INGEZONDEN STUKKEN. KERK EN SCHOOL. QENEN6D NIEUWS. LANDBOUW. LEGER EN VLOOT. EEN „LEVENDIGE BEURS". De smokkelhandel naar België leeft op, terwijl die naar Neder land sinds Zondagmorgen is lamgeslagen. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. De kleine boerenbedrijven. (Van onzen ■-redacteur.) Het was alles weer zoo gewoon. Am sterdam vertoonde gisteren, den eersten beursdag na de bewogen monetaire da gen, het gebruikelijke bedrijvige beeld yan'de hoofdstad, van de^ stad van Ne derland, waar de intensiteit van het le ven voortbruischt, waarvan het steeds weer zichzelf gelijke en toch zoo afwis selende aspect in al zijn vele vormen blijft boeien. Maar van den eersten beursdag gesproken. Geen sprake van opwinding in de stad. Een kalmer stem ming nog dan Maandag, toen velen eerst aan den nieuwen toestand moes ten wennen en nog niet wisten, welke houding zij daartegenover moesten aan nemen. Dat wil allemaal evenwel niet zeggen, dat de scherpe opmerker niet door iets bijzonders getroffen zou worden. Maar wie zich had voorgesteld, iets sensatio neels te zullen beleven, zag die ver wachting niet verwezenlijkt. Tot voldoe ning van ieder, die het wèl meent met ons vaderland. Op het Damrak was het natuurlijk wel iets anders dan normaal. Een beetje anders. Iets meer belangstelling dan gewoon bij de banken, iets drukker op het trottoir van de „drukke zijde", wat meer menschen die stilstonden in ver gelijking met het gebruikelijke va et vient. En in de omgeving van de effec tenbeurs, die dezen dag na een korte gedwongen vacantie weer haar deuren opende, wat meer beweging. Hoe zou de beurs zich gedragen Men weet het al: de beurs heeft zich kalm gedragen, heeft geen rare bokke- sprongen gemaakt en de stemming was ten opzichte van onze „zwevend gehou den" munt nog iets gunstiger dan Maandag, toen 't ook al meeviel. Maan dag is de beurs weliswaar gesloten ge weest, maar dat 'oeteekende niet, dat er geen zaken gedaan werden. Ja, zegt u maar eens aan 'n Amsterdamschen zakenman, dat hij geen zaken mag doen.' Maandag ging alles via de tele foon, voorzoover de heeren elkaar niet konden vinden in de goederenbeurs, die wèl open was; Dinsdag troffen de hee ren elkaar weer in het bekende millieu. Het ging er wel een beetje toe van dikhout zaagt men planken. „Een le vendige beurs" noemt men dat in het financieele jargon v,an de beurspagina. Inderdaad, levendig was het er wel. Ik heb er eens even een kijkje genomen om een indruk te krijgen van het gedoe daar in het centrum van het Nederland- sche zakenleven. Er werd druk zaken gedaan, maar van een wilde stemming was geen sprake. Moet ik u het beeld beschrijven van een „levendige" beurs? Het is er nooit erg rustig en als er een Vondelpark stemming heerscht, dan is het mis met de zaken. Maar nu was het er nog een beetje erger. Bij de deur klonk me het geschreeuw al tegemoet en toen ik de z,aal bereikt had, werd het nog erger. Wie in zulk een atmosfeer moet wer ken, mag wel stalen zenuwen hebben. Sommige menschen in dezen krioe- lenden mierenhoop schijnen maar doel loos te schreeuwen. Zou er iemand be grijpen, wat ze bedoelen? Ze draven al schreeuwende en gesticuleerende door de zaal, klampen zoo nu en d,an iemand aan en zetten dan hun lawaaiige wan deling voort, om tenslotte even in een telefooncel te verdwijnen. Op verschil lende plaatsen staan menschen op een kluitje. Er wordt druk geschreven in notitieboekjes, er wordt gezwaaid met papiertjes en de buitensten staan op hun teenen om toch maar vooral niets te missen. Dan lossen zich, schijnbaar zonder motief, die kluitjes weer op en de menschen hervatten hun dooreen- krioelend gedraaf. De eenigen, die op zulk een dag vol komen rustig blijven, zijn de geuniförm- de beambten, de leden van het perso neel van de beurs en de telegr.amjon- gens. Ze loopen er doorheen, alsof