MfCBlUJBST, iEiiioi nieuws. LAATSTE BIflIOHTEM. KUXST Ei WETERS0HAP. remtszaker. ■ARtrrBEmnrmL CHINA. Twee Japansche journalisten vermoord. Een drama te Broek op Langendijk. De kwestie der Abessijnsche geloofsbrieven voor het Haagsche Hof. De spanning tusschen Japan en China ■wordt met den dag erger. Na de 3 moor den in de afgeloopen weken, waarbij ook een Japanseh officier om 't leven kwam, zijn gisteren te Tsjengtau twee Japan sche journalisten door een aantal Chi- pgezen gedood. De haat tegen Japan schijnt velen Chineezen eeij obsessie te worden. De besprekingen tot opheldering van de incidenten schijnen intusschen een wat vlotter verloop te hebben, doch de Japansche regeering meent toch goed aan te doen een aantal nieuwe oorlogs schepen, aan boord waarvan zich ook een landingsdivisie bevindt, naar de Chi- neesche wateren te zenden. Jongeman door brigadier dood geschoten. In den afgeloopen nacht keerden eenige jongelui, die de kermis ie Zuid Scharwoude bezocht hadden, vandaar Haar hun woonplaats Broek op Langend ij k terug. Voor de wo ning van den brigadier der rijkspolitie B. te Broek op Langendijk gekomen hebben de jongelui dezen uit zijn woning gelokt teneinde hem een afstraffing te geven naar aanleiding van een vermeen-, de of bestaande veete. Toen de briga dier buiten w,as, is hij door de jongelie den aangevallen. De brigadier, die zich krachtig ver weerde, loste daarbij tweemaal een schot in de lucht waarna hij, toen dit niet bleek te helpen, het wapen in de rich ting van zijn .aanvallers afvuurde. De 25-jarige M. Kool is daarbij doodelijk getroffen. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Nader wordt gemeld: Met een drietal vrienden was M K. naar de kermis in Zuid- Scharwoude gegaan en na afloop hebben zij zich naar huis begeven. Op den terugweg! waren de jongelui wat luidruchtig en zingende ging het voorwaarts. Bij de woning van den brigadier B. te Broek op Langendijk gekomen, zijn de jongens blijven staan, en zingende en pratende vermaakten zij zich met hun fietsbellen. Een van hen heeft daarop bij den bri gadier aangebeld. Deze is toen naar buiten gekomen en heeft den jongens gesommeerd, door te loepen en zich naar huis te begeven. De jongelui zijn daarop uit elkaar gegaan. Naar het schijnt, is M. K, vervolgens over een hek geklommen en daarbij in de langs de woning van den heer B. loopende sloot geraakt. Daarna is hij weer op den weg gekomen. De brigadier heeft toen zijn revolver getrokken. Door hem werden eerst vier schoten in de lucht gelost en daarna heeft hij het wapen op K, gericht, die in dc hartstreek werd getroffen. Hij zakte in elkaar en is blij ven liggen. Het lijk van den verslagene is later naar het ziekenhuis te Alkmaar over gebracht. DE „SIRENES" VLOT GEBRACHT. De Noorsche kolenboot „Sirenes", die in den ochtend van 8 September op de kust bij Callantsoog strandde, nadat het schip den geheelen nacht door den storm langs de kust werd gedreven, is hedenmorgen vlot gekomen. Gedurende de laatste dagen was men er in geslaagd de positie van het schip steeds te verbeteren. Hedenmorgen bij hoog water kwam er beweging in het schip, Vier sleepbooten hebben de boot vlot getrokken. i De „Sirenes" zette koers naar IJmui- den, vanwaar het z,al opstoomen