6EMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. RECHTSZAKEN. IN6EZ0NDEN STUKKEN. Hoofd- enNeusverkouden DAMPO daar lucht je van op. KUNST EN WETENSCHAP. PRINS BERNHARD REED TE HARD. zandkuil ingestort. Drie jarig kind omgekomen. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Geldermalsen: 1 doode. Een jas. een hoed.een handschoen. DE NIEUWE KRUISER „DE RUYTER". Op 17 en 18 October te Vlissingen. TERAARDEBESTELLING Verlaging invoerheffing op koffie. Heffing op varkensvleesch buiten werking gesteld. De gulden hooger. De beurs van beden. Afbrokkelende koersen. STAATSLOTERIJ. 1000: 5959, 10089, 10126, 15552. 400: 3748, 4291, 13060, 13854, 15057, 15754. VOETBAL. OVERZICHT DER TWEEDE KLASSE. Middelburg's goede start Vlissingen sluit de rif. Wedstrijduitslagen Z. V, B, Het Zuidelijk Elftal. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Engeland noodigt Hongarije uit. HOCKEY. MiddelburgCadetten 2 61. Districtsi-schietwedstrijjden B.V.L. te Goes. Onredelijke prijsopdrijving door den groothandel? Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drog. (Ingez. Med.) De maximum-snelheid voor voertui gen bedraagt in de hoofdstad 40 km. Het komt nogal eens voor, dat haastige automob'listen te hard rijden en de ver keerspolitie s'elt nu en dan „vallen" op. Hedenochtend waren het de foren sen uit Het Gooi, die bij het binnenrij den der stad op den Amsteldijk gecon troleerd werden. Een der automobilisten, d e zich met zeer grooten spoed naar zijn werk be gaf, was Prins Bernhard. „Uwe hoog heid rijdt met*te groote snelheid", zeide de agent, die de auto aanhield. „Dat s jammer", antwoordde de Prins. „Ja, u rijdt 80 km per uur." „Hoeveel boete moet ik daarvoor betalen?" vroeg Prins Bernhard. De agent heeft het bij een waarschu wing gelaten. „Als Uwe Hoogheid mor gen weer te snel rijdt, moet ik u bekeu ren". Waarop de Prins zijn onderbro ken tocht kon voortzetten, GRATIE. Naar de N, R. Crt. verneemt is aan den oud-wethouder der gemeen te Groningen, N, de J„ die wegens fraude met de financiën der Groningsche Orkest vereen'ging in De cember 1935 tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, om gezondheidsrede nen gratie verleend voor den tijd van twee maanden, zoodat hij binnen enkele dagen in vrijheid zal worden gesteld. Terwijl eenige kinderen Zaterdagmid dag te Wczep (gem. G.'debroek) in een zandkuil aan het spelen waren, stortte een gedeelte der kuil in, waardoor het drie-jarig zoontje van den grondwerker J. van 't Ende uit Wezep bedolven werd. Nadat door toegeschoten hulp de kleine bevrijd was, bleken de levensgeesten reeds geweken STIER DOODT LANDBOUWER. Gistermiddag was de landbouwer 01- derkamp, uit Werven (gem Heerde) be zig met het wasschen van een stier, welke bestemd was voor een tentoon stelling. Plotseling trapte het dier den boer en wel zoodanig, dat deze bijna onmiddel lijk na het gebeurde aan zijn verwondin gen overleed. Hedenochtend is de 53-jarige heer Z. de Bruin, die per fiets uit Geldermal sen naar het naburige Tricht was ge gaan, bij het verlaten van den hoofdweg om een zijweg in te slaan, door een pas- seerende vrachtauto gegrepen. De man is kort na de aanrijding overleden. „Een jas. een hoed. een hand schoen werd Maandagavond door „De Nederlandsche