ZEELAND. MIDDELBURG. Bouw arbeiderswoningen. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. DEZE KEER MAAR ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. conjunctuur-werkloosheid kunnen be schouwen. Schoenfabrieken en schoenmaker ij en. In deze groep is het aantal arbeiders gestegen van 10.440 in 1930 tot 12.500 in 1935. Aan gezien in de geheele bedrijfsklasse het aantal geheel werkloozen met 3750 is gestegen is er reden om aan te nemen, dat hier sprake is van conjunctuur-werk loosheid, evenals men dit zou kunnen zeggen ten aanzien van de vermeerde ring met 2300 van het aantal gedeelte lijk werkloozen. Steenkolenmijnen. In deze groep komt men tot 5500 geheel en 21,500 gedeeltelijk werkloozen. Men mag aannemen, dat de werkloosheid van het aantal hier te lande wonende mijnwer kers in verband staat met rationalisatie en dat bovendien van het grootste ge deelte der nog werkzame arbeiders ge regeld daardoor de normale werktijd wordt verkort. Metaalnijverheid, scheeps- e n r ij t u i g b o u w. In de rijwiel- fabrieken met een productie van 500 of meer rijwielen daalde het aantal arbei ders van 2335 in 1930 tot 1724 in 1935. De afneming van het aantal arbeiders was in verhouding veel grooter dan de vermindering van het aantal geprodu ceerde rijwielen. Een aantal van 500 ai- beiders, in deze branche werkloos ge worden, zou in verband kunnen wor len gebracht met rationalisatie en mecha nisatie. Dit geldt ook in de machinefabrieken enz. voor 3000 arbeiders, wier werk loosheid eveneens zou kunnen worden beschouwd als in verband staande met mechanisatie en rationalisatie. T extieln ij verheid. De werkloosheid heerscht in deze bedrijfs klasse voor het allergrootste gedeelte in de katoen- en linnenbranche. In de wol nijverheid en de tricotagefabrieken is blijkbaar gemechaniseerd en gerationa liseerd. Desondanks steeg het aantal ar beiders daarin. Katoenen, manufacturen. De totale export liep terug van 30.000, 24,000 en 21,000 ton resp. in de jaren 1929, 1930 en 1931 tot 12.000 ton in 1932 en 7700 ton in 1933. Behalve door de groote moeilijkheden, welke dit verlies aan uitvoer medebracht, werd tevens de positie op de binnenlandsche markt ge schokt door een in 1932 optredende ab- normalen invoer. Toen in het begin van de tweede helft van dit jaar de Japan- sche yen een verdere depreciatie on derging, werd, opdat althans eenige ver- Lc -th' i worden T"i:"kegen, de invoer van bedrukt, geverfd en bon'geweven doek aan banden gelegd. Een onderzoek naar het verloop der werkgelegenheid bij ruim 60 katoen-on dernemingen, die tezamen 8590 pet. van de geheele katoenindustrie (waarin begrepen tafel- en servetgoed) vertegen woordigen, toonde aan, dat het aantal arbeiders, in Januari 1929 36.418 bedra gende, terugliep tot 22.046 in Juli 1933. Het aantal arbeiders verminderde niet verder, in December 1933 bedroeg het 22.681. Uit het bovenstaande volgt, dat als het aantal arbeiders op dit peil blijft gehandhaafd, een aantal van ongeveer 14.000 arbeiders werkloos is tengevolge van structuurwijziging. T ricotage-industrie. De toestand in de tricotage-industrie is be vredigend In 29 fabrieken bedroeg het aantal arbeidsuren per week in Januari 1931 192.800 en in Januari 1934 230.200. Dit is voor een belangrijk deel te dan ken aan contingenteeringsmaatregelen. W ollenstoffen-industrie. In 36 ondernemingen te Tilburg in deze branche, welke tezamen nagenoeg het geheele Tilburgsche centrum vertegen woordigen, daalde het aantal arbeiders, dat in October 1929 5564 had bedragen, tot 4428 in Januari 1932. De contingen- teering had ten gevolge, dat het weder steeg tot 5255 in Januari 1934. Bakkers-, chocolade-, suikerbewerking s- en sla- gersbedrijven. Blijkens de on gevallenstatistiek was het aantal type werklieden in de verzekeringsplichtige ondernemingen: in 't bedrijf van brood-, koek-, enz. bakkers en van chocolade en suikerbewerkers in 1930: 62.281 