hun al die drukte niet aangaat. De anderen doen „zaken", levendig en opgewekt. Er wordt geld verdiend en er wordt geld verloren. Maar wie er het slechts is af gekomen, dat w,as de nieuwste beurs- mop. Daar is op een dag als deze geen tijd voor OM HET SPIRITISME. Met voldoening lazen wij het slot va^ Uw onderschrift bij óns ingezonden stuk: dat de spiritisten U even lief zijn als onze bestrijders, en dat U slechts de waarheid wil dienen, niets meer en niets minder. Mogen wij dan nog iets opmerken naar aanleiding van den heer Guttm.ann? De heer Guttmann heeft de waarheid willen zeggen over het Spiritisme, niet waar? Doch wij moeten constateeren, dat hij het met die waarheid niet zoo nauw heeft genomen door Flammarion en Lombroso in het nadeel van het Spi ritisme te noemen. z.eker, zij hebben be- dnegeiijKe medium's ontmaskerd. Vele menschen voelen zich nl. tot het medi- umschan geroepen, doch slechts weini gen zijn uitverkoren. Maar deze weini- gen hebben èn Flammarion èn Lombroso tot. overtuigde Spiritisten gem,aa\t, zoodaf Lombroso heeft geschreven: „Ik ben zeer beschaamd en verdrietig met zooveel hardnekkigheid de mogelijkheid der zoogenaamde snir itistische verschijn selen bestreden te heDoen. De feiten bestaan en ik oeroem mij er op een slaaf der feiten te zijn." Zie, dat is dus heel iets anders. Bestuur atd. Walcheren „Harmonia" Stationsstraat P 44a, Middelburg. [Hier schijnt misverstand te bestaan. De zaak is nl.. zoo, dat Gu'tmann ge zegd heeft: Lombroso en Flammarion hebben te goeder trouw met mediums gewerkt, en op de resultaten van dit werk hun theorfte gebouwd, maar de mediums, die volgens Lombroso en Flam marion geen bedriegers waren, en waarin zij dus geloofden, zijn steeds volgens Guttmann later toch als bedriegers ontmaskerd, waarmêe dan niet alleen deze mediums, maar ook de daarop gebouwde theoriën, vielen. Dit is een heel andere redeneering dan die van den geachten inzender. Overigens meenen wij dat aan 't hoor en wederhoor thans voldoende voldaan is, weshalve de discussie gesloten is. Red.] Geref. Gem. Tweetal te Terneuzen ds, M. Heikoop te Utrecht en ds. H, Ligtenberg te Lisse. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer A. Vrijlandt te Biervliet. Men schrijft uit N.-Brabant aan de N. R. C.: Bijna nog sneller dan de beurs, heeft de smokkelhandel gereageerd op de mo netaire maatregelen der Nederlandsche regeering. Terwijl Zaterdagavond, toen in België de eerste geruchten omtrent een devaluatie van den Nederlandschen gulden gingen, in het grensgebied een bijzondere drukte heerschte en vrijwel iedere smokkelaar in touw was, om een vrachtje over de grens te brengen, ligt na Zondagmorgen de smokkelhandel na genoeg geheel stil. Zaterdagavond en Zondagnacht toch werd in de grensplaatsen bij de smokkel- firma's de gulden nog omgerekend tegen 20 franc, terwijl Zondag die omrekening geschiedde tegen 15 en Maandag en Dinsdag tegen 14 franc, zoodat b.v. een doos margarine, welke Zaterdag nog voor 1.80 werd omgezet, thans 2.52 moet kosten. Tegen dezen prijs is het smokkelen niet meer loonend, zoodat in de meeste artikelen de smokkel geheel is lamgesla gen. Alleen in suiker werd Maandag en Dinsdag nog wel het een en ander om gezet, aangezien ook na de waardever mindering van den gulden de prijs in Bel gië nog een stuk beneden dien in Ne derland blijft liggen. Met de meeste andere artikelen is het prijsverschil echter van dien aard ge worden, dat de verdiensten voor de smokkelaars zoo miniem zijn, dat zij daarvoor het gevaarlijk risico niet meer kunnen nemen. De Nederlandsche winkeliers in het grensgebied zijn vanzelfsprekend met een en ander ten zeerste ingenomen, aangezien zij een aanzienlijke vermeer dering van hun debiet voorzien. Anderzijds zitten vele winkeliers aan de Belgische zijde van de grens met de handen in het haar, omdat zij