Tooneelgroep", opge voerd in het Schuttershof te Goes, Dit drama van Wilhelm Speyer heeft een zwak eerste bedrijf, waarin men te lang in het onzekere blijft over wat er eigenlijk omgaat, terwijl het spel dei- personen maar matig boeit. Ben Roy- aards, die een levenslustige jongeman moet uitbeelden die een vrouw van den verdrinkingsdood redde, beheerscht zijn spel te onvoldoende om het natuurlijk te doen zijn. Dat is geen levenslust maar een nerveuze opgewondenheid. De ge redde vrouw, die er een einde aan wil de maken, voelt haar rol niet aan. Zoo gedraagt zich geen vrouw die juist ge kozen heeft tusschen leven en dood. Wat de schrijver met deze figuur be doeld heeft, blijkt voldoendeuit de woorden die hij1 dezen neergeslagen mensch in den mond gelegd heeft. Ge lukkig komt bijtijds Rob Geraards op het tooneel en diens gave, wel overwo gen en pakkende spel boeit dadelijk en blijft domineeren tot het einde van dit wel interessante tooneelspel. „De vrouw in dit spel, verlaat haar echtgenoot voor een levenslustigen jon geman. Die jongeman haalt 'n vrouw uit het water, kan niet met haar overweg, en gaat als hulp zijn geliefde halen' De man van de geliefde komt intusschen op de kamer van den minnaar van zijn echtgenoote, vindt daar de geredde vrouw, krijgt een woordenwisseling mei haar, en ze blijft in zijn handen dood. De schuld valt op den minnaar zijner vrouw, en hij zelf, advocaat zijnde, moet die minnaar (Ben Roy aards) verdedi- Tenslotte komen man en vrouw (Georg Hagedoorn) weer bij elkaar. Georgette Hagedoorn vervult dus 'r belangrijke taak in dit drama, maar, hoe wel haar spel van vrij goed gehalte is, kan zij ons toch helaas niet aannemelijk maken, dat twee mannen zoo dol op haar zijn. Een kostelijke noot is Rika Hopper in de rechtszaal. Wat deze ras- artiste brengt trekt altijd. Er zijn no<J een paar uitstekende figuren. De advo caat-compagnon van Rob Geraards en de schooljongen b.v. Maar Rob Ge raards blijft middelpunt en alleen diens spel is een gang naar de Schouwburd reeds waard. En daarom ook zal het pu° bliek tenslotte voldaan het Schutters hof verlaten hebben. De nieuwe kruiser „De Ruyter" is he denochtend om 9 uur in zee gegaan en naar Nieuwediep gevaren, waar hij mor gen, Woensdag, op de reede journalisten aan boord zal nemen, om daarna een tochtje te maken, waarschijnlijk naar het lichtschip Haaks. De kruiser komt denzelfden avond te rug en zal het weekeinde te Nieuwediep doorbrengen. Op 12 October gaat de kruiser weer naar zee en komt Zaterdag d.a.v. te Vlissingen, om Maandag weder zee te kiezen. Deze verschillende tochten zijn z.g. garantietochten, d.w.z. dat de werf nog het risico draagt voor eventueele aan den dag komende defecten. JIIR. A, S. E. VAN TETS. H.M. de Koningin zal zich morgen bij de begrafenis van haar adjudant i.b.d. jhr. A. S. E. van Tets doen vertegen woordigen door den kamerheer in bui tengewonen dienst C. S. Sixma baron van Heemstra, particulier secretaris van H.M. Uit Den Haag wordt gemeld: De regeering heeft besloten de invoer heffing op ongebrande koffie, ingesteld bij het crisis-koffiebesluit-1936 I met in gang van 7 October a.s. van 12 tot 6 cent per kg te verlagen. Ook de overige op gebrande koffie, koffie-extracten etc. ingestelde invoer heffingen worden