Duitschland en Rusland. RECHTSZAKEN. Moskousche manieren te Neurenberg. De voornaamste machthebbers in de Sovjet-Unie zijn geen Joden. -De Duitsche diplomaten betreurden den toon van Hitler's redevoering. A. C0RNELIS, WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. AGENDA. BIOSCOPEN. De rekening over de landbouwdagen wijst in eindbedrag aan 2310 en een kwaad slot van 540. Daarvan draagt de Kring 300 en de Z.L.M. zelve 240. De Commissie voor het nazien der re kening stelde voor deze goed te keuren met dank aan den heer Kleinepier voor zijn vele extrawerk. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag heeft de heer Klei nepier opgewekt tot deelname aan den ploegwedstrijd, voor den cursus in paar denkennis zijn reeds 25 liefhebbers, wat wel voldoende is, al kan er nog wel een enkele worden aangenomen. De heer Ir. Dorst had gedacht in een kring van 1000 leden meer belangstel ling te vinden, maar het is gunstig weer vöör het aardappel rooien. Onder ap plaus deelde spr. mede, dat men be reid is met de films naar de afdeelingen te komen, als men dan zorgt niet al leen te komen, maar met vrouw, doch ter, zoon enz. Spr. wekte ook op tot druk bezoek aan de cursussen. De tijdsomstandighe den zooals wij die nu kennen, is feite lijk geen crisis meer, het is gewoon ge worden. Maar vooral blijft het noodig, dat men goed onderlegd is. Het gaat niet om de kleeding, die de boer draagt maar om hetgeen er in hem zit, dat is dan karakter en ontwikkeling. Verder moet men het overlaten aan hen, die de lessen geven. Als men ouder is, waar deert men steeds hetgeen men vroe ger leerde. Zonder de regeeringsmaat- regelen zou het bedrijf op den grond hebben gelegen, en toch zijn er velen, die beweren, dat de steun aan de land bouwers moet verdwijnen. Zoo pas nog de Bond van werkgevers. Daarom moe ten de boeren nog nauwer aaneengeslo ten staan. Zij willen zeker ook hun deel bijdragen in de aanpassing, maar zij hebben juist reeds het meeste aange past. Men moet vast houden wat men heeft. Inzake de tarwe zegt spr., dat er veel geknoeid is, al zegt hij het niet van Walcheren, maar het wreekt zich thans. Op vragen uit de vergadering zeide spr, nog, dat soort, ras en variëteit woorden zijn die hetzelfde beteekenen. Verder inzake denaturatie van aardap pelen, dat de eischen voor verschillen de soorten aardappelen ook verschil lend zijn. Als de tarwerichtprijs niet verhoogd wordt verwacht spr. een groo- te inkrimping van den uitzaai. De films, Hierna werden een tweetal films ver toond, een over den rijtoer op 17 en een van den fokveedag op 18 Juni. Op beide films doorleeft men de land- bouwdagen nog eens geheel, men herin nert zich verschillende voorvallen en ziet weer vele bekende gezichten, ook van autoriteiten als o.a. den Commis saris der Koningin en van voormannen op landbouwgebied, als mr. Dieleman, jhr. Van Vredenburch, de heeren Zwa german, mr. v. d. Minne, Franse, Klei nepier, Sietema, Versluijs enz. enz. Met dank aan den heer Dorst sloot de voorzitter de vergadering. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Roekeloos chauffeur. Behalve de reeds gemelde werden gis teren nog de volgende z,aken behan deld: A. G., 22 jaar, chauffeur te Terneu- zen, werd ten laste gelegd dat hij op 6 Mei 11. te Middelburg met een door hem bestuurd 6-wielig motorrijtuig grovelijk roekeloos en onvoorzichtig heeft gere den en toen een zekeren Jacob Janse heeft aangereden, welke daarbij zooda nig Lichamelijk letsel heeft bekomen dat hij eenigen tijd het bed heeft moeten houden. Blijkens de ter terechtzitting voorge lezen dagvaarding reed verdachte van de Korte Gortstraat in de richting van de Markt en wel met een snelheid van ongeveer 40 km. Ter hoogte van den winkel van Fastenau kwam hij met zijn voertuig in aanraking met den handwa gen van Jansen, die