naar Amsterdam, om bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij te dokken. TWEE DAGEN BURGEMEESTER Op 28-jarigen leeftijd is gisteravond plotseling overleden de heer mr. E. J. C. Mares. De heer Mares was Zaterdag jl. geïn stalleerd als burgemeester van Gulpen. Daarvoor was hij werkzaam aan de pro vinciale griffie te Maastricht. EEN ONGEPASTE GRAP. „Ja l feestviering ter eere van de daiZBt T" n-'mS,es Juliana Donder dagavond, heeft in de gemeente Moe,- P iV!V?5toonin^ Plaats gehad, zoo meldt het Hbld die een bedenkelijk karakter heeft. Bi, deze feestviering is n.I. een gefingeerd bezoek van den Prins en de Prinses aan deze gemeente in scè ne gezet, waarbij een officieele ontvangst ten raadhuize heeft plaats gehad. Tijdens de muziekuitvoering werd plotseling aan de daar verzamelde menigte de verras sende mededeeling gedaan, „dat Prinses Juliana en Prins Bernhard op hun terug tocht van Amsterdam naar Den Haag door Moerkapelle waren gekomen en zich bij het raadhuis bevonden". Ter stond na deze mededeeling door den ge meente-secretaris gedaan, ijlden de men- schen naar het raadhuis. Er stond een auto, die zoo. juist was aangekomen, voorafgegaan door een paar geuniformde motorrijders. Een dame en een heer waren uitge stapt, die als het Prinselijk paar werden begroet. De menschen juichten het paar toe, verheugd als zij waren, dat de ge meente Moerkapelle de eer van dit hoo- ge bezoek was aangedaan. Het quasi- Prinselijk paar liet zich die toejuichingen welgevallen en dankte wuivend daar voor. De enthousiaste stemming steeg ten top, toen de burgemeester der ge meente het jeugdig paar gelukwenschle en vervolgens de toegestroomde menigte toesprak. Daarna begaf het verloofde paar zich binnen het raadhuis om even later zich weer aan de menigte te ver- toonen, die hen opnieuw toejuichte. De muziek speelde het „Wilhelmus". Het was een echte feestelijke plechtigheid. Na korten tijd vertrok het paar, vooraf gegaan door motorrijders onder enthou siaste toejuichingen der bevolking, die ill de donkerte van den avond niet had bemerkt, dat het toegejuichte paar niet waren de Prinses en den Prins, maar ge- schmmte jongelui uit de naburige ge meente. De feestcommissie heeft de burgerij een verrassing willen bereiden met iets heel bijzonders, dat te voren niet was aangekondigd. Een verrassing is dit be zoek inderdaad geweest maar verschei dene ingezetenen hebben zich aan deze vertooning dan toch werkelijk geërgerd en zij hebben het beschouwd als een grap van zeer bedenkelijk gehalte, om het maar zacht uit te drukken. SCHANDELIJKE WREEDHEID. Uit Nieuwersluis wordt ge meld: Een wreede gewoonte wordt den taatsten tijd meermalen in de Vecht streek gesignaleerd. Personen hangen op rivier of plas een hengel of een stok uit met daaraan een stuk touw. Onder aan zit een haak waaromheen een stuk brood is geslagen. Vooraf hebben zij tij den lang eenden gelokt met korstjes brood. Wanneer nu een der eenden in het lokaas hapt, krijgt het dier de haak in de keel en is het reddeloos verloren, Het beest wordt opgehaald, nog een paar dagen laat men het in het leven, want nog een tweetal moet op deze er gerlijke wijze gevangen worden. Dan heeft men een z.g. maal en de jonge beestjes worden geslacht. Het is te ho