wat hun omzet betreft, tot dusverre voor een groot deel op de smokkelaars waren aangewezen. Verschillende van deze Belgische winkeliers heben door de Nederland sche monetaire maatregelen flinke be dragen verspeeld, aangezien als regel de afrekening der smokkelwaar in Neder landsche munt geschiedde en zij dus met flinke bedragen aan guldens zitten, waarvoor zij thans aanmerkelijk minder Belgische francs ontvangen, als waar bij den verkoop op gerekend was. In de hoop in Nederland een iets be teren koers te kunnen maken dan in België het geval is, kwamen vele van deze, Belgische neringdoenden Dinsdag in den loop van den dag bij Nederland sche banken te Breda hun guldens in francs omwisselen, waarbij de gulden voor ongeveer 15.50 Fr, werd omgere kend. Vele Nederlanders, die Zondagmorgen na het lezen van het ochtendblad naar de grens trokken in de hoop, dat de Nederlandsche [monetaire maatregelen in België nog niet bekend zouden zijn, kwamen bedrogen uit en kregen geen enkele kans hun guldens nog tegen een behoorlijken koers in francs om te zet ten. Reeds vroeg in den Zondagmorgen immers hadden de Belgische radiozen ders het nieuws wereldkundig gemaakt en speciaal de grensbevolking gewaar schuwd met het wisselen van guldens voor francs voorzichtig te zijn. Een wisselagent te Hoogstraten ver zekerde ons, dat het wel was of geheel Nederland plots met vacantie naar Bel gië wilde. Iedereen verzekerde om strijd „plotseling" francs noodig te hebben en niet te kunnen wachten tot Maandag in Nederland de banken weer geopend wa ren, Wanneer dan medegedeeld werd, dat de gulden alleen werd omgewisseld tegen 14 franc den gulden, trok men 'n kwasi-verwonderd gezicht en verzeker de men met klem, van een veranderde monetaire politiek der Nederlandsche regeering niets te weten. Wat echter in de Belgische grens plaatsen niet lukte, lukte in sommige gevallen in Nederlandsche grensplaat sen wel, aangezien daar slechts weinig menschen een ochtendblad lezen en de Nederlandsche zenders Zondagmor gen vroeg van het bericht geen melding maakten. Zoo gaf b.v. een garagehouder te Wernhout, die er tevens een soort wis selkantoor op na houdt, nog Zondag morgen zijn geheelen voorraad francs uit tegen een koers van 5.20 per 100 francs. Hoewel hier van een eigenlijk verlies niet kan worden gesproken, zag de man zich door zijn onwetendheid met de genomen maatregelen toch een zoet winstje ontgaan. HIJ MAAKTE ZICH KWAAD OVER EEN VERMANING. Toen de 67-jarige vischhandelaar E„ met zijn auto door de Eindstraat te B r e- d a reed kreeg hij een vermaning van 'n politie-agent over een aanrijding van 'n rijwiel. De man stapte uit zijn wagen en maakte zich blijkbaar zoo kwaad op den dienaar der wet, dat hij plotseling in elkaar zakte en den geest gaf. Een hart verlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. De tragische gebeurtenis veroorzaakte een groote consternatie op het geweldi ge drukke verkeersuur in deze straat. NEDERLANDER DOOR MILITIETROEPEN IN SPANJE GEARRESTEERD. Naar wij vernemen is een Neder- landsch onderdaan, Alfons Visscher ge naamd, gisternacht te Madrid door le den der volksfrontmilitie in arrest ge nomen. Nadat zij hem aan een onder vraging hadden onderworpen, hebben zij hem in handen van de politie gesteld. De zaakgelastigde, die thans te Ma drid de belangen van de Nederlandsche onderdanen behartigt, heeft onmiddel lijk, toen dit feit hem, ter oore kwam, de noodige stappen ondernomen, welke evenwel nog geen resultaat hebben ge had. Men acht het waarschijnlijk, dat de arrestatie geschied is op grond van beschuldigingen, dat de heer Visscher met de opstandelingen zou heulen. STEEKPARTIJ TE ROTTERDAM. Gisteravond heeft in een pand op den Crooswijkschen weg te^Rotterdam, een steekpartij plaats gehacg welke wonder boven wonder nogal gunstig is afgeloo- pen. De bewoner, de 