De burgeroorlog LAATSTE BERICHTEN. Hei koninklijk bezoek aan de manoeuvres. BELGIE. De Belgische Arbeiderspartij tesen de vorming van een Volksfront. FRANKRIJK. Spoorwegongeluk nabij Lourdes. ENGELAND. SPANJE. Prinses Juliana en Prins Bernhard vergezelden H. M. Hartelijke ont vangst door de Brabant- sche bevolking. RECHTSZAKEN. Echter alleen, omdat er geen „regeeringsmeerderheid" mee te bewerkstelligen valt. Van principieele bezwaren wordt niet gerept. Woensdag heeft het algemeen bestuur van de Belgische (Socialistische) Arbei derspartij een langdurige bespreking ge wijd aan de kwestie van het „Volks front". Met uitzondering van minister Spaak, thans te Genève, waren al de socialistische leden van de regeering aan wezig. De meeste redenaars verklaarden geen voorstanders te zijn van een eenheids front „met de communisten alleen". Slechts één enkel spreker, het Brussel- sche Kamerlid Brunfaut, sprak zich on voorwaardelijk voor de totstandkoming van een dergelijk front uit. Bij het einde van de vergadering werd met bijna algemeene stemmen 5 aan wezigen stemden „neen" en 3 blanco een motie aangenomen waarvan de Ne- derlandsche tekst, aan de Pers medege deeld, luidt: „De algemeene raad van de socialis tische partij: verklaart meer dan ooit vast besloten te zijn nationaal en internationaal tegen de fascistische en fascistiseerende dema gogie te strijden, zonder uitsluiting van wie ook, met al degenen die bereid zijn te ijveren voor het recht van de volken om vrij over zichzelf te beschikken; bevestigt andermaal zijn geloof in de mogelijkheid van een concentratie van alle democratische krachten tegen eiken aanslag op de grondwettelijke instellin gen en vrijheden; stelt aan den eenen kant vast, dat een Volksfront in België slechts denk baar is met den steun van groepeeringen die onbetwistbaar een meerderheid in 't land kunnen vormen; dat bij gebrek aan die medewerking dergelijk front, gezien de huidige om standigheden, slechts leiden kan tot het vormen van een opposïtieminderheid en tot de onmogelijkheid om, in den huidi- gen stand van zaken, een regeerings meerderheid uit te maken; stelt aan den anderen kant vast, hier bij steunende op de gebeurtenissen van Juni, dat de arbeidersklasse bij machte is haar doeleinden te bereiken wanneer zij eensgezind is in den strijd; keurt vastberaden alle gewelddaden af, die trouwens strijden met het verle den en met de tradities van de Belgische socialistische partij; overtuigd, dat de overgroote meerder heid van de Belgische bevolking gehecht blijft aan de grondwettelijke vrijheden; verwacht van de regeering krachtda dige maatregelen tegen al wie er afbreuk wil aan doen; verklaart tenslotte uitdrukkelijk, dat de Belgische socialistische partij zich zelf moet blijven en dat zij, in overeen stemming met de syndikale commissie, volharden moet in de politiek, aangeno men door het jongste socialistisch con gres." DE WAPENSMOKKEL. Bij een garagehouder te Brussel heeft de politie 30 kisten met pistolen en mu nitie in beslag genomen. Elke kist woog 100 kilo. Inzake de wapensmokkel te Oostende wordt nader vernomen, dat het schip, dat in beslag is genomen, klaarblijkelijk in volle zee over moest iaden. ONTPLOFFING IN EEN LABORATORIUM. Een doode. In een. laboratorium te Gent waren twee studenten van de universiteit be zig met proeven met Hertsche golven. Zij trachtten hiermee springstoffen op een afstand tot ontploffing te brengen. Plotseling had een ontploffing plaats. Een van de beide jongelieden kwam om 't leven de ander werd ernstig gewond. Varkenspest, In de provinciën Lim burg, Luik en Luxemburg heerscht de varkenspest epidemisch. Honderden die ren zijn reeds aan de ziekte overleden. Alle veemarkten in genoemde landsdee- len zijn verboden. Een stoomtrein rijdt een elec- trischen trein achterop. Veer tien dooden en dertig gewon den. Gistermiddag' omstreeks twee uur is bij het