Nederland heef' geen dictator noodig. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Druk bezochte vergade ring van de beweging Eenheid door Democra tie, in de hoofdstad. jubileum en den 60sten verjaardag van H.M. de Koningin. Spr. toonde een aantal vlaggetjes aan 'n touw bevestigd, waardoor men vlaggen- slingers krijgt, die voor g'evel- en balcon- versiering zeer aan te bevelen zijn. Daar naast komt dan alom de verlichting, waarbij gehoopt wordt van de P.Z.E.M., of beter gezegd van de gemeente, een flinke reductie op den stroomprijs te kunnen verkrijgen. Ook met aanbevolen toortsen is veel te bereiken en ook met kaarsen voor de ramen, al mag men daarbij het brandgevaar niet onderschat ten. Het tweede punt van het programma noemde spr. het vuurwerk dat de stad- genooten gaarne zien en dat omwonen den naar de stad doet trekken. Vervolgens is er de muziek. De voor zitter stelt voor te beginnen met het lui den der klokken, waarschijnlijk gevolgd door koraalmuziek vanaf den toren; dan reveilles van verschillende muziekkorp sen, waaraan dan kinderen met vlaggen gewapend kunnen medewerken. Het vol gende zou zijn een carillonbespeling en dan het zanguurtje. Een cantate wordt vervaardigd en verzocht zal worden be paalde coupletten mede te zingen. Spr. komt dan tot de optochten. Z.i. moet er in den middag een alleg'orischen optocht zijn, waaraan de verschillende buurten kunnen mede doen. Ook zaken kunnen mededingen naar een prijs. Des avonds wil het bestuur een licht- stoet zien -rondtrekken, waaraan men wijks- of schoolsgewijze zal kunnen deelnemen. De voorzitter hoopte dat men ook zal kunnen komen tot iets, dat betreft de historie van Middelburg in verband met het Oranjehuis, al zal het niet van den omvang als in 1930 kunnen zijn. In verband met eventueele verlichting van groote gebouwen als statenzaal, het hospitaal e.d. zal men zich tot de Ged. Staten en de gemeente wenden en men hoopt, dat Vreemdelingenverkeer het Stadhuis weer zal belichten, Wat betreft het feest voor de kinde ren meent het bestuur, dat naast afzon derlijke feesten in de buurten ook een algemeen feest plaats voor de kinderen moet plaats hebben en voor de kleine re is gedacht sw onthaal op de scho len, voor de grootere aan een Oranje- iilm of een tooneelvoorstelling, waartoe de beide liefhebberijtooneelvereenigin- gen ,,De Kunstclub" en de „Dilettanten Vereeniging" reeds haar medewerking toer?'den. r.n - ..Ica :*s kinderen een blijvend souvenir aan te bieder waarvoor reeds enkele voorbeelden aanwezig waren. Onder applaus deed spr. mededeeling van een voorloopig plan om ook de ouden van dagen en gebrekkigen een feestavond te bereiden. Ten slotte noemde hij de winkelweek en den eta lagewedstrijd. Spr. meende, dat men nu in de buurt- commissies deze zaken eens rustig kan overdenken, maar gaf nu ook reeds ge legenheid tot het doen van wenschen of het maken van opmerkingen. Hiervan hebben verschillende aanwezigen ge bruik gemaakt. Het eerst vroeg mr. v. d. Veur het woord en bracht hulde mede namens den heer Littooij, voor het succes dat bereikt is inzake de samenwerking, spr. is dankbaar en voldaan. Spr. stelde de vraag of men er wel rekening mede houdt, dat waarschijnlijk ook plaatsen als Vlissingen en Goes op denzelfden dag feest zullen vieren, dit met het oog op het bezoek naar buiten. Spr. meende goed te doen er eens op te wijzen hoe aan perceelen die een kap boven de voordeur hebben, goed slin gers van dennen- of sparrengroen kun nen worden aangebracht. Bij verlichting met kaarsen of op andere wijze voor de ramen, acht spr. het aan brengen van Oranje strikjes aan gordij nen een mooie bijversiering. Wat be treft een vuurwerk, meende spr. dat men dit alleen moet geven als het goed kan zijn en dan wordt het z.i. nog al duur. Wat betreft een historisch feit weergeven wees spr. er evenals de heer De Graaf reeds had gedaan, op, dat de vorige maal de deelnemers hun kosten zelf