en in 1934 57.998. In de slagersbedrijven resp. 20,392 en 20,230. Een vermindering van bijna 800 arbeiders zou in deze branche het gevolg kunnen zijn geweest van ra tionalisatie. Tabaks-, sigaren- e,n s i - garettenindustrie. De toene ming van de werkloosheid onder de si garenmakers tusscheri 1929 en het najaar van 1935, voor zooveel deze aan den invloed van de invoering van bosjesma chines, opdekmachines en compleetma chines moet worden toegeschreven, be draagt ongeveer 3520 man. Daartegen over staat, dat ongeveer 2320 jongere en halfwas arbeiders werden te werk gesteld, zoodat de mechanisatie ten slot te over 6 jaren een afneming van de werkgelegenheid voor ongeveer 1200 personen heeft medegebracht. Gedeeltelijk moet de werkloosheid worden toegeschreven aan den tot een minimum teruggeloopen uitvoer. In de papierfabrieken daal de het aantal arbeiders van 6380 in 1930 tot 5590 in 1935. De vermindering van 800 arbeiders kan dus worden toe- geschreven aan rationalisatie. In de meelfabrieken daalde het aantal arbeiders van 1960 in 1930 tot 1890 in 1935. j Indemargarinefabrieken daalde het aantal arbeiders, dat in het tijdvak 19211925 gemiddeld 4790 had bedragen en tot 5060 was gestegen in 1927, tot 3020 in 1930 en tot 1470 in 1935. De margarine-industrie ondervond den invloed van, diep in het bedrijf in grijpende maatregelen der regeering, als het menggebod, *etc. Bovendien daalde de uitvoer regelmatig. De werkloosheid in deze branche heeft dus wel een sterk conjunctuur-karakter. Verkeerswezen enho- t e 1 b e d r ij v e n. In de havens van Rotterdam werden door de havenarbei ders verwerkt: in 1930 34 702.749 ton koopwaren, in 1934 27.324.249 ton koop waren. Men kan de werkloosheid van 1000 havenarbeiders te Rotterdam beschou wen als gevolg van de rationalisatie en van 1300 arbeiders als gevolg van de conjunctuur. Op 1 October a.s. zal de heer H. N Eppings, commies bij de N.S alhier, den dienst met pensioen verlaten na een 40- jarige ambtsvervulling. Van deze 40 jaren was de heer Ep pings niet minder dan 36 jaren op het station Middelburg werkzaam, waar hij zich door zijn vriendelijke bereidvaar digheid, zoowel tegenover het personeel als het publiek, aller achting verwierf. Daar knap je van op. Het is zeker wel eens goed in d,agen van spanning en moeilijkheden aan- alle-kanten een „opknappertje" te heb ben. Zij, die de Schuttershofzaal gister avond voor een flink deel vulden, heb ben dit gehad door te luisteren en niet minder te kijken naar de revue „Daar kn.ap je van op", waarin Henriëtte Da vids en Johfin Kaart Jr. de hoofdrollen spelen. Ze zijn in gezelschap van ande re krachten op dit gebied der kleine kunst, die ook voor hun taak ten volle berekend zijn, De danseressen dragen evenals de leden van het orkest het h,are er toe bij, een avond als die van giste ren, uiterst amusant te maken. De eigen décors, de goede aankleeding van het tooneel en de costumes, zijn heel mooi. Er is genoten, gelachen en volop medegezongen. Enkele hoofdpersonen h.adden bloemen in ontvangst te nemen. VOLKSONDERWIJS. Gisterenavond vergaderde de afdee- ling Middelburg van Volksonderwijs in de Eendracht, onder voorzitterschap van den waarnemenden voorzitter, den heer \7. Spinnaaij, die in zijn openingswoord wees t„p den laafsten zin van de radio rede van Min ster Colijn „De handen nu allen ineen geslagen en allen saam, mei biddend hart en eenparig willen, den nieuwen toestand tegemoet". Dat allen saam, slaat juist op de open bare school, d e de eenheidsgedachte nog steeds uitdraagt. Spr. verheugde zich over de goede belangstelling voor deze vergadering. De penningmeester, de heer C. Roe- lands deed mededeeling betreffende het succes ten opzichte van de bestrijding der kosten van een kweekeling met ak te voor school A. Alle lijsten zijn nog niet binnen, doch 78 personen dragen per jaar f 99,50 bij, maandelijksche hij- dragen zijn toegezegd tot f 49,40 