KUNST EN WETENSCHAP. BIOSCOPEN. BUITENLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DIERENDAG. MIDDELBURG. GOES. Voorloopige vlootovereenkomst tusschen Engeland en Rusland. BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. ZWEDEN. HET BESTUUR VAN HET VAKVERBOND TEGEN DE 40-URIGE WERKWEEK. LUXEMBURG. GEEN DEVALUATIE VAN DEN LUXEMBURGSCHEN FRANK OVERWOGEN. DANTZIG. BALKAN. be- een de ventvergunningen worden geregeld gecontroleerd. Hierna volgde de artikelsgewijze handeling. De heer Van Houdt vond post voor vertering ten behoeve stem opneming ad f 50 nog al hoog. De V o o r z. achtte dat bedrag voor 2 stembureaux niet te veel. De hr Ha verhoek: Als de hr Van Houdt er eens een heelen dag moest zitten "zou hij het wel weren, trouwens deze uitgaaf komt maar eens in de 4 jaar. Dehr Nagelkerke vroeg naar art. 56: gratificatie aan rijkspersoneel, of dif verplicht is en waarom hiervoor f 25 is uitgetrokken. De V o o r z. antwoordde, dat de rijksveldwachter bij afwezigheid van de gemeenteveldwachter bode-diensten verricht. Na nog enkele op en aanmer king werd de begrooting vastgesteld. De gewone dieijst aan inkomsten en uitga ven op f 87958; de kapitaaldienst op inkomsten f 190 en een uitgaaf van f 1710. Er komt geen wijziging in de be lastingen. Weth. Kok zeide nog, dat hij te gen de posten verzekeringen is. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Houdt of de kosten der ventvergun ning voor de pat.ate-frites-wagens, wel ke onze gemeente Zaterdags bezoeken niet verlaagd zouden kunnen worden. De V o o r z. had gedacht, dat in woners wel met patates frites zouden zijn begonnen. Hij kan de een niet voor trekken bij den ander. AARDENBURG. De werkzaamheden voor de verbetering van het wegdek van den weg AardenburgMiddelburg (B.) zijn bijna afgeloopen. De geheele weg is overal op 4 m breedte gebracht. Van den tol te Middelburg tot ongeveer aan den viersprong te Heille is een ge heel nieuwe klinkerweg gelegd. Van daar tot aan den Bewester-Eedeweg is een weg gemaakt van carpave asfalt, met onderbreking van plm. 75 m nabij de Elderschans, waar eveneens klinker- bestrating' is toegepast, met het oog op mogelijke verzakkingen wegens de groote ophooging die daar ter plaatse is geschied. Het laatste gedeelte, inclusief het plein buiten de Kaaipoort, is bestaat met nieuwe keien, vrat vooral op het plein aan den onhoudbaren toestand al daar, een einde heeft gemaakt. De verbetering op dit plein is voor wat betreft het gedeelte dat buiten den hoofdweg valt, voor rekening der ge meente uitgevoerd. Hoe de asfaltweg zich zal houden, zal moeten worden af gewacht. We hebben hier in de gemeen te geen goede ervaring met dit procédé. We willen hopen, dat de weg up den duur even goed mag voldoen, als de weg van Sluis naar de grens, waar hetzelfde systeem is toegepast. UZENDIJKE. De Ver. „Gemeentebe lang" alhier hield een buitengewone al- gemeene vergadering ten einde bespre kingen te voeren over de te houden feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en Prins Bernhard. Medegedeeld werd dat bij het gemeentebestuur om financieelen steun is aangeklopt. Buurtcommissies zijn op gericht die met het bestuur de organi satie der feestelijkheden op zich hebben genomen. De Coöp. Roomboterfabriek alhier organiseerde wederom haar jaarlijkschen „Boerinnendag." Te 2 uur kwamen de deelneemsters samen in de fabriek waar het karnen en pasteuriseeren der room werd gadegeslagen. Vervolgens werd in café Lievense een verversching ge bruikt. Ter zelf der plaatse hield toen de heer Zwagerman een korte inleiding over het onderwerp „De Zuivelproduc ten in het algemeen". Aan 52 boerinnen werden daarna diploma's uitgereikt waarna allen zich vereenigden aan een koffiemaaltijd, Van de gelegenheid tot het stellen van vragen door middel van de vragenbus werd geen gebruik ge maakt. Tenslotte hield de heer