droegen, maar dit zal nu voor zeer velen moeilijker zijn door de tijdsom standigheden. De heer De Graaf meende in zijn ant woord dat het geen groote historische optocht zal worden, maar een kleine herdenking. Vuurwerk acht hij een der groote attracties voor een flink bezoek aan de stad. Op een vraag van den heer Wolters zeide spr., dat het programma, als alles door kan gaan voor een dag zeker wei wat vol is, of men dan tot een twee- daagsch feest zal kunnen komen, moet nader overwogen worden. Dit zal ook met B. en W. besproken kunnen wor den en het zou wel aardig zijn als de verlichting minstens twee avonden kon branden, maar daarbij komt ook de vraag of de P.Z.E.M. of de gemeente voldoende reductie op de prijzen van den stroom zullen kunnen geven. Van de verder nog gemaakte opmer kingen teekenen wij aan, dat de heer Helder bezwaren zag tegen het houden van een winkelweek en etalagewed strijd, dit zal de winkeliers weer geld kosten, dat zij anders voor het feest kunnen toekennen en zij zelf zullen min der gelegenheid hebben het feest mede te vieren. De heer Cappon daarentegen was wei voor zulkeen onderdeel van het feest, maar had bezwaar tegen het doen over komen van speciale étaleurs, die an ders niet bij een firma zijn verbonden, voor de wedstrijdenetalage. De heer Segboer vroeg of geen reke ning is gehouden met kerkdiensten. De voorziter zeide, dat de verschil lende kerkgenootschappen zeker zal worden gevraagd of zij op den dag zelf daartoe overgaan. Ook zal naar aanlei ding van een andere vraag rekening worden gehouden met uitzending van het huwelijk zelf. Ook is reeds overwogen of dit even tueel zou kunnen gebeuren door een in stallatie van Philips als in 1930 in den Stadhuistoren was geplaatst. De heer Mazure meende te moeten waarschuwen tegen een standaardvlag voor vele huizen, want juist het verschil van thans geeft een feestelijk aanzien. De heer v. d. Veur meende nog enkele financieele bezwaren tegen een twee- daagsch feest naar voren te moeten brengen, ook voor de gemeente in den vorm van loonen enz., maar kon in den loop der discussie ook verzekeren, dat B. en W. zeker een en ander welwillend en belangstellend zullen overwegen. Aan 'n vertegenwoordiger van Nieuw- Middelburg werden de bezwaren ge noemd, die in '30 bestonden tegen 't niet laten doortrekken van den historischen optocht door dat stadsdeel. Met dat deel wordt anders wel degelijk rekening gehouden, zie o.a. de reveille op 12 September. Tenslotte ontspon zich nog eenige dis cussie over de vraag hoelang men moet door laten betalen. Besloten werd ten slotte hierin iedere buurtcommissie vrij te laten, doch wel werd het advies gege ven, al is het minder per keer, dit ook na het huwelijksfeest door te zetten en alles te doen om blijvende buurtcommis- sies te vormen. Natuurlijk zijn nog meer vragen en opmerkingen gemaakt, doch daarvan zullen de afgevaardigden zeker in hun buurten rapport uitbrengen. O. EN W. SOUBURG. Maandagavond kwam de afd. Souburg van den Chris- telijken Metaalbewerkersbond in fees telijke vergadering bijeen ter viering' van haar 20-jarig bestaan De voo)zifter, de heer L. Vader open de de zeer druk bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot de leden A. Davidse en H. A. v. d- Putte, die van de oprichting af lid zijn geweest, mitsgaders tot den heer A. Poortvliet, die 10 jaar penningmeester was,. De vice-voorzitter feliciteert den voor zitter, die 10 jaar voorzitter is geweest. Daarna verkreeg de heer A. Marke ring, hoofdbestuurder 't woord om een rede uit te spreken. Spr. schetste het voorrecht in ons land een Chr. Vakorga nisatie te mogen bezitten, in onderscheid aan sommige andere landen. De christelijke organisatie is een zegen voor ons volk geweest. Spr. sprak na mens het hoofdbestuur een woord van gelukwensch tot de afd. en haar leden en wekte op om g'etrouw te blijven aan de organisatie. De mandoline-vereeniging Apollo" uit