is komen te vallen en een schedelfractuur opliep. Verdachte door den pre.sident onder vraagd, zegde ongeveer 20 km per uur ter plaatse te hebben gereden. Getuige Jansen, de aangeredene, g,af nog een kort resumé van de wijze waarop het ongeval zich had voorgedaan. Door de opgeloopen kwetsuren, zeide hij moeilij ker te loopen dan voorheen. Een get. a décharge, destijds chef van verdachte, en werkzaam in een Fordga rage, verklaarde dat verd, een ernstig en voorzichtig rijder is. De officier van justitie was van oor deel dat verdachte ter plaatse te snel heeft gereden, omdat hij haast had en de boot wilde halen. Volgens spr. doei he{ er niet af of toe of verdachte al of niet gunstig bekend staat, zooals diens vroegere chef kan verklaren. Hij heeft nu eenmaal roekeloos en onvoorziclvEig gereden. Eisch 1 -maand hechtenis. De verdediger van verdachte, mr. H. van der Beke Callenfels te M'burg zeide, dat de behandelende geneesheer een algeheel herstel van den aangeredene Jansen, in uitzicht heeft gesteld. Verd. legde een verklaring over van de A. P. C. medeonderteekend door een deskun dig ingenieur, waaruit zou blijken dat verdachte met de door hem bestuurde tankwagen niet harder dan 30 km per uur kon rijden! Ook volgens dè poli tie staal verdachte zéér gunstig be kend, om zijn goede antecedenteit. Mocht hem een hechtenisstraf worden opge legd, dan verliest hij waarschijnlijk zijn betrekking, waarom verdediger de rechtbank- verzocht, verdachte voor waardelijk te straffen. Mishandeling van een veldwachter. L, van L., 54 j,aar, landbouwer té Wis- senkerke werd ten laste gelegd dat hij op 12 Mei 11. te Wissenkerke den ge meenteveldwachter W. Heijboer heeft mishandeld. De veldwachter zeide door verdachte schandelijk te zijn geslagen en deze nog te hebben toegeroepen: „Man br,andt je vingers niet, je helpt je zelf in de ge vangenis." Get. De Noofer zeide, dat verdachte heel driftig zijn kan en gaf vervolgens een nadere verklaring van de vchtpar- tij, wiarop verdachte zéide, dat hetgeen get verklaarde pure verzinsels zijn De officier van justitie zeide deze ■aak met den burgemeester vat*. Wis senkerke te hebben besproken. Diens oordeel over verdachte is ongunstig. Tusschen hem en den veldwachter is 'n gespannen verhouding ontstaan omdat deze versctril'ende zijner kinderen nee't bekeurd, Spr. rangschikte dit feit onder ernstig polil'everzet en eischte tegen verd.ach te een gevangenisstraf van 3 maanden. De verdediger, mr. Kuipers had den indruk gekregen dat hei verbaal, dat de velowdchiei heeh ongcmaak niet ge heel obkctie'f is. Een nietigheid is de o rzaak geworde". van deze ellendige zaak. Het optreden va', den veldwachter acht pic'ter niet tactvol, i-. uitreiken van etr. oproeping, hetgeen aanleiding is gcvviest tot deze onverkwikkelijke zaak had lest ,aan verdichte kunnen ge- schnden irplaafs vu aan diens zoon (Het t c t f+ hier ei. exploit betreften- de ",i cioor verdachte's zoen gepleeg Ie ovcTireuii. g). Het is ulvter bekend da* er ut liet optreden van den gemeen- toveiowcihter meer aaien ten parkette is geklaagd. Op grond van een en ander riep plei ter de clementie in van de rechtbank, bij de beoordeeling van verdachte's zaak. Ook tegen verdachte's zoon is in ver band met deze zaak een vervolging in gesteld die ook werd behandeld doch met gesloten deuren gelet op diens m:n- derparigheid. Eisch: een maand. Heling. M. N., 55 jaar, werkman, te Kapelle, werd ten laste gelegd dat hij op of om streeks April 1935, Februari 1935, De cember 1934 en Januari 1935 te Kapelle opzettelijk onderscheidene voorwerpen die van misdrijf afkomstig waren ten ge schenke heeft aangenomen of gekocht van C. R. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van Heel bepleit te clementie of een voorwaardelijke £tr,af. Met auto op kommiezen inge reden, J. M. K., 42 jaar, autohandelaar te Goes, heeft op 5 Mei 1936 te Goes op den openbaren rijweg met een door hem bestuurd vierwielig motorrijtuig met een snelheid van ongeveer 40 km zijn voer tuig recht op een tweetal kommiezen ingereden, zoodat wanneer deze niet snel terzijde waren gesprongen, zij door die auto zouden zijn overreden. Verdachte was verschenen en werd rechtkundig bijgestaan door mr. Esser, advocaat te Amsterdam. Verdachte door den president onder vraagd ontkende de bedoeling te heb ben gehad de kommiezen aan te rijden. Hij was teruggekeerd ten einde hen no^ eens te spreken over de bekeuring die zij hem aan hadden gezegd terzake het niet bij zich hebben van een geldige wegenkaart. De get a décharge Polderman te Goes zat bij verdachte in de auio, d'e aan de goede zijde van den weg stil stond. Verdachte zette de motor aan en stak met de auto schuin de weg over in de richting van de plaats waar de belas tingambtenaren stonden, en get. tracht te verdachte dié heel kwaad was, wat tot kalmte te brengen. Hij kreeg den indruk dat verdachte die even te voren door de kommiezen naar zijn wegen kaart was gevraagd, wilde terugrijden om nog eens met hen te praten. De kommiezen als getuigen gehoord, bleven bij hun opvatting dat verdachte heeft gepoogd hen met de auto te over rijden. De officier van justitie was van mee ning dat verdachte de bedoeling heeft gehad de kommiezen eens ,,te nemen", en om hen ,aan te rijden. Wat de straf aangaat was spr. van oordeel dat hier geen verzachtende omstandigheden aan wezig zijn om gebruik te maken v,an de geldboetewet. De maximumstraf op dit misdrijf gesteld is '2 jaar. De officier vor derde 1 maand. De "verdediger van verdachte becri- tiseerde de redactie van de d,agvaarding, omdat daaruit niet te lezen is of we hier te doen hebben met poging tot doodslag of met bedreiging. Pleiter was er van overtuigd aat verdachte niet de bedoe ling heeft gehad de kommiezen aan te rijden. Verdediger acht de dagvaarding nie tig en mocht de rechtbank zich daar mede niet eens verklaren, dan zal ont slag v.an rechtsvervolging moeten volgen, omdat volgens pleiter in deze zaak het bewijs van „opzet- niet is geleverd. Het was vrijwel algemeen bekend, dat de partijdag der Duitsche nationaal-so- cialisten dit jaar speciaal tegen Sovjet- Rusland en de bolsjewiki gericht' zou zijn, dat de leiders van het Derde Rijk het plan hadden tegen Moskou te fulmi- neeren. Daar dergelijke „vriendelijkhe den" tot zeer ernstige gevolgen kunnen leiden en men in het Westen niet wist, hoever de lankmoedigheid van Stalin c.s. gaat (deze „lankmoedigheid" is een gevolg van de militaire, financieele, eco nomische en internationale positie van de Sovjet-Unie, alsook van den binnen- landschen toestand van dat land), zoo vreesde men, dat die redevoeringen wel eens zeer tragische gevolgen zouden kunnen hebben en niet alleen voor Rus land en Duitschland, maar voor de heele wereld. Want iedereen begrijpt natuur lijk, dat een oorlog tusschen Duitschland en Rusland niet te localiseeren is, dat het onvermijdelijke gevolg ervan een wereldoorlog met al zijn ontzettingen zou zijn. Het begon, zooals de lezer uit de bla den weet, met redevoeringen van de twee adjudanten van den Führer Rosenberg en Goebbeis. Die redevoe ringen bevatten zulke uitvallen tegen de regeering van een groote mogendheid (Rusland), met wie Duitschland hoe dan ook zg. normale diplomatieke en econo mische betrekkingen onderhoudt (Schacht heeft kort geleden, tijdens zijn verblijf te Parijs, nadrukkelijk verklaard dat normale betrekkingen tusschen Duitschland en Rusland mogelijk zijn, dat de Duitsche regeering naar het in stellen van zulke betrekkingen streeft, en Schacht is toch een der machthebbers van het Derde Rijk, zijn reis naar Parijs droeg geen persoonlijk karakter, hij was