en er zijn nog halfjaarlijksche bijdragen. Het personeel van school A geeft f 10 per maand. Men zal nog een beroep doen op „Fonds tot steun van Volksonder wijs." De voorzitter bracht dank aan allen, die tot dit succes hebben medegewerkt Mevrouw Moens bracht verslag uit als afgevaardigde naar de .algemeene ver gadering te Utrecht op 16 Mei. Het ge- détailleerd verslag werd met groote be langstelling aangehoord. Het was juist 3 jaar geleden dat dr. C. Orb.aan tot voorzitter der afdeeling werd gekozen en door zijn vertrek moest nu in zijn vacature worden voorzien. Na eenige bespreking koos de verga dering mevr. A. A. Kochde Waard, van wie bekend was, dat zij een benoe ming zou aannemen. Door het benoemen van den heer J Start tot landelijk propagandist voor Walcheren, trad deze af als lid van de afdeelingspropaganda commissie. De voorzitter bracht den heer St.art dank voor het werk, dat hij voor Mid delburg deed. Het aantal leden steeg tij dens zijn l'dmaatschap der commissie van 200 tot 415 (dit werd tijdens de ver gadering 416). Mevrouw Koch, wie telefonisch van hare benoeming was kennis gegeven, kwam thans ter vergadering en de voor zitter introduceerde en installeerde haar als de nieuwe voorzitster. Voor de propagandacommisse werd gekozen tot lid de heer A. de Winter. Tot atgev.aardigde naar de a.s, alge meene vergadering koos de vergadering den heer Spinnaaij en tot plaatsvervang ster mevrouw Maartense. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op 7 en 8 November behandeld. Daarbij had men o.a. bezwaar tegen het voorstel van het hoofdbestuur om in plaats van den heer K, de Vries, geen nieuwen bezoldig den secretaris-penningmeester aan te stellen, doch den arbeid pro deo te doen geschieden, wat een vermindering aan uitgaven van f 4000 zou bedragen. Ook de vergadering kon zich daarmede niet vereenigen en het bestuur zal pogingen aanwenden om als nog te besluiten to! aanstellen van een nieuwen bezoldigden functionaris. Verschillende punten van den be schrijvingsbrief kwamen nog in bespre king en gaven aanleiding tot het indie nen van amendementen. In het bestuur van de Industrie- en Huishoudschool benoemde de vergade ring als vertegenwoordigster van Volks onderwijs mevrouw Kochde Waard. Bij de bespreking van het winterpro- gramma kon de vergadering zich ver eenigen met een bestuursplan om een propogandafeestavond te beleggen met zoo mogelijk als spreker ds. G, West- mijse uit Rotterdam, optreden van de dames van Achilles en muziek. Bij de rondvraag bracht de heer Hack onder applaus der vergadering den heer Spinnaaij dank voor de wijze, waarop hij het voorzitterschap heeft waargeno men. iOES* In de raadsvergadering van 16 Juni 1.1. werd om advies in handen van B, en W. gesteld een adres van de bouwver- eeniging „Ons Streven" alhier, houden de verzoek om: a. aan haai te verkoopen de beide nog onbebouwd gebleven terreinen aan Bouwplan II aan de Couwervestraat en de Scheldestraat; b. aan te vragen een voorschot uit 's-Rijks kas tot het voor den bouw be- noodigde bedrag en haar deze som als bouwkapitaal te verstrekken. Naar aanleiding van dit verzoek con- cludeeren B. en W„ dat er inderdaad behoefte bestaat aan vermeerdering van het getal arbeiderswoningen, al zullen de te bouwen panden zeer eenvoudig dienen te zijn. Wat betreft de beschikbaarstelling van den benoodigden grond, aldus B, en W. zij er de aandacht op gevestigd, dat, in tegenstelling met de andere ter reinen in Bouwplan II die betrekkelijk spoedig verkocht waren, zich voor het door de vereeniging „Ons Streven" aangevraagde gedeelte nimmer een se rieus kooper heeft aangemeld, niette genstaande dé prijs niet onaanzienlijk is verlaagd. Bedroeg deze aanvankelijk 4 per m2 over de geheele diepte: later werd ze gebracht op 4 per m2 tot een diepte van 25 m en voor het overige op 2 per m2. De vereeniging vroeg aanvankelijk 'n gedeelte, groot 2700 m2, waarvoor zij bood 