Vlissingen, dir. de heer Pi. C, Oor schot, welke kosteloos haar welwillende medewerking verleende, vergastte de vergaderingen daarna op keurige wijze op eenige muzieknummers. Een voordracht en een samenspraak „Stotteraars in soorten" vielen zeer in den smaak. De bondsvoorzitter de heer Hordijk^ sprak over de moeilijkheden van dezen tijd, welke met Gods hulp zullen over wonnen worden,. Spr. wees op de na- deelen van revolutionaire acties en wek te op in het geloof te volharden. HANSWEERT. De 14-jarige M. Steu- tel kwam zoo ongelukkig te vallen dat hij zijn arm even boven de pols brak. De jongen werd direct naar het ziekenhuis te Goes vervoerd alwaar de arm gezet is. LADE LICHTER. HANSWEERT, Maandagmiddag werd een bezoeker in het café van den heef P. K. even alleen gelaten. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de lade te lichten en er met den inhoud vandoor te gaan. In zijn haast om weg te komen liet hij zijn overjas echter liggen. De marechaussee stelt een onderzoek in naar den dader, Gisterenavond is alhier een buurt- vereeniging opgericht welke men den naam ,,Ons Belang" heeft gegeven. Tot voorzitter werd benoemd de heer A. S. de Visser. RAAD VAN WEMELDINGE. De begrooting 1937 goedge keurd. WEMELDINGE. Dinsdagavond vjer- gaderde de Raad, Afwezig de hr. P. Smit. Voorzitter de heer P. J. Keijzer, burgemeester. De v o o r z memoreerde de verlo ving van Prinses Juliana met Prins Bernhard en hebben namens den Raad en de ingezetenen dezer gemeente tele grammen van gelukwensch verzonden aan het verloofde paar en aan H. M. de Koningin. Naar aanleiding van een ingekomen adres van M. Minnaard stel den B. en W. voor het recht voor het gebruik van gemeente-grond als staan plaats voor een patates-friteswagen te bepalen op 2.50 per kwartaal, met behoud van de bevoegdheid van dit col lege om van ondernemers uit andere ge meenten de gewone veroedingg te vor deren. De heeren De Jonge en Ruissen verklaarden zich voor het alleenrecht ten behoeve van den adressant, ten ein de te helpen bevorderen, dat hij zal trachten in eigen levensonderhoud en dat van zijn gezin te voorzien, en om te voorkomen, dat hij op de steunver- leening zal zijn aangewezen. De voor zitter deelde mede, dat B. en W. dit standpunt niet deelen, althans willen zij andere neringdoenden uit de gemeente niet weren; wel zijn zij bereid om adres sant zoo veel mogelijk ter wille te zijn. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, werd aangenomen met 4 te gen 2 stemmen, die van De Jonge en Ruissen. Van de diaconie der Ned. Herv. Ge meente was een schrijven ontvangen, dat bijgedragen zal worden in de kosten van verpleging van de 5 voor rekening der gemeente verpleegde krankzinni gen, over 1936. Besloten werd de Ned. Herv. Diaconie hiervoor dank te betui gen. Aangeboden werd de begrooting van het B. A. voor 1937. Met wijziging van de op 21 December 1925 vastgestelde pensioenregeling voor de wijkverpleegster werd besloten deze in verband met hte aan belanghebbende verleende eervol ontslag te doen ingaan op 1 Januari 1937. Op een vraag van den heer Ruissen of hiervoor ook pre mie is betaald, deelde de V o o r z. me de, dat hare diensten niet vielen onder de bepalingen der pensioenwet. Tevens werd medegedeeld, dat een nieuwe re geling betreffende den verplegingsdienst in voorbereiding is. De verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente-veldwachter, werd in verband met een ontvangen aanschrij ving gewijzigd. Goedgekeurd werd een besluit van 't B. A. tot wijziging der begrooting 1936 van dat bestuur. In behandeling kwam hierop de ge meente-begrooting voro den dienst 1937. Voorgelezen werd het rapport van de commissie van onderzoek, waaruit bleek, dat deze commissie adviseerde de begrooting vast te stellen op een to taal bedrag in otvang en uitgaaf van 68436 gewonen dienst en 950 kapi- taaldienst. Na een vraag van den hr. Ruissen, of op de begrooting ook voorkomt een