met ingang van dien zelfden datum met 50 pet. verlaagd. Gezien het verloop der varkensmarkt, heeft de minister van landbouw en vis- scherij gemeend, in overeenstemming met de door de regeering gevolgde poli tiek ten aanzien van de prijzen der eer ste levensbehoeften, de heffing op var kensvleesch buiten werking te moeten stellen. Verwacht wordt hiervan, dat de zich op de varkensmarkt voordoende prijs stijging zich niet op de vleeschmarkt zal doen gevoelen. Bij de varkenshouders wordt hier en daar eenige terughoudendheid geconsta teerd ten aanzien van den verkoop van varkens. Uitdrukkelijk moge er op ge wezen worden, dat er door de deprecia tie van den gulden geen eigenlijke wijzi ging op de varkensmarkt is ingetreden, daar de exportmogelijkheden niet zijn vergroot. Heden noteerde het pond sterling op de Amsterdamsche beurs f 9,24, tegen gisteren f 9,34%; de dollar f 1,88 te gen gisteren f 1,90. De gulden is dus weer in herstel. Het devaluatie-percen tage bedraagt thans ongeveer 21, tegen gisteren 22 a 23. Dat de effectenmarkt op het oogen- blik zich in eerste instantie richt naar het verloop van de wisselmarkt, bleek heden wel duidelijk toen de koersen op de Amsterdamsche beurs over de gehee- le linie iets inzakten ingevolge de betere houding van den gulden. Terugloopende noteeringen voor pon den en dollars beteekenen onder de hui dige omstandigheden een zwakke ten- denz op de fondsenmarkt. Daarbij kwam een onregelmatige houding van de beurs te New-York, waar tegen slot het koers- peil door winstnemingen gedrukt werd. In de tabaksafdeeling hadden de ver koopsorders verre de overhand, zoodat Deli Batavia en Oude Deli ca. 10 pet- terugliepen. De favorieten der laatste dagen zooals HVA en Amsterdam Rubber le den thans eveneens onder aanbod, een reactie welke op zichzelf beschouwd na de scherpe koersstijging die deze fond sen hebben ondergaan geen groote ver bazing kan wekken. Immers met de on zekere valutaverhoudingen en een haus se, welke in vele gevallen naar verhou ding het depreciatie-percentage van den gulden verre heeft overschreden, moet de markt nog wel eens verrassingen te weeg brengen. Van binnenlandsche industrieelen liep AKU een procent terug, Unilever was nauwelijks prijshoudend, en Philips ver loor 4 pet, De affaire had echter over het algemeen een kalm aanzien. Scheep vaartpapieren die gisteren reeds vrij aanzienlijk waren ingezakt, kwamen thans vrijwel tot stilstand, met scheep vaartunie op 79. Koninklijke olie ondergingen een lich te verkoopsdruk en stelden zich 1 pet. lager. Amerikanen waren algemeen op lager niveau, alleen Anaconda wist zich goed te handhaven. De beleggingsmarkt gaf een vasten ondertoon met 4 pet, Nederland op 100%. 200: 58, 830, 10372, 11757, 16719 20012. 100: 1011, 2372, 4854, 4904, 8573, 12330, 13732, 18619, 20563. De eerste weken na het begin van iedere nieuwe voetbalcompetitie zit er over het algemeen nog wein g leekening in de verrichtingen van de efi; allen. Men is gauw geneigd om goede prestaties van clubs, d'.e een vorig seizoen nog tot de zwakkeren behoord hadden, maar door een flinke training nu tot betere res,uitat en in staai zijn, als verrassingen te kenmerken. Nu de voetbal echter al weer vier weken aan het rollen is gaat de situatie anders