b; J. Smions, Dam F 5, Zuidzande; J. de Visser, Rot terdamsche kade O 226, Serooskerke (W.) Noordweg. A. Willeboordse, Veer sche weg T 267, St. Laurens, Noordweg A 106; J. W. van Wijk, Veersche singel S 42a, Amsterdam, Boeroestr. 5; N. F. Joosse, L. Delft B 129, Velp (Rheden), Beekstr. 7; Th. A. van Os, Noordsingel S 167, Nieuwer Amstel, Hendrik van den Borsselenkade 131; A. C. van Dtxhoorn, Seisdam Q 28a, Ter Neuzen, Nieuwe- diepstraat 91; E, A. F. de Meijei, Seis dam Q 28a, Goes, Magdalenastraat 12; C. Schoe, Domb. Schuitvlotstr. Q 210, Bussum, Burg. Jacoblaan 29; J. Hane- graaf, Rozenstraat W 237, St. Laurens, Noordweg B 44; J. C. Marijs, Rozen straat W 237, St. Laurens, Noordweg B44; B. H. J. Limberger, L. Noordstraat C 15-16, 's Gravenhage, Bleijnburg 1; Ma de Vos, geb. Vertriest, Achteroingel Q 151, Hulst, Pottesstr, A 176, J. de >Baare, Jasmijnstraat W 123, Rotterdam, Groen v. Prinsterenstr, 25a; B. C. J. van Roon, Meidoornlaan S 1514h, Amster dam, Noorder Amsteïlaan 197. L. J. de Koning, Zusterstraat I 223, Rotteidam, Beukelaarstr. 176; J. K. Joosse, Vlis— singschestr. K 52, Haarlem, Van Kins- berglustr. 9, H, M> Despinois, Langevie le K 230, Deurne, St. Joseph gesticht; P. van Ouwerkerk, Bree E 214, Amster dam, Sarphatipark 11; J. P. Langejan, Kinderdijk P 115, Veere, Veersche weg 104b; H. van Empel, Molstraat F 94, Leiden, Nieuwe Rijn 43a; J. Kolsters, Segeerstraat H 107, Zaamslag, Ter Neu- zensche straat A 232, J. Z. Pel. Rouaan- sche kade G 106, Amsterdam, Banstraat 58; C. de Ruijter geb. Smit, K. Delft F 14a, Ginneken, Valkenierslaan 191; A. M. Verburg, L. Noordstraat L 123, Vlis singen, Parklaan 108; J. van Flieren burg, Zusterstraat I 223, Amsterdam, Ribesstraat 65b; B. Hokke, koopman, Vliss. Wagenplein Q 113, Norg; M. Heij- boer, Noordsingel R 67, Koudekerke, Koudekerksche weg C 46; J. Schroe- vers, Pottenbakkerssingel Q 43, Arne muiden A 143; J. E.» Verbeek, Noord singel R 60, St. Laurens, Noordweg B 80; C. Wouters, Segeersingel V 64p, 's Gravenhage, V. d. Boschstraat 54; N. Kolsters, Segeerstr. H 107, Zaamslag, Ter Neuzensche straat A 232; M, A. Rosmolen, Noordpoortplein M 292, Lei den, Ac. Ziekenhuis; J. C. Bakker, Noordweg S 223, Soekaboemi, N. O. In dië; K. van Tol, Nieuwstraat G 216, Rotjprdam, Aelbrechtskolk 4b; J. Kastelein, Noordpoortplein M 292, Heenvliet, Kerkweg; P, Wevers, K. Noordstraat E 15, O. en W. Souburg; Weststraat 15, Wed J. FlorusseDe Schipper, Seissingel R 194b, Gauw Wymbritseradeel; S. Mesker, Veersche singel S 42a, Kloetinge, 's Gravenpol- dersche weg C 13f; E. v. Noort, Blauwe- dijk, P 39a, Schiedam, Nieuwstraat 43; G. D. M. Pel, Rouaansche Kade G 156, Amsterdam, Frans v. Mierisstraat 133; L. O. Pikkaart, L. Gorststraat K 32, Wemeldinge, Oosthoek C 67; G. den Hamer, L. Noordstr. C 15-16, Vlissingen, Boul. de Ruyter 58; A. C.