post voor een te houden ontwikkelingscursus voor jeugdige werk- loozen, waarop door den Voorzitter werd geantwoord, dat een post, als door den hr. Ruissen bedoeld, niet is uitge trokken op grond van de minder gun stige resultaten van een vroegeren cur sus, werd de begrooting met alg. stem men vastgesteld. Na een wijziging der begrooting, dienst 1936, bespreekt de hr. Ruissen de wenschelijkheid, om enkele verbeterin gen aan de straten aan te brengen, waar op de V o o r z. zeide, dat hiervoor reeds een plan van uitvoering bestaat, behou dens een geval, hetwelk B. en W. an ders zien, dan den hr. Ruisseni RAAD VAN BIERVLIET. Steun aan het Zeeuwsch-Vlaam- sche Borgstellingsfonds. BIERVLIET. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap v.an burge meester A. P. Kostense, voltallig. De V o o r z. memoreerde de ver loving van H. K. H. Prinses Juliana en deelde mede, dat namens de gemeente een telegram v.an gelukwensch was ge zonden aan de Koninklijke familie. Verder deelde hij mede, dat ontheffing was verleend voor het onderwijs in lichamelijke oefening voor school B te Driewegen, doch niet voor school A in de kom. De rekening 1935 werd voorloopig vastgesteld; gewonen dienst, inkomsten f 71067, uitgaven f 63036, batig sldt f 8031; kapitaaldienst, ontvangsten f 1407; uitgaven f 1280;" batig slot 127. Op voorstel van B. en W. were be sloten aan de kroon ontheffing te vra gen van het bepaalde in art. 12 van het capitulantenregelment Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het verleenen var. een bijdiage van f 8 in het tekort over 1935 van de Kath, Middelbare Schoolver- eeniging te Hulst, welke school in 1935 door 1 leerling uit Biervliet werd be zocht. Aangenomen werd het voorslei v.an B. en W. om aan M. Vermue een tegemoet koming van f 15 per jaar en per leer ling te verleenen in de kosten _van schoolbezoek van zijn twee leerplichtige kinderen, daar de school op meer dan 5 km van de R. K. bijzondere school is gelegen. Ingekomen was een verzoek v.au de stichting „Zeeuwsch-Vlaamsch Borg- stelHngsfonds" om een bijdrage uit de gemeentekas van 10 cent per inwoner in het kapitaal, voor één keer dus, en voorts voor een termijn van 5 jaar een bijdrage v.an 3 cent per inwoner per jaar. De meerderheid van B. en W, s'elde voor dit verzoek in te willigen. De V o o r z. verdedigde het warm. Waar aan verschillende categorieën in de maatschappij op de een of andere ma nier zooveel steun wordt verleend, is het zeker op zijn plaats deze stichting te helpen, om den kleinen handeldrijven - den en industriëelen middenstand eenigszins te steunen. Het Rijk betaalt 40 pet. der eventueele verliezen en ook aan de Provincie zal een bijdrage wor den gevraagd. De heer Du F o s s kon er niet voor gevoelen, hoofdzakelijk, omdat hij niet de zekerheid heeft, dat ook de al lerkleinsten steun zouden krijgen, bijv. werklooze arbeiders, die een winkeltje hebben. Waar deze in een andere hoe danigheid steun trekken, kon de v o o r- z i t t e r niet de verzekering geven, dat winkeliers, die zuiver uit hun bedrijf moeten leven, niet zouden voorgaan. Veel zal ook afhangen van de vraag, over welke fondsen de stichting zal komen te beschikken, wat weer afhan kelijk is van de meer of mindere mede werking der betrokken instanties, vnl. de gemeentebesturen. Het voorstel werd met 5 stemmen aangenomen. De heer Du Fossé stemde tegen, terwijl wethouder Michielsen zich van stem ming onthield. Ten slotte werd een nieuwe school geldverordening vastgesteld. Voortaan zal niet meer het zuiver inkomen het bedrag bepalen, maar zal rekening ge houden worden met de algemeene draagkracht van den schoolgeldplichtige af te leiden uit de vermengde hoofdsom van de gemeentefondsbelasting en de vermogingsbelasting, of de grondslag huurwaarde van de personeele belas ting. Enkele bezwaarschriften tegen de hondenbelasting werden aangehouden. SLUIS. In het bericht over de ont slagname van zuster