2 per m2, dus totaal 5400. Dit aanbod leverde echter de moeilijkheid op, dat zou overblijven een gedeelte, groot 426 m2, dat voor de gemeente to taal waardeloos zou worden, aangezien het van de straat af ontoegankelijk zou zijn en deshalve slechts in hét gunstigste geval iets zou kunnen opbrengen, wan neer het door den eigenaar of bewoner van een aangrenzend pand zou worden gehuurd als tuingrond. Na gepleegd overleg met de Grond bedrijfcommissie hebben wij de volgen de berekening als basis genomen: De boekwaarde van het geheele thans nog onbebouwde liggende terrein bedraagt 14.784.84 terwijl de winst op de reeds verkochte gronden bedraagt ƒ8.120,32, zoodat voor den thans door „Ons Streven" gevraagden grond zou moeten worden ontvangen 6.664.52. Blijkens gemaakte berekening zouden hierdoor de exploitatiekosten der ver eeniging stijgen met 45.36 per jaar, als gevolg waarvan de huurprijs der wo ningen zou dienen te worden bepaald niet op 3.16 per week, zooals de ver eeniging zich 'aanvankelijk had voor gesteld, doch op f 3-20, een verschil dat o.i. geen enkel bezwaar kan opleveren. Wij hebben mitsdien aan de vereeni ging voorgesteld om al den ter plaatse beschikbaren grond te koopen voor 6.664.52 met welk voorstel zij zich heeft vereenigd. In het belang van een juiste beoor deeling der zaak zij erop gewezen, dat door deze transactie het Grondbedrijf geen verlies lijdt op de gronden in Bouwplan III, maar dat de winst, welke de verkoop der aldaar gelegen terreinen tot nu toe heeft opgeleverd, ook ge heel te niet gaat. Hier staat echter te genover, dat reneverlies wegens het on verkocht blijven der gronden voor het vervolg zal zijn uitgesloten. Ontkend kan niet worden, dat, wan neer het verzoek der vereeniging „Ons Streven" wordt ingewilligd, de gemeen te een nieuw financieel risico op zich neemt, hetgeen in den tegenwoordigen tijd mag geacht worden, niet geheel zon der bedenking te zijn. Hier staan evenwel twee factoren te genover, n.l. Ie. dat bouw van goedkoo- pe arbeiderswoningen alhier wensche- lijk geacht moet worden; 2e. dat het ge tal te bouwen woningen gering is; 3e dat de huur, welke de woningen zullen moe ten opbrengen, laag is te achten en niet valt te verwachten, dat binnen afzien- baren tijd de particuliere bouw erin zal slagen om woningen van lagere huur aan de markt te brengen, waaruit volgt, dat de kans, dat tengevolge van leeg staan, de kosten der woningen niet zul len kunnen worden gedekt, gering is te achten. Resumeerende stellen B. en W. de vergadering voor: a. aan de Woningbouwvereniging „Ons Streven'" te Goes te verkoopen de nog onbebouw;d gebleven bouwterrei nen in Bouwplan II aan de Couwerve straat en de Scheldestraat voor den prijs van 6.664.52; b. aan te vragen en te aanvaarden een voorschot uit 's Rijks kas van ten hoogste 32.000 en dit bedrag aan de woningbouwvereniging „Ons Streven" te verstrekken als voorschot voor den bouw van 16 eenvoudige arbeiderswo ningen, het laatste onder de gebruike lijke voorwaarden. AAGTEKERKE. Gevonden voorwar pen: 1 rijwiel belastingmerk en 1 post duif. Inlichtingen gem. veldwachter. WESTKAPELLE. Wjoensdag a.s. te half twee vergadert de Raad. Aan de orde komt o.a. wijziging verordening, regelende de eischen van hun benoem baarheid van den veldwachter; verzoek ontheffing inz.ake het benoemen van ca- pitulanten; vaststelling schoolgeld-veror dening; vaststelling verordening baatbel. in verband met eventueele verharding Thijsweg e.a. Maandag werd .alhier in de open bare school onder leiding van burge meester jhr. mr. De Casembroot, een openbare vergadering gehouden met hei doel een comité te vormen voor de vie ring van het aanstaande huwelijksfeest van H. K. H. Prinses JuP.ana en Prins Bernhard. Uit het gekozen comité van 20 personen werden de volgende heeren als bestuursleden aangewezen: jhr. mr. De Casembroot, voorzitter; ds. Reus, vice.