56-jarige G, L. kreeg ruzie met zijn 55-jarige vrouw A. M. S. De ruzie liep zoo hoog, dat de man een zakmes greep en de vrouw ermede be dreigde. Op het gillen van de vrouw snelde de 33-jarige havenarbeider H. J, W. een buurman, toe en ontzette de vrouw. De echtg'enoote ontstak hierdoor echter zoo in woede, dat hij nu den buurman aanviel. Met een steek ver wondde hij zoowel de vrouw als den man aan de hand. De buurman en de vrouw zijn gezamenlijk naar het zieken huis aan den Bergweg gegaan, waar zij behandeld zijn De politie heeft L. inge sloten en het zakmes in beslag genomen. FRAUDE BIJ BOERENBOND. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren N. te Bergen op Zoom en zekeren H. uit Merxem, terzake het plegen van fraude aan den Boerenbond' té Bergen op Zo o m. De fraude be treft het inleveren van meer ledige kis ten, dan in werkelijkheid gebeurde, zoodat er gelden werd ontvangen voor kisten, die niet waren ingeleverd In totaal raamt men het verduisterde bedrag op circa f 100. Nadere bijzonderheden. Nader meldt de „Grondwet": De onregelmatigheden hadden plaals in de emballagé-afdeefing, waar voor emballage heel wat meer aan de koo- pers werd uitgekeerd dan van hen werd ontvangen. Dat klopte natuurlijk nie'. De koopers die voor kisten, manden e.d. waarin zich hun fruit en groente be vindt staangeld betalen om te voorko men dat de emballage niet wordt achter gehouden, kunnen toch moeilijk meer in leveren dan ze betrekken.. Het was echter niet mogelijk direct te ontdekken wie bij de fraude waren betrokken daar de kooplieden ook van elkaar koopwaar overnemen en dan van zelf ook de emballage verrekenen wel ke kan dus door den tweeden kooper ter veiling wordt ingeleverd. Aanvankelijk moeten de malversaties over slechts kleine hoeveelheden geloo- pen hebben en was het niet mogelijk deze te constateeren. Men was echter den laatsten tijd wat brutaler gewor den en een heel brutaal stukje bracht de z,aak aan het licht. De fraude vond namelijk een aan vangspunt bij den expeditiechef die wan neer zekere koopers, waarmee hij tot een afspraak w.as gekomen, leeg goed terugbrachten meer stuks op de bon in vulde dan in werkelijkheid werd ingele verd. Dat bracht de kooplieden een zoet extra winstje wat met den expeditie chef samen werd gedeeld. Waar de expeditiechef geruimen tijd reeds grooter leefde dan zijn tractemenl toeliet en juist bij de emballage onjuis - heden werden ontdekt had men reeds langer verdenking op hem en werd hij dan ook onopgemerkt meer gecontro leerd. Vorige week werd op een dag een boeking van een groote hoeveelhe d leeg goed van zekere H. uit Merxem ge vonden, terwijl dien dag H. niet in Ber gen op Zoom geweest was, dup ook geen leeg goed kon hebben ingeleverd. Dat was aanleiding om de expeditiechef N. eens extra ,aan de tand te voelen en hij viel toen door de mand. Amsterdam: 1 doode Op den hoek van de Zoomstraat en Geleenstraat te Amsterdam is gister middag een zesjarig jongentje door eigen onvoorzichtigheid onder een auto met aanhangwagen geraakt. De spelen de jongen probeerde op de koppeling tusschen beide wagens te klimmen waarbij hij kwam te vallen. Een voor wiel van den aanhangwagen ging hem over hoofd en lichaam, zoodat hij spoe dig daarop overleed. Boskoop: 1 doode. Gistermiddag is op de Zijde te Bos koop de 45-jarige slager A. van der H. onder een vrachtauto geraakt en op slag gedood. Van der H., die op de fie's de macht over zijn stuur verloor, reed te gen een huis en smakte d.aarna tegen de straat. Op hetzelfde moment nader de een vrachtauto, die den man over 't hoofd reed. Amsterdam: 1 doode Gistermiddag is in de Sarphatistraat te Amsterdam een motorrijder met een auto in botsing gekomen. Een 15-jarige jongen, die op de duo zat, werd op den grond geslingerd en door de auto over reden. De jongen is kort daarna overle den. Een