Van den Oever; staat „Wit-gele kruis". Dat moest zijn: Groene Kruis. SLUIS. De lanbouwer W. alhier had het ongeluk de voorvork van zijn fiets te breken, waardoor hij tegen den grond sloeg en een hersenschudding opliep. Gelukkig voor hem was opname in het ziekenhuis niet noodzakelijk en mocht hij thuis verpleegd worden. In de groote zalen van Krasnapolsky te Amsterdam heeft de Nederlandsche beweging voor Eenheid door Democra tie gisteren een zeer drukbezochte ver gadering gehouden, waar pastoor W. Nolet, dr. P. H. Ritter jr. en ds. G. A. de Ridder het woord hebben gevoerd, waarbij de sprekers herhaaldelijk zijn onderbroken door een krachtig en lang durig applaus. Na een korte inleiding van den heer M. M. Duykers, voorzitter der afdeeling Amsterdam, was het woord aan pastoor Nolet, uit Amsterdam. Spr. zeide o.a.: In weinig landen is de democratie zoo hecht in de traditie gegrond als in ons land. Wij zijn van ouds het land van de vrijheid. Onze heldenstrijd tegen Spanje had tot inzet de volksvrijheid, en wan neer iemand de volksvrijheid heeft wil len hooghouden dan is het geweest Wil lem van Oranje. Het is een traditie van ons vorstenhuis, om te pogen het even wicht tusschen de bevolkingsgroepen te handhaven of tot stand te brengen. Daarom vinden wij elkaar vandaag practisch bij alle verschil in de begin selen, in het streven van eenheid door. democratie. Wij nemen onder de volkeren van de wereld nog altijd met eere onze plaats in. Willen wij die behouden, dan moe ten wij voortbouwen op onze traditie en wij moeten ook in moeilijke tijden ons zeiven zijn. Wij moeten bij alle ver scheidenheid eensgezind de moeilijkhe den het hoofd bieden. Vandaag zijn de tijden slecht. Wij hebben een maal ge probeerd om aan slechte tijden te ont komen, door onszelf uit te leveren aan een vreemde macht (aan Frankrijk, bij na 1 Vi eeuw geleden). De toestand is er slechts te erger door geworden, en het herstel kwam, toen wij ons bezon nen op onze volksvrijheid en wij weer eensgezind stonden om den eersten Oranje-souverein. Degenen, die ons eens dictatuur wil len opdringen van uiterst links, of van uiterst rechts, handelen tegen den Ne derlandsche volksaard, de Nederland sche traditie, het Nederlandsche volks belang. Slechts door de eenheid in verscheiden heid zal het Nederlandsche volk schoon zijn en krachtig. Rede dr, P, H. Ritter. De volgende spreker was dr. P. H, Ritter. Hij deed uitkomen, dat de ver eeniging Eenheid door Democratie zich bevindt op het standpunt der vrije mee- ningsuiting. Onze nationaal-socialistische landge- nooten wekken de voorstelling, alsof zij en zij alleen den Augius-stal, die onze samenleving in vele opzichten vertoont, van misbruiken willen schoonvegen en hunne tegenstanders niet anders beoogen dan alle schandalen en fouten goed te praten, die er ook onder het huidige regime voorkomen. Het is niet de taak der democratie zich te voegen naar hun figuur, maar naar de eigen figuur. Het is niet hare roeping een vermolmd gebouw te stutten, maar zelve de leiding in handen te nemen. Er is ongetwijfeld meer leiding noodig in onze samenleving. Maar de samenleving heeft hier geen fascistische experimenten noodig. De de mocratie is mans genoeg om het zelf te doen. Verantwoordelijkheid is een zedelijk, geen machtsbegrip, en daarom verwerpt de parlementaire democratie de autori taire verantwoordelijkheid, omdat zij met het redelijk karakter van 't verantwoór- delijkheidsbegrip niet laten spelen. Spr. trok die vergelijking door in hare toe passelijkheid op de verhouding tusschen staat en volk, en concludeerde, dat de nationaal-socialistische verantwoorde lijkheidsidee volkomen vreemd is aan aard en oorsprong van de Nederland sche nationaliteit. In de fouten, die ge maakt zijn door de parlementaire demo cratie ligt geenerlei rechtvaardigings grond, om hier een systeem te vestigen, dat te eenenmale vreemd is aan den volksaard. Het misleidende van