station Ossun, op vier kilometer afstand van Lourdes gelegen, een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. De sneltrein van Lourdes, naar Avignon moest bij Ossun, naar men meent, snelheid ver minderen, omdat de stroomtoevoer af nam. Op dat oogenblik werd hij achter op gereden door een boemeltrein, even^) eens komende van Lourdes. De locomo tief van den boemeltrein deed den ba gagewagen van den sneltrein ontsporen! en boorde zich vervolgens in den wa gon derde klasse, die voor dezen baga gewagen reed. De botsing kwam zeer ernstig aan en al spoedig hoorde men de luide kreten van gewonde reizigers. Er was zeer spoedig medische hulp aanwezig, zoodat men direct kon beginnen de gewonde reizigers uit de overblijfselen van den wagon te bevrijden en te verzorgen. Er bleken dertien dooden te zijn, terwijl dertig gewonden naar de ziekenhuizen te Lourdes en Tarbes gebracht moesten worden. Autoriteiten uit deze beide plaatsen regelden de hulpverleening, die doordat zij zoo spoedig kon geschieden, ernstiger gevolgen nog heeft kunnen voorkomen. De conducteur van den trein die op den electrischen trein is ingereden, is in verzekerde bewaring gesteld. Zijn be voegdheden zijn hem ontnomen. OVERVAL OP NONNEN-KLOOSTER, Een bende heeft een overval gepleegd op het nonnenklooster te Venissieux bij Lyon, waar zij de ruiten van de slaap zaal hebben ingeworpen. Er werd zelfs in de richting der kloostergebouwen geschoten. Het onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat verscheiden personen, die vermoedden, dat een door de aanhangers van kolonel De la Rocque georganiseer de bijeenkomst in het klooster werd ge houden, de deelnemers er van aan den uitgang opwachtten. Dit wan evenwel niet het geval, geen enkele aanhanger van deze groep was het gebouw binnen gegaan, Wie schrok het ergst? Te Brain- tree in Hampshire zijn gistermorgen 4 leeuwen van een reizend circus ont snapt. Twee leeuwen gingen niet ver der dan de omheining en waren binnen enkele nrnuten weer in hun kooi, maar het andere paar ging een eindje verder het strand op en één leeuw trad een bungalow binnen waar de vrouw des huizes in het keukentje iets gereed stond te maken. Het keukenvenster stond met het mooie weer wijd open en toen de vrouw op het zien van den leeuwenkop een ijselijken gil slaakte schrok de leeuw waarschijnlijk nog er ger want hij sprong over een kinderwa gen, waarin een baby van 1 jaar lag te slapen, heen, door het geopende ven ster en zette het op een loopen. Zijn maat die zich buiten in het zonnetje had gelegd ging den andéren leeuw achterna en toen ze 5 minuten later hun oppas ser ontwaarden waren ze dolblij weer naar hun kooi te worden teruggevoerd. Het Alcazar eindelijk door dc regeeringstroepen veroverd. Na een woedend gevecht van man te gen man zijn de regeeringstroepen er gistermiddag eindelijk in geslaagd het vrijwel geheel vernietigde Alc.azaf te Toledo te veroveren. Het laatst^fverzet der nog in Jeven zijnde opstandelingen werd gebroken. Ruim negen weken wis ten de ruim 1000 verdedigers zich in de oude vesting staande te houden. Ver moedelijk is geen een hunner den dood ontkomen. Omtrent het lot van de vrou wen en kinderen, welke op het Alcazar zaten opgesloten, wordt niets gemeld. Tijdens de gevechten moeten velen om het leven zijn gekomen, doch in de on- deraardsche gangen en gewelven hiel den aan het einde der vorige week nog minstens eenige honderden verblijf. Het is te hopen, dat de communistische beestachtigheid zich niet ook aan deze levens heeft vergrepen. Van de fronten is verder geen nieuws van belang. Er schijnt weer een stil stand in de operaties te zijn ingetreden, vermoedelijk in afwachting van een grooten slag ten Z.W. van Madrid. Men onderstelt, d,at hier de beslissing in den burgerkrijg wel eens zou kunnen vallen. Onteigening van het grondbe zit. Naar uit Madrid wordt vernomen, wordt de onteigening en verdeeling van het grondbezit in dat deel van Spanje dat nog in het bezit van de regeering is, in versneld tempo doorgevoerd. Gis teren heeft het bureau voor agrarische hervorming 70 bezittingen in de provin cie Madrid en 50 in de provincie Guada lajara, waaronder bezittingen van den bisschop van Madrid en van graaf Ro- manones, tot staatseigendom verklaard, en overgedragen aan de bonden, van landarbeiders ter bewerking. Schip met 400 personen ver mist. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat. het Spaansche schip „Genovevaz" sedert 2 September wordt vermist. Het schip had 400 personen aan boord, waaronder ver scheidene vluchtelingen. Het schip ver liet 2 Sept. de haven van Santander op weg naar Valencia. Alle pogingen van de draadlooze stations en de kustwacht om het schip te vinden zijn vergeefs gebleven. Britsche spoorweg in beslag ge nomen. De „Great Southern Spain Railway Company" te Londen deelt mede, dat de spoorlijn van de maatschappij in Zuid-Spanje in beslag is genomen door de arbeiders met goedkeuring van de regeering te Madrid. De Britsche employés van de maat schappij werden gedwongen het land te verlaten. De Britsche zaakgelastigde heeft ge protesteerd. Levensmiddelenschip van de regeering op een mijn geloopen. Dinsdag is een vrachtschip met le vensmiddelen, dat door de regeering te Madrid naar Santander wa,s gezonden, aan den ingang van de b.aven op een mijn geloopen en gezonken. Het schijnt, dat niemand van de opvarenden zich heeft kunnen redden. Een oorlogsbodem van de opstandelingen heeft een vis- schersschip aangehouden, dat met een lading levensmiddelen aan boord op weg naar Bilbao was, dat zich eveneens nog in handen van de regeeringstroepen bevindt. De opvarenden werden gevan gen genomen. De verdwenen militaire vliegers uit België te Madrid, „Le Peuple" verneemt, d.at de beide Belgische vliegers, die sinds Zaterdag uit het vliegkamp van Wevelghem zijn verdwenen, zich inderdaad in Spanje ophouden. Zij bevinden zich nl. te Ma drid, waar zij optreden als instructeurs voor de luchtmacht. De laatste dag der manoeuvres in Noord-Brabant is opgeluisterd door een bezoek van H. M, de Koningin door het Westelijk gedeelte van het manoeuvre- gebied. De grootste verrassing van dit bezoek was, dat de Koning'n vergezeld werd door Prinses Juliana en Prins Bernhard, zoodai. de bevolking van Wes telijk Noord-Brabant een onverwachte gelegenheid kreeg om het jonge paar voor de eerste nvial te begroeten, wat met echt Brabantsche hartelijkheid ge schiedde. Zooals kort tevoren bekend was ge worden, zou de Koninklijke trein van morgen te 7,12 uur aan het station Et- tenLeur aankomen. Ondanks het vroe ge uur, hadden zich reeds vele men- schen uit den omtrek voor het landelijke stationnetje verzameld. Ter begroeting waren o.a. aanwezig de commandant van het veldleger, luitenant-generaal jhi\ Roëll, die de ^Kon'ngin; en de comman dant der lichte brigade, generaal-majoor Fabius, die de Prinses en Prins Bern hard zouden rondleiden. Precies op tijd kwam de trein aan en de Koningin was de eerste, die op het perron stapte, w,aar zij door de wach tende heeren werd begroet. Zij was ge kleed in een grijs mantelpak, evenals Prinses Juliana, die onmiddellijk na de Koningin uit den trein kwam, gevolgd door Prins Bernhard, die» blootshoofds w.as en een bruin colbertcostuum droeg. De Koningin en een hofdame namen in de eerste auto plaats waarvan de kap was geopend, terwijl Prinses Julia na en Prins Bernhard plaats namen :n de daarachter rijdende gesloten auto. Toegejuicht door de voor het station verzamelde bevolking zette de stoet zich in beweging en begon de tocht door het veronderstelde „oorlogsgebied". Het weer werkte prachtig mede. Een ijle ochtendnevel hing nog over de velden en het Brabantsche landschap met zijn wisselende beelden van weilanden om zoomd met kreupelhout, bosch en heide strekte zich uit