-voorzitter; J. de Vos, secretaris; J. Mol, penningmeester; Adr. Verhulst, P. de Vos en Jak. Roelse leden. IERSEKE. Maandagmiddag overleed, geheel onverwacht, in den ouderdom van 68 jaar, de heer P. de Vey, oud-secreta- dis van de gemeente Ierseke. De overle dene, die 42 jaren deze functie heeft be kleed, is 1 Aug. 1933 met pensioen ge gaan en heeft dus maar kort van zijn rust genoten. Ook was hij vice-voorz. van het Groene Kruis, zulks sinds 24 Febr. 1903. De heer De Vey was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. RAAD OUDELANDE. Geen belastingverhooging in 1937. OUDELANDE. Maandagmiddag ver gaderde de Raad voltallig onder voorzit terschap van burgemeester A. W. Nieu- wenhuize. De V o o r z, herinnerde aan het heu gelijk feit der verloving van de Kroon prinses, dat, naar hij hoopte, onder Gods zegen een verbintenis zou worden tot heil van ons land en volk. Hij deelde mede, dat hij namens de gemeente een telegram van gelukwensch had verzon den. Mede in verband met het feit dat het gemeentehuis een vloerbedekking zal krijgen, werd de begrooting 1936 gewij zigd. De pensioengrondslag van de on derwijzeres mej. Hakvoort werd nader vastgesteld op 1413. Besloten werd, om voortaan voor het gebruik van de schoollokalen een ver goeding te laten betalen. De begrooting 1937 werd daarna aan geboden. Ze is zonder belastingverhoo ging sluitend gemaakt. De heer heer D e Jager betuigt B. en W. dank voor het financieel beleid. Bij de rondvraag Vroeg de heer W i s- kerke, om voortaan de vergaderingen iets later te laten beginnen, aangezien hij hiervoor anders een halven dag moet verletten. De V o o r z. zeide hiertegen geen bezwaren te hebben, maar vestig de er de aandacht op, dat de raadsleden toch een behoorlijk presentiegeld beko men. Een bespreking had plaats over een nieuwe vuilnisbelt. De Voorz. zal met een der inwoners spreken over de al of niet bestaande mogelijkheid om diens put te dempen. Nadat de Voorz. een uiteenzetting had gegeven over het stempelen der werkloozen werd de vergadering geslo ten. De Bloemen- en Fruittentoonstelling. WEMELDINGE. Zooals we reeds eer der in on« blad vermeldden, wordt op 1, 2 en 3 Oct. a.s. .alhier de 8ste bloe men- en fruittentoonstelling van de „FIo- ralia" vereeniging' gehouden. De tentoon stelling wordt dit jaar niet gehouden in de gemeentegebouwen, omreden dat deze te klein zijn. Thans zijn er twee groote tenten geplaatst op het sportter rein, samen 1300 m2 groot. Gezien de vele inschrijvingen zoowel voor bloemen als voor fruit, zal deze tentoonstelling de zeven voorgaande verre overtreffen. Ir. A. W. van der Plassche, inspec teur van den Tuinbouw en het Tuin- bouwonderwijs te Scheveningen (vroeger tuinbouwconsulent te Goes) zal deze tentoonstelling openen. Van verschillen de personen of ondernemingen van bin nen en buiten onze gemeente mocht het bestuur reeds 29 medailles ontvangen Het tentoonstellingscomité verwacht een druk bezoek, ook al omdat verschil lende vereenigingen en touringcar-on dernemers besloten hebben excursies naar de tentoonstelling te organiseeren. ZIERIKZEE. In de Maandag gehouden algemeene vergadering van 't Water schapsbestuur van Schouwen, werden de herbenoemde hoofdingelanden de heeren L. Blom, W. den Boer, A. J. v. Schelven, J. Smalleg'ange, W. de Vrieze, W. J. ten Haaf en P, M. Panny geïnstalleerd. De Oosterenban berichtte dat het ge- schot is vastgesteld op f 1,20 per ka- Bovendien spaar ik nog een paar centen. Zoo denken velen, die een goedkoop surrogaat koopen. Maar wéét U dan ook, waar dit product vervaardigd werd? Wéét U, of dit product met even groo te nauwlettende zorgzaamheid wordt samengesteld? Wéét U, of dit vervangmiddel een even groote werkzaamheid bezit en of het op den duur even goed te verdragen is? Wéét U, dat U zie hdoor het innemen van een onbekend en goed koop middel aan een groot ge vaar kunt blootstellen? Ziet U, die ééne keer kan zich bitter wreken. Daarom ook voor U alleen