commissie van advies voor steun en behoud dezer bedrij ven geïnstalleerd. Zaterdag jl. heeft in een der zalen van het departement van landbouw en visscherij de installatie plaats gevonden van de commissie van advies van den dienst voor de kie ne boerenbedrijven. De minister van landbouw en vissche rij, dr. L. N. Deckers, spr.ak daarbij een rede uit, waarin .hij er op wees, dat de behartiging van het algemeen welzijn eischt, dat de overheid zich niet in de laatste plaats het lot aantrekt van hen, wier welzijn het meest wordt bedreigd, de economisch zwakken, maar ook z'n aandacth schenkt aan het lot van den kleinen boer. De Nederlandsche landbouw al dus de minister heeft tot dubbele taak dengenen die er in werkzaam zijn, een redelijk bestaan te verzekeren en voed sel en grondstoffen voort te brengen ten behoeve van de niet-landbouwende bevolkingsgroepen. Hij zal die taak be ter kunnen vervullen, naarmate het ge tal van hen die onder redelijke voor waarden in den ladbouw werkzaam zijn, grooter is. Hulp ,aan de zwakken komt dus niet alleen dezen, maar ook den sterken ten goede. Volgens de tellingen van 1930 bezat Nederland 175,000 zelfstandige landbou wers, die tezamen 2 millioen ha grond gebruikten; 30 pet. van deze zelfstandi ge landbouwers hadden een bedrijf van 5 ha of minder. Enkele cijfers, die dui delijk doen zien, van welk een betee- kenis het kleine landbouwbedrijf in Nederland is en hoe groot het aantal landbouwers is, die vóór de crisis een zelfstandig bestaan konden vinden in het kleine landbouwbedrijf. De minister wees vervolgens op de sociale waarde van den kleinen land bouw, op den schat van volkskracht en volksgeluk in de gezinnen v,an onze eenvoudige, hardwerkende kleine boe ren, waarom ook het behoud van dezen nationalen schat doel is van den inge- stelden dienst voor de kleine boerenbe- .drijven. Zou zulk een dienst reeds in normale tijden van onmiskenbaar nut zijn, de crisis m.aakte zijn instelling, naar 's ministers meening, bepaald nood zakelijk. Het valt immers niet te ontken nen, dat de kleine landbouwbedrijven uit de cris'smaatregelen naar verhou ding minder profijt trekken dan de groo te. De minister dacht zich ,als bijzonder toe te passen middelen verzachting van sommige beperkingsmaatregelen, be drijfssteun binnen de grenzen van het financieel mogelijke, deugdelijke voor lichting, gericht op aanpassing van de be drijven aan de gewijzigde omstandighe den. Omtrent de meest doelmatige toe passing van deze en wellicht nog andere middelen hoopte de nrnister van de commissie voorlichting te mogen ont vangen. De voorzitter der commissie van ad vies, ir. A. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw, antwoordde met een rede, waarin hij den minister dank zegde, dat hij de commissie persoonlijk wilde inst.alleeren. Spr. wees op de moeilijke taak, der commissie opgelegd, nl. den minister bij te staan in het zoe ken naar middelen, die kunnen leiden tot behoud der kleine boerenbedrijven in dit zoo moeilijke tijdsgewricht Het kleine boeren-vraagstuk is een problemenvraagst.uk op bijna elk ter rein. Uiteraard moet, aldus ir. Roebroek, de arbeid der commissie afgestemd zijn op het behoud van het bestaande, niet op bevordering van het kleine boeren bedrijf. Over een der middelen die naar voren worden gebracht, bestaat volstrek te eenstemmigheid: nl. het middel der voorlichting. Ration,aliseering van het kleine bedrijf heeft een blijvende waarde. Het is een moeilijke opdracht ook deze groep van landgebruikers bin nen de practische voorlichting te bren gen. De samenstelling van de commissie v,an advies van den dienst voor de klei ne boerenbedrijven is als volgt: Voorzitter: ir. A. Roebroek, directeur- generaal van den landbouw; leden: D. W. ten Bokkel Azn. te Aalten (Barlo); K, Brok, lid van Ged. Staten van Dren the, te Assen; dr. ir. W. J. Droesen, lid