pen, dat de politie op een en ander gaat letten ten einde 'n einde te maken aan dergelijke schandelijke wreedheid. BANKPAPIER IN SIGAREN VERSTOPT. Nieuwe smokkeltruc ontdekt. De Duitsche douane-ambtenaren, welke dienst deden aan de Duitsch-Ne- derlandsche grens nabij Tegelen, heb ben, volgens het ^Handelsblad een nieuwe wijze ontdekt, waarop men van Duitsche zijde poogt om geld uit het land te smokkelen. Vóór het overschrijden der grens hielden zij een Duitsoher aLan, 'tegen wien zij verdenking koesterden. Bij de visitatie kwamen echter noch smokkel waar, noch deviezen te voorschijn. Wel had de man een sigarenkoker in zijn zak, waarin een aantal sigaren geborgen was. Ofschoon deze rookwaar in niets af week van normale sigaren, hebben de ambtenaren toen de rookertjes stuk voor stuk doorgebroken om ze ook van binnen te kunnen onderzoeken. Hierbij kwam aan het licht, dat in de sigaren voor 200 mark bankpapier verstopt was. {denking) tegenover ons, Door dit in te zien komt het denken tot vrijheid. De geest is in aanleg vrij, d.w.z. niet door iets anders bepaald nyaar zichzelf be palend, Ai denkend ontwikkelt hij zijn vrijheid, zooals het kind z:ch ontwikkelt tot wat het in aanleg reeds is, nl. mensch. Wie heeft nu beier gelegenheid deze worsteling óm de vrijheid te bestudee- ren dan de archivaris? Reeds om een behoorlijken inventaris te kunnen sa menstellen is de .archivaris ambtshalve verplicht de functies van den staat en zijn organen voor zich te doen herleven. Hier ligt een aanknoopingspunt voor verdere ontwikkeling. Hij kan het sa mengaan van recht en plicht tot zede lijkheid gadeslaan. Hij vindt den drang n,aar vrijheid in huisgezin, maatschappij en staat terug in de overgeleverde stuk ken. Hij brengt zich tot bewustzijn hoe de geest zich absoluut bevrijdt in kunst, godsdienst en wetenschap. Konden de archivarissen er zich toe krijgen van dit leidend beginsel uit hun standpunt te bepalen, clan werd het mogelijk gezamen lijk een cultuurhistorisch werk op te touwen, waaru't de ontwikkeling v.an den vrijheidszin in Nederland zou kun nen blijken, een werk, niet in de eer ste plaats van belang voor de admini stratie in engere beteeken:s, maar voor de wetenschap. Is dit een bezwaar? Men zie naar de universiteiten. Zij behóoren theologen, juristen, mediU en natuur kundigen af te leveren. Maar wat zou men zeggen indien zij niet tevens de vrije wetenschap, de wetenschap om zichzelfs wil beoefenden? Ook en juist in tijden van luidruchtige beroering in gezin, maatschappij en staat is zoo zui ver mogelijke wetenschap, is bezinning noodig. Over de ui; voering valt te beraadsla gen, maar 'n beginsel lijkt dit den spre ker het belangrijkste programmapunt voor de vereeniging: het ontwikkelen van de archieven als en tot wetenschap pelijke instituten. De commissie voor de geloofsbrieven uit de Volkcnbondsvergadering heeft hedenmiddag, n.aar uit Genève wordt gemeld, besloten de vraag, of de ge loofsbrieven der Abessijnsche delegatie al of niet goedgekeurd moeten worden aan het Permanente Hof van Internatio nale Justitie le Den Haag voor te leg gen. Het zal ettelijke weken duren, voor het Hof een uitspraak kan doen. De Assemblée zal derhalve dienen te be slissen, of de Abessijnsche delegatie in de