afgezant van zijn regeering, voerde uit haar naam belangrijke besprekingen), de redevoeringen van Rosenberg en Goebbeis bevatten dus zulke scherpe aanvallen op de Sovjet-regeering en in het bijzonder op den volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinow, dien zij een „Ghetto-Jood" noemden, dat de buitenlandsche diplomaten hun hart vasthielden. En telkens wanneer de naam van Litwinow genoemd werd, hie ven de vertegenwoordigers van de Duitsche reg'eering, de leiders van he Duitsche leger, de voormannen van de regeerende partij een hoonend „foei geroep aan. Op de buitenlandsche di plomaten en op de Westerlingen in het algemeen, die den partijdag bijwoonden, moest dat gedrag van de vooraanstaande mannen van het Derde Rijk een vreem den indruk maken. Men kan verschillend over Litwinow als mensch en als diplo maat denken. De schrijver van dit stuk behoort zeker niet tot de bewonderaars van Litwinow en kent zijn weinig roem rijke antecedenten ,maar Litwinow is de leider van het departement van bui tenlandsche zaken van 'n groot land en in beschaafde landen bestaat de ge woonte, met deze omstandigheid reke ning te houden. De vertegenwoordigers van de Wes- tersche landen, die gewend zijn aan ze kere regelen van wellevendheid in den internationalen omgang, waren dan ook overtuigd, dat die eigenaardige (om een zachten term te gebruilien) redevoerin gen van Rosenberg en Goebbeis ten doel hadden een botsing tusschen de twee landen te provoceeren, Het schijnt echter, dat dit geenszins het geval was. In elk geval is het waarschijnlijker, dat een dergelijke daad door het hoofd -van de regeering zou verricht worden. De zaak is eenvoudig deze: in Oost en Centraal Europa zijn verhoudingen ont staan, die in het Westen, dat nog steeds in meerdere of mindere mate de usances van vóór den Wereldoorlog tracht te handhaven, ondenkbaar zijn. En hierin gingen de bolsjewiki veór: op de bolsje wistische congressen en bijeenkomsten werden, in tegenwoordigheid van leden van de Sovjet-regeering, over de regee ringen van andere landen en afzonder lijke ministers dingen gezegd, die in sterke mate aan de woorden-keuze van de sprekers in Neurenberg deden den ken. Trouwens, de voormannen der na zi's imiteeren in veel opzichten de bols jewiki. Zij mogen de bolsjewiki wel ha ten, maar de machthebbers in het Kreml te Moskou waren in zeer vee] op zichten de leeraren van de machtheb bers in Berlijn.. Voor een kenner van de toestanden in dat gedeelte van ons we relddeel stond het daarom vast, dat die redevoeringen op zich zelf nog geens zins tot een breuk moesten leiden. Alles zou afhangen van hetgeen de Führer zou zeggen. Daarom verwachtte men overal de aangekondigde groote redevoering van Hitler met spanning. De eerste redevoering van Hitier heeft bij de Westersche diplomaten een gevoel van groote bezorgdheid gewekt. Zooals de lezer weet, heeft Hitier ver klaard, dat indien de nazi's de beschik king hadden over de Oekrajine, het land van de Oeralbergen en Siberië, dan zou den zij Duitschland tot een paradijs ma ken. Hitier heeft niet gezegd, dat Duitschland die gewesten opeischt, nog minder dan het die streken van plan is gewapenderhand te veroveren, maar dergelijke woorden in den mond van 'n staatshoofd klinken dreigend genoeg vooral wanneer men de felle aanvallen op de tegenwoordige regeerders van Rusland in aanmerking neemt, die aan deze woorden voorafgingen en ze aan vulden, Vóór den Wereldoorlog zou een dergelijke, redevoering, voorafgegaan door aanvallen als die van Rosenberg en Goebbeis, een oorlog tusschen Rusland en Duitschland onvermijdelijk hebben gemaakt, maar na den oorlog is een ster ke inzinking gekomen, de menschen zijn verstompt geworden, zij reageeren min der scherp op dergelijke verklaringen de woorden hebben hun vroegere be- teekenis