in het milde licht van een wazige herfstzon, d e geleideliik i~ nevels verscheurde en slechts een gou den mist aan den einder liet hangen. Maar elke verlaten zandweg, elk vre dig heidepad bleek op zijn bermen, in zijn greppels of achter zijn akkermaals hout het gevaar te verbergen in de ge daanten van knielende militairen met het geweer in den aanslag, of de mi trailleuse in gevechtspositie. In de dor pen en op den straatweg was het bo vendien een druk verkeer van met groen gecamoufleerde auto's trekken de afdeelingen, ordonnansen te fiets, te paard of op den motor, terwijl men overal in het bosch of op de hei pa- trouilleerende of tirailleerende secties tegenkwam. Door dit gebied, waar men herhaaldelijk het knallen der geweer schoten of het ratelen der machinege weren hoorde, bewoog zich de ko ninklijke stoet die ten zuiden van Etten voor de eerste maal halt hield bij een commandopost der roode troep waar den hoogen bezoeksters een overzicht werd gegeven van de positie der roo de, zoowel als der blauwe legers, welke uiteenzetting bijna tegelijkertijd prac- tisch werd geïllustreerd door een aan val op de roode stellingen, die echter werd afgeslagen. Via de stellingen onder Sprundel ging het verder naar Rucphen, waar de bij de manoeuvres aanwezige militaire at tachés der vreemde mogendheden wa ren aangekomen, die hier aan het ko ninklijk gezelschap werden voorgesteld. Zoowel de Koningin als de Prinses en Prins Bernhard onderhielden zich eenigen tijd met de buitenlandsche at tachés waarna majoor Rees, die hier het commando voerde, een overzicht van de positie zijner troepen gaf. Buiten Rucphen stapte de Koningin nog eenige malen uit den auto om ver schillende stellingen in oogenschouw te nemen. Telkens als het hooge gezel schap de auto's verliet, droeg een ser geant der grenadiers den koninklijken veldstandaard achter de vorstelijke personen aan. Ter hoogte van Schijf werd de aan dacht getrokken door zwaar brommen van motoren en toen men omhoog keek zweefde tot ieders verrassing, het uit Zuid-Amerika terugkeerende luchtschip „Hindenburg" in de blauwe lucht om geleidelijk waziger Wordende in de nog omhoog stijgende nevels de Oostelijke richting te verdwijnen. Voorbij Schijf bezichtigde de Konin gin het hier tusschen het struikgewas opgestelde luchfdoelgeschut, dat vhaar tot in onderdeden gedemonstreerd werd behoudens dan, dat niet in werke lijkheid ermede werd geschoten. Ook verder op den weg was het hei geschut dat de aandacht van de Konin gin trok, en wel de 15 cm houwitsers van het regiment motorartillerie uit Naarden. Bij de kruising van den weg nabij Scherpenburg onder Rucphen, werd op nieuw halt gehouden. De koninklijke stoet stopte om begroet te worden door den minister-president, dr. H. Colijn, die hier juist was aangekomen in gezelschap van een aantal leden der leg'ercommissie van Eerste en Tweede Kamer. Op dat moment scheerden eenige ver kenningsvliegtuigen over het terrein, weldra gevolgd door een escadrille bom bardementstoestellen, die een gefingeer- den aanval op de stellingen in de nabij heid deden. De Koningin, de Prinses en den Prins namen dit schouwspel met groote belangstelling waar. Zeer interes sant werd 't toen een escadrille witte jagers verscheen en zich een luchtge vecht ontwikkelde. Op den weg tusschen Rucphen en Klundert werd nogmaals halt gehouden ter bezichtiging van de nieuwe infante- riekanonnen van het regiment grenadiers te 's-Gravenhage, die goede diensten kunnen doen, zooals de commandant, ka pitein Sitsen demonstreerde door de lich te stukken snel door infanteristen te la ten wegtrekken, stelling nemen en in ge vechtspositie brengen. Dicht bij Zunderl ontmoette men op den weg de gevechtswagens „Wisent" en „Buffel", die eveneens in oogenschouw werden genomen, en even later de mo dernste pantserwagens, waarover het le ger beschikt. Op 'n vrij gemaakt weg gedeelte demonstreerde