huidige zitting toegelaten mag wor den. Wij vermoeden, dat Engeland en Frankrijk zullen pogen te» verhinderen, dat tot toelating wordt besloten. Zulks teneinde Mussolin' welgevallig te zijn STAATSLOTERIJ, f 1000: 10257 f 400: 12818 16461 18183 19012 f 200: 861) 13825 19881 200S3 1' 100: 4538 5586 7395 19497 19830 HET ARCHIEFWERK NAAR HOOGER PEIL. Rede van mr. A. Meerkamp van Embden te Dordrecht. Op de te Dordrecht gehouden 45e al- gemeene vergadering van de vereeniging van archivarissen in Nederland heeft mr. A. Meerkamp van Embden, Rijksar chivaris te Middelburg, een rede gehouden welke tot onderwerp had de veranderingen, welke er in de ar chiefwereld plaats grijpen. Wegens de strekking van deze voordracht, welke boven het engere vakbelang van den archivaris uitgaat, geven wij er een sa menvatting van in ons blad. Er is iets aan het veranderen in de archiefwereld aldus de spreker. Veer tig jaar lang is de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid inventarissen samen ie stellen. Terecht. Thans echter is de be schrijving der archieven hier en daar voltooid of nadert zij haar einde. Dienen dan de bakens niet langzamerhand eenigszins te worden verzet? De archi varissen zullen op den duur hebben te toonen, dat met de inventarisatie nog slechts voorbereidend werk zal zijn ver richt. Indices op de voornaamste archief- best.ani»~eelen en regestenlijsten zullen moeten worden vervaardigd om de in stellingen steeds nuttiger te maken voor de praktijk en den besturen op geld waardeerbare voordeelen te doen ge nieten. Verder zullen de nieuwere ar chieven geleidelijk meer aandacht gaan vergen. Zoo echter blijft men zich be wegen in het oude vlak. De vraag is evenwel: Kan deze uitsluitende bewe- ging op den duur bevrediging schenken; is het niet mogelijk wat dieper te grij pen, het archiefwerk te heffen op een hooger niveau? De spreker beantwoordt deze vragen als volgt. Altijd heben wij de archieven leeren zien als een gegeven stof, die moest worden geordend. Zoo blijft ons denken onvrij; die stof en het denken begrenzen, beperken elkander weder kerig. Het archief is echter de neerslag der handelingen van een organisme, door denken gevormd en geleid. Ons denken en het andere denken zijn verbijzonde ringen van denzelfden geest. In wezen 1 hebben wij dus in het andere onszelf sigarettenpapier, ten nadeele van A Koolwijk te Vlissingen op 21 Augustus 1.1. Eisch en vonnis 10 b. s. 5 d. h. A. M. v. L., 22 jaar, werkman Vlissin gen, wegens mishandeling van A. M. Schoots, te Koudekerke op 16 Aug. 1.1. Eisch 10 b. s. 15 dvonnis 5 b. s. 5 d. h.; C. J. N., 33 jaar, boekhouder Middel burg, wegens verduistering van een geldsbedrag van 84.05, ten nadeele van A. van de Velde te Vlissingen omstreeks het tijdperk Mei14 Aug. 1936. Eisch en vonnis 15 b. of 10 d. en een maand voorw. met 3 jaar proeftijd; J. van H., 31 jaar, koopman Middel burg, wegens wederspannigheid tegen de politie te Vlissingen op 22 Juli 1.1, Eisch 2 maanden, vonnis 1 maand gev.; G. J. P., 33 jaar, koopman Tiel, wegens wederspannigheid tegen de politie te Vlissingen op 22" Juli 1.1. Eisch 1 maand, vonnis 14 dagen; W. A., huisvr. van P. N., 28 jaar, zon der beroep te Middelburg, wegens mis handeling van J. J. Boonman te Vlissin gen