worden; de teeke- ning in den strijd gaat weer komen. Jammer is echter voor een goede be schouwing dat er nu al elftallen zijn d'.e pas 2 wedstrijden en anderen die reeds 4 ontmoetingen achter den rug hebben. Toch is er ditmaal wel degelijk eeni ge teekening waar te nemen. Daarbij doelen wij dan voornamelijk op Middel burg, dat een uitstekende en veelbelo vende start nam en met doelcijfers aan den kop gaat die voor de toekomst der groen-wiiten zeer hoopvol zijn. Welis waar zijn het geen zware wedstrijden geweest en geen sterke tegenstanders deze eerste ontmoetingen van Middel burg, maar doelcijfers van 27 voor en 6 tegen zeggen toch heel wat. Met dit elf tal onvoorziene omstandigheden na tuurlijk voorbehouden zien we de groen-witten recht op het kampioen schap aansturen, Temeer daar de ove rige elftallen minder constant zijn begon nen. Weliswaar heeft Hero een verdien stelijke zege in Vlissingen behaald maar we zullen toch even moeten afwachten of dit ernstig gemeend is, gezien de ne derlaag destijds tegen Breda. En TSC heeft Zondag in Goes al zeer teleurge steld. De Oosterhouters zijn zoodoende al vier punten in Zeeland kwijt geraakt, Zullen de kampioenen het weer van hun thuiswedstrijden moeten hebben? Wij zijn er benieuwd naar, want verleden week was de overwinning op Breda niet erg overtuigend. Breda is overigens voor ons ook nog een raadsel,-want het spel dat zij tegen Zeelandia te zien gaf, heeft geen grooten indruk gemaakt. Het meest verrassend was zeker de groote 8,1 zege van RBC op Terneuzen. Men zou er uit concludeeren dat de Roosendalers na de groote nederlaag te gen Middelburg uit een ander vaatje willen gaan tappen. Terneuzen gaai schijnbaar eenzelfde positie innemen als TSC; de thuiswedstrijden moeten de punten opleveren. Want 15 doelpun ten in twee uitwedstrijden tegen zich zien scoren is niet mis. Wanneer we de overige Zeeuwsche clubs die we nog niet nóemden in oogen schouw nemen, dan springt de goede start van De' Zeeuwen naar voren. Wel iswaar speelden zij nog maar twee wed strijden, maar de punten zijn toch bin nen. Goes schijnt ook op het keerpunt te zijn, want zoo'n groote zege op TSC als zij Zondag behaalden zegt wel iets; evenwel nog niet alles, want verleden jaar volgden na mooie overwinningen onbegrijpelijke nederlagen. Afwachten dus maar. Zeelandia heeft uit drie wedstrijden 1 punt. Gezien het spel van Zondag kun nen het er meer worden, wanneer met het noodige enthousiasme wordt gestre den. Had deze geestdrift ook in de ont moeting tegen Breda geheerscht dan hadden de Zeelandianen niet behoeven te verliezen. De start van Vlissingen is slecht ge weest. Verleden seizoen wees het bij- de rood-witten reeds in deze richting en 't zou ons niet verwonderen als de Vlis- singers het dit seizoen kwaad te ver antwoorden krijgen. Edoch met nog 16 wedstrijden voor den boeg kan er nog veel ten goede veranderen. Maar het spreekwoord „de eerste klap is een daalder waard", geldt ook in het voet balwereldje. De stand is thans: Gesp. Gew. Gel. Vrl. dig. p. Middelburg 4 4 0 0 27-6 8 Hero 4 3 0 1 10-7 6 Breda 3 2 0 1 5-3 4 De Zeeuwen 2 110 3-1 3 Goe,s 3 1 0 2 7-6 2 RBC 3 10 2 14-16 2 TSC 3 1 0 2 2-8 2 Terneuzen 3 1 0 2 2-15 2 Zeelandia 3 0 1 2 4-8 1 Vlissingen 2 0 0 2 0-4 0 