het nationaal- socialisme in Nederland ligt hierin, dat zijn machtspositie onevenredig is aan de motieven, waardoor massa's harer leden, tot haar zijn gekomen. Het is een partij van het georganiseerd verzet, maar als het haar eenmaal mocht gelukken in de gelegenheid te komen de Führer-gedach- te te verwezenlijken, dan zal zij zich vele van haar huidige volgelingen zien ontvallen. Ook haar agitatorische kracht is niet in overeenstemming met haar onduide lijk beginsel. Zij wekt actie zonder om lijnd beginsel. Het typische kenmerk van een afbrekende, revolutionnaire groep. Dat zij thans, nu ieder welgezin de Nederlander op vermaan van de na tionale regeering bezig is door kalmte de verontrustende gevolgen af te wen den, waartoe de gewijzigde muntpolitiek aanleiding kan geven, van de benardheid van het oogenblik misbruik maakt om de gemoederen in opstand te brengen, achtte spr. niet minder dan staatsgevaar lijk, (Spr. doelde hier op een pamflet, dat gister en eergister in vele plaatsen door de N.S.B. is verspreid en waarin de re geering van alles en nog wat wordt ver weten.) Spr. ging daarna over tot de nationale taak van de democratie en besprak in verband daarmede de verhouding tot Duitschland. Wij wenschen met Duitsch- land in vrede en goede nabuurschap te leven, wij wenschen de Duitsche vlag te respecteeren, wanneer die van Duitsche diplomatieke gebouwen, van Duitsche schepen, waait. Maar wij weten ook, dat in die Duitsche vlag een symbool voor komt, dat aan vele goede Nederlandsche staatsburgers met reden ergernis geeft. Wij willen daarom een buitenlandsche vlag niet misbruiken in dienst van bin- nenlandsche bedoelingen. Dat de N.S.B. dat gedaan heeft, verdient scherpe af keuring. Als de democratie een is, en zich be wust is van haar constructieve taak, dan kunnen wij de gevaren afwenden, die ons bedreigen. Rede ds. De Ridder, Tenslotte was het woord aan ds. G. A. de Ridder. Het nationaal-socialisme hier te lan de en het onderscheidt zich daarbij; niet van hetgeen soortgelijke bewegin gen elders doen, aldus ving spr. zijn rede aan, spitst den politieken strijd toe op de tegenstelling democratie of lei dersprincipe. Onder het begrip democratie vat men dan samen alle staatkundige principes, die zich stellen op den grondslag van het. in West-Europa sinds lang aan vaarde parlementarisme, ook die welke zichzelf voorheen allerminst bij uitstek als „democratisch" beschouwen of door anderen als zoodanig werden erkend. Hoe grof deze tegenstelling, op zich zelf moge zijn, zij heeft dit eene, groote voordeel, dat zij ook de aanhangers van het parlementaire stelsel dwingt tot nieuwe bezinning op de „democratie". Het communisme, tot voor kort door velen geidealiseerd als democratie in haar zuiverste gestalte, en uiterste con sequentie, wordt thans onderkend als de principieele tegenstelling van West- Europeesche democratie en daarom door de aanhangers der democratische gedachte afgewezen. De beweging Eenheid door Democra tie is op het juiste oogenblik in het le ven getreden: Zij ziet gezonde demo cratie, dat is de democratie, die aan de verscheiden inzichten, onder ons volk bestaan recht wil doen wedervaren, als voorwaarde voor het elkander vinden in hooger eenheid. Die democratie is voor haar dan echter niet enkel een staatkundige leu ze, zij gaaft zich vele uitdrukking aan een diep besef van de onschendbare waarde der persoonlijkheid en van de onderlinge volksverbondenheid, welke alleen daaraan kan ontspringen, Qie de mocratie is van de hoogste geestelijke en zedelijke waarde, haar ongerept ook voor komende geslachten van Neder landers te bewaren, een eisch, waarvoor geen offer te zwaar mag zijn. Nederland heeft allerminst een dicta tor noodig, noch een gelijkschakeling van bovenaf: het zal zijn eenheid vinden langs denzelfden weg waarlangs het dien in moeilijke tijden immer nog ge vonden heeft.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6