de commandant van een dezer wagens, luitenant Steen bergen, van het escadron pantserwagens uit 's-Hertogenbosch, dezen nieuwen aanwinst, o.a. door in verschillende rich tingen met de mitrailleurs te vuren waaruit bleek, hoe snel en zuiver de draaibare koepel bediend kan worden. Enkele minuten hiervandian werd halt gehouden bij het landgoed „De Moeren", waar de Koningin, de Prin ses en de Prins met haar gevolg uit stapte, om eenige rust te nemen in een der prachtige lommerrijke lanen van dit landgoed. Van kw,art voor elf tot kwart over elf duurde deze rustpoos. Toen was het echter te laat geworden voor de ver dere afwerking van het voorgenomen programma, dat een groote teleurstellng beteekende voor de bevolking van Zun- dert, die reeds in dichte hagen langs den weg door het dorp stond geschaard, Inplaats van over Zundert werd recht streeks naar Roosendaal gereden, waar de geheele bevolking op de been was, omdat het vaststond, dat vanwege het vertrek van den Koninklijken trein het hooge gezelschap hier met zekerheid zou komen. Marechaussée en politie hadden voor een goede afzetting gezorgd en toen de Koninklijke auto's kort voor twaalf uur in het stadje verschenen werden zij met daverend gejuich begroet en allerwege klonk het: „lang zullen zij leven", ter wijl op enkele plaatsen de opgestelde schoolkinderen het Wilhelmus zongen. Ook op het station verdrongen zich honderden menschen doch het laatste gedeelte van het eerste perron, waar de koninklijke rijtuigen gereed stonden, was vrijgehouden. De militaire autori teiten, die het gezelschap hadden ver gezeld, namen afscheid, terwijl hier te vens aanwezig w.aren de commissaris der Koningin in de provincie Noord- Brabant, baron Van Rijckevorssel en de burgemeester van Roosendaal, de heer Prinsen. Spoedig daarna werden de Ko ninklijke rijtuigen aan den gereedstaan- den trein gekoppeld en toegejuicht door de menigte zette deze zich te 12.09 uur in beweging n,aar Apeldoorn. De terugreis. Op hun terugreis naar Het Loo arri veerden de vorsfelijke pfersonen te 12,20 uur op het station Breda, alwaar het Oranje-comité met burgemeester Van Slobbe aan het hoofd was opge steld. De vorstelijke personen waren juist bezig de lunch te gebruiken, doch zij lieten onmiddellijk de naampjes zak ken. De leden van het Oranje-comité hie ven daarna het Wilhelmus aan, dat door de overige aanwezigen spontaan werd meegezongen. Prinses Juliana en Prins Bernhard vertoonden zich vervolgens eveneens voor het open r,aam van het salon-rijtuig en wuifden de talrijke me nigte hartelijk toe. Na een oponthoud van eenige minuten verliet de Koninklijke trein langzaam 't stationsemplacement, enthousiast door de duizendkoppige menigte toegejuicht. Grootsche huldiging te Tilburg. Te Tilburg heeft het voorbijrijden van den koninklijken trein aanleiding gege ven tot 'n werkelijk grootsche huldiging. Duizenden personen stonden op het eer ste perron, toen de trein te 10 minuten over 1 langzaam onder de overkapping aan het tweede perron voorreed. De vereeniging voor vreemdelingenverkeer en Oranje-vereeniging „Tilburg Vooruit" hadden vlaggetjes uitgedeeld, waarmede men de vorstelijke personen toezwaaide. Prinses Juliana en Prins Bernhard ston den voor het open coupé-raam om de hulde der Tilburgers in ontvangst te ne men. Er werden luide „hoera's" aange heven ter eere van de Prinselijke ver loofden en de Koningin. Het „Wilhel mus" werd gezongen, toen de trein na drie minuten oponthoud in de richting Den Bosch verdween. Prinses Juliana en Prins Bernhard ble ven, totdat de trein uit het gezicht ver dwenen was, de menigte uit het coupé raam toewuiven. Ook bij het viaduct aan den Bosschen weg en op andere plaatsen waar de spoorbaan voor het publiek zichtbaar is, stonden veel menschen om den koninklijken trein gade té slaan. ONTAARD VADER VOOR HET GERECHT. Begin Juli van dit jaar kreeg de politie van Velsen