L. van Dijk, hoofd der landbouwschool te Schoondij- ke een zeer mooie lezing met lichtbeel den over het onderwerp „Ons dage- lijksch brood door de eeuwen heen." Else Mauhs nog niet hersteld. Het comité voor abonnementstooneel- voorstellingen te M'burg ontving van de tooneelgroep „Het Masker N.V." het teleurstellende bericht, dat de gezond heidstoestand van Else Mauhs haar nog niet in staat stelt deze maand op te tre den. In verband hiermede kan de aan gekondigde voorstelling van Elizabeth ook op 9 October a.s. helaas niet door gaan. Er is echter, naar de behandelende ge neesheer op navraag heeft medegedeeld een redelijke kans, dat mevrouw Mauhs in den loop dezer maand zoover zal zijn hersteld, dat zij in November haar werk zal kunnen hervatten. Uit overweging, dat hier en voor Elizabeth èn voor Else Aauhs enorme belangstelling bestaat, heeft het comité na rijp beraad besloten nog eenmaal de kans te wagen: het hoopt dus op een nader vast te stellen datum deze voorstelling alsnog te kun nen laten doorgaan. Den 4en October van ieder jaar is voor de dierenbeschermers de Dieren dag. Deze wordt gewijd aan hun mooi streven: het beschermen der dieren. Door middel van het verspreiden van geschriften en het houden van bespre kingen daarover trachten de dierenbe schermers hun doel te bereiken. „Dieren, (moet imen niet' verachten, plagen of mishandelen, omdat zij niet in den smaak vallen, lastig zijn, onhan delbaar of leelijk,. Met dieren moet men nooit ruw omgaan, want wanneer men daarmee begint dan bederft men al di rect alles. Wanneer het lijkt dat de dieren U niet snappen, dan is dat meest al een bewijs, dat.... U er zelf niets van snapt, dat U niet met de dieren kunt omgaan. En dit geeft den mensch dan ook geen recht om ruw tegen de dieren op te treden. Zacht en vriendelijk omgaan met de dieren, ermede praten en Uw stem la ten hooren, dit alles wint het vertrou wen bij het dier. Want men vergeet dik wijls dat de dieren verstandiger zijn dan men meent". Dierendag brengt dit alles nog eens duidelijk in herinnering En vooral voor de kinderen is het nuttig, om hen er op te wijzen, hoe zij met de dieren mogen en moeten omgaan. Dat zij nooit achter dieren mogen jagen, met voorwerpen naar dieren gooien, of aan lichaamsdee- len van dieren, zooals aan de ooren van een konijn, de pooten of vleugels van pluimvee moeten trekken of deze dieren daaraan moeten dragen. Bij fietstochten geen hond meenemen, geen vogelnest jes uithalen, kikvorschen of padden vangen, de insectenwereld met rust la ten. Door de kinderen er op te wijzen hoe men de dieren moet gadeslaan, hoe zij leven etc. kweekt men bij hen de liefde voor hei dier aan en gaan de kinderen plagen en mishandelen afschuwelijk vinden. Dieren, waar men goed mee omgaat zullen ook van den mensch gaan hou den en op hun manier daaraan uiting geven, CITY. Tarass BoulbaT* Wanneer een der prominenten uit de filmwereld de hoofdrol in een film ver vult, is men wel eens gauw geneigd, naar de bekendheid of de populariteit van den filmspeler, de waarde van de film of het gehalte van het vertoonde te be palen. Het is niet altijd juist de film te be- oordeelen naar een bepaalde filmster, met terzijdestelling van het overige; maar 't is evenwel dikwijls ook zoo ge steld, dat de hoofdvertolker op grooter hoogte staat, althans stukken meer im poneert dan de rest. Geheel voldaan zal men dan zeker niet zijn. Tarass Boulba, waarin Harry BaueJ? zoo'n boeiende hoofdrol speelt, maakt een gunstige uitzondering. Harry Bauer is een uitnemend karakterspeler; dat weet men. Ook deze film laat dit nog eens overtuigend zien aan hen die daar aan nog mochten twijfelen. Hij is de cen trale figuur in deze film Zeker, maar direct moet daaraan toe gevoegd dat het geen overheerschende figuur is; zijn medespelers geven daartoe een te boeiend realistisch spel ten beste. Er zijn