verloren. De buitenlandsche journalisten, die na de eerste redevoering van Hitler een Duitschen diplomaat gevraagd hebben of dit een oorlog beteekende, kregen ten antwoord, dat de buitenlandsche politiek van het Duitsche rijk niet te Neurenberg, maar te Berlijn, in het mi nisterie van buitenlandsche zaken, ge maakt wordt, dat te Neurenberg slechts leuzen gelanceerd worden, de redevoe ring had alleen ten doel de volken van de wereld op de hoogte te brengen van hetgeen de bestuurders van Duitschlanc als hun hoogste overtuiging beschou wen. Het was dus duidelijk dat de Duitsche diplomaten den toon en de bewoordin gen van die redevoering betreurden, dat zij de gevolgen ervan tot de geringst mogelijke afmetingen wilden terugbren gen en de zaak zoo onschuldig als eenigszins maar denkbaar is voorstel len. Het is mogelijk, dat zij den Führer geadviseerd hebben zich in de tweede redevoering wat te matigen. In elk ge val was de toon van de tweede rede voering van Hitier minder scherp, al bevatte zij nog heel wat onaangenaams en grievends voor de machthebbers van Moskou. De Westersche diplomaten voelden zich in elk geval opgelucht, omdat de afbreking der diplomatieke betrekkingen tusschen Berlijn en Mos kou, die na de eerste redevoering van den Führer algemeen als waarschijnlijk en zelfs als onafwendbaar beschouwd werd, uitbleef. Duitschland deinsde dus voor den laatsten stap terug, voorloopig althans, want het ligt voor de hand, dat de betrekkingen tusschen de twee mogendheden na hetgeen te Neurenberg plaats heeft gevonden, moeilijk anders dan in hoogste mate gespannen te noe men zijn. De positie van den Russischen gezant te Berlijn is weinig benijdens waardig, terwijl de Duitsche gezant te Moskou evenmin in een prettigen toe stand verkeert. Intusschen is het ergste voorkomen. Zal Moskou echter alles, wat te Neurenberg over de Sovjet-re geering en het Sovjet-regime gezegd is, zonder meer slikken? Dat is niet erg waarschijnlijk. Diplomatieke stappen zijn dus vrijwel onvermijdelijk. En de gevolgen ervan kunnen zeer bedenke lijk zijn. De eerste redevoering heeft de Führer voor de vuist gesproken. Dat zal wel de oorzaak zijn, waarom die rede voering beweringen bevat, welke in hooge 'mate aanvechtbaar zijn. Trou wens, ook in de tweede redevoering kwamen dergelijke beweringen voor. Wij zullen hier niet in een bespreking van die argumenten treden, omdat dit ons te ver zou brengen. Wij moeten er echter op wijzen, dat de bewering, als zou de regeerende groep te Moskou voor 80 of zelfs voor 95 pet. uit Joden bestaan, in strijd met de feiten is. On der de werkelijke machthebbers bevindt zich slechts één Jood, nl. Kaganowitsj, en ook die neemt een ondergeschikte plaats in. Litwinow is een gehoorzaam werktuig in de handen van Stalin, het is dan ook onjuist, wanneer men van de buitenlandsche politiek van den Jood Litwinow spreekt het is de buiten landsche politiek van den Georgiër Dzjoegasjwili, die meer bekend is onder den schuilnaam Stalin. De werkelijke machthebbers zijn allen niet-Joden. Een paar namen. Stalin is géén Jood, Molo- tow is géén Jood. Worosjilow is géén Jood, Ordzjonikidze is géén Jood, Mi- kojan is géén Jood, enz. Even onjuist is de bewering, als zou het bolsjewisme een Joodsche beweging zijn. Het bols jewisme als sociologisch verschijnsel is door en door Russisch en even oud als de Russische geschiedenis. Typisch is het volgende. De leiders van het Derde Rijk spannen nu al hun krachten in om een anti-bolsjewistisch blok te vormen. Zij bezweren Frankrijk en Engeland met Moskou te breken, zij stellen het tegenwoordige regime in Duitschland als een voorvechter van 't anti-bolsjewisme en beschermer van de beschaving tegen de bolsjewistische vloedgolf voor. Dit is eenigszins in strijd met de historische feiten. Tot 1934 deed de nieuwe