kennis van een ergerlijk ge val van mishandeling in den Spaarndam- merpclder. Bij onderzoek vond zij in een schuurtje bij de woning van den 55-jari- gen machinist C. B. een 17-jarig meisje, dat in zeer vervuilden toestand verkeer de. Hoewel het in het schuurtje vochtig en tochtig was, had het kind bijna geen kleeren aan, terwijl het lichaam vele sporen van mishandeling vertoonde. De machinist stond vandaag voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de man voor de tweede maal getrouwd was. Zijn tweede vrouw was niet bijster met het mismaakte en achterlijke meisje ingeno men en daarom werd het kind in het schuurtje opgesloten. Toen zij op 12 Juli het slot van het schuurtje had vernield, ranselde ver dachte het kind met een gummistok af. Buren, die het gekerm van het meisje reeds eerder hadden gehoord, waar schuwden de politie, met het gevolg 'dat de vader werd aangehouden. Het meisje werd in een inrichting te Zandvoort on dergebracht. De Officier van Justitie, mr. A. R. An- dringa, zeide in zijn requisitoir, dat ver dachte verschillende malen gepoogd heeft zich van zijn kind te ontdoen, Spr. eischte drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank wees de zaak terug naar den rechter-commissaris voor nader on derzoek. HET DISCONTO IN FRANKRIJK VERHOOGD. De Banque de France heeft heden het disconto verhoogd tot 5 procent. De Fransche franc staat weer eens aan aanvallen bloot, STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen. (Onder voorbehoud), f 1500: 780 f 1000: 6568 f 400: 14716 15617 17844 f 200: 8139 8777 12006 13425 14057 f 100: 5648 7785 17820 18944 20182 mmnmnieuws. LIJK OPGEHAALD. De politie heeft vanmorgen uit het wa ter van de 2e Kostverlorenkade bij de markthallen te Amsterdam het lijk opgehaald van een naar schatting 35-ja- rige onbekende vrouw. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. DUPE VAN VALSCHE VOORSPIEGE LINGEN VAN EEN OPLICHTER. De politie te Zeist heeft aangehouden een 26-jarig chauffeur, die p,as onder trouwd was met een meisje uit De Bilt. Hij had zijn verloofde wijsgemaakt de zoon van een welgesteld landbouwer uJ Wjoudenberg te zijn en op een bank f 8000 te hebben, waarvan hem h,alf No vember f 3000 zou worden uitbetaald. Ook zou hij bij een nachtveilxgheids- dienst een vaste betrekking krijgen. Om aan geld voor zgn. dienstkleeren te komen heeft hij zijn schoonouders voor plm. 60 opgelicht, terwijl hij bij hen reeds vanaf Mei met het oog op zijn aanstaand huwelijk gratis inwoonde. In Austerlitz was reeds een huis gehuurd. Radio en stofzuiger, onder bedriegelijke voorwendsels verkregen, waren reeds in het huis aanwezig, terwijl twee leveran ciers alhier ieder voor plm. 600 meu belen zouden leveren. Vóór de afleve ring kwam de politie echter tusschen beide. Het jongmenöch is in 't huis van bewaring opgesloten, 't Bedrogen meis je ziet van een huwelijk af. DERTIEN KORENMIJTEN VERBRAND. Hedenmorgen ontdekten .arbeiders, die op de grens AppelschaSmilde be zig waren met machinaal dorschen, dat brand was ontstaan in een korenmijt. De vlammen sloegen weldra ook op de .andere korenmijten over, zoodat in wei nig tijd dertien ..orenmijten, behooren- de aan zes verschillende eigenaars, brandden. Alle dertien mijten, in totaal twintig ha koren, verbrandden. Hiervan was één ha niet verzekerd. De brandweer v,an Appelscha had ge- ruimen tijd noodig om den brand te blusschen. ZIJN KIND GEDOOD. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft heden den 22-jarigen handelsreiziger Y. K„ wonende in Leeuwarden, overeen komstig den eisch van den procureur- generaal ontslagen van rechtsvervolging terzake van den hem ten laste gelegden moord op zijn zes maanden oud dochter tje, dat ongeneeslijk ziek was. De recht bank had den man vijf maanden gevan genisstraf opgelegd. Y. K. was voorts wegens verduiste-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3