momenten dat men de liefde van Boulba's zoon André, voor het meisje van den vijand van Boulba voorop gaat stellen, maar plots treedt dan weer Har ry Bauer in het gezichtsveld om er aan te herinneren, dat hij de hoofdrol heeft. Zoo egaliseert het eene beeld 't andere. En de film wordt er ongemeen boeiend door. Waarlijk, 't is knap spel en voor treffelijke regie in deze rolprent. Vele wisselende aspecten, geen sentimenteel gedoe, maar het harde realisme, dat snijdt en striemt en zich niet bezig houdt met happy endings. Dat is het leven van de kozakken die strijden met lans of zwaard, de koene ruiters die vechten om hun wodka. Hairy Bauer is de hoofdman van de kozakken. Een Hetman met een wonder baarlijk elan, moedig en autoritair, Een strijdersnatuur welke het ideaal van ieder kozak wel moet benaderen. Want zij staan in een oogwenk in vuur en vlam. En is daar geen aanleiding toe, wel dan zoeken zij er maar een. Na veel uitingen van strijdlust welke zich open baren in zang, dans en wodka, trekken zij dan te velde, De Hetman is verge zeld van zijn beide zoons, die den krijgs- doop zullen ondergaan. Moedige kerels zijn het: André en Ostap. Het blijkt ech- !er eerstgenoemde zijn vader steunt in de belegering van het kasteel, waar zijn geliefde zich bevindt. Maar dit thema der liefde volgt de film slechts tot op zekere hoogte, want Ta rass Boulba's strijdersnatuur heeft de overhand. En de liefde is daaraan onder geschikt. Zoo is deze Fransche film prachtig van regie en uitstekend van spel en fotografie geworden tot een rol prent die zeer is aan te bevelen. Een drama uit het kozakkenleven dat uiterst boeit. Vooral wanneer het conflict tus- schen vader en zoon zich openbaart. Liebeslied. In de Ufafilm Liebeslied laat de tenor Alessandro Ziliani prachtigen zang hoo ren. De film geeft den zanger daartoe alle gelegenheid. Rond hem is een vroo- lijk gegeven gesponnen, dat vele grap pige situaties bevat'. Een vlotïe liefdes geschiedenis met vele misverstanden, j maar dat tenslotte toch alles tot zijn recht doet komen, behoort er vanzelf- j sprekend bij. En men zal zich met een en ander dan ook best kunnen amusee ren. ELECTRO. Koenigsmark. Een Fransche prinses wordt om re denen van staat gedwongen in het huwelijk te treden met den groothertog van Lautenburg. Gedwongen zij wil dus liever niet en houdt dus niet van hem. Althans niet genoeg voor een ge lukkige echtverbintenis. De groothertog behoort intusschen tot het goede slag: hij heeft zijn jonge en mooie vrouw op recht lief, en wil haar niet dwingen tot een echtelijk verkeer, dat haar nu eenmaal tegenstaat. Ze spreken af, als goede vrienden, maar „gescheiden van tafel en bed", te leven. Reeds na drie weken, wordt het den groothertog ech ter te machtig. Hij kan het, met zijn hart vol liefde, niet langer uithouden, om ge trouwd -en toch niet getrouwd te zijn. Hij waagt een schuchtere toenaderings poging en als die niets oplevert, ac cepteert hij een verzoek van Z. M. den Keizer, om een riskante expeditie naar equatoriaal Afrika te leiden. Tijdens een verblijf van de Prinses te Parijs, enkele maanden later, wordt te legrafisch gemeld, dat haar echtgenoo- te is gestorven: aan tropische koortsen. Ze gaat onmiddellijk naar Lautenburg terug; strak en bleek. Wroeging dreigt haar verdere leven te verduisteren; im mers, om haar ging hij naar Afrika, zij meent hem in» den dood gedreven te hebben. Er is nog een broer van den overle dene, een eerzuchtig man, die voor niets terugdeinst, als het er om gaat, macht te verwerven. Hij hoopt de jonge wedu we te kunnen huwen, teneinde groot hertog te kunnen worden. De Prinses verafschuwt hem echter; bejegent zijn avances met koele, afwijzende hoogheid. Voor de opvoeding van zijn zoontje de man is ook reeds getrouwd geweest, doch zijn vroeuw stierf laat hij een gouverneur uit Parijs komen. Deze, jong en