op 22 Juli 1.1. Eisch 14 dagen, vonnis 15 b. s. 10 d. en 14 dagen voorwaardeijlke gevangenis straf met 2 jaar proeftijd; M. F. B,, 23 jaar, handelaar te Thou- rout (Fr.), wegens diefstal van een auto lamp, toebehoorende aan H. Picavet, omstreeks Maart of April 1,1. Eisch en vonnis één maand gevang. Burgemeester van Haarlem tot 2500 boete veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest in de strafzaak tegen den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk, die wegens veroorzaken van dood door schuld door de recht bank te Haarlem was veroordeeld tot 2500 boete, subs 50 dagen hechtenis. Bovendien had de rechtbank de intrek king van het rijbewijs voor den tijd van een jaar gelast. Verdachte was op den Haarlemer- weg in botsing gekomen met een motor rijder, doordat hij met zijn auto aan de linker zijde van den weg zou hebben gereden. De motorrijder was bij dit on geluk op slag gedood. De burgemeester voerde aan, dat hij rechts had gereden, doch dat de motorrijder bij het uitwij ken voor een andere auto een zwaai naar links had gemaakt. Het gerechtshof bevestigde, zooals des tijds de proc. generaai vorderde,'t vonros der rechtbank en veroordeelde ver dachte tot 2500 boete, subs. 50 dagen hechtenis, Het hof gelaste echter niet de intrekking van het rijbewijs, zoodat deze bijkomstige straf vervalt. «we/ Al Ge U na lange besprekingen in rookerige lokalen moe en afgemat gevoelt, of als Ge U veel te druk hebt gemaakt, neem dan toch zoo'n "AKKERTJE", dan knapt Ge weer op. CORRESPONDENTIE. Een rustig burger; W i s s e n k e r- k e Het is Nederland geen gebruik door beschouwingen ,als de Uwe trachten, via de courant invloed uil ie oefenen op de oordeelsvorming en oor deelsveiling in rechtzaken welke nog hangende zijn. Derhalve kan Uw inge zonden stuk reeds om deze reden niet opgenomen worden. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 22 September. De volgende personen waren gedag vaard: L. O., 49 jaar, mosselvisscher Zierik- zee, wegens eenvoudige beleediging van J. F. en L. Kouijzer, te Zierikzee op 20 Augustus. Eisch en vonnis 10 b. s. 5 d. h.; C. S. J„ 41 jaar, schipper Bruinisse, wegens beleediging van C. J. van der Hoven te Bruinisse op 20 Juli. Eisch en vonnis 10 b. s. 5 d. h.; J. C. V., 36 jaar, landbouwer Duiven- dijke, wegens beleediging van den rijks veldwachter Fokker, te Brouwershaven op 3 Augustus 1.1. Eisch en vonnis 15 b. s. 10 d. h.; W. N. P., 31 jaar, metselaarsknecht Zierikzee, wegens mishandeling van J. J. in den Bosch te Zierikzee op 22 Juli 1.1. Eisch 10 b. s. 5 d. h.; G. H. van G„ 26 jaar, werkman Zie rikzee, wegens diefstal van paling en palingfuiken, toebehoorende aan C. en J. C. Oppenaar te Zierikzee op 23 Au gustus 1.1. Eisch en vonnis 14 dagen gevangenis straf. Mr. Le Mair bepleitte clementie M. D. K., 26 jaar, arbeider Rilland- Bath, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan H. de Leeuw, te Ril- land-Bath, op 21 Maart 1.1. Eisch 1 maand, vonnis 14 d. gevang.; P. F. v. E„ 26 jaar, reiziger, Axel, we gens verduistering van een bedrag van 54 ten nadeele van C. B. Antheunis, in de maanden October tot December 1.1. te Axel. Eisch en vonnis 14 dagen gevangenis straf. Mr. Le Mair bepleitte clementie, D. R., 35 jaar, koopman Ter