Zaterdagcompetitie Walcheren: Oos kapelleVeere 2 3—1; Serooskerke S.V. Souburg '30; Arnemuiden,RCV 4—2. Zondag. Adspiranten: ZeelandiaMid delburg 24; VlissingenRCS A 06: De ZeeuwenRCS B 40. Ie kl. A: Vlissingen 3Hansw. Boy 43; KruiningenGoes 2 02; De Zeeuwen 2Middelburg 3 40; Veere Scheldestroom 12. Ie kl. B: Akel 2—Hulst 2 6—0; Oost burg 2Biervliet 2 8D; Hoofdplaat 2 Breskens 2 3; Terneuzen 3Groe- de 61; Tern. BoysSchoondijke 72. Ie kl. C: Zierikzee 2Burgh 2 40; ZonnemaireDreischor 43. Overgangski.: De Zeeuwen 3'Eiland Boys 2 35; RCS 2Zeelandia 3 101; DomburgMiddelburg 4 74; Nieuw- landGoes 3 34; Vlissingen 4De Noormannen 34. 2e kl. A: Zeelandia 4Ellewoutsdijk 2—1; RCS 3—RKVSV 0—4. 2e kl. B: Schoondijke 2Breskens 3 75; Oosfburg 3Biervliet 3 104; Groede 2IJzendijke 2 24. p 2e kl, C: Zonnemaire 2Dreischor 2 1—2. 3e kl. A: Vlissingen 6Domburg 2 48; De Noormannen 2Middelburg 5 82; RKVSV 2Nieuwland 2 34; De Zeeuwen 6Vlissingen 5 25. Het Zuidelijk Elftal, dat op 18 Octo ber a.s. op het Juliana-terre'n te Spek- holzerheide den wedstrijd Zuid-Neder landLuxemburg zal spelen, is als volgt samengesteld: d.: Pöttgens (Bleijerheide); a. Van Run (PSV), aanvoerder, Van den Hoven (Lon- ga); m.: Pellikaan (Longa), Massy (Roer mond), H, Pijpers (Roermond); v.: Oomens (PSV); Hunting (PSV); Den Hoed (MVV); De Swart (NAC); De Vocht (De Valk). Reserves: Verwijmeren (NAC); Kools (NAC), Drouen (Helmond) en Van Kan (Palemig). Naar wij vernemen zal op 31 Jan. 1937 te Dusseldorf de landenwedstrijd worden gespeeld tusschen Duitschland en Nederland,. De commissie uit de Football Associ ation heeft besloten Hongarije uit te noo- digen dit seizoen een wedstrijd in En geland tegen het Engelsche elf'al te ko men spelen en wel op Woensdag 2 De cember a.s. op het terre'n van Arsenal. Naar bekend waren Hongarije en N e- derland de meest serieuze candi- daten voor een invitatie. Hongarije had de oudste rechten en gezien ook de uit stekende resultaten van dit land :n de laatste interlandwedstrijden zullen db wel factoren geweest zijn, die de schaal der stemmen in het voordeel der Hon garen heeft doen overslaan. Aanvankelijk liet het zich niet aan zien, dat Middelburg ten slotte zoo ge makkelijk zou winnen. De Cadetten begonnen in een hoog tempo en waren het eerste kwartier iets sterker. Hun fanatiek doorloopen op den keeper, die een bal onvoldoende wegwerkte, lever de het eerste doelpunt op. Dit bleek Middelburg tot grootere activiteit aan te sporen en geleidelijk werden de Ca detten teruggedrongen. Drie doelpunten voor de rust waren het gevolg van snel le Middelburgsche acties. Na de pauze hadden de Cadetten weinig meer in te brengen. De Middelburgsche aanvallers hadden wederom driemaal succes en nrsten bovendien nog twee opgelegde kansen, doch de cadetten brachten het niet verder dan tot een aantal straf- corners, waarbij de Middelburgsche kee per gelegenheid kreeg zich te onder scheiden. Middelburg won ten slotte ge makkelijk met 6'1. Al geeft een eerste competitie-wed strijd nog weinig houvast ten opzichte van den normalen vorm van het elftal, toch was reeds nu het voorhoedespel van goed gehalte. De linksbinnen debu teerde hier zeer goed en maakte twee fraaie doelpunten evenals de midden voor, terwijl de linksbuiten en rechts