energiek werkt aan een historische roman, waarvoor de archieven van het slot Lautenburg hemrijkelijkkkk van den mogen te leveren. Hij snuffelt voortdu rend in oude papieren en op een goeden dag ontdekt hij, dat er ergens een ge heime bergplaats moet zijn, afgesloten door een geheime deur met vernuftig verborgen letterslot. Het gelukt hem werkelijk dit een en ander op te sporen Hij dringt in de kerkerachtige ruimten door en.... doet een lugubere ontdek king. Er ligt een geraamte, en bij dit geraamte een medaillonsmet het por tret van de Prinses. Welke beteekenis déze vondst voor den verderen gang van zaken heeft en hoe de geschiedenis op dit moment een onverwachte wending neemt, mag hier niet worden verteld. We zouden daar mee de spanning, welke het verhaal den toeschouwer bereid, bederven. En deze spanning is juist het sterke element van de film. Ze boeit geweldig, door den merkwaardigen en dramatischen loop der gebeurtenissen, uitmondend in een tragisch-romantische ontknooping. Elissa Landi vertolkt de hoofdrol op eminente wijze. De vlucht over de grens Ook deze rolprent is uiterst span nend, maar dan komisch van allure en Amerikaansch van tempo. Het gaat er om, een jongetje, dat men aan zijn moe der wilde ontnemen, over de Mexicaan- sche grens te smokkelen. Dat lukt na tuurlijk op de lange baan. Het aan tal avonturen dat de ontvoerders daar bij beleven, is inderdaad sensationeel. GRAND THEATER. Hup! Joe Brown! Joe Brown is voor ons altijd het bewijs, dat 'n mensch niet knap, of zelfs maar normaal van uiterlijk behoeft te zijn om sympathie op te wekken. Ja, Joe Brown als maatstaf genomen, kan men zelfs oer-leelijk en nochthans sym pathiek zijn. En voor wie zich dit feit goed realiseert, hebben de films van Joe Brown een beduidende paedag'og'i- sche waarde. Verder is de inhoud van de Joe Browns-films in den regel van luchti- gen en vroolijken aard. Ook „Hup! Joe Brown!" is van dit genre. Joe Brown, 'n geweldige sportsman, kan in zijn eentje zijn club aan de overwinning hel pen, maar hij 'is wat „draaierig" van aard, men weet niet altijd wat men aan hem heeft. Hij geeft zich b.v. voor een vrouwenhater uit, maar verlieft op het eerste knappe meisje dat hij ontmoet. Van biljarten kan hij niets, doch hij caraïnboleert precies zooals hij wil Eenerzijds is hij een opschepper, doch anderzijds is hij weer een verlegen en gevoelig jongmensch. Doch wat hij ook is of doet, altijd stemt zijn kostelijke mimiek tot vroolijkheid en men ver geeft hem zijn buitenissigheden graag. En vandaar vinden we het ook heel be grijpelijk, dat genoemd knap meisje (Oli via de Havilland) verliefd op den lee lijk en Joe wordt. Er komen natuurlijk tal van malle si tuaties in deze film voor, er is een boosaardige samenzwering tegen Joe en zijn club, er ontstaat een vinnige ru zie tusschen Joe en zijn geliefde, maar alles loopt goed af. Joe, en z'n meisje, en z'n club, en het publiek, allen smaken tenslotte het zoet der overwinning. Een vlotte, vroolijke en gezellige film. Begeerte. Mariene Dietrich en Cary Cooper spelen weer samen in „Begeerte", en dit zegt genoeg bij een knappe regie eigenlijk voldoende over de kwaliteit van deze film. De inhoud is wel van avontuurlijken aard, maar toch niet onwaarschijnlijk sensationeel. De heele kwestie is, dat een jonge, schoone vrouw een juwelier oplicht voor een parelsnoer van een paar ton, doch besluit dit riskante en minderwaardige bedrijf op te geven zoo spoedig de eerste jongeman in haar le ven komt op welke zij verliefd wordt. Zoo sober-avontuurlijk als de hoofd inhoud, is ook de handeling der kleinere scènes, en is ook het spel der hoofd personen. Maar de kleinste handeling is minutieus verzorgd en weloverdacht. Nog nimmer zagen wij op het witte doek b.v, zulk een geraffineerde en daardoor volkomen (aanvaardbare oplichting. Men begrijpt: zoo kan het gaan, en