Neuzen, wegens mishandeling van P. J. de Buck, te Hontenisse op 11 Juli 1.1. Eisch drie maanden, vonnis 1 maand; C. K., 51 jaar, zonder beroep, Vlissin gen, wegens beleediging van Arie Smit, door toezending van een schrijven op 11 Juli 1.1. te Vlissingen. Eisch en vonnis 15 b. s. 10 d. en één maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Mr. Le Mair be pleitte clementie; J. G. v. L., 24 jaar, timmerman Vlis singen, wegens diefstal van sigaretten en Goes, 21 September. Veilingsver- eeniging „Zuid Beveland". Boonen: Stoksnijboonen 315; Stamsnijboonen 6; Stokprincessen 810; Perfectboo- nen 415; dubbelen Princessen 310; Groene Boonen 5 alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven Franken- ihaler A 1821; idem B 1619; idem Black Alicante A 19—20; idem B 16; Tomaten 36; Uien 13; Aardappelen 1,201,80 alles per 100 kg. Kroten 4; Wortelen 37; Ramenas 3 Rapen 3: Prei 7 alles per 100 bos. Meloenen 615; Witte Komkommers A 11,30; idem B 11,10; idem C 1 Augurken 0,110,12; Bloemkool 5.0 idem 2e soort 1,505; Roode kool 0,50 3,10; Witte kool 1,602,10; Groene Savoyekool 0,801,80; Breedblad An dijvie 1,301,90; ivrul Andijvie 1,80 2; Kropsla 0,604,40; Kipeieren 3 Ï0 alles per ÏO'O stuks. Goes, 22 September. Op de vee markt waren aangevoerd 1 nuchter kalf en 90 biggen. Op de veiling der V.P.Z. waren aan gevoerd 3571 eieren f 4 per 100, kleine f 2,102,80. Öfficjteele moteering: fa- brieksboter ^0,87)^; boerenboter f 0,77"' winkelprijs f 0,87 tweede kwaliteit f 0,70; .afwijkende f 0,60; kipeieren f 3,80; winkelprijs f 4,80; poelje-eieren f 2,00; eendeieren f 3,80; groote gan zeneieren f0,06; kleine ganzeneieren f 0,04. Handelaren: boter f 0,70; kip eieren f 3,80; winkelprijs f 4,80; poelje eieren f 2,00. Goes, 22 September. Op de graan markt was de aanvoer klein. De notee ring is als volgt: nieuwe Rogge f 7,15 Goudgerst f 6,006,40; Haver f 6,00 6,30; Kookerwten f 7,75>8,50; Bruine Boonen f 12,0013,00; Paardeboonen f 5,50; Schokkers f 910,90; Aardappe len: Zeeuwsche bonte f 1,801,90; Blauwe f 1,801,90 per hl. K a p e 11 e, 21 Sept. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezeling'e en Omgeving". Groote veiling.' Zure Kroetappelen 3,50, per 100 kg. Kleine veiling. Keswick 512, Jac Lebel 613; Transp. de Cronsel 621 Manks Codlin 516, Goudreinetten 8 17, Sterappels 916, Bismarck 512 Bramley Seedling 811, Rembours Mor tier 710, Gron. Kroon 514, Honds muil 69, Cox Oranje Pippin 828 Oranjereinetten 69, Üdoappels 611 Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct (Ingez. Med.) res. v, Lunteren 510, idem v. Enge land 11, Fransche Reinetten 1013, Ananasreinetten 68, Lady Henneken 911, Cox Pomona 9, Elissons Oranje 613, Zoete Ruster 10, Bloemé 1113, Tuinzoet 8, Pomme d'Orange 10, Bloem zoet 710, Vlaamsche Hollaart 69. Val Goudreinetten 511, Val Appels 3 8 Triumph de Vienne 1022, Bonne ouise 730, Doyenne du Commiee 9 -27, Herzogin Elsa 1014, Conféience 1217, William Duchi 412, Soldat aboreur 614, Maagdeperen 814, Peren z. zaad 710, Nouveau Poileau 14, Amiceperen 311, Kattekoppen 10, Rietperen 414, Fransche Maag deperen-410, Duch. d'Ang. 6, Ponds peren 610, St. Remy 610, Kruiape- ren 710, Sijsjecperen 89, Beurré de Merode 8, idem Hardy 1123, idem Le brun 814, idem Durandeau 