van de Tweede Kamer, te Roermond; P. J, van Haaren, secretaris van den Noordbr.abantschen Chr. Boerenbond, te Tilburg; ir. Tj. P. Huisman, secretaris van de Hollandsche Maatschappij van landbouw te 's-Gr.avenhage; ir. F. P. Me- su, directeur van den cultuurtechnischen dienst te Bilthoven; ir. J. Nysingh, rent meester der domeinen te Zwolle; R Siebenga te Marum; mej. G. G. Smit, inspectrice van het Nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage; ir. J. Wind, directeur van de Chr. l.andbouwwinterschool te Ambt-Hardenberg; secretaris: ir. C, G. P. Stevens, directeur van den dienst voor de kleine boerenbedrijven te 's- Gravenhage. Een tuinbouwblad. Men schrijft ons vanwege de Z.L.M.: Gaarne geven wij in uw blad van ons besluit om een Zeeuwsch Tuinbouw blad uit te geven een nadere toelich ting. De Zeeuwsche tuinbouw heeft een bijzonder karakter. Onder leiding van ir. A. W. v. d. Plassche zijn hier de nieuwere ideeën op fruitteeltgebied in praktijk gebracht en de groenteteelt kan vanwege het gemengde^ karakter van de bedrijven niet op één lijn gesteld worden met die in andere provincies. Nu bestaan er reeds verschillende groote tuinbouwbladen, w.o. „De tuin derij" het officieel orgaan van het Cen- traal-Bureau van Veilingen, in Neder land, wel de eerste plaats inneemt. Het- geen dit blad geeft is echter geheel iets anders dan wat het Zeeuwsch Tuin bouwblad geven zal. Dit laatste blad zal n.l. geheel gewijd zijn aan de technische belangen van den Zeeuwschen tuinbouw. Een groep van personen welke prak tisch in den tuinbouw werkzaam zijn geeft zijn medewerking en zal in het blad zijn ervaringen mededeelen. Het zal worden verzorgd door de afd. Tuinbouw der Z.L.M. en aan alle abonnee's van het Zeeuwsch Land bouwblad worden toegezonden. Bovendien kan men zich afzonderlijk abonneeren op het maandelijks ver schijnende blaadje. De drie eerste num mers worden op aanvraag gratis toege zonden. Voorloopig' zal het blad slechts van bescheiden omvang zijn, doch het ligt in de bedoeling het na verloop van eeni gen tijd het in een grooter formaat te laten verschijnen. MUTATIES. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 November 1936 op het door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den mi litairen dienst verleend, ter zake van langdurigen dienst, aan den gener,aal majoor L. J. de Wolf; zijn benoemd en aangesteld: a. bij het wapen der cavalerie, tot lui tenant-generaal, de generaal-majoor H, A. C. Fabius, van den staf van dat wa pen, inspecteur der cavalerie, tevens commandant der lichte brigade; b. bij het wapen der artillerie, tot luitenant-generaal, de generaal-majoor J. van Andel, commandant der le divi sie, tevens bevelhebber in de le mili taire afdeeling; is met ingang van 1 November 1936: een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, ter zake van langduri gen dienst: a. op het daartoe door hen gedaan verzoek, aan de luitenant-generaals H. A. C. Fabius en J. van Andel, beiden voornoemd; aan den generaal-majoor H de longh, van den staf der infanterie, inspecteur der infanterie, tevens inspecteur van den Vrijwilligen landstorm; aan den luitenant-kolonel N. Gerlach, commandant van het 16e regiment infan terie; aan den luitenant-kolonel J. H. W, Bruins, commandant van het 14e regi ment inf,anter'e. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 October a.s,. aan" den schout-bij-nacht J. S. C, Olivier op zijn verzoek wegens langdurigen dienst, eervol ipntslag uit den zeedienst verleend, met'dankbe tuiging' voor de goede diensten, door hem aan den lande bewezen. Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie a. i. is met 3 October a.s. de officier van ge zondheid der 2e klasse H. J. E. J. de Ruijter de Wildt, geplaatst a. b. Hs. Ms. „Hertog Hendrik".

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7