zoo gaat net, in de wereld der gentleman- oplichters, waarvan onze nieuwsbladen regelmatig de meest stoutmoedige staaltjes verhalen. En op even realisti sche wijze wordt ons de ontwakende liefde tusschen de schoone oplichtster en den jongen ingeneur geteekend. En even normaal is het aantrekkelijke slot van deze romantische geschiedenis. Een buitengewoon gave, knappe en aantrekkelijke film, die tot de allerbes- ten van dit genre moet gerekend wor den. Er is na maandenlange onderhande lingen volledig overeenstemming bereikt over den voorloopigen tekst van een Engelsch-Sovjet-Russisch vlootovereen komst. Reuter verneemt, dat deze overeen komst is tot stand gekomen tijdens een zitting van Britsche en Russische vloot- deskundigen, welke op het departement van buitenlandsche zaken te Londen is gehouden. De ontwerp-tekst is thans ter goedkeuring voorgelegd aan de be langhebbende regeeringen. Een lafhartige daad. Het gedenktee- ken van wijlen Koningin Astrid te Mau- rages (in het mijnbekken tusschen Ber gen en La Louvière) is gisternacht ver minkt worden. Liefdesdrama te Antwerpen. Een vreeselijk liefdesdrama heeft zich dezer dagen op de Marinxplaats te Antwer pen afgespeeld. Een meisje is voor de deur harer woning door haar vroegeren verloofde neergeschoten. De oudste dochter van de familie V. had haar verloving met den 20-jarigen. letterzetter D. verbroken. Eenige dagen daarop belde hij bij zijn vroeger meisje aan om brieven en herinneringen terug te gaan halen. Het meisje deed zelf open. Na een kort gesprek haalde de jonge man plotseling een revolver tte voor schijn en schoot op het meisje. Haar moeder snelde op het geluid naar be neden en vond haar dochter in de gang dood liggen. Het meisje was door een kogel achter het rechteroor getroffen De dader was op de fiets gesprongen en weggereden. Even later werd de jonge man in een straat dood gevonden. Hij had een eind aan zijn leven gemaakt, WEGENS SPIONNAGE TEN GUNSTE VAN DUITSCHLAND VEROORDEELD. Het assizenhof te Luik heeft een ze keren Schmetz, die aan Duitsche agen ten de plannen heeft uitgeleverd van den koepel van een fort, tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. HET HOTELPERSONEEL GAAT STAKEN. De bond van bedienden in het ho tel-, café- en restaurantbedrijf heeft besloten, met ingang van heden een al- gemeene staking af te kondigen, aange zien een geschil met den bond van werkgevers in het hotelbedrijf en de li- monadeverkoopers niet op bevredigen de wijze geregeld is kunnen worden. TWEE NIEUWE LEGERCORPSEN. Met ingang van 2 October a.s, zullen twee nieuwe legercorpsen worden op gericht met als standplaatsen Hannover en Coblenz. Het Duitsche vredesleger zal hiermede op 12 legercorpsen wor den gebracht. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Het tijdschrift voor de politie ontleent aan een Londensche correspondentie van Politiken het volgende: Op een Engelsch redactie-bureau ontving men onlangs een brief, waarin Bernard Merrivale mededeelde, dat een jonge dame uit zijn familie bij gelegen heid had gestaan voor een bioscoop-in het Westend met het doel om de ten toongestelde photographieën eens te be-, kijken. Zij werd aangesproken door een deftig persoon, die haar uitnoodigde om eens met hem een namiddagvoörstelling bij te wonen. Een vriendin van hem, ver telde hij, zou met hem uitgaan, doch was niet gekomen en nu bad hij een en- tréekaartje over. In de pers, schrijft de berichtgever, heb ik onlangs gelezen, dat een derge lijke invitatie in vele gevallen een truc van een slavenhandelaar is en dat de jonge meisjes, welke de uiinoodlging aanvaardden, nooit meer werden terug gezien. Na de publicatie van dit bericht heeft het bedoeld persorgaan van de lezers vele brieven ontvangen, die er op wij zen, dat de blanke slavenhandel te Lon den druk in de weer is. In Engeland verdwijnen jaarlijks meer dan 