Duitsche regeering al het mogelijke om met Sovjet-Rusland goede betrekkingen te onderhouden. En al leen toen dit onuitvoerbaar bleek te BIERVLIET. Als Agent van ons blad te Biervliet is aangesteld de Heer bij wien advertenties voor en abonne menten op ons blad kunnen worden op gegeven. DE DIRECTIE, -zijn, veranderde zij haar politiek en be gon den stormloop op het Sovjetregime. Intusschen is het in hoogste mate on waarschijnlijk, dat deze poging van Ber lijn eenige kans op succes zal hebben. Frankrijk zal nu minder dan ooit te vin den zijn voor het verbreken van de vriendschap met Rusland ter wille van platonische vriendschapsbetuigingen en vage beloften. In Engeland zijn er wel stroomingen, die er veel voor voelen om Duitschland in Rusland de vrije hand te geven, in de hoop, dat het Westen dan met rust gelaten wordt. De ernstige staatslieden begrijpen, dat dit waanzin zou zijn, want een Duitschland, dat de Oekrajine en andere gewesten van Rus land bezet houdt, den overigen landen van Europa zijn wil zou kunnen opdrin gen. De gebeurtenissen t,e Neurenberg hebben den toestand in Oost-Europa nog meer toegespitst. Het oorlogsge vaar wordt met den dag grooter, al be- teekent dit geenszins, dat wij het uit breken van den oorlog binnenkort als onvermijdelijk beschouwen. De toestand kan wellicht nog gered worden, maar dan moeten alle landen, die den vrede willen behouden, hun oneenigheden tij delijk opzij zetten en gezamenlijk tegen het oorlogsgevaar front maken. Dr. Boris Raptschinsky, De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde te Middelburg, zendt ons de volgende aanvragen Binnenland: DEVENTER bekwaam goudsmid, dad„ loon volgens C.A.O., voor onbep. tijd; reiskosten n.o.t.k, MIDDELBURG bij groote maatschap pij te Rotterdam kunnen geplaatst wor den: koksjongens, magazijnknechten, pic colo's, spoelers en buffetjuffrouwen, bak kers. (Persoonlijke aanbiedingen hiervoor op Maandag 21 September 11.30 uur v.m. aan de Districts-Arbeidsbeurs te Mid delburg). COMMISSARIAAT VOOR INDISCHE ZAKEN. Voor een jong mijn-ingenieur, met aanleg voor technisch experimen teel werk en met bedrijfszin, die gene gen is zich op eigen kosten naar Ned- Indië te begeven, bestaat gelegenheid om, voorloopig voor den tijd van drie ja ren, te worden geplaatst bij den Dienst van den Mijnbouw daar te lande, ten einde in opleiding te worden genomen voor de functie van ontginningschef bij de Bankatinwinning. Aanvragen Buitenland. In Duitschland (Rhl.) kunnen worden geplaatst ongehuwde melkers, die 10 of meer koeien kunnen melken, loon 25 tot 50 per maand, met vrije kost en ïuisvesting. Aanbiedingen uitsluitend aan de plaatselijke organen der arbeidsbemid deling. Sept. 23 Veere, Bouw- en Weiland, Batten. 23 Arnemuiden, Inspan, Blaupot t Cate. 29 Goes, Huis en land, Jonkers. 30 Koudekerke, land, Loeff. 30 Serooskerke, Weiland, Blaupot ten Cate )Dct. 1 Middelburg', Huizen, Blaupot ten Cate. van geadverteerde of te adverteeren var' gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen as andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. ZA 19 Sept, Openb. Samenk, Chr. Kant. bedienden, St. Joris 14,30 h. ZA 19 Sopt. Kano-wedstr. Kano Ver .Triton", a/d Arnebrug 15 h. ZO 20 Sept, Abdij Conc. Middelb. Mu ziekkorps 12,0013,00 h, MA 21 Sep. Jaarl. Alg. verg. aandeelh/ Z. Beleggingsbank NV, 20,00 h. GOES. ZA 19 Sept ZO 20 Sept MA 21 Sept CITY, Midb. VR 18 Sept.—DO 24 Sept.: „Donogo Tonka" (De geheimzin nige stad) en „In den Grafkelder der Pharao's", 20,00 h., ZO 15 h. matinee, ELECTRO, Midb. VR 18 Sept.—DO 24 Sept. „Vrouw., of Secretaresse" en „Óns Dagelijksch Brood" 20 h„ ZO 15,00 h,. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 18 Sept.— Dl 22 Sept.: „Lichte Cavalerie" en „Vergeet mij niet".

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7