het middel uit de wereldberoemde „Bayer"- fabrieken, ASPIRIN met het „Bayer"-kruis en den Oranjeband, het product van ver^ trouwen. (Ingez. Med.) dastrale ha voor motorgemaal en weg- geschot en f 3,60 per gegoede ha. De Maatschappij voor Gemeentecrediet deelde mede, dat Schouwen f 804 te vor deren heeft. Wat Schouwen zal moeten bijdragen in 't tekort op de begrooting voor de Commissie voor de Grindwe-< gen, wordt geraamd op f 19086. Besloten werd tot verkoop van ver schillende gedeelten Zijkantweg in ver band met den aanleg van een Provin cialen weg (vak SerooskerkeRenesse) voor de som van f 17,. f 9 aan achterstallige posten over '35 werden oninvorderbaar verklaard. De rekening van het Waterschap wijst in ink. aan f 1044669, in uitg. f 986386, goed slot f 58283. De inkomsten uit het Reservefonds bedragen f 4660, uitg. f 4570, goed slot' f 89,. De stand van het Reservefonds per 1 Sept. jl. was f 75921. RAAD VAN GROEDE. De kermis op Zaterdag afge schaft. Voortaan: Maandag, Dinsdag en Woensdag. GROEDE. De raad vergaderde Maan dag onder voorzitterschap van burge meester M. Wagtho, voltallig. De Voorz. memoreerde de heug lijke gebeurtenis van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard en deelde daarbij mede op 10 September, namens de gemeente Groede een feli citatie-telegram te hebben verzonden. Aan de orde was het punt, verzetting kermis. De Voorz. zeide, dat een en ander reeds in een vorige vergadering is besproken, zoodat dit punt thans geen nadere bespreking meer behoeft. Onder- tusschen is nog ingekomen een ongeze geld adres van eenige caféhouders, dat de Voorz. alhoewel niet voor be handeling v.atbaar was, omdat het on gezegeld was, toch even voorlas. B. en W. stelden voor den Zaterdag te laten vervallen en dan Maandag, Dipsd.ag en Woensdag als kermisdag in te stellen. Indien dit voorstel door den Raad zou worden aangenomen stelden B. en W. eveneens voor den Woensdag vrijstel ling te verleenen v,an dansbelasting. De heer W. van Haneghem. wenschte zich te houden bij zijn eerst genomen besluit, waarop de Voorz, antwoordde, dat hij dan zijn meening verandert. Van Haneghem meende ech ter, dat de Zaterdag behouden moet blij ven. Weftiouder De Vlieger zei de, dat het voorstel van B. en W. thans zoodanig is ingekleed, dat ook rekening is gehouden met andersdenkenden. De heer Brakman beweerde, dat de meening v,an het publiek in het algemeen is: afschaffing van de kermis op Zaterdag. De stille Zaterdag moet geëerbiedigd worden, hij is tegen kermis op Zaterdag en zou gaarne zien, dat die dag werd afgeschaft. Vervolgens wordt met 6 tegen 1 (te gen W. van Haneghem) besloten den Zaterdag als kermisdag .af te schaffen en den Woensdag weer in eere te her stellen. De verordenig op de dansbelasting werd in dien zin gewijzigd, dat op Woensdag-kermisdag geen dansbelasting geheven wordt. Vervolgens deelde de Voorz, mede, dat door B. en W. werd voorge steld, de verordening op art. 13 der Leerplichtwet (Landbouwverlof) te wij zigen. Het landbouwverlof zou dan de twee laatste weken van September en de twee daarop vólgende weken in Octo ber kunnen worden genoten. Met alg. st. werd besloten deze wijziginig aan te brengen. Vervolgens werd met alg. st. de reue- ning 1935 voorloopig vastgesteld, met voor wat den gewonen dienst -Z? f 58259 aan inkomsten en 51701 aan uitgaven (batig slot van f 6498) en voor wat den kapitaaldienst betieft f 2862 aan inkomsten en f 40 aan uitgaven (batig slot van f 2822) Vervolgens had aanbieding der be- drooting 1937 plaats. Van de rondvraag werd door den heer B r ,a k m a n gebruik gemaakt, die er op wees, dat de water-afvoergoot in de Brouwerijstraat nabij Jac. Lucieer zeer slecht ligt en bij eenige regenbuien ter plaatse altijd w.ater blijft staan. De Voorz, zeide, dat B. en W. hieraan hun aandacht zullen schenken. De heer B e c u vroeg, of de moge-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6