15,000 menschen en van de 5000, die alleen te Londen verdwijnen, zijn er 4000 meisjes beneden de 21 jaar. In een van de brie ven vertelt de heer Morgan te Bognor Regis, dat hem een geval bekend is, waarin een moeder en haar twee doch ters in een rij stonden te wachten voor een bioscoop te Londen. Een deftige da me knoopte een gesprek met hen aan; zij beschikte over 2 toegangskaarten, doch haar vriendin was thuisgebleven. Een en ander kwam de drie dames zeer aannemelijk voor. De moeder en de eene dochter namen plaats op het par terre, terwijl de onbekende dame en de andere docther boven in de bioscoop een zitplaats namen. In de pauze zouden volgens afspraak alle vier dames in den foyer samenko men, maar het jonge meisje is nooit weer teruggezien. Scotland Yard werd met dit geval in kennis gesteld, doch de nasporingen hebben niet het minste re sultaat opgeleverd. Een andere lezer van bedoeld bu 1 vertelt, dat drie vriendinnen eens een café te Londen bezochten en overleg pleegden omtrent de bioscoop, welke zij zouden bezoeken. Bij het verlaten van het café werden zij door een deftige dame aangesproken, die haar mededeel de, dat zij toevallig haar gesprek be luisterd had. Zij was voorzien van vier biljetten voor een der bioscopen in het Westend, doch baar 3 vriendinnen wa ren niet gekomen. Zouden de jonge da mes er geen trek in hebben om van de biljetten gebruik te maken? Er werd af gesproken, dat zij buiten de bioscoop wederom zouden samenkomen, daar het gebleken was, dat 2 biljetten voor bo ven en 2 voor beneden bestemd waren. Na afloop der voorstelling zou men in den foyer samen komen, maar de jonge dame, die in gezelschap van de onbe kende dame was geweest, is ook nimmer teruggekeerd. Alles, wat men heeft kun nen opdiepen omtrent deze historie is, dat gedurende de pauze de onbekende dame en het jonge meisje in een auto naar huis zijn gereden, In andere gevallen, waarin jonge meisjes door onbekende personen wer den onthaald in een bioscoop, heeft het gebruik van een stuk gepraepareerde chocolade een plotselinge ongesteldheid te voorschijn geroepen en niemand van hef bioscooppersoneel had achterdocht gekregen, toen een deftige oude dame een taxi bestelde om haar „nicht" huis waarts te brengen. (N.R.C.) Het congres der Zweedsche vakver- eenigingen is bijeen gekomen onder voorzitterschap van den minister van verkeerswezen Forslund, die in zijn openingswoord wees op de beteekenis der vakvereenigingsorganisatie, welke 779.000 leden telt en beschikt over een kapitaal van 8714 millioen kronen. Ten aanzien van zekere ingediende moties, waarbij de 40-urige werkweek wordt geëischt, deelde het bestuur me de, dat het onmogelijk is dezen maatre gel in te voeren, wanneer hij niet even eens in het buitenland wordt ingevoerd, De regeering van Luxemburg ver klaart categorisch dat zij niet denkt aan een devaluatie van den Luxemburg- schen frank. „OVERWINNING OP GENèVE". Vandaag en morgen worden in de vrije stad Dantzig groote betoogingen gehouden om de „overwinning op Ge- nève" te vieren onder het motto: Dant zig als oostelijk bolwerk tegen het bolsjewisme. Dit zal de eerste betooging zijn se dert de opheffing van het verbod van openbare vergaderingen. De dwaze maagden. Eerst thans is een zonderling voorval bekend gemaakt, dat zich enkele weken geleden in de eetzaal van Hotel „Imperial" te Ragusa (Zuid-Slavië) afspeelde, toen kon!ng Ed ward VIII er als gast verbleef. Op den laatsten dag van zijn verblijf werd den koning een feestelijke lunch aangeboden, waarbij verscheidene plaat selijke autoriteiten aanzaten. Toen de koning en de overige gasten de eeG.aal hadden verlaten en z'ch in het park hadden begeven, vielen, zonder dat de overrompelde kellners het konden ver hinderen, Engelsche en Amerikaansche toeristen op de tafel aan en bemachtig-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7