binnen elk één goal voor hun rekening namen. In de nrddenlinie was het weder- optreden van den linkshalf 'n succes en ook de spil was zeer goed. In het alge meen viel het enthousiasme te roemen, en wanneer onvolledigheid het elftal in de uitwedstrijden n et te zeer verzwakt behoèft voor een lage plaats niet ge vreesd te worden. Het enthousiasme en uithoudingsvermogen van de Cadetten konden hun technische tekortkomingen en geringen samenhang niet compensee- ren. Begunstigd door prachtig weer had Zaterdag een schietwedstrijd plaats van het District Zuid- en Noord-Beveland van het Zeeuwsch Verband van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm. Door ongeveer 150 schutters werd aan dezen wedstrijd deelgenomen. Op de scherpe "baan werd deelgenomen door 8 en op de K.S.O. baan door 18 afdeelingen. De prijzen werden behaald als volgt: Korpswedstrijd scherp: Kruiningen 182 punten, Kloetinge 178 p., Goes II 177 p., Goes III 177 p., Goes I 177 punten. Korpswedstrijd K.S.O.Borssele 1 185 p., Hoedekenskerke 184 p., Borssele II 183 p., Ovezande 179 p., 's Heer Arends- kerke II 174 p., Oudelande 173 p., Kort- gene 170 p., 's Heer Arendskerke I 166 p., Wilhelminadorp I 165 punten. Personeele wedstrijd scherp: 1, H. F. Oeie, Kloetinge 48 p.,; 2. P. Droogers, Goes 48 p.; 3. J. Rouw, Goes, 47 p,; 4. h. Boogaard, Goes 47 p.; 5. N, de Regt, b'iezelinge, 47 p.; 6. J, van Liere, Kloe tinge, 46 p.; 7. J. A. Nederhand, Goes, 46 p.; 8. L. Meijler Goes, 45 p.; 9. W. van Dullemen, Goes, 45 p.; 10, J. Wal- rave, Goes, 44 p.; 11. A. J. Nieuwenhui- zen, Ierseke, 44 p.; 12, P. Wondergem, Kruiningen 44 p.; 13, I. v. d. Kreeke, Goes, 44 p.; 14. M. P. v. d. Slikke, Goes 44 p.; 15. G. Duindam, Kruiningen, 44 p.; 16. J. Fierloos, Goes, 44 p.; 17. P. Polderman, Kloetinge, 44 p.; 18. N. v. d. Linde, Wemeldinge 43 p.; 19. A. Karel- se, Kruiningen, 42 p. Personeele wedstrijd K.S.O.1. M. Hoek van Dijke, Hoedekenskerke 48 p.; 2. C. P. Harthoorn, Oudelande 48 p.; 3, P. Karelse, Borssele 48 p.; 4. L. Maas, Borssele 48 p.; 5. A. de MuijnckKrij ger, Borssele 48 p.; 6. J. Mol, Oudelande 47 p.; 7. P. Tramper, Krabbendijke 47 8. J. L. Boonman, Ovezande 47 p.; 9. W. Kuzee, Krabbendijke 47 p.; 10. A- Hoebeke, Wolf aartsdijk 47 p.; 11. P. Lokerse, Hoedekenskerke 47 p.; 12. J. Knuist, 's Heer Arendskerke 47 p.; 13. W. van Oosten, Driewegen, 46 p.; 14. J. Sandee, Borssele 46 p.; 15. Joh. Bu- tijn, Wilhelminadorp, 46 p.; 16. J. Paar- dekooper, Borssele 46 p.; 17 L. Burger, Wilhelminadorp 46 p.; 18. J. Rottier, Borssele 46 p.; 19. G. van Damme, 's H.- Arendskerke, 46 p.; 20 P. A. Kijk, riein- kenszand, 45 p.; 21 L. Nieuwenhuijzen, Borssele 45 p.; 22. L. Zuidhof, Ovezand, 45 p.; 23. A. C. Wagenaar, 's Heer- Arendskerke 44 p.; 24 C. de Jonge, Driewegen, 44 p.; 25 G. de Mol, Baar land 44 p.; 26 L. Beeke, Wilhelmina dorp, 44 p.; 27 A. de Munck, Borssele 44 p.; 28. P. M. Rentmeester, Ovezande 44 p.; 29 G. Jeremiasse, Wilhelmina dorp, 44 p.; 30 J. Weststrate, Rilland 44 p.; 31. J, van Sabben, Borssele 44 p.; 32 J. Hoogerheide, Colijnsplaat 44 punten. Vrije baan: 1 J. van Sabben, Borssele; 2. P. Lokerse, Hoedekenskerke; 3. J. Rottier, Borssele; 4. L. Maas, Borssele; 5. M. Hoek van Dijke, Hoedekenskerke; 6. A. de Munck, Borssele; 7. J, A, van Boven, Kortgene. 