^Cauwels, L. Noordstraat L 185, Haarlem, Rijksstraat weg 26; W. Struijk, L. Noordstraat L 185, Schiedam, Fabustraat 48b; J. Brügemann, L. Noordstraat L 185, Alk maar, Emmastraat; J. Volkers, Veersche singel S 128, St. Laurens, Noordweg A 115e; J. P, Bosdijk, Langeviele K 393, Ridderkerk, Mauritsweg 213; J. Klap, Nieuwstr. H 41, Wissenkerke, Kamper land, Wed. Bakker. DE VIJFDE PREDIKANTSPLAATS TE MIDDELBURG. In Uw eerste blad van Zaterdag 1.1. wordt onder het hoofd: Opheffing 5de predikantsplaats te Middelburg? niet volkomen juist weergegeven wat nu de kwestie in zake de 5de predikantsplaats is. Mag ik de volgende rectificatie geven? Het classicaal bestuur heeft aan Mid delburg geen diligent verklaring gegeven in de vacature van wijlen ds. J. de Vis ser, De kerkeraad had die gevraagd om dat deze geen voldoende zekerheid had dat het kapitaal der gemeente niet zou worden verbruikt. Doch waar er geen diligent verklaring gegeven is, dient ei nu door den kerkeraad beroepen te wor den Intusschen zal aan de kerkvoogdij gevraagd worden dusdanige maatregelen te treffen dat de financieele positie der gemeente in orde komt. Momenteel is er dus van opheffing der 5de predikantsplaats nog geen sprake. Of het daartoe komen zal, zal de tijd leeren, W. Reus. Scriba van het classicaal Bestuur van Middelburg. Westkapelle, 5 Oct, 1936. Middelburg, 5 Oct. Op de groen- tenveiling deden: Witte kool 11,5 c., Dubh Princessenboonen 916 c., Kas- snijboonen 1834 c., Veldsla 212 c., Spinazie 813 c.,. Postelein 915 c.( Wagenaarsboonen 612 c„ Suikerboo- nen 712 c, .Stoksnijboonen 421 c., Stamsnijboonen 610 c., Stokprinces-' senboonen 1023 c., Stampsrincessen- boonen 918 c., Savoye kool 13 c„ Roode kool 12 c., Spruiten 1318 c, Schorseneeren 11 c., Koolrapen 2 Ci, Prei 23 c., Peën 24 c„ Uien 1,52,5 c, alles per kg', Pickles 6 c., Pieterselie 34 c.. beide per chip, Peën 23 c., Rapen 13 c„ Kroten 1,53 c„ Selde rie 1,52,5 c., Radijs 2,5 g, Rammenas 12,5 c., alles per bos, Bloemkool 15 18 c.. Andijvie 0,51 c,, Kropsla 0,5 2 c., Komkommers 13 g Knolselde rij 0,51 c., alles per stuk, Bloemen: Herfstasters 3 c., Dhalia's 2030 c.,i Cinea's 28 c., beide per kist, Konijnen 85 g per stuk. Goes, 5 October. Veilings vereeniging' „Zuid-Beveland", Boonen: Stokprin- cessen 1821, Rentegevers 15, Perfect- boonen 15, idem Uitschot 5, Dubb, Prin- cessen 18, idem uitschot 58, per 100 kg, Druiven: Blauwe Druiven: Franken- thaler A 21, idem B 17, idem Black Ali cante 16—19, Witte Druiven: Witte Muscate 22, per 100 kg. Diversen: Tomaten 79, Spinazie 8, Uien 13, Aardappelen 2,30, per 100' kg, Wortelen 34, Kroten 13, Ram menas 1-3, Prei 5, Selderij 0,50, per 100 bos, Noten 0,490,51, Meloenen 7 14, Witte Komkommers 1, Breedblad Andijvie 0,801,80,; Krul idem 0,60 2,10, Kropsla 0,601,70, Bloemkool 8 14, idem He soort 58, idem We 1,50 —4, Witte kool 1,10—2,60, Roode kool 2,103, Groene Savoyekool 1,101,90, per 100 stuks. Hulst, 5 Oct. Aanvoer ruim. Gerst f 7,50, haver f 7,50, rogge f 8, erwten f 89, boonen f 1415. AGENDA. middelburg. Dl 6 Oct WO 7 Oct GOES. Dl 6 Oct WO 7 Oct zooals ook oorspronkelijk het geval was. Het Zuidelijk Molenwater vervalt dan. Een eigenaardige aanrijding. - Domburg, WestkapeUe. rt ven geadverteerde of te adverteeren var gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen andere bijeenkomsten. Elec. Drukkerij G W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6