613, id, Clairgeau 518, idem Superfin 710, idem Capimont 813, Reine Victoria 6' 22, Kwetsen 26, Frambozen 76, Bra men 4548, Frankenthaler 1520, Black Alicante 1722, Witte Druiven 25, No ten 1517, Tomaten 28, Dubb. Prins. draad 68, Ajuin 1, alles per kg, Bloemkool 410, Roode Kool 23. Sa- voye kool 12, Witte kool 23, Kom kommers 1, per stuk, Perziken 12, Vijgen 14, Meloenen 813, per stuk, Sloten 4042, per 100. Rotterdam, 22 Sept. Op de vee markt van heden was de aanvoer in totaal 3972 dieren ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 778, magere runderen 1170, vette kalveren 197, gras kalveren 437; nuchtere kalveren 829; varkens 7; paarden 161; veulens 19, schapen of lammeren 314; bokken of geiten 60. Vette koeien le kw. 58, 2e kw. 54, 3e kw, 3846; Vette ossen le kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 4044; Stie ren le kw. 56, 2e kw. 46, 3e kw. 40 al les per kg; per stuk le kw. 275, 2e kw. 211, 3e kw. 115; Vette kalveren le kw. 80, 2e kw. 70, 3e kw. 4854 per kg; Graskalveren 2e kw. 47, 3e kw. 37 per kg; per stuk le kw, 45, 2e kw, 35, 3e kw. 20; Slacht nuchtere kal veren' le kw. 42, 2e kw. 37, 3e kw. 34 per kg; per stuk le kw. 11, 2e kw. 8 3e kw. 6; Fok nuchtere kalveren per stuk le kw. 14, 2e kw, 12, 3e kw. 11; Slachtpaarden le kw. 43, 2e kw. 40, 3e kw. 38 per stuk; per stuk le kw, 185, 2e kw. 140, 3e kw. 95; Werkpaarden per stuk le kw. 245, 2e kw. 150, 3e kw. f 110; Hitten per stuk le kw. 145, 2e kw. 110, 3e kw. 70; Veulens per stuk le kw 125, 2e kw. 90, 3e kw. 50; Schapen le kw. 42, 2e kw. 38, 3e kw. 29; per stuk le kw. 22, 2e kw. 17, 3e kw. 12; Lam meren le kw. 39, 2e kw. 33, 3e kw. 27; per stuk le kw. 14, 2e kw. 10, 3e kw. 8; Kalfkoeien per stuk le kw. 220, 2e kw. 180, 3e kw 120; Melk koeien per stuk le kw. 230, 2e kw. 195, 3e kw. 135; Vaarekoeien per stuk le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 95; Vaarzen per stuk le kw. 135, 2e kw. 95, 3e kw. 75; Pinken per stuk le kw, 110, 2e kw. f 85, 3e kw. 70; Bokken of geiten per stuk le kw. 8, 2e kw. 5, 3e kw. 2. Vette koeien en ossen handel slecht, prijzen lager. Prima koe tot 63 cent; idem os tot 58 cent. Stieren handel matig, prij zen minder. Vette kalveren handel slecht, terugloopende prijzen. Graskal veren handel sleepend, prima tot 60 ct. Nuchtere, slacht en fokkalveren handel tamelijk, terugloopende prijzen. Vaar zen en pinken handel zeer kalm, prijzen stabiel. Vaarekoeien handel stil, prijzen als vorige week. Kalf- en Melkkoeien handel iets beter, prijzen stabiel. Scha pen en lammeren handel goed prijzen als gister. Paarden handel stroef. Slacht en werkpaarden prijzen minder. Hitten als vorige week. Veulens han del redelijk, voor beste merrieveulens duurder. Bokken of geiten handel vlot, prijzen hooger. Eieren. Rotterdamsche veiling: Aan gevoerd 100.000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren: 2.104.60. '.fMW 472ste STAATSLOTERIJ. 5de klasse, 1ste lijst. Trekking van Maandag 21 Sept. PRIJZEN VAN: 1000 399 18278 20033 20616 400 7097 14308 200 16259 18384 20176 100 1120 5123 5870 8164 16168 17300 PRIJZEN VAN f 70: 4140 8912 8927 11374 11403 16186 NIETEN. 4061 4124 8897 8901 11376 11395 11418 16183 16226 16233 18549 19693

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3