8. A. Boone, Borsele; 9. W, A. Smit, 's Heer Arendskerke; 10. J. Mol, Oudelande. Des avonds werd in de Melksalon Bustraan den landstormers een koffie maaltijd aangeboden, waaraan 125 per sonen deelnamen. De heeren L. Smit lid der plaatselijke commissie van Goes (de voorzitter bur gemeester Van Dusseldorp was verhin derd) en overste Bierman spraken tij dens dezen maaltijd een opwekkend woord. Hierna ging men over tot het uitrei ken der prijzen. Voor den korpswed strijd waren 14 medailles door verschil lende burgemeesters uit het district be schikbaar gesteld. Voor den Personeelen wedstrijd be stonden de prijzen uit kunstvoorwer pen. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 6 October werden de volgende personen gedag vaard; C. P,38 jaar, werkman te Ierseke, wegens mishandeling van W. J. de Leeuw aldaar in den nacht van 29 op 30 Augs. n. Eisch en vonnis: f 10 b. s. 5 dh. P, J. C„ 50 jaar, koopman te Vlissin gen, wegens mishandeling van Cornells Noom aldaar op 3 Sept. 1.1. Eisch en vonnis: f 10 b. s. 5 dh. M. K„ 36 jaar, koopman te Zierikzee, wegens verduistering van eén bankbil jet van f 10, toebehoorende aan Pa Aa. Ha. Zeijler aldaar op 20 Augs. 1-1-, welk bankbiljet hij g'evonden had. Eisch één maand; vonnis 14 dagen ge vangenisstraf. St, S., 18 jaar, veldarbeider, te Brou wershaven, wegens diefstal van een pa lingfuik, toebehoorende aan J. P. Priem, aldaar op 19 Augs. 1.1. Eisch en vonnis: f 10 b. s. 5 dh. C. T„ 31 jaar, landbouwersknecht, te Ouwerkerk, wegens diefstal van een plank, welke hij uit zee had opgevischt. Eisch en vonnis f 15 b. s. 10 dh. A. O., 48 jaar, werkman, te Ouwer kerk, wegens diefstal van eenige plan ken en een scheepsluik, eveneens uit zee opgevischt, Eisch en vonnis f 15 b. s. 16 dh. L. Kl, 28 jaar, werkman, te Ouwer kerk, wegens eenzelfde misdrijf. Eisch en vonnis f 15 b, s. 10 dh. D. G., 19 jaar, koopman, te Wemel dinge, wegens diefstal van een rijwiel- belastingplaatje, toebehoorende aan J. G Roose, nabij Koudekerke op 3 Sept. Dezelfde wegens een op 3 Sept. te Souburg gepleegden d'.efstal van een fleschje met eau de cologne, toebehoo rende aan J. Luijk. Beide zaken werden samengevoegd. Eisch f 25 b. s. 20 dh.; vonnis f 20 b. s. 10 dagen hechtenis. A. D„ 28 jaar, particulier-veldwach ter, te Biervliet, wegens mishandeling van Abraham Wisse aldaar op 17 Augs Eisch en vonnis f 15 b. s. 10 dh. E. T., 23 jaar, arbeider, te Schoon dijke, wegens beleediging van den ge meenteveldwachter 't Jong aldaar op 27 Augs., toen deze ambtenaar in uni form gekleed surveillance-diensten ver richtte. Eisch en vonnis f 15 b, s. 10 dh. J, Pi A„ 42 jaar, werkman, te Mid delburg, wegens beschadiging van een ijzeren beugel en een privaatdeksel, toe behoorende aan de gemeente Middel burg op 30 Augs. Eisch en vonnis f 20 b. s. 10 dh. Dat de devaluatie een feit geworden is, merken de winkeliers aan sommige prijscouranten die zij ontvangen en de offertes, die mondeling gedaan worden door de desbetreffende vertegenwoordi gers, en die spreken van „verhoogd" en „niet-voorradig". Mijns inziens dreigt 't gevaar van verhoogde